Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
pistinho
Barça B
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2007.05.11. 20:43:34

2012.01.08. 17:14:47

Zozzy 5 írta:...
Nekem van egy ismerősöm, aki nagyon durván dohányzott. Napi 2 doboz elment neki. Aztán egyik napról a másikra, fogta és elkezdett elektromos cigarettát használni. Az ő esetében indokolt volt, mert a nikotint tudja szabályozni, de amit mondott amiatt javaslom neked is.

Azt mondta, hogy neki konkrétan a rituálé is hiányzott, amikor megpróbált leszokni. Viszont ezzel az elektromos cigarettával nem gond a leszokás és a rituálé is megmarad. Ugyanúgy füstöl, pirosan izzik az eleje, bármikor előveheted stb stb.

Persze lehet mondani hogy flancos dolog az elektromos cigaretta, de ha én le szeretnék szokni, engem nem érdekelne hogy ki mit szól.

Hát ennyi, ha kipróbálod és segít, akkor örülök h segíthettem :D sok sikert hozzá.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.01.08. 17:14:16

daffy írta:
gergo9 írta:Postai utávételnél van lehetőség a csomag megtekintésére? (még fizetés előtt). Megbizonyosodni róla hogy nem átszabás az egész?
nincs
Viszont van egy törvény, miszerint internetes vásárlást az átvétel után néhány napig( nem emlékszem pontosan hogy mennyi,kb 4-8körül lehet) vissza lehet mondani.(Magyarországon legalábbis)

"Fontos tudni: internetes vásárlás esetén a vevőnek elállási joga van a megrendelt termékkel kapcsolatban."

http://www.eloszto.hu/cikkek/lazito/200 ... las_eseten
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sanama 2012.01.08. 17:15:22-kor.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.01.08. 17:11:25

gergo9 írta:Nah ennek örülök remélem feleslegesen szabok ki 30k-t. :)
Azért kösz.
ha felesleges,akkor érdemes elmenni a feladott címre egy kis véleménycserére. 30k megér annyit :)
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2012.01.08. 17:09:17

Nah ennek örülök remélem feleslegesen szabok ki 30k-t. :)
Azért kösz.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.01.08. 17:03:03

gergo9 írta:Postai utávételnél van lehetőség a csomag megtekintésére? (még fizetés előtt). Megbizonyosodni róla hogy nem átszabás az egész?
nincs
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2012.01.08. 16:59:15

Postai utávételnél van lehetőség a csomag megtekintésére? (még fizetés előtt). Megbizonyosodni róla hogy nem átszabás az egész?
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2012.01.08. 16:57:50

Ilúvatar. nagyon jó írás. jó volt olvasni.
Jó hogy bemásoltad.
Én '96 os vagyok,falusi.
Ha hiszitek ha nem,én ugyan ilyen voltam,és sok szempontból vagyok is :wink:
Abi & Tito
Leomessi14
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2009.03.04. 08:18:38

2012.01.08. 16:47:55

shutterisland írta:http://borsosfi.hu/jatek#letoltes

jó nosztalgiázást minden játékos lelkű fórumernek :) :wink:
Prince of Persian játszott még rajtam kivül valaki?Engem régebb letiltottak a gépről miatta... :lol:

Amúgy hogy lehet fullscreanbe rakni_ :oops:
Kép
Lui1698:Ibra ugy kovetkezmenyei!

2011 Nyar:Dani Alves az Inter játékosa! A milánói klub 15+4 köbméter homokot és Alexandre Pato e-mail címét adja a braziért cserébe.
2012:az angolok valamivel több, mint 6 liter málnaszörpöt fizetnek az argentínért
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2012.01.08. 01:48:13

AKIK 1990 ELŐTT SZÜLETTEK, AZOKNAK KÖTELEZŐ VÉGIGOLVASNI – NAGYON IGAZ !!!

Akik 1990 előtt születtek, azok valódi hősök, olyasféle igazi hollywood-i mindent túlélő fenegyerekek. De tényleg! Gondolj csak bele, akik 1990 előtt születtek, azaz MI, kész csoda, hogy életben maradtunk. Nekünk még nem volt gyerekülésünk az autóban, a gyógyszeres és vegyszeres üvegek könnyedén nyithatóak voltak, nem volt semmi furfangos védelemmel ellátva, de még a fiókok és ajtók sem voltak felszerelve biztonsági nyitóval. És mikor bicajozni mentünk, nemhogy könyökvédőnk és sisakunk nem volt, de még rendes biciklink sem. Azért az nem volt semmi. Mi még csapból ittuk a vizet, és azt se tudtuk, mit jelent pontosan az ásványvíz. Mi nem nagyon unatkoztunk, ha tehettük kimentünk játszani. Igen, ki! Egész nap kint voltunk, a szüleink pedig csak sejtették, hogy élünk és megvagyunk, hiszen még Matáv telefon se nagyon volt, nemhogy mobil. Pláne nekünk, gyerekeknek! Nyáron a derékig érő fűben és közeli kiserdőkben játszottunk, mégsem lettünk kiütésesek és nem tört ránk allergiás roham. Nem tudtuk mi az a pollen, és a parlagfűről azt hittük, hogy a sárkányfű egyenes ági rokona. Ha elestünk, megsérültünk, eltört valamelyik végtagunk, vagy csak szimplán betört a fejünk, senkit nem pereltek be ezért. Egyszerűen mi voltunk a hibásak. Sőt! Ha az erősebb elgyapálta unalmában a kisebbet és gyengébbet, az is rendben volt. Ez így működött és a szüleink nem nagyon szóltak bele ebbe sem. Étkezési szokásaink Schobert Norbi mércéjével mérve nap mint nap tartalmazták a halálos dózis többszörösét, de még egy MC-Donalds-on edződött átlagos amerikai elhízott kisgyerek is helyből nyomna egy hátra szaltót attól, amit mi leküldtünk kaja címszóval. Gondoljunk csak az iskolai menzára.. És mégis itt vagyunk. A kakaóban nem volt A, B, C, D és E vitamin, viszont Bedeko-nak hívták és már ez is elég volt a boldogságunkhoz. Szobi szörpöt ittunk, ami hírből sem ismerte az édesítőszert, viszont tömény cukorból készült. A limonádét még magunknak kevertük, és mosatlanul ettük a fáról a gyakran éretlen gyümölcsöt. Voltak barátaink! Olyanok, akikkel találkoztunk kint az utcán, a focipályán vagy a pingpong asztaloknál, vagy ha mégse, akkor egyszerűen becsengettünk hozzájuk és beengedtek minket. Nem kellett megkérdezni a szülőket. Sem a miénket, sem az övéket! Nem vittek és nem hoztak a szülők autóval… Mégis itt vagyunk. Nyakunkban lógott a lakáskulcs, mikor játszani mentünk, és nem ritkán fadarabokkal, botokkal harcoltunk, labdával dobáltuk egymást, mégis itt vagyunk. Nem ütöttük ki egymás szemét, a többi seb pedig begyógyult. Focizni is csak az állhatott be, aki tudott. Akkor még volt egy íratlan szabály, amit ma nehezen értünk már meg mi is: azt csináld, amihez értesz. Aki pedig nem értett a focihoz, pláne nem tudta rendesen kirúgni az ellenfél bokáját, az csak csalódottan nézhette a játékot a rácson túlról, vagy odébb állhatott, és más játékot, más játszótársakat kereshetett magának. A szerelmet nem brazil sorozatokból tanultuk, csak egyszerűen megéltük. Boldogan szaladtunk végig az utcán az első csók után, úgy, mintha már sohasem akarnánk megállni. Ha egy tanár nyakon vágott, nem szúrtuk le egy késsel, nem pereltük be és nem sírtunk otthon a szülőknek. Sőt! Ha lehetett, el se mondtuk. Ismertük a törvényt és ha vétkeztünk, szüleink nem álltak mellénk. Megtanítottak úgy élni, hogy tudjuk, mit jelent a KÖTELESSÉG, a BŰNTUDAT, a JÓÉRZÉS, a FELELŐSSÉG. Ismertük ezeknek a szavaknak a MÉLYSÉGÉT. Ezek voltunk mi. Hősei egy eltűnt kornak, amelyen a mostani fiatalok értetlenül mosolyognak.
KépKép
Cali
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1090
Csatlakozott: 2008.04.05. 18:15:31

2012.01.07. 22:59:06

Ha egyszer rászoksz, szerintem soha életedben nem fogsz róla igazán leszokni, max egy idő után könnyebb lesz leküzdeni a kísértést.
"Szoktam" már le én is rengetegszer, de mindig jött valami hülye helyzet(buli, piálás stb), amikor képes voltam 9 hónap "tiszta" élet után rágyújtani.

A lényeg az akaraterő, semmi más! Az baromság, hogy te elmész egy akupunktúrás kezelésre vagy bármilyen hülyeségre, nem érnek semmit. Vagyis de, leszoksz, csak nem a kezelés miatt, hanem mert elhiszed, hogy te le tudsz szokni, mivel pénzt öltél bele. Ez hiteti el veled! Ugyan ezt tudom mondani a nikotin tapaszra vagy a rágóra is. 'mit is' ? sem érnek, csak mivel fizetsz érte, könnyebben elhiszed, hogy le tudsz szokni...

Most, ha én mondom pár dohányosnak, hogy adjál 30 ezer forintot 3 kezelésre, csinálhatok vele bármilyen hülyeséget, ő azt fogja hinni, hogy tényleg ért valamit a "kezelésem", elhiszi és leteszi.
Elektromos cigit kipróbáltam, de mivel az olyan, hogy soha nem fogy ki, ezért van, hogy észre sem veszed, de már 20 25 perce azt szívod. Így az aroma amit beletöltesz gyorsan elfogy, végül veheted súlyos pénzekért az ampullákat...

A lényeg ennyi: Tudatosítanod kell magadban, hogy neked erre mi szükséged van?!
Ugye semmi! Büdös vagy tőle! Ha napi egy dobozzal elszívsz az azt jelenti, hogy kb havi szinten elversz rá 20 ezer forintot, egy évben 240 ezret, 5 év alatt már csak az árából tudnál venni egy nem is rossz kocsit... Az egészséged gatyára megy.. Semmi jó nincs benne!
Akaraterő kell, semmi más.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.01.07. 22:51:37

sok dohányos mondta már, hogy nem is igazán a cigi miatt nem tudnak leszokni, hanem az a pótcselekvés, ahogy nyúlnak a zsebükbe a dobozért, ahogy szedik elő a gyújtót, az is legalább annyira addiktív dolog, mint maga a nikotin.

ezért szoktak sokan pl. mindig egy csokit, vagy valamit benyomni az adott szál cigi helyett, csak arra meg rámegy a gatyád :D (bár a mai cigi árak mellett egy 600 forintos cigi árából hány autós szelet jön ki ? ) :D

a cigirágó meg mittudomén, 20 forint darabra, és még a feelinget is megadja :D
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8569
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.01.07. 22:33:11

Drigo írta:
Zozzy 5 írta:dohányzás. leszokás. van esetleg valakinek tapasztalata e szó összekapcsolásáról?
Szerintem keresd fel Marcit (grecki). Tudod, hogy mekkora gyárkémény volt, aztán talált valami hangoskönyvet, és megvilágosodott. Hátha Nálad is beválik, ki tudja?!
valóban! emlékszek a tavaly tavaszi szurkertorna után még együtt füstöltünk csongorék lépcsőházában :D kösz a tippet! nem tudtam, hogy már sportember lett :D
nem fogod elhinni, apám munkatársa CIGIRÁGÓVAL szokott le Very Happy
egy ilyen kis kartondobozban mindig volt nála "20 szál" és azokban az élethelyzetekben, amikor ő cigihez nyúlt, elővette, elszívta (rágózott egy pár percet) aztán ennyi volt Very Happy

mondjuk ő nem volt ilyen téren annyira függő, napi fél doboz ment el neki kb mindig.
amúgy szerintem nem is akkora fasság, mint elsőnek hangzik, lehet kipróbálom :D
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.01.07. 22:32:14

nem fogod elhinni, apám munkatársa CIGIRÁGÓVAL szokott le :D
egy ilyen kis kartondobozban mindig volt nála "10 szál" és azokban az élethelyzetekben, amikor ő cigihez nyúlt, elővette, elszívta (rágózott egy pár percet) aztán ennyi volt :D

mondjuk ő nem volt ilyen téren annyira függő, napi fél doboz ment el neki kb mindig.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára shutterisland 2012.01.07. 22:37:16-kor.
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2012.01.07. 22:30:29

Zozzy 5 írta:dohányzás. leszokás. van esetleg valakinek tapasztalata e szó összekapcsolásáról?
Szerintem keresd fel Marcit (grecki). Tudod, hogy mekkora gyárkémény volt, aztán talált valami hangoskönyvet, és megvilágosodott. Hátha Nálad is beválik, ki tudja?!
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8569
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.01.07. 22:24:03

dohányzás. leszokás. van esetleg valakinek tapasztalata e szó összekapcsolásáról?
eljutottam arra a pontra, hogy már nem tudok felszabadultan cigizni de a függőséggel nem olyan könnyű mit kezdeni. viszont már nagyon zavar ez a függőség. az anyagi vonzatán túl egyre racionálisabban megjelenik előttem a lehetséges szomorú jövőkép is és elég erős szorongás is van bennem emiatt. az ideges dohányos meg még gyakrabban gyújt rá. ördögi kör...
nem bírok már egyszerűen legyinteni, és egyszeri esetekből általánosítással áltatni magam, mondván xy is dohányzott, mégis meddig élt. fasság.
viszont gusztustalan egy helyzet ez. biztos vagyok benne, hogy nem a nikotin hiányzik elsősorban, hanem azokkal az élethelyzetekkel nagyon nehéz mit kezdeni, amik már összekapcsolódtak a cigivel. pl. tanulok. szünetet tartok. mit csináljak. rágyújtok...előadások közti szünet..mit csináljunk? mennyünk ki rágyújtani...dugtunk egy jót, gyújtsunk rá :D stb...komolyan szinte az ember identitásához tud kötődni idővel ez a baromság, legalábbis én magamnál ilyesmit tapasztalok, az identitásból meg kicseszett nehéz valamit kiszakítani.
no mind1. szóval kinek van tapasztalat, javaslat? neten csak gyógyítsd magad könyveket vagy "hihetetlenül akciós árú" leszoktató világmegváltó terápiákat találtam, amikhez nincs sok kedvem, sőt, semmit kedvem. nem tudom, hogy a napi adag csökkentés elvezetne e a teljes letételhez. van bennem egy erős hajlam a szélsőségek felé, ezért ebben a középutas megoldásban hajlamos vagyok nem hinni a cigi esetében. ha már egy nap rágyújtottál egyszer, könnyebben gyújtod meg a kövit, az az egy már úgy se számít...ez meg nem vezetett sehova legalábbis nálam.
elektromos cigiben szintén nem nagyon hiszek, nem vagyok a félmegoldások híve...
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.01.07. 22:12:32

örülök, hogy tetszenek :D
én a TIM-el szenvedtem tegnap, de rájöttem, hogy abban is hülyébb lettem, mint régen :D
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2012.01.07. 22:05:07

shutterisland írta:http://borsosfi.hu/jatek#letoltes

jó nosztalgiázást minden játékos lelkű fórumernek :) :wink:
Commander keen meg Prehistorik :shock: :shock:
Oh my gosh... Most rögtön ráfüggök :D

Szerk: Most nézem hogy a commander keen 4. része van fent, én meg csak az 1-el játszottam.. No mind1 megnézzük milyen.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.01.07. 21:59:39

Lionel85 írta:És persze az Aladdin. :D Az is nagyon jó volt. És természetesen az őskövület, a PoP.
aladin az csak nekem demo, és egypályás?
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bogyó
Jugador del Barça
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2011.04.20. 16:33:44

2012.01.07. 21:50:55

Kép
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2012.01.07. 19:41:33

kanty írta:
shutterisland írta:http://borsosfi.hu/jatek#letoltes

jó nosztalgiázást minden játékos lelkű fórumernek :) :wink:
Régi szép idők. Hagyom a fifát és egyebeket és jöhet a Lion king. :lol:
És persze az Aladdin. :D Az is nagyon jó volt. És természetesen az őskövület, a PoP.
Kép
Kép
Kép
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2012.01.07. 19:33:47

én azzal kezdtem el tegnap játszani :D
2. pályán már game over :lol:
madridista
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.01.07. 19:23:15

shutterisland írta:http://borsosfi.hu/jatek#letoltes

jó nosztalgiázást minden játékos lelkű fórumernek :) :wink:
Régi szép idők. Hagyom a fifát és egyebeket és jöhet a Lion king. :lol:
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2012.01.07. 14:10:00

Üdv :)
megkérdezhetném mi volt ez a tegnapi kitiltás? :D
már full megijedtem.... :lol:
meg azóta se tudom mi volt a probléma azzal a hozzászólással, de az ez ügyben illetékes legyen szíves írni egy pü-t és akkor legközelebb tudok majd arra is figyelni...
madridista
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2012.01.07. 01:58:51

csababarca írta:Ajj,ti hogy tudtátok elindítani?
nekem ezt írja ki,bármelyik játékra kattintok:

http://img850.imageshack.us/img850/6655/huba.png
Ez a videó elmagyarázza elég jól.

De igazából a lényeg:
Program Files/Oldies jatekok/dos box alatt van egy dosbox.exe, abból csinálsz egy parancsikont az asztalra (csak az egyszerűség kedvéért), és az oldies jatekok/jatekok mappában kiválasztod, hogy melyik játékot akarod használni, és annak az exe fájlját csak simán ráhúzod erre a parancsikonra, és menni fog a játék.

Egyébként érdemes megnézni a honlapot, amit ő ajánl:
bestoldagames
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.01.07. 01:30:16

csababarca írta:Ajj,ti hogy tudtátok elindítani?
nekem ezt írja ki,bármelyik játékra kattintok:

http://img850.imageshack.us/img850/6655/huba.png
nem tudom, nekem xp van, lehet az a buktató :x

a TIM-el mennyit szenvedtem régen, attyaég :D

amúgy valamiért kéri neked a dosboxot, amit elvileg nem kéne, mert direkt megcsinálta a tag azt a 20 megás valamit, amit le kell ott tölteni, és benne van az összes game.
Válasz küldése