Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.01.20. 12:50:26

Kalap1988 írta: Vannak bizonyára kivételek, én a környezetemben lévő börtönökről tudok ezt azt, illetve az ország más területein lévőkről is, ahol van ismerősöm.
Rendszerellenséget? Na, ennek örülök és vállalom is :D
Nem fogalmaztam jól, s nem is megyek bele részletesen :lol:
Vitát szülne, s nincs kedvem vitázni :lol:
A halálbüntetés dolog "akasztott" ki!Teljesen ellenzem, mással nagy részt mint írtam egyet értek (bár a megvalósításokkal nem biztos)!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bob_Marley 2012.01.20. 12:54:25-kor.
Kép
Kép
Kép
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2012.01.20. 12:41:34

Asys írta:Hát Kalap, nem tudom mit válaszolhatnék arra amit írtál... annyi helyen sántít a dolog és az egész annyira életidegen számomra... de túl messzire vezetne és mi már egy korábbi vita alkalmával eljutottunk oda, hogy érveltünk egy darabig, de Te végül elvágtad a vitát azzal, hogy bedobtad aduászként Istent...
Egy valamit mondj meg, a 10 parancsolatba nincs véletlen egy olyan passzus, hogy ne ölj? (halálbüntetés)
Nézd, számomra messze nem a halálbüntetés a legfontosabb a millió teendő körül, amit az igazságszolgáltatásban kellene tenni, egy része, amin el kellene, el lehetne gondolkodni bizonyos esetekben. Te ezt emelted ki, lelked rajta, viszont azt hiszem az e körüli vitát nincs értelme folytatnunk. Persze, hogy benne van a Bibliában és a 10 parancsolatban ez a rész, mint ahogy sok minden más is. Ezt nem lehet magyarázni és nem is kell, ebben a kérdésben úgy mond kicsit eltér a véleményem a Biblia ezen részének szerzőitől :D Na nem úgy, ahogy most beleköthetnétek, csak is a halálbüntetés kapcsán és azon is szerintem évekig kellene gondolkodni, kidolgozni a rendszerét, nem meggondolatlanul bevezetni. Mondom, ezt ne ragozzuk tovább, mert nem vagyok a téma szakértője és azonfelül, hogy valamilyen formában támogatom a lété, a formáról nem tudok és nem is akarok nyilatkozni. Sokkal fontosabb az a sok mondat, amit írtam és amire nem reagáltál
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2012.01.20. 12:36:34

Bob_Marley írta:Kalap Ausztriáról beszéltünk, te meg átkapcsoltál Mo-i helyzetre :lol:
Halálbüntetéshez csak annyit, hogy kimutatták az Usa-ban is, hogy azokban az államokban ahol van halálbüntetés nem esett vissza az elkövetések száma, s őt volt rá példa ahol megemelkedett, s pl a sorozatgyilkosok száma megnőtt!Ezt csak mint lábjegyzet írom, hogy többek között miért ellenzem a halálbüntetést, egyrészről nem büntetés, másrészről nincs joga az államnak egy ember életének kioltása!
Én is sokáig elleneztem a halálbüntetést, és úgy gondolom nálunk, Magyarországon nem is szükséges. De... A halálbüntetésnek én nem ott látom az értelmét, hogy súlyos büntetés. Igen, sokkal rosszabb évekig rohadni valahol, ahol nincs kijárás, nincs saját zuhanyzód, nem nézhetsz tv-t, meg csomó szrság. Hanem van az a szint, amikor valakitől még elzárással sem lehet megóvni a társadalmat. Ez inkább az USA-ban, Latin-Amerikában jellemző (én el tudom képzelni, hogy Ázsiában is, de arról nem sokat tudok, abba nem mennék bele). Vannak bűnszervezeti vezetők, akikket hiába zárnak el, a tevékenyséégét onnan is folytatni tudja. Lehet, hogy nehezebb és kacifántosabb úton, de megoldja. A bűnszervezeteket meg lefejezni kell általában (most olyanokra gondoltam, mint a kábítószer kartellek, gettó bandák meg az ilyen erőszakos izék, na :lol:). Jó, lehet, hogy jön egy új vezető, de ha az már nem olyan "tehetséges", akkor gyengült banda. De Mo-n indokolatlannak látom én is, azért ez nem egy Mexikó.
Asys
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1252
Csatlakozott: 2006.07.03. 11:05:00

2012.01.20. 12:34:26

Hát Kalap, nem tudom mit válaszolhatnék arra amit írtál... annyi helyen sántít a dolog és az egész annyira életidegen számomra... de túl messzire vezetne és mi már egy korábbi vita alkalmával eljutottunk oda, hogy érveltünk egy darabig, de Te végül elvágtad a vitát azzal, hogy bedobtad aduászként Istent...
Egy valamit mondj meg, a 10 parancsolatba nincs véletlen egy olyan passzus, hogy ne ölj? (halálbüntetés)
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2012.01.20. 12:24:07

Bob_Marley írta:Kalap Ausztriáról beszéltünk, te meg átkapcsoltál Mo-i helyzetre :lol:
Halálbüntetéshez csak annyit, hogy kimutatták az Usa-ban is, hogy azokban az államokban ahol van halálbüntetés nem esett vissza az elkövetések száma, s őt volt rá példa ahol megemelkedett, s pl a sorozatgyilkosok száma megnőtt!Ezt csak mint lábjegyzet írom, hogy többek között miért ellenzem a halálbüntetést, egyrészről nem büntetés, másrészről nincs joga az államnak egy ember életének kioltása!
Átkapcsoltam persze, de nem a luxusbörtön miatt, az mindegy, hogy melyik országban van, akkor is butaság. Ott is vannak fehérgalléros bűnözők és szegények is, akiket ezek tesznek tönkre. Nem érdemelnek jobb elbánást. A halálbüntetés egy nagyon bonyolult téma, nem is mennék mélyebben bele, én is csak nagyon-nagyon minősített esetekben tudom elképzelni és nem úgy, mint egyes amerikai államokban. Mindenesetre ezen a nyomvonalon kár továbbhaladni.
Vannak bizonyára kivételek, én a környezetemben lévő börtönökről tudok ezt azt, illetve az ország más területein lévőkről is, ahol van ismerősöm.
Rendszerellenséget? Na, ennek örülök és vállalom is :D
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.01.20. 12:21:37

Kalap Ausztriáról beszéltünk, te meg átkapcsoltál Mo-i helyzetre :lol:
Halálbüntetéshez csak annyit, hogy kimutatták az Usa-ban is, hogy azokban az államokban ahol van halálbüntetés nem esett vissza az elkövetések száma, s őt volt rá példa ahol megemelkedett, s pl a sorozatgyilkosok száma megnőtt!Ezt csak mint lábjegyzet írom, hogy többek között miért ellenzem a halálbüntetést, egyrészről nem büntetés, másrészről nincs joga az államnak egy ember életének kioltása!

szerk: én nem ismerem a jelnlegi börtönhelyzetet MO-n, de pl mi "osztálykirándulás" gyanánt elmentünk a történelem tanárommal anno az egyik budapesti börtönbe, s bizony eléggé megdöbbentő volt a helyzet!És ott folyamatosan dolgozniuk kellett a raboknak!Kalap ismét egyfajta rendszerellenességet vélek felfedezni az írásodba (ez szubjektív), attól függetlenül, hogy a javítás rdologgal teljesen egyet értek!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bob_Marley 2012.01.20. 12:27:43-kor.
Kép
Kép
Kép
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2012.01.20. 12:17:16

Asys írta:
Kalap1988 írta: (persze akadnak kivételek, akiket ténylegesen el kell zárni)
A halálbüntetés csak minősített, nagyon durva esetekben képzelhető el a véleményem szerint, viszont azt meséld már el, hogy egy ember megöléséért, hogy kártalanítasz bárkit? Nem lehet. A büntetés célja ( nem a halálról beszélek) a nevelés és a megelőzés. Azzal, hogy az állam kártalanít mondjuk egy meglopott embert, még nem oldott meg semmit, a bűnös lophat akár másnap is. Ha már kártalanítás, akkor példának okáért le kellene dolgoztatni vele az ellopott összeget, vagy az adott tárgy értékét. Mégis a súlyos büntetési rendszernek nem az önmagában az értelme, hogy, aki már elköveti, az bűnhődjön úgy, hogy a poklot is Mennyországnak érezze. Az az értelme, hogy a bűnt megelőzzük. Ehhez még egy dolog szükséges: Az hogy a társadalom lássa, érezze, hogy a büntetés szinte elkerülhetetlen, megúszhatatlan. Ha e kettő együtt jelen van, akkor minden bűnöző meggondolja, hogy mit tesz ( kivéve az örülteket, de ők más elbírálás alá is esnek). Külön-külön viszont egyik sem ér sokat.
A büntetés célja a nevelés és a megelőzés? Ezt kifejthetnéd részletesen, hogy gondolod... Felnőtt embereket még ha speciális szakembergárda áll rendelkezésre akkor se lehet nevelni, átnevelni... vagy ha sikerül az meg már agymosás... talán rosszabb is, mint maga a bűnözés.
Én nem azt mondtam, hogy az állam kártalanítson, hanem a bűnelkövető kártalanítsa, az államot, az egyént stb...
A gyilkosság az egy más kategória, de ott is fizetni kell valamennyit és ott persze jogos az elzárás is (+munka)...
Az meg nem érvelés, hogy aki lopott... kártalanítja akitől lopott, majd holnap újra lop... mert ha kijön a börtönből nem fog újra lopni szerinted??? És pluszba még az adófizetők pénzén élt egy darabig ingyen... ráadásul a börtönben semmi más nem történik vele, mint, hogy abnormális közegbe (a többi bűnöző) kerül, ahol aztán végleg felveszi azt az énképet és viselkedés formát amivel esélye sem lesz vissza illeszkednie a társadalomba...[/quote]
A nevelésről a börtönpapok tudnának mesélni nem én, mert nem értek hozzá, viszont látunk már hatásos nevelést ( ami inkább ráhatás, mint sem agymosás, vagy olyasmi nevelés, mint gyermekkorban volt). A hangsúly mégis csak a megelőzésen van. Ha nem kényszerítjük, miért és hogyan fog kártalanítani? Le kell vele dolgoztatni a börtönben, mint ahogy az eltartása költségeinek a nagy részét is. Ehhez egy rendszer kell, ami jelenleg nem áll rendelkezésre Magyarországon és a kiépítéshez biztos sok időre, pénzre lenne szükség, de középtávon már megtérülne. Ha sok időt tölt egy kemény börtönben és érzi, hogy a büntetés elkerülhetetlen, akkor igen is meg fogja gondolni, hogy lopjon-e vagy sem. Nem biztos, hogy jobb ember lesz,de ha racionálisan gondolkozik, akkor nem fog bűnt elkövetni. Már a gyermekkori büntetéseknek is ez a rövidtávú értelme, persze a gyermek hosszabb távon a nevelés hatására nem csak racionális, de jobb ember is lehet, lesz, viszont ha egyik nap megbünteted, akkor nem biztos, hogy másnap még nem csinálná újra, akkor, ha nem büntetted volna meg...Később átgondolja, változik, felnő stb. A felnőttnél ez nehezebb,de maga a büntetés visszatartó erő. A börtönben lehet olyan közeget teremteni, ahol nem a többiekkel való törődés lenne az embernek a legfontosabb dolga, ma ez nincs, de attól még, hogy ilyen börtönök vannak ,nem a börtönt kell eltörölni, hanem javítani rajta. Hisz pl épp a munkával lehet segíteni neki a visszailleszkedésben.
Asys
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1252
Csatlakozott: 2006.07.03. 11:05:00

2012.01.20. 12:06:47

Kalap1988 írta: (persze akadnak kivételek, akiket ténylegesen el kell zárni)
A halálbüntetés csak minősített, nagyon durva esetekben képzelhető el a véleményem szerint, viszont azt meséld már el, hogy egy ember megöléséért, hogy kártalanítasz bárkit? Nem lehet. A büntetés célja ( nem a halálról beszélek) a nevelés és a megelőzés. Azzal, hogy az állam kártalanít mondjuk egy meglopott embert, még nem oldott meg semmit, a bűnös lophat akár másnap is. Ha már kártalanítás, akkor példának okáért le kellene dolgoztatni vele az ellopott összeget, vagy az adott tárgy értékét. Mégis a súlyos büntetési rendszernek nem az önmagában az értelme, hogy, aki már elköveti, az bűnhődjön úgy, hogy a poklot is Mennyországnak érezze. Az az értelme, hogy a bűnt megelőzzük. Ehhez még egy dolog szükséges: Az hogy a társadalom lássa, érezze, hogy a büntetés szinte elkerülhetetlen, megúszhatatlan. Ha e kettő együtt jelen van, akkor minden bűnöző meggondolja, hogy mit tesz ( kivéve az örülteket, de ők más elbírálás alá is esnek). Külön-külön viszont egyik sem ér sokat.
[/quote]

A büntetés célja a nevelés és a megelőzés? Ezt kifejthetnéd részletesen, hogy gondolod... Felnőtt embereket még ha speciális szakembergárda áll rendelkezésre akkor se lehet nevelni, átnevelni... vagy ha sikerül az meg már agymosás... talán rosszabb is, mint maga a bűnözés.
Én nem azt mondtam, hogy az állam kártalanítson, hanem a bűnelkövető kártalanítsa, az államot, az egyént stb...
A gyilkosság az egy más kategória, de ott is fizetni kell valamennyit és ott persze jogos az elzárás is (+munka)...
Az meg nem érvelés, hogy aki lopott... kártalanítja akitől lopott, majd holnap újra lop... mert ha kijön a börtönből nem fog újra lopni szerinted??? És pluszba még az adófizetők pénzén élt egy darabig ingyen... ráadásul a börtönben semmi más nem történik vele, mint, hogy abnormális közegbe (a többi bűnöző) kerül, ahol aztán végleg felveszi azt az énképet és viselkedés formát amivel esélye sem lesz vissza illeszkednie a társadalomba...
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2012.01.20. 11:57:08

csababarca írta:Mondjuk a magyar jogrendszer az egyik legkaotikusabb.
Lehetne példákat felhozni,hogy kik milyen tettért mennyi időt kaptak,lennének vicces dolgok.
nincs egyenlő mérce soha,ugyanazért a bűnért 100 esetből, 100féle,különböző ítélet születik.

Meg nem tudom, most ez az Ambrus Attila is, mai szemmel nevetséges összeget rabolt el. és rengeteget kapott. ekkora összegeket naponta nyúlnak le felsőbb körökben,ott mégis játéknak minősül,más meg 10-15 évet kap érte.
a másik meg ne teljen már évekbe,hogy egy ítélet megszülessen...ezt is nevetségesnek tartom. sokszor ebbe az egész huzavonába mennek tönkre családok, és néha néha már olyan érzésük lehet,hogy hagynák az egész ügyet a francba.
Így van, ez a legnagyobb baj a magyar rendszerrel, jogszolgáltatással ( igazságszolgáltatás sajnos nincs). Egy politikai mutyi ügy húzódik 8-10 évig, aztán megbüntetnek egy 4-ed, 5-öd rangú embert, vagy a titkárnőt és el is felejtjük, hogy itt 100 milliókat, egyes esetekben milliárdokat ( ez utóbbik bíróság elé sem kerülnek) nyúltak le. Vagy vegyük a "celebbűnöket", ilyen Stohl Buci típusú eseteket. Egy normál ember, ezért legalább kétszer annyit kapott volna, de nem csak az ő esete az egyetlen ilyen.
Bob! Akit 20 évre bezártak azt nyilván nem kell és nem is szabad irigyelni, de szerintem azt te is tudod, hogy divat lett pl Mo-on bevonulni télre a börtönbe... Vagy, hogy olyan bűnözők, akik tényleg ilyen fél éveket ülnek csak ilyen olyan dolgokért ( rablás, testi sértés stb), amik vidéken a mindennapi életet teszik pokollá ( ugyanis hiába nem súlyos a bűn, ha akármikor megtörténhet és lehet súlyosabb is, ez a napi életet teszi lehetetlenné) azok szeretnek bemenni erre a kis időre, mert addig is ingyen van az élet, plusz megismerkedik egy csomó emberrel, bővíti a kapcsolatrendszerét és a többi. Ez divat Mo-on és éppen ezért kellene nagyobb szigor, munka és súlyosabb büntetések. Mert így elköltünk milliárdokat bűnöző továbbképző intézetek fenntartására és hajléktalanszállóra ( nem a valódiakra gondolok ) amellett, hogy valóban vannak olyan bűnözők, akik több évet, évtizedet ülnek. Őket jó körülmények közt sem irigyli senki.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.01.20. 11:47:41

Mondjuk a magyar jogrendszer az egyik legkaotikusabb.
Lehetne példákat felhozni,hogy kik milyen tettért mennyi időt kaptak,lennének vicces dolgok.
nincs egyenlő mérce soha,ugyanazért a bűnért 100 esetből, 100féle,különböző ítélet születik.

Meg nem tudom, most ez az Ambrus Attila is, mai szemmel nevetséges összeget rabolt el. és rengeteget kapott. ekkora összegeket naponta nyúlnak le felsőbb körökben,ott mégis játéknak minősül,más meg 10-15 évet kap érte.
a másik meg ne teljen már évekbe,hogy egy ítélet megszülessen...ezt is nevetségesnek tartom. sokszor ebbe az egész huzavonába mennek tönkre családok, és néha néha már olyan érzésük lehet,hogy hagynák az egész ügyet a francba.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2012.01.20. 11:41:12

Asys írta:A büntetés alapja az elkövetett bűn kártalanítása lenne... az, hogy megölünk valakit vagy elzárjuk még sosem kártalanított senkit... az előbbi kicsinyes bosszúvágy és barbarizmus terméke az utóbbi pedig teljesen értelmetlen, sőt így még azt is elhiszi magáról az illető, hogy a társadalom lemondott róla... hogy ő bűnös és rossz, és amit elhiszünk azzá is leszünk... márpedig akit elítélnek az már nem ugyanaz az ember aki a bűnt elkövette.
(persze akadnak kivételek, akiket ténylegesen el kell zárni)
A halálbüntetés csak minősített, nagyon durva esetekben képzelhető el a véleményem szerint, viszont azt meséld már el, hogy egy ember megöléséért, hogy kártalanítasz bárkit? Nem lehet. A büntetés célja ( nem a halálról beszélek) a nevelés és a megelőzés. Azzal, hogy az állam kártalanít mondjuk egy meglopott embert, még nem oldott meg semmit, a bűnös lophat akár másnap is. Ha már kártalanítás, akkor példának okáért le kellene dolgoztatni vele az ellopott összeget, vagy az adott tárgy értékét. Mégis a súlyos büntetési rendszernek nem az önmagában az értelme, hogy, aki már elköveti, az bűnhődjön úgy, hogy a poklot is Mennyországnak érezze. Az az értelme, hogy a bűnt megelőzzük. Ehhez még egy dolog szükséges: Az hogy a társadalom lássa, érezze, hogy a büntetés szinte elkerülhetetlen, megúszhatatlan. Ha e kettő együtt jelen van, akkor minden bűnöző meggondolja, hogy mit tesz ( kivéve az örülteket, de ők más elbírálás alá is esnek). Külön-külön viszont egyik sem ér sokat.
Szerk: Sanama! Én nem azt mondtam, hogy a szokványos börtön, pl ami Magyarországon van, sokkal többet ér, de ez nem érv, én csak arra reagáltam, hogy szerinted ez jobb. Mivel? Szerintem meg rosszabb, ettől a rossztól is. Nem csak 25-szörös sorozatgyilkos lehet súlyos bűnöző, hanem az a korrupt politikus is, aki milliárdokat lop el, miközben az ő döntései miatt akár ezrek halnak éhen ( most nem Ausztriáról beszélek). Ő miért érdemel jobb körülményeket? Mert nem közvetlenül, csak közvetve gyilkos? Nyilván az emberélet kioltása a legnagyobb bűn, de attól, hogy valaki fehérgalléros bűnöző, vagy akár olyan gazdag maffiózó, akinek szintén nem tapad közvetlenül vér a kezéhez, még nem érdemel jobb körülményeket. Mert ugye tudod, hogy egy ilyen börtönbe ilyen embereket szállítanának, nem pedig azt a szerencsétlen, aki az éhező családjának lopott valami apróságot és emiatt mondjuk 1-2-3 hónapot ül.. Az ilyen apróbb bűnösöknek sem kellenek ilyen körülmények, csak mondjuk szeparáció a gyilkosoktól, de egy ilyen börtön nem ezért épül. Hanem a korrupt politikusoknak, nagyvállalkozóknak, maffiózóknak. Véleményem szerint egy halálbüntetés akkor igazán jó, ha 20 évente egyszer kell alkalmazni, mert olyan jó a szabályozása és olyan elrettentő ereje van. Nem mindennapi villamosszékre gondolok természetesen. Mindenesetre egy tényleges életfogytiglan is jó ugyanerre,de csak akkor, ha közben dolgoznak és adott az eltartásuk egy részét megtermelik ( vagy akár egészét, de ez mindenkire vonatkoztatva azért elég problémás).
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Kalap1988 2012.01.20. 11:57:57-kor.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.01.20. 11:37:32

Kalap1988 írta:[
Ezzel veszik elejét a bűnözésnek ? :shock: :D Persze, biztosan... Nem az a választási lehetőség börtön és börtön közt, hogy csinálják e ugyanazt mint kint vagy sem, ezt te sem gondolod komolyan. Attól, hogy egy börtönben van vagy nincs ilyen kosárlabdapálya, még ugyanúgy csinálhatják tovább, amit kint vagy sem. Az, hogy mit csinálnak bent, az a szigortól függ, nem a szaunától, a csillogástól, a jó sportpályáktól. Ausztriában még van pénz, de akkor is felháborító, hogy ilyesmire ennyit költenek, ha van pénz, akkor is. Nem mindig lesz ez így, ráadásul most is meg lenne annak a pénznek helye, még Ausztriában is....Halálbüntetés+ munka kellene azt hiszem minden országban.
Mert aztán a szokványos börtönök krva sokat érnek, már ne is haragudj. Kijönnek és csináljak tovább amit addig.

Gondolom ide nem a 25szörös sorozatgyilkosok kerülnek,de mindegy...
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.01.20. 11:35:00

Kalap1988 írta: Ezzel veszik elejét a bűnözésnek ? :shock: :D Persze, biztosan... Nem az a választási lehetőség börtön és börtön közt, hogy csinálják e ugyanazt mint kint vagy sem, ezt te sem gondolod komolyan. Attól, hogy egy börtönben van vagy nincs ilyen kosárlabdapálya, még ugyanúgy csinálhatják tovább, amit kint vagy sem. Az, hogy mit csinálnak bent, az a szigortól függ, nem a szaunától, a csillogástól, a jó sportpályáktól. Ausztriában még van pénz, de akkor is felháborító, hogy ilyesmire ennyit költenek, ha van pénz, akkor is. Nem mindig lesz ez így, ráadásul most is meg lenne annak a pénznek helye, még Ausztriában is....Halálbüntetés+ munka kellene azt hiszem minden országban.
Nagy részével egyet értek, nyilván lenne máshol is helye annak a pénznek, de a kiemelt rész a legfontosabb!
Viszont mondjuk az utolsó mondatoddal nagyon nem értek egyet, mármint persze munka mindenhol létszükséges, de a halálbüntetés abszurd számomra!

És szerintem "irigyelni" sem lehet még képek alapján sem a dolgot, mert ez egy börtön, s lehet benne jacuzzizni, ami aztán tényleg rohadt fontos, ha az ember nem szabad :roll:

szerk: Asys gondolatmenete viszont nagyon érdekes, s elgondolkodtató, hogy létezik-e egyáltalán megoldás!
Kép
Kép
Kép
Asys
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1252
Csatlakozott: 2006.07.03. 11:05:00

2012.01.20. 11:29:40

A büntetés alapja az elkövetett bűn kártalanítása lenne... az, hogy megölünk valakit vagy elzárjuk még sosem kártalanított senkit... az előbbi kicsinyes bosszúvágy és barbarizmus terméke az utóbbi pedig teljesen értelmetlen, sőt így még azt is elhiszi magáról az illető, hogy a társadalom lemondott róla... hogy ő bűnös és rossz, és amit elhiszünk azzá is leszünk... márpedig akit elítélnek az már nem ugyanaz az ember aki a bűnt elkövette.
(persze akadnak kivételek, akiket ténylegesen el kell zárni)
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2012.01.20. 11:07:09

Sanama írta:
shutterisland írta:OSZTRÁK BÖRTÖN..

gondolom a pénzesebb, elit rabokat zárják ide...de akkor is felháborító...
Ha van rá pénz miért ne? Része lehet annak, hogy elejét vegyék a bűnözésnek. Nem sokkal jobb az, hogy más börtönökben bent is folytatják azt amit kint. Persze nem tudom,hogy ebben mi van,de ha van rá pénz akkor oké. Nem panaszkodik egy osztrák sem a megélhetésre, szóval ... :)

M.o-n persze ez elképzelhetetlen :)
Ezzel veszik elejét a bűnözésnek ? :shock: :D Persze, biztosan... Nem az a választási lehetőség börtön és börtön közt, hogy csinálják e ugyanazt mint kint vagy sem, ezt te sem gondolod komolyan. Attól, hogy egy börtönben van vagy nincs ilyen kosárlabdapálya, még ugyanúgy csinálhatják tovább, amit kint vagy sem. Az, hogy mit csinálnak bent, az a szigortól függ, nem a szaunától, a csillogástól, a jó sportpályáktól. Ausztriában még van pénz, de akkor is felháborító, hogy ilyesmire ennyit költenek, ha van pénz, akkor is. Nem mindig lesz ez így, ráadásul most is meg lenne annak a pénznek helye, még Ausztriában is....Halálbüntetés+ munka kellene azt hiszem minden országban.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2012.01.20. 10:56:23

shutterisland írta:OSZTRÁK BÖRTÖN..

gondolom a pénzesebb, elit rabokat zárják ide...de akkor is felháborító...
A halálbüntetés olcsóbb lenne... És át lehetne hozni hozzánk is a dolgot!
Kép
Kép
Kép
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.01.20. 10:53:26

shutterisland írta:OSZTRÁK BÖRTÖN..

gondolom a pénzesebb, elit rabokat zárják ide...de akkor is felháborító...
Ha van rá pénz miért ne? Része lehet annak, hogy elejét vegyék a bűnözésnek. Nem sokkal jobb az, hogy más börtönökben bent is folytatják azt amit kint. Persze nem tudom,hogy ebben mi van,de ha van rá pénz akkor oké. Nem panaszkodik egy osztrák sem a megélhetésre, szóval ... :)

M.o-n persze ez elképzelhetetlen :)
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.01.20. 00:49:02

OSZTRÁK BÖRTÖN..

gondolom a pénzesebb, elit rabokat zárják ide...de akkor is felháborító...
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.01.20. 00:00:30

fcbarca0827 írta:
Sanama írta:mi ez a nutella egy csomo ember képénél?? :D
Matyinak volt valami dolga egy nutellás labdadorral és az miatt. :lol:
Amúgy olvasd vissza a Humor topik legutóbbi két oldalát és megérted. :mrgreen:
Azt olvastam, akkor oké. Csak azt hittem csak neki van emiatt :D de igy mar vilagos
Avatar
fcbarca0827
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3238
Csatlakozott: 2007.08.30. 14:29:21
Tartózkodási hely: Sülysáp

2012.01.19. 23:58:59

Sanama írta:mi ez a nutella egy csomo ember képénél?? :D
Matyinak volt valami dolga egy nutellás labdadorral és az miatt. :lol:
Amúgy olvasd vissza a Humor topik legutóbbi két oldalát és megérted. :mrgreen:
KowalskymegaVega,Supernem,HollywoodUndead,Fish!
Hiperkarma,VadFruttik,EstiKornél,AWS
30Y,BagossyBrothersCompany,Useme,Elefánt
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.01.19. 23:56:40

mi ez a nutella egy csomo ember képénél?? :D
Xavi_Messi
Barça B
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2009.09.04. 16:07:55
Tartózkodási hely: Miskolc

2012.01.19. 23:29:22

Srácok, tudnátok ajánlani nekem pár idézetet? Évkönyvbe kéne és nem találtam megfelelőt :cry:
Ilyen stílusú lenne a legjobb: "A logika a legnagyobb terrorista"
(Még tán Barcas is jó lenne :P )
Més que un Club||||
Avatar
Scooby Bent Bwoy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2011.05.13. 14:41:47
Tartózkodási hely: Dupla 8 dupla 0

2012.01.19. 23:27:27

FCB.Gabesz írta:őszintén valaki felvilágosítani h miaza sopa? beütöttem a googlebe de nem sokat tudtam meg,és nagyon érdeklene mert kb mindenki erről beszél és fogalmam sincs h most minva?
http://smallcitylife.szhblog.ro/2012/01 ... rnet-vege/

http://hup.hu/cikkek/20120117/holnap_el ... s_masok_is

Tegnap pont egy angol személyre kerestem rá, nem tudtam megnézni a wikin, ma már sikerült.
"Olyan sok a sötét itt, hogy elvakít a fény,
de tesó vissza nincsen út, előre sose félj!
Tudod az élet ilyen, hogy mindig valami fáj
előre menni kell amíg van talaj amin állj."
FCB.Gabesz
Jugador del Barça
Hozzászólások: 246
Csatlakozott: 2011.01.27. 19:19:12

2012.01.19. 22:50:33

őszintén valaki felvilágosítani h miaza sopa? beütöttem a googlebe de nem sokat tudtam meg,és nagyon érdeklene mert kb mindenki erről beszél és fogalmam sincs h most minva?
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.01.18. 23:24:21

írtam már párszor,hogy nem nagy élvezet számomra egy mai meccs elé leülni,mert nem tetszik az,ami felé halad a labdarúgás. viszont kitaláltam,hogy mi az,amit élveznék. A RÁDIÓS KÖZVETÍTÉST. régen a papámmal leültünk a pincébe és végighallgattunk egy meccset,hatalmas volt. ilyen van manapság is?
Válasz küldése