Testépítés, edzésprogramok

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
TorghelleSandor
Barça B
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2011.08.23. 20:16:33

2012.07.12. 20:44:06

Rewolution5 írta:Igazából nem tudom melyik topic lenne erre a témára a legmefelelőbb, ezért ide írom:

Igazából csak az érdekelne, hogy akik vagytok itt focisták, mérkőzések előtt és után milyen az "étrendetek"?!... valamint hogy milyen fajta étel fogyasztását ajánlanátok mérkőzés/edzés előttre, vagy utánra.. segítséget előre is köszönöm.
Mivel a meccsek, illetve edzések előtti étrendet kérdezted,arra válaszolok,de szerintem focistaként próbálj oda figyelni a mindennapi étkezésekre is ,hogy amikor kelljen a szervezeted fel legyen töltve.

Meccsek előtt egy-másfél órával vigyél be lassan felszívódó szénhidrátot barnarizs, teljes kiőrlésű gabona és például zabpehely formájában. Az utóbbit különösen ajánlom mézzel, energiabomba leszel a meccs kezdetére. A mérkőzés előtt hasznos még 1-2 banán elfogyasztása, nagy szénhidrát tartalma van,én még néha félidőbe is bedobok egyet. Meccsek után mindenképp nagy fehérje tartalmú ételeket egyél, egy órával meccs után például csirkét,vagy bedobhatsz akár egy fehérjeturmixot is.
Mivel most azonban még pár napig, hétig holtszezon van,a szénhidrát bevitelt próbáld lecsökkenteni és magasabb fehérjetartalmú ételeket próbálj enni. Aztán amikor elkezdődik az alapozás, jöhet a szénhidrát emelése,de csak óvatosan, nehogy elhízz:D
A másik legfontosabb dolog a kellő mennyiségű vízfogyasztás, meccsek előtt, közben és után egyaránt. 2-3 litert lazán megihatsz egy edzés alkalmával. Például egyet előtte,közbe aztán utána is.

Remélem tudtam segíteni, részben saját tapasztalat, részben máshonnan megszerzett tudásom alapján írtam. Ha bármi kérdésed van,szólj! :D
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.07.12. 20:18:21

Mihu írta:Ezek a Vitalade-es, L-Carnitine-es italok mennyit érnek? Pénzköltés az egész, vagy edzés közben jobb mint az ásványvíz, és ha szerencsém van, akkor még zsírt is éget?
én edzés közben gatorade italt ittam néha,nem éreztem semmit,így fel is hagytam vele
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2012.07.12. 19:56:25

Ezek a Vitalade-es, L-Carnitine-es italok mennyit érnek? Pénzköltés az egész, vagy edzés közben jobb mint az ásványvíz, és ha szerencsém van, akkor még zsírt is éget?
Kép
Rewolution5
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2009.04.11. 10:04:30
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

2012.07.12. 19:48:28

Igazából nem tudom melyik topic lenne erre a témára a legmefelelőbb, ezért ide írom:

Igazából csak az érdekelne, hogy akik vagytok itt focisták, mérkőzések előtt és után milyen az "étrendetek"?!... valamint hogy milyen fajta étel fogyasztását ajánlanátok mérkőzés/edzés előttre, vagy utánra.. segítséget előre is köszönöm.
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2012.07.12. 13:25:01

Hát ha hat kockád látszik, akkor nem sok zsir van rajta. És ha esetleg nem látszik nyolc, az attol is lehet, hogy ilyen a genetikád. A hasizma is mindenkinek más, mint a többi izomnál.
Kép
Avatar
levproff
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2809
Csatlakozott: 2007.12.06. 13:15:26
Tartózkodási hely: Sopron

2012.07.12. 13:05:22

és mi a helyzet a 6 kocka vs 8 kocka szituval? :)
Kép
FC Barcelona: Més que un club! Visca el Barca!
Pep Team 2009 : Spanyol Bajnokság, Bajnokok Ligája, Spanyol Kupa, Európai Szuperkupa, Spanyol Szuperkupa, Klub VB!
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.07.12. 06:20:06

levproff írta:köszi. ebbe van pár olyan is amit eddig is csináltam.
amúgy daffy te azt írtad, hogy nem hasedzésektől lesz kockás hasad. ezt hogy érted?
azért akarom amúgy az alsó részét edzeni, mert a felső 6 kocka azért már látszik, de az uccsó 2 semennyire. vagy ne is próbálkozzak kihozni őket, mert láttam azért full kigyúrt embereket is 6 kockával. ez genetikailag mindenkinél máshogyvan? :oops:
a hasedzéstől erős lesz a hasad,de kockás csak akkor,ha lediétázod a zsírt. ha neked nincs rajta zsír,akkor kockás lesz,ha van rajta,akkor csak erős
Avatar
levproff
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2809
Csatlakozott: 2007.12.06. 13:15:26
Tartózkodási hely: Sopron

2012.07.12. 00:53:28

köszi. ebbe van pár olyan is amit eddig is csináltam.
amúgy daffy te azt írtad, hogy nem hasedzésektől lesz kockás hasad. ezt hogy érted?
azért akarom amúgy az alsó részét edzeni, mert a felső 6 kocka azért már látszik, de az uccsó 2 semennyire. vagy ne is próbálkozzak kihozni őket, mert láttam azért full kigyúrt embereket is 6 kockával. ez genetikailag mindenkinél máshogyvan? :oops:
Kép
FC Barcelona: Més que un club! Visca el Barca!
Pep Team 2009 : Spanyol Bajnokság, Bajnokok Ligája, Spanyol Kupa, Európai Szuperkupa, Spanyol Szuperkupa, Klub VB!
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.07.11. 18:34:40

TorghelleSandor írta: Szerintem egy átlagos, mozogni kívánó embernek az alap hasizom erősítő gyakorlatokon kívül nem kell mást csinálnia. A két leghasznosabb is lazán elvégezhető otthon. Az egyik a húzódzkodásból való lábemelés,melynek könnyített formája pl. hogy csak a térdedet húzod fel, a másik pedig csak annyi hogy lefekszel és a lábaddal csinálsz különféle mozdulatokat a levegőbe adott ideig. Ezt tetszés szerint színezhető, és jól megdolgozza a hasad alsó részét.
persze,de ha már segítséget kér,akkor az általam ismert legjobbat tanácsolom. természetesen nem fogja tudni végig csinálni egy pár hétig,de ha sikerül,akkor beton hasa lesz.

a lábemelés az inkább medenceemelés nyújtott lábbal
TorghelleSandor
Barça B
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2011.08.23. 20:16:33

2012.07.11. 18:29:25

daffy írta:
levproff írta:valaki tudna olyan hasizomerősítő gyakorlatokat, amivel főleg a hasam alsó részét tudom edzeni? és ha lehet, akkor otthon is el lehessen végezni. köszi előre is :)
thai box edzésen vagy 20 féle felülést csináltunk,javaslom a youtube-ot,de a nagy favoritom még mindig pacquiao hasedzése,abba konkrétan besza-behu,de megerősít. youtubeon fent van,pacquiao abs címszóval keress rá

shutter,próbáld szétszedni 2 napra a lábedzésed,hátha:
ígye
Szerintem egy átlagos, mozogni kívánó embernek az alap hasizom erősítő gyakorlatokon kívül nem kell mást csinálnia. A két leghasznosabb is lazán elvégezhető otthon. Az egyik a húzódzkodásból való lábemelés,melynek könnyített formája pl. hogy csak a térdedet húzod fel, a másik pedig csak annyi hogy lefekszel és a lábaddal csinálsz különféle mozdulatokat a levegőbe adott ideig. Ezt tetszés szerint színezhető, és jól megdolgozza a hasad alsó részét.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.07.11. 18:22:07

levproff írta:valaki tudna olyan hasizomerősítő gyakorlatokat, amivel főleg a hasam alsó részét tudom edzeni? és ha lehet, akkor otthon is el lehessen végezni. köszi előre is :)
thai box edzésen vagy 20 féle felülést csináltunk,javaslom a youtube-ot,de a nagy favoritom még mindig pacquiao hasedzése,abba konkrétan besza-behu,de megerősít. youtubeon fent van,pacquiao abs címszóval keress rá

shutter,próbáld szétszedni 2 napra a lábedzésed,hátha:
ígye
Avatar
levproff
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2809
Csatlakozott: 2007.12.06. 13:15:26
Tartózkodási hely: Sopron

2012.07.11. 16:51:50

valaki tudna olyan hasizomerősítő gyakorlatokat, amivel főleg a hasam alsó részét tudom edzeni? és ha lehet, akkor otthon is el lehessen végezni. köszi előre is :)
Kép
FC Barcelona: Més que un club! Visca el Barca!
Pep Team 2009 : Spanyol Bajnokság, Bajnokok Ligája, Spanyol Kupa, Európai Szuperkupa, Spanyol Szuperkupa, Klub VB!
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.07.11. 13:14:22

Initom írta:
Sanama írta: nem akarlak elkeseríteni de nincs.
amit leírtál az úgy kb. 80g fehérje, nem tudom hány kiló vagy, de gondolom nem 40.
ömm és ha két naponta eszek meg 10 tojást?

nem keserítesz,én tudatlan vagyok ilyen téren,minden tanácsot,és főleg kritikát szívesen fogadok.


de nem ám :D 89,5 :) 93 ról mentem le 1 hónap alatt.
hát ha 2naponta 10, az napi 5, szóval még kevesebb, de gondolom fordítva akartad írni?! ha naponta megeszel 20tojást meg 1l tejet, akkor kb 130g fehérjénél jársz, ezt pedig egy turmix-al már egész jól ki tudod egészíteni és olyan 30g-ot turmixal letolni, aztán már 160g fehérjénél jársz ami elég.
De azért szerintem ne csak tojást egyél. Reggelire oké ha bedobsz mondjuk 5öt, de utána törekedj szerintem a változatosságra, főleg húst próbálj enni, abban van a legtöbb fehérje, aztán van aki túrót is zabál, esetleg halat.

www.kcal.hu
itt tudod nézegetni, hogy NAGYJÁBÓL mi mennyi tápanyagot tartalmaz.


sok sikert
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.07.11. 02:55:51

mondjuk nekem az is elképzelhetetlen, hogy egy átlagos napon valaki 3x étkezik.

legyen egy átlagember, aki reggel 6.00-6.30 körül kel és este 22.00 körül fekszik.
7kor reggeli, délben ebéd, 6kor vacsora, ez kb. ilyen classic beosztás.
de van ember, aki ezt kibírja ?

vagy úgy, hogy mind a 3 alkalommal úgy telizabálja magát, mint az állat, vagy úgy, hogy a 3 fő étkezés között vannak nasik (tízórai,uzsonna,stb.)

én elképzelhetetlennek tartom, hogy valaki 2-3 normális kajálással letudjon egy 16 órás napot úgy, hogy nincs éhségérzete.



én most vagyok túl egy 1 hónapos diétán, és egész jól ment le rólam a zsír (olyan 2 kg jöhetett le rólam) izomvesztés minimális lehetett, viszont ahogy jöttek a szóbelik az érettségin + voltunk ezt követően állatkertben (ugye egész napos program) sajnos akarva-akaratlanul is megszakadt, így a kockák nem látszanak, de legalább nincs nagy hasam már, hanem laposabb.

újrakezdtem most a tömegelést, ami pénzt az EB alatt nyertem, vettem egy 3kg-s full force MPM-et (kevert fehérje) meg kedvezményesen jutottam scitec anabolic whey-hez edzés utánra, emellé elkezdtem a még daffytól kapott kreatinnal most tölteni...azt majd lesz valami. :D

le akartam diétázni magam a nyár okán jó szálkásra (ugye strandszezon, na meg nyáron nem a legjobb tömegelni..) viszont azt ahogy meg kellett szakítsam a diétát, úgy kicsit alábbfagyott a lelkesedésem a témában, és úgy döntöttem, hogy úgyis csak asszonnyal leszek a nyaralóban vízparton, ha így folytatódik, ő meg kockás has nélkül is szeret. :lol:

na meg sajnos hiába mondom azt már magamra, hogy na, ezzel már ahhoz képest, ahonnan indultam, elégedett vagyok hellyel-közzel, de a lábaim még mindig krv vékonyak, pedig azt hajtom a legjobban. :cry:
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2012.07.11. 00:13:44

daffy írta:
Initom!
a 3 étkezésnél az 5 étkezés nem feltétlen jelent nagyobb tápanyagmennyiséget. el lehet osztani azt a hármat is öt felé. úgy az anyagcseréd is jobban pörög,az meg segít. viszont mivel nincs erőd,így az az 5 étkezés bizony tartalmazzon több tápanyagot is.
amit át kell gondolnod,hogy mi a célod és ehhez milyen eszközeid(főleg anyagi lehetőségeid) vannak
értelek. hát,egy hsz el előbb írtam,nem tudom láttad e.
Megpróbálom betartani de nem egyszerű.
Abi & Tito
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.07.11. 00:07:45

Sanama írta: daffy,
amúgy a kajálásban a turmixot te hogy számolod? ha napközben bedobsz egy turmixot, akkor azt 1 étkezésnek számolod, vagy nem, és akkor csak a szigoru szilárd kaját számolod annak?!
ami a torkodon lemegy,azt számolod. mind1,hogy sülthús,turmix vagy a lábkörmöd,azt számolni kell,viszont nem feltétlen önálló étkezésnek. tekintve hogy én a turmixot csak edzés után és este toltam,így azokat nem számoltam étkezésnek(nem mintha figyeltem volna a kajára)

Initom!
a 3 étkezésnél az 5 étkezés nem feltétlen jelent nagyobb tápanyagmennyiséget. el lehet osztani azt a hármat is öt felé. úgy az anyagcseréd is jobban pörög,az meg segít. viszont mivel nincs erőd,így az az 5 étkezés bizony tartalmazzon több tápanyagot is.
amit át kell gondolnod,hogy mi a célod és ehhez milyen eszközeid(főleg anyagi lehetőségeid) vannak
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2012.07.11. 00:03:42

Sanama írta: nem akarlak elkeseríteni de nincs.
amit leírtál az úgy kb. 80g fehérje, nem tudom hány kiló vagy, de gondolom nem 40.
ömm és ha két naponta eszek meg 10 tojást?

nem keserítesz,én tudatlan vagyok ilyen téren,minden tanácsot,és főleg kritikát szívesen fogadok.


de nem ám :D 89,5 :) 93 ról mentem le 1 hónap alatt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Initom 2012.07.11. 00:07:48-kor.
Abi & Tito
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.07.10. 22:09:17

Initom írta:
Sanama írta:pedig egyél... minimum 4x de inkább 5 alkalommal

1. amit daffy mondott, sokkal több erőd lesz
2. napi 2 étkezéssel nem hiszem, hogy be tudod vinni a megfelelő fehérje adagot, így az izmaidat építed lefelé

daffy,
amúgy a kajálásban a turmixot te hogy számolod? ha napközben bedobsz egy turmixot, akkor azt 1 étkezésnek számolod, vagy nem, és akkor csak a szigoru szilárd kaját számolod annak?!
szerintem napi 1l tejbe és alkalomadtán 10 tojásba megvan a megfelelő fehérje adag :) de megfogadom köszi.
nem akarlak elkeseríteni de nincs.
amit leírtál az úgy kb. 80g fehérje, nem tudom hány kiló vagy, de gondolom nem 40.
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2012.07.10. 22:02:33

Sanama írta:pedig egyél... minimum 4x de inkább 5 alkalommal

1. amit daffy mondott, sokkal több erőd lesz
2. napi 2 étkezéssel nem hiszem, hogy be tudod vinni a megfelelő fehérje adagot, így az izmaidat építed lefelé

daffy,
amúgy a kajálásban a turmixot te hogy számolod? ha napközben bedobsz egy turmixot, akkor azt 1 étkezésnek számolod, vagy nem, és akkor csak a szigoru szilárd kaját számolod annak?!
szerintem napi 1l tejbe és alkalomadtán 10 tojásba megvan a megfelelő fehérje adag :) de megfogadom köszi.
Abi & Tito
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.07.10. 21:48:34

pedig egyél... minimum 4x de inkább 5 alkalommal

1. amit daffy mondott, sokkal több erőd lesz
2. napi 2 étkezéssel nem hiszem, hogy be tudod vinni a megfelelő fehérje adagot, így az izmaidat építed lefelé

daffy,
amúgy a kajálásban a turmixot te hogy számolod? ha napközben bedobsz egy turmixot, akkor azt 1 étkezésnek számolod, vagy nem, és akkor csak a szigoru szilárd kaját számolod annak?!
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2012.07.10. 21:11:02

daffy írta:
Initom írta: napi 2 szer eszek ,max 3 szor
én ilyet nem mondtam. ha ennél 5-6-7szer kevés szénhidráttal,akkor még a fekvőkre is lenne erőd és fogynál akkor is,hidd el. a nem kajálás tönkretesz hosszú távon
tudom. de ez a 2-3 kaja simán jó, úgy hogy még közben itthon dolgozok meg focizok...éhes se vagyok :) de megpróbálok változtatni.
Abi & Tito
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.07.10. 20:14:47

Initom írta: napi 2 szer eszek ,max 3 szor
én ilyet nem mondtam. ha ennél 5-6-7szer kevés szénhidráttal,akkor még a fekvőkre is lenne erőd és fogynál akkor is,hidd el. a nem kajálás tönkretesz hosszú távon
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2012.07.10. 20:10:37

daffy! úgy látszik bejön amit tanácsoltál.

mióta beszéltünk fogytam 3,5 kilót. az rengeteg,ne kérdezd hogy sikerült :)
napi 2 szer eszek ,max 3 szor ,6-7 után szinte semmit, vagy no szénhidrát.

Napi 2 szer is futok egyszer délbe az 1 perc sprint 1 perc sétát, már 20-25 perc megy belőle, valamint este egy 4-5 km es távot,nem kocogva,futva.
Valamint néha felülés meg fekvő de arra nem igen van erőm :?

pedig hasra kéne gyúrnom ...
Abi & Tito
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.07.10. 19:49:45

Balotelli írta:Sikerült beszereznem egy ABswinget,próbálom vele még kockásítani a hasam.Valaki ért már el vele komolyabb eredményt ilyen téren?Másik kérdésem az lenne,hogy egy-kezes súlyzóval milyen gyakorlatokat lehet végezni tricepszre?
nem a hasedzéstől lesz kockás a hasad.

tricepszgyakorlatok
Avatar
Balotelli
Barça C
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012.07.10. 19:16:37

2012.07.10. 19:39:27

Sikerült beszereznem egy ABswinget,próbálom vele még kockásítani a hasam.Valaki ért már el vele komolyabb eredményt ilyen téren?Másik kérdésem az lenne,hogy egy-kezes súlyzóval milyen gyakorlatokat lehet végezni tricepszre?
Kép
Válasz küldése