Mozi & Filmek

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.07.09. 21:15:22

Római vakáció
Folytatom az IMDB top250 nézését, ezúttal ezt a klasszikus Audry Hepburn filmet választottam.

Sajnos, a megváltozott értékrendszer, és a az főleg a (szociális)média hatására a film témája és a cselekményt kiváltó bonyodalom már kevésbé realitás napjainkban, barokkos túlzással mesebeli, fantazmagorikus.

Ezzel nem is lenne baj, ha a megvalósítás jól működne, a szereplők közötti kapcsolatot sem építették ki teljesen, a végén hagynak pár percet a nézőnek, hogy esetleg átlássa a férfi főszereplő helyzetét. Több dolgot bele lehetett volna sűríteni szerény véleményem szerint, és jobban.

Audry Hepburn viszont zseniális. Nem csoda, hogy őt tekintik az álomgyár hercegnőjének, megjelenése és karizmája valóban királyi sarjat takarhat. A jelenlegi színésznők közül talán Natalie Portman és Audrey Tautou áll talán közel hozzá stílusban, bár nem vagyok szakértő.

Nem rossz film, egyszer megéri megnézni, de nem marad emlékezetes számomra.
"And my heart will leave you never."
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2013.07.09. 20:54:31

Transz

Danny Boyle néhányszor már megmutatta, hogy ért a filmkészítéshez, hiszen olyan filmeket köszönhetünk neki, mint a Trainspotting vagy a Gettómilliomos, ám a mostani alkotása egy puzzle játékhoz hasonlít, amit az ég felé hajít, hogy aztán a földön darabokra hulljon, majd a játékidő alatt velünk, nézőkkel kirakatja.

Franck és néhány haverja egy nagyszabású rablást terveznek, melynek a célpontja egy Goya festmény. A rablásban kulcsszerepet játszik egy bizonyos Simon is, aki megsérül a történések közepette, mert egy puskával fejbevágják. A sérülés azonban kihatással volt az emlékezetére, így nem tudja, hogy hová rejtette a drága festményt. Az átlagos módszerek nem segítenek visszanyerni az emléket, így Franck egy hipnotizőrhöz küldi a férfit, hogy megtudja, hogy hová lett rejtve a kép…

A filmet egy puzzle játékhoz hasonlítottam, de nem is akármilyenhez, hiszen ezt nagyon nehéz kirakni, ha nem figyelünk oda a darabokra (történésekre). A rendkívül sok helyszín, időbeli ugrálások, transzállapot nagyon könnyen összezavarhat minket, és eközben Boyle a háttérben röhög a markában. Ügyesen játszik velünk, és hiteti el a dolgokat, de azért vannak hibái.

…amik ott kezdődnek, hogy nem képes olyan szintű (vagy legalább ahhoz hasonló) hatást elérni, mint anno a Trainspottingnál. Nincs akkora ereje a filmnek, hogy tátva maradjon a szánk, holott a figyelmünk oda van szegezve a monitorra az elsőtől az utolsó percig.

A potenciál megvolt a filmben, hála a storynak és a színészeknek. Az elmúlt években elég szépen felkapott James McAvoy ügyesen mozog a vásznon, és ezzel erősíti továbbra is azt, hogy tehetséges színész. Mellette a jelenlegi legjobb francia színész Vincent Cassel is hozza azt, amit elvárhatunk tőle, és ezt szerencsére olyan könnyedén teszi, mintha csak a kisujját mozdítná meg. Ám kettejük játéka nem lenne teljes, ha nem szerepelt volna mellettük egy bizonyos Rosario Dawson is, aki összekapcsolja a karaktereket, és együttes erővel vernek át bennünket.

A Transz összezavar, átver, csavarodik és a feje tetejére áll, de a játékidő végére a darabkák helyreállnak és a kirakós megmutatja magát.

Danny Boyle készített már jobbat is, és valószínűleg készíteni is fog, de a Transz így is megállja a helyét a filmek között, és nem bánja meg az, aki elindítja. 7/10
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.07.09. 20:19:26

transz

hát érdekes egy film volt. kicsit tul van variálva az egész, hiába koncentrál az ember, néha elveszíti a szálat. az alapötlet marha jó, viszont a körítés nekem nagyon tulbonyolitottnak és soknak tűnt. jobban élveztem volna egy egyszerűbb verzioban ez egészet, ennek ellenére a mai silány kínálat közt egyértelmu h a jobbak közé tartozik.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.07.09. 16:33:46

Na, végre sikerült megnéznem az Amerikai História X-et.

Hú, nagyon komoly film, rég láttam ilyen jót, TOP10-ben benne van, amiket eddig láttam. Kicsit sokkoló film, vége elég durva volt, bár az eredetinek még durvább a vége, nem csodálom, hogy betiltották. :)
Kötelező megnézni mindenkinek!

Tőlem kap egy 9/10-et. :)
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.07.08. 22:53:49

tény hogy kell hozzá egy hangulat, nem az a lazulos film.

nem, nem hagytam abba, de mint a tulajnak jeleztem az elején nem leszek termelékeny. lassanírok majd ujra valamit, de egyelőre nincs egy jó alany sem :?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.07.08. 21:59:21

veb:Lehet, de nem tudom na, rossz passzban voltam, vagy csak nem vagyok érett rá... Nem tudom, mi lehetett a probléma. Abbahagytad a blogolást?

De viszont:

Idegenek a vonaton

Érdekes koncepcióval indít a hitchcocki film, majd rögtön a rendezőzseni kedvenc témája köré épül a történet: hozzuk létre a tökéletes gyilkosságot.

Nem is olyan egyszerű az eset mint hinnénk, a két fél közül sejteni lehet, hogy az egyik kevésbé lesz bevállalós, gondolom nem spojler. Tetszett, hogy a rendező kiemel egy-egy tárgyat, eszközt és majdnem metafora státuszába helyezi (cipő, szemüveg, öngyújtó).

Furcsa volt a film vége, valahogy nem illett a rendező filmjeinek összképébe, de szerintem nem rontotta el az összhatást.
"And my heart will leave you never."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.07.08. 21:38:39

messideco írta:Elkezdtem a Mesterdetektív c. filmet, de kinyomtam, idegesített ez az arisztokrata jelleg, és az egész kivitelezés...
pedig a mai sablon kavalkádban abszolut felüdülés egy ilyet megnézni..
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.07.08. 21:32:45

Skin

Végre egy nem happy end-del végződő film.
Nekem nagyon bejött, elgondolkodtató is kicsit, megéri megnézni.
Nem az a szokványos nácis film.

8/10
csabooo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 789
Csatlakozott: 2008.10.19. 18:20:56
Tartózkodási hely: Székelyföld

2013.07.08. 21:17:26

Így estére érdekelne pár film, lehetőleg a legjobbak ha van ilyen :)

Remélem tudtok segíteni. Tehát vígjáték, kalandfilm, akció, igaz történetet alapuló, és nemrég megnéztem egy katasztrófa filmet, az is eléggé bejött. Tehát ezekből a témákból jöhetnek a filmek, ha tudtok persze :)
Barça,Barça,Baaarça!!!
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.07.07. 20:41:39

Újranézések, sokadik felvonás

Pirates of the Caribbean
Nem is tudom, talán ezzel a produkcióval haltak ki a klasszikus kalandfilmek. Tulajdonképpen jól működik benne minden, ami egy ilyen típusú alkotáshoz kellett, kardozás, szerelmi szál, jó szövegek (nem hittem a fülemnek, hogy egy blockbusterben 10 éve még értelmes párbeszédek voltak). A humor mondjuk innen visszanézve inkább a 12- korosztály vette célba, egyedül Depp szövegei voltak azok, ahol úgy-ahogy elmosolyodtam. Mindezek ellenére valamennyire hiányérzetem volt a végén, talán mert egy 15-20 perccel hosszabb lett a kelleténél, nem tartott ki a lendület sok helyen (meg mondjuk alapból nem volt egy adrenalinbomba a film), szóval ez kicsit rontott az élményen.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.07.07. 13:01:55

Aviátor

Először is: jó film. Másodszor: irgalmatlanul hosszú, majdnem három órás.

Scorsese ismét megcsinálta, nem is csoda, hogy díjak és jelölések tömegét nyerte az alkotás. Érdekes karakert ábrázol a film, és a biográfiák általában jól szoktak sikerülni, ilyen rendezővel pedig garantált a siker.

A forgatókönyv rendben volt, kissé részletesebb korrajzot be lehetett volna iktatni, a játékidő elbírta volna. A karakterek jól kidolgozottak, jelen van egy-két jelenet erejéig a szolid humor (Hepburn családjánál a vacsora), a drámát sem viszik mélyre, bár a néző kellő átélésel akár könnyezhet is a film harmadik harmadának elején.

Rendkívül motivál a film, habár egy milliomos dzsentliről szól a film (enyhe túlzással), de még is ő maga világít rá, hogy : a pénz önöket nem érdekli, mert mindig is volt, vagy valami hasonló. Scorsese sok hollywoody alakkal ellentétben jobb oldali gondolkodású (biztos forrásom nincs rá), és ez jelen esetben virít a filmvásznon is, ezt nem kritikaként mondom. Helyén kezeli a gazdag ember alakját, aki a tudomány és a technika fejlődéséért hajlandó kockázatos, vagyonát is veszélyeztető projekteket kezd el. Valahogy így kellene, de térjek vissza a darabra.

A színészi játék nagyon jó, de ez nem meglepő. Di Caprio cipeli a filmet, a 170 percből szinte mindegyik másodpercben jelen van, még sem kapott Oscar szobrot, pedig jelölt volt. (végül Jamie Foxx kapta Ray szerepéért). Sztárok tömege van jelen a filmen: Cate Blanchett,Kate Beckinsale, akik egy-egy hollywoody csillagot, Katharine Hepburnt és Ava Gardnert alakítják, szinte megszólalásig hasonlítva rájuk, John C. Riley sokoldalúságát ismét bizonyítja, Alan Alda is Oscar-jelölt volt legjobb mellékszereplő kategóriában, Alec Baldwin nem túl szimpatikus karaktert hoz le, míg Jude Law egy rövid ideig van vásznon, de akkor viszont fenomenális.

Szeretném megnézni Howard Hughes két rendezését, A pokol angyalait és A törvényenkívülit is, majd valamikor.

Innovációi
Betegség, amiben szenvedett

Jó volt arra a film, hogy egy eddig általam nem ismert alak életörténetét megismerjem, és tovább szélesítjem a filmes tudásomat. Egyre inkább meggyőződésem, hogy Scorsese a filmtörténet legnagyobbjai között szerepel. Mesteri volt az, ahogy (utánaolvasva) a rendező, illetve az operatőr, a hagyományos világítási és díszletezési módszerek és a digitális technológia kombinálásával a Hughes korabeli filmek képi világát idézi.

Scorseseben ismét nem csalódtam, 7,5/10

Elkezdtem a Mesterdetektív c. filmet, de kinyomtam, idegesített ez az arisztokrata jelleg, és az egész kivitelezés...

Képtelen képregény
Kevin Smith humora vagy tetszik az embernek vagy nem. Szerencsére én az előző kategóriába tartozom, és igyekszem megnézni a rendező alkotásait.

Aki kicsit is képben van a rendező stílusával, az tudhatja, hogy szeret ugyanazokkal a színészekkel dolgozni (amúgy ez sok rendezőnél érvényesül, pl. Nolan, Scorsese vagy akár Hitchcock is), és filmjeit a Miramax forgalmazza.

Ebben a filmben is érvényesül a fent említett séma, jelen van Ben Affleck, Matt Damon, Jay és Néma Bob is beugrik, cigiznek az üzlet előtt, képregényfanok (geekek) uralják a vásznat, és a Star Wars utalás sem maradhat el 8)

Abszurd helyzeteket teremt a film, gyakran tabukat feszeget a maga elvont, humoros módján. Akit megfog ez a fajta stílus, annak garantált a szórakozás.

Az alapkoncepció egész érdekes, romantikus film, de egyáltalán nem csöpögős, és a történet haladtával egyre érdekesebb dolgok sülnek ki az egészből. Koránt sem hibátlan alkotás, de nem gyengíti a rendező munkásságát szvsz. Bunkómen & Gyökér 8)

Más:

Magyar film nyerte a rangos karlovy vary filmfesztivál nagydíját
Ez szép azért :)
Az origo kritikájában megjósolta, hogy esélyes egyik díjra a film, de kiegészítette azzal, hogy a film érdektelen lesz a mozikban, és semmi extrával nem rukkol elő. Nekünk Mohács kell...
"And my heart will leave you never."
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.07.06. 00:04:20

Europa Report
Megkockáztatom, ilyen jó sci-fi a Moon óta nem jelent meg. A sztori valahol az Apollo 18 és a Sunshine keverékének tűnik, de ezzel a found footage megoldással nagyon jól adták el az egészet (és mégsem érződik annyira found footage-nek). Alapvetően nem egy eredeti vagy világmegváltó történetről van szó, de elérték, hogy a legkisebb apróságokon is a karakterekkel együtt izguljak, és velük fedezzem fel a dolgokat.
Kritika

Sherlock Holmes
Nagyon nem akartam megnézni, de aztán páran ajánlották, hát inkább ne néztem volna meg...
Az egyetlen dolog, amit pozitív irányban ki tudok emelni, az az, hogy volt benne pár szép virtuális fényképezés. De amikor éppen nem akciójelenet ment, akkor a Holmes-Watson páros nagyon nem működött, egy minőséginek szánt filmben ultragáz elsütni, hogy van Vasember, meg egy sidekick-je, akit halálra idegesít, és a 2 órának durván a fele erről szól. Nem volt semmi dinamikája a két karakternek, ráadásul az egész történet mágiával meg titkos társaságokkal szépen mondva is egy baromság volt, rejtély sem volt igazán benne, ezen még Mark Strong sem tudott szépíteni. Szóval néhány pörgősebb momentumot leszámítva még unalmas is volt.
Egyszerűen nem tudom egyébként elhinni, hogy lehet ilyen rosszul misztikumot kreálni, az összes rejtély vagy irrelevánssá vált, amint megtörtént (pl. az akasztás), vagy már a számba rágta Sherlock, mielőtt eszembe jutott volna, hogy egyáltalán valami rejtélyről van szó.
Úgyhogy azt már nem is érdemes elkezdeni, mennyi köze volt ennek pontosan Conan Doyle hőséhez, mert anélkül is a modern filmgyártás (és Guy Ritchie) egyik legnagyobb szégyene ez az egész, hogy ilyen igénytelen valamit kiadtak a kezükből.
Az a baj, hogy alapvetésem, hogy 5/10 alá nem pontozok olyan filmet, amit képes voltam önszántamból végignézni, de nagyon gondolkozom, hogy áthágom ezt a szabályomat. (De legyen akkor 5/10)

Tape
Ez akár még érdekes is lehetett volna. Volna. Az ilyen egy helyszínen játszódó sztoriknál azért illik erős párbeszédeket írni, de ez itt nagyon nem sikerült, a fél szövegkönyv abból állt, hogy a szereplők egymást kérdezgetik, hogy "Most mi van?". Borzalmasan sekélyes volt a dialógusok nagy része sajnos, emiatt nagyon untam is, erre még ez a reality-szerű rettentően rossz fényképezés is rátett egy lapáttal. Maguk a karakterek már jobbak lettek volna, csak tényleg elveszett a lényeg a sok zagyvaság között. Erre sok volt még a másfél óra is.
Avatar
Faust
Madridista
Hozzászólások: 482
Csatlakozott: 2010.07.26. 22:33:31
Tartózkodási hely: Budapest

2013.07.05. 13:05:33

Stone

Tőzsdecápák
(Wall street, 1987)


Őszintén szólva sokkal többet vártam a filmtől. Korrekt cucc, de Michael Douglasen kívül nem sok maradandót tud felmutatni. Egy érdekes, de számomra teljesen ismeretlen világba vezeti be a nézőt, de nálam nem tartotta fenn egyenletesen az érdeklődést. Iparosmeló egy sztárral, semmi több.

6/10

Tarkovszkij

Iván gyermekkora
(Ivanovo detstvo, 1962)


Ha ezt nem Tarkovszkij rendezte volna, szvsz nem nagyon emlegetnék klasszikusként. Blőd sztori, 1-2 teljesen felesleges szállal tarkítva, rendkívül unalmasan tálalva. Szépen fényképezett, de felejthető darab, ahol már megjelennek a rendező kézjegyei, de a stílustárat még nem fejlesztette tökéletesre.

5,5/10

Andrej Rubljov (1966)


Nehéz szülés volt a röpke három órás játékidejével. Ez már 100% Tarkovszkij, mind a témáját, mind a megközelítést, mind a megvalósítást tekintve. Rendkívül hosszú, jól megkomponált snittekkel, filozofikus mélységű (néhol számomra teljesen érthetetlen) dialógokkal operál, miközben bemutatja az 1400-as évek Oroszországát, és az ottani mostoha életkörülményeket. A film epizódokra osztott, melyek színvonala néhol igencsak hullámzik, de összeségében magas szintet tart fenn végig. A korrajz, és a megvalósítás korához és költségvetéséhez képest egyenesen parádés, néhol átütő erejű. Annak idején rendkívüli mértékben cenzúrázni akarták a Szovjetunióban a filmet, Tarkovszkij bele is betegedett a bizottsággal való, éveken át tartó harcba. Végül a film '69-ben díjat kapott Cannesban, de a Szovjetunióban csak a 70-es években kezdték el vetíteni.

A hangulat néhol a székhez szegez, néha legszívesebben kikapcsolnád...szóval érdekes film. Úgy gondolom, egyszer mindenképpen megéri megnézni. Remekmű a maga nemében, ez kétségtelen, annak ellenére, hogy nekem néhol már nagyon fájt a sejhajom, és untam eléggé.

7/10
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.07.04. 22:41:17

Sherlock Holmes

Halogattam a megnézését, mivel számomra az 1984-es sorozat jelentette a Holmes-kultusz krémjét.

Szerintem Jeremy Brett játszotta el eddig a legjobban a magánnyomozó karakterét, idegenkedtem minden más színész alakításától.

Guy Ritchie stílusa tetszik nekem, és külön öröm, hogy az angol irodalom egyik kiemelkedő alakját állította központi témává filmjében.

Nem ragaszkodik mereven a doylei történethez, ahogy a film adatlapján is szerepel, az írózseni a film forgatókönyvírói között a karakterek szempontjából van kiemelve, tehát a film nem tekinthető a szó szoros értelmében adaptációnak.

Meglepő volt, hogy a Holmes-történetek egyetlen erős női szereplője, Irene Adler szerepel a filmben, tegnap előtt volt szerencsém elolvasni a novellát, amiben szerepel a nő, egészen más történetben bontakozik ki.

A két férfi főszereplő nem hibázik, sok helyen a nyomozó karakterét próbálták humorossá változtatni, több-kevesebb sikerrel. Jude Law meg rutinból lehozza Watson karakterét.

Külön kerestem a rendező sajátságos elemeit, és külön öröm volt számomra, mikor találtam párat közülük, a részletekre nagyon odafigyeltek, főleg a végén az épülő Temze-hídon lejátszódó jelenet tetszett.

8/10
"And my heart will leave you never."
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.07.04. 01:01:02

Una pura formalitá
Érdekes volt, de valamiért egy elképesztő disszonanciát éreztem a nézése közben. Szerintem tele volt összefüggéstelen, sehova nem vezető, irtó gagyi párbeszédekkel, ezt meg csak koronázta, hogy az olaszok két francia színésszel forgatták le az egészet, hogy aztán végül szinkronizálják őket. Szóval nekem nagyon nem akart összeállni, nem volt semmi, ami vitte volna előre a sztorit, a végét is sejtettem valamennyire (főleg azért, mert jó pár film operált már hasonló csavarral), de az legalább dobott valamit az egészen.
miihii írta: Star Trek-Sötétségben

Nos, ez meg a franc tudja...
Oké, látványos meg frankók a jelenetek, de a sztori valahogy nem jött át, nem feszített a székbe, h úristen most aztán mi lesz.
Én ezt úgy tudom megfogalmazni, hogy súlytalan volt. Be lehet lebegtetni egy főszereplő halálát, egy világ elpusztítását is, de addig nem fogunk rajta izgulni, amíg nem hisszük el, hogy tényleg meg is csinálják. Itt pontosan ez volt a probléma:
Kirk lefokozását majdhogynem átaludtam, mert úgy is tudtam, hogy két percen belül ott fog parádézni az Enterprise hídján, és nem ez történt? :D
És még ráadásul saját magukkal is toltak ki, amikor megölték Kirk-öt, csak hogy felélesszék. Na pont annyi súlya volt annak a halálnak is.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.07.03. 19:39:18

eleven testek

szörnyű volt, idén azok közül amit eddig néztem, csak a killing them solftly volt rosszabb. ez se nem dráma, se nem thriller, se nem vigjáték, ez az egész egy iszonyat unalmas, gagyi, nagy nulla. áhh..

3/10
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.07.03. 02:20:09

No, egy pár filmről pár szóban :)

Kolibri kód- Hummingbird/Redemption

Jason Statham kötelezett, h megnézzem az újabb munkáját, az előbb végeztem vele.
Ezúttal nem az általános, pörgősebb cucc ez, hanem egy kicsit lassabb, drámaibbnak tervezett film lett belőle. És annak sem épp a legjobb.
A sztoriban semmi egyedi nincs, a kivitelezés meg sztem nem volt túl jól előadva.
Egy jó közepes, egyszernézős film.

Star Trek-Sötétségben

Nos, ez meg a franc tudja...
Oké, látványos meg frankók a jelenetek, de a sztori valahogy nem jött át, nem feszített a székbe, h úristen most aztán mi lesz.
"Sherlock" koma jól adta, pozitívuma a filmnek, meg volt pár vicces jelenet, de ezen felül egy alapos hiányérzet maradt bennem utána. Kicsit kevésnek éreztem, még úgy is, h nem nagyon volt mércéje előzetesen nálam.

Zambézia

Ez meg egy animációs cuccos, most éppen madarakkal :D
Aranyos meg minden, voltak jópofa karakterek és néhány jól elsült poén, valamint a közvetített mondanivalója is megvolt, de egy kicsit elcsépeltnek gondolom ezt a vonalat így. Nem időpazarlás a megnézése, de nem egy nagy durranás összességében.

Másnaposok 3.

Végül, a sok közepesebbnek érzett film után a mélypont :P
Borzasztóan gyenge, még talán a második részt is veri. Több szót nem is érdemes rá pazarolni, köszönöm, újabb folytatást már nem kérek.
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.07.03. 00:23:19

Tucker And Dale vs Evil
Nem lehetett épeszű, aki ezt kitalálta, de tulajdonképpen egész jó kis szórakozás volt. Hozzáteszem, mondjuk a Ház az erdő mélyén mellett semmilyen tekintetben nem állja meg a helyét, az sokkal humorosabb és elvetemültebb volt.
Avatar
krosz31
Jugador del Barça
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2010.11.04. 13:08:01
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2013.07.02. 21:39:36

Alexis Sanchez7 írta:Sziasztok!Egy filmet keresnék,pár dolgot írnák a filmről amire emlékszem.
Remélem valaki tud segíteni. :)
Valami áramszünet(??) után bandák fosztogatnak a városokban,egy apa a fiával,és egy bevásárló kocsiban voltak a cuccaik,elindulnak a tengerhez.(??)
Előre is köszönöm!:)

ez lesz az: http://www.port.hu/az_ut_the_road/pls/w ... _id=107513
Alexis Sanchez7
Barça B
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2012.02.17. 18:37:07

2013.07.02. 21:32:37

Sziasztok!Egy filmet keresnék,pár dolgot írnák a filmről amire emlékszem.
Remélem valaki tud segíteni. :)
Valami áramszünet(??) után bandák fosztogatnak a városokban,egy apa a fiával,és egy bevásárló kocsiban voltak a cuccaik,elindulnak a tengerhez.(??)
Előre is köszönöm!:)
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.07.02. 20:39:06

Ha valaki dilemmában lenne, hogy mit nézzen a moziban nyáron:
http://9gag.com/gag/axN2941
(Engem az Elysium után második próbálkozásra elküldött inkább TV-sorozatot nézni, nem lepődtem meg :D )
recrea írta:
BritishKnight írta: Valaki tud olyan oldalt ahol pontszám szerint rangsorolva vannak a filmek, és akár műfaj alapján is lehet szűrni?
IMDB-n a top 250-ből érdemes szemezgetni. És úgy tudom, h náluk műfajra is lehet szűrni.
Az a baj az imdb-vel, hogy ha leszűröd műfajra, és utána pont szerint rendezed, akkor legfölül az a 100 noname film lesz, amit a 30 haver felszavazott kerek 10-esre. (Nem véletlenül van a top250 szavazatszám szerint súlyozva.) Meg ráadásul a sorozatokat is beleveszi, részenként (!!!). Szóval pl. a krimi úgy indul, hogy ott van a 100 Dexter epizód legfölül egyenként.

De egyébként érdemes azt csinálni, hogy mondjuk a top 250ből kiindulva megnézni a rendező/író többi filmjét, meg ugye minden filmnél van 6 ajánlat, hogy "akinek ez tetszett, annak tetszett ez és ez..."
Szóval nem feltétlenül a listákból kell kiindulni, ha nyitott szemmel jár az ember, egy kis ügyességgel nagyon sok jó filmet lehet találni.
De BritishKnight, szólj, ha még így is bajban vagy, kapásból írok egy 30-35 filmet neked azok közül, amiket idén láttam.
messideco írta: Amúgy a vendégkritikákat illető rész még aktuális?
A posztba poénból írtam/írtuk, de akár aktuális is lehet. Bár inkább FroG/sjay illetékes a témában, de ha küldesz dolgokat a smokingbarrelsinfo@gmail.com-ra, akkor az úgyis ő látja. (Ja meg párkapcsolati tanácsadás ugyanitt :D )
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.07.02. 16:52:57

BK: igen, az IMDB top 250-t elkezdeni tökéletes, de vannak megerőlltető filmek közöttük.

Smoking Barrels
Elég érdekes volt a keresőszavas poszt, én is szórakoztam a holland blogon hasonlókkal: dánia farm, lokijuhz, éber kóma, Belanda euro 2012, christiano ronaldo cry, oranje nép, özil országa, focistának feláll a ...(k).asza, Kozsármisleny, 2012 ikrek karrierjében történik-e változás juliusban :lol:ennyi elég is.

Amúgy a vendégkritikákat illető rész még aktuális?
"And my heart will leave you never."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.07.01. 22:39:11

BritishKnight írta:Keresnék -a segítségetekkel- filmeket, amiket a nyár folyamán megnéznék :)
Olyan filmeket keresek amiket ti tízes skálán 8-asra vagy annál jobbra értékelnétek. Jöhet vígjáték, krimi, thriller, kalandfilm, történelmi film. A krimiből elsősorban olyan stílusúakat, mint a Hetedik(Se7en). Előre is köszönöm a segítségeteket.


Valaki tud olyan oldalt ahol pontszám szerint rangsorolva vannak a filmek, és akár műfaj alapján is lehet szűrni?
Én épp ma néztem meg A Lehetetlen című filmet, thriller féleségnek van írva, de szerintem inkább katasztrófafilm. Nem szeretem a katasztrófafilmeket, de ez elképesztően jó. Látványos és nagyon megható film. Minimum 8-ra értékelném, kötelező megnézni mindenkinek, nagyon jó film!
Ja, és méghozzá igaz történet alapján íródott, amiket meg kifejezetten szeretek. :)
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.07.01. 22:14:54

True Grit
Nem igazán dobtam el az agyam tőle, abszolút voltak benne pozitívumok (a színészek, a fényképezés - még ha Deakins stílusa nekem nagyon nem jön be), de valahogy nem állt össze az egész. Mást ne mondjak, pl. az, hogy az egész történet mozgatórugója Chaney üldözése, ennek ellenére Chaney 10 percet van vásznon és lazán lelövik, mintha valami mellékszál lett volna. Úgy éreztem, így semmi jelentősége nem volt az egész filmnek. Gyakorlatilag az egész végjáték egy teljesen random sub-plotból nőtt ki.
Szóval nekem a vége egy kicsit szétcsúszott, de ettől függetlenül nem rossz film.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.07.01. 16:44:59

BritishKnight írta:Keresnék -a segítségetekkel- filmeket, amiket a nyár folyamán megnéznék :)
Olyan filmeket keresek amiket ti tízes skálán 8-asra vagy annál jobbra értékelnétek. Jöhet vígjáték, krimi, thriller, kalandfilm, történelmi film. A krimiből elsősorban olyan stílusúakat, mint a Hetedik(Se7en). Előre is köszönöm a segítségeteket.


Valaki tud olyan oldalt ahol pontszám szerint rangsorolva vannak a filmek, és akár műfaj alapján is lehet szűrni?
IMDB-n a top 250-ből érdemes szemezgetni. És úgy tudom, h náluk műfajra is lehet szűrni.
Válasz küldése