Sorozatok & TV-műsorok

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2014.10.17. 09:20:33

A House of Cards-ot annak idején hetekig kerülgettem. Spacey ugye remek színész és nem vállalna szerepet egy gyenge sorozatban, az imdb osztályzat is igen biztató volt, de mégis unalmasnak tűnt az egész a leírások alapján. Aztán megnéztük a zasszonnyal az első részt és asszem 2 nap alatt kivégeztük az első szezont. :mrgreen: :mrgreen:

Annak ellenére, hogy politikai drámának van szánva, rendkívül érdekes. Ahogy már említették az ármányt, stb. Nos, szerintem a GOT a közelébe sincs a House of Cardsnak ilyen szempontból. Kevin Spacey élete legjobbját játssza a sorozat pedig beszippantja az embert. Külön öröm, hogy annak ellenére, hogy az főszereplő kimondottan negatív karakternek minősülne, mégis neki fogunk teljes gőzzel szurkolni és azért arra is vigyáztak, hogy megnyerje elég nagy arányban a harcait. =D>
A House of Cards, még ha nem is olyan akciódús, mint a GOT és nem egy olyan darab, ami mellé bármilyen hangulatban leül az ember, de mindemellett a legjobb jelenleg futó sorozatnak tartom! :!:
A Fifa egy szégyen
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.10.17. 08:52:50

Telliho írta:Aki valamelyiket nézi/nézte az írna nekem egy pársoros jellemzést, hogy mégis mire számítsak úgy körülbelül?
House of Cards: David Fincher és Kevin Spacey neve a garancia a minőségre. Ha a Trónok harcában bírtad az ármánykodást, hatalmi harcokat, akkor ez a sorozat is tetszeni fog, ugyanis tömény politika áll a középpontban. Mellé még társul a Spacey és Robin Wright által vezetett színészgárda kiváló teljesítménye.

A pilotot mindenképp érdemes megnézni, jól adja a vissza a hangulatot és az egész első évad várható bonyodalmaira is rávilágít. Szóval, ha az a rész elnyeri a tetszésed, akkor a sorozat is.
Avatar
Telliho
Barça B
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2013.05.31. 21:34:49
Tartózkodási hely: Pécs

2014.10.16. 22:20:41

Sziasztok!

Őszi szünet elején szeretnék egy sorozatot elkezdeni, és lehetőleg utol is érni a sorozatot a végére, ezért 2-3 maximum 4 évados sorozatot szeretnék találni. Az ízlésemről annyit, hogy minden úgynevezett mainstream-t eddig bírtam (GoT,TWD,BB,TD), és ezért megint egy ilyet szeretnék választani, és a House of Cards, a Homeland, illetve a Vikings között gondolkozom...

Aki valamelyiket nézi/nézte az írna nekem egy pársoros jellemzést, hogy mégis mire számítsak úgy körülbelül? Előre is köszi!
Kép
"A tundra-tél nem tetéz, ez itt Mediterránia,
egy mecseki terápián nem kell hezitálnia"
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2014.10.16. 19:55:00

hajnesz írta:ha van valami ajánlatotok
Orange is the New Black:
KATT
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.10.16. 19:52:25

visca el barca írta: épp itt tartok :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=mvxPNq8dplU" target="_blank
Ez szerintem magyarul még jobb lett. :lol: Ahogy a végén mondja.. :lol:
messideco írta:Sitcomok közül én most a Jóbarátokra vagyok rákattanva :)
danianevem írta: A rém rendes családot,
Ezek annyira alap sorozatok, hogy gondoltam meg se említem őket.. :mrgreen:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára palesz77 2014.10.16. 19:55:50-kor.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.10.16. 19:46:16

Sitcomok közül én most a Jóbarátokra vagyok rákattanva :)
"And my heart will leave you never."
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.10.16. 19:23:53

Hát palesz nagyjából felsorolta az összes jelenleg is futó jó sorozatot, a Dokikat és az Archert én is csak ajánlani tudom. Valamint az American Horror Storyt, A rém rendes családot, House of Cardsot (ezzel lassabban fogsz haladni, mert elég tömény politika és karakterdráma) na meg a Doctor Whot tudnám ajánlani. Utóbbi az 5. évadtól lesz kiegyensúlyozottabb, onnantól kezdve kap elegendő büdzsét a sorozat. Nincs kifejezetten összefüggő történet, nyugodtan ki hagyhatsz részeket.

Mini sorozatok közül Az elveszett szobát láttam, kifejezetten jól oldották meg a trükköket, érdekes az alapsztori és a Gothammel szemben itt nem kell várni, hogy beinduljon.

A kicsit régebbiek közül a Hősöket tűkön állva vártam minden héten, az első évad az egyik legjobb évad volt, amit valaha láttam. Több szálon futtatták a történetet, hihetetlenül precízen hozták össze a szálakat. Sajnos exponenciálisan romlott utána a színvonal. A második szezon már közelébe sem ért, a harmadiknál meg már kasza...
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.10.16. 19:18:26

palesz77 írta:Két pasi meg egy kicsi (Amíg Charlie Sheen szerepel benne)
nálam csak ez az egy megy most darába (reggel szobabringázáskor, meg este altatónak), de sajna lassan közelítek a 8. évad végéhez.... tévében régebben láttam egy-két estonkucseres részt, nem nagyon tetszett, uhogy sztem nálam is csak uncle charlie haláláig fog tartani a történet...

épp itt tartok :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=mvxPNq8dplU" target="_blank
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2014.10.16. 18:51:40

palesz77 írta:Dokik
Örök kedvenc, barátnőmmel most daráltuk végig kevesebb, mint egy hét alatt :D. A szemünk kisült, de megérte legalább ötödjére végigdarálni, csak ajánlani tudom.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.10.16. 17:52:51

hajnesz írta: 12. Igy jártam anyátokkal-
Nem rég kezdtem el nézni, most tartok az 5.évadnál. Számomra ez is a tipikus kihagyhatatlan kategória, 1. osztályú a müfajában.

Amint láthatjátok van pár újranézős sorozat is köztük,esetleg ha van valami ajánlatotok,hogy mit éri meg most elkezdeni, légyszives irjatok 8)
Az 5. évadtól kicsit visszaesik, bár így, hogy egybe tudod darálni majd, és nem kell heteket várnod az új részre, szerintem nem fog nagyon feltűnni - legalábbis én mindig így vagyok, ha egybe tudom nézni, akkor sokkal jobban tetszenek ezek a szitkomok.. :D

Ajánlásnak meg pár, hátha nem láttad még őket:
Dokik, Két pasi meg egy kicsi (Amíg Charlie Sheen szerepel benne), Modern Faimly, Archer, Blue Mountain State, Office, Fargo, Spartacus, Banshee, Vikings, meg még a Supernaturalt ajánlanám - mint klántag a klántagnak.. :mrgreen:
A kiemelteket szerintem mindenképp adj majd egy esélyt, de a többibe is kukkants azért majd bele, ha lesz időd.. :D
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2014.10.16. 16:43:20

Elkezdődött az egyetem,így megnéztem pár sorozatot,ill. nézek :D Ezzel a hozzászólással 2 célom van,mégpedig,hogy akik még nem látták kedvet kapjanak hozzá,másrészt pedig szeretnék valakivel diskurálni róluk 8)
1. Bosszú(Revenge)-
Engem nagyon megfogott az egész sorozat,szeretem a bosszú témájú müveket. Emily Thorne karaktere meg valami brutális. Bár kissé sok benne a romantikus szál,a történtek mindig helyrerakják az egészet, és a józan ész diktál túlnyomórészt =D>
2. Feketelista(Blacklist)-
Egy alvilági nagy hal önként feladja magát a CIAnak,és segitséget nyújt nekik. Mindegyik részben más-más eseteket oldanak meg,de a fő szálon futó cselekmény az igazán érdekes a számomra.
3.Arrow-
Jó,ezt már régebb óta nézem, hozza a formáját, a 3. szezonra szerintem javulni fog a sorozat minőség,pedig eddig is nagyon jó volt!
4.Flash-
Az első rész után sokáig gondolkodtam rajta,hogy érdemes-e megnézni a következő részt, de végül a 2. részben sokat javult a sorozat. csihi-puhi,és vége, de egy ilyen laza sorozattól nem kell mást várni.
5.Shield-
Marvel hasonló tipusú sorozata, bár régen nem szerettem a képregény adoptációkat,egyre jobban kezdem megkedvelni.
6.Breaking Bad-
Egy éve végignéztem, most az újrázás mellett döntöttem,nem bántam meg. Nekem a valaha volt egyik legjobb sorozat.
7.True Detective-
Ezt is pár hónapja láttam, de ez a sorozat nálam vetekszik a Breakinggel az első helyért. Újra!
8.Gotham-
Számomra egyelőre elég üres az egész, nem is tudom,valahogy többre számítottam ennél. Persze,lassan kezdenek beindulni az események,de egyelőre nem az igazi.
9.Knick-
Klántagokat keresünk :mrgreen:
10.Walking Dead-
Az első évadot kétkedve fogadtam anno, de most ismét részről részre lenyügöz az egész. Valami eszméletlen jól megcsinálták,ahhoz képest,hogy zombi-film :D
11.The Big Band Theory-
Mivel matekos vagyok, tetszenek ezek a beteg humorok, mivel van pár évfolyamtársam hasonló "okosságokkat" 8)
12. Igy jártam anyátokkal-
Nem rég kezdtem el nézni, most tartok az 5.évadnál. Számomra ez is a tipikus kihagyhatatlan kategória, 1. osztályú a müfajában.

Amint láthatjátok van pár újranézős sorozat is köztük,esetleg ha van valami ajánlatotok,hogy mit éri meg most elkezdeni, légyszives irjatok 8)
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2564
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2014.10.16. 14:14:29

soa

Oh, Juicy boy, what have you done... Ezt így azért nem gondoltam volna, meg kicsit többet vártam a dologtól, az hogy valami jóvátétel lesz, de Sutter úgy látszik máshogy gondolja. Sajnálom a dolgot, csípem Juice-t, de mint mondtam korábban, ő nem maradhat életben. :) Remélem anyci is ugrik a turmixba hamarosan. :) Katee Sagal nagyon jó színésznő, imádom ahogy alakít, nagyon kíváncsi leszek, hogy az ő sorsa hogyan alakul. :)

Ese meg rulez, végre újra képernyőn volt Alvarez, egyik legnagyobb kedvencem. :D Remélem nem csak annyi lesz, hogy lezúzzák Marks-ot meg talán Gemmát is még, aztán Mayans kap fegyvereket, a Niners heroint, a SoA meg él és szép és sznob minden. Ez elég gyenge végjáték lenne, nagyon gyenge. Ha így lenne vége, vagy hasonlóan, nagyon megcsúszna a kezem a 8 pontos sorozatértékelésről lefelé...

Btw csak én unom már rohadtul ezeket a nácikat? Kollektíven ezeket a redneck neonácikat, sok sorozatban, rengeteget szerepelnek, uncsi már.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.10.16. 00:00:51

Supnat

Nem volt rossz rész, legalább kiderült, hogy ki az a srác, bár kicsit többre számítottam tőle, hamar kifeküdt.
Deanre meg kíváncsi vagyok hogy hozzák vissza, eléggé bejön neki ez a démonlét. Igazából nem tudom, hogy Sam mit akar vele jelenleg, gondolom "kikúrálni", de előre látom, ahogy a bunkerban majd egymást kergetik, mert Dean kiszabadul. :D
Sam amúgy ismét hozta a szokásos naivságát - hülyeségét -, biztos majd Crowley elpusztítja/eldugja a csodafegyvert.. Na mindegy, már meg se lepődök ezeken.. :D

Viszont ezen a képen majdnem megszakadtam a röhögéstől.. :lol: Klasszikus Supnat.. :D
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2014.10.15. 19:39:14

MINDEN, amit a Breaking Badről tudnod KELL!!!
http://youtu.be/HRPnvP3Gkfk" target="_blank
Szirmai-féle szösszenet, lehetett volna hosszabb is, de legalább Walt Jr-ban egyetértünk :mrgreen:
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2014.10.15. 19:26:31

visca el barca írta:
bence-barca írta:Suttyó SoA....
Facebook oldalukon kiraktak egy képet, amivel nagyot spoilereztek azoknak, akik még nem látták az új részt... hát nem gondolnak azokra, akik csak ismétlésben tudják majd megnézni?? :D :evil:
hát nem bírtam ki h ne nézzem meg :D ez tuti h a kövi rész?

amugy olvasom a kép címét és az túl nyilvánvaló lenne, uhogy a kérdésre a válasz: NEM :D

Nekem nem is a kép címe, az nyilván nem.
Az idegesített fel, h ellőtték Juice ismét talizik a csapattal. :D
Amúgy úgy kövi rész, h aktuális gondolom. Szóval az e06.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.10.15. 19:07:50

bence-barca írta:Suttyó SoA....
Facebook oldalukon kiraktak egy képet, amivel nagyot spoilereztek azoknak, akik még nem látták az új részt... hát nem gondolnak azokra, akik csak ismétlésben tudják majd megnézni?? :D :evil:
hát nem bírtam ki h ne nézzem meg :D ez tuti h a kövi rész?

amugy olvasom a kép címét és az túl nyilvánvaló lenne, uhogy a kérdésre a válasz: NEM :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2014.10.15. 18:59:16

Suttyó SoA....
Facebook oldalukon kiraktak egy képet, amivel nagyot spoilereztek azoknak, akik még nem látták az új részt... hát nem gondolnak azokra, akik csak ismétlésben tudják majd megnézni?? :D :evil:
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.10.15. 12:55:40

SoA05

Persze, érthető. De ne felejtsd el Unsert, aki, ha ott van, nem fogja Gemmát védeni.
Kép
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2014.10.15. 12:51:05

MQuC írta:SoA E05

Kemény kis rész volt. Megint megúszták... egyelőre. Juice helyében vinném Gemmat Jaxhez, hogy mindent megtudjon. Bár akkor Linnel megint gáz van. Mostmár sajnos ki kell iktatni.

Linnel mindenképp gáz van, nem hiszem el, h elfogadnák azt a bocsánat kérést, h "bocsika, anyuci bekavart" :lol:
Juicetól szerintem meg hülye lépés lenne, bár először én is erre gondoltam. Aztán jobban belegondoltam és Jax vajon mit szólna ahhoz, h az áruló Juice visszatér fegyvert szorítva anyja fejéhez? Gemma úgyis sírva tagadná, h hülyeség amit állít Juice és előadna vmi dumát, h most látta azóta először és megfenyegette vmivel v mittomén. Remélem érthető, amit mondok. :D
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.10.15. 12:13:13

SoA E05

Kemény kis rész volt. Megint megúszták... egyelőre. Juice helyében vinném Gemmat Jaxhez, hogy mindent megtudjon. Bár akkor Linnel megint gáz van. Mostmár sajnos ki kell iktatni.
Kép
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2014.10.15. 00:34:52

SoA

Rész végi zeneszámokat lassan jobban várom, mint magát a részt... :lol: Persze túlzás, de megint fain kis számot toltak a végére, még ha az eredeti Hair szintet nem is hozza, de hát ez nem is vt elvárás.

Kíváncsi vagyok meddig húzzák Tara szálat, mikor derül ki végre.
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2014.10.14. 11:14:08

TWD

Még az jutott eszembe, h ugye a kocka csávó kitalálta ezt a tüzet-tűzzel cuccot, ahogy ki lehet irtani a járkálókat. De ahogy lejött, ez csak arra jó, h eltűntesse a dögöket, viszont ettől még a fertőzés ott van mindenkiben, azaz továbbra is átváltozna, aki meghal. Így meg igazából adnak a guánónak egy pofont...

Mondjuk ez csak abból a pár mondatból jött, gondolom jobban belemennek majd később, de egyelőre ezt csak félmegoldásnak érzem.
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.10.13. 23:40:14

PCsabi írta:
Még a S05E01-hez:

Bakker, ez fel se tűnt! Még jó, hogy sok a fanatikus akik ezeket felfefezik nekem..:D

Amúgy nagyon jó rész volt, mióta nincs a Governor számomra újra az első évad színvonalát hozza a sorozat.
Ami engem külön érdekel, az két dolog.
Az egyik, hogy Beth merre lehet, meg mi van vele?? Remélem hamarosan bekapcsolódik ő is a történetbe, Daryllel jó kis duo voltak, hozzák vissza hamar!!
A másik meg, hogy mi lehet a gebasz a kislánnyal. Amint meglátta az orvos hapsi meg a katona, rögtön kérdezte a doki, hogy nem kéne-e elmondani, a katona csávó meg mondta, hogy még ne. Gondolom Ricknek akart valamit mondani a kislányról.. Kíváncsi leszek nagyon, hogy mi lesz ebből - vagy hogy lesz-e egyáltalán valami, és nem csak én képzelegtem..:D
Mindenesetre nagyon jól indult az évad, várom a folytatást!
BFC írta:Sziasztok
Valaki néz Arrow/The Flash-t vagy én vagyok az egyedüli ezen a fórumon ? :D
Jelen! :D Arrow nem tetszett, Flash évadnyitót meg már nyáron láttam, az jó volt.
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2014.10.13. 22:04:36

visca el barca írta:

de amugy ő találkozott is rickkel nem? vmi olyasmi dereng h vinni akarta magával, csak nem mentek. vagy nem? :D

Igen, találkoztak, kicsit meg is volt hülyülve a csávó.
Még a S05E01-hez:

Carol idáig nem volt szimpatikus (kivéve, amikor fejbe lőtte a kiscsajt :mrgreen: ), de ebben a részben magasan ő volt a legjobb.

Before & After
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2014.10.13. 21:50:10

Nah ez az új sorozat, a Flash... Simán überli az íjászt... Nekem máris nagyon bejött. 8)
KépKép
Válasz küldése