Segítség kéne

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6775
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2014.08.18. 13:12:24

Sziasztok!
Van egy Galaxy s4-em és az érdekelne, hogy az .mp3 fájlokhoz van-e olyan app, amivel módosítani tudom a zene részleteit (cím, album, előadó, év stb.)
Köszi
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.08.17. 10:03:05

Ha már szóba elegyedtetek a vírusirtókról, adnék egy tippet.

Remek dolog a menő vírusirtó, csak nem biztos, hogy hasznos, ha fent van a program, de nem eredeti. Mondom is miért, nagyon könnyű lenne kilogikázni egyébként, de valahogy mégsem annyira az, mert nekem is egy rendszergazda szólt erről. Tehát sok jóval kecsegtetnek a legprofibb vírusirtók, és mivel be akarjuk védeni a gépünket, gyorsan be is szerzünk egyet valahonnan, legyen az egy egyszerű SystemCare, vagy akár egy Malware-ellenes szoftver. A lényeg, hogyha csak letöltöttük valahonnan és nem eredetiek, könnyen a visszájára fordulhat ez a dolog, mert bizony kárt is tudnak ezzel okozni a gyártók, ha észreveszik a simliskedésünket, ami azt jelenti, hogy az ingyenes programot felhasználva fogják teletömni a PC-t különböző vírusokkal, hogy legközelebb (az új gépednél :D ) már a boltba szaladj megvenni 15-18 ezerért, ha úgy van.

Gondoltam, jó ötlet ezt leírni, mert a legtöbben egyszerűbb felhasználóként ezzel nincsenek tisztában, mint ahogy én se voltam. A Microsoft Security Essentials egyébként eredeti Windowsra ingyenes, és nagyon jó is. Az én konfigommal semmi probléma már jó ideje, de még jelét sem mutatja ilyesminek. Persze mindenkinek a saját döntése, mivel védi a gépét.

Értem, amit leírsz, de én ilyen esetben úgy gondolkodnék, hogy basszus, nem jött be ez a vírusírtó, akkor majd kipróbálom más gyártó, másik termékét.
Egyébként én AVASTot használok csak.
Kép
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2014.08.16. 22:39:36

hank1ee írta:...
Ez tényleg így van. Sohasem mernék feltört biztonsági programot használni,fizetőst meg egyértelműen megbízható helyről kell beszerezni.

Egyébként nálam is mse fut jelenleg,nem rossz,de az is igaz hogy óvatosan kattingatok :D
Kép
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.08.16. 22:17:15

Ha már szóba elegyedtetek a vírusirtókról, adnék egy tippet.

Remek dolog a menő vírusirtó, csak nem biztos, hogy hasznos, ha fent van a program, de nem eredeti. Mondom is miért, nagyon könnyű lenne kilogikázni egyébként, de valahogy mégsem annyira az, mert nekem is egy rendszergazda szólt erről. Tehát sok jóval kecsegtetnek a legprofibb vírusirtók, és mivel be akarjuk védeni a gépünket, gyorsan be is szerzünk egyet valahonnan, legyen az egy egyszerű SystemCare, vagy akár egy Malware-ellenes szoftver. A lényeg, hogyha csak letöltöttük valahonnan és nem eredetiek, könnyen a visszájára fordulhat ez a dolog, mert bizony kárt is tudnak ezzel okozni a gyártók, ha észreveszik a simliskedésünket, ami azt jelenti, hogy az ingyenes programot felhasználva fogják teletömni a PC-t különböző vírusokkal, hogy legközelebb (az új gépednél :D ) már a boltba szaladj megvenni 15-18 ezerért, ha úgy van.

Gondoltam, jó ötlet ezt leírni, mert a legtöbben egyszerűbb felhasználóként ezzel nincsenek tisztában, mint ahogy én se voltam. A Microsoft Security Essentials egyébként eredeti Windowsra ingyenes, és nagyon jó is. Az én konfigommal semmi probléma már jó ideje, de még jelét sem mutatja ilyesminek. Persze mindenkinek a saját döntése, mivel védi a gépét.

Ennyit akartam.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2014.08.16. 21:41:46

divadka írta:
Tim írta: Köszönöm a tippet.
az iobit advanced system care nevű programja leszedte. de sok ilyen agresszív hirdető vírussal lehet most találkozni. nem tudom mi lehetne az ami mindre jó..... A késportál pedig alap csak nem egy éltárssal van dolgom ?

Az ingyenes vírusírtók,biztonsági programok nem rosszak,de csak alapszintű védelmet képesek nyújtani.A kasperskyből van próba verzió is innen letöltheted. Én az internet securityt ajánlom,tegyél vele egy próbát.

A késportált rendszeresen olvasom,de inkább lelkes műkedvelő vagyok,hobbinak kissé költséges lenne,pár késem van csak.
Kép
divadka
Jugador del Barça
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2006.02.24. 10:45:39

2014.08.15. 15:33:34

Tim írta:
divadka írta: Viszont ha jól látom a linkelt képen van egy olyan opció hogy deactivate..Én megpróbálkoznék vele.


Mellesleg megesküdtem volna,hogy én vagyok az egyetlen ezen az oldalon,akinek a könyvjelzők közt szerepel a késportál :D
Köszönöm a tippet.
az iobit advanced system care nevű programja leszedte. de sok ilyen agresszív hirdető vírussal lehet most találkozni. nem tudom mi lehetne az ami mindre jó..... A késportál pedig alap csak nem egy éltárssal van dolgom ?
Avatar
18Barca99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2009.12.08. 19:36:08
Tartózkodási hely: Budapest

2014.08.13. 19:45:51

Velük is beszéltem de ő mondta hogy a laboros eljárás több százezer. :/
Ha el kell törnöm valamimet a pályán, akkor eltöröm, és nem panaszkodom, ha ez segít az edzői stábnak és a csapatomnak. Ez a fajta elkötelezettség a legfontosabb, hogy meglegyen mindenkiben. - Ivan Rakitic
Rohamcsiga
Jugador del Barça
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2010.04.28. 23:11:52
Tartózkodási hely: Percenként változó

2014.08.13. 19:31:43

18Barca99 írta:Sziasztok!

Van egy 500 gigabájtos külső Samsung merevlemezem ami egészen eddig teljesen jól működött de most ahogy csatlakoztatom a számítógéphez a rendszer kiadja a kis hangot amit mindig kiad amikor csatlakoztatunk valamilyen USB eszközt. Azonban innentől kezdve semmi. Nem jön be a kis ablak sem hogy mit tartalmaz illetve semmi egyéb. Bevittem 2 szervízbe ahol egyikben nem is foglalkoznak vele másikban pedig így látatlanban közölték hogy ennek annyi, elszállt minden adatom (ami finoman szólva is óriási probléma - 10évvel ezelőtti képek).

Abban szeretnék segítséget kapni hogy ha elszállt minden adatom akkor hol és hogy tudom megmenteni a képeimet és egyéb dolgokat?
Olvastam laboros eljárást ami 250.000 forint körül van, annyiért azért nem szeretném.

Valakinek van valami ötlete hogy hova lehetne elvinni ahol normális áron visszahozzák a dolgaimat? (Gondolok itt 15-20E forintra max).
Üdv,sokkal olcsóbb nincs mint ez.http://www.adatmentes-adatvissza.hu/hu/ ... -arak.html
Avatar
18Barca99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2009.12.08. 19:36:08
Tartózkodási hely: Budapest

2014.08.13. 19:22:24

Sziasztok!

Van egy 500 gigabájtos külső Samsung merevlemezem ami egészen eddig teljesen jól működött de most ahogy csatlakoztatom a számítógéphez a rendszer kiadja a kis hangot amit mindig kiad amikor csatlakoztatunk valamilyen USB eszközt. Azonban innentől kezdve semmi. Nem jön be a kis ablak sem hogy mit tartalmaz illetve semmi egyéb. Bevittem 2 szervízbe ahol egyikben nem is foglalkoznak vele másikban pedig így látatlanban közölték hogy ennek annyi, elszállt minden adatom (ami finoman szólva is óriási probléma - 10évvel ezelőtti képek).

Abban szeretnék segítséget kapni hogy ha elszállt minden adatom akkor hol és hogy tudom megmenteni a képeimet és egyéb dolgokat?
Olvastam laboros eljárást ami 250.000 forint körül van, annyiért azért nem szeretném.

Valakinek van valami ötlete hogy hova lehetne elvinni ahol normális áron visszahozzák a dolgaimat? (Gondolok itt 15-20E forintra max).
Ha el kell törnöm valamimet a pályán, akkor eltöröm, és nem panaszkodom, ha ez segít az edzői stábnak és a csapatomnak. Ez a fajta elkötelezettség a legfontosabb, hogy meglegyen mindenkiben. - Ivan Rakitic
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2014.08.10. 18:31:20

divadka írta:Sziasztok. Valaki tudna tanácsot adni ? az a problémám, hogy youtube alatt felugrik egy ablak amit az adblockplus próbál ugyan blokkolni de nem sikerül neki teljesen. a kis ablakra ha rákattintok ez az oldal jön be: http://prntscr.com/4be5bw" target="_blank nem tudom hogy mit tegyek több anti malwaret is kipróbáltam meg kémprogram elhárítókat stb. ezt semmi sem szedte le. googleben rákerestem ez valami vírus. előre is köszönöm szépen
Az adblocknál jobbklikkes menüben beállítható hogy konkrétan mit blokkoljon az adott oldalon.
Vagy használhatsz másik,külső szűrőt is. Egy jobb biztonsági program pld.Kaspersky alapból beépül a böngészőbe és kilövi az ilyen szemeteket. Lehet belőle itt-ott feltört verziókat találni,de annyira nem vészes az ára,szerintem megéri beruházni egyre. Viszont ha jól látom a linkelt képen van egy olyan opció hogy deactivate..Én megpróbálkoznék vele.


Mellesleg megesküdtem volna,hogy én vagyok az egyetlen ezen az oldalon,akinek a könyvjelzők közt szerepel a késportál :D
Kép
divadka
Jugador del Barça
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2006.02.24. 10:45:39

2014.08.10. 14:40:05

Sziasztok. Valaki tudna tanácsot adni ? az a problémám, hogy youtube alatt felugrik egy ablak amit az adblockplus próbál ugyan blokkolni de nem sikerül neki teljesen. a kis ablakra ha rákattintok ez az oldal jön be: http://prntscr.com/4be5bw" target="_blank nem tudom hogy mit tegyek több anti malwaret is kipróbáltam meg kémprogram elhárítókat stb. ezt semmi sem szedte le. googleben rákerestem ez valami vírus. előre is köszönöm szépen
Avatar
barca6
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 315
Csatlakozott: 2009.05.06. 16:08:42
Tartózkodási hely: Lélekben Camp Nou

2014.08.09. 17:47:51

Undefined message core.500. - valaki tudja miért ír ki ilyen hibauzenetet az oldal?
Egy nagyon fontos rendelés megerősítésére lenne szükség...de az oldal ezt a hibauzenetet dobja ki...Segítség :(
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.08.04. 13:53:19

Alfa írta:Youtube-on esetleg fenn lehet néhány meccs ( de gondolom ott kerested először :) ) . Esetleg torrent oldalakat is megnézhetsz mert pl az f1-es futamok is fenn szoktak lenni
Néztem mindegyiket, torrent oldalakon javarészt fent vannak, csak az a baj, hogy olyan régiek ezek már, hogy senki nem seedeli őket.. :? De közbe kaptam segítséget, ha esetleg mást is érdekelnek régebbi meccsek, akkor itt lehet találni jó párat. :)
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2014.08.04. 13:17:46

palesz77 írta:Hali. Valaki nem tud mondani nekem egy oldalt, ahonnan le lehet szedni/meg lehet nézni a 05/06-os, és a 08/09-es csapat meccseit? Kicsit nosztalgiáznék, megnéznék pár régebbi gálameccset, de nem találtam semmit.. :?
Youtube-on esetleg fenn lehet néhány meccs ( de gondolom ott kerested először :) ) . Esetleg torrent oldalakat is megnézhetsz mert pl az f1-es futamok is fenn szoktak lenni
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.08.04. 12:51:12

Hali. Valaki nem tud mondani nekem egy oldalt, ahonnan le lehet szedni/meg lehet nézni a 05/06-os, és a 08/09-es csapat meccseit? Kicsit nosztalgiáznék, megnéznék pár régebbi gálameccset, de nem találtam semmit.. :?
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.07.30. 12:27:05

Köszi szépen, ez elég korrekt, minden igényt kielégítő válasz volt :)
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.07.30. 12:07:05

MQuC írta:Akkor bekapcsolódnék, s feltenném az egyszerű kérdésemet. Látom, hogy benne vagy azért ebben a témában, milyen tv-t ajánlanál? :) Én például nem gondolnék rákölteni többszázezret. Nekem a lényeg, hogy az 1 terrás külső vinyómat beolvassa, s tudjak róla filmezni.
azt ma már mindegyik tv tudja. az olcsóbb, kisebb tv-knél (80cm, csak hd ready, régebbi modell) talán fennáll a veszélye, hogy nem látja megfelelően a nagyobb adattárolókat, vagy néha bele-bele szaggat a képbe, mert nehezen olvassa. az olcsóbb tv-kbe beépített lejátszó nem arra szolgál, hogy hogy problémamentesen letolja a 20 gigás 1080-as hd filmeket, de ha 100-120 körül veszel normalis full hd tv-t, akkor azokkal biztos h nem lesz gond. aki meg nagyon igényes vesz 20e ft-ért egy usb-s 3d blu-ray lejátszót és az mindent visz ész nélkül.

alapból plazma a legjobb, led meg sem közelíti, de az áruk brutális, meg ugye plazmából már nem igen van választék, nem gyártják.

márka tök mindegy, lg, samsung, philips, sony, panasonic, van választék. sony durva drága, pana egy kicsit eltűnt a piacról, nem sok új modellel jön ki manapság, a philipsnek olyan hülye menürendeszere van, hogy kitépem a hajam mire bármit is megtalálok, ráadásul a távkapcsja is borzalmas. uhogy marad a népszerű lg, samu, mindkettőnek meg van az előnye meg a hátránya is.

egyébként boltban nézni a képet és onnan megitélni, hogy "ó, de hát az lg sokkal szebb mint a samsung" semmit nem jelent, mert a bemutató termekben teljesen el van torzítva minden beállítás, úgy, hogy ha te otthon azzal néznéd tovább a képet 2-3 órán át, valószinuleg kiégne a retinád :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
House
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1548
Csatlakozott: 2007.10.14. 08:23:26
Tartózkodási hely: Budapest

2014.07.30. 11:57:19

Sziasztok!
Beszereltem egy SSD-t a laptopomba a HDD helyére, és a HDD-t most egy külső merevlemezként használnám, vettem is hozzá egy tárolót. Viszont amikor rácsatlakoztatom a merevlemezt, egy ideig érzékeli a gép (fél perc - 2 perc), de utána magától ledobja, és azt írja ki, hogy valami hiba van, és nem ismeri fel. Windows 8.1 van a gépen, lehet, hogy ezt már nem támogatja a cucc?
Ja, és a HDD teljesen tökéletesen működött az SSD előtt. :?
Történelem - 2008-2009
¡Gracias, Pep!
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.07.30. 10:35:16

Akkor bekapcsolódnék, s feltenném az egyszerű kérdésemet. Látom, hogy benne vagy azért ebben a témában, milyen tv-t ajánlanál? :) Én például nem gondolnék rákölteni többszázezret. Nekem a lényeg, hogy az 1 terrás külső vinyómat beolvassa, s tudjak róla filmezni.
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.07.30. 09:34:33

davebarca írta:Sziasztok!

Új LED tv vásárlás előtt állok. Aki tényleg ért hozzá tudna nekem mondani 1-2 szót a Sharp televíziókról? Érdemes bennük gondolkodni?
attól függ mennyiért veszed és mire akarod használni. magyarországon nem a legnépszerűbb márka, de mikor tv vásárlás előtt álltam nézegettem én is. az olcsóbb kategoriákban uo. gyenge processzor van mint a többi márkában, internetezni nem nagyon tudsz vele, de hát a tv nem is arra való. a 3d-je aktív, jobb mint a passzív rendszerű, viszont szemüveget nem adnak hozzá és mivel a sharp 3d szemüvegek durván drágák, itt el is bukik az üzlet. sharp háttérszervíztől nincs infóm.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2014.07.30. 09:32:37

zsulter írta:
Ha minden driver a helyén van, akkor a helyedben megejtenék egy újratelepítést. Az elmondásod alapján nem veszíthetsz vele és lehet, hogy a probléma szoftveres.
Avatar
zsulter
Jugador del Barça
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2005.12.24. 14:50:02

2014.07.30. 09:01:40

Sziasztok!

Lenovo laptoppal kapcsolatban lenne kérdésem (i3 proci, win7). Mostanában nehezen indul, bekapcsolom a gépet és semmi, csak megy és egy nagy feketeségen kívül nem látok semmit. Van-hogy 6-8 próbálkozás (ki-be kapcs) elkapja a fonalat és beindul, akkor működik hibátlanul, de ha mondjuk akarok egy restartot, akkor megint nem indul csak néhány ki-be kapcs. után.
(Amikor azt írom, hogy nem indul, akkor úgy értem, hogy bekapcsol a gép, minden működésbe lép, de csak egy nagy feketeség látható a képernyőn, a rendszer nem kezd el betölteni).

Nekem olyan mintha esetleg bios problémái lennének.

Valakinek van valami ötlete?
Kép
Los Equipos de Leyenda: (Ramallets, Olivella, Gracia, Segarra, Tejada, Gensana, Kocsis, Kubala, Czibor, Suarez, Eu. Martínez. El entrenador era: Helenio Herrera)
davebarca
Barça C
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2006.03.05. 22:28:21

2014.07.27. 16:52:24

Sziasztok!

Új LED tv vásárlás előtt állok. Aki tényleg ért hozzá tudna nekem mondani 1-2 szót a Sharp televíziókról? Érdemes bennük gondolkodni?
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.07.24. 16:21:57

Okés, már mindent tudok. Egyébként jó nagy cumi ez a 10 napos rendszer. Jó nyilván nem ez viszi el a költségeket, de azért így is, oda-vissza 10 rugó környékén leszünk. Egyébként négy nap alatt meg is járjuk, nem maradunk sokat, ezért necces, dehát ez van.
Útvonaltervező Szlovákián és Csehországon át visz, gondolom az volt neki a legrövidebb. Németország északi felére megyünk, Braunschweigbe.
Kép
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2014.07.24. 16:03:02

MQuC írta:Srácok! Tud valaki segíteni?

Augusztus második hetében Németországba kocsikázunk a bratyómmal, ehhez kellene némi felvilágosítás. Milyen autópálya díjakkal kell számolnom az úton? Az itthonival tisztában vagyok, de a többivel nem nagyon :D (Közben én is keresgélek a neten)

ha az osztrákokon keresztül mennétek, akkor ott kell pengetni, a 10 napos 8,50 eur, asszem van kéthavi is, az olyan 20-30 eur körül. ha a szlovákia-csehország az irány, akkor asszem ott is kell csengetni, de hogy mennyit, azt nem tudom...
a németeknél még nincs autópályadíj, majd csak 2016tól.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Válasz küldése