Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2015.02.10. 08:57:20

Bob_Marley írta:
P.U.Y.O.L. írta: Gyerünk Bob, még 25! :D
Csak összejön még ma, ha így folytatjuk....
Most már elárulhatod, hogy hogyan jött az ki, hogy kbaladzs! :D (igen, még emlékszem!)
És valaki emlékszik erre. :D kbaladzs volt az eredeti felhasználóm csak kavarodás után újat kellett csinálnom. Még a cikkek alatt nyomattuk. kbalazs foglalt volt és kreatívan raktam bele egy d betűt. :D

És ha így folytatom akkor tényleg nekem is meglesz a Decima. :D
Ki kell ábrándítsalak a magyar helyesírás gyönyörű világából, ugyanis "és"-vel nem kezdünk mondatot. :mrgreen: De no offense Bob! Én mindig téged tettelek 1. helyre az év fórumozója szavazáson :mrgreen: Vagy kanty-ot... :oops:
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.02.10. 07:52:17

MichaaBee írta: Ebben az esetben a "Barcát" a helyes. Ha magánhangzóra végződik az idegennyelvű szó, akkor csak a magánhangzó hasonul a magyar kiejtéshez, az viszont minden esetben. Például Ronaldinhót, Iniestát, stb. Ha mássalhangzóra végződik és a mássalhangzót ugyanúgy kell "külföldiül" kiejteni, mint magyarul, akkor egybe. Mondjuk itt a "Rakiticcsel" érdekes dilemma, mert az helyesen tényleg Rakitic-tyel, ha már nagyon kötözködni akarunk, de ugye a Rakitic elfogadott magyarosítása Rakitics, ezért helyesen "Rakiticcsel". Ha viszont az utolsó betűt nem úgy ejtik, mint ahogy magyarul kéne, akkor jön a kötőjel, lásd Zidane-nal, Ashely Cole-t, stb. Remélem ezután magabiztosabb leszel, Bob. :D

Arra egyébként még emlékszik valaki, amikor egymás IRL képeit tettük be profilképnek? :)
Minden nap tanul az ember. :D Valami rémlett még középiskolából, de ritkán használja az ember alapvetően írásban, viszont itt a fórumon meg nyilván többször miután a központi tárgy is "külföldiül" van. :D Magánhangzó, kiejtés, más betű megjegyeztem.

Ez az IRL téma ez mi volt? Én nem emlékszem erre.
Kép
Kép
Kép
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2015.02.10. 01:38:25

Horvátul "Rakitity"-nek ejtik, de magyarul, mint az összes többi szláv nevet Rakiticsnek. Ilyen például Nikolics is, Tadics is,stb. A magyar nyelvben nincs különbség,hogy ty-vel,vagy cs-vel végződik-e az eredeti név.
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5727
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2015.02.10. 01:00:20

Mathieu18 írta:MichaBee!

Egy észrevételem lenne, ami nem biztos, hogy érdemleges. Ivan Rakitic horvát. Nem csupán a szerb neveknél van az, hogy a szóvégi "c" - t ejtjük "ty"-nek, mint pl. Tadic=Tadity. Csak kérdezem. És a horvát oké, hogy az is szláv nyelv, de mintha ott "cs"-nek ejtenék. De ez korántsem biztos, hogy így van. ;)
Megmondom őszintén, nem vagyok ennyire járatos a horvát fonetikában. :) Nekem logikusnak tűnne, hogy a ć betűt ők is ty-nek ejtsék, mint a többi délszláv nyelv, illetve arra is támaszkodtam, amit Kash lentebb írt. Ezügyben nem tudok 100%-os információval szolgálni, én is "Rakiticsnek" használom (talán/valószínűleg helytelenül), mint szinte minden magyar és nyugat-európai egyaránt. De a Rakitity és a Krkity egyszerűen borzasztó idegennek hat szerintem. :D

A többi említettnév helyesírásában ellen ben biztos vagyok. :D

palesz77 írta:
bence-barca írta:Erről jut eszembe... én is régen regeltem, de évekkel később kezdtem el csak fórumozni. Arra emlékszem, h első hsz em kb arról szólt, h Jeffren és Bojan sosem lesznek itt alapemberek és szvsz max kiegészítőemberek, erre valaki (hogy ki, arra nem emlékszem már) rám pirított, h ezzel várjunk és miért ne lehetnének stb. Utólag üzenem a titkos fórumozónak, h nekem lett igazam! :lol:
Én eleinte Quaresmat és Milnert szerettem volna idehozatni. :lol: Kettőnk közül én kezdtem gyengébben úgy érzem.. :lol:
Én annak idején elkezdtem írni egy cikket, hogy milyen jól fog majd muzsikálni a Messi-GdS-Bojan hármas elöl. :lol: Azóta porosodik a régi gépem c meghajtóján. :D Az a pár cikk az én tollamból, amit el is küldtem anno B. Tamásnak, ennél azért jóval színvonalasabbak voltak. :)
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.02.10. 00:55:54

bence-barca írta:Erről jut eszembe... én is régen regeltem, de évekkel később kezdtem el csak fórumozni. Arra emlékszem, h első hsz em kb arról szólt, h Jeffren és Bojan sosem lesznek itt alapemberek és szvsz max kiegészítőemberek, erre valaki (hogy ki, arra nem emlékszem már) rám pirított, h ezzel várjunk és miért ne lehetnének stb. Utólag üzenem a titkos fórumozónak, h nekem lett igazam! :lol:
Én eleinte Quaresmat és Milnert szerettem volna idehozatni. :lol: Kettőnk közül én kezdtem gyengébben úgy érzem.. :lol:
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2015.02.10. 00:52:41

MessiFan írta:Múlthét pénteken volt 7 éve, hogy beregisztráltam az Eurobarcára.
Akkor a 10-11 éves fejemmel a nyári átigazolási időszakban kezdtem el a fórumra írni, természetesen olyan neveket feldobva, akiknek a leigazolására szinte semmi esély nem volt, csak az aktuális kedvenceimet láttam volna szívesen (többek közt Djibril Cissé nevét hangoztattam többször is).
Erről jut eszembe... én is régen regeltem, de évekkel később kezdtem el csak fórumozni. Arra emlékszem, h első hsz em kb arról szólt, h Jeffren és Bojan sosem lesznek itt alapemberek és szvsz max kiegészítőemberek, erre valaki (hogy ki, arra nem emlékszem már) rám pirított, h ezzel várjunk és miért ne lehetnének stb. Utólag üzenem a titkos fórumozónak, h nekem lett igazam! :lol:

Ja, grat az életteleknek, h ennyi hsz összejött! :mrgreen:
Mathieu18
Barça B
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2015.01.10. 20:34:23

2015.02.10. 00:39:53

MichaaBee írta:
Bob_Marley írta:Szerintem ami itt is sokszor előfordul és én pl mindig küzdök vele mikor egy tulajdonnév van ragozva. Barca-t? Barcát? És ezek változatai. :D Na ezeket nagyon utálom leírni, mert bizonytalannak érzem mindig.
Ebben az esetben a "Barcát" a helyes. Ha magánhangzóra végződik az idegennyelvű szó, akkor csak a magánhangzó hasonul a magyar kiejtéshez, az viszont minden esetben. Például Ronaldinhót, Iniestát, stb. Ha mássalhangzóra végződik és a mássalhangzót ugyanúgy kell "külföldiül" kiejteni, mint magyarul, akkor egybe. Mondjuk itt a "Rakiticcsel" érdekes dilemma, mert az helyesen tényleg Rakitic-tyel, ha már nagyon kötözködni akarunk, de ugye a Rakitic elfogadott magyarosítása Rakitics, ezért helyesen "Rakiticcsel". Ha viszont az utolsó betűt nem úgy ejtik, mint ahogy magyarul kéne, akkor jön a kötőjel, lásd Zidane-nal, Ashely Cole-t, stb. Remélem ezután magabiztosabb leszel, Bob. :D

Ami engem nagyon tud zavarni, az az, amikor valaki lehagyja a -val/-vel toldalékból a hasonuló mássalhangzót, pl. 1-el, 3-al, Zidane-al. Valamiért nagyon bántja a szememet. Meg a "Enrique-féle autokorrektor: a muszáJ pontos J :)". :D

Arra egyébként még emlékszik valaki, amikor egymás IRL képeit tettük be profilképnek? :)
MichaBee!

Egy észrevételem lenne, ami nem biztos, hogy érdemleges. Ivan Rakitic horvát. Nem csupán a szerb neveknél van az, hogy a szóvégi "c" - t ejtjük "ty"-nek, mint pl. Tadic=Tadity. Csak kérdezem. És a horvát oké, hogy az is szláv nyelv, de mintha ott "cs"-nek ejtenék. De ez korántsem biztos, hogy így van. ;)
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5727
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2015.02.09. 23:44:30

Bob_Marley írta:Szerintem ami itt is sokszor előfordul és én pl mindig küzdök vele mikor egy tulajdonnév van ragozva. Barca-t? Barcát? És ezek változatai. :D Na ezeket nagyon utálom leírni, mert bizonytalannak érzem mindig.
Ebben az esetben a "Barcát" a helyes. Ha magánhangzóra végződik az idegennyelvű szó, akkor csak a magánhangzó hasonul a magyar kiejtéshez, az viszont minden esetben. Például Ronaldinhót, Iniestát, stb. Ha mássalhangzóra végződik és a mássalhangzót ugyanúgy kell "külföldiül" kiejteni, mint magyarul, akkor egybe. Mondjuk itt a "Rakiticcsel" érdekes dilemma, mert az helyesen tényleg Rakitic-tyel, ha már nagyon kötözködni akarunk, de ugye a Rakitic elfogadott magyarosítása Rakitics, ezért helyesen "Rakiticcsel". Ha viszont az utolsó betűt nem úgy ejtik, mint ahogy magyarul kéne, akkor jön a kötőjel, lásd Zidane-nal, Ashely Cole-t, stb. Remélem ezután magabiztosabb leszel, Bob. :D

Ami engem nagyon tud zavarni, az az, amikor valaki lehagyja a -val/-vel toldalékból a hasonuló mássalhangzót, pl. 1-el, 3-al, Zidane-al. Valamiért nagyon bántja a szememet. Meg a "Enrique-féle autokorrektor: a muszáJ pontos J :)". :D

Arra egyébként még emlékszik valaki, amikor egymás IRL képeit tettük be profilképnek? :)
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2015.02.09. 22:37:44

S.Agüero írta:
Bob_Marley írta:Oké, de akkor azt írom neked a Barca középpályája stabilabb Rakitic-csal, Rakiticsel, Rakiticcsel. Na melyik legyen a jó? Mindegyik annyira testidegen nekem, s tuti a jót le se írtam. :D
Megvan ezekre a szabály, hogy kiejtés szerint ragozás kötőjellel csak annyira hülyén néznek ki. :D Nekem legalábbis testidegen. Ebből a szempontból jobb az angol. :D
Szerintem Rakiticcsel, de ezeket sajnos én sem vágom annyira. :D
Amúgy ha már sztoriknál vagytok, egyet kifelejtettetek. :mrgreen:

nutella
Ne aggódj, azt senki se felejti el. :D
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.02.09. 22:29:23

Bob_Marley írta:Oké, de akkor azt írom neked a Barca középpályája stabilabb Rakitic-csal, Rakiticsel, Rakiticcsel. Na melyik legyen a jó? Mindegyik annyira testidegen nekem, s tuti a jót le se írtam. :D
Megvan ezekre a szabály, hogy kiejtés szerint ragozás kötőjellel csak annyira hülyén néznek ki. :D Nekem legalábbis testidegen. Ebből a szempontból jobb az angol. :D
Szerintem Rakiticcsel, de ezeket sajnos én sem vágom annyira. :D
Amúgy ha már sztoriknál vagytok, egyet kifelejtettetek. :mrgreen:

nutella
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.02.09. 22:17:32

P.U.Y.O.L. írta: Gyerünk Bob, még 25! :D
Csak összejön még ma, ha így folytatjuk....
Most már elárulhatod, hogy hogyan jött az ki, hogy kbaladzs! :D (igen, még emlékszem!)
És valaki emlékszik erre. :D kbaladzs volt az eredeti felhasználóm csak kavarodás után újat kellett csinálnom. Még a cikkek alatt nyomattuk. kbalazs foglalt volt és kreatívan raktam bele egy d betűt. :D

És ha így folytatom akkor tényleg nekem is meglesz a Decima. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.02.09. 22:13:09

Na, akkor változtass, és inkább itt légy aktív. (a facebook tudom kényelmesebb :D )
"And my heart will leave you never."
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2015.02.09. 22:03:34

Múlthét pénteken volt 7 éve, hogy beregisztráltam az Eurobarcára.
Akkor a 10-11 éves fejemmel a nyári átigazolási időszakban kezdtem el a fórumra írni, természetesen olyan neveket feldobva, akiknek a leigazolására szinte semmi esély nem volt, csak az aktuális kedvenceimet láttam volna szívesen (többek közt Djibril Cissé nevét hangoztattam többször is). Másokat látva összeállítottam én is felállásokat, természetesen elrontottam több nevet is. Andris rám is szólt, ami pöppet elvette a kedvemet, de később mint sokan mások, elkezdtem gyűjteni a hozzászólásokat. A létező összes topicba írtam, megpróbálva nem megszegni a szabályzatot és helyesírásomat (a firefox segítségével), illetve fogalmazás készségemet fejleszteni idősebbek/értelmesebbek kommentjeit olvasva.
Viszont amióta a Facebookon elindult a csoport, ide már szinte sosem írok. Amiatt is van egyébként, mert a kommentjeim felett általában mindig elsiklott mindenki, mivel nem tudtam vitákba/eszmecserékbe beszállni, hanem csak leírtam a véleményem valamiről, amire nem lehetett sok mindent reagálni.
De sosem fogom elfelejteni azt a pár évet, mert úgymond rendkívül jó hatással volt a fejlődésemre. Egyszer valamikor régen még az év fórumozója dobogóján
is ott voltam, bár a mai napig nem tudom miért :D
Szóval köszönöm Eurobarca közössége! Ti vagytok a legjobbak! =D>
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.02.09. 21:46:39

Elmegyek suliba, erre 2 oldalnyi hsz.. :D
Kép

Veb-nek gratula amúgy, még legalább 10.000 ugyanilyen felgma hsz-t! :mrgreen:
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2015.02.09. 21:06:21

Bob_Marley írta:
visca el barca írta:
Bobot (Bob-ot? :D ) meg elképzelem. hogy otthon ül a gép előtt és agonizálva halálra szorongja magát, hogy mit hogy írjon le :lol:
Én szoktam erre figyelni. Ha kiadok valamit a kezem közül akkor az legyen minél jobb. Nem szorongok, de mindig elgondolkozok rajta, hogy jól írtam-e le. Nem hiába én rengeteget szoktam szerkesztgetni a hozzászólásaimat. :D
Gyerünk Bob, még 25! :D
Csak összejön még ma, ha így folytatjuk....
Most már elárulhatod, hogy hogyan jött az ki, hogy kbaladzs! :D (igen, még emlékszem!)

V.E.B. és messideco gratulálok nektek, de nekem Bob marad az etalon, akivel egyszerre kezdtünk itt a fórumon. Azóta pöppet elhagyott.... :lol:
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.02.09. 19:35:37

visca el barca írta:
Bobot (Bob-ot? :D ) meg elképzelem. hogy otthon ül a gép előtt és agonizálva halálra szorongja magát, hogy mit hogy írjon le :lol:
Én szoktam erre figyelni. Ha kiadok valamit a kezem közül akkor az legyen minél jobb. Nem szorongok, de mindig elgondolkozok rajta, hogy jól írtam-e le. Nem hiába én rengeteget szoktam szerkesztgetni a hozzászólásaimat. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2015.02.09. 19:15:45

Ja oké :D Sejtettem én.
Akkor abban az esetben, ha azòta nem változott e téren a h.i. szabályzat, akk így helyes: Rakitic-vel/val
A kettő közül, hogy pontosan melyik a helyes, nem tudom :D
Kép
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.02.09. 19:08:43

visca el barca írta:én úgy tudom h az ázsia neveknél megengedett a magyarosítás. pak dzsi szung. :oops:
Ezt írtam én is, csak azt nem tudom, hogy ki kell kiejteni. :lol: Pak vagy Park vagy Pák. A végén kiderül, hogy Hámesz a megoldás.

@Kash: a magyar helyesírási szabályokból indultunk ki, ha nemzetközi vizekre evezünk mindenkinek összegyűlik a 10000 csak ebből a témából. :lol: Apropó grat messideconak is meg veb-nek is.
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2015.02.09. 19:04:37

Bob_Marley írta:Oké, de akkor azt írom neked a Barca középpályája stabilabb Rakitic-csal, Rakiticsel, Rakiticcsel. Na melyik legyen a jó? Mindegyik annyira testidegen nekem, s tuti a jót le se írtam. :D
Megvan ezekre a szabály, hogy kiejtés szerint ragozás kötőjellel csak annyira hülyén néznek ki. :D Nekem legalábbis testidegen. Ebből a szempontból jobb az angol. :D
Egyik sem. :mrgreen:
Ugyanis így helyes: Rakitić/Ракитић/Rákitity
Ezeknél a nyelveknél az "a" mindenesetben "á", és nem mindegy, hogy ć vagy č (Előbbi ty, utóbbi cs)
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.02.09. 19:03:47

danianevem írta:A Rakitic-csal tuti nem jó, az egyik magánhangzó törvénynek nem felel meg (nem tudom már a nevét :oops: ). A tartalom viszont helyes, az a lényeg. :lol:

Ha már nevek: a Park Ji-Sung nevét még mindig nem tudom leírni. :lol: Az tudom, hogy nem latin betűs nyelvek esetén kiejtés szerint kell leírni, de hogyan kellene kiejteni a nevét? Anno legalább ötféleképpen hallottam.
én úgy tudom h az ázsia neveknél megengedett a magyarosítás. pak dzsi szung. :oops:

Bobot (Bob-ot? :D ) meg elképzelem. hogy otthon ül a gép előtt és agonizálva halálra szorongja magát, hogy mit hogy írjon le :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.02.09. 18:57:09

A Rakitic-csal tuti nem jó, az egyik magánhangzó törvénynek nem felel meg (nem tudom már a nevét :oops: ). A tartalom viszont helyes, az a lényeg. :lol:

Ha már nevek: a Park Ji-Sung nevét még mindig nem tudom leírni. :lol: Az tudom, hogy nem latin betűs nyelvek esetén kiejtés szerint kell leírni, de hogyan kellene kiejteni a nevét? Anno legalább ötféleképpen hallottam.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.02.09. 18:52:09

Oké, de akkor azt írom neked a Barca középpályája stabilabb Rakitic-csal, Rakiticsel, Rakiticcsel. Na melyik legyen a jó? Mindegyik annyira testidegen nekem, s tuti a jót le se írtam. :D
Megvan ezekre a szabály, hogy kiejtés szerint ragozás kötőjellel csak annyira hülyén néznek ki. :D Nekem legalábbis testidegen. Ebből a szempontból jobb az angol. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.02.09. 18:49:47

Bob_Marley írta:Szerintem ami itt is sokszor előfordul és én pl mindig küzdök vele mikor egy tulajdonnév van ragozva. Barca-t? Barcát? És ezek változatai. :D Na ezeket nagyon utálom leírni, mert bizonytalannak érzem mindig.
Ez úgy van, ha az idegen szó ékezet nélkül végződik, és toldalékolva/ragozva a magyar kiejtés kéri az ékezetet, akkor kötőjellel írjuk hozzá a ragot, toldalékot vagy jelet. Asszem mindenféleképpen.
"And my heart will leave you never."
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.02.09. 18:46:16

Amit gyakran használunk, illetve a közeg megérti, az helyes. Legalábbis nekem még így tanították középiskolában. Egyébként amilyen gyönyörű nyelv a magyar, legalább akkora pusztuláson mehet keresztül az elkövetkező 50 évben. :lol: Mindegy is, szerencsére nem vagyok nyelvész, az NSO fórumtól biztosan rémálmaim lennének. :lol:
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.02.09. 18:42:27

Szerintem ami itt is sokszor előfordul és én pl mindig küzdök vele mikor egy tulajdonnév van ragozva. Barca-t? Barcát? És ezek változatai. :D Na ezeket nagyon utálom leírni, mert bizonytalannak érzem mindig.
Kép
Kép
Kép
Válasz küldése