Mozi & Filmek

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3974
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2016.03.14. 09:58:13

Stoneheart elmegyógyintézet 10/5

egy ilyen jó ötletet, miért kell ilyen átlathatóan csinálni, konkrétan 25 perc után, nem kitaláltuk, hanem elmondták, h őrültek.
Gyilkos ösztön 10/7 (Solace)

Nekünk tetszett, Anthony Hopkins és Colin Farrel, pörgős film.
Kép
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3813
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2016.03.11. 15:45:08

Hali, kellene nekem egy film, fogalmam sincs mi a címe, egy részlet van meg belőle csak.

Valamilyen háború idején játszódik, van egy kislány és egy kisfiú, a kislány egyik lábával van valami, sántít rá és rögzítve van neki. A kisfiú felviszi egy világítótoronyba. Nem sokáig kicsik, a film végére már felnőttek, és valahogy vagy valamikor egymásba szeretnek.

Valaki? :P
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2016.03.10. 19:38:59

soadroli írta:
Hétvégén megnéztem az Aljas nyolcast, rohadt jó :D Pedig féltem a hossza miatt, de egyáltalán nem zavart. Most se csalódtam a mesterben.
Pedig a magyar mozik egy rövidített változatot kaptak. Ami nagyon tetszett az, hogy 70 mm-es szalagot használtak, sokkal "színháziasabb" lett, látni lehetett mi folyik a háttérben, elég kockázatos volt de bejött.
Az egész filmről egy az egyben a Inglourious Bastards pincés jelenete ugrott be. JJ Leigh pedig nagyon vitte a prímet, abszolút megérdemelt volt a jelölése, de minden színész odatette magát. Egyedül Tim Roth lógott ki egy kicsit, csináltak belőle egy Hans Landa-szerű figurát.

Ahhoz képest, hogy Tarantino-mester nem is akarta megrendezni elég jól sikerült.
Forca Barca!!!!
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2016.03.10. 18:35:04

soadroli írta:Room

én a végét is megkönnyeztem amikor elköszön a szobától, szerintem az is nagyon jó jelenet.
:D
Nagyon jó film.
Ott szerintem már minden könnyemet elhasználtam :D

Barátnőm is megnézte, 10/10-et adott rá, illetve ma munkahelyen mondtam a srácoknak, hogy otthon az ÉN-Budapest meg Barátok közt helyett nézzék meg :D
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5236
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2016.03.10. 18:28:30

Kép
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5236
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2016.03.08. 10:21:58

Room

én a végét is megkönnyeztem amikor elköszön a szobától, szerintem az is nagyon jó jelenet.
:D
Nagyon jó film.

Hétvégén megnéztem az Aljas nyolcast, rohadt jó :D Pedig féltem a hossza miatt, de egyáltalán nem zavart. Most se csalódtam a mesterben.
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.03.07. 23:32:56

zola8787 írta:Room:


Egyedül ahol hiányt érzek, az a nagyapa, nem tudni mi lesz vele. Ugye nem bír ránézni az unokájára, elég egyértelmű, hogy a lányának erőszakolóját látná benne. Kellett ez bele, mert simán eltudnám én is képzelni, hogy így reagálnék pedig a kisfiú aztán tényleg semmiről sem tehet, de mégis vártam valamit még ettől a fordulattól.

Amikor tanítják a lépcsőn járni, meg mikor meglátja a kutyát, nálam eltört a mécses. Erőteljesebbek voltak, mint mikor a fiú a rendőrkocsiban ült és az anyukáját is kiszabadították és futott a gyerekéhez, pedig az is nagyon erős jelenet.

Igenigen, örülök hogy tetszett :mrgreen:

ELolvasom majd könyvben is, lehet ott ez a nagypapás sztori jobban ki van kicsit bontva.

Egyébként igen,az mind a kettő szívszorító volt.
Nekem még amikor kiszabadul, és először meglátja az eget...az volt ilyen borzongós feeling,és kipotyogott a könnyem...de a kutyásnál is. Meg a narrációk...kegyetlen.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2016.03.07. 23:16:48

Room:

Behugyozok ettől a filmtől. Fantasztikus, remekmű, nem tudok mást mondani róla. Nem szeretek annyira feliratosan nézni filmet, de kíváncsi voltam, hát megnéztem. 2 órán át pislogni is alig pislogtam, végig lekötött, négyszer bekönnyeztem, ááá, elképesztő.

Az anya Oscar díja teljesen egyértelmű, de ez a kisfiú (aki néhol inkább kislány) is tökéletes alakítást nyújtott.

Nem erőltetett, nem egysíkú. Aki egy picit is érzelmes típus, szereti a drámákat, kötelező darab.

Egyedül ahol hiányt érzek, az a nagyapa, nem tudni mi lesz vele. Ugye nem bír ránézni az unokájára, elég egyértelmű, hogy a lányának erőszakolóját látná benne. Kellett ez bele, mert simán eltudnám én is képzelni, hogy így reagálnék pedig a kisfiú aztán tényleg semmiről sem tehet, de mégis vártam valamit még ettől a fordulattól.

Amikor tanítják a lépcsőn járni, meg mikor meglátja a kutyát, nálam eltört a mécses. Erőteljesebbek voltak, mint mikor a fiú a rendőrkocsiban ült és az anyukáját is kiszabadították és futott a gyerekéhez, pedig az is nagyon erős jelenet.
Ez a film 10/11. Mostantól a Halálsoron, Forrest Gump, Remény rabjai, stb... mellett ezt a filmet is említeni fogom ha megkérdezik mik a kedvenc filmjeim. Drámában az egyik legjobb.
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2016.03.07. 16:17:20

Chino írta:Azt nem tudja valaki, hogy a Preacher-rel mi lett. Elvileg már az év végén ki kellett volna hogy adja az AMC a pilotot, de semmit sem találtam. Ha kaszálták is az első résznek akkor is ki kellett volna, hogy jöjjön, plusz elég nagy hype volt körülötte.
Idén érkezik valamikor májusban.
Itt a trailer: https://youtu.be/UNgI2sRzr8I
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2016.03.07. 15:46:40

Azt nem tudja valaki, hogy a Preacher-rel mi lett. Elvileg már az év végén ki kellett volna hogy adja az AMC a pilotot, de semmit sem találtam. Ha kaszálták is az első résznek akkor is ki kellett volna, hogy jöjjön, plusz elég nagy hype volt körülötte.
Forca Barca!!!!
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3974
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2016.03.07. 14:47:48

Már elég régóta várjuk a Sherlock új évadát a párommal :evil: de addig is megnéztük a The Abominable Bride című részt, ami elég érdekesre sikeredett, de legalább látni lehet Benedict Cumb-t és Martin Freeman-t. :wink:

és tisztázva lett, hogy akkor Moriarty él vagy nem a fejbelövés után
Kép
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2016.03.07. 14:00:00

Zootropolis

Remek mese az egyenlosegrol, baratsagrol, husegrol es a kitartasrol. Nem szoktam meseket nezni, sot, de az asszony elrangatott ra es nem bantam meg, nagyon tanulsagos. Ajanlom mindenkinek, meg azoknak is, akik kapasbol elitelik a mufajt.
Avatar
rhuni
Jugador del Barça
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2016.01.13. 12:25:20
Tartózkodási hely: Air Day

2016.03.07. 13:44:28

Sicario

De jó film lehetett volna ha,

a hangsúly nem Kate karaktere körül lett volna(akit Emily Blunt elég gyengécskén alakított szvsz) hanem Alejandrora fektették volna. Del Toro amúgy is egyik kedvenc színészem, a vége pazar volt a filmnek, nem kérdés, de az első felében azon is elgondolkodtam, hogy inkább kinyomom.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.03.05. 19:49:51

Jah igen, az ihlette a sztorit,de rengeteg ilyen van sajnos.
Nekem pont az tetszett a filmben,hogy nem ezen volt a hangsúly. EZ plusz pont.

Illetve az is,hogy nem azzal lett vége a filmnek,hogy kiszabadulnak,és happy end, hanem szépen bemutatták,hogy kiszabadulni egy dolog, de mennyire nehéz újra integrálódni (az Anyának), illetve megtanulni teljesen az új világot a kissrácnak. Zseniális alakítások voltak.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.03.05. 19:46:15

csababarca írta:
Bob_Marley írta:Láttam, kiváló alkotás és az a durva hogy még ez a "finomított" verzió a valós dolgokhoz képest.....
Mármint milyen valós dolgokhoz képest? Olvastad a könyvet is?
Elég jól lett adaptálva, hiszen ugyanaz csinálta, aki a könyvet is írta.

Vagy általában véve a fogvatartás témaköre lett finomabbra véve? Mert az valóban igaz, de én örültem is hogy nem a brutalitáson volt a hangsúly!
Nem olvastam sajnos a könyvet, de én úgy tudom, hogy az alapja egy osztrák ügy, amiben az apa fogva tartotta ugyanígy a lányát. És igen arra gondoltam, hogy a fogva tartás még viszonylag "lightos" volt a filmben.
Kép
Kép
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.03.05. 19:40:06

Bob_Marley írta:Láttam, kiváló alkotás és az a durva hogy még ez a "finomított" verzió a valós dolgokhoz képest.....
Mármint milyen valós dolgokhoz képest? Olvastad a könyvet is?
Elég jól lett adaptálva, hiszen ugyanaz csinálta, aki a könyvet is írta.

Vagy általában véve a fogvatartás témaköre lett finomabbra véve? Mert az valóban igaz, de én örültem is hogy nem a brutalitáson volt a hangsúly!
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.03.05. 19:27:41

Láttam, kiváló alkotás és az a durva hogy még ez a "finomított" verzió a valós dolgokhoz képest.....

Race mikor jön már? :D Tűkön ülök, nagyon várom.
Kép
Kép
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.03.05. 19:15:50

Megnéztem ezt a MadMax-et, hát nem volt rossz, de annyira jó sem,mint amekkora hype övezte.
Van néhány egész jó megoldás,kameramozgás benne, de a cgi bántóan gyenge egy-egy jelenetnél. (vagy legalábbis zavaró volt, homokviharos jelenetben pl.)
Mondjuk azt nem értem,hogy Abrams ekézve lett,hogy másolta a TFA-ban a SW4-et, hát konkrétan a MadMax jó része a Tattoine-n játszódott, még buckalakók is voltak benne :mrgreen:

Mindegy, egynek jó volt, kategóriájában mindenképp élmezőny, de pl a héten láttam a Room című filmet, az bevonzott rendesen. (Tényleg Bob, a Room-ot ajánlom, szerintem neked tetszene!)
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
barcalaci84
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 441
Csatlakozott: 2010.04.12. 12:56:59
Tartózkodási hely: Debrecen

2016.03.04. 19:17:43

Alfa írta:
Bob_Marley írta:Persze hogy hangsúly van a zsidókon, hát ők élték át ezeket a borzalmakat, áldjon már meg a jó Isten. :D És ez egy olyan dolog, amit igenis meg kell mutatni akár századjára is, mert fontos a történelemben és aktuális. Vagy neked az a bajod, hogy zsidókról szól? Mert ha igen, akkor viszont nagy a baj.

Mellesleg pl a Pénzhamisítók is egy remek darab, de lehetne még írni és ezek fontosak is. Az emlékezés, a tanulság, a megelőzés nagyon fontos.
Ami a Holokausztban történt az szörnyű és nem szabad , hogy megismétlődjön ez való igaz. DE teljes mértékben túl van fújva ez az egész. Folyton hangoztatják , hogy így a Holokauszt úgy a Holokauszt amikor történt még hasonlóan nagy vagy nagyobb borzalom is . Ha százalékos arányt akarnék felmutatni akkor kb 95-5 a Holokauszt javára ami a "médiai megjelenést" illeti. A többi borzalomról általában csak az emléknapján szoktak megemlékezni a Holokauszt pedig állandó téma. Mielőtt megkérdeznéd el is mondom , hogy mire gondolok. Itt van rögtön a Kommunizmus amely 100 millió áldozatot követelt az egész világon. Szovjetunióban 20 millió ember halt meg míg Kínában 65 millió köszönhetően Mao Ce Tungnak. A Holokausztban elhunytak száma 5-6 millió. Az emberek nagy részének lövése sincs , hogy ki az a Mao Ce Tung és , hogy mit tett , pedig látható , hogy a Holokauszt áldozatainak száma meg se közelíti a Kommunizmusét. Ennek ellenére szinte egy szó sem esik az egyébként minket is érintő rendszerről. De fel lehetne hozni az indiánok kiirtását vagy az atombombákat esetleg a boszorkányüldözéseket és a listát még lehetne folytatni.

A félreértések elkerülése végett leírom még 1x , hogy még véletlenül sem vagyok antiszemita meg semmi ilyesmi , de nem érzem igazságosnak , hogy a Holokauszt háttérbe szorít más tragédiákat. Nem gondolom , hogy 5-6 millió zsidó emberről többet kell beszélnünk mint 100 millió vegyes nemzetiségű és vallású emberről.

A filmről pedig csak annyit , hogy örülök ennek az Oscarnak mert mégis csak egy magyar siker és a filmet is megfogom nézni mert kíváncsi vagyok viszont valamiért nem tartom olyan nagy sikernek ezt a díjat. Ez pedig pont a fentebb kifejtett okok miatt van. Ha valaki ilyen témában készít egy közepesen jó vagy jó filmet azzal már szinte garantált a siker. Ezzel nem azt akarom mondani , hogy semmit sem ér ez a produkció mert így is óriási , hogy szinte a semmiből egy félig amatőr színésszel valaki Oscart nyer , le a kalappal előttük =D> .

a holokausztban az az igazán elrettentő szerintem , hhogy hogy történhetett meg...
gazdasági válság után demokratikus úton került hatalomrta a szélsőjobb...idegengyűlölet nagyon népszerű volt..és nem csak Németországban...a világ többi részén is sokan értettek egyet hitler zsidógyülölő mondanivalójával... évekig behunyták a szemüket ...nem véletlenül...

szerintem ebből is látszik h mennyire aktuális ez a téma...

érdekes lehet Youtubon megnézni 1 Hitler beszédet és alatta a kommenteket 2015-16-ban...
"igaza volt... most is ezt kéne tenni az arabokkal , afrikai menekültekkel...stb"

a Saul fiáról meg igazából csak itt Magyarországon beszélnek igazán... külföldön csak lábjegyzetként említik... a legjobb külföldi filmről nem nagyon szoktak beszélni ...ha nem magyar film lenne akkor itt a fórum 90 % nem is hallott volna róla és azt se tudná h Holocaust film...

ahogy valaki írta : Schindler listája nyert Oscart legutóbb ilyen témával...

rabszolgasággal , indiánok kiitrtásáról is voltak sikerfilmek a közelmúltban... vagy ha már népírtás akkor ott a Hotel Ruanda például...
most a pedofil papok nyertek megelőzve a pénzügyi válságos filmet...

ilyen témákkal lehet Oscart nyerni...Mad max -szel nem (ami amúgy tetszett)... szerencsére...

tragédi a , sírás , based on true story történetekkel lehet egy kis plusz üzenettel...
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.03.04. 19:15:04

Jah, de ilyen alapon az Oscaron minden díj minden nyertesére lehetne hurrogni,hogy azért nyert mert zsidó.
Ez egy ilyen rendezvény, képmutatás sokszor.
De azért mindig vannak értéket képviselő filmek,alakítások amik nyernek. Brie Larsson, Alicia Vikander, kettő olyan akik aztán abszolút megérdemelték. (élek a gyanúperrel,hogy egyik sem zsidó, az hogy lehet?!)

A Saul fia meg nyert Cannes-ban is, pl, ahol kevésbé van zsidó uralom a filmeknél talán, meg más díjakat is, szóval valószínűleg mint film is jó, nem csak a téma miatt hozott ennyi díjat, jelölést.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2016.03.04. 19:04:41

Nem feltétlenül (nem vagyok antiszemita semmi bajom nincs a zsidókkal és támogatom a téma napirenden tartását)a zsidó témájú hanem a zsidó háttérű filmekre gondoltam.Ha nem zsidó téma a készítők közt van egy-kettő.Sőt Hollywood legbefolyásosabb rendezői és producerei zsidók.Meg ha belegondoltok rengeteg esélyegyenlőségi marhaság jelentkezik az Oscaron.Emlékeztek a feka díjkiosztóra?Halle Berry Densell Washington Sydney Poiatie életmű Oscar.Az is durva volt.Hozzá kell tenni Hogy a Kiképzésre Oscart adni egy olyan színészek aki egy igazi zseni és egy közepes alakításra egy ilyen eselykiegyenlitős Oscaron szerintem inkább megalázó volt Denselnek mint eredmény.Igazából évek óta nem a filmet vagy a színészt dijjazzák hanem a mögöttes háttéret vagy érdeket.
Kép
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2016.03.04. 18:36:13

Bob_Marley írta:
rhuni írta: Jó, hát ezt te így látod, én nem. Szerintem meg igenis a zsidókon hangsúly van a filmművészetben, de ezt előttem már a kolléga leírta.
Ha mondjuk háborús menekültekről szóló film nyerte volna, lehet meg is néztem volna, mert azt aktuális témának tartom, de a holokauszt számomra lerágott csont. Schindler listája és A zongorista megvolt, jók is voltak de ennyi. Amúgy középsuliban a Sorstalanság című darab tette be a kaput nálam, pláne, hogy még kötelező is volt... #-o
Na de hagyjuk mostmár, nem elég, hogy madridista vagyok még náci is, lassan érik a ban. :mrgreen:
Persze hogy hangsúly van a zsidókon, hát ők élték át ezeket a borzalmakat, áldjon már meg a jó Isten. :D És ez egy olyan dolog, amit igenis meg kell mutatni akár századjára is, mert fontos a történelemben és aktuális. Vagy neked az a bajod, hogy zsidókról szól? Mert ha igen, akkor viszont nagy a baj.

Mellesleg pl a Pénzhamisítók is egy remek darab, de lehetne még írni és ezek fontosak is. Az emlékezés, a tanulság, a megelőzés nagyon fontos.
Ami a Holokausztban történt az szörnyű és nem szabad , hogy megismétlődjön ez való igaz. DE teljes mértékben túl van fújva ez az egész. Folyton hangoztatják , hogy így a Holokauszt úgy a Holokauszt amikor történt még hasonlóan nagy vagy nagyobb borzalom is . Ha százalékos arányt akarnék felmutatni akkor kb 95-5 a Holokauszt javára ami a "médiai megjelenést" illeti. A többi borzalomról általában csak az emléknapján szoktak megemlékezni a Holokauszt pedig állandó téma. Mielőtt megkérdeznéd el is mondom , hogy mire gondolok. Itt van rögtön a Kommunizmus amely 100 millió áldozatot követelt az egész világon. Szovjetunióban 20 millió ember halt meg míg Kínában 65 millió köszönhetően Mao Ce Tungnak. A Holokausztban elhunytak száma 5-6 millió. Az emberek nagy részének lövése sincs , hogy ki az a Mao Ce Tung és , hogy mit tett , pedig látható , hogy a Holokauszt áldozatainak száma meg se közelíti a Kommunizmusét. Ennek ellenére szinte egy szó sem esik az egyébként minket is érintő rendszerről. De fel lehetne hozni az indiánok kiirtását vagy az atombombákat esetleg a boszorkányüldözéseket és a listát még lehetne folytatni.

A félreértések elkerülése végett leírom még 1x , hogy még véletlenül sem vagyok antiszemita meg semmi ilyesmi , de nem érzem igazságosnak , hogy a Holokauszt háttérbe szorít más tragédiákat. Nem gondolom , hogy 5-6 millió zsidó emberről többet kell beszélnünk mint 100 millió vegyes nemzetiségű és vallású emberről.

A filmről pedig csak annyit , hogy örülök ennek az Oscarnak mert mégis csak egy magyar siker és a filmet is megfogom nézni mert kíváncsi vagyok viszont valamiért nem tartom olyan nagy sikernek ezt a díjat. Ez pedig pont a fentebb kifejtett okok miatt van. Ha valaki ilyen témában készít egy közepesen jó vagy jó filmet azzal már szinte garantált a siker. Ezzel nem azt akarom mondani , hogy semmit sem ér ez a produkció mert így is óriási , hogy szinte a semmiből egy félig amatőr színésszel valaki Oscart nyer , le a kalappal előttük =D> .
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.03.04. 18:21:14

Mondjuk hallgatnám a felsorolását a konkrétan zsidó témájú filmeknek, amik Oscart kaptak legjobb film kategóriában. Vagy marha nagy világsikerek lettek. Ilyen Függetlenség napot nem kell írni,amiben felcsapta az öreg a fejére a végén a kipáját, és imádkoztak.
Konkrétan holokauszt témájú film nem sok kapott Oscart, több "négeres" film kapott pl. (legalábbis a 1990től, előtte nem követtem az eseményeket nyilván.)

1993 Schindler listájáig kéne visszamenni,hogy megkapjuk a választ.
Szóval hatalmas túlzás,hogy állandóan ilyenek nyernek, meg ezeket benyomják. Hova? 20 évente talán lehet nyerni ezzel a témával Oscart, a jelölés más tészta, de botrányos filmek szoktak odakeveredni néha, Zongorista pl., de az meg egy jó film.

Mad Maxre nem visz rá a lélek hogy megnézzem, de olyan "szépeket" írtok róla,hogy muszáj lesz :mrgreen:
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.03.04. 18:00:05

rhuni írta:
Hát ha nem érted, akkor pláne meg kéne nézned, mert akkor az egész üldözés dolgot nem érted. :D Pont azért aktuális mert félő hogy megint ez lesz, s nem azon van a hangsúly hogy zsidók vagy sem, hanem a miliőn és hogy az egyik ember mire képes a másikkal.....Csak azért mert teszem azt más a vallása, bőrszíne, fogkeféje.....
Jó, hát ezt te így látod, én nem. Szerintem meg igenis a zsidókon hangsúly van a filmművészetben, de ezt előttem már a kolléga leírta.
Ha mondjuk háborús menekültekről szóló film nyerte volna, lehet meg is néztem volna, mert azt aktuális témának tartom, de a holokauszt számomra lerágott csont. Schindler listája és A zongorista megvolt, jók is voltak de ennyi. Amúgy középsuliban a Sorstalanság című darab tette be a kaput nálam, pláne, hogy még kötelező is volt... #-o
Na de hagyjuk mostmár, nem elég, hogy madridista vagyok még náci is, lassan érik a ban. :mrgreen:
Persze hogy hangsúly van a zsidókon, hát ők élték át ezeket a borzalmakat, áldjon már meg a jó Isten. :D És ez egy olyan dolog, amit igenis meg kell mutatni akár századjára is, mert fontos a történelemben és aktuális. Vagy neked az a bajod, hogy zsidókról szól? Mert ha igen, akkor viszont nagy a baj.

Mellesleg pl a Pénzhamisítók is egy remek darab, de lehetne még írni és ezek fontosak is. Az emlékezés, a tanulság, a megelőzés nagyon fontos.

Vagy írhatnám még az Élet szép, szerintem Benigni legjobb filmje pl.
Kép
Kép
Kép
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2016.03.04. 17:41:59

rhuni írta:
Hát ha nem érted, akkor pláne meg kéne nézned, mert akkor az egész üldözés dolgot nem érted. :D Pont azért aktuális mert félő hogy megint ez lesz, s nem azon van a hangsúly hogy zsidók vagy sem, hanem a miliőn és hogy az egyik ember mire képes a másikkal.....Csak azért mert teszem azt más a vallása, bőrszíne, fogkeféje.....
Jó, hát ezt te így látod, én nem. Szerintem meg igenis a zsidókon hangsúly van a filmművészetben, de ezt előttem már a kolléga leírta.
Ha mondjuk háborús menekültekről szóló film nyerte volna, lehet meg is néztem volna, mert azt aktuális témának tartom, de a holokauszt számomra lerágott csont. Schindler listája és A zongorista megvolt, jók is voltak de ennyi. Amúgy középsuliban a Sorstalanság című darab tette be a kaput nálam, pláne, hogy még kötelező is volt... #-o
Na de hagyjuk mostmár, nem elég, hogy madridista vagyok még náci is, lassan érik a ban. :mrgreen:
Ha ez megnyugtat, jó olvasni a véleményeidet, egyet is értek velük, úgyhogy ha valaki banolni akarna, majd gyűjtök aláírást, hogy ne tegye. :D
Feast4 írta: A Mad Max óta én sem.Lemerevedtek a szemizmaim.Azóta nyitott szemmel alszok. :D
Ez az év hozzászólása nálam filmes témában. :lol:
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Válasz küldése