Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2013.06.09. 14:57:08

sjd!

Nincs itt semmiféle Joker kártya, egyértelmű,h változások előtt áll az oldal, viszont akár hiszed, akár nem, MI (Drigo,Tim,Miihii,jómagam,azaz azok akik rendszeresen "dolgoznak" a fórummal, fórumon) semmit sem tudunk, nem a miénk az oldal, nem mi foglalkozunk annak fejlesztésével sem. Nem látunk bele jobban, mint Ti. Tudjuk,h mióta van ez így,de mi tenni nem tudunk ellene, a jelenlegi formához meg kellő számmal vagyunk.

"mégse csak nekem van minden bajom"

Átfogalmazom, csak Te nem állsz le egy figyelemfelhívásnál, hanem folyamatban problémázol, aminek főleg a stílusa nem nyerő. Többiek vhogy túlteszik magukat,h nem minden tökéletes itt jelenleg, nem pedig meglovagolják azt 100adszorra is.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.06.09. 14:52:07

Tehát, ha te jobban tudsz valamit, akkor jogod van kioktatni valakit, de más meg kussoljon ha más témában esetleg máshogy tud dolgokat, mint a többiek?
krv nagy különbség van a között, hogy van egy valami, amiben tudom, hogy tájékozottabb vagyok (mert évek óta rendszeresen figyelem a gyereket mind a meccseken, mind a háttérben...jelentkezzen, aki szintén...csak nincs senki mátén kívül...), vagy mindenkinél mindenben okosabbnak, tájékozottabbnak érzem magam.

de mint leírtam, ez engem már annyira nem zavar, már elkönyveltem, hogy megvannak itt is azok emberek, akik az élet minden területén tájékozottabbak, okosabbak, és jobban tudnak mindent.
engem ez a gremörnácizás idegesített, a másik részét csak úgy megjegyeztem.
Picit paradox nálam, miután rohadtul nem lehet elolvasni a folyamat kisbetűzésből adódó teljesen összefolyó szöveget.
soha, egyetlen egy ember nem mondott még nekem olyat, hogy nem érti, amit írok, mert kisbetűvel írok.
az, hogy neked nem megy, az egyedülálló.
egyébként azt is csodálom, hogy el tudod olvasni a betűket, a konzervatív felfogásodból kiindulva itt még barlangrajzoknak vagy ékírásnak kellene lennie, hogy elnyerje a tetszésed.
igenis igaza van sjd-nek, hogy így legalább növekszik a színvonal, nem értem az ebből következő antipatikus (ha már itt tartunk, napi 3 hsz van átlagban amikor unszimaptikust írnak...) kifejezést.Miközben pont hogy szimpatikus kéne, hogy legyen, hogy erre is figyelnek.
szerintem meg nem az.
ha valaki azért ront el egy szót vagy szavakat, mert nem tud helyesen írni, akkor igen is megalázónak érezheti a javítgatást, nem lehet mindenki olyan magasan kvalifikált, mint ti, hogy soha nem ejt helyesírási vagy stilisztikai hibákat. (ohh, wait.... :roll:)
ha pedig valaki siettségből, oda nem figyelésből gépel el valamit, vagy nem néz utána, hogy kell írni, akkor meg felettébb idegesítő, mert így a többiek előtt fest róla ez rossz képet, miközben tényleg lehet, hogy csak melléütött, vagy ilyesmi.

az meg semmit, de semmit nem javítana a színvonalon, ha minden 10. hsz a fórumon a másik javítgatása lenne.
személy szerint pölö el is venné a kedvem a fórumozástól, mert sokkal idegesítőbb annál, mint hogy valaki "egyenlőre"-t ír az "egyelőre" helyett (ami felett mondjuk lehet, hogy az átlagember át is siklik, mert a tartalmat nézi elsősorban, nem az ilyen apróságokat) az, hogy ezeket a javítgatásokat kelljen nézni.

ha abszolút építő jellegű lenne az egész, és a szegény helytelenül író párákat szeretnétek segíteni, akkor írjatok pü-t. :wink:
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.06.09. 14:15:53

ozsimiki írta: A fórumszabályzatos dolog kezdeti szakaszában igazad volt, zavart is minket,h hiányos, próbáltuk megformázni, kisimítani a ráncait,stb.
Nekem soha nem a fórumszabályzattal volt a bajom, akkor sem, hanem pont azzal a jelenséggel, amit most is írok, szóval ezt akkor nagyon félreérthetted. De mivel ezzel akkor sem jutottunk dűlőre, mondom, h nem fogok a továbbiakban beleszólni a munkátokba, feleslegesen magyarázod az akkori álláspontotokat újra. Egész egyszerűen szélmalomharcnak érzem, úgyhogy igazából tényleg nem tudok mit hozzáfűzni a leírtakhoz. A lényegi része meg átjött elsőre is.
ozsimiki írta:Az oldal -nem titok- változások előtt áll (részletekért ne kérdezzetek,mert én se tudok sokat),és szerintünk addig ez a fajta jelenlét még elég.
Azért az érdekes, h ez az átmeneti állapot már legalább egy éve tart, phpBB errorokkal és a többivel. És ezt azóta mondogatjátok, viszont semmi konkrétat nem tudtok nyilatkozni. Nekem ez úgy tűnik, nagyon egy ilyen jolly joker kártya nálatok, hogy "ha nincs is igazunk vagy rosszul működnek a dolgok, hamarosan lesz valamilyen változás. Nem tudjuk, hogy milyen és mikor, de lesz."
ozsimiki írta:Amit még nehezményezel, ugye a színvonal (ebben természetesen sok követőd akadt,fog akadni, nekem sem tetszik az igazolások,és még pár topik), persze,h sokaknak nem tetszik.
Akkor eszerint mégsem nekem van csak minden bajom :D
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2013.06.09. 13:05:53

sjd!

A fórumszabályzatos dolog kezdeti szakaszában igazad volt, zavart is minket,h hiányos, próbáltuk megformázni, kisimítani a ráncait,stb. Onnantól kezdett zavarni spec engem a hozzáállásod,amikor minden apró részleteibe belekötöttél,és minden mondatot 3 továbbival kellett volna megmagyarázni, lezárójelezni a továbbiakban. Felvázoltunk egy alapot, és olyan emberek vannak a staffban, akik el tudják dönteni, hogy egy-egy esetben mennyire lehet eltérni attól, azon cél érdekében, hogy ne legyen nagyobb "baj".

Kirívó visszaélés, vagy túlkapás szerintem nem volt sosem, ha igen, jöhet róla valami bizonyíték. Azt elismertük eddig is,h sajnos előfordult több oldalas oda nem illő vita, amit ha nem is előbb,de később orvosoltunk,és megkértünk titeket,h a jövőben ne forduljon elő. Igen volt,h egy-egy bennfentes is a része volt eme eszmecseréknek. Ettől még nem érzem, hogy az aktív tagok ne végeznék megfelelően a "munkájukat" AMIKOR JELEN VANNAK. Van olyan amikor egyikünk sincs itt, és akkor csak később tudunk rendet tenni, figyelmeztetni, ezt el kell fogadni.

Az oldal -nem titok- változások előtt áll (részletekért ne kérdezzetek,mert én se tudok sokat),és szerintünk addig ez a fajta jelenlét még elég.
Nem feltétlen a staff hibája az,h vannak időszakok amikor kicsit több nethuszár csatlakozik hozzánk,az már a mi hibánk is lenne, ha ők nethuszárként sokáig tudnának itt működni.

Amit még nehezményezel, ugye a színvonal (ebben természetesen sok követőd akadt,fog akadni, nekem sem tetszik az igazolások,és még pár topik), persze,h sokaknak nem tetszik. Régieknek se, újaknak se. Nem azzal van a gond,h erre felhívod a figyelmed, személy szerint nekem azzal van, hogy nem elégszel meg sokszor egy-egy válasszal,reagálással, és maga a stílusa sem pár FIGYELEMFELKELTÉSEDNEK. Ettől még Mi,én nem azt írjuk,h ez jó így ahogy, és, hogy mi szeretjük a két szavas hszeket.

Olyanok mindig lesznek, butább emberek is lesznek, sőt irritáló emberek is, kezelni kell őket nekünk is, DE NEKTEK IS. Sokszor többet ér,ha nem reagálsz rá, ha kirívó, úgy is kikerül a közösségből. Meg kell találni a staffon kívül a usereknek is azokat a szitukat, amikor még érdemes felhúzni magad,vagy reagálni, meg azt a helyzetet, amikor hagyni kell, mert úgyis kibukik a fenébe.

Amúgy véleményem szerint a kollegák szépen melóznak a háttérben, és a szabályzat pontosítása óta sem volt kirívó gaztett. Pl az én kevesebb jelenlétemnek teljesen más okai vannak, mintsem az,h pár iqfájter regelt és működik...
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2013.06.09. 12:23:57

shutterisland írta:a deu-s témára utaltam az előző hsz-em végén, ott valóban kioktattam pár embert, de csak azért, mert én kitüntett figyelemmel követem, és sokkal többet tudok róla azoknál, akikről (nem is egy vagy kettő esetben!) kiderült pü-k vagy más fórumok által, hogy 3-4 meccsen látták ÖSSZESEN, és még kajak a nevét sem tudják leírni, annyira vakon vannak.
Tehát, ha te jobban tudsz valamit, akkor jogod van kioktatni valakit, de más meg kussoljon ha más témában esetleg máshogy tud dolgokat, mint a többiek?
Nekem pl. legalább annyira idegesítő, hogy ha bárki egy rossz szót mer szólni erre a kölökre, te ugrasz és elmagyarázod neki, hogy márpedig ez, meg ez van.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.06.09. 12:23:14

ozsimiki írta:
Őszinte leszek veled: attól függetlenül, hogy nem "fogok mindent a helyesírási hibák"-ra, engem nagyon zavar, hogy a fórumozók 90%-a kb. írástudatlan és hülyeségeket ír, olvasni meg csak azt olvassa, amit ő maga leír. A fórumszabályzatos dolog, amit említesz, abból indult ki, hogy azt hittem, ez titeket is zavar, ebben tévedtem, és éppen ezért innentől kezdve nem is erőltettem ezt nálatok. (Annak ellenére, hogy ha a véleményemet kérdezed, ez továbbra sem tetszik, de beleszólni nem fogok)
Ettől fogva én viszont belefáradtam, h nso szintű arcokkal kell vitatkoznom, legyen szó igazolások topikról vagy bármiről, ez valóban meg is látszik a stílusomon, amikor ezekhez a témákhoz szólok hozzá. (Bár az utóbbi időben már ehhez sem veszem a fáradtságot, annyira reménytelen, ahogy írod is) Ráadásul miután értelmes vitát nem lehet és nem is érdemes folytatni olyan emberekkel, akik azt sem tudják hány ország van a világon, de "olvasott"-nak tartják magukat, kb. tényleg annyi tartalmi hozzáfűznivalóm van, mint hogy éppen mi volt hülyeség ebben vagy abban. És azt hiszem nem csak én fáradtam bele, legalábbis, ha összeszámolod azokat az arcokat, akik egykor itt napi szinten fórumoztak, és ma már sehol sincsenek. (pl. daffy nekem le is írta, h ezért hagyta itt ezt az egészet) Az elmúlt fél év egyik legjobb és legtartalmasabb beszélgetését egyébként jelwazzal folytattam, PÜ-ben. (Annak ellenére, hogy soha nem gondoltam volna, hogy vele normálisan tudok majd egyszer vitatkozni) A PÜ-t mondjuk leginkább a téma indokolta, de jól jelzi, h itt a fórumon már alig lehet olyan embert találni, aki nem csak 2 mondatos hsz-ekkel, write-only módban tolja.
Ennyit a "csak én vagyok az, akinek minden baja van" részhez. Én ki merem jelenteni, hogy nem csak én vagyok az akinek baja van, viszont csak én vagyok az, aki ezt szóvá is teszi, felvállalja.

A moderátori részrehajlást úgy értettem, h van egy szabályzat, amit kb. senki nem tart be, ennek megfelelően viszont lassan már tképpen akkor és úgy tiltotok ki bárkit, ahogy gondoljátok. Ez tulajdonképpen törvényesnek teljesen törvényes, jogosnak viszont egyáltalán nem érezném pl. azt, ha most 5 off miatt kitennél egy hétre, miközben helyenként oldalakon keresztül megy az off bizonyos topikokban. Ebből a szempontból ez szerintem egyértelműen részrehajlás lenne. Sztem ilyesmire volt precedens is. de mind1, ezen sem akarok vitatkozni, csak azért írtam le, h értsd mire gondolok.

Viszont tiszteletben tartom a kérésed, és megígérem, hogy tőlem nem fogod a jövőben viszontlátni azt, amit kifogásolsz.
shutterisland írta: a deu-s témára utaltam az előző hsz-em végén, ott valóban kioktattam pár embert, de csak azért, mert én kitüntett figyelemmel követem, és sokkal többet tudok róla azoknál, akikről (nem is egy vagy kettő esetben!) kiderült pü-k vagy más fórumok által, hogy 3-4 meccsen látták ÖSSZESEN, és még kajak a nevét sem tudják leírni, annyira vakon vannak.
Szóval akkor szerintem vak és buta embereket ki lehet oktatni, ha én úgy gondolom, hogy jobban értek a témához? Nem pont ezt kifogásoltad idáig? :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára sjd 2013.06.09. 12:25:09-kor.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.06.09. 12:17:12

shutterisland írta:már alapból full felesleges a grammarnaziskodás, meg a másik írásképének fikázása.
Ebben mi a fikázás? Jó szándákúan kijavítja, nem hogy örülnél, hogy valaki veszi erre a fáradtságot...Nem is értem a gondolatmenetedet.
shutterisland írta: én például kisbetűvel írok, akár fb-n, akár fórumon, így gyorsabb, és már megszoktam
:arrow:
shutterisland írta: mivel a tartalom maximálisan érthető.
Picit paradox nálam, miután rohadtul nem lehet elolvasni a folyamat kisbetűzésből adódó teljesen összefolyó szöveget.
shutterisland írta: ennek azon kívül, hogy most te (ti?) megmutatod (megmutatjátok?), hogy mennyivel phaszább gyerekek vagytok, semmi értelme sincs.
csak annyit érsz el vele, hogy egy antipatikus felsőbbrendűség érzést közvetítesz a többiek felé.
Még mindig nem erről szól, igenis igaza van sjd-nek, hogy így legalább növekszik a színvonal, nem értem az ebből következő antipatikus (ha már itt tartunk, napi 3 hsz van átlagban amikor unszimaptikust írnak...) kifejezést.Miközben pont hogy szimpatikus kéne, hogy legyen, hogy erre is figyelnek.
Kép
Kép
Kép
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.06.09. 11:46:15

pont ezért írtam egyébként, hogy nem mindegy, milyen helyesírási hiba.
írtam 1-2 brutális példát, amiért tényleg megéri nyomni egy hsz-t az illetőnek, de most ilyen egyszerű hibákon felesleges fennakadni.

a deu-s témára utaltam az előző hsz-em végén, ott valóban kioktattam pár embert, de csak azért, mert én kitüntett figyelemmel követem, és sokkal többet tudok róla azoknál, akikről (nem is egy vagy kettő esetben!) kiderült pü-k vagy más fórumok által, hogy 3-4 meccsen látták ÖSSZESEN, és még kajak a nevét sem tudják leírni, annyira vakon vannak.

mindegy, a lényeg, hogy befejezted végre ezt az önjelölt nyelvtanmágus szerepkört, aztán tényleg lezárva a téma. :D
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2013.06.09. 11:31:14

shutterisland írta:
ennek azon kívül, hogy most te (ti?) megmutatod (megmutatjátok?), hogy mennyivel phaszább gyerekek vagytok, semmi értelme sincs.
csak annyit érsz el vele, hogy egy antipatikus felsőbbrendűség érzést közvetítesz a többiek felé.
nem tudom,h mennyire szoktunk egyetérteni, sok témában nem, párban igen, ebben most nagyon igen. Kb az egészt hszt adhatnám,de különösképp ez a rész tükrözi a véleményem.

sjd!

Sosem alakult ki óriási vita köztünk,nem is személyeskedtünk,azt sem szeretném,ha most nagyon besértődnél,de irtó negatív kép jön le rólad az utóbbi hónapokban. Minden "okoskodást,kötekedést" ráfogsz a helyesírási káoszra,meg,h a fórumszabályzat nem 10000000 oldalas,és nincs minden még ennél is jobban szájba rágva. (ezt főleg az akkori időben,amikor aktuális volt a züllés). Nem tudom észrevetted e,de kb Te vagy az egyetlen akinek minden baja van mostanában,és az a stílus ahogy előadod,hát HA TÉNYLEG LENNE MODERÁTORI túlkapás,vagy túlzott önbíráskodás akkor én már kitettelek volna párszor ;) ezt mint olvasó írom,nem mint a staff egyik tagja, utóbbiként természetesen nem alkalmazok ilyen megoldást ha valakinek nem tetszik a megnyilvánulása. Offok,és egyéb szabályba ütköző hszek természetesen kivételek.

Nem tudom,h Te 2-3 éve is ilyen voltál é a fórumon, szerintem kizárt, élőben meg tuti nem. Igaz,h ott pontosan milyen is voltál akkor,azt nem lehet tudni.

Szerintem lazulj le (mielőtt kiforgatod,nem azt jelenti,h vigyorogj a brutális helyesírási hibákon,vagy butaságokon, azt meg pláne,h alkalmazd őket),és írányítsd a figyelmed a fórum azon részeire amik tetszenek, a többi részével kapcsolatban pedig hagyd el ezt a stílust. Legjobb szó talán az,h TÚLZÁSBA vitted a dolgot. Nem minden téren tökéletes itt a helyzet,de nem az a megoldás amit Te,és ahogy Te azt bemutatod.

Az egész hszt sima userként írtam, ha a staff pár tagja egyet ért vele,nem összeesküvés,és nem vonja maga után azt,h majd most jól rád szálunk. (ezt is a félreértés elkerülése végett)

u.i.: fb helyzet meg sose lesz kb jobb,ott teljesen felesleges az embereket még csak győzködni is, teszem hozzá sokkal gázabb,h lassan ott nem kezdődhet post trágár jelzők nélkül. De ez teljesen általános az egészre, és konstans az is lesz...
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.06.09. 10:50:34

shutterisland írta: ennek azon kívül, hogy most te (ti?) megmutatod (megmutatjátok?), hogy mennyivel phaszább gyerekek vagytok, semmi értelme sincs.
csak annyit érsz el vele, hogy egy antipatikus felsőbbrendűség érzést közvetítesz a többiek felé.
Lehet, h semmi értelme nincs, de gondolom az azért nem kerülte el a figyelmedet, ez a dolog mennyi embert zavar. Akár ha a fórumot, akár a facebook oldalt nézed, ahol van napi egy szörnyülködős poszt arról, h milyen borzalmas az emberek helyesírása. Vagy akkor lehet, h nagyon sok ember érzi felsőbbrendűnek magát.
shutterisland írta:pölö az én hsz-eimbe még nem kötöttél bele [mármint ilyen helyesírás téren, mert hogy tartalmilag mindent jobban tudsz a népnél (lásd legfrissebben, mikor előbb gyors kiguglizod a celsius-skála meg a higanyszálas hőmérő feltalálásának idejét, hogy mihut okítsd) azt már szerintem megszokta mindenki] de már nekem is az jön le csak a sok gn-kedésből, hogy te mindenkinél okosabbnak, érettebbnek érzed magadat.
Na ez megint egy remek példa, ha jól emlékszem Mihu kezdett el olyanokat írni valakinek, h "ne mondd már, h akkor még nem mérték, ezt honnan tudhatod". Én meg leírtam, h honnan, ezt még ki sem kellett guglizni (nyilván ha már pontos évszámot akarok írni, akkor azt kellett volna, de pont ezért nem írtam). Persze ha ebből az jött le Neked, h én álltam neki okoskodni, akkor nem szóltam. :D
De gondolom ha most bemegyek a Barca fiatalok topikba, és leírok valami orbitálisan nagy baromságot Deulofeuról, nem fogsz kijavítani, mert Te olyan szerény gyerek vagy, hogy nem akarod okosabbnak mutatni magad. Mondjuk itt a feltételes mód is felesleges, mert erre pont volt precedens, szóval elég álszent dumának érzem ezt részedről. Ha én írok le egy hülyeséget olyan valamiről, amit jobban tudsz, akkor kijavítasz, és ugyanez fordítva. Csak akkor az első felét se tessék ennek elfelejteni. :wink:
shutterisland írta:az meg, hogy a moderátorokkal is belemész itt ilyen kis háborúba emiatt a marhaság miatt, már tényleg poén. :D
Úgy látom ezt Te sem igazán érted, szóval megpróbálom megint elmagyarázni: amikor lehetőséget adtak rá, csináltam, amikor megkértek, h hagyjam abba, abbahagytam. Téma lezárva, egy szót nem akartam erre többet vesztegetni. Innentől kezdve pont Drigo volt az, aki egy ilyen "marhaság" miatt idejött játszani a "phaszább gyereket", és "belement egy ilyen háborúba" (csak hogy a Te terminusaidat használjam)
Avatar
sjay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2009.07.20. 20:11:36
Tartózkodási hely: Nyíregyháza/Nagyhalász

2013.06.09. 09:06:46

House írta:
zola8787 írta:Vannak az interneten még kritikusok? Hasonlóak, mint freddyD, Hollywood Hírügynökség.
Ehhez hasonló Herby videó blogos is, neki is vannak gameplay videói.

:)
Herby-t én egyenesen utálom, 1-2 jó videója van, azon túl csak bunkóskodik. Szóval nem mérném össze FreddyD-vel, Szirmai Gergővel meg pláne nem. Akiket én bírok és ajánlok is, az a Baaadmovies csapat, nagyon jó fejek és szórakoztató filmes videókat csinálnak.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.06.09. 02:33:29

már alapból full felesleges a grammarnaziskodás, meg a másik írásképének fikázása.

én például kisbetűvel írok, akár fb-n, akár fórumon, így gyorsabb, és már megszoktam, hogy itt nem úgy írok, mint az élet többi területén.
nyilván egy beadandó dolgozatban vagy hivatalos levélben nem.

ismerek olyat, aki nem használ ékezetet, vagy rövidít (mint éppen a gn klán vezére) de általánosságban a lőtéri papírkutya sem köt bele ezekbe, mivel a tartalom maximálisan érthető.
jó, nyilván vannak a cifrább dolgok, mint mondjuk egy "maraggy velünk" vagy a "chavi" stílusú brutális hibák, de azok egy külön kategória.

ennek azon kívül, hogy most te (ti?) megmutatod (megmutatjátok?), hogy mennyivel phaszább gyerekek vagytok, semmi értelme sincs.
csak annyit érsz el vele, hogy egy antipatikus felsőbbrendűség érzést közvetítesz a többiek felé.
pölö az én hsz-eimbe még nem kötöttél bele [mármint ilyen helyesírás téren, mert hogy tartalmilag mindent jobban tudsz a népnél (lásd legfrissebben, mikor előbb gyors kiguglizod a celsius-skála meg a higanyszálas hőmérő feltalálásának idejét, hogy mihut okítsd) azt már szerintem megszokta mindenki] de már nekem is az jön le csak a sok gn-kedésből, hogy te mindenkinél okosabbnak, érettebbnek érzed magadat.

arról meg nem is beszélek, hogy ezekkel a rövidítésekkel valóban még viccesen is hat ez a kis grammarnazi akció.
kisebb túlzással olyan, mint amikor néhány olyan öregasszony oltja a mai tiniribiket, akiket 15-16 évesen már ugyanúgy faragták a legények a pajtában, amíg papa kinn volt a földön.

az meg, hogy a moderátorokkal is belemész itt ilyen kis háborúba emiatt a marhaság miatt, már tényleg poén. :D

hja, és koránt sem én vagyok a tökéletes fórumozó mintapéldánya, de azt hiszem, hogy ha már én is kaptam hideget-meleget több embertől (édes istenem, hány esetben túlozva, mint az állat) az adott esetekben, akkor én is véleményezhetem mások fórumozását.
House
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1548
Csatlakozott: 2007.10.14. 08:23:26
Tartózkodási hely: Budapest

2013.06.09. 01:39:51

zola8787 írta:Vannak az interneten még kritikusok? Hasonlóak, mint freddyD, Hollywood Hírügynökség.
Freddyt nem sorolnám egyáltalán kritikus kategóriába, hiszen ő csak gameplayt nyomatott, és közben mondta, h mi a vicces a játékban. Ehhez hasonló Herby videó blogos is, neki is vannak gameplay videói.

Ha már feltétlenül kritikus kell, ott van Puzsér, facen meg van egy oldala a Magyar Gyökérhatározó. :lol: Bocsi, viccnek is rossz, nagyon nem bírom a palit. :)
Történelem - 2008-2009
¡Gracias, Pep!
Kép
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2013.06.08. 23:34:52

Vannak az interneten még kritikusok? Hasonlóak, mint freddyD, Hollywood Hírügynökség.

Az Attraction-ek pedig hatalmas grat :)
Kicsit eltér a magyartól, 3 előadással megnyerték, Magyarországon meg minden héten, minél többen telefonáljanak :D
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.06.08. 23:06:37

MEGNYERTÉK!!

Az Attraction árnyéktánc csapata megnyerte a Britain's Got Talentet!!
A döntőbek issé benyalva az angol történelemmel illetve Nagy Britanniáról szóló táncot adtok elő, de úgy látszik igenis jó döntés vt!!
A 2. helyen amúgy a 14 éves Jack Carrol végzett, aki komádiás. Nem mellesleg mozgássérült! A 3. hely meg egy operaénekes páré lett!

Óriási gratuláció nekik!

:-({|= \:D/ =D>
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.06.08. 07:25:22

Drigo írta:Nem is értem a "még"-et, mert tőlem egyszer sem kérdezted eddig.
Itt volt az első alkalom :arrow:
sjd írta: (Ill. akkor hozzácsapnám azt is, h amikor ezt megkérdeztem, miért lett törölve?)
Írtam egy 3 mondatos hozzászólást, ebből szemmel láthatólag elolvastál 2 mondatot, innentől kezdve szerintem nem az én hibám, h nem értesz dolgokat. (Persze lehet, h csak azt próbálod mószerolni, h még annyi gerinc sincs abban, aki törölte, h jelentkezzen. Ehhez meg nem kell semmilyen hozzászólást prezentálnom.) De csak hogy tisztázzam: semmire nem vagyok kíváncsi, nagyjából leírtam mindent az előző hsz-emben, amit akartam. Ha meg akarod érteni, akkor sztem menni fog.

Amúgy csak egy kérdés, ha nekem nincs semmi jogom a jelenlegi írásképemmel kötekedni, akkor Neked, a "hsz"-ekkel teleírt fórumszabályzat megalkotójának mennyi van?
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2013.06.07. 23:33:01

sjd írta:...
Ezt abszolút csak megjegyzés szinten: első olvasatra egyedül az maradt meg bennem, hogy nem értem, meg az, hogy van benne vagy 6*10^23-on "h".

De ugorjunk neki újra.

Még mindig nem tudom, hogy mire vagy kíváncsi a tiltás meg a fórumszabályzat kapcsán.

Viszont egy szomorú hírt kell közölnöm, még mindig nem tudok választ adni arra, hogy miért törlődött a hozzászólásod. Nem is értem a "még"-et, mert tőlem egyszer sem kérdezted eddig. De még most sem tudok. Azt meg nem is értem, hogy miért kéne tudnom, hogy ki és mit töröl. Nem egy szobából osztjuk az igét, és röhögünk jókat, hogy na, jól kitöröltem, pedig nem is kellett volna, most megyek rárántok, addig tartsátok a frontot.

Mindenki azt töröl, amit jónak lát, aki ilyen joggal rendelkezik, arról feltételezzük, hogy olyan normákat követ, amiket mindenki más a csapatban. Itt persze felvetődhet, hogy oké, egy elv mentén "dolgozunk", de mi van, ha az alapkoncepció rossz?

Nos:
Fórumszabályzat 3.0.1 írta:A törölt hsz-ekkel kapcsolatban reklamációt csak úgy fogadunk el, ha a felhasználó a kérdéses törölt hsz-t képes prezentálni a moderátorok felé. Ez tehát azt jelenti, hogy ajánlott minden felhasználónak a küldés után megörökíteni a hozzászólást (printscreen, vagy képmetsző program - ezzel kb. 3 másodperc - segítségével), úgy, hogy annak a küldési ideje, illetve az előtte lévő hozzászólásnak legalább a küldési ideje, és a küldője látható legyen. Aki ezen ajánlásnak nem tesz eleget, annak a panaszát a moderátorok nem kötelesek kivizsgálni. Ezzel megelőzhetőek a moderátorok visszaéléseit, illetve a "De én semmi szabályelleneset nem csináltam" típusú reklamációt. Reméljük, megértitek, hogy ez mindkét fél közös érdeke.
Igen, photoshop guruk előnyben.

Nem tudom kitől (de, azt már igen), és milyen "kvázi meghatalmazást" kaptál, de olyat biztosan nem, hogy off-old szét a fórumot.

Tőlem lehetsz akármilyen náci, nem nekem kell elszámolnod, de a grammar meg a "h" egymás mellett akkor is rémesen nevetséges számomra. Mivel bámulatos ügyességgel kerülted ki minden kínos kérdésemet, így kicsit félve kérdezem meg újra, hogy szerinted milyen logika mellett fér meg mégis a kettő egymás mellett?
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2013.06.07. 22:30:50

geridoss írta:
Tim írta:
Hivatalosan ugyebár nem árulhatod,de ezzel tisztában vagy remélhetőleg.
Látatlanban úgy 2000/literre saccolnám,ennél többet nem igen adnának érte,de próbálkozni lehet. :lol: Ha pld. eper,szeder,málna lenne akkor joggal kérhetnél többet.
Persze, nem is árulnám, ez csak feltételezés, hogy mennyiért lehetne. :D
Köszi szépen!
Nálunk Zalában 2000-2500 körbe megy a litere a pálinkának, viszont a ritkább gyümölcsből készült pálinkák ára ennek többszörösére is felmehet, főleg, ha díjnyertes darabról van szó.
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2786
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2013.06.07. 21:35:11

Tim írta:
Hivatalosan ugyebár nem árulhatod,de ezzel tisztában vagy remélhetőleg.
Látatlanban úgy 2000/literre saccolnám,ennél többet nem igen adnának érte,de próbálkozni lehet. :lol: Ha pld. eper,szeder,málna lenne akkor joggal kérhetnél többet.
Persze, nem is árulnám, ez csak feltételezés, hogy mennyiért lehetne. :D
Köszi szépen!
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2013.06.07. 21:31:34

geridoss írta:Megtörném itt a kis viszálykodást egy kérdéssel, mivel annyira nem vagyok járta benne (legalábbis az árulás területén :D ), hogy jó minőségű vilmoskörte házi pálinkához (52 fokos) jutottam a napokban (íze is, foka is tökéletes), de nem tudom elfogyasztani magamban, mert kicsit sok :D

Kb. mennyi lehet az irányára, ha 0,5-ös kiszerelésben a piacra bocsátanám? 1500-2000 Ft/ 0,5 liter?

Valaki esetleg, aki foglalkozik ilyennel, vagy van benne tapasztalata?
Köszi előre is.
Hivatalosan ugyebár nem árulhatod,de ezzel tisztában vagy remélhetőleg.
Látatlanban úgy 2000/literre saccolnám,ennél többet nem igen adnának érte,de próbálkozni lehet. :lol: Ha pld. eper,szeder,málna lenne akkor joggal kérhetnél többet.
Kép
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2786
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2013.06.07. 21:07:59

Megtörném itt a kis viszálykodást egy kérdéssel, mivel annyira nem vagyok járta benne (legalábbis az árulás területén :D ), hogy jó minőségű vilmoskörte házi pálinkához (52 fokos) jutottam a napokban (íze is, foka is tökéletes), de nem tudom elfogyasztani magamban, mert kicsit sok :D

Kb. mennyi lehet az irányára, ha 0,5-ös kiszerelésben a piacra bocsátanám? 1500-2000 Ft/ 0,5 liter?

Valaki esetleg, aki foglalkozik ilyennel, vagy van benne tapasztalata?
Köszi előre is.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.06.07. 20:06:30

sjd írta: ugye feketelista stb. nincs vezetve
Csak ehhez a részhez akarok hozzászólni, h de, van vezetve ;)

Ez am annyi ám, h van egy lista azon nevekkel, akiktől már volt törölve és melléjük jön egy-egy vonalka, amikor jön a többi. Viszont azt nem írjuk oda mellé, h én töröltem 06.06-án 20.18-kor egyet ;) Ezért sem tudja, tudhatja csuklóból Drigo vagy akármelyikünk, h mikor mit működött a másikunk. Mint ahogy még azt sem feltétlenül, h egy adott topicban akárkinek a postját két napja én töröltem e és pontosan miért. Érted, végigfutom a fórumot, aztán ha olyan van, törlés, strigula és ennyi. Nem feltétlenül fogom megjegyezgetni, h mikorholkitőlmiért... Azt meg pláne nem, h mások mikorholkitőlmiért :D
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.06.07. 19:22:18

[quote="Drigo"][/quote]
Most ha kötekedés részét leszámítom, a tartalomhoz egy észrevételem lenne:
Kicsit unalmas már, h csomó kérdésben nincs egységes álláspontotok, és amire az egyik moderátor kvázi felhatalmazást ad, azt a másik törölné egyből. De én ebben nem érzem magam hibásnak, és ezért én semmilyen felelősséget nem vagyok hajlandó vállalni. Sőt, nem is akarok belefolyni az ilyen jellegű vitáitokba, úh meg szeretnélek kérni, h ha problémáid vannak jelen esetben pl. Tim döntéseivel, akkor őt szekáld ezért, ne engem.
Illetve kezdhetnénk ezt az egészet ott, h arra még mindig nem tudtál választ adni, h miért törlődött az előző kérdésem (azért legalább köszönöm, h megtiszteltél a válasszal, bár nem gondoltam, h ezért még hálásnak kell lennem valaha is). Már az is régen rossz, h fogalmad sincs, h ki törölte és miért, mert erről nincs semmilyen írásos nyom (ugye feketelista stb. nincs vezetve, mert hát ti nem moderáltok részrehajlóan). Másrészt viszont a válaszod (és az ezzel párhuzamos törlés) azt is jelzi, h megint egy eset, ahol nincs egységes elképzelésetek, h hogy kell eljárni.

Szóval részemről téma lezárva, én ebben az helyzetben mindig a moderátori team iránymutatásának a figyelembe vételével jártam el, az h ez kb. mindenki másnál különböző, az már nem az én problémám.
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2562
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2013.06.07. 15:48:50

Deus írta:...
Az alkotmányjog tanárom arckifejezésére kíváncsi lennék... :lol: Elég kemény, de hát mit mondjak, ha tényleg ő ölte meg, akkor jól tették. Csak azt sajnálom, hogy a halott lány mellé temették. Szegény pára nem érdemelte volna meg. De legalább így a lelke tényleg örök nyugalomra lelhet.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2013.06.07. 14:43:10

Élve temettek el egy gyilkost Bolíviában

Élve temettek el egy 17 éves fiút Bolíviában a Guardian cikke szerint. A srácot ráadásul azzal a halott nővel zárták egy sírba, akinek megerőszakolásával és meggyilkolásával korábban megvádolták. A srácot egy dühös 200 fős tömeg fogta el és ítélte önkényesen halálra szerda éjjel. Colquechaca 5 ezer fős település, ahol a lakosok a temetés után az utat is elzárták, nehogy hatóságok közbe tudjanak lépni.

Egy helyi riporter, aki csak név nélkül mert nyilatkozni, a rádióban számolt be a történtekről. Azt állította, a fiút, Santos Ramost a gyászolók kikötözték a temetésen, aztán a nyitott sírba lökték, amelyben a 35 éves áldozat koporsója volt. A sírt azután befedték földdel.

Szintén szerdán Bolíviában, egy másik városban halálra köveztek egy férfit, bűntársát pedig élve elégették. Ők korábban kiraboltak egy autót, majd megölték a sofőrjét.



:shock:
KépKép
Válasz küldése