Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.10.22. 08:55:18

Nekem csak az a hozzáállásod tűnt fel Bob, hogy azt mondod, régen is volt lassú ADSL kapcsolat, s akkor is működött minden. De azért azt vedd észre, hogy nehogy már visszafelé "fejlődjünk". Régen elég sok minden volt: szemet szemért, "Taigetosz" (mondjuk ez még ma is létezik a küszöbre, meg WC tartályba tett gyermekek sajnos...) és nem volt tisztálkodás sem, legalábbis gyér, stb. Nyilván sarkítottam, de a lényeg, hogy ne az legyen már az alap a XXI. században (aminek már nem a Real a legjobb csapata :twisted: ), hogy régen is "[auto_cenzúra]" volt, akkor visszatérhetünk arra.

Ráadásul olyan dologért fizetnél pluszban, ami elvileg a technológia fejlődésével egyre olcsóbban kapható meg. Ezeknek a szolgáltatásoknak az ára épp, hogy lejjebb kellene, hogy menjen (telefon, internet, kábel TV)
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19639
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.10.22. 08:53:05

Wow, apokalipszist és képzeljünk még bele. :D Bezzeg ha arról van szó, hogy aki többet keres többet adózzon, akkor nincs gond! De az, hogy valaki több adatforgalmat bonyolít le és többet fizet az gond.

Helles példa meg totál nem jó, mert az tudományosan bizonyítottan káros az egészségre, "luxuscikk". Ezzel az erővel én meg mondhatnám, hogy dohányzok miért fizessek többet, meg hetvenezer adót rá.

Internet nem luxuscikk, sőt elfogadom sokszor nagyon hasznos, de nem is nyomnak egy off gombot és holnaptól nincs net. Azért ne vicceljünk már.

Azt is elfogadom, hogy az embernek nincs ideje, de ne úgy kezeljük már, hogy összedől a világ ha nincs Internet. Bakker nekem faterom 4 éves koromban lelépett, édesanyám látástól mikulásig dolgozott, s mégis elvoltunk Internet nélkül is. Felkapuztunk valahova, leckét írtunk, TV-t néztünk, edzésre mentem, fociztam.

Soknak tűnik a 150 Ft/GB ebbe nem is mennék bele, de maga az ötletnek lehetnek pozitív hozományai is.
Azt is elfogadom, hogy ezáltal akár nőhet minden ára is. Teszem azt banki ügyintézés stb. Rengeteg negatív dolog van, de egyesek úgy kezelik ezt, mintha valami személyi jogaikat sértenék ezzel. Miközben korlátozásról szó sincs, nem mondja Kis Pista hogy holnaptól ne csináld, ha valaki többet használ fizessen többet.

Ezzel az erővel én is kiakadhatnék, hogy ugyanannyit fizetek x adatforgalomért mint más 5x adatforgalomért.

Részemről befejezve, Fecoo jól leírta, hogy vonzhat több galibát, ez igaz. De nézzünk valami mögé is. Elsőre is ezt írtam, m9ost se tudok mást a kérdés a kivitelezés, de a gondolat alapvetően nem egy ördögtől való.
Kép
Kép
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15502
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.10.22. 08:33:08

Nem az a baj,hogy fizetni kell érte,mert kevesen lopják az internetet,mi is fizetjük a röhejesen magas havidíjat. De amit a szolgáltatás nyújt,azt ne adóztassák már meg könyörgöm.
És ne legyéál fafejű Bob, mozdulj ki az álomvilágból,lépj ki az utcára,és akkor rájösz.

Egyébként mi lesz a következő? a logika mentén haladva, mondjuk ugye van az áramszolgáltató, akinek havidíjat fizetünk. Jön valami agyoniskolázott képviselő egy beterjesztéssel,hogy a az áram mellett adóztassuk meg, hányszor kapcsolta fel-le a jó magyar a villanykapcsolót. Na? Tetszik? van benne logika nem? felkapcsolásonként 20 forint, meg mondjuk eleve ahány kapcsoló van egy lakásban,annyiszor 15 forint pluszba havonta.
nekem ez tetszik.... :roll:

Nem lehet ilyet megcsinálni, egyszerűen ez már a nonszensz kategória. És legyen 5 giga az átlagos forgalom, de az is 700 forint plusz havonta.
Azt meg had ne részletezzem,hogy mondjuk a diákok kb ennek az 5szörösét netezik el havonta,és akkor még óvatos voltam.

De biztos az okosak a parlamentben nem neteznek, mnt ahogy nem vesznek többszáz milliós lakásokat,házakat sem...
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2014.10.22. 08:27:34

Tudom ajánlani avatarnak, nehogy szomjasak maradjatok

Kép
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10113
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2014.10.22. 08:16:24

Bob_Marley : Amiket te írsz, az egy IDEÁLIS világban jó lenne, (bár abban valószínű nem is kéne ilyen módszerekhez nyúlni ennek érdekében), de nem ideális világban élünk, főleg nem itt szerény hazánkban.
Az érveléseid jók lennének, de sajnos nem olyan világban élünk. A gyerekek jellemzően nem azért játszanak annyit, mert nem lehet elrángatni őket születésük óta a gép mellől, (mert a normális szülők azok bizony korlátozzák a használatát nagyon helyesen) hanem mert a legtöbb szülőnek konkrétan nincs is ideje a gyerekkel foglalkozni, 8-12 vagy akár annál többet melózik hogy egyáltalán valamilyen szinten meg tudjanak élni és ne kerüljenek utcára, ők akkor sem tudnák levinni a gyereket játszótérre ha nem gépezéssel tölti a gyerek az időt, arról nem is beszélve hogy rengeteg munkához már sokszor kell internet. és azóta rengeteg minden interneten keresztül megy, még a fizetések lebonyolítása is már sokszor.
Ezek az átlagok semmire sem jók, mert benne van az intenzív internethasználók és a sok idősebb nagyszülő, akik arra használják csak az internetet, hogy heti 1-szer megnézzék hogy jött-e valamilyen e-mailjük.

Ezzel az internetadóval már 2 vagy több alapvető probléma is akad:
1. Mégegy aljas húzással akarnak mégjobban lehúzni minket, olyanokért, amikért más országukban eszükben sincs a nép torkán lenyomni.Ráadásul a kedves álszent mostani kormányunk évekkel ezelőtt az internetadó ellen erősen kampányolt, most meg bevezetné, nem elég nekik hogy annyi dologgal lehúznak minket az alapból pocsék fizetések mellé, mégegy olyan módszerrel, ami szinte sehol máshol nem létezik, mint például a "chipsadó", vagy az autósokat szintén lehúzzák a teljesítményadóval ami szintén Magyarországon (és Oroszországon) kívül sehol máshol nincs, még nyugatabbra sem pedig olyan fizetésekkel kevésbé rázná meg az embereket, és ezt is ugye úgy adják elő mintha még nekünk lenne jó...Egyszerűen csak rájöttek, hogy már minden interneten keresztül megy és nagy pénzeket lehet ezzel kaszálni. Mint az energiaitalnál például....VÉGRE valamilyen termék-gyártót felmutat Magyarország, ami világszerte ismert, még Ázsiába és Brazíliába is eljutott olyan szinten hogy ott is Hell gyár van, és itthon is jól fogy, erre bevezetik a "chipsadót", hogy mégtöbb pénzt kivegyenek teljesen jogosulatlanul az ember zsebéből, és hogy az egyetlen olyan világsikeres magyar cég is elgondolkodjon azon hogy Magyarországról kivonuljon mert nem éri meg... Mert ugye az az adó is annyira kellett mert nincs pénze az országnak, talán nem a parlamenti céges golyóálló kocsikra meg egyéb "kiváltságos" dolgokra kéne annyit költeni évente, mert ugye sír a szájuk mint kb 1.5 éve hogy milyen elhasznált kemény 3 éves Audival kell járkálniuk és nem kaptak újabbat....

2. Ez a húzás mégjobban szembe megy a nyugatiasodással és az ország fejlődésével. Ha valaki járt már nyugatabbra az tudja miről beszélek, hogy átlagembereknél mennyire másak a körülmények általában, és ezzel mégjobban csak elszakadunk.A nyugatiasodás és fejlődés kell, persze most nem arra gondolok, hogy mindenhova tűzzünk ki Angol-Amerikai-Német zászlót, és "Éljen Amerikázzunk", hanem a színvonalba növekedjen az ország és sok jó dolgot átvenni onnan. Nem elég hogy már amúgy is évtizedekkel le vagyunk maradva nyugathoz képest, ezt még tovább kell fokozni, mert bizony ezzel ezt teszik. Ott így is sokkal olcsóbban, jóval gyorsabb internet van, a stabilitásról nem is beszélve, fillérekért van az országok nagyrészében 100-1000 Mb/s-os internet. Ehhez képest itthon fővároson és 2-3 nagyvároson kívül van 15 megás net havi 10-12 ezer forintért, arról nem is beszélve hogy a stabilitás mennyire gyér...Márpedig ezzel a húzással mégjobban erre mennek, mert minek is legyen gyorsabb internetünk, ha amúgy is pár nap alatt elérjük a korlátozást és k*rvasokat kell fizetni?!...

Márpedig az internet az nagyon fontos és jó dolog is a mai világban, és egyre fontosabb lesz.
Rengeteg mindenre lehet használni, és például nekem is kell már. Iskolához számtalan dokumentációt, tételt, és tananyagot kell kidolgoznom, amihez sok forrás kell, sok videó megnézése, stb.
Meg például van egy pár olyan játék, amit Steam/Origin és egyéb helyeken vettem meg, vagy töltök le legálisan ingyenesen, és a mai játékok méretét tekintve egy frissebb új játék átlagban 15 gigától kezdődik, de már nem ritka a 40 gigás játék sem.
Plusz telefonra is letöltöttem/ megvettem úgy összesen 25-30 GB alkalmazást, amik vagy ingyenesek voltak, vagy pedig 0.5- 4 Euróba kerültek. Most 3-4 alkalmazást megveszek összesen 5 euróért, és fizessek plusz 10 eurót a drága magyar kormánynak mert le merem tölteni?
A filmnézésről, sorozatnézésről, online tv nézésről, zenehallgatásról, youtuberól, hogy heti 2-5 órában leülünk ismerőseimmel egy jót multiplayerezni kikapcsolódásként ami sok adatforgalmat hoz, és arról hogy nem egyedül vagyok hanem még van 3 testvérem akik ugyanilyen intenzíven használják a netet hasonló célokra inkább ne is beszéljünk.
Ráadásul még ha jó helyre is kerülne a pénz, és az ország hasznára válna....De közel sem, sajnos tudnék miket mesélni, lévén a báttyám a parlamentben országos ifjúsági önkormányzatban dolgozott, a drága pártainkkal egy gyűlésen , háát..mondjuk azt hogy hamar meg is gondolta magát mert nem éppen tisztességes dolgok kezdtek szóba jönni a háttérben...
Plusz még 1-2 ismerősöm szintén akik közelebbi kapcsolatba voltak az országvezetéssel.

Bocsánat hogy ennyit írtam ez is levesz egy adat adatforgalmat :mrgreen:
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19639
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.10.22. 08:08:34

Fecooo írta:csak két dolgot fűznék a témához:

1,
elektronikus világban élünk, mindenféle adatszolgáltatás interneten megy, a legtöbb cégnél a skype, a többi voip és társai nélkülözhetetlen az ügyfelekkel való folyamatos kapcsolattartáshoz=> Bob logikája szerint jó gondolat még több terhet rakni a kkv-szektorra, mert így is rohadt egyszerű ám nyereségesnek lenni... (elárulom, ha nem fizeti oda a gatyáját is áfában, akkor ESÉLYTELEN, de biztos nem értek hozzá, mikor napi szinten ezt csinálom)

2, felhő
ismét egy ördögtől való dolog.(ugye Bob?) elég ha tárolsz vmit benne, minden hozzáférésnél adózol utána! mekkora ötlet!!!! =D>

+ kérdések:
Bob, miért jó ötlet megadóztatni vmit, ami pl Finnországban minden állampolgár számára alkotmányos jog INGYEN(!)?
miért jó ötlet megadóztatni vmit, amit megveszel, megfizeted utána az áfát, majd a forgalmad után megint megfizeted az áfát a fizetendő adód után? (mert ugyanaz a szisztéma, mint az üzemanyagoknál, hogy a jövedéki adó is áfaalap-növelő tétel...)
Miért jó ötlet megadóztatni azt, hogy mondjuk Mari néni szórakoztatja magát a youtube-bal, mert sajnos nincs más, ami számára elérhető, és hirtelen 2x-3x annyi számla jön ki neki, ami számára már megterhelő a kis nyugdíjának... tudom, fizessen, ha akar vmit!!!!

jól emlékszem, hogy nem itthon élsz, hanem németben? mert akkor szerintem fogalmad sincs, milyen helyzetben vannak NAGYON-NAGYON SOKAN....


Bye-bye városi hotspotok, bye-bye MÁV és volán wifi... ezek ugye szintén olyan dolgok, amik totálisan feleslegesek ám az internet korában...
Ezeket elfogadom érvnek. Főleg a céges részek valóban nagy költségek és maga a dupla "áfázás". Viszont ne felejtsük el, anno is korlátozva volt a net, legalábbis én emlékszem ilyen ADSL korszakra és mégis működött minden. Oké más világ, biztos nagyobb adatforgalom van, de én azt írtam a sok felháborodás mellett bizony lehet benne olyan logikai dolgot is látni, ami pozitív lehet.

Kis érdekesség:
Az NGM szerint csak 133 millió gigabyte az éves lakossági adatforgalom
Internet előfizető meg van körülbelül 2 millió. Átlagosan havi 5 gb adatforgalma van egy előfizetőnek. Azt hiszem nem lőttem mellé a 10-20 GB átlagos felhasználással.

Sok galiba lehet belőle, ezt is elfogadom. Főleg a cégeknél, viszont nagyobb a füstje mint a lángja.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2014.10.22. 07:49:33

csak két dolgot fűznék a témához:

1,
elektronikus világban élünk, mindenféle adatszolgáltatás interneten megy, a legtöbb cégnél a skype, a többi voip és társai nélkülözhetetlen az ügyfelekkel való folyamatos kapcsolattartáshoz=> Bob logikája szerint jó gondolat még több terhet rakni a kkv-szektorra, mert így is rohadt egyszerű ám nyereségesnek lenni... (elárulom, ha nem fizeti oda a gatyáját is áfában, akkor ESÉLYTELEN, de biztos nem értek hozzá, mikor napi szinten ezt csinálom)

2, felhő
ismét egy ördögtől való dolog.(ugye Bob?) elég ha tárolsz vmit benne, minden hozzáférésnél adózol utána! mekkora ötlet!!!! =D>

+ kérdések:
Bob, miért jó ötlet megadóztatni vmit, ami pl Finnországban minden állampolgár számára alkotmányos jog INGYEN(!)?
miért jó ötlet megadóztatni vmit, amit megveszel, megfizeted utána az áfát, majd a forgalmad után megint megfizeted az áfát a fizetendő adód után? (mert ugyanaz a szisztéma, mint az üzemanyagoknál, hogy a jövedéki adó is áfaalap-növelő tétel...)
Miért jó ötlet megadóztatni azt, hogy mondjuk Mari néni szórakoztatja magát a youtube-bal, mert sajnos nincs más, ami számára elérhető, és hirtelen 2x-3x annyi számla jön ki neki, ami számára már megterhelő a kis nyugdíjának... tudom, fizessen, ha akar vmit!!!!

jól emlékszem, hogy nem itthon élsz, hanem németben? mert akkor szerintem fogalmad sincs, milyen helyzetben vannak NAGYON-NAGYON SOKAN....


Bye-bye városi hotspotok, bye-bye MÁV és volán wifi... ezek ugye szintén olyan dolgok, amik totálisan feleslegesek ám az internet korában...
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2014.10.22. 07:08:16

Bob te olyan könnyen könnyen tudsz jónak titulálni vmit, ami majd korlátozza azt, amit valószínűleg sohasem használtál ÁTLAG ember (igen 21. században egy átlag ember, vagy egy átlag család jóval nagyobb részben használja az Internetet mint te) módjára.

Egyrészről ha én fizetek a szolgáltatónak,h internetezhessek, és ráadásul jó pár éve van lehetőség ugye korlátlan csomagokra,akkor Neked,és senki másnak sincs köze ahhoz,h mennyire használom én azt ki. Az államnak sincs. Másrészről ha csak a sorozatokra,filmekre akarnám levetíteni (pedig jóval bővebb ugye a kör) akkor is mi a fene köze van hozzá bárkinek,amikor ugyanúgy fizetek a kábelszolgáltatómnak is az adókért? Nem arról van szó,h aki mondjuk sok sorozatot tölt le,az mind lemondta a szolgáltatóját...

Én nen politizálok, magasról tojok az összes pártra, mert már rég úgy vagyok vele,h ha tőlük függetlenül (persze fiatalon, aki korosabb,sajnos náluk sok minden függ ezeketől) nem tudom megfelelően alakítani az életem, akkor megérdemlem ami vár rám..viszont ez már tényleg vicces,h minden olyan dologban ami még talán egy kis kikapcsolódást jelent +ban, megkötéseket terveznek. Szerintem sem fog megvalósulni, de már az ötlet folyamán sem csoda,h nyílnak a bicskák a zsebekben.

Hogy szemléltessem egy hozzád közelebbi kor példáján, szerinted Frédi huncutkodott volna széles vigyorral Vilmán, ha az aktuális "főnök" ( :mrgreen: ) azt mondja neki,h tekézéshez nem kell a talphajtású járgány, ill ha már szeretnéd továbbra is hasnzálni, akkor kőhajításonként 1-1 dinot dobj a közösbe.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2014.10.22. 06:42:04

Bob_Marley írta:1[...]De nem is szól bele, hogy ne használd[...]
2[...]ami amúgy nagy valószínűséggel a TV-ben is megy amúgy[...]
1:Hát dehogynem, nézzed meg az arányokat, hogy hányan engedhetik meg a teljes használatát.

2:Erre nagyon jó példám van. Előfordul, hogy Magyarországra 2-3 év csúszással érkezik meg a sorozat legfrissebb évadja (lásd anno: Így jártam anyátokkal, Dexter, House), és kénytelen vagy letölteni, nincs más opciód. Elismerem, hogy nem muszáj a HD, de az alapminőséggel számolva is kijön egy tetemesebb összeg egy háztartásban, ha nem csak egy futó sorozatot néz egy személy.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.10.22. 03:44:03

jajj, sznbob bácsi! :lol:

már alapból az is nonszensz, hogy van itt olyan, aki képes egy olyan tervezetet jó ötletként beállítani, amely újabb ezreket vesz ki az amúgy is szűkös zsebekből.
de legalább gondolnál bele abba, hogy egyrészt a te igényeid valószínűleg ilyen téren bőven kisebbek, mint a modern embereké, másrészt pedig azért általában egy háztartásban nem egy ember él, van ott apa, anya, gyerek/gyerekek, ami többszörözi az adatforgalmat.

de igazad van, dobjanak még a nyakunkba néhány plusz kiadást, úgysincs még elég fizetni valója a magyar embernek, és úgysincs még elég dolog, ami után adózni kell.
Daweed
Jugador del Barça
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2011.03.13. 23:25:18

2014.10.22. 02:32:08

Bob_Marley írta:Steam és a felsorolt dolgokat nem ismerem, jogos felvetés. Mondjuk így meg az ember rákényszerül, hogy boltban vásároljon, ami nem feltétlenül rossz.

Frissítés is jogos.

hank1ee jót írt. Ezzel a gyerek illetve a szülő is inkább arra kényszerül vigye le a kölköt a játszótérre.

Én úgy látom van ebben logika, csak mindenkit az háborít fel, hogy fizetni kell valamiért. Pedig irreális nagy letöltések nem csak webszerkesztésből jön össze, ezt mindenki tudja kár is tagadni. És mondjuk az általam felvázolt 20 giga egy hónapban szerintem teljesen jó megközelítés, ami meg 3000 FT. S ebben benne van, hogy letöltöttél ezt azt, frissítettél, videót néztél.

Te nem látod a fától az erdőt ember.. felháborít mindenkit hogy fizetni kell? Ha mindenki havi 600 ezerből élne, senki sem panaszkodna, de amíg a legtöbb ember jó ha megkeres 100 ezret ilyen árak mellett mégis mit vársz? Hogy dobáljam a maradék hónapvégi 500-asomat királyunk zsebébe?
Mellesleg a 20 gb havi történeted vicces.. október 2 óta CSAK TELEFONNAL 17,6 gb adatforgalmam volt, és a gépről még nem is beszéltem, meg azokról akik rajtam kívül neteznek a háztartásban. Meg az mi elvetemült ember, aki még kitalálja hogy igazából nekünk tök jó az internetadó mer legalább kimegy a gyerek játszani.. úristen vegyétek már észre magatokat. Ez nem a huszadik század, már alap dologgá vált az internet, olyan mint régen mikor mindenki könyvet olvasott, csak sokaknak szúrja a szemét. Nem kell ilyen maradinak lenni, ha mindenki ilyen lenne még mindig kőbunkóval szaladgálnánk a kaja után. Bármilyen plusz adó az internetre hülyeség és szánalmas dolog, ennyi erővel szippantsák el a levegőt magyarország területéről, és árulják palackozva, de nem ám adómentesen.. lassan ez következik, de az ilyenek akkor is kitalálják majd, hogy az nekünk jó mert majd legalább nem azt a [auto_cenzúra] levegőt szívjuk
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19639
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.10.22. 01:42:50

Petr írta:A játszóteres témához...

Ne állambácsi döntse el, hogy mit csinál a szülő a gyerekével, ez a szülő felelőssége. Biztos vagyok benne, hogy ennek semmi köze az adóhoz, de még csak érvként sem tudom elnézni pozitív hatásként.
Tény, sokat ülnek a gyerekek a különböző kütyük előtt - legyen az számítógép vagy tablet -, de a társadalmat nem lehet és nem is szabad ilyen gyökeresen és gyorsan megváltoztatni. Az értelmes szülők egyébként is korlátozzák ezek használatát, a kevésbé értelmesek pedig nem, de ott meg teljesen mindegy, hogy mitől hülyül el a gyerek.
De nem is szól bele, hogy ne használd.

Csak ehhez a témához reagálva, szerintem ha ebből lenne egy olyan következmény, hogy kevesebbet használják az Internetet a gyerekek, felnőttek egy pozitív dolog. Rátérhetünk az én nagy vesszőparipámra a társadalomból kivesző kommunikációra.

Hozzáteszem ez valóban csak tervezett, logikázni lehet rajta. Szerintem ennek lenne bőven pozitív dolga is.

bence-barca
Átlag felhasználót írtam. Nyilván ha valakinek extra "kívánságai" vannak, akkor más tészta. Én meg pont azt mondom, ha te HD-ban szeretnél valamit, akkor a szolgáltatásért, hogy jobb minőség stb fizess 200 Ft-ot. Mi kötelez erre, meg ez nonszensz? Miért? Mert alap jogosultság, hogy korlátlan mennyiségben tölts le adatot és "garázdálkodj" a neten? Én ezt nem tudom elfogadni érvnek, steam, frissítés remek példák voltak, azok korrektek. De ne haragudj de az hogy te nem tudsz megnézni egy sorozatot HD-ban (ami amúgy nagy valószínűséggel a TV-ben is megy amúgy) az elég gyenge lábakon álló érv nálam.

És az iskolai is jó példa volt, de akkor azt meg a sulinak kell állnia. Persze képben jön az, hogy de nekik sincs pénzük. Viszont ott van az általad említett program, ami valószínűleg az egyetemen is elérhető. Ergo neked ezt nem kell letöltened.
De változhatnak az idők, múltkor is meglepett zola8787 írása, hogy valami beadandóhoz kellett regisztrálni valahol. Szóval elképzelhető, hogy adnak valamit, hogy töltsd le. Az "én időmben" ilyen nem volt, pedig szintén műszakit végeztem. Minden program megvolt a számítógépeken, ha kellett otthonra ellehetett kérni, de általában ott gyakoroltunk bent a suliban.
Kép
Kép
Kép
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2014.10.22. 01:09:35

Bob_Marley írta: Én úgy látom van ebben logika, csak mindenkit az háborít fel, hogy fizetni kell valamiért. Pedig irreális nagy letöltések nem csak webszerkesztésből jön össze, ezt mindenki tudja kár is tagadni. És mondjuk az általam felvázolt 20 giga egy hónapban szerintem teljesen jó megközelítés, ami meg 3000 FT. S ebben benne van, hogy letöltöttél ezt azt, frissítettél, videót néztél.
Fizetek havonta 3500 Ft-ot telefon és internet használatra. Ha erre jönne + 3000 Ft havonta, az NEKEM nagyon nagy összeg lenne. Egyetemen itt Miskolcon eszméletlenül lehúznak. Most pl CAD-ből lekellett egy 1,5 gigás programot tölteni. Most ezért is kellett volna fizetnem 225 Ft-ot? Vagy szaktársak összedobnák a 225 Ft-ot, 1 letöltené és dobálnánk át pendrive-on? :lol:

Ebből amúgy nem lesz semmi. Ez még "csak" tervezet. Megkérdeznem majd 1-2 hozzáértő embert, azok kiröhögik majd őket, illetve Orbán lánykája is megmutatja, hogy mennyit tölt és apucinak nem fussa majd reá. Viszont ha ezt is bevezetik nagyon remélem, hogy jön majd a Nemzeti ital bolt meg bezárnak még jó pár sulit meg kórházat a stadionok miatt, illetve tovább segélyezik a kedves barna társainkat, aztán mindent visszavonnak 4 év múlva és ismét megválasztják őket :lol:
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2014.10.22. 01:05:33

A játszóteres témához...

Ne állambácsi döntse el, hogy mit csinál a szülő a gyerekével, ez a szülő felelőssége. Biztos vagyok benne, hogy ennek semmi köze az adóhoz, de még csak érvként sem tudom elnézni pozitív hatásként.
Tény, sokat ülnek a gyerekek a különböző kütyük előtt - legyen az számítógép vagy tablet -, de a társadalmat nem lehet és nem is szabad ilyen gyökeresen és gyorsan megváltoztatni. Az értelmes szülők egyébként is korlátozzák ezek használatát, a kevésbé értelmesek pedig nem, de ott meg teljesen mindegy, hogy mitől hülyül el a gyerek.
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2014.10.22. 00:58:17

Kezdjük ott, hogy én úgy hiszem, ez egyáltalán nem lesz így, bőven fognak még rajta változtatni. Nem hiszek abban, h ez az adó tényleg ebben a formájában bejön. Ha egyáltalán bejön.
Megint más kérdés, h nem-e az amcsis botrányról akarják elterelni a figyelmet... ?
Bob_Marley írta: Mobilon 1 GB-ot bőségesen el egy hónap alatt, nehogy már számítógépen 10-20 giga ne legyen elég egy átlag felhasználónak.
Háát azért... az ember mondjuk néz 2 aktuális sorozatot, amiből letölti az új részeket HDban minden héten, az részenként mondjuk 1,5 giga, egy héten az 3gb, 4 héten keresztül az 12giga. Megnézne 2 hetente mondjuk egy jó filmet is, azt szintén HDban, mert hát ha van egy jó gép hadd élvezzem ki a minőséget, az mondjuk filmenként 7gb, avagy 14. Most tartok 26nál és akkor elég sokan játszanak is a gépen, legyen az egy Fifa mondjuk, azt letölti és akkor még nem írtam semmi arról, h jutyub, hírportálok, facebook, twitter stb ki mit néz. Ezen felül az alapdíj, amit fizetsz a szolgáltatónál. Ez akár havi többletben elég sokat is jelenthet és általad említett 20gigát elég lazán léptem át, pedig csak annyit akartam, h megnézzem a kedvenc sorozataim aktuális részeit és 2 hetente vmi jó filmet.

Ja, és a gyerekes játszóteres... abba is bele kell gondolni, h attól, h drágább lesz a kockulása a kis srácnak, nem tudom hány szülőnek lesz pluszban annyi ideje, h levigye és vigyázzon a gyerekre.... azért ezt is figyelembe kell venni, mert nem mindig az van, h anya dolgozik 8 órát hazajön és még van ideje levinni a gyereket, nem kell még sok minden mást intéznie ....
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.10.22. 00:40:48

S.Agüero írta:
hank1ee jót írt. Ezzel a gyerek illetve a szülő is inkább arra kényszerül vigye le a kölköt a játszótérre.
Hank1ee ironikusan írta.

És majd pont emiatt fognak kevesebbet netezni a gyerekek, jó vicc, majd lesz helyette más. Pl. telefon, TV. :roll:
Nem, én egyetértek Bob érveivel, de lássuk be, hogy azoknak, akik ezt be akarják vezetni, hát hogy is mondjam, nem ez az elsődleges céljuk, mert nyilvánvalóan a leghidegebben hagyja őket, hogy mit csinálsz te mondjuk otthon. Ami gáz, hogy egyrészt már annyira ki van lopva a kassza, hogy onnan kell zsé, ahonnan csak hozzá lehet jutni. Meg más is van itt szerintem...
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.10.22. 00:37:10

hank1ee jót írt. Ezzel a gyerek illetve a szülő is inkább arra kényszerül vigye le a kölköt a játszótérre.
Hank1ee ironikusan írta.

És majd pont emiatt fognak kevesebbet netezni a gyerekek, jó vicc, majd lesz helyette más. Pl. telefon, TV. :roll:
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10113
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2014.10.22. 00:30:56

Bob_Marley írta:Steam és a felsorolt dolgokat nem ismerem, jogos felvetés. Mondjuk így meg az ember rákényszerül, hogy boltban vásároljon, ami nem feltétlenül rossz.

Frissítés is jogos.

hank1ee jót írt. Ezzel a gyerek illetve a szülő is inkább arra kényszerül vigye le a kölköt a játszótérre.

Én úgy látom van ebben logika, csak mindenkit az háborít fel, hogy fizetni kell valamiért. Pedig irreális nagy letöltések nem csak webszerkesztésből jön össze, ezt mindenki tudja kár is tagadni. És mondjuk az általam felvázolt 20 giga egy hónapban szerintem teljesen jó megközelítés, ami meg 3000 FT. S ebben benne van, hogy letöltöttél ezt azt, frissítettél, videót néztél.
Ez lehet hogy igaz, de így is mi magyarok nagy része elég rosszul élünk, és az a pár ezer forint nagyon sokat tud számítani, főleg ha valaki minimálbérből él, és ugye az internet egyre többmindenben tölt be fontos szerepet.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.10.22. 00:12:12

jó éjt, sorry a dupláért

Kép
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19639
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.10.22. 00:11:59

Steam és a felsorolt dolgokat nem ismerem, jogos felvetés. Mondjuk így meg az ember rákényszerül, hogy boltban vásároljon, ami nem feltétlenül rossz.

Frissítés is jogos.

hank1ee jót írt. Ezzel a gyerek illetve a szülő is inkább arra kényszerül vigye le a kölköt a játszótérre.

Én úgy látom van ebben logika, csak mindenkit az háborít fel, hogy fizetni kell valamiért. Pedig irreális nagy letöltések nem csak webszerkesztésből jön össze, ezt mindenki tudja kár is tagadni. És mondjuk az általam felvázolt 20 giga egy hónapban szerintem teljesen jó megközelítés, ami meg 3000 FT. S ebben benne van, hogy letöltöttél ezt azt, frissítettél, videót néztél.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bob_Marley 2014.10.22. 00:13:34-kor.
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.10.22. 00:01:42

S.Agüero írta:
ha bevezetik még előtte veszek 5db 5 terrás vinyót és feltöltöm pornóval. 80 éves koromig elég :D lesz
Szeretnéd, hogy szükséged legyen még rá akkor. :mrgreen:
ha már nem megy, akkor majd előveszem "ronaldo 11-es rúgásai" c. VHS-emet a hidegebb napokon :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.10.22. 00:00:56

Igazából én már előre hallom azokat a nyilatkozatokat, hogy ezzel akarják életképesebbé tenni a társadalmat, annak főleg a fiatalabb részét, hogy szakadjon le a netről, meg hasonlók.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15502
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.10.21. 23:50:33

veb ez jó ,de egy asszonyka sem ördögtől való ötlet :wink:

De Bob, pont ezért jó letölteni, mert pl én meg a fifa 15-t leszedtem,tetszik,és megvettem eredetiben, mert megéri. De igen,az nba nem a legjobban sikerült, ezért azt kihagyom,tört verzióval eljátszogatok de ennyi.

De hivatalosan steam-n,originen fizetsz egy játékért, teszem azt 2k15. kerül mondjuk 14000ezer forintba. 37 giga, szorozd fel mennyit fizetnél rá ha ez létrejönne.

Az elvvel van baj,mert 10 forint, 150 forint,vagy 1000 forint,teljesen mindegy.

Mobilnetet meg ne keverjük ide, nekem is szűkösen,de elég másfél giga. de csak azért,mert így is ahol lehet wifit használok,amúgy 5 giga kellene minimum.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10113
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2014.10.21. 23:48:34

visca el barca írta:
MessiNeymarSuarez írta:focimeccseket is sokszor neten nézek. #-o
néztél. :D

ha bevezetik még előtte veszek 5db 5 terrás vinyót és feltöltöm pornóval. 80 éves koromig elég :D lesz

Háát talán annyi elég lesz, de jobb egy külön szerverparkot :mrgreen:
Remélem nem vezetik be.
Meg ugye nem csak az illegális letöltésről van szó. Ha például valaki Steam, Originről vagy egyéb helyről tölti le az eredeti játékát, az máris simán lehet 30-40 giga,főleg a mostani játékok mérete mellett.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.10.21. 23:46:23

ha bevezetik még előtte veszek 5db 5 terrás vinyót és feltöltöm pornóval. 80 éves koromig elég :D lesz
Szeretnéd, hogy szükséged legyen még rá akkor. :mrgreen:
Válasz küldése