Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.01.05. 13:03:51

http://www.origo.hu/tudomany/20120105-e ... oknak.html

:shock: Nem sok, de szerintem nagy eredmény
"And my heart will leave you never."
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.01.04. 21:13:23

vasárnap kupameccs teremben, szóval nem hagyhatom ki sérülés miatt :D

KÉP
socio66

2012.01.04. 21:03:41

víscaelbarca!forever írta:most nézem hogy a mecset a digi sport +on adják....... az a gondom lenne hogy digim van, de a digisport + nem találom sehol... nem tudjátok hogy lehet beállítani ? :oops:
http://digi.hu/lakossagi/tv/kabeltv#kab ... rnakinalat
itt válaszd ki a lakóhelyedet,aztán a digi+ ikonjánál megtalálod a frekvenciát,amit belőhetsz a tévéden.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2012.01.04. 20:56:37

HAnonymus írta:Akkor jóvan. :D :D
mondtam én. :D
HAnonymus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1407
Csatlakozott: 2004.10.08. 09:57:32

2012.01.04. 20:54:49

Akkor jóvan. :D :D
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2012.01.04. 20:54:19

HAnonymus írta:Extrasensory perception, life after death, telepathy?
:D
http://www.youtube.com/watch?v=Iz3q47og ... re=related
valami olyasmik. :P :wink:
:)

így nevelnek
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MatyiG 2012.01.04. 20:54:56-kor.
HAnonymus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1407
Csatlakozott: 2004.10.08. 09:57:32

2012.01.04. 20:50:29

Extrasensory perception, life after death, telepathy?
:D
http://www.youtube.com/watch?v=Iz3q47og ... re=related
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2012.01.04. 20:46:59

HAnonymus írta:
S.Agüero írta:... mert nem véletlenül születtem ide, Mo.-ra. :)
Szerintem meg de, hát mi ráhatásod volt arra hogy hova szüless? :lol:
Áh.. ha elmondanám biztos hülyének néznétek. :)

hiszek az ilyen spirituális dolgokban
HAnonymus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1407
Csatlakozott: 2004.10.08. 09:57:32

2012.01.04. 20:37:09

S.Agüero írta:... mert nem véletlenül születtem ide, Mo.-ra. :)
Szerintem meg de, hát mi ráhatásod volt arra hogy hova szüless? :lol:
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.01.04. 20:27:09

Tim írta:Nem feltétlenül probléma,mert meglepő módon máshol megfizetik a szakmunkásokat is. Egy normális szakmával pld. vízvezeték szerelő,festő,gipszkartonozó,hentes,pék,lakatos,stb..plusz magabiztos nyelvtudással szerintem simán boldogulhatsz. A diploma nem feltétlenül jelent tuti sikert. Más kérdés hogy a szakmunkás képzés gyakorlatilag megszűnt itthon.
Ez igaz. Én beszéltem már olyan csőszerelővel aki olyan cégnél melózik akik gyárakban szerelnek ezt-azt. (pontosan nem tudom milyen csöveket).
Sima szakmunkás bizonyítványa van, és így kap ezer akárhányszáz ft-ot óránként.
Azért az nem is rossz. Én már meg se mertem szólalni az én fizetésemmel. :roll:
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
víscaelbarca!forever
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 252
Csatlakozott: 2010.05.23. 19:58:07
Tartózkodási hely: Kecskemét
Kapcsolat:

2012.01.04. 20:19:54

most nézem hogy a mecset a digi sport +on adják....... az a gondom lenne hogy digim van, de a digisport + nem találom sehol... nem tudjátok hogy lehet beállítani ? :oops:
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2012.01.04. 20:13:47

sjd írta:
Én 18 évesen ott tartok, hogy tudatosan olyan pályát választottam, ami Mo.-n is jó megélhetést tud nyújtani, és sajnálom, hogy ez szempont kellett, hogy legyen.
Akár pmbe elküldhetnéd, melyik irányba mentél, örülnék neki! :)
Nekem még van 2 évem (5 évfolyamosra járok), de szeretném mihamarabb tisztázni magamban, milyen ágazaton dolgoznék, hisz az is megkönnyítené a dolgomat. Mert vannak ismerőseim, akik akkor sem tudták, hova menjenek, amikor már el kellett, hogy döntsék...
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.01.04. 19:58:31

Az mondjuk igaz, hogy előre kell gondolkozni és minden lehetőséget mérlegelni kell, így becsülendő ha valaki már tudatosan úgy alakítja az életét 10en x fejjel, hogy egyetem után külföldre megy, de azért 5-6 év múlva nem lehet tudni mi lesz!
Azért most is a legtöbb országban komoly problémák vannak sajnos!
Viszont pl a mai hír, hogy 330 az euro, elkeserítő (mondjuk én örülök neki, de az országra nézve lesújtó)!

S.Agüero gondolkodása is érthető, viszont attól még hogy valaki kimegy külföldre ugyanúgy magyar lesz!
Kép
Kép
Kép
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.01.04. 19:31:11

S.Agüero írta:Én majd ha odakerülök(5 év :D ) már azért sem szeretnék kimenni külföldre, mert nem véletlenül születtem ide, Mo.-ra. :)

Persze addig még sok minden fog történni(pl világvége :lol: ), lehet máshogy fogom akkor már gondolni. :roll: :wink: :D
1-2 éve amikor annyi idős voltam, mint Te, én is így láttam a dolgokat, ilyen ambícióim voltak, de azóta rájöttem, hogy felesleges egy olyan országért mártírkodni, nélkülözni, stb, ahol azon kell gondolkodni, hogy hány kiflit vegyen az ember a boltban reggel. Lehetne még sorolni, így januárban a legszembetűnőbb az, hogy 21 fok van a házban (mivel konvektorral fűtünk, így is hat pulcsiba kell itthon ülni) és annyi a gázszámla, mint a muter fizetése, és még nem lett kifizetve a többi számla, nem ettünk, stb. Ilyen helyen maradjak itt? Ahol még csak a lehetőséget sem kapom meg egy normális életre?
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.01.04. 19:13:26

S.Agüero írta:Én majd ha odakerülök(5 év :D ) már azért sem szeretnék kimenni külföldre, mert nem véletlenül születtem ide, Mo.-ra. :)

Persze addig még sok minden fog történni(pl világvége :lol: ), lehet máshogy fogom akkor már gondolni. :roll: :wink: :D
Szerintem hamar fel fogod adni ezeket a fellengzős gondolatokat, hogy "itt a helyem", amikor mondjuk 23 évesen diplomásként ott leszel, hogy nem is látod a lehetőségét, hogy tíz éven belül el tudj tartani két gyereket a saját lakásodban, és esetleg még autód is legyen, amit 400 Ft-os benzin mellett is használnál. (Nem leszólni akarlak, sőt egyet is értenék Veled, de az állam bácsi által rámszabott 5 évet tuti kint fogom tölteni, mert én nem akarok évtizedekig lakáshitelt fizetni és a gyerekvállalást anyagi kérdéssé tenni). Én 18 évesen ott tartok, hogy tudatosan olyan pályát választottam, ami Mo.-n is jó megélhetést tud nyújtani, és sajnálom, hogy ez szempont kellett, hogy legyen.
Én alapvetően nagyon tisztelem azokat az embereket, akik havi 100-150 nettó fizetésért állnak tanárnak, hogy segítsenek a jövő generációjának kimászni a gödörből (volt aki multicégnél hagyott ott többszázezres állást ezért), és én is leginkább pénzügyi megfontolásból nem választom ezt a pályát, de (bár nem élünk rosszul) én folyamatos anyagi bizonytalanságban nőttem fel, és nem szeretném így eltölteni életem hátralévő részét. (és persze még van egy-két dolog, pl. egészségügy, de azt se szeretném, ha BAZ megyébe vetne az élet hosszabb időre stb.)
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2012.01.04. 18:31:08

Én majd ha odakerülök(5 év :D ) már azért sem szeretnék kimenni külföldre, mert nem véletlenül születtem ide, Mo.-ra. :)

Persze addig még sok minden fog történni(pl világvége :lol: ), lehet máshogy fogom akkor már gondolni. :roll: :wink: :D
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2012.01.04. 13:58:53

Tim írta: Más kérdés hogy a szakmunkás képzés gyakorlatilag megszűnt itthon.
Illetve a rosszabb eredményű diákokat veszik fel oda - akik többször a lusta kategóriában vannak. Szóval, ha van is szakmunkás képző nem kerülnek ki olyan jó szakmunkások onnan.

Beleszólnék itt a témába, tegnap óra olvasgatom, hogy ha valaki úgy van vele, h kimenne külföldre egy jobban megfizetett állással (tehát nem pizzafutár v mekis stb.) annak már az egyetemet sem érdemes itthon elvégezni. Mert mondjuk, ha kimész Németo.-ba lehet te jobb vagy ott valakinél, de ha annak mondjuk a diplomája egy német egyetemről van akkor azt előnyben részesítik. Mert tudják, hogy azon a német egyetemen mit tanitak és hogyan. Míg te egy magyar diplomával ott kint nem biztos, h sokra tudsz menni. (Persze kivéve, ha itthon olyan az egyetem, ill. a szak amire jársz, h külföldön is jó híre van...)

Én úgy vagyok ezzel, szeretek itt élni Mo-n, mert szívesen élek itt. Ha nem lenne ez a kilátástalanság. Mert így inkább én is kimennék, ha nem is örökre de annyi évre biztos, h itthon eltudjak kezdeni egy normális életet, rendezett alapokkal...
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.01.04. 13:41:14

KÉP

ezen a képen egy helyi raj található. :)
egyből alexis ugrott be nekem róla :D
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2012.01.03. 22:25:07

shutterisland írta: tehát csúnyán fogalmazva lehet felszántani az országot, és mindenki mehet, amerre lát, mert összeomlik minden.... :roll:
Nagyjából igen.
shutterisland írta: én pedig biztos vagyok benne, hogy nem lesz diplomám..
Nem feltétlenül probléma,mert meglepő módon máshol megfizetik a szakmunkásokat is. Egy normális szakmával pld. vízvezeték szerelő,festő,gipszkartonozó,hentes,pék,lakatos,stb..plusz magabiztos nyelvtudással szerintem simán boldogulhatsz. A diploma nem feltétlenül jelent tuti sikert. Más kérdés hogy a szakmunkás képzés gyakorlatilag megszűnt itthon.
Kép
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.01.03. 22:15:25

Tim írta:
shutterisland írta:próbáltam utánaolvasni, de nem igazán értek a gazdasági dolgokhoz, szóval valaki röviden és köznyelven leírná, mi lesz velünk, ha beüt az államcsőd ?
Nézz körül Esztergomban,és nagyjábol tudni fogod. A közintézmények leállnak,mivel nincs pénz a működtetésükhöz. Tehát nincs közvilágítás,leáll a bkv,a máv. Nem tudsz bemenni dolgozni,az emberek megrohanják a boltokat,és kiürítik. Nincs iskola,óvoda..stb.

Szerk.:"Elmaradnak, csökkennek a fizetések, a nyugdíjak, csődbe mennek a vállalkozások, megugrik a munkanélküliség, bedől a forint és ezzel elértéktelenednek a fizetések, a vagyonok és a megtakarítások. Az állam pedig a nyugdíj-megtakarítások és a devizatartalék lenyúlása után a magánvagyonok einstandolására kényszerül. Hogy ilyen nincs? Dehogy nem, már volt is, tessék csak megnézni, mi történt hasonló esetben Argentínában".
tehát csúnyán fogalmazva lehet felszántani az országot, és mindenki mehet, amerre lát, mert összeomlik minden.... :roll:
Marcustork
Barça B
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2008.10.14. 13:11:54
Tartózkodási hely: Pécs

2012.01.03. 21:52:58

Én is azt tervezem hogy kimegyek külföldre,(Ausztria vagy Németország)másfél évem van még az egyetemen infó szakon,de külföld előtt szeretnék felmenni Pestre 2-3 évet melózni,hogy ne teljesen zöldfülűként menjek ki.(Lehet mellette elmegyek msc -re is.)De persze ehhez kell mind egy jó nagy adag szerencse is,és pénz.Most még csak egy szép álom. :D
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2012.01.03. 21:52:17

shutterisland írta:próbáltam utánaolvasni, de nem igazán értek a gazdasági dolgokhoz, szóval valaki röviden és köznyelven leírná, mi lesz velünk, ha beüt az államcsőd ?
Nézz körül Esztergomban,és nagyjábol tudni fogod. A közintézmények leállnak,mivel nincs pénz a működtetésükhöz. Tehát nincs közvilágítás,leáll a bkv,a máv. Nem tudsz bemenni dolgozni,az emberek megrohanják a boltokat,és kiürítik. Nincs iskola,óvoda..stb.

Szerk.:"Elmaradnak, csökkennek a fizetések, a nyugdíjak, csődbe mennek a vállalkozások, megugrik a munkanélküliség, bedől a forint és ezzel elértéktelenednek a fizetések, a vagyonok és a megtakarítások. Az állam pedig a nyugdíj-megtakarítások és a devizatartalék lenyúlása után a magánvagyonok einstandolására kényszerül. Hogy ilyen nincs? Dehogy nem, már volt is, tessék csak megnézni, mi történt hasonló esetben Argentínában".
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tim 2012.01.03. 21:56:48-kor.
Kép
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.01.03. 21:34:33

próbáltam utánaolvasni, de nem igazán értek a gazdasági dolgokhoz, szóval valaki röviden és köznyelven leírná, mi lesz velünk, ha beüt az államcsőd ?
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2012.01.03. 21:04:41

hát... elég rossz azt olvasni, h erejük teljében levő fiatalembereknek NULLA perspektívát tud kínálni a kis országunk... ezt innen köszönöm meg az elmúlt húsz év bohócainak! SZÉP VOLT FIÚK!
de addig, amíg olyan hazudozós gyökerek adják egymás kezébe a kormánypálcát, és olyanok vannak ott most is, akik magasról leszrják azt, h vmi elérhető, reális életcélt tegyenek az emberek elé, és az a legnagyobb gondjuk, h különféle maszlagokkal etessék a valóvilágoktól meg az ehhez hasonló szaroktól bezombisodott, gondolkodni lusta jónépet, addig maximálisan meg tudom érteni az elmenni akarókat.
milyen hely az, ahol irreális cél a lakás, az olyan kereset (egy munkahelyről, nem tizenötről), amiből el lehet tartani egy családot és a nyugodt, nem nyomorgó, nem kukából evős öregkor? innentől nem tudom mihez kell nagyobb bátorság, ahhoz, h lelépj vagy, h maradj...?
gyerekek, a lényeg: egy életünk van, amit mindenkinek joga van a lehetőségeihez mérten legjobban eltölteni. ha itt nem megy, akkor máshol. vannak még helyek a világban, ahol tárt karokkal várják a tehetséges, dolgozni akaró embereket.


ja, és boldog új évet mindenkinek! Isten áldjon meg benneteket! 8)
PUYOL-XAVI-INIESTA
HAnonymus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1407
Csatlakozott: 2004.10.08. 09:57:32

2012.01.03. 20:25:14

Sajnos a normális világban való élet joga nem alapjog.
Egyszer volt egy tanárom, német anyanyelvű, 45ös születésű (az elmondottak alapján május utáni).
Egyszer elkezdett nekünk arról beszélni, hogy az ő generációja az első olyan német generáció az elmúlt jóégtudjahányszázévben, akik úgy élhették le az életüket a saját országukban, hogy egyszer sem volt az országhatárokon belül háború. És oké, volt vasfüggöny meg berlini fal (nyugatnémet volt egyébként a fickó, az igaz), de nem lőttek, nem erőszakoltak meg, nem vitte el mindened az ellenséges hadsereg, nem bombáztak péppé. Ezek a dolgok nekünk úgy tűnnek, mintha mindig is így lett volna, és nem is lehetne másképp.
Pedig de, és örüljünk, hogy legalább eddig semmi ilyesmiben nem volt részünk. Sajnos az utóbbi 50 év szerintem elég erősen elaltatta a világ nagy részét, és ilyesmire nem hogy felkészülve nincs senki, de még csak meg sem fordul a fejében, hogy egyszer akár ez is előfordulhat(na).
Válasz küldése