Mozi & Filmek

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.02.07. 15:20:59

Tavaly még lepörgettem az oscaros filmeket, de az idei filmek között nem nagyon találtam olyat ami érdekelne, talán a Tree of Life.
A Melankóliát meg erősen hiányolom.
Esetleg a külföldi filmeket még megpróbálom.

Mostanában kicsit amúgy is hanyagolom az amcsi filmeket, átálltam ázsiai mozikra. Néhány film után annyit el tudok mondani, hogy nagyon komoly filmeket készítenek a kis csíkszeműek.

szerk.:
mostantól Llegenda vagyok. 8)
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.02.07. 15:20:52

Jaja, az ú.n. Oscar-szezon az november-december lehet. A rendezők enyhe célzása olyankor az Akadémia tagjai felé.
"And my heart will leave you never."
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.02.07. 15:14:33

messideco írta:Szerintem nem. 2011 jan. 1 és dec. 31 közötti filmek vannak ott. Tavaly is ott volt az Eredet pl (augusztus). Az tény, hogy általában igyekeznek év végére hagyni az ilyen filmek bemutatását.
Valóban, annyiban tévedtem, hogy májusig visszamenőleg is vannak jelöltek (hozzáteszem, május előttről egy sem az igazán komoly kategóriákban) de rengeteg filmes oldalon, blogon lehetett olvasni ilyenek, h egy rendező direkt az "oscar-szezon"-ra készül a filmjével, meg hogy ez az az időszak, ahonnan kiválasztják a díjazottakat stb. stb.

(zárójeles megjegyzés: Warrior szerepel Nick Nolte jelölésével)
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.02.07. 14:57:55

Szerintem nem. 2011 jan. 1 és dec. 31 közötti filmek vannak ott. Tavaly is ott volt az Eredet pl (augusztus). Az tény, hogy általában igyekeznek év végére hagyni az ilyen filmek bemutatását.
Sokan hiányolhatják a Drive-ot pl., de nekem nem tetszett az a film.
A Warriornak meg helye lenne ott szerintem.
"And my heart will leave you never."
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.02.07. 13:33:31

visca el barca írta: most jutottam el addig h megnézzem milyen moviekat jelöltek a legjobb film kategoriaba. Bár eddig csak egyet láttam, és szeretek látatlanba ítelkezni (:D), vmi elképszetően gyengének tűnik a felhozatal. Scorsese mesefilmmel? :?

A tavalyi adag ugyahogy elment, de ez az ide még gyengébbnek tűnik... én vhol a gettomilliomosnál abbahagytam az oscarozást, nem is láttam, de nem is érdekel. Tavaly azért volt ami utott, gondolok itt a fekete hattyúra, eredetre de aránylag jo volt a 127 óra meg a harcos is... a közösségi hálót, és a király beszédjét viszont nem voltam hajlandó megnézni...
Az a baj, hogy az Oscarra mindig az adott időszakban kikerülő filmek aspirálhatnak, szóval ha csak ez alapján nézed a filmeket, valóban nem 2011 legjobbjairól van szó. Bőven tudnék 4-5 filmet mondani bármelyik kategóriára a tavalyi évből. Lassan már csak marketing lett ez a díj az év végi filmek számára
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.02.07. 01:05:17

messideco írta:The Help
Nem igazán az én stílusom volt ez a film, nem is tetszett. Nem nagy eresztés szerintem, az Oscart nem fogja elhozni érzésem szerint.
De viszont Emma Stone-val tartós szerelmi kapcsolatot ápolok, csakúgy, mint Jennifer Morrisonnal vagy Keira Knightleyval :twisted:
most jutottam el addig h megnézzem milyen moviekat jelöltek a legjobb film kategoriaba. Bár eddig csak egyet láttam, és szeretek látatlanba ítelkezni (:D), vmi elképszetően gyengének tűnik a felhozatal. Scorsese mesefilmmel? :?

A tavalyi adag ugyahogy elment, de ez az ide még gyengébbnek tűnik... én vhol a gettomilliomosnál abbahagytam az oscarozást, nem is láttam, de nem is érdekel. Tavaly azért volt ami utott, gondolok itt a fekete hattyúra, eredetre de aránylag jo volt a 127 óra meg a harcos is... a közösségi hálót, és a király beszédjét viszont nem voltam hajlandó megnézni...

idei adagbol is megnézek 3-4-et és annyi...

Az adósság

jó film. ilyen kémesszuperugynokoszsidósnácis alkotás, de semmi akció meg cgi. lájtos kis krimi/dráma, melyet inkább a szereplok visznek. sztem sok ember unalmasnak tarthatja mert elég lassu, de engem lekötött végig. A vége meg kiváltképpen tetszett...

8/10
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.02.06. 19:19:18

The Help
Nem igazán az én stílusom volt ez a film, nem is tetszett. Nem nagy eresztés szerintem, az Oscart nem fogja elhozni érzésem szerint.
De viszont Emma Stone-val tartós szerelmi kapcsolatot ápolok, csakúgy, mint Jennifer Morrisonnal vagy Keira Knightleyval :twisted:
"And my heart will leave you never."
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5241
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2012.02.06. 16:26:59

Maradj! (Stay, 2005)
Most néztem meg, és csak találgatni tudok, hogy miről szólt a film! Légyszíves valaki magyarázza már el :)

Más:
Ez meg mekkora előzetes 8)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára soadroli 2012.02.06. 20:11:26-kor.
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.02.06. 12:29:26

Ördög

Általában szeretem az ilyen egy helyen játszódó történeteket (127 óra, buried, exam), de ez nagyon nem jött be. Valahogy untam az egészet, nekem semmi feszültséget nem tudott teremteni. Annyiból volt jó, h végig nem jöttem rá ki a devil

5/10

Államtrükkök

Az előző film fordítottja. Nem szeretem az ilyen usa vs irak vs atombomba vs CIA vs ujsagiro filmeket, de ez kifejezetten tetszett. Csak az utolsó képsorból jöttem rá h ez full valós történet. Penn és Watts játéka nagyot dob az egészen. Nem sok filmjét láttam Sean Pennek, de jol tolja, ugyhogy lesz mit bepotolnom tőle.

8/10
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.02.06. 01:20:37

Sanama írta:De úgy értem,hogy ha a csapat megegyezik a másik csapattal akkor a játékosnak nincs semmi beleszólása? Mert ugye Eu fociban van,hogy aláírja-e oda a szerződést,vagy nem.
A filmből pedig az jött le,hogy a játékosnak semmi beleszólása sincs.
Szóval ez hogy van?
csak ugy kivancsisagbol utana néztem, mert amugy ez a része nem foglalkoztat, és tényleg igy van :shock:

"If a player has been on an active major league roster for ten full seasons and on one team for the last five, he may not be traded to another team without his consent. Additionally, some players negotiate to have no-trade clauses in their contracts that have the same effect."

(ha a játékos 10 éve aktiv, és az utolso 5 idényét egy csapatnál töltötte, akkor a hozzájárulása nélkül nem lehet "kereskedni" vele. Ez alól kivétel ha olyan szerződést köt amiben szerepel hogy ne lehessen vele kereskedni)

ez mekkora :shock:

(amugy nem hinném h ez olyan rettentoen gyakori lenne, mint a filmben)
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.02.06. 00:05:29

Moneyball
Én is megnéztem. Ez az első az Oscar-jelöltek között, amit láttam. Szvsz. nem fogja megnyerni az Oscart, de a kocka csávó jól szerepelt benne. Pitt még kérdőjel a többi függvényében.

Nagyon tetszett ez a képletes cucc. Teljesen beleéltem magam. Kb a nyári Arsenalt képzeltem magam elé, meg Wengert.

Jó film, tartalmas szórakozást nyújt. A vége unalmasra sikeredett kissé. Értékelés ezúttal sem lesz a részemről.

szerk:
Jonah Hill a színész. Nagy esélye van az Oscarra véleményem szerint.
http://www.imdb.com/name/nm1706767/
"And my heart will leave you never."
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.02.05. 19:28:52

visca el barca írta:
Sanama írta:Viszont ezt tényleg így működik ott? Eladnak és mehetsz? Semmi ilyen,mint EU fociban,hogy hova akarsz menni,stb.?!
persze, h nem igy mukodik, ugyanugy van minden minden mint a többi major ligában, talán itt egy kicsit több a játékos mozgás. de nem szabad mindnebe belekötni, mert akkor már nem jó a film :lol: a world serie egebként olyan mint a superbowl, a baseball "döntője"

Unstoppable

nem nagyon akciófilmezek, ugyhogy nincs mihez hasonlitanom, de nekem a sok hulye hibától eltekintve tetszett.
De úgy értem,hogy ha a csapat megegyezik a másik csapattal akkor a játékosnak nincs semmi beleszólása? Mert ugye Eu fociban van,hogy aláírja-e oda a szerződést,vagy nem.
A filmből pedig az jött le,hogy a játékosnak semmi beleszólása sincs.
Szóval ez hogy van?
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.02.05. 19:23:47

szajko írta:az eredethez vagy esetleg a vihar szigethez,ha van hasonló film légyszíves mondjatok. előre is köszönöm!
Christopher Nolan bármelyik filmje, Donnie Darko, A gépész
Avatar
szajko
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4907
Csatlakozott: 2008.04.07. 18:14:42

2012.02.05. 17:56:10

az eredethez vagy esetleg a vihar szigethez,ha van hasonló film légyszíves mondjatok. előre is köszönöm!
Avatar
sjay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2009.07.20. 20:11:36
Tartózkodási hely: Nyíregyháza/Nagyhalász

2012.02.05. 17:30:37

Maradj!
Fantasztikus dráma, thriller elemekkel, és baromi látványos flashbackekkel.

Kritika: itt
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.02.05. 12:29:50

Sanama írta:Viszont ezt tényleg így működik ott? Eladnak és mehetsz? Semmi ilyen,mint EU fociban,hogy hova akarsz menni,stb.?!
persze, h nem igy mukodik, ugyanugy van minden minden mint a többi major ligában, talán itt egy kicsit több a játékos mozgás. de nem szabad mindnebe belekötni, mert akkor már nem jó a film :lol: a world serie egebként olyan mint a superbowl, a baseball "döntője"

Unstoppable

nem nagyon akciófilmezek, ugyhogy nincs mihez hasonlitanom, de nekem a sok hulye hibától eltekintve tetszett.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.02.05. 09:31:29

Moneyball

Baseballhoz én se értek, így számomra sem voltak annyira izgalmasok, a meccsjelenetek.
A sztori viszont eredeti. Általában az ilyen témájú filmeknél azt szokott lenni, h jön az edző és a semmiből a csúcsra vezeti a csapatot. Itt teljesen más szempontból közelítették meg a dolgokat. Brad Pitt remek volt, ez a szerep is jól állt neki.
7/10

Midnight is Paris

lehet, h velem van a gond és nem vagyok elég ínyenc, de ez a film szerintem nagyon gyenge. Owen Willson valami brutál idegesítő. Az egész filmbe csak motyog és egy b.uzi benyomását kelti, oké, h a szerep is megkövetelte.
5/10
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.02.05. 01:20:41

Moneyball

Hát elhiszem,hogy 10/10es film, ha ismered a Baseball világát. Nekem a World Series sem mond semmit,de még a hazafutás sem, szóval a nagy drámák benne nem nagyon mondtak nekem semmit sem, csak kb. tippelni tudtam rájuk.

Viszont ezt tényleg így működik ott? Eladnak és mehetsz? Semmi ilyen,mint EU fociban,hogy hova akarsz menni,stb.?!

Mondjuk azt nem tudtam,hogy ez egy megtörtént dolog

Részemről így egy 8ast kap
barcalaci84
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 441
Csatlakozott: 2010.04.12. 12:56:59
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.02.04. 18:16:53

WAR HORSE

a film trailerét még tavaly valamikor láttam és akkor jót röhögtem rajta, hogy mekkora giccses 'mit is' ? tudnak Hollywoodban kitalálni

Ezzel szemben óriási piros pont ennek a filmenk
Biztos sokan fikázni fogják , mert tényleg giccses , de nálam nagyon betalált...Lehet én vagyok szentimentális , de szinte 5-10 percenként küszködni kellett a könnyeimmel olyan megható jelenetek voltak...

Furcsa , de erről a filmről a Forrest Gump jutott eszembe (csak itt egy ló életét követjük végig)

Mindenkinek ajánlom! :D
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.02.03. 00:53:27

Üdvözlégy Mária (Maria full of grace)
Kolumbiai Oscar-díjra jelölt film. Egy 18 éves lány van a középpontban, aki elvállal egy kockázatos munkát: heroint kell csempész át a gyomrában Amerikába.
Érdemes megnézni, nincsenek benne váratlan fordulatok, de feszültség annál több.
"And my heart will leave you never."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.02.03. 00:04:37

Moneyball

iszonyat régen várok már egy olyan minosegi sportdrámára, ahol a baseball van a középpontban. zsenialis alkotás, nem gondoltam volna h brad pitt ilyen szerepben is tud brillirozni. nem szükséges a film "megértéséhez" h ismerd a baseballt, de azért ha vmit konyitasz hozzá, sokkal nagyobbat üt.

10/10
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.02.02. 12:31:43

Colombiana

tomb raider, macskanő, wonder woman és minden női hero egyben. egy ujabb bosszúálló film, ezuttal luc besson rendezésében. egy esti agykikapcsolásra teljesen jó.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Scooby Bent Bwoy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2011.05.13. 14:41:47
Tartózkodási hely: Dupla 8 dupla 0

2012.02.01. 15:35:21

Sanama írta:Lopott idő: 10/8

Simán lehetne 9 vagy 10es film, de nem Justin Timberlake főszereplésével, illetve nem ennyi hülye bakival.Az alapötlet nagyon tetszik,viszont nem értem,hogy lehetett ennyi hibát elkövetni benne.
Tegnap láttam, nekem szinte ugyanezek voltak a gondolataim, sokkal többet kilehetett volna hozni belőle, bakikból tényleg volt elég és néhány poén sem passzolt a filmbe.

Utána néztem a Forráskódot, ott sem volt rossz az alapsztori igaz elég ismerősnek tűnt és nagyon kiszámítható volt.
Összességében mindkettő lekötött, kategórián belül 8 pont.
"Olyan sok a sötét itt, hogy elvakít a fény,
de tesó vissza nincsen út, előre sose félj!
Tudod az élet ilyen, hogy mindig valami fáj
előre menni kell amíg van talaj amin állj."
Avatar
kurdt
Megmentő :)
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2006.10.30. 15:59:29
Tartózkodási hely: hütte

2012.02.01. 14:22:09

messideco írta:Apám nevében
Nagyon felkavarta az érzelmeimet ez a film. Valahogy az volt az érzésem, hogy sokkal jobban ki lehetett volna emelni a drámai szálat az egészből. Emiatt nem lehet tökéletes a film, másképp az.
Akkor most ez jön! Igazából fordítva kellett volna, mert a Sharidan-Lewis kombóban ez jött előbb, de így is jó. Bár én az Apám nevébent én jobban szeretem, habár drámai életben Christy Brown mégiscsak veri a Conlon-családot (egy kicsivel)...
Kép
Your village called. Their idiot is missing.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.02.01. 14:08:17

Apám nevében
Nagyon felkavarta az érzelmeimet ez a film. Valahogy az volt az érzésem, hogy sokkal jobban ki lehetett volna emelni a drámai szálat az egészből. Emiatt nem lehet tökéletes a film, másképp az.
"And my heart will leave you never."
Válasz küldése