Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
Scooby Bent Bwoy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2011.05.13. 14:41:47
Tartózkodási hely: Dupla 8 dupla 0

2012.05.20. 00:34:19

El fanático írta:Az embereket az öngyilkosság szélére tudom juttatni azzal, ha nekiállok ecsetelni azt, hogy hogyan is kell az igazi pörköltet elkészíteni, mert szégyen szemre mondom, hogy a legtöbb családban - sőt éttermekben az nem pörkölt, amit adnak, csak annak merik nevezni. Olyan szenvedéllyel tudok róla beszélni, hogy Kalap kolléga szokott, igaz Ő nem a pörkölt védelmében :)
Akkor már áruld el légy szíves, hogy hogyan készül az igazi pörkölt, habár fájó lesz, ha kiderül éveken keresztül nem is pörkölt volt amit csináltam, de kibírom és nagyon kíváncsi vagyok rá, de ígérem nem fogok emiatt az öngyilkosság szélére jutni. :)
Persze csak ha nem valami titkos családi recept, amit csupán pár emberrel osztasz meg.
"Olyan sok a sötét itt, hogy elvakít a fény,
de tesó vissza nincsen út, előre sose félj!
Tudod az élet ilyen, hogy mindig valami fáj
előre menni kell amíg van talaj amin állj."
Avatar
El fanático
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1417
Csatlakozott: 2009.09.08. 12:36:46
Tartózkodási hely: Valahol a nagyon közel és a nagyon távol között...

2012.05.19. 21:43:06

A kaják terén én is iszonyat válogatós vagyok, tipikusan az a gyerek voltam, aki végigülte a napot oviban meg suli napköziben is éhen, ha olyan kaja volt a menzán és nálunk mindig olyan volt.

Egészen addig, amíg meg nem tanultam főzni, addig számomra is anyu főztje volt a No.1. meg a nénikém húslevese.

Az embereket az öngyilkosság szélére tudom juttatni azzal, ha nekiállok ecsetelni azt, hogy hogyan is kell az igazi pörköltet elkészíteni, mert szégyen szemre mondom, hogy a legtöbb családban - sőt éttermekben az nem pörkölt, amit adnak, csak annak merik nevezni. Olyan szenvedéllyel tudok róla beszélni, hogy Kalap kolléga szokott, igaz Ő nem a pörkölt védelmében :)

A kedvencek: mindenféle krumplis étel - rakott krumpli, paprikás krumpli, tepsis krumpli, héjjában sült krumpli - jó házi szalonnával és ecetes lilahagymával :) pörkölt - ahogy én főzöm, rántott sajt-hús-gomba-karfiol, sült húsok - de jó fűszeresen, olaszos kaják - milánói, bolognai szigorúan saját készítésű, semmi bolti zacskós szharság!

Sütik: imádok - és állítólag tudok is - sütni :) Nem nagyon csípem viszont a nehéz vajas krémekkel töltött sütiket és azt, ha émelygős édes valami.
A sós ropogtatni-valókat is jöhetnek, bár a pogácsát csak langyosan szeretem :)

Amit meg nem ennék: sárgaborsó főzelék - a szagától is rosszul vagyok, a "zöld trutyik" vagyis sóska és spenót, belsőségek - pacal, máj, zúza és többi, halászlé.
Kép
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2012.05.19. 17:57:28

Mihu írta:
lluisllach89 írta:
Más: A kocsonyát hogy nem lehet szeretni? Ennél csak egy durvább létezik: Van olyan aki nem szereti a töltött káposztát? :D
Jelen :D :D :D Egyiket se szeretem :D A kocsonyát semmilyen körülmények között sem eszem meg, a káposztát meg csak akkor ha nincs itthon semmi, csak az, és már az éhenhalás küszöbén állok.

Egyébként nagyon válogatós vagyok. Kb egy A6-os lapra ráférne azon kaják listája, amit megeszek :? :D És szerintem mindenki úgy van vele, hogy anya főztjétől nincs jobb. Nekem egyébként szerencsés a helyzetem, mivel elég sűrűn kajálok a család többi tagjának főztjéből is, és minden nő jól főz. Ráadásul unokatesóm, aki vadász, Ő is kiválóan tudja elkészíteni a vadas kajákat, amiket egyébként szinte kivétel nélkül nagyon szeretek. Sütiból meg nagymamám a No.1 de ez szerintem mindenkinél így van :D
Shame on you!

Nálunk nagy a kontraszt: anyum mindent meg tud művészien csinálni, de szegény mamám nagyon bot :mrgreen:

Régebben én rengeteg kaját nem szerettem, de mára mindent megeszek :D
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Avatar
Gerard3Piqué
Jugador del Barça
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2011.08.30. 13:51:34
Tartózkodási hely: Patak

2012.05.19. 17:47:42

Daffy! Ágyék terület akár odáig is tarthat nekem ,voltak térd rehabilitációmkor olyan gyakorlatok ami ágyékot terhelt és azon a tájékos is fájt ( nem tudom pontosan hogy vakbélig vagy sem mert pont a bal lábam volt és nem a jobb) Honvéd kórházba próbáljátok meg , lesz egy kis vita majd a portással szard le és mond hogy volt családtagod besorozva tehát van közöd a rendőrséghez,honvédelemhez stb.
Rewolution5
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2009.04.11. 10:04:30
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

2012.05.19. 17:42:28

daffy írta:nem hangzik túl jól...
esetleg,hogy megbizonyosodjak róla,hogy hasonló a probléma..fáj akkor ha állva, az egyik lábát mereven tartja,másikat pedig próbálja felemelni?
csak sétálás közben fáj

ha leül,és mintha húzná szét az izmokat,előrehajol,nem rövidebb az egyik lába mint a másik? nem egetrengető különbségre gondolok.. 1-2 centi .. lábujjaknál gondolom
Kép
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.05.19. 17:33:23

nem hangzik túl jól...
esetleg,hogy megbizonyosodjak róla,hogy hasonló a probléma..fáj akkor ha állva, az egyik lábát mereven tartja,másikat pedig próbálja felemelni?
csak sétálás közben fáj
Avatar
sjay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2009.07.20. 20:11:36
Tartózkodási hely: Nyíregyháza/Nagyhalász

2012.05.19. 17:30:52

daffy írta:volna egy kis gondom. a barátnőmnek sétálás közben szokott fájni a hasa. a vakbél környékén. az ultrahang és a nőgyógyász szerint semmi,viszont egyre inkább érzi. az orvos szerint nincs baj,ő itt le is zárná az ügyet. mit tudok tenni? hova lehet fordulni ilyenkor? mert ha valami fáj,akkor ott nincs minden rendben...
Ha hiszed, ha nem, velem ez a herce-hurca játszódik le, lassan második éve. Időközönként előjövő hasfájással küszködöm, küldtek már minden felé, gyomor tükrözéstől kezdve, az idegosztálytól mindenhová. És semmi eredmény.
Rewolution5
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2009.04.11. 10:04:30
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

2012.05.19. 17:21:50

daffy! nekem is ugyanez a bajom volt, pont ott... azzal a különbséggel,hogy focizok,és a tartós egyoldali terheléstől,mert ugye jobb kezes,és jobb lábas vagyok, elmozdult a keresztcsont.. én esetemben egy masszőr rakta helyre a csontot,azóta javuló tendenciák,mára már alig érezhető... de nemhiszem,hogy ebben az esetben ilyen gond lenne.
* mellesleg masszőr, akivel fb-n keresztül ismerkedtem meg...
az orvosok nálam sem mondtak semmit,de még csak ajánlani se tudtak semmit mit csináljak vele... kész katasztrófa...
esetleg,hogy megbizonyosodjak róla,hogy hasonló a probléma..fáj akkor ha állva, az egyik lábát mereven tartja,másikat pedig próbálja felemelni?
Kép
Zsolti95
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2009.10.01. 14:32:32

2012.05.19. 17:21:00

daffy írta:volna egy kis gondom. a barátnőmnek sétálás közben szokott fájni a hasa. a vakbél környékén. az ultrahang és a nőgyógyász szerint semmi,viszont egyre inkább érzi. az orvos szerint nincs baj,ő itt le is zárná az ügyet. mit tudok tenni? hova lehet fordulni ilyenkor? mert ha valami fáj,akkor ott nincs minden rendben...
Nyúlj méllyen a zsebedbe az orvosnál! Most komolyan!Sok orvost így lehet normális vizsgálatra rávenni v menjetek másik orvoshoz, kórházba.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.05.19. 17:12:33

volna egy kis gondom. a barátnőmnek sétálás közben szokott fájni a hasa. a vakbél környékén. az ultrahang és a nőgyógyász szerint semmi,viszont egyre inkább érzi. az orvos szerint nincs baj,ő itt le is zárná az ügyet. mit tudok tenni? hova lehet fordulni ilyenkor? mert ha valami fáj,akkor ott nincs minden rendben...
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2012.05.19. 16:44:30

lluisllach89 írta:
Más: A kocsonyát hogy nem lehet szeretni? Ennél csak egy durvább létezik: Van olyan aki nem szereti a töltött káposztát? :D
Jelen :D :D :D Egyiket se szeretem :D A kocsonyát semmilyen körülmények között sem eszem meg, a káposztát meg csak akkor ha nincs itthon semmi, csak az, és már az éhenhalás küszöbén állok.

Egyébként nagyon válogatós vagyok. Kb egy A6-os lapra ráférne azon kaják listája, amit megeszek :? :D És szerintem mindenki úgy van vele, hogy anya főztjétől nincs jobb. Nekem egyébként szerencsés a helyzetem, mivel elég sűrűn kajálok a család többi tagjának főztjéből is, és minden nő jól főz. Ráadásul unokatesóm, aki vadász, Ő is kiválóan tudja elkészíteni a vadas kajákat, amiket egyébként szinte kivétel nélkül nagyon szeretek. Sütiból meg nagymamám a No.1 de ez szerintem mindenkinél így van :D
Kép
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2012.05.19. 16:17:52

Anyám, apám meg a nagymamám (csak az egyik (még meg van mind2)) főztjeit eszem meg a legjobb étvággyal. Olyan, hogy kedvenc kaja annyira nincs, de ha választani kéne akkor a rakott káposzta anya módra :D
Leves meg meggyleves szintén anya módra.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.05.19. 15:22:03

Charlie írta: meg nem találkoztam még eddigi életem során olyan emberrel aki édesanyám főztjeit egyáltalán megközelítette volna minőségben.

C.

Hát ezzel szerintem mindenki így van. Én is anyum főztjét bírom a legjobban,utána a nagynénémét.aztán mama.
Pedig nagybátyám szakács,de a kanyarban sincs anyumhoz képest nálam :D

Daffy! Értem. Régen az biztos nem volt pazarlás. de egyébként én tényleg megeszek mindent,még a zöldségek közül is elég sokat. de ilyen zúza,máj,vese,velő,vér,pacal,here...meg ilyen dolgok,ezekkel úgy vagyok hogy egye aki akarja. Akkor már kenek egy jó zsíroskenyeret lilahagymával,annál nagyon jobb úgy sincs... 8) egy kis rosé borral persze :D
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2012.05.19. 15:15:16

daffy írta:
csababarca írta: Modern? ezt hogy érted?
szeretem én a régi ételeket,de a belsőségeket nem vagyok hajlandó megenni. pedig nem vagyok állatvédő meg semmi ilyen,sőt.
ja nem így értettem. hanem hogy régen volt egy disznó,levágták és talán a csontjain kívül semmi nem ért el a kutyákig. nem volt jellemző az a fajta gondolkodás,hogy fúj,ez most a belseje. én is megettem 2 évesen a májat,most csak ha nagyon muszáj. így értettem. van lehetőség válogatni
Na azért régen is volt válogatás, ha nem is olyan szinten, mint most. Ha vki vmitől undorodik, akkor semmi értelme sincs, h magába erőszakolja, mert annak könnyen lehet hányás a vége.

Kiskoromban próbálták mindenféle eszközökkel belém erőltetni pl. a zöldséglevest, pokoli volt. :? Mivel pl. óvodában általában olyan ételek voltak, amiket nem szerettem, így nem is ettem meg, hiába éheztem, inkább éhen haltam volna. Csont sovány is voltam, hétvégenként otthon jutottam csak normális táplálékhoz. Nagyon ostoba felfogás, ha vkivel olyat akarunk megetetni, amit nem szeret.
Avatar
Gerard3Piqué
Jugador del Barça
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2011.08.30. 13:51:34
Tartózkodási hely: Patak

2012.05.19. 14:47:44

TT írta:
Gerard3Piqué írta: Kizárt dolgok : halak , tengeri herkentyűk, pacal, hawaii pizza,legtöbb főzelék ( kivétel : borsó,krumpli és sóska), kínai thaiföldi izék, rák, csiga, kagyló,bogarak, kígyó, ember, spenót,brokkoli, barna és félbarna kenyér
vese és velő pörkölt,nyúl ,szív, tüdő, agy ( régen a csirkéét megettem :D)
erek stb.
az addig oké, hogy nem akarsz embert enni, de milyen eres kaját ismersz? :lol: :lol: vagy várjá, lehet rájöttem útközben; pl. amikor a levesben van a csirkeaprólék, meg a láb, na ott undorodsz az eres részektől? :roll:
nem, az inakkal keverem, szóval főleg eltévedtem a sűrűben :lol: :lol:
Igen. Különveszem mindig és kiszedem.
Avatar
TT
Capitá del Barça
Hozzászólások: 963
Csatlakozott: 2010.01.03. 15:09:29

2012.05.19. 14:44:11

Gerard3Piqué írta: Kizárt dolgok : halak , tengeri herkentyűk, pacal, hawaii pizza,legtöbb főzelék ( kivétel : borsó,krumpli és sóska), kínai thaiföldi izék, rák, csiga, kagyló,bogarak, kígyó, ember, spenót,brokkoli, barna és félbarna kenyér
vese és velő pörkölt,nyúl ,szív, tüdő, agy ( régen a csirkéét megettem :D)
erek stb.
az addig oké, hogy nem akarsz embert enni, de milyen eres kaját ismersz? :lol: :lol: vagy várjá, lehet rájöttem útközben; pl. amikor a levesben van a csirkeaprólék, meg a láb, na ott undorodsz az eres részektől? :roll:
nem, az inakkal keverem, szóval végképp eltévedtem a sűrűben :lol: :lol:
Avatar
Gerard3Piqué
Jugador del Barça
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2011.08.30. 13:51:34
Tartózkodási hely: Patak

2012.05.19. 14:36:15

Én tettem föl a kérdést hát most már én is megírom.
Kedvenc : Gombapaprikás (tejfölös)
Csirkepaprikás (tejfölös)
Hentestokány
Rántott sajt
Krumplis tészta (reszelt sajttal )
Hentestokány
Milánói ( rohadt sok sajttal )
Birkapörkölt(sajt és tejföl nélkül :D)
Babgulyás (tejföllel)
Gyros
Grillezett hús (házilag)
Brassói hasábbal
Átmenet: legtöbb leves

Kizárt dolgok : halak , tengeri herkentyűk, pacal, hawaii pizza,legtöbb főzelék ( kivétel : borsó,krumpli és sóska), kínai thaiföldi izék, rák, csiga, kagyló,bogarak, kígyó, ember, spenót,brokkoli, barna és félbarna kenyér
vese és velő pörkölt,nyúl ,szív, tüdő, agy ( régen a csirkéét megettem :D)
erek stb.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.05.19. 14:31:59

csababarca írta: Modern? ezt hogy érted?
szeretem én a régi ételeket,de a belsőségeket nem vagyok hajlandó megenni. pedig nem vagyok állatvédő meg semmi ilyen,sőt.
ja nem így értettem. hanem hogy régen volt egy disznó,levágták és talán a csontjain kívül semmi nem ért el a kutyákig. nem volt jellemző az a fajta gondolkodás,hogy fúj,ez most a belseje. én is megettem 2 évesen a májat,most csak ha nagyon muszáj. így értettem. van lehetőség válogatni
Avatar
Charlie
Öreg Harcos
Hozzászólások: 6901
Csatlakozott: 2004.10.08. 11:13:39
Tartózkodási hely: East Side

2012.05.19. 14:16:39

Érdekes olvasni, hogy ki mit szeret enni. Én abba a kategóriába tartozom aki minden ételt megeszik, nincs olyan amit nem. Persze a romlott, borzalmas ízűt nem, mielőtt valaki megjegyezné hogy tényleg mindent?! Pacalt én akár mindennap tudnám enni, felváltva a körömpörkölttel. Desszertnek egy kis csülök hehe. Szóval húsok, halak, tengeri cuccok, főzelékek, levesek, gyümölcsök és sütikből bármit szívesen fogyasztok. Valószínű azért van ez, mert kiskoromban rászoktattak (?) hogy mindent megegyek, meg nem találkoztam még eddigi életem során olyan emberrel aki édesanyám főztjeit egyáltalán megközelítette volna minőségben.

Szeretek jókat enni, inni.
C.
"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.05.19. 14:01:21

daffy írta:
csababarca írta: hát szerintem nem. lehet rosszul fogalmaztam,úgy mondom akkor,hogy nem kéne mindent megenni.
szerintem csak túl modern a gondolkodásod
Modern? ezt hogy érted?
szeretem én a régi ételeket,de a belsőségeket nem vagyok hajlandó megenni. pedig nem vagyok állatvédő meg semmi ilyen,sőt.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.05.19. 13:31:29

csababarca írta: hát szerintem nem. lehet rosszul fogalmaztam,úgy mondom akkor,hogy nem kéne mindent megenni.
szerintem csak túl modern a gondolkodásod
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.05.19. 13:29:23

daffy írta:
csababarca írta: Nem tudom,de van az embernek egy ilyen rossz szokása,hogy azt hiszi,mindent meg lehet enni.
mert nem?

hát szerintem nem. lehet rosszul fogalmaztam,úgy mondom akkor,hogy nem kéne mindent megenni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
lijacska
Jugador del Barça
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2008.08.29. 08:27:38

2012.05.19. 13:09:47

Sziasztok, streamet keresek, de még nem kaptam a Veszprém Szeged mérkőzésre, ha valaki tud dobjon meg. Köszönöm szépen.
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2012.05.19. 12:44:42

Kép
Avatar
Scooby Bent Bwoy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2011.05.13. 14:41:47
Tartózkodási hely: Dupla 8 dupla 0

2012.05.19. 12:30:52

daffy írta:
Szárnyasból minden jöhet
..légy
Levesben úszkálva a legjobb. :)

Nekem is nagyon kevés dolog van amit nem szeretek, így hirtelen csak a tökfőzelék jut eszembe.
Amúgy is a húsételeket preferálom, nálam jöhet a belsőség, kocsonya, hal, legnagyobb kedvenc talán a vadhús, egy szarvaspörkölt dödöllével verhetetlen, klasszikus fasírt és rántott hús, pizza mindig, de végtelenségig lehetne sorolni.
Süteményeket is igencsak kedvelem, különösen az ilyen túrós-gyümölcsös kombókat.
"Olyan sok a sötét itt, hogy elvakít a fény,
de tesó vissza nincsen út, előre sose félj!
Tudod az élet ilyen, hogy mindig valami fáj
előre menni kell amíg van talaj amin állj."
Válasz küldése