Mozi & Filmek

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2013.06.23. 00:17:43

Ha már a Madridomra is bemásoltam kivételesen a kritikámat link nélkül, idő előtt, akkor itt is megteszem :D Blogon csak július 8-án jön :D

Úgyis Snyder a téma a Superman miatt + Sjd is tőle nézett meg egy filmet.

Watchmen

Rendkívül hosszú, és lassú film, de mégis megéri minden percét a mű, mert Snyder fantasztikusan vitte a filmvászonra Alan Moore képregényét. A Watchmen egy 12 részes képregénysorozat, melyet Moore, Dave Gibbos rajzoló segítségével alkotott meg 1986-ban. A képregény magában hordozza a DC Comics igazi jellegzetességeit, amit szerencsére a film teljes mértékben átad, így már csak a saját ízlésvilágunk akadályozhat meg abban, hogy ne szeressük a filmet.

Amerika egy alternatív idősíkban, a 80-as években a 3. világháború küszöbén áll. A hősök tevékenységét egy törvény betiltatta, és száműzte őket a rivaldafényből. Rorschach az egyetlen, aki nem követte a törvényt, így folytatta a munkáját a bűnözés ellen. Egyszer azonban az egyik társát megölik, és Rorschach rájön, hogy ez még csak a kezdete egy óriási szörnyűségnek…

Nálam a DC képregények előnyből indulnak a nagy versenytárs, Marvellal szemben, mert sokkal többet, és mélyebbet tudnak nyújtani. A Watchmen vágatlan verziójánál ráadásul ez hatványozottan is igaz. Moore képregénye rendkívül összetett, és sok szálon futó. Nem mellesleg a Fekete Hajó meséit is megismerhetjük, ami egy történet a történetben. No, de ez miért is lehetséges? Miért tesznek egy képregény egy képregényfilmbe, ráadásul kalózosat, és miért szánnak rá ennyi időt? Nagyon egyszerű a helyzet, hiszen egy szuperhős filmben vagyunk, és a filmben lévő emberek a hősök között élnek/éltek, így nem feltétlenül lennének kíváncsiak egy újabb hősre.

Ezzel a Fekete hajó mesével elérték azt, hogy beleolvadjunk a történésekbe, és úgy kezeljük, mintha tényleg létezne az a világ. Snyder ráérzett a dologra, és egy meglepően jó képregényes világot tudott a filmvászonra vinni. És ezt látva már tudatosult bennem, hogy miért tartják sokan a Watchment minden idők legjobb képregényfilmjének, mert megvan benne minden ahhoz, hogy az legyen. Számomra viszont mégsem lett az. Hogy miért? Mert hiányzott belőle a katarzis, és így csak egy nagyszerű filmként tekintek rá, amit érdemes volt megtekinteni, de mégis maradt egy kis hiányérzet. Azonban ez legyen az én bajom, és a végeredményt mindenki döntse el maga. A potenciál ott van.

Visszatérve a látottakra, sajnos Snyder túlzásba vitte a kedvenc eszközét, a lassítást. Voltak részek, amikor szükség volt rá, és hatásos volt, de sajnos volt olyan is, amikor már felesleges, és erőltetett lett az adott jelenet. Viszont a CGI használat sokaknál kiverte a biztosítékot, mert egy 2009-ben kiadott filmnél sokkal, de sokkal többet kellett volna mutatni, de ezt mégsem venném hibának ennél a filmnél. Lehet, hogy kissé visszamaradott képet mutatott a technika, de pont ez miatt lett számomra képregényesebb az egész.

A film játékideje miatt a karakterek bemutatására is maradt idő, és egyikőjüket sem kellett elkapkodni. Sokszor hiba egy filmnél, ha nem bontják ki az egyes szereplőket, de itt szerencsére erre nem lehetett panasz. Mindenkiből annyit kapunk, hogy ne vessen fel kérdéseket a film után.

Snyder szerintem jó munkát végzett, és örülök, hogy ő kapta az Acélembert is. Képes nagy dolgokra, de képes a saját hibájába is beleesni. Reméljük, hogy utóbbi tulajdonságát a jövőben elhagyja. A Watchmen másik pozitívuma, hogy nem rest átlépni néhány határt, ami jelen esetben a brutalitást jelenti. Sokszor kapunk olyan képsorokat, amik miatt kijelenthető, hogy a film nem a kicsiknek szól. És én ennek örülök, mert komolyra vették. 8,5/10
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.06.22. 23:59:18

visca el barca írta: nem is értem, hogy Te, mint aki mostanában a filmek 95%-át lehuzza, mit látott ebben... :D
Őszintén szólva ugyanaz, ami az említett Testamentben, hogy gyakorlatilag az elejétől belengi ez a teljesen reménytelen, "mind itt halunk meg" hangulat. Szóval ez szerintem nagyot dobott az atmoszférán, ezt leszámítva tényleg inkább egy felejthető darab. Ugyanakkor a rendezés sok helyen tetszett, de alapvetően sok ponton lehetett volna ez jobb.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.06.22. 23:50:58

sjd írta:Right At Your Door
Érdekes posztapokaliptikus dráma, leginkább abból a szempontból, hogy ilyen világvége-forgatókönyvet még nem dolgozott fel senki. Hangulatában a Testament-et idézi nagyon, de a végére elfogy a kezdeti lendület és a drámai hatás.
7/10
hát sztem ritka egy unalmas és tré film volt :?

nem is értem, hogy Te, mint aki mostanában a filmek 95%-át lehuzza, mit látott ebben... :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.06.22. 23:38:21

Right At Your Door
Érdekes posztapokaliptikus dráma, leginkább abból a szempontból, hogy ilyen világvége-forgatókönyvet még nem dolgozott fel senki. Hangulatában a Testament-et idézi nagyon, de a végére elfogy a kezdeti lendület és a drámai hatás.
7/10

Hot Tub Time Machine
Egy Másnaposok-Vissza a jövőbe mashup, ennél többet nagyon nem tudok róla mondani. Kellemes vígjáték, de ezt leszámítva eléggé közhelyes és jó poén is viszonylag kevés volt benne.
7/10
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2013.06.22. 22:59:49

Man of Steel
Gyakorlatilag mindent leírtatok róla, úgyhogy sok újat nem tudok mondani. A forgatókönyv sok helyen gyengélkedik, plusz, ami a legnagyobb baj talán számomra, hogy nem éreztem a filmben a törődést, a szeretetet, azt a bizonyos "pluszt". Amolyan korrekt iparosmunka, a dollármilliók érdekében. A Batman trilógia mélységeit mondanom se kell, nem érte el, de az előzetes kritikák alapján nem is ültem be ekkora elvárásokkal, ami határozottan sokat dobott a film élvezhetőségén. Közhely, de korrekt látványfilm, egyszeri kikapcsolódás. Bár azért egy Superman-től, és főként a Nolan-Snyder párostól többet várna az ember. Ennek ellenére az egyszerű embernek korrekt kikapcsolódás.

Ha pontozni kéne, 7/10
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2013.06.22. 13:42:31

KépKép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.06.22. 12:36:12

miihii írta:Bullet to the Head-Fejlövés

Akárhogy is nézem, ez az új Sly film elég gagyira sikerült. Ezek a mű-művészi képek, a szájbarágós előadás és az egész kivitelezés elég tré lett összességében. A középszerű szintet is csak azzal éri el, h Khal Drogo nagyon hiteles a bad guy szerepében 8) :D
Nem kifejezetten ajánlós...
sőt, annyira nem ajánlós, hogy nálam egy 3/10 a film. pocsék, nézhetetelen, sablonos, történet mélküli, mesterkélt semmi.

akárcsak az uj die hard. az elején tetszett a ganxta féle vezetési stílus, de ott ki is fujt a film. akár die hard, akár nem, 4/10-nél nem érdemel többet.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.06.22. 12:31:11

Bullet to the Head-Fejlövés

Akárhogy is nézem, ez az új Sly film elég gagyira sikerült. Ezek a mű-művészi képek, a szájbarágós előadás és az egész kivitelezés elég tré lett összességében. A középszerű szintet is csak azzal éri el, h Khal Drogo nagyon hiteles a bad guy szerepében 8) :D
Nem kifejezetten ajánlós...
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2013.06.22. 00:02:49

Az éhezők viadala

nem fűztem hozzá sok reményt, de kellemesen csalódtam. Az alapstory egészen pofás, viszont a kivitelezés döcög. Láttam már sokkal rosszabb filmet is. Egynek tökéletes.Bővebben itt. 6,5/10
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.06.21. 10:12:52

[quote="CsacsMate"][/quote]
Ha jól értem, arra gondolsz, ahogyan a gép az egyes mozdulatokat egymás után pakolja, és emiatt nincs egy természetes folyamata a mozgásnak. (Ugye mivel x db előre meghatározott mozdulattal dolgozik)
Viszont ez meg tipikusan olyan probléma, ami nem CGI, hanem programozás/grafikus motor függő, mivel csak a játékban állnak elő tetszőleges kombinációk ezekből a mozgásokból. Szóval szerintem ha volt is probléma, az inkább annak köszönhető, hogy az effekteknél meglehetősen gyors és természetellenes mozgásokat kellett leanimálniuk.
pl. mondjuk ebben a trailerben 2:20tól (amikor elugrik a lövések elől)
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2013.06.21. 09:59:31

CsacsMate írta: Azt hiszem a nő+robot+kal-el párharcnál volt a leginkább szembetűnő.
Mondjuk ezzel azt akarták bemutatni, hogy milyen gyors az ellenség. Mégis hogy kellett volna megoldaniuk, amikor 5 négyzetméteren volt 4-5 ember? 1 ütéssel kiüti az összeset?

Szerintem full jó volt ez a megoldás.
Avatar
CsacsMate
Capitá del Barça
Hozzászólások: 791
Csatlakozott: 2005.11.19. 12:42:29
Tartózkodási hely: Zala
Kapcsolat:

2013.06.21. 02:01:54

Link

Ez a játékból, hátha látod ebben is. A filmből majd kiemelem, ha lesz miből kivágni a jelenetet. De elmagyarázni nem tudom, mert nem tudom mi ez a jelenség, így egyenlőre nincs neve. Mivel eddig még máshol nem láttam, így esély az van rá, hogy direkt volt, abból adódóan, hogy ezeknek a játékoknak a sajátos jellemzője.
Azt hiszem a nő+robot+kal-el párharcnál volt a leginkább szembetűnő. Olyan mintha egy-egy ütésnél pillanatra megtorpanna a kép, talán egy képkoca hosszabbra lenne időzítve a többitől, és ezért. Utána fogok járni, mert szerintem nem véletlen. Bár, ha mégis, akkor lehet megalkották az első cgi laggot, ha lehet így nevezni kockanyelven... :lol:
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.06.21. 01:22:35

CsacsMate írta: Látványvilágban érdekes volt egy-két számítógépes/konzolos játékban tapasztalható mozgás jelent meg a harci jelenetek közben, ami filmben érdekesen hat, mivel nem egy folyamatos képsort eredményez. Ha direkt volt érdekes ötlet, ha túl sok volt az effekt, akkor viszont nagyon gyenge pont ez látványban is.
Itt konkrétan mire gondolsz? Írhatnál egy-két spoileres példát, mert ezt így most nem vágtam le.

Egyébként sztem magukat a verekedéseket is relatíve rosszul vették fel (operatőr le van maradva, szét van vágva), vagy csak nem tegnap kellett volna a The Raidet újranéznem :D
De mondjuk a blockbusterek közül még így is kiemelkedik, pl. csak ha Az éhezők viadala operatőri munkának nem nevezhető förmedvényével hasonlítom össze, vagy mondjuk a Vasember 3-ban sem álltak a helyzet magaslatán ilyen szempontból.
Most azon gondolkodom, hogy talán Pfister tudta jól fényképezni a közelharcot a Batmanekben, de ott meg mondjuk maga a koreográfia volt borzalmasan rossz. De tényleg iszonyat kevés blockbuster van, amiben úgy verekednek, hogy van valami fogalmunk is róla, h mi történik.
Avatar
CsacsMate
Capitá del Barça
Hozzászólások: 791
Csatlakozott: 2005.11.19. 12:42:29
Tartózkodási hely: Zala
Kapcsolat:

2013.06.21. 01:05:49

Na megérkeztem a (Wo...)Man of Steel-el.
Szerintem messze volt a jó filmtől.
Látványvilágban érdekes volt egy-két számítógépes/konzolos játékban tapasztalható mozgás jelent meg a harci jelenetek közben, ami filmben érdekesen hat, mivel nem egy folyamatos képsort eredményez. Ha direkt volt érdekes ötlet, ha túl sok volt az effekt, akkor viszont nagyon gyenge pont ez látványban is.
Szép képeket kaptunk, egy pillanat alatt újjáépülő várost, és egyéb finomságokat. Az össze-vissza idővonal sem volt az igazi. Színészi alakítás se volt olyan, ami a filmet megmentené. A jellemtelen gonosz, vagy a kislány lélekkel megáldott Superman lett volna az ász?
Szóval több sebből vérzik a film. Nem jött össze, nagyon nem, pedig nem vagyok elvakult rajongó. Látványt kaptunk dögivel, de még abban is voltak furcsa megoldások.

Nálam egy jó 6-6.5-es pontszámot kaphat. Semmi extrát nem adott.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.06.21. 00:14:48

http://smokingbarrels.blog.hu/2013/06/2 ... n_of_steel

Csak, hogy én is beszálljak.
Komiszka írta:Superman mégis mindent megtesz ,hogy életben tartsa a leányzót, annak ellenére hogy egész film során még egy puszit sem kapott tőle.
Superman mindent megtesz, h életben tartson mindenkit. :D
A végén is olyan tekintettel nyírta ki Zod tábornokot, mintha a kiskutyáját kellett volna elaltatni. :D
REMY írta: + A szinkron szerintetek is gyenge volt? Amint kijön rendesbe, akkor eredetin újrázom. Shannon tuti nagyot szól benne.
A "nincsenek karakterek, tehát nincs mit eljátszani" logika mentén én a szinkronnal is így vagyok, egyedül én is Shannon kapcsán éreztem talán, h szívesen meghallgatnám eredetiben. (Costnert meg szerintem túl sokat nézhettem szinkronosan, mert tőle teljesen megszoktam ezt a hangot.)
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2013.06.21. 00:13:24

Komiszka írta:...
Értem miről beszélsz. Elfogadom, mert van benne igazság.

viszont ezt azért hozzácsapom. :)

Azért egy eredetfilmnél nagyon nehéz megtalálni azt az összhangot, ami miatt a film tökéletesen mozog. Itt sem jött össze, de ez elfogadható lesz, HA a 2. rész nagyot robban. Superman esetében nem egy halandó embert kellett megismernünk. Ezáltal sokkal, de sokkal nehezebb dolga volt a rendezőnek, forgatókönyvírónak, hogy egy viszonylag hosszú, 2 és fél órás játékidőbe belesűrítse az információkat (igen, még ez is kevés volt). Az eddigi szuperhős filmeknél nem ez volt a helyzet, mind mind ember gyermeke, ezáltal nem kellett egy új világot feltárniuk, nem kellett egy új fajt bemutatniuk. Ez sok időt, és információ áramlást eredményez. Kellett ez, mert csak így lehet felépíteni. Úgyhogy véleményem szerint ez egy elfogadható hiba jelenleg. De a legfontosabb kérdés, hogy vajon szintet tudnak-e lépni a 2. részben.

Superman kényes téma, ha filmről van szó. Sose fog olyan film készülni, ami mindenkinek tetszeni fog, mert a köröket újra, és újra le kell futniuk, mert nem tehetik meg, hogy ne mutassák be az eredetét.

+ A szinkron szerintetek is gyenge volt? Amint kijön rendesbe, akkor eredetin újrázom. Shannon tuti nagyot szól benne.
Komiszka
Jugador del Barça
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2007.11.29. 16:49:09
Tartózkodási hely: Győr

2013.06.21. 00:04:58

A forgatókönyv teljes hiánya a probléma, mindent a látványvilággal akartak elintézni, tényleg pofás lett a film, baromi szép a CGI, de ez nem ellensúlyozza a film hibáit. De megpróbálom Spoiler nélkül kifejteni a gondot 1 példával.

1. A szerelmi szál nevetséges, semmi hangsúlyt nem kap, de Superman mégis mindent megtesz ,hogy életben tartsa a leányzót, annak ellenére hogy egész film során még egy puszit sem kapott tőle.

2. A földi apa halálának körülményei nevetségesek...átgondolatlan az egész. Rosszul van felvezetve. Nulla karakterfejlődés az egész film során. Egyszerűen nem lett szerethető Superman alakja.
Lehetne még sorolni, több sebből vérzik az egész, de ízlések és pofonok.
Akinek fontos a story egy filmben az semmiképp ne nézze meg, mert óriásit fog csalódni.
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.06.20. 23:58:34

sjd írta:Man of Steel
Magas volt a léc ugyan, de az év legnagyobb csalódása idáig számomra.
REMY írta:Acélember

NÉZZÉTEK! A CGI parádés.9,5/10
Na ezzel tényleg nagyon kíváncsivá tettetek, kritikus tömeg :D
Hétvégén ha úgy van, lehet meg is kéne néznem mit tud a Zupermen :-k
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2013.06.20. 23:19:53

Komiszka írta:
sjd írta:Man of Steel
Magas volt a léc ugyan, de az év legnagyobb csalódása idáig számomra.
Teljesen igazat adok. Elképesztően gyenge film, hosszú, vontatott, unalmas. Nem értem ,hogy kaphat jó kritikákat itthon is. Azt még megértem, hogy az agymosott amerikaiaknak ez elég, de normális/értelmes emberek közt ez édeskevés (kéne, hogy legyen).
tehát akinek tetszik az egy....... khm.. értem.

Amúgy nem kapott jó kritikákat itthon. Főképp lehúzó jellegűek voltak.

Akinek nem tetszik az fejtse ki, hogy miért. Én megtettem, hogy miért tetszett, de másik oldalt még nem olvastam a fórumokon, csak annyit, hogy húú ez gagyi...
Komiszka
Jugador del Barça
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2007.11.29. 16:49:09
Tartózkodási hely: Győr

2013.06.20. 23:06:37

sjd írta:Man of Steel
Magas volt a léc ugyan, de az év legnagyobb csalódása idáig számomra.
Teljesen igazat adok. Elképesztően gyenge film, hosszú, vontatott, unalmas. Nem értem ,hogy kaphat jó kritikákat itthon is. Azt még megértem, hogy az agymosott amerikaiaknak ez elég, de normális/értelmes emberek közt ez édeskevés (kéne, hogy legyen).
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.06.20. 22:38:13

Monsters
Régen ért ilyen kellemes meglepetés. Először valamilyen Cloverfield-szerű low-budget horror-akcióra számítottam, de végül egy egész jó dráma sült ki belőle, elképesztő tájakkal és fényképezéssel. Mondjuk így sem egy korszakalkotó film, de kifejezetten kellemes darab volt. Gareth Edwardstól meg ezek után várom a Godzillát.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5236
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2013.06.20. 19:10:36

sjd írta: (ha nem, akkor meg szólj, és oda fogok járni mozizni :D
http://centermozi.hu/
Valaki megkérdezte a "vendégkönyv" menüpont alatt, és tényleg úgy adják, és ki sincs írva a film alá hogy szinkronos :D
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.06.20. 18:58:27

soadroli írta:
sjd írta: most sem fogsz, mert nincs belőle feliratos verzió :wink:
Békéscsabán csak úgy adják.
port.hu szerint meg nem úgy adják :P
De amúgy is nehezen tudom elképzelni, h ha egyszer a forgalmazó nem készít belőle feliratos kópiát, akkor majd a békéscsabaiak önszorgalomból összehoznak egyet. Tuti valami elírás lesz.
(ha nem, akkor meg szólj, és oda fogok járni mozizni :D )
Avatar
CsacsMate
Capitá del Barça
Hozzászólások: 791
Csatlakozott: 2005.11.19. 12:42:29
Tartózkodási hely: Zala
Kapcsolat:

2013.06.20. 18:29:43

Képes voltál ilyen melegben elmenni a délutáni vetítésre? Én csak este mozdulok a vászon felé. :D
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5236
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2013.06.20. 18:28:44

sjd írta: most sem fogsz, mert nincs belőle feliratos verzió :wink:
Békéscsabán csak úgy adják.
Kép
Válasz küldése