Utazás Barcelonába

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
Ronal.10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2005.12.18. 09:10:35
Tartózkodási hely: Dunakeszi

2009.05.20. 14:21:32

h tele lesz e a stadion sztem a meghívott csapattól függ. Milan-Ronaldinho-- Nou Campba sztem 100% h teltház. De ha megint vmi Délamerikai társoságot hívnak meg, nem h nem lesz teltház, de el se megyek :lol:
Rumig
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2005.08.26. 21:49:04
Tartózkodási hely: EU

2009.05.20. 14:12:36

Csak annyit jegyeznék meg, h Gamperen korántsincs mindig teltház, tavaly pl kb 65ezren voltak. Mondjuk én úgy 40ezret tippeltem a helyszínen; hiába, 65ezer is könnyedén elveszik a Nou Campben :) De attól még a hangulat igen jó volt. A jegyek meg jellemzően olcsóbbak, mint bármely bajnokira. Ennek gondolom az az oka, h augusztus végén a barcelonaiak is nyaralnak. :)
2006. május 17., 2009. május 27.,
2011. május 28., 2015. június 6.
Avatar
Primitive
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1669
Csatlakozott: 2007.06.25. 10:48:23
Tartózkodási hely: Budapest

2009.05.20. 13:41:58

messi54 írta:Kb. hány fő jelentkezését várjátok??
Kitől lehet informálódni??
Ne haragudjatok,hogy ennyit kérdezek,de nem vagyok képbe a dolgokkal nagyon,mivel nagyon új vagyok...
Ez már nekem is kicsit sok.. Lapozzatok lejjebb, minden érthetően, világosan le van írva.
Ne legyetek lusták visszalapozni 2-3 oldalt :!: :roll: :twisted:

Hogy ne legyen OFF :

Bár valószínűleg én nem fogok menni, sajnos, viszont, ha mennék, én biztosan, az 'Iván féle minibuszos' ajánlat mellett tenném le a voksom.
Több idő, fárasztóbb,hosszabb kontra olcsóbb, és talán jobban összekovácsolja a közösséget. :wink:
"Non scholae sed vitae discimus"
"Primum nil nocere"
"Lege artis medicinae"
Avatar
Iniesta
Jugador del Barça
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2005.02.10. 13:08:16
Tartózkodási hely: Gyor

2009.05.20. 13:40:00

A nyári időpontot támogatom én is, az utazás módja számomra közömbös.
Avatar
messi54
Barça C
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2009.05.13. 10:37:59

2009.05.20. 13:31:52

Kb. hány fő jelentkezését várjátok??
Kitől lehet informálódni??
Ne haragudjatok,hogy ennyit kérdezek,de nem vagyok képbe a dolgokkal nagyon,mivel nagyon új vagyok...
Avatar
pety27
Capitá del Barça
Hozzászólások: 603
Csatlakozott: 2007.12.23. 13:28:45
Tartózkodási hely: Jamaica

2009.05.20. 13:21:25

Szerintem jobb lenne a nyári időpont,én pl. már január óta arra készülök.Az oda-vissza út pedig természetes hogy jobb lenne repülővel,2 óra alatt ott lennénk 2 nap helyett.Sőt..ha augusztus vége lenne,még beleeshetne egy második meccs(szuper-kupa) megtekintése is.Szóval szerintem maradjon az augusztus végi időpont..akkor még több ideig is tudnánk lenni mint pl ősszel.
Kép

Reggel arra ébredtem, hogy már nem alszom....
Avatar
Bányász
Rendfenntartó - moderátor
Hozzászólások: 3345
Csatlakozott: 2007.12.07. 21:34:15
Tartózkodási hely: Neverland

2009.05.20. 12:53:41

Na szépen változnak a dolgok az úttal kapcsolatban. :)

Ha már így a repülő felé tendál a dolog akkor gondoltam kíváncsiságból megnézem,h melyik társaságoknál lehet csoportos jegyet foglalni.(mert szvsz majd úgy kellene)Nos hát mindegyiknél. :)

Ugye ha jól tudom két társaság repül egyenesen Barcelonába Pestről.A ClickAir meg a Wizz.Mindkettőnél van ilyen opció de a Wizz-nél olvastam egy ilyet:
nyitott foglalási névsor az indulás előtt 72 órával bezárólag

Ez sztem számunkra érdekes lehet de mindenképp célszerű.

Meg ha tanácsolhatom akkor akár meg lehet nézni a gépeket pozsonyi meg bécsi indulással is akár.Mert van,h tízezer ftvel is olcsóbb a jegy.Ott meg a Sky Europenak van ilyen ajánlata:
Name changes for free until 2 hours before departure


Még annyit tennék hozzá,h azért nekem nagyon vonzó a telt ház.Szóval nem 50ezer emberrel szeretnék meccset nézni hanem 90el. :) Szóval ha ősz lesz belőle akkor jó lenne ha valami nagyobbacska csapat elleni meccset ejtenénk meg. :)
Kép
"Akinek rózsaszín a világ az hazug,aki mindent imád nem látta még úgy a tengert ha zúg..."

"A szívem a Barçában van, és egy nap ismét magamra öltöm majd ezt a mezt." Yaya Toure
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2009.05.20. 12:19:30

Üdv!

(Némiképp szeretnék csatlakozni az előttem szólóhoz.) Nem akarok beleszólni a nagyok dolgába, de ha az after party (ősz) maradna a végén, én is szívesen utaznék. Pénz és időpont nem mérvadó.
Avatar
Ronal.10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2005.12.18. 09:10:35
Tartózkodási hely: Dunakeszi

2009.05.20. 12:11:59

kb hány 100ezer ft lenne? mindennel együtt :!:
Avatar
messi54
Barça C
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2009.05.13. 10:37:59

2009.05.20. 11:20:12

Sziasztok!
Én elég új vagyok itt a fórumon,nem tudom,hogy nekem is van-e jogom jelentkezni a Barcelonás útra??
Meg majd,ha kaphatnék infókat azt nagyon köszönném!
Avatar
Cooltiszo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2004.10.08. 06:57:08
Tartózkodási hely: Bp

2009.05.20. 11:17:18

Az őszi időpont nekem is kellemesebben hangzik, bár az se biztos anyagiak miatt. De a nyár biztos hogy nem jó :)
Repülő mellett vagyok (bár még sose repültem), de nem szeretem a több napos buszutakat. Egy nap még jó, de a hosszabb már fárasztó számomra.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2009.05.20. 11:11:55

Csak egy dolog ami a Gamper mellett szól, és hogy írtad Andris,h jobb meccset látnánk az őszi bajnokin, hát Gamperen 100%,h valamennyi fontos playa pályán lesz, ha csak nem sérült, ez garancia, igaz ősszel még nem dől el semmi, szóval valószínűsíthető az akkori bomba csapat is,de élvezetes,hangulatos,és gála szerű meccs inkább várható a Gamperen (jó tudom,h ettől a Barcától bármikor várható)

Mivel még nem véglegesítettem én a helyemet,nem mint utazó,csak mint sima fórumer írom le a véleményem az utazás körülményeiről:

amikor felvetettétek az ötletet eme remek lehetőségre, egyből a busz volt többségben,és szntem pontosan tudta akkor is a többség,h egy +1,2 nap is akár, annyiban változik a helyzet,h ha tényleg húdenagyon gáz a zsé-s része, akkor lehet ,LEHET,h az egész hangulata nem ér annyit, bár utaztam már pár ezer kilométert busszal, főleg erdélybe, azok se pár órás utazások voltak, és teljesen rendbe volt a szitu. na de kiváncsian várom a helyzet alakulását továbbra is.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
PetI
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: 2004.10.09. 10:59:55
Tartózkodási hely: London

2009.05.20. 10:55:48

Nekem is hasonló a véleményem, mint rszergejnek. A repülőt mindenképpen támogatom. Az időponttal kapcsolatban: én mennék ősszel IS, de a Gamper Kupába meg már úgy beleéltem magam, úgyhogy nálam egy szavazat Joan-nak! :D De hangsúlyozom, ha ősszel utaznánk, azt sem hagynám ki.
Szóval szívesen megyek (szinte) bármikor, csak döntsük el minél hamarabb, mert akkor úgy kell szerveznem a nyári melómat.

A szervezőknek pedig nagy respekt a sok fáradozásért.
Avatar
rszergej
Capitá del Barça
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2007.10.18. 01:21:39
Tartózkodási hely: Gyomaendrőd

2009.05.20. 10:16:42

Kösz az új infot.

Én csak a magam részéről tudok nyilatkozni.

1. A repülős dolgot mindenféle képen támogatom, ugyanis amikor felmerült a buszos ötlet én arra gondoltam rögtön, hogy ez min 3 nap plusz, ami, mivel én dolgozok, egy kicsit necces számomra.

2. Az időponttal kapcsolatban. Igen persze könnyebb lenne ősszel és egyszerűbb, de én a magam részéről még mindig a gamper kupánál maradnék, ennek az az egyszerű oka van, hogy pl. én már beterveztem és le is beszéltem kollégáimmal a szabit augusztus végére + 1-2 nap szeptember elejére.
Még egyszer mondom, csak magam részéről írom ezt.

Majd meglátom, hogy a többiek hogy viszonyulnak az új ötlethez.
Kép
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13508
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2009.05.20. 09:45:33

Nos hölgyek-urak, fiúk-lányok!

A kis nyári Gamper túrával kapcsolatos aggályainkat már lentebb olvashatjátok, összefoglalva: Irtózatos mennyiségű időt kidobnánk vele a kukába (minimum 2+2 nap oda-vissza út), valamin az Iván által előzetesen kalkulált útiköltségnek minimum a kétszerese, de könnyen lehet a háromszorosa is a végső összeg, az időben több út miatti benzinplusz, és az autópályadíjak miatt.

Tudjuk, ti választottátok az időpontot, és az utazás típusát is, ám most ismét szeretnénk másik irányba mozdítani a társaságot. Aztán írjátok a véleményeteket, mi csak ismét feldobunk egy ötletet.
A fent említett nehezítő körülmények miatt egyrészt a repülés irányába szeretnénk terelni a dolgot, másrészt pedig a nyári túra helyett egy rövidebb, de tartalmasabb őszi útra gondoltunk.

A legfontosabb indokok a következőek (bővül mert tuti kihagyok.. ) :
  • - Utazási költségeket illetően kevesebb volna, akár busz (forgalom miatt), akár fapados repülő jegyek, hiszen nyár után, szezon után volnánk

    - A szállás személyekre értendően lényegesen rugalmasabb volna, hiszen nincs szezon

    - Nem kéne most az elkövetkező pár napban eldönteni mindenkinek, hogy jön-e, vagy sem, meg tudja-e oldani anyagilag, vagy sem.

    - Valószínűleg lényegesen jobb helyekre juthatnánk egy őszi bajnokin, mint egy mindig teltházas Gamperen, és szerintem jobb meccset is láthatnánk.

    - Lényegesen jobb, kellemesebb volna az időjárás
Ivánnak napokon belül foglalnia kéne a szállást, ugyanis a nyári időpontunkra már akadnak más érdeklődők is. Így aztán, ha maradna ez a formáció, dolgoznunk kéne konkrétumokon nagyon gyorsan, és mindenkinek hamar el kellene dönteni, és aztán elkezdeni befizetgetni a különböző összegeket.

Az őszi túra hátrányairól is : nyáron többetek van szabadságon nyilván, és egyszerűbb is ezt megoldani, az őszihez is kéne 2-3 nap szabadság. Iskolából ezt bárki megoldja, munkahelyről neccesebb.

Nem tudom ki tervezett esetleg tengerben fürdést, az ősszel nyilván nem mehetne igazán, ellenben városnézés egészen könnyedén, jobb időjárással, kevesebb emberrel.

A magam részéről emellett az ötlet mellett volnék, ami nem meglepő, tekintve hogy a nyárira nem igazán tudnék menni, ugyanakkor mindenképp objektív maradtam, és tulajdonképpen csak közvetítem Iván gondolatait is. Emellett, mondom: költségekben nem járnánk sokkal rosszabbul repülővel, de nyernénk 3 napot, ami elképesztően sok (persze nem feltétlen BCNban töltenénk mindhármat, hanem később indulás, korábban érkezés), illetve az őszi sokkal kellemesebben hangzik a fent említett dolgok miatt.

repcsi vs busz dolgot még majd konkrétabb árakkal próbáljuk prezentálni, elsősorban az időpont változást kellene kommentálni. :)
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2009.05.13. 17:28:51

Nos, mi múlt nyáron, június végén Sorrentóból, ami Nápolytól még Délre van 17 óra alatt hazaértünk busszal. Úgy, hogy a megállási időket rendesen betartották a sofőrök, Velence mellett 1,5 órát megálltunk shoppingolni. És végig Olaszországban autópályán utaztunk.
Egy-egy dugó elképzelhető, de minden 100 km-en nem fogtok belekerülni egy dugóba.
A buszozásnak pedig igenis van hangulata, feelingje. Sem én, sem 61 éves Édesanyám nem volt olyan, mint a "mosott sz.r". Nagyon élveztük, nagyon jó volt. Sokat beszélgettünk, nevettünk, filmet néztünk, zenét hallgattunk. Természetesen a sebességhatárt is betartotta 2 sofőr. Mert abban igazad van, hogy azt nagyon komolyan veszik Itáliában.
Kép
Avatar
pety27
Capitá del Barça
Hozzászólások: 603
Csatlakozott: 2007.12.23. 13:28:45
Tartózkodási hely: Jamaica

2009.05.13. 15:52:08

messi54 írta:Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni,hogy hány órás a repülőút??
Előre is köszönöm a válaszotokat!
2 óra kb.
Kép

Reggel arra ébredtem, hogy már nem alszom....
Avatar
messi54
Barça C
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2009.05.13. 10:37:59

2009.05.13. 10:43:50

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni,hogy hány órás a repülőút??
Előre is köszönöm a válaszotokat!
Avatar
titán
Barça B
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2009.02.02. 09:27:47
Tartózkodási hely: Bp.

2009.05.13. 10:00:18

deffent írta:
Buszos út hátrányai:

1. Időveszteség
2. Mosott kaki leszel, én pl. buszon én még életemben nem aludtam jót.
3. A 2. pontból következik, hogy megérkezés után tovább kell pihenned az út fáradalmait.

Előnyök:

1. Látod, merre mész, látnivalók
2. Közösségibb dolog (bár 30 óra után már nem előny lesz)
3. Olcsóbb

Ha az előnyökből kiveszitek a látnivalókat, meg esetleg még az ára sem sokkal olcsóbb, akkor egyértelmű, hogy nincs értelme busszal menni.

Remélem segítettem egy kicsit.
Egyetértek az előttem szólóval.. annyit tennék hozzá, h a buszos utazások alkalmával félúton szokott lenni egy tranzit szállás (Nice környéke) és még úgy is rettenet fárasztó a két etappal..

a látnivalókkal kapcsolatban pedig nem árt elfelejteni, h autópályán mennénk, az meg nem a riviérán hasít keresztül.. sztem Genova környéke az amiről itt mindenki beszél látnivaló terén.. de az egy cca 100 km -es szakasz (ahol hegyek + tenger a panoráma.. van ienből még talán vagy kettő) a 2000 km -ből és naon nagy része halad az útnak a határtalan semmi közepén..

tehát ha téllleg csak pár ezer forinttal drágább a repülő akkor higgyétek el érdemes befektetni (+ egy napot nem alvással hanem a közösségi dologra való rágyúrással lehet tölteni Barcelonában)!
Avatar
Cyrrus Vance
Barça C
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2009.05.06. 14:09:31
Tartózkodási hely: Almásmácsonya

2009.05.13. 09:48:55

Én februárban voltam kint a Gijon elleni mérkőzésen. Repülővel. Az Iberia fapados járata - ClickAir - a Ferihegy 2-ről indult. A repjegy ára oda-vissza 120 EURO volt. A négycsillagos szálloda - Hotel Itaca H10, a város közepén - 3 éjszakára, kb. 130 EURO. A jegy a meccsre pedig 15 !!!! EURO. Nem egy horror ár. De ha az ember maga intézi időben, jóval a meccs időpontja előtt, még lejjebb lehet faragni az árat.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Cyrrus Vance 2009.05.13. 10:06:37-kor.
Nem baj ha lassan megyünk, mert nem biztos hogy jó irányba haladunk!
Giuly
Barça B
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2006.02.20. 17:07:00
Tartózkodási hely: Budapest

2009.05.13. 08:50:03

Sziasztok!

Szeretnék jelentkezni én is az útra + 1 fővel ha lehet.
Avatar
deffent
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2005.07.14. 14:37:04
Tartózkodási hely: Budapest

2009.05.13. 00:42:22

Amikor én voltam, az Július első fele volt. Mondjuk nem tavaly volt, hanem már megvan vagy 10 éve is, de szerintem sokkal jobbak nem lettek azóta az utazási viszonyok.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13508
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2009.05.13. 00:08:29

Aki ír vmi tapasztalatot segítségképp, az légyszi írja be h az év melyik szakában tette meg az utat! Az elég fontos lehet...
egyébként köszi deffent! :)

Egyébként pedig kezdeti stádiumban van ez az egész dolog, de lassan kezdünk utána olvasgatni. És átszámolgatunk alaposabban mindent, de csak hogy nagyon tömören előrevetítsek: Egyrészt nem biztos h anyagilag olyan jó lesz ez az egész a repüléshez képest, és iszonyat időt meg energiát őröl majd fel. Másrészt pedig anyagilag magasan és nagy különbséggel a legmegterhelőbb időszakban mennétek. Tudom h legtöbbeknek a nyári szabadságba esik, meg ilyenek, de már most számolgatások és minden nélkül azt mondom, sokkal jobb egy őszi dolog, ami 2-3 max 4 nap szabadsággal járna.

szerk:

Mihu, értettem elsőre is, csak elfelejtettem megköszönni a nagy gondolkodásban. :lol: Pontosan arra volt nagyon jó, viszonyítási alapnak. Így láthatja mindenki h mennyi idő is ez valójában.

Picit már jobban átgondolva időben nagyon fárasztó és erős 2 nap oda, és ugyanennyi vissza az, amit reálisnak gondolok.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2009.05.12. 23:53:21

lionelmessi19 írta: Viszont amit írsz, hollandiába egészen más a dolog. :)
Egyrészt a sebességkorlátozás (ami már van egyébként tudtommal azóta) nincs olyan szigorúan véve, másrészt nincs tudtommal ilyen elmebeteg fizetőkapus (kb 30-50 kmenként minimum) rendszer, mint a délieknél. Hiába, nem véletlen jöttem úgy haza egy kéthetes olaszországi körútról, hogy határozott véleményem volt arról a népről, és minden tekintetben negatív nagyjából. Ez is hozzátett azért.
Én azt csak azért írtam, hogy mi ilyen simán, minden akadály nélkül, néha 180-al kavarva 21 óra alatt jártuk meg az 1740 km-t. Na most akkor 2000 km, fizetőkapus dologgal, meg dugókkal, meg mindennel együtt akkor eleve nem lehet 20 óra :wink: Szóval csak cáfolatként hoztam fel a dolgot :)
Avatar
deffent
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2005.07.14. 14:37:04
Tartózkodási hely: Budapest

2009.05.12. 23:28:46

Sziasztok!

Én már voltam busszal Barcelonában (a szállás Lloret de Mar-ban volt pontosabban) az út pedig 36 óra volt. Ebben benne volt pár rövid (1-2 órás) városnézés Olaszországban, de enélkül is 28-30 órával kell számolni.

Szerintem a buszos útnak csak akkor van értelme, ha közben megálltok "világot látni", fényképezni. Ha nem, akkor nem éri meg a fáradság, a buszon alvás, a kiszámíthatatlan időbeli csúszások az autópályán. Ha csak "átszaladtok" Olaszországon és Franciaországon, akkor szerintem inkább érdemesebb pár ezer forinttal többért repülővel menni.

Buszos út hátrányai:

1. Időveszteség
2. Mosott kaki leszel, én pl. buszon én még életemben nem aludtam jót.
3. A 2. pontból következik, hogy megérkezés után tovább kell pihenned az út fáradalmait.

Előnyök:

1. Látod, merre mész, látnivalók
2. Közösségibb dolog (bár 30 óra után már nem előny lesz)
3. Olcsóbb

Ha az előnyökből kiveszitek a látnivalókat, meg esetleg még az ára sem sokkal olcsóbb, akkor egyértelmű, hogy nincs értelme busszal menni.

Remélem segítettem egy kicsit.
Válasz küldése