Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2012.11.05. 16:22:15

Ide vág. Bár biztos láttátok már többen is milyen körülmények között van elzárva a norvég tömeggyilkos.
http://atv.hu/kulfold/20120823_breivik
Ennél felháborítóbb dolgot is nehezen tudok elképzelni.
Az ilyen beteg állatoknak milyen jogaik lehetnek még az életbe?
Ahhoz is egy vödör nyugtató kell hogy elolvassa az ember a cikket.
Ahelyett hogy egy 2nm-es ablaktalan cellában dögölne meg mindenféle emberi kapcsolat nélkül.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2012.11.05. 15:59:49

S.Agüero írta:Én az ilyenekkel a régi jól bevált büntetést alkalmaznám. Szemet szemért, fogat fogért. Azaz amit ő tett, azt vele is megtenni. Agyonütni kapával, ahogy ők csinálták. Hagy szenvedjenek... :roll:
ez volt a legrövidebb hsz,de ezzel tudok a legjobban azonosulni. :)

de csak ha teljesen 100% osan biztos azon személy kiléte aki elkövette az adott brutális bűncselekményt.

amerikában a megaupload tulaja többet kapott mint egy sorozatgyilkos.


:roll:
Abi & Tito
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2012.11.05. 15:50:11

Mihu írta:Írta itt valaki, talán recrea volt, már nem keresem vissza, hogy az EU-s jog kimondja hogy mindenkinek joga van az élethez. A kérdésem a következő:

Az aki ilyen különös kegyetlenséggel, előre megfontolt szándékkal elveszi más életét, annak milyen joga van az élethez?
Erkölcsileg semmilyen, jogilag (Magyarországon) pedig annyi, mint neked vagy nekem.

Itt senki nem álszenteskedik, csak reagáltam arra a tévhitre, h a halálbüntetés feltétlenül elrettentő hatású.

A problémát inkább a közbiztonság hiányában és a korrupcióban látom. Ezeken vagyok inkább felháborodva, nem azon, h nincs halálbüntetés.
Avatar
sjay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2009.07.20. 20:11:36
Tartózkodási hely: Nyíregyháza/Nagyhalász

2012.11.05. 15:47:34

Mihu írta:...
Ha már a büntetés mértékét és durvaságát említjük, szerintem mindegyik kivégzésni módon túl tesz mondjuk 60 év börtönbüntetés. Már csak a tudat is, hogy nap-nap után, évek múltával is ott rohadsz meg a rácsok mögött, szerintem igazán kemény pszichés béklyót súlyoz az emberre, az pedig már a másik dolog, hogy a rabtársak zrikálása, az őrök (sok helyütt) alkalmazott kegyetlensége, és a börtönkoszt már csak tetőzi ezt az érzést.

Más kérdés az, hogy kis hazánk legtöbb fegyházában vagy börtönében olyan viszonyok uralkodnak, amik sokszor talán nem is számítanak büntetésnek...
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2012.11.05. 15:38:55

Halálbüntetést nem azoknak adnék, akik leszúrnak, lelőnek, megfojtanak valakit. Hanem a következő típusú gyilkosoknak:

-olaszliszkai mészárlás

-salgótarjáni machettás gyilkos

-a szécsényi rém, akinek tetszett egy lány, majd miután az visszautasította, nyakon szúrta, leütötte, majd rákötött a derekára egy nehezéket, és bedobta a szennyvíz aknába.

-azok akik tavaly, vagy idén, nem emlékszem pontosan, de egy tanyán napokig kínoztak embereket, majd végeztek velük.



Az ilyeneknek semmi joguk az élethez. Most utána olvastam a kivégzési módoknak, és ezek közül a villamosszék a legkíméletesebb kivégzési mód, a méreginjekció pedig a legdurvább, már ami a pszichés, és fizikai részét illeti a dolognak.
Kép
Avatar
sjay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2009.07.20. 20:11:36
Tartózkodási hely: Nyíregyháza/Nagyhalász

2012.11.05. 15:36:21

Én ebben a témában igazából a két tábor között állok. A halálbüntetés sem megoldás "semmire" , tulajdonképpeni példamutatásként meg egyáltalán nem válik be, nem csak itt, másutt sem.

A gond igazából ott kezdődik, hogy Magyarországon hány éves és milyen minőségű büntetést kap az elkövető. Azt hiszem, ha tényleges életfogytiglani büntetés lenne, az is épp nagy elégtételt szolgáltatna. Így viszont, 10-20 év múlva (ha az elzárás alatt nem vesztik életüket) kisétálhatnak.

Szóval szerintem egyik álláspont sem megoldás teljesen, fejtegethetném még hosszú sorokban, miért nem, de igazából felesleges is, nem én döntök ebben az ügyben.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.11.05. 15:29:27

Egyetlen dolog miatt nem tamogatom a halalbuntetest, az pedig az igazsagszolgaltatas hibalehetosege. En nem vallalnam a felelosseget, hogy valaki artatlanul keruljon villamosszekbe. (ld mori gyilkossagok, ahol kb a 3. gyanusitottnal tartunk) Az igazi baj nem az elrettentes, hanem a vegrehajtas hianya. Nem beszelnenk most errol, ha a rendorok es a birok tennek a dolgukat. Egyebkent meg tenyleg csak elegtetelkent funkcional. (ekezetek miatt bocs, telefonrol vagyok)
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.11.05. 15:09:22

Mihu,Gergő,Matyika!
Respect.

Vannak azért szerencsére olyanok,akik nem ezt az álszent nézetet vallják,erőltetik,örülök neki.
És Mihu,igen én is épp ezért gondolkozok "radikálisan",mert nekem van egy kishugom (12),két unokaöcsém (8-13). hogy csak a legközelebbiket említsem. És én is úgy gondolom,érzem,hogy nem tudnám tétlenül nézni ezt.
De bele se merek gondolni ebbe,kár hogy ilyen világban élünk,ahol ez megtörténhet,és erről kell beszélgetnünk.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2012.11.05. 15:03:06

Nagyon rövid leszek, és azt hiszem ezzel el is fogok mondani mindent, amit a témáról gondolok.

Írta itt valaki, talán recrea volt, már nem keresem vissza, hogy az EU-s jog kimondja hogy mindenkinek joga van az élethez. A kérdésem a következő:


Az aki ilyen különös kegyetlenséggel, előre megfontolt szándékkal elveszi más életét, annak milyen joga van az élethez?

Ennyit a halálbüntetéssel kapcsolatos véleményemről. És kíváncsi lennék, hogy ezzel hogy vitatkoztok. Komolyan, és minden cinizmus nélkül mondtam ezt.


Épp tegnap volt a Frizbiben a nevelőapa és a féltestvér. Nekem van egy 5 éves keresztlányom, akit a saját életemnél is jobban szeretek. Miközben néztem őket, elgondolkoztam, hogy én mit tennék, ha Lilivel ILYEN történne. De végül arra jutottam, hogy biztos hogy valamilyen úton-módon megpróbálnám megölni a gyilkosát. Akkor is, ha le kéne ülnöm érte 10 évet. Megérné....nem tudnék együtt élni azzal a tudattal, hogy a keresztlányom soha többé nem mosolyoghat rám, viszont a gyilkosa meg X év után szabadon élheti az életét...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2012.11.05. 15:00:54

Én az ilyenekkel a régi jól bevált büntetést alkalmaznám. Szemet szemért, fogat fogért. Azaz amit ő tett, azt vele is megtenni. Agyonütni kapával, ahogy ők csinálták. Hagy szenvedjenek... :roll:
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2012.11.05. 14:28:09

borzasztó eset ez a szita bencés sztori.
viszont egy olyan kérdésem lenne, hogy miért mindig csak egy esetet emelnek ki a médiában, és azt nyomják reggeltől estig ?
már azelőtt is mindenhol ezt láttam, mielőtt megtalálták a holttestét.
nincs is ezzel konkrétan gond, csak nem értem, hogy mi alapján emelnek ki a 100 meg 100 eltűnés közül mindig egyet (legutóbb a rendőrpszichológus nő) vagy a 100 meg 100 gyilkosság közül egyet.
Probléma itt megint a cé típusúakkal van bűnelkövetők kb 95%-a cé típusú persze ezt nem lehet leadni . Lehet olvasni független hírportálokat ahol nincs eltusolás csak a valóság napi szinten hány idősebb embert vernek agyon.
De semmi gond hiszen tudjuk hogy ebben az országban semmi gond nincs ezzel.
Halálbüntetés én is alkalmaznám bizonyos esetekben ha teljesen nyilvánvaló az eset. Azt hiszem annál nagyobb büntetés nincs mint várni a halálra legyen az 2nap vagy több hét.
Ilyen ember mint pl ez a nő mégis hogy engedhető vissza a társadalomba?
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.11.05. 13:26:45

recrea írta:
csababarca írta:Nem csak onnan tájékozódok,amit a híradó lead.Nem fogok magyarázkodni, mert felesleges.
Nem is ezt kértem, csupán érdekel a véleményed a témában.
Véleményem kiderül az utolsó pár hsz-mből :)
De tényleg,azért vagyok indulatos,mert ilyen szinte bármikor megtörténhet bárkivel,és komolyan,egyszerűen nem tudom,mit tennék. És főleg az amikor kisgyerekeket,idős néniket,bácsikat,vagy fiatal 17-20 éves lányokat ölnek meg,akkor felfordul a gyomrom,és elönt a düh.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2012.11.05. 13:20:54

csababarca írta:Nem csak onnan tájékozódok,amit a híradó lead.Nem fogok magyarázkodni, mert felesleges.
Nem is ezt kértem, csupán érdekel a véleményed a témában.
csababarca írta: Annyi a lényeg,hogy én így gondolom,hogy aki ilyen bűnt elkövet, az bűnhődjön meg érte,és ne legyenek enyhítő körülmények. Zárják be, tagadják ki a társadalomból,éljen ameddig akar egy lyukban a börtönbe. De ne engedjenek ki senkit 15 év múlva gyilkolásért, mert nem érdemli meg. eljátszotta az esélyét.
Ez már árnyaltabb megfogalmazás, és egyet is értek vele. De épelméjű ember nem hinném, h ezt kétségbe vonja. Amint mondtam, én sem vagyok a halálbüntetés ellen.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.11.05. 13:08:49

Nem csak onnan tájékozódok,amit a híradó lead.Nem fogok magyarázkodni, mert felesleges. Annyi a lényeg,hogy én így gondolom,hogy aki ilyen bűnt elkövet, az bűnhődjön meg érte,és ne legyenek enyhítő körülmények. Zárják be, tagadják ki a társadalomból,éljen ameddig akar egy lyukban a börtönbe. De ne engedjenek ki senkit 15 év múlva gyilkolásért, mert nem érdemli meg. eljátszotta az esélyét.

Halálbüntetést meg adott esetekben alkalmaznám. Csak ezt meg így nem lehet,mert vagy legyen vagy ne. Mert akkor jönne az,hogy őt kivégezték,akkor őt miért nem? De van olyan gyilkosság,ami baleset. mondjuk egy karambol. nem gondolom,hogy azért ez járna.
de egy 11 éves kisfiú elrablásáért,agyonveréséért,elásásárt mi jár ha nem ez? én radikális vagyok,de ott helyben kellett volna agyonlőni őket,és a saját általuk ásott gödörbe,ahova a kisgyereket tették,elkaparni őket.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2012.11.05. 12:58:32

csababarca írta:Ne haragudj de milyen témának olvassak neki? nem érdekel az íróasztal mögött ülök véleménye. Ez olyan mint,hogy be akarják vetetni,vagy már be is vetették az inkubátorokat,mert hogy több kárt okoznak mint hasznot. Mert szociológusok erre jöttek rá.

Én arról beszélek,amit látok,tapasztalok,nem fikcionált statisztikáról,meg képzelgésekről.
Igen is vannak esetek ahol ez a járható út,statisztika ide vagy oda.
Tényleg kíváncsi vagyok, mit tapasztaltál vagy láttál gyilkosokról, erőszakos elkövetőkről, erőszakolókról? Mert ha csak nem olyan munkakörben dolgozol, ahol találkozol velük, akkor csak arra tudsz hagyatkozni, amit olvasol, hallasz, látsz a tv-ben.
Én nem alapjaiban kérdőjelezlek meg, csak arra utaltam, h leegyszerűsíted a dolgot: aki gyilkos, dögöljön meg!
Asys
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1252
Csatlakozott: 2006.07.03. 11:05:00

2012.11.05. 12:57:55

csababarca írta:a másik,hogy aki embert öl,annak nincs joga az élethez,hiába mondja ezt a liberális eszme.
Az élethez annyira van mindenkinek joga amennyire nincs hozzá. Ne használjuk a 'jog' szót általánosítva, mert a jog sosem általános, adott társadalom kreációja csupán :wink:

A halálbüntetést feleslegesnek tartom, mert ez csak bosszú vágy kifejeződése... Ha a bűnöst az államnak van lehetősége elszeparálni és vasra verve távol tartani a többi embertől, akkor megölni, csak mert megtehetjük: barbárság!
Az pedig régen rossz, ha csak azért nem követünk el gyilkosságot, mert rettegünk tettünk következményeitől... (legyen az a következmény akár börtön akár halál)
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.11.05. 12:45:33

Ne haragudj de milyen témának olvassak neki? nem érdekel az íróasztal mögött ülök véleménye. Ez olyan mint,hogy be akarják vetetni,vagy már be is vetették az inkubátorokat,mert hogy több kárt okoznak mint hasznot. Mert szociológusok erre jöttek rá.

Én arról beszélek,amit látok,tapasztalok,nem fikcionált statisztikáról,meg képzelgésekről.
Igen is vannak esetek ahol ez a járható út,statisztika ide vagy oda.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2012.11.05. 12:39:09

csababarca írta:
recrea írta: Az tény, egyszerű statisztika, h a halálbüntetés eltörlése után kevesebb gyilkosság van, tehát egyáltalán nem visszatartó erő. Ennek két oka lehet: az egyik, h a bűnelkövetők mindig abból indulnak ki, h úgyis megússzák a dolgot (általában nem), a másik pedig, h általában a gyilkosság elkövetésénél nem mérlegelnek, nincsenek tudatuknál, nem érzékelik, h mi lehet a következménye.
hogy egy klasszikust idézzek,annak a statisztikának se hiszek,amit én magam hamisítottam. :wink:
Amit írsz,hogy abból indulnak ki,hogy úgyis megússzák,az nem alátámasztása a statisztikás mondatodnak,mert akkor pont,hogy több haláleset lenne,ha ebből indulnának ki,hogy úgyis megússzák.
a másik,hogy aki embert öl,annak nincs joga az élethez,hiába mondja ezt a liberális eszme.
Nincs semmi gondom Veled, de olvass utána a témának, mert enélkül értelmetlen a vitánk. Ellenben, én sem vagyok feltétlenül a halálbüntetés ellen, van olyan, aki megérdemel annál sokkal rosszabbat is.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.11.05. 12:24:43

recrea írta: Az tény, egyszerű statisztika, h a halálbüntetés eltörlése után kevesebb gyilkosság van, tehát egyáltalán nem visszatartó erő. Ennek két oka lehet: az egyik, h a bűnelkövetők mindig abból indulnak ki, h úgyis megússzák a dolgot (általában nem), a másik pedig, h általában a gyilkosság elkövetésénél nem mérlegelnek, nincsenek tudatuknál, nem érzékelik, h mi lehet a következménye.
hogy egy klasszikust idézzek,annak a statisztikának se hiszek,amit én magam hamisítottam. :wink:
Amit írsz,hogy abból indulnak ki,hogy úgyis megússzák,az nem alátámasztása a statisztikás mondatodnak,mert akkor pont,hogy több haláleset lenne,ha ebből indulnának ki,hogy úgyis megússzák.
a másik,hogy aki embert öl,annak nincs joga az élethez,hiába mondja ezt a liberális eszme.

Nekem mindegy,csak vérlázító a magyar és az eu-s törvénykezés. ahol pár hónapot ül valaki drogos-ittas közúti baleset okozásáért, helyszín elhagyásért,visszaesőként, akkor nehogy azt gondolja bárki is,hogy ez így jól van. mert nincs. vagy 18 éves takony gyerek halálra gázol valakit, otthagyja,elbújik,aztán megússza azzal,hogy két évre bevonják a jogsit. (ez a mi városunkban történt.)
Ne adja senki,hogy egyszer az én környezetemben történjen ilyen!


Bob,azt megszoktam hogy Te sose értesz egyet már megszokásból velem,de vannak esetek amikor alkalmazni lehetne. nem mindig,de ez a mostani pont ilyen. Nyilván olyankor nem kell senkit kivégezni,amikor nincs elég bizonyíték. De amikor pontosan tudni,hogy ki volt az elkövető akkor igen. Vagy zárják be örökre egy koszos piszkos helyre,és ott éldegéljen. Ne kapjon második esélyt,mert nem fog tudni egy gyilkos élni vele! millióból 1.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.11.05. 12:18:56

Megint totálisan nem értek egyet csababarcaval, de nem akarok ebbe belemélyedni, viszont nem 1 nem 2 statisztika s tanulmány van arról, hogy a halálbüntetés még ha elrettentőnek is tűnik, de nem csökkenti a gyilkosságok számát, sőt pszichikai tanulmányok is vannak arról, hogy a haláltól való félelem a gyilkosokban még inkább felerősíti a "gyilkolási vágyat" és így lesznek sorozatgyilkosok, s akkor még arról nem is beszéltünk, hogy mi van ha ártatlan embert végeznek ki?Én maximálisan ellenzem a halálbüntetést.
Kép
Kép
Kép
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.11.05. 12:12:15

Kalap1988 írta: A tényleges életfogytiglant én is aláírnám, akkor, ha önfenntartó lenne a börtön (nem 100%-osan, de dolgozzanak csak keményen...), de most olyasmiről beszélünk szintén, ami nincs.... Ez az egész rákfenéje. Viszont, ha nem kell dolgozniuk, a jelenlegi rendszerben, akkor inkább dögöljön meg... Már bocsánat, keresztény vagyok, de ezek az esetek már nekem is sokak.... És hidd el, hogy van olyan gyilkos, akinek relatíve arany élete van, aztán jön ki 10-15 év múlva. Ez az, amitől a falra mászok. Unió és liberális demokrácia, én így "szeretlek" ! ( ebbe nem kell belekötnie a demokrácia élharcosainak, csak egy fanyar megjegyzés, ami illik a jelenlegi helyzethez...).
elnézést,jogos. az anyagi vonzatra nem gondoltam. én sem humanisztikai megfontolásból hagytam volna életben,remélem ez átjött.
a megfogalmazásom nem volt egyértelmű,tényleges életfogytiglant szerettem volna. van egy olyan hibám,hogy ha valamit egyértelműnek gondolok és nem hangsúlyozom,az más számára nem feltétlenül az :) bocsi
Daffy, az, h ezek az gyilkosok egy 6 négyzetméteres cellában rohadnak, óriási tévhit, olvass el egy cikket a szegedi tészesekről. Pár éve van ugye tényleges életfogytiglan, ami minimum örök életű fegyházat jelent. Ők nagyon könnyen mondják ám a riporternek, h inkább a halál, de ha a kötél alatt állnak, nem biztos, h olyan vakmerőek lennének.
ezért kell 6 négyzetméteren tartani és nem a tv-s cellában vagy az udvaron kosarazgatva. néztem filmet orosz és usa-beli börtönökről,nyugodtan lehet olyat csinálni az ilyen "embereknek"
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2012.11.05. 12:11:20

A történet ott kezdődik, h EU-s és magyar törvényben is meg van fogalmazva, h minden embernek (akármit is tesz!) joga van az élethez. Itt mondjuk feltétlenül érdekes az, h ez alapján halálbüntetés nincs, de abortusz és háborús gyilkosság van, felelősségre vonás nélkül. Ez mondjuk más téma.

Csababarca: Az tény, egyszerű statisztika, h a halálbüntetés eltörlése után kevesebb gyilkosság van, tehát egyáltalán nem visszatartó erő. Ennek két oka lehet: az egyik, h a bűnelkövetők mindig abból indulnak ki, h úgyis megússzák a dolgot (általában nem), a másik pedig, h általában a gyilkosság elkövetésénél nem mérlegelnek, nincsenek tudatuknál, nem érzékelik, h mi lehet a következménye.

Daffy, az, h ezek az gyilkosok egy 6 négyzetméteres cellában rohadnak, óriási tévhit, olvass el egy cikket a szegedi tészesekről. Pár éve van ugye tényleges életfogytiglan, ami örök életű fegyházat jelent. Ők nagyon könnyen mondják ám a riporternek, h inkább a halál, de ha a kötél alatt állnak, nem biztos, h olyan vakmerőek lennének.

A Szita ügyben mérlegelni fogják az előéletet is, a nő tuti nem kap életfogytot, mert valszeg büntetlen előéletű, azt hiszem az egyik madár már többször ült. Ha kétszer már ült erőszakos bűncselekmény miatt, akkor rá vonatkozni fog a 2010-ben meghozott "három csapás" törvény, ami alapján a bíró nem mérlegelhet, 3 elkövetett erőszakos bűncselekmény után törvényileg kénytelen életfogytiglant adni, ami minimum 20 év.

Az, h kinek mennyit engednek, engedhetnek a büntetéséből, megint csak törvény szabályozza, van ugye fogház, börtön, fegyház, a börtönt tudom, ott a max. a harmadolás, fogházban több, fegyházban szigorúbb.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára recrea 2012.11.05. 12:13:00-kor.
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2012.11.05. 12:09:20

daffy írta:
csababarca írta: Ha halálbüntetés nem is,de a tényleges életfogytiglan lehetne,
természetesen én is arra gondoltam,hogy soha ne szabadulhasson. nem is értem,hogy az életfogytiglan miért nem az,ami. nem kell kivégezni,de üljön a 6 négyzetméteren,amíg meg nem hal
A tényleges életfogytiglant én is aláírnám, akkor, ha önfenntartó lenne a börtön (nem 100%-osan, de dolgozzanak csak keményen...), de most olyasmiről beszélünk szintén, ami nincs.... Ez az egész rákfenéje. Viszont, ha nem kell dolgozniuk, a jelenlegi rendszerben, akkor inkább dögöljön meg... Már bocsánat, keresztény vagyok, de ezek az esetek már nekem is sokak.... És hidd el, hogy van olyan gyilkos, akinek relatíve arany élete van, aztán jön ki 10-15 év múlva. Ez az, amitől a falra mászok. Unió és liberális demokrácia, én így "szeretlek" ! ( ebbe nem kell belekötnie a demokrácia élharcosainak, csak egy fanyar megjegyzés, ami illik a jelenlegi helyzethez...).
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.11.05. 11:54:43

csababarca írta: Ha halálbüntetés nem is,de a tényleges életfogytiglan lehetne,
természetesen én is arra gondoltam,hogy soha ne szabadulhasson. nem is értem,hogy az életfogytiglan miért nem az,ami. nem kell kivégezni,de üljön a 6 négyzetméteren,amíg meg nem hal
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.11.05. 11:45:11

Daffy,itt nem az a lényeg,hogy szenvedjen érte. Hanem az hogy eljátszotta az esélyét arra hogy éljen.
És pont írod,is,hogy kilátástalan élete lesz. Ha szabadul majd akkor is áll ez, és ez a kilátástalanság szokott új bűncselekményeket szülni.
Ha halálbüntetés nem is,de a tényleges életfogytiglan lehetne,ha valaki embert öl,nem önvédelemből,az kapja meg,és ne legyen leharmadolható. rohadjon meg ott ahol van a börtönben és kész. a társadalomba ne engedjék ki. pl. az egyik elkövető nemrég szabadult a börtönből,kijött,és ezt tette.

A másik ami felszabja az agyam,hogy pszichológus vizsgálja az ügyet. Miért? ehhez nem kell pszichológus,hogy megállapítsa,beteg emberek követték el. De majd szereznek papírt,hogy nem voltak tudatában annak amit tettek, mint minden gyilkosságnál,és majd enyhítő körülmény lesz. :roll:

Én azt mondom,aki öl,az fizessen meg érte, tényleges életfogytiglannal,vagy halálbüntetéssel. Más megoldást egyszerűen nem érdemel az ilyen.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése