Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.01.23. 05:21:20

Kedves Fórumozók!

Az elmúlt napokban történtek hatására, gyorsított ütemben álltunk neki az új Fórumszabályzat befejezésének. Ennek eredményeképpen mostanra született meg a 3.0.0-s szabályzat, amelynek hatályba lépése 2012. január 23. 00:00. Addig a szabályzattal több topicban is találkozhattok, hogy mindenki minél jobban megismerhesse. Kellően konstruktív javaslat esetén, még történhetnek változtatások a szabályzaton, ezzel kapcsolatban az észrevételeket a megfelelő topicban várjuk (aki nem képes megtalálni, annak valószínűleg, nem rendelkezik kellően konstruktív észrevétellel), minden, nem megfelelő helyen közzétett javaslat, azonnal törlésre kerül. Tessék venni a fáradtságot, és megkeresni a megfelelő topicot.

Most pedig következzen a 3.0.0

Fórumszabályzat 3.0.0 írta:Bármely hozzászólás (továbbiakban: hsz), amely részben, vagy egészében káromkodást (ez főleg vonatkozik az autócencúrát kijátszó káromkodásokra) és/vagy off (a témába nem illő) jellegű megnyilvánulást és/vagy 1-2 szóból áll csak és/vagy túl sok hangulatjelet és/vagy személyeskedést tartalmaz, ill. tartalma hangulatkeltő, uszító jellegű (bármilyen népre, kisebbségre sértő) TÖRLÉSRE KERÜL. A moderátorok ezen túl nem fogják javítgatni, egyből törlik a hsz-t. Vonatkozik ez arra is, aki beidézi az adott szöveget.

Éppen ezért megkérnénk minden jóérzésű fórumozót, hogy az ilyen jellegű hsz-ekkel NE foglalkozzon, ne válaszoljon rá, ne szóljon vissza neki. A moderátorok majd foglalkoznak vele. A tapasztalatok alapján egy-egy nem megfelelő stílusú/tartalmú hsz épp a reagálások alapján kap nagyobb figyelmet a kelleténél, azáltal, hogy tucatnyian beidézik azt, és kifejtik hasonlóan szépirodalmi stílusban véleményüket a hsz tartalmával, vagy a szerző értelmi képességeivel kapcsolatban. Erre semmi szükség sincs. Éppen ezért mostantól mind a szerzőt mind pedig a hsz-re reagáló felhasználókat szankcionálni fogjuk – természetesen nem ugyanolyan súllyal. Aki úgy érzi, hogy nem megfelelő stílusú/tartalmú hsz-t talál bármely topicban az kérjük az „Kérdések, észrevételek a FÓRUMMAL kapcsolatban” topicba jelezze ezt a moderátorok felé, hiszen mi sem lehetünk ott mindig, mindenhol.

Ha már szó esett az idézetekről, természetesen továbbra is érvényes, hogy a 2-nél több idézetet tartalmazó hsz maradéktalanul törlésre kerül. Senki ne jöjjön azzal, hogy „de én milyen sokat írtam, miért töröltétek?”. Ha már valaki beidézi – vagyis válaszra méltatja - egyik társa hozzászólását, akkor a leírtakról mondja el véleményét, ne pedig a szerzőről, arra ott a privát üzenet (továbbiakban: pü). Ha nem tudsz érdemben hozzászólni az előtted szólóhoz, ne fecséreld az energiáid egy-két szavas hsz-ekre (mint például „Valóban”, „Szívemből szóltál!” stb.)

A moderátorok közös döntése értelmében kitiltjuk a "PÜd érkezett X Y" című, és hasonló tartalmú hsz-eket az „Üzenetek mindenkinek” topicból. Máshol ugye eddig sem volt megengedett. Az oldal biztosít felugró ablak és e-mail formájában értesítést minden egyes pü érkezésekor, illetve egyébként is illik minden rendszeresen fórumozó felhasználónak napi egyszer legalább megnézni az üzeneteit!

Továbbá kérjük, hogy mindenki fokozottan ügyeljen a helyesírásra könnyebbé téve ezzel mások számára mondandója értelmezését. Nem mellékesen ezzel nagyobb megbecsülést érhet el a többiek körében.

A madridista.hu oldalról tilos az idézés!

A törölt hsz-ekkel kapcsolatban reklamációt csak úgy fogadunk el, ha a felhasználó a kérdéses törölt hsz-t képes prezentálni a moderátorok felé. Ez tehát azt jelenti, hogy ajánlott minden felhasználónak a küldés után megörökíteni a hozzászólást (printscreen, vagy képmetsző program - ezzel kb. 3 másodperc - segítségével), úgy, hogy annak a küldési ideje, illetve az előtte lévő hozzászólásnak legalább a küldési ideje, és a küldője látható legyen. Aki ezen ajánlásnak nem tesz eleget, annak a panaszát a moderátorok nem kötelesek kivizsgálni. Ezzel megelőzhetőek a moderátorok visszaélései, illetve a "De én semmi szabályelleneset nem csináltam" típusú reklamációt. Reméljük, megértitek, hogy ez mindkét fél közös érdeke.

Ma már egészen egyszerű megtalálni bárkinek az elérhetőségét, így mostantól a játékosoknak szánt jókívánságokat, ne az adott játékos topicjába írjátok, hanem magának a játékosnak, igaz ez az új igazolások esetében is, csak ott - természetesen - az üdvözlő üzenetekre vonatkoztatva. Az ilyen jellegű hsz-eket szintén törölni fogjuk. Kivételt képezhet ez alól az a hsz, ami pl egy játékos születésnapján az első informatív jellegű hsz. Hiszen, ezzel felhívhatja a fórumozók figyelmét az adott játékos születésnapjára, akik ezután elküldhetik a játékosnak személyes jókívánságaikat.

Amennyiben egy könyv, film, sorozat, vagy bármilyen mű egy-egy részletével kapcsolatban van kérdésed, vagy közölni valód, mindenképpen használj sárga, vagy fehér színt, ezzel meghagyva a megismerés örömét a többi felhasználónak. Ellenkező esetben a hsz-od könnyen törlésre kerülhet. Fontos azonban, hogy sporteseményekre ez a szabály nem vonatkozik! Ezért ajánljuk, hogy amennyiben felvételről szeretnél végigizgulni bármi hasonlót kerüld el az adott topico(ka)t (Pl. ha egy Forma 1-es futam a televízióban CET szerint 14:00-tól már felvételről megy, nem ajánlatos délelőtt a hozzá kapcsolódó témát böngészned, ha még szeretnél izgulni a közvetítés alatt).

Tilos mindennemű politikai, vallási, etnikai jellegű hozzászólás, illetve fokozottan figyeljetek oda az olyan témáknál, amelyek könnyen ebbe az irányba kanyarodhatnak el. Amennyiben bármely beszélgetés ezen pontok valamelyikét érinti, azonnali beavatkozást von maga után.

Tilos a torrent oldalak nyílt reklámozása,meghívók kéregetése,továbbá a direkt letöltési linkek közzététele. Az ilyen jellegű hozzászólások azonnal törlésre kerülnek.

Sajnálatos módon mind magyarországi, mind nemzetközi szinten elszaporodtak a színvonaltalan, komolytalan (sport)oldalak.
Erre vonatkozóan, a kacsákat és az azt követő több oldalnyi okfejtéseket megelőzendő, elkészítettük a tiltott oldalak folyamatosan bővülő (!) listáját:

A "tiltottak listája":
www.tribalfootball.com
www.samsungsport.hu
www.topfoci.hu
www.stopli.hu
www.foci24.com
www.bulvarsport.hu
www.nb1.hu
www.focitipp.hu
www.sporthirado.hu
www.stop.hu

Továbbá minden .gportal, .atw és .extra kiterjesztésű oldal.

Ezen oldalakról tilos a fórumra linkelni, tilos róluk idézni és a bennük megjelent tartalmakról írni (bármilyen formában), illetve minden olyan információt tartalmazó hozzászólást törlünk majd, amely alatt nincs megjelölve annak a forrása. Éppen ezért, kérünk mindenkit, hogy amennyiben egy átigazolási (vagy akármilyen) hírt akar megosztani a fórumozókkal, a hír valódiságát igazolóan jelölje meg annak forrását is.

A moderátorok vezetni fognak egy ún. Fekete Listát, amelyen azoknak a neve szerepel, akiktől ebben a topicban hozzászólást kellett törölni, valamint a törölt hszek száma.
5 és 10 törölt hsz között szankcionálni fogunk, méghozzá kitiltással. A konkrét szankció, illetve az, hogy hány törlés után lép érvénybe, egyénenként változik, moderátori elbírálás alapon. Így például van köztetek olyan, aki tudja magáról, hogy mennyi munkát adott nekünk régebben, nos erre mi is emlékezni fogunk ilyen esetekben.
A listát ti nem tudjátok majd követni, ezzel is próbáljuk elérni, hogy figyeljetek oda arra, mit írtok.

Ha valaki folytatólagosan megsérti a jó ízlés határait, neve nem szalonképes, többszörösen „visszaeső”regisztrációja azonnal törlésre kerül. Ezáltal összes korábbi hozzászólása elveszik, neve és IP-je tiltólistára kerül az EUROBARCÁN és a MADRIDISTA.HU honlapján is.
EUROBARCA TEAM
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára miihii 2013.01.23. 16:10:17-kor.
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.01.22. 21:32:03

kanty írta:Férfiak szülési fájdalmakkal. Elég komoly:
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... lsPXpR2ORU
Egyből ez jutott az eszembe:
"Chandler, most kéne téged tökön rúgni" :lol: :lol:
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2013.01.22. 21:20:49

Férfiak szülési fájdalmakkal. Elég komoly:
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... lsPXpR2ORU
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2013.01.22. 20:49:24

daffy írta:http://www.idokep.hu/hirek/villanas-budapest

pestiek,láttátok? én láttam,de nem tudom mi lehetett. hirtelen azt hittem,hogy a közeli stadion,de ahhoz túl fényes volt.

áhá, szval nem hallucináltam.... valami bevillantott a szobámba, mondom WTF?! ááá, biztos sok volt a red bull.

Erre mégis tényleg volt villanás. Szerintem:

1. kóbor aszteroida vagy
2. észak-korea
KépKép
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2013.01.22. 20:37:30

Gareth Tello írta:
daffy írta:http://www.idokep.hu/hirek/villanas-budapest

pestiek,láttátok? én láttam,de nem tudom mi lehetett. hirtelen azt hittem,hogy a közeli stadion,de ahhoz túl fényes volt.
:shock: Sajnos nem.
Hamarosan jönnek a hipotézisek, hogy ufók voltak satöbbi. :lol:
szerintem csak az Úr leszólt viktornak,de lehet hogy tévedek :D
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.01.22. 20:36:44

daffy írta:http://www.idokep.hu/hirek/villanas-budapest

pestiek,láttátok? én láttam,de nem tudom mi lehetett. hirtelen azt hittem,hogy a közeli stadion,de ahhoz túl fényes volt.
:shock: Sajnos nem.
Hamarosan jönnek a hipotézisek, hogy ufók voltak satöbbi. :lol:
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2013.01.22. 20:28:58

http://www.idokep.hu/hirek/villanas-budapest

pestiek,láttátok? én láttam,de nem tudom mi lehetett. hirtelen azt hittem,hogy a közeli stadion,de ahhoz túl fényes volt.
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2013.01.22. 15:03:47

http://aranylaci.freeweb.hu/mars-report/mars-report.htm
ezt érdemes végigolvasni.
Ha valaki megteszi rajtam kívül még érdekelne majd a véleménye.
Azt elárulom, hogy a társadalmunk jelentős része tabuként kezeli ezt és értékelés helyett egy legyintéssel-" ugyan menj a hülyeségeddel a ..."- élből elutasítja.
Nos?....
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.01.22. 13:49:58

18Barca99 írta:Viszont ezt, hogy: "akkor simán kifizeted (inkább mint most hitelből meg nem tudom hogy)" -- > mit fizetek ki pontosan? nem értem.
Ugye ennek az a lényege h ha nem dolgozol x évet itthon, akkor ki kell fizetned a képzésed költségét. Na most ha lesz mondjuk egy 60-80 ezer eurós éves fizetésed külföldön, akkor ezt mellényzsebből kirázod. Egyszerűbb, mint hogy most spórold össze a filléreket vagy vegyél fel diákhitelt.
Avatar
18Barca99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2009.12.08. 19:36:08
Tartózkodási hely: Budapest

2013.01.22. 13:30:49

sjd írta: Viszont, ha beleszólhatok, ha csak a röghöz kötés tart vissza az államira való jelentkezéstől, sztem röhögve írd alá, egyrészt ha külföldön fogsz dolgozni a diploma után 10 évet, akkor simán kifizeted (inkább mint most hitelből meg nem tudom hogy), másrészről joggal sok lehetőséged nincs külföldre kijutni.

Hát szerintem egyrészt nem fogom tudni elérni azt a 470est ponthatárt, mivel hiába van két B2-es nyelvvizsgám és emeltezek töriből, akkor is csak 90 plusz pontom van tehát már buktam 10et a lehetséges 100ból.

Viszont ezt, hogy: "akkor simán kifizeted (inkább mint most hitelből meg nem tudom hogy)" -- > mit fizetek ki pontosan? nem értem.

Az meg, hogy joggal nem tudok elhelyezkedni külföldön azt elhiszem, meg ha esetleg ki is jutnék külföldre se biztos, hogy a jogász körben dolgoznék. De eleve azt nem akarom, hogy bármennyi ideig is ne legyen szabad utam ki, ha esetleg jönne bármilyen lehetőség. Meg ugye amit említettem, hogy nem egész biztos, hogy el tudom érni azt a 470es határt. Aztán meg ha sokan elérjük akkor nem vesznek fel mindenkit..
Ha el kell törnöm valamimet a pályán, akkor eltöröm, és nem panaszkodom, ha ez segít az edzői stábnak és a csapatomnak. Ez a fajta elkötelezettség a legfontosabb, hogy meglegyen mindenkiben. - Ivan Rakitic
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.01.22. 00:24:17

sjd írta:
Sanama írta: Ezt pontosan hogy érted? Mert én épp azt olvastam, hogy a jelentkezők létszámának 10-20%-a fog kapni támogatott helyet, tehát 200nál max 20.
sry, most olvastam el rendesen a cikket. Azt hittem, hogy az egyetem által meghatározott keretet ez esetben is felveszik. Mindenesetre nekünk még ez a 20% is több, mint a 0.
Igen, ezért is írtam, hogy:
1- ha ez tényleg így lesz, akkor mi szívtuk be a legjobban
2- nálunk ugye csak ng-n volt 20 hely, most meg akkor mindenhol lesz kb annyi.

Mindenesetre kíváncsian várom, hogy mi lesz ebből az egészből...
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.01.22. 00:20:30

Sanama írta: Ezt pontosan hogy érted? Mert én épp azt olvastam, hogy a jelentkezők létszámának 10-20%-a fog kapni támogatott helyet, tehát 200nál max 20.
sry, most olvastam el rendesen a cikket. Azt hittem, hogy az egyetem által meghatározott keretet ez esetben is felveszik. Mindenesetre nekünk még ez a 20% is több, mint a 0.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.01.22. 00:17:27

sjd írta:
Sanama írta:
Ez most nem tudom h nekem szólt-e, de én ezzel tisztában vagyok, a minimum ponthatár nem garancia arra, hogy felvesznek valakit. Nekem bőven elég az a tudat, hogy egy Corvinus GM-en ennél a ponthatárnál a 200 főnek simán a fele államin lesz, míg nekünk csak költséges volt. Mondjuk azt nem tudom, h a BGF turizmuson kit fog az állam támogatni egy 465-ös ponthatárral.
Amúgy én se így, se úgy nem járok jól, mert 454-em lett, ezzel meg nincs értelme újra felvételizni.

Abban tényleg igazad van, h aztán ez hatalmas engedmény, ha megint megvonnak 300 milliót mondjuk az egyetemtől, még így is örülhetünk, hogy relatíve alacsony nálunk a tandíj.
Amúgy most akkor végül jössz GM-re?
18Barca99 írta, hogy oda annyi, arra reagáltam elsősorban.

"Corvinus GM-en ennél a ponthatárnál a 200 főnek simán a fele államin lesz"
Ezt pontosan hogy érted? Mert én épp azt olvastam, hogy a jelentkezők létszámának 10-20%-a fog kapni támogatott helyet, tehát 200nál max 20.

Átjelentkezni csak 60 megszerzett kredit után lehet, ami ugye leghamarabb 2. félév végén lesz, szóval addig várnom kell, de utána be fogom adni a kérvényt :)

Nekem 480-am lett, szóval amennyiben lesz támogatott hely, biztos, hogy jelentkezek.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.01.22. 00:12:45

[quote="Sanama"][/quote]
Ez most nem tudom h nekem szólt-e, de én ezzel tisztában vagyok, a minimum ponthatár nem garancia arra, hogy felvesznek valakit. Nekem bőven elég az a tudat, hogy egy Corvinus GM-en ennél a ponthatárnál a 200 főnek simán a fele államin lesz, míg nekünk csak költséges volt. Mondjuk azt nem tudom, h a BGF turizmuson kit fog az állam támogatni egy 465-ös ponthatárral.
Amúgy én se így, se úgy nem járok jól, mert 454-em lett, ezzel meg nincs értelme újra felvételizni.

Abban tényleg igazad van, h aztán ez hatalmas engedmény, ha megint megvonnak 300 milliót mondjuk az egyetemtől, még így is örülhetünk, hogy relatíve alacsony nálunk a tandíj.
Amúgy most akkor végül jössz GM-re?
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.01.22. 00:03:37

sjd írta:
18Barca99 írta:de aki önköltségesre szeretne menni annak a tavalyi év ponthatárait kell nézni?
Nagyjából igen, ugye azt az egyetem határozza meg. Attól függ, h ha most sokkal többen kerülnek majd be államira, akkor valószínűleg az önköltséges ponthatár is feljebb megy.
Viszont, ha beleszólhatok, ha csak a röghöz kötés tart vissza az államira való jelentkezéstől, sztem röhögve írd alá, egyrészt ha külföldön fogsz dolgozni a diploma után 10 évet, akkor simán kifizeted (inkább mint most hitelből meg nem tudom hogy), másrészről joggal sok lehetőséged nincs külföldre kijutni.

Amúgy én most hihetetlen boldog vagyok, h az előző évfolyamnak is volt és a következő évfolyamnak is lesz állami hely,
csak nekünk nem a szakunkon. :evil:
Hosszú post lesz.
Srácok,
Szerintem félreértitek a cuccost. Meg az egész rosszul van kommunikálva, eleve, gondoljatok bele, előre meghatározni ponthatárt? wtf? A legnagyobb hülyeség. Mi van ha 5ezer jelentkezőből 5ezer eléri a 460at? Nyilván gondoskodó állam szerepét bevállalják, és támogatnak mindenkit :P

Csak a mi, tavalyi példánkból induljunk ki. Én BCE-NG-n vagyok. A fizetős ponthatár volt tavaly ide 453 Idén meg azt akarják mondani, hogy 460nál felvesznek államira? Mi???? Kábé tőlünk mindenki adná be a papírját még egyszer, mert sokaknak van 460+ pontja, ergo felvennék őket is, meg még a most érettségizőket is, akik elérik a 460at?
Dehogy.

Elmondták, hogy ezek minimum ponthatárok, ami változhat a jövőben, illetve a létszám 10-20%a fog kapni állami támogatást, ami kb. megegyezik az idei NG arányának.(130an vagyunk kb a szakon és olyan 20ember államis)

Szóval, véleményem szerint a Corvinuson kb. ugyanannyi lesz a ponthatár államira, NG-re biztos megint ilyen 480 körül lesz. A többi szakot nem tudom, mert ugye ott nem indult támogatott képzés. Ezt ahogy sjd is írja, igazán a 2012es évfolyamot szúrta meg a rózsa tövise... egyébként erre a HÖOK azt mondta elvileg, hogy ezt a problémát a napokban napirendre fogják tűzni, mármint a mi évfolyamunknak a létszámát, bár nem hiszem, hogy sokat tudnak tenni.

És még az egyik cikkben az is volt, hogy a végső (minimum) ponthatárokat akkor határozzák meg, ha eldöntik, hogy pontosan hány támogatott hely lesz ezekre a helyekre. De egyszerűen ezt a minimum pontot nem értem, sztem csak a nép etetése, bár bocsánat.... Korábban leírtam, hogy mi van ha a tervezett keret 2szerese eléri a pontot? Úgysem vesznek fel mindenkit.
De nekem se teljesen tiszta ez az egész, sőt...

sjd,
egyébként én ezek után tuti beadom idén a jelentkezésemet, hátha...Ha már csak eleve BCE-GTK-n azon az 5 vagy hány szakon indul 10-15db támogatott hely, már mindjárt több, mint nálunk egész évfolyamon a 20.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.01.21. 23:49:15

18Barca99 írta:de aki önköltségesre szeretne menni annak a tavalyi év ponthatárait kell nézni?
Nagyjából igen, ugye azt az egyetem határozza meg. Attól függ, h ha most sokkal többen kerülnek majd be államira, akkor valószínűleg az önköltséges ponthatár is feljebb megy.
Viszont, ha beleszólhatok, ha csak a röghöz kötés tart vissza az államira való jelentkezéstől, sztem röhögve írd alá, egyrészt ha külföldön fogsz dolgozni a diploma után 10 évet, akkor simán kifizeted (inkább mint most hitelből meg nem tudom hogy), másrészről joggal sok lehetőséged nincs külföldre kijutni.

Amúgy én most hihetetlen boldog vagyok, h az előző évfolyamnak is volt és a következő évfolyamnak is lesz állami hely, csak nekünk nem a szakunkon. :evil:
Avatar
sjay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2009.07.20. 20:11:36
Tartózkodási hely: Nyíregyháza/Nagyhalász

2013.01.21. 21:02:08

bowlinggolyo írta:... elég csak visszamennünk 3-4 évet, amikor a Levante nem volt képes fizetni a játékosainak.
Nem kell annyit visszamennünk, elég ha megvizsgáljuk mondjuk a Malaga helyzetét, akik a nagy bevásárlások meg befektetések után alig tudtak fizetni a játékosaiknak, és ki is tiltották őket a BL-ből néhány évre.
Avatar
18Barca99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2009.12.08. 19:36:08
Tartózkodási hely: Budapest

2013.01.21. 20:54:33

Üdv!

Látom origo lehozta az új ponthatárok arra a 10en párhány helyre ahova eredetileg nem terveztek államilag támogatott helyeket. Az rendben van, hogy államilag támogatottra ennyi a pont, de aki önköltségesre szeretne menni annak a tavalyi év ponthatárait kell nézni? (Jogra szeretnék menni, és nincs kedvem aláírni semmiféle papírt amivel még évekig itthon kellene esetleg dolgoznom - hálisten olyan a hátterem, hogy képesek fizetni a tandíjamat.) Valaki tud valamit erről a rendszerről?
Ha el kell törnöm valamimet a pályán, akkor eltöröm, és nem panaszkodom, ha ez segít az edzői stábnak és a csapatomnak. Ez a fajta elkötelezettség a legfontosabb, hogy meglegyen mindenkiben. - Ivan Rakitic
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2013.01.18. 23:29:49

Mezner2 írta:A spanyol liga gazdaságilag még mindig a PL előtt jár tudtommal,ahol minden élcsapat(city-t leszámítva,még a chelseanek is vannak komoly adósságai) akkora adóssághalmazokat görget maga előtt,hogy ha egyszer ott kidurran a lufi,akkor konkrétan az egész ligának vége.
Ezt áthozom inkább ide, mert a Valdés topikban túl nagy off lenne.

Álljon meg a menet, az hogy vkinek adóssága van az nem jelenti azt ,h neki rosszabb a gazdasági helyzete. Amíg mindenki tudja fizetni az adósságát és a bevételi oldal nagyobb ütemben nő, mint az adósság, addig nincs probléma. A spanyoloknál nagyobb problémák vannak, mint Angliában, elég csak visszamennünk 3-4 évet, amikor a Levante nem volt képes fizetni a játékosainak.
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.01.18. 19:14:14

Game90 írta:
Valami bizonyíték azért jöhetne majd, hogy tényleg volt szeksz.
Ez másnak is eszébe jutott :P

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/ ... 1126_n.jpg

(Eddig 3700 közel két óra alatt :D )
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.01.18. 17:46:13

And kids, this was the story how I met your mother :lol: :lol: :lol:
"And my heart will leave you never."
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2013.01.18. 17:45:30

Gareth Tello írta: (És elképzelem, ahogy kanty és messideco ássa ki magát a hóból... :lol: )
Nem aktuális. Itt Kolozsváron jelenleg esik. Otthon Vargyason (guglizz rá) pedig szintén nincs hó. De Karácsony előtt itt is volt elég rendesen, de megoldottuk. Van keményebb meló is a hólapátolásnál. 8)

A srác sztorija érdekes. De sokat szerintem nem ér el vele. Ha lesz is szex, akkor is mi értelme van? 5 másodperc lesz az egész, s csak ő fogja élvezni. :P Inkább hódította volna meg valahogy a csajt.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.01.18. 17:37:57

Game90 írta:Valami bizonyíték azért jöhetne majd, hogy tényleg volt szeksz.
Az tuti nem lesz, szerintem a csaj gyorsan bedobott egy ciánkapszulát, amint meglátta, hogy megvan az egymillió lájk. :twisted:

http://index.hu/belfold/2013/01/17/egyr ... unantulon/
Gyönyörű a tél.
(És elképzelem, ahogy kanty és messideco ássa ki magát a hóból... :lol: )
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2013.01.18. 17:03:51

KépKép
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2013.01.18. 17:02:07

Valami bizonyíték azért jöhetne majd, hogy tényleg volt szeksz.


Az Indiai-óceánon tengeri homokvihart kaptak lencsevégre ausztrál halászok. A ritka természeti jelenség az ausztrál meteorológiai szolgálat szerint annak köszönhető, hogy az elmúlt napokban feltámadt erős szél felkavarta a rendkívüli szárazság miatt fellazult port a szárazföldön, és nagy mennyiségű anyagot fújt az óceán fölé, ahol a nedvesség miatt a szálló por kicsapódott a levegőből.


Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára PCsabi 2013.01.18. 17:06:54-kor.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Válasz küldése