Testépítés, edzésprogramok

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
Zaen
Jugador del Barça
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2009.12.24. 13:38:27

2013.02.25. 20:08:22

MQuC írta:A diétám 8. hetét kezdtem. 7. kiló minuszban vagyok.
Tudja valaki, hogy épülnek e újabb szabadtéri "felnőtt játszóterek" és egyébként használjátok ezeket? :)
Megkérdezhetem, hogy a diétád pontosan miből áll? :)
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2013.02.25. 11:49:23

A diétám 8. hetét kezdtem. 7. kiló minuszban vagyok.
Tudja valaki, hogy épülnek e újabb szabadtéri "felnőtt játszóterek" és egyébként használjátok ezeket? :)
Kép
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2013.02.24. 20:44:52

davi10 írta:Valaki le tudná írni, hogy a különféle fekvőtámasz-variációk melyike milyen izmot erősíti?
Túl sok össze-vissza írást találtam a neten.
Ha jól tudom van olyan féle ami a vállat, meg olyan, ami a mellizmot erőlteti meg jobban. Inkább ezek érdekelnének.

Köszönöm!
minél magasabban van a lábad,annál inkább tolódik feljebb. a mell felső részére és vállra.
a sima fekvőtámasz tricepsz,mell,váll,némi törzs és némi hát erősítésére jó. szóval a felső tested megdolgoztatja az alsó hátad és a bicepszed kivételével.
persze ettől nem leszel gyúrós izmos,csak fitten izmos
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6750
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2013.02.24. 20:27:04

Valaki le tudná írni, hogy a különféle fekvőtámasz-variációk melyike milyen izmot erősíti?
Túl sok össze-vissza írást találtam a neten.
Ha jól tudom van olyan féle ami a vállat, meg olyan, ami a mellizmot erőlteti meg jobban. Inkább ezek érdekelnének.

Köszönöm!
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Bobberto
Capitá del Barça
Hozzászólások: 713
Csatlakozott: 2007.08.25. 21:25:45
Tartózkodási hely: Budapest

2013.02.24. 20:26:52

daffy írta:
Bobberto írta: Mellizomra meg próbáltam a nyomást, de valahogy nem vagyok rá kompatibilis. Itthon egyébként is csak egy 16kg-os kettlebellem van, avval próbálok olyan gyakorlatokat keresni mellre.
Ha végre jobb idő lesz, megyek futni és ugráló kötelezni is, az is csak számít valamit a szálkásításban.
tolódzkodás,áthúzás. ezek mennek súlyzó nélkül is. a fekvőtámasznak van 1000 féle variációja, remek nehézségi szintekkel. tárogatni is lehet nagy súly nélkül
agyongyúrt nem lehetsz,csak két esetben:
1. versenyszerűen nyomod
2. cuccolsz mellé
attól hogy kondiba jársz,te nem leszel benga állat. egy idő után szépen kitapasztalod,hogy mihez mennyi kaja és mennyi súly kell és vígan el lehet lavírozni a 85 kilós szálkás súllyal
Szuper, köszönöm :) úgy is van itt mellettünk egy kis szabadtéri edzőketrec féle, ott pont meg tudom csinálni a tolódzkodást.

Áhh, nem, kizárt, hogy én agyongyúrt legyek :) nem is szeretnék csak, hogy a felesleges bőr, ami megmaradt a fogyásból, azt szeretném eltüntetni, ez pedig főleg a hasamon, a mellemen és oldalt van rajtam. Akkor a fekvőt is beiktatom. Kondiba jártam régebben, de most már nem, pont ezért h ne legyek függő, mert a végén még szereket is vennék, azt pedig teljes mértékig kerülni szeretném. Ha annó ment a nagy fogyás ez is megy itthon :)
Kép
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2013.02.24. 20:20:26

Bobberto írta: Mellizomra meg próbáltam a nyomást, de valahogy nem vagyok rá kompatibilis. Itthon egyébként is csak egy 16kg-os kettlebellem van, avval próbálok olyan gyakorlatokat keresni mellre.
Ha végre jobb idő lesz, megyek futni és ugráló kötelezni is, az is csak számít valamit a szálkásításban.
tolódzkodás,áthúzás. ezek mennek súlyzó nélkül is. a fekvőtámasznak van 1000 féle variációja, remek nehézségi szintekkel. tárogatni is lehet nagy súly nélkül
agyongyúrt nem lehetsz,csak két esetben:
1. versenyszerűen nyomod
2. cuccolsz mellé
attól hogy kondiba jársz,te nem leszel benga állat. egy idő után szépen kitapasztalod,hogy mihez mennyi kaja és mennyi súly kell és vígan el lehet lavírozni a 85 kilós szálkás súllyal
Avatar
Bobberto
Capitá del Barça
Hozzászólások: 713
Csatlakozott: 2007.08.25. 21:25:45
Tartózkodási hely: Budapest

2013.02.24. 20:08:51

daffy írta:
Bobberto írta:Sziasztok!

Tudnátok gyakorlatot javasolni az alsó hasizom erősítésére + mellizom erősítőnek (fontos hogy ne legyen fekve nyomás).

Az ugrálókötelezés egyébként főképp szálkásít és fogyaszt?

Köszi a segítséget!
alsó hasizom? lábemelés függeszkedésből pl
mellizom egyik alapgyakorlata a nyomás. a másik a tárogatás. maximum tolódzkodni és áthúzást végezni tudsz.
szálkásítani és fogyasztani étel tud,edzés kevésbé
ezektől az erősítésektől se kocka hasad,se mellizmod nem lesz önmagában.
táplálkozás!!
Köszönöm neked is és zalazs88-nak is :)

Igen, odafigyelek már a táplálkozásra is. Egyáltalán nem akarok agyongyúrt lenni, sőt inkább szálkás vékonyabb, ha nem is kocka has, mert attól messze vagyok (mivel kb 3 éve fogytam le 110-ről 85-90re kb). A kockákat szeretném, hogy előbb-utóbb látszódjanak nagyjából.
Ezt csinálom most alsóra (az első felére, a felhúzásra gondolok) http://www.youtube.com/watch?v=nDS4FFmHL74

Mellizomra meg próbáltam a nyomást, de valahogy nem vagyok rá kompatibilis. Itthon egyébként is csak egy 16kg-os kettlebellem van, avval próbálok olyan gyakorlatokat keresni mellre.
Ha végre jobb idő lesz, megyek futni és ugráló kötelezni is, az is csak számít valamit a szálkásításban.
Kép
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2013.02.24. 20:00:09

Bobberto írta:Sziasztok!

Tudnátok gyakorlatot javasolni az alsó hasizom erősítésére + mellizom erősítőnek (fontos hogy ne legyen fekve nyomás).

Az ugrálókötelezés egyébként főképp szálkásít és fogyaszt?

Köszi a segítséget!
alsó hasizom? lábemelés függeszkedésből pl
mellizom egyik alapgyakorlata a nyomás. a másik a tárogatás. maximum tolódzkodni és áthúzást végezni tudsz.
szálkásítani és fogyasztani étel tud,edzés kevésbé
ezektől az erősítésektől se kocka hasad,se mellizmod nem lesz önmagában.
táplálkozás!!
zalazs88
Barça B
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2009.04.11. 19:15:27

2013.02.24. 19:37:53

Bobberto írta:Sziasztok!

Tudnátok gyakorlatot javasolni az alsó hasizom erősítésére + mellizom erősítőnek (fontos hogy ne legyen fekve nyomás).

Az ugrálókötelezés egyébként főképp szálkásít és fogyaszt?

Köszi a segítséget!

mellizom: szerintem fekvőzzél mert ott a saját súlyodat emeled én legalább is ezt csinálom
Avatar
Bobberto
Capitá del Barça
Hozzászólások: 713
Csatlakozott: 2007.08.25. 21:25:45
Tartózkodási hely: Budapest

2013.02.24. 19:26:58

Sziasztok!

Tudnátok gyakorlatot javasolni az alsó hasizom erősítésére + mellizom erősítőnek (fontos hogy ne legyen fekve nyomás).

Az ugrálókötelezés egyébként főképp szálkásít és fogyaszt?

Köszi a segítséget!
Kép
Avatar
Zaen
Jugador del Barça
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2009.12.24. 13:38:27

2013.02.24. 19:20:46

lui1698 írta:
Zaen írta:Sziasztok!

Szeretnék elkezdeni futni, csak az a problémám, hogy amikor legutóbb rendszeresen futottam, minden alkalommal 15-20-25 perc után fájt a sípcsontom környékén a lábam (lényegében emiatt hagytam anno abba). Teremcipőben futottam, nagyrészt betonon, tehát leginkább a futócipő hiányára gyanakszom, de ha esetleg van valami más ötletetek, hogy ezt mi okozhatta, azt szívesen várom!

Mindenesetre egy futócipő beszerzése be fog következni, egy haverom azt mondta, hogy 20 körül már lehet venni jót (nem szeretnék ennyit költeni rá, de ha szükséges akkor fogok), de azért érdekelne, hogy be lehetne-e ennél olcsóbban szerezni egyet.

Egyébként kb. 10-15 kilót szeretnék leadni, főleg futásra gondoltam, de étrend változtatásra is szükség lesz szerintem, viszont őszintén szólva nem tudom pontosan, hogy pl. milyen intenzitással, heti hány alkalommal fussak, pontosan mit egyek, mit ne egyek stb. stb., szóval ha van valakinek esetleg valami megbízható linkje, ahol ezek normálisan le vannak írva, azt is szívesen veszem! Addig is olvasgatom visszafelé ezt a fórumot. :)

Előre is köszönöm a válaszokat!
A betonon futás, ha van más lehetőséged szerintem felejtsd el, hazavágja a lábadat. (mondom ezt annak ellenére, hogy én is ott futok) A sípcsontom nekem is fájt mikor elkezdtem a futást, egy idő után elmúlt, szóval én azt mondom, hogy ha az első pár alkalom után is fáj, akkor kérdezz meg egy dokit róla.

Daffy linkelte kicsit visszább az intervallum edzést, azt szerintem érdemes kipróbálnod, elég jókat írnak róla, én is szeretném majd elkezdeni jövő hónaptól.

Ezt olvasd végig mindenképp, a végén van tovább gomb:
http://body.builder.hu/cikkek.htm4?id=561

Sokszor írták, de én is megteszem: kaján múlik a fogyás nagy része!
Szerencsére kolimtól nincs messze a Margit-sziget, úgyhogy ott tervezek majd futni. A sípcsontom pedig legutóbb elég sok alkalom után is fájt, úgyhogy egyelőre kipróbálom futócipővel, aztán ha továbbra sem változik a helyzet akkor marad a doki.

Ez az intervallum edzés pedig jónak tűnik! :) Kösz a segítséget, és a linket!
Kép
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2013.02.22. 16:14:23

Zaen írta:Sziasztok!

Szeretnék elkezdeni futni, csak az a problémám, hogy amikor legutóbb rendszeresen futottam, minden alkalommal 15-20-25 perc után fájt a sípcsontom környékén a lábam (lényegében emiatt hagytam anno abba). Teremcipőben futottam, nagyrészt betonon, tehát leginkább a futócipő hiányára gyanakszom, de ha esetleg van valami más ötletetek, hogy ezt mi okozhatta, azt szívesen várom!

Mindenesetre egy futócipő beszerzése be fog következni, egy haverom azt mondta, hogy 20 körül már lehet venni jót (nem szeretnék ennyit költeni rá, de ha szükséges akkor fogok), de azért érdekelne, hogy be lehetne-e ennél olcsóbban szerezni egyet.

Egyébként kb. 10-15 kilót szeretnék leadni, főleg futásra gondoltam, de étrend változtatásra is szükség lesz szerintem, viszont őszintén szólva nem tudom pontosan, hogy pl. milyen intenzitással, heti hány alkalommal fussak, pontosan mit egyek, mit ne egyek stb. stb., szóval ha van valakinek esetleg valami megbízható linkje, ahol ezek normálisan le vannak írva, azt is szívesen veszem! Addig is olvasgatom visszafelé ezt a fórumot. :)

Előre is köszönöm a válaszokat!
A betonon futás, ha van más lehetőséged szerintem felejtsd el, hazavágja a lábadat. (mondom ezt annak ellenére, hogy én is ott futok) A sípcsontom nekem is fájt mikor elkezdtem a futást, egy idő után elmúlt, szóval én azt mondom, hogy ha az első pár alkalom után is fáj, akkor kérdezz meg egy dokit róla.

Daffy linkelte kicsit visszább az intervallum edzést, azt szerintem érdemes kipróbálnod, elég jókat írnak róla, én is szeretném majd elkezdeni jövő hónaptól.

Ezt olvasd végig mindenképp, a végén van tovább gomb:
http://body.builder.hu/cikkek.htm4?id=561

Sokszor írták, de én is megteszem: kaján múlik a fogyás nagy része!
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
Zaen
Jugador del Barça
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2009.12.24. 13:38:27

2013.02.22. 16:01:16

Sziasztok!

Szeretnék elkezdeni futni, csak az a problémám, hogy amikor legutóbb rendszeresen futottam, minden alkalommal 15-20-25 perc után fájt a sípcsontom környékén a lábam (lényegében emiatt hagytam anno abba). Teremcipőben futottam, nagyrészt betonon, tehát leginkább a futócipő hiányára gyanakszom, de ha esetleg van valami más ötletetek, hogy ezt mi okozhatta, azt szívesen várom!

Mindenesetre egy futócipő beszerzése be fog következni, egy haverom azt mondta, hogy 20 körül már lehet venni jót (nem szeretnék ennyit költeni rá, de ha szükséges akkor fogok), de azért érdekelne, hogy be lehetne-e ennél olcsóbban szerezni egyet.

Egyébként kb. 10-15 kilót szeretnék leadni, főleg futásra gondoltam, de étrend változtatásra is szükség lesz szerintem, viszont őszintén szólva nem tudom pontosan, hogy pl. milyen intenzitással, heti hány alkalommal fussak, pontosan mit egyek, mit ne egyek stb. stb., szóval ha van valakinek esetleg valami megbízható linkje, ahol ezek normálisan le vannak írva, azt is szívesen veszem! Addig is olvasgatom visszafelé ezt a fórumot. :)

Előre is köszönöm a válaszokat!
Kép
Avatar
CsacsMate
Capitá del Barça
Hozzászólások: 791
Csatlakozott: 2005.11.19. 12:42:29
Tartózkodási hely: Zala
Kapcsolat:

2013.02.16. 19:17:56

krosz31 írta:sziasztok!

Szeretnék megszabadulni kb 15 kg-tól,heti 3x járok edzőterembe kb. 2 órát edzek egy edzésen és 1 órát szoktam futni...a kérdésem az lenne ,hogy a biotech l-carnitin 1000 mg vagy a biotech super fat burner lenne hasznosabb választás a fogyáshoz...ha van vmi más ötletetek azt is szívesen fogadom.


Előre is köszönöm a segítségeteket!
Ha a mozgás megvan, akkor a kaja legyen a következő, mert ezek közül egyik sem fog lefogyasztani. Igazából egyik sem teszi ezt, maximum rásegít minimálisan. Mondjuk egy van, de az nem kapható legálisan.

A karnitin-el próbálkozz először, de a Dymatize L-CARNITINE LIQUID 1100 jobban megéri, ha 3 ezernél nem mész feljebb, mert több van egy adagban, és amúgy is minimum 2-3 ezer mg-ot kell szedned belőle edzés előtt.
Egy hasonló kolin-inozitol termékekre, és a termogenikus zsírégetőkre sem azonosan reagálnak az emberek. A karnitin viszont jól meg fog izzasztani edzés alatt. A többit meg a kaja adja.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2013.02.16. 19:11:24

krosz31 írta:sziasztok!

Szeretnék megszabadulni kb 15 kg-tól,heti 3x járok edzőterembe kb. 2 órát edzek egy edzésen és 1 órát szoktam futni...a kérdésem az lenne ,hogy a biotech l-carnitin 1000 mg vagy a biotech super fat burner lenne hasznosabb választás a fogyáshoz...ha van vmi más ötletetek azt is szívesen fogadom.


Előre is köszönöm a segítségeteket!
a fogyás az étkezésen múlik,nem az edzésen és a kiegészítőkön.
ha választani kell,a super fat burnert próbálnám ki
Avatar
krosz31
Jugador del Barça
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2010.11.04. 13:08:01
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2013.02.16. 19:02:00

sziasztok!

Szeretnék megszabadulni kb 15 kg-tól,heti 3x járok edzőterembe kb. 2 órát edzek egy edzésen és 1 órát szoktam futni...a kérdésem az lenne ,hogy a biotech l-carnitin 1000 mg vagy a biotech super fat burner lenne hasznosabb választás a fogyáshoz...ha van vmi más ötletetek azt is szívesen fogadom.


Előre is köszönöm a segítségeteket!
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2013.02.11. 10:34:49

Egy bizonyos nagy letöltő oldalon szépen fent vannak az ultimate fighter részei. ( 'Azt hallottam valakitől' :lol: )

Edzésre visszatérve Barcafan9. VAlószínű, hogy ha a koliba jársz le edzeni, akkor nagyobb időt tölt ki a párbeszédek ideje, mint az érdemi munkáé. :)
Kép
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2013.02.09. 13:07:36

gergo9 írta:Nem szeretem az MMA-t de ez szép

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... rYmRS59uK8
szeretem az ultimate fighter sorozatot,de sajnos nehéz hozzájutni itthon. elég sok,akkor még csak tehetségnek tartott harcost lehet látni,edzéstrükköket. akit érdekel a sport,az nézze,mert megéri
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2013.02.09. 12:58:05

Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2013.02.08. 20:00:32

Barcafan9 írta: haveromnak meg fáj a kisagy tájékán..ez mitől lehet ?
hallod,én tényleg nem vagyok ám orvos és abszolút nem értek hozzá. az én elvem egyszerű,ha fáj és nem múlik,akkor orvos.
Avatar
Barcafan9
Jugador del Barça
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2009.05.05. 20:34:08

2013.02.08. 19:58:53

daffy írta:
Barcafan9 írta: akkor itt nagyon bolond emberek vannak! Itt mindenki minimum 1,30 órát lent van! Köszi mindenkinek a segítséget!
gondolom az 1.3 óra az másfél órát takar. az úgy belefér,ha a végén van kardió.
nekem az edzéseim olyan 50-70 perc közöttiek futás nélkül. ebben többször benne van az ideálisnál hosszabb pihenő. beszélgetéssel olykor 1.5 órára nyúlik,de az nem ideális
egy edzés+20 perc hiit lehet 90 perc,de az már határeset.

a profi testépítők edzenek naponta kétszer is,de ők sem nyomják órákig.de ugye nekik ez az életük
haveromnak meg fáj a kisagy tájékán..ez mitől lehet ?
Kép
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2013.02.08. 19:52:51

Barcafan9 írta: akkor itt nagyon bolond emberek vannak! Itt mindenki minimum 1,30 órát lent van! Köszi mindenkinek a segítséget!
gondolom az 1.3 óra az másfél órát takar. az úgy belefér,ha a végén van kardió.
nekem az edzéseim olyan 50-70 perc közöttiek futás nélkül. ebben többször benne van az ideálisnál hosszabb pihenő. beszélgetéssel olykor 1.5 órára nyúlik,de az nem ideális
egy edzés+20 perc hiit lehet 90 perc,de az már határeset.

a profi testépítők edzenek naponta kétszer is,de ők sem nyomják órákig.de ugye nekik ez az életük
Avatar
Barcafan9
Jugador del Barça
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2009.05.05. 20:34:08

2013.02.08. 19:48:21

Zolee23 írta:Ma már gyakorlatilag senki nem csinál két órás edzéseket tudtommal, beleértve a profikat, fél-profikat, hobbistákat, ez az egyik olyan dolog ami bizonyítottan nem hatékony, és a 70-es 80-as évek body buildingjére volt jellemző.

Normális körülmények között egy intenzív edzés nem több 45-50 perc - max 1 óránál.
akkor itt nagyon bolond emberek vannak! Itt mindenki minimum 1,30 órát lent van! Köszi mindenkinek a segítséget!
Kép
Zolee23
Capitá del Barça
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2009.08.17. 22:27:25
Tartózkodási hely: Budapest

2013.02.08. 19:41:52

Ma már gyakorlatilag senki nem csinál két órás edzéseket tudtommal, beleértve a profikat, fél-profikat, hobbistákat, ez az egyik olyan dolog ami bizonyítottan nem hatékony, és a 70-es 80-as évek body buildingjére volt jellemző.

Normális körülmények között egy intenzív edzés nem több 45-50 perc - max 1 óránál.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2013.02.08. 19:35:05

és ezzel súlyos hibát követtél el. egy bicepsz edzés 15-20 perc alatt elvégezhető. mindenképp olvass még a témával kapcsolatban,mert az egészséged kockáztatod
itt például az alapismeret cikkeket
Válasz küldése