Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.10.05. 23:29:07

Na látom jó kis témát indítottam el. :D És azt is látom, hogy a Heinekent szinte mindenki szereti. 8) \:D/
Kép
Kép
Kép
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2010.10.05. 23:14:53

Egy ilyen koktélt sikerült összehozni, mondjuk nem emberi fogyasztásra szántuk.
Kértem 1 deci szilva páleszt buliban. Haver beleöntötte a sörét, utána már nem nagyon akartam meginni, így az lett a csikkes pohár.
Már volt bennünk egy pár ezerért mikor odajön egy srác, hogy ihat-e a piámból. Mondom nyugodtan.
Neki elváltozott az arca, mi meg röhögtünk, mint a sakál. :D
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2010.10.05. 23:09:02

Fecooo írta:hááát én a Guiness-t próbáltam ki, de egy korsóval se bírtam meginni, kaptam is haveroktól emiatt :D
nemgyerebe... :oops:
Szintén.

Sörökből: Heineken, Miller, néha Soproni. Estrella Damm is bejön, itteni Tesco-ban vettem pár hónapja 2 üveggel, de múltkor már nem volt :? Coronita viszont eléggé hype-olva van.

Whiskey: a 3 jóbarát (közülük is a Jack a legjobb szerintem), The Famous Grouse. Jameson-t még nem ittam, de annyi jót hallottam róla, hogy 1x (na jó, 2x) meg kell kóstolnom.

+ még szeretem a Fütyülőst és a lime-os Finlandiát.

Amiket utálok: pezsgő, bor, Jéger és ehhez hasonló piák.
Fecooo írta:kinek mi volt az a "koktél", amire még emléxik rendesen, de ütős volt? :D
Húúú :D
Kb. az összes pia, amit találtunk (whiskey, vodka, fütyülős, jéger stb., volt vagy 5-6 féle) + energiaital. De ami a legkomolyabb volt benne: tej :arrow: (hányós szmájli :lol: ).
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2010.10.05. 22:53:15

kurdt írta: Ozsi: az az ír vörös is házi volt. konkrétan úgy készült, h a korsót félig megtöltötték házi barnával, félig meg házi gyömbérsörrel....
8)
:o :D nem véletlenül néztek rám furán a különböző egységekben,amikor ír vörös után érdeklődtem :lol: :lol: hiába, egészen másról beszélgettem a pultos hölgyekkel :oops: (temegmiafrancérttudszmindent he? :D)

más téma:

Eszenyi Enikő, konkrétan lehidaltam amikor megtudtam ma,hogy 49 éves :shock: :shock: :shock: úgy ahogy ismerem a munkásságát,term látom a megasztár zsűriben is,de 32-MAX 38 évesnek hittem,látszik. persze tudom,h smink meg minden, de szerintem akik konkrétan nem tudják a korát, kizárt,hogy 40fölöttinek saccolják.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
kurdt
Megmentő :)
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2006.10.30. 15:59:29
Tartózkodási hely: hütte

2010.10.05. 22:48:35

ElBartimaeus írta:
kurdt írta: Országok szerint:
1. Csehország
2. Németország
3. Belgium
4. Írország
5. Anglia

"I find American beer a bit like having sex in a canoe. It's fucking close to water..."
:lol:

Amúgy Lengyelországot szándékosan hagyta ki mindenki, vagy ott a Żubrówka, meg a Tatanka a nyerő? :D
Nem. Egyszerűen csak a lengyel sör szerintem alig jobb a magyarnál (már nem emlékszem milyet ittam), és a fentieknél biztos nem jobb.

Viszont a Żubrówka bejövős... 8)
Kép
Your village called. Their idiot is missing.
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2260
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2010.10.05. 22:45:42

kurdt írta: Országok szerint:
1. Csehország
2. Németország
3. Belgium
4. Írország
5. Anglia

"I find American beer a bit like having sex in a canoe. It's fucking close to water..."
:lol:

Amúgy Lengyelországot szándékosan hagyta ki mindenki, vagy ott a Żubrówka, meg a Tatanka a nyerő? :D

Nekem, bár nem vagyok egyelőre egy nagy sör-ország látogató (eddig csak itthon ittam külföldi söröket (a lengyelt leszámítva), de hát azok teljesen más ízűek, mint a kint gyártottak.)

1.: Okocim. Ez az a sör, amit osztálykiránduláson a nagy buli nap végén ittam, és akkor éreztem azt, hogy ez a sör négyszer olyan jó, mint azok, amikre azt mondtuk először hogy a SÖR-ök. :D
2.: Félbarna Warka
3.: Żiviec (ezt ittam először lengyelhonban és aztán nem tudtam tőle szabadulni, teljesen rabul ejtett :D )
4.: Dreher bak
5.: Nincs igazán, Heineken, Gösser, Dreher, Becks, Pilsner (kizárólag az itthon gyártott verzió), éppen melyik esik jobban.

Majd néhány éven belül megyünk haverokkal egy szép kis sörtúrára, majd az után részletes véleményt tudok majd írni sok serről. Most csak annyit mondanék, hogy a fent említett három lengyel sört kóstoljátok meg, mert én azóta sem találtam hasonló minőségűt. És az osztálykirándulás után, ahol csak olyanokat ittam, nem tudtam meginni az előtte egyik kedvencemnek mondott Drehert, mert annyira pocsék volt utána. :)

Tömények terén elég sok minden, Jager, Unicum next, Becherovka, Whiskey (Ballantines leginkább ami megfizethető, amúgy Chivas Regal), jobb pálinka, minőségibb vodka (kedvenc a Żubrówka, de a Finlandia is "elmegy" :D ) és sok egyéb.
Fecooo írta:kinek mi volt az a "koktél", amire még emléxik rendesen, de ütős volt? :D
Egyik szilveszteren a testvériség koktél. Mindenkinek kellett belőle inni legalább egy kortyot. A lényege az volt, hogy mindent, ami volt beleöntöttünk, a gyümölcslevek és a kólától kezdve a sörön és az ótvar házi boron keresztül a vodkáig minden volt benne, ha jól emlékszem 5féle tömény. Egy kortyot bírtam belőle, a másodikat muszáj volt visszaköpnöm, mert kegyetlen volt, mintha friss hányást iszogattam volna sárgarépa darabkák nélkül. :D Végül az addigra már jócskán ittas házigazda megitta a nagyját, mondván, hogy nagyon finom és hogy nem érti mi a bajunk vele. :lol:
Avatar
kurdt
Megmentő :)
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2006.10.30. 15:59:29
Tartózkodási hely: hütte

2010.10.05. 22:44:31

Tim írta:
kurdt írta:Abszolút kedvenc (=legjobb) sörök:

1. Fleku - egy helyen lehet kapni az egész világon, egy prágai
kocsmában, hol ott főzik helyben
(de gondolom páran azért ismeritek)
Csak nem az U Fleku lesz az? :lol: Laza 500 éve főznek ott sört..Mellesleg Hrabal egyik kedvenc kocsmája volt(remélem páran ismeritek).Ja és észnél kell lenni,mert a cseh pincérek szó nélkül hozzák a következő sört ha üres a korsó :wink: .
De azaz! Est. 1499 8)
Btw. Hrabal kedvenc kocsmája nem a Kehely volt? (Svejk) Bár persze lehetett mindkettő.
Amúgymeg nemcsk, hogy hozzák rögtön az újabb sört; teljesen pofátlanul, kérdezés nélkül hoznak az első sör mellé Becherovkát, amit aztán ki kell fizetni...

Ozsi: az az ír vörös is házi volt. konkrétan úgy készült, h a korsót félig megtöltötték házi barnával, félig meg házi gyömbérsörrel....
8)
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára kurdt 2010.10.05. 22:45:56-kor.
Kép
Your village called. Their idiot is missing.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2010.10.05. 22:36:48

régi emlékek :) bírtam...azt hittem legalább mozi film lesz belőle,azért a yeeeeeeeeee:D
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2010.10.05. 22:21:22

kurdt írta:
szerk.: Szabi, az saját sör volt; egyszerűen csak Osterbrau barna
de volt valami ír vörös is, az is majdnem barna már :D . én olyat ittam idén is,jobban ütött mint tavaly. Tavaly 12db után Miihii sántításának részvétnyílvánítása jobban megviselt mint maga a mennyiség :D
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2010.10.05. 22:10:52

kurdt írta:Abszolút kedvenc (=legjobb) sörök:

1. Fleku - egy helyen lehet kapni az egész világon, egy prágai
kocsmában, hol ott főzik helyben
(de gondolom páran azért ismeritek)
Csak nem az U Fleku lesz az? :lol: Laza 500 éve főznek ott sört..Mellesleg Hrabal egyik kedvenc kocsmája volt(remélem páran ismeritek).Ja és észnél kell lenni,mert a cseh pincérek szó nélkül hozzák a következő sört ha üres a korsó :wink: . A Krusovice nekem is nagy kedvencem ez az egyetlen barna sör amit szeretek.Meg a Budweiser is nagyon jó(nem az amcsi,hanem az eredeti!),a Gösser is top 5-ben van a Pisner Urqellel együtt.Magyar viszonylatban Szőke Ciklon(de szerintem az első széria teljesen más volt mint a mostani),Borsodi. Töményből elsősorban pálinka,ha whisky akkor hajrá írek! Jameson,Bushmills,Tullamore Drews.Illetve még a Black Velvet sem rossz annak ellenére hogy kanadai. Jéger,Ouzo,Unikum nem nagyon ízlenek,meg a vodka sem,de ezen kívül bármi.Kivéve a Hubertus,attól azonnal rosszul leszek..
Kép
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2010.10.05. 22:10:27

kurdt írta:Abszolút kedvenc (=legjobb) sörök:

1. Fleku - egy helyen lehet kapni az egész világon, egy prágai
kocsmában, hol ott főzik helyben
(de gondolom páran azért ismeritek)
Csak nem az U Fleku lesz az? :lol: Laza 500 éve főznek ott sört..Mellesleg Hrabal egyik kedvenc kocsmája volt(remélem páran ismeritek).Ja és észnél kell lenni,mert a cseh pincérek szó nélkül hozzák a következő sört ha üres a korsó :wink: . A Krusovice nekem is nagy kedvencem ez az egyetlen barna sör amit szeretek.Meg a Budweiser is nagyon jó(nem az amcsi,hanem az eredeti!),a Gösser is top 5-ben van a Pisner Urqellel együtt.Magyar viszonylatban Szőke Ciklon(de szerintem az első széria teljesen más volt mint a mostani),Borsodi. Töményből elsősorban pálinka,ha whisky akkor hajrá írek! Jameson,Bushmills,Tullamore Drews.Illetve még a Black Velvet sem rossz annak ellenére hogy kanadai. Jéger,Ouzo,Unikum nem nagyon ízlenek,meg a vodka sem,de ezen kívül bármi.Kivéve a Hubertus,attól azonnal rosszul leszek..
Kép
Avatar
Xanthor
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2008.08.14. 20:35:10
Tartózkodási hely: Budakeszi/Bp.

2010.10.05. 22:10:00

Top 5 szeretett sör:
1.Heineken
2.Soproni
3.Guinness
4.Kilkenny (ír vörös sör, ha nem ismernétek)
5.Pilsner

(Citromos sört férfi ember nem iszik, max 35 fok felett vagy reggelihez, és akkor se lássa senki :D)

Top 3 utált sör:
1.Becks
2.Löwenbrau
3.Arany Ászok
(nagyon puttóba nem megyek bele)

Top 3 ital:
1.Sör
2.Rum
3.Vodka
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Xanthor 2010.10.05. 22:13:36-kor.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.10.05. 22:08:22

persze, nekem is, az egy egyszeri alkalom volt, gondoltam egy próbát megér, akik látták, majdnem rosszul lettek :D
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2010.10.05. 22:05:39

Fecooo írta:vmint húzóra a rekordom 3 deci törkölypálesz :D
Ááá... nálam tömény max a deci.
Viszont a sört 5 alatt iszom. :D
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.10.05. 22:04:13

Hátöö... :oops:

Jéger, royal, egy-egy fütyülős, ezek csúsznak. :D
Igazából bármilyen pálesz jöhet, na meg amire van lé. :D viszki stb, nem nagyon adja. Metaxa se. Hubi néha belefér.
Unicumot még szagulni se bírom. Borokkal is így vagyok, a legtöbbel. :D


(jöhetnek az oltások...:D)
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.10.05. 22:03:06

kinek mi volt az a "koktél", amire még emléxik rendesen, de ütős volt? :D

nekem a "kedves" haverjaim ilyet dobtak össze: 2 deci narancslé, belekeverve a következők: Jéger, hubertus, abszint,metaxxa,ouzo :D

vmint húzóra a rekordom 3 deci törkölypálesz :D

(nem voltam alkesz, ritkán ittam, mégis bírtam :D )
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2010.10.05. 21:57:21

Fecooo írta:ha már belemerültünk, Jéger, Ouzo? :D

amit viszont szagolni se bírok, az az Unicum... :oops:
Ouzo-t mint a vizet.
Jéger, Hubi mentek régen de mostanában nem nagyon.
Inkább whiskey vagy pálinkák.

Amúgy az unicum next az nem rossz. A simát én se bírom.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2010.10.05. 21:57:08

Amstel Pulse
Coro
Becks
Heineken
Edelweiss
Pilsen Urquel

Ezek mennek.
Persze nem vetem meg az olcsóbb söröket sem. Ászok,Borsodi,Soproni,Tuborg...mind jöhet.

Whiskeyt rühellem,semmilyen formában nem iszom meg.

Sör mellett nálam csak a pálinka megy,de nem a fütyülős meg kollégái,hanem a jó magyar házi pálesz 8)


Jégeres korszakom is volt,de már csak alkalmadták iszok. Már nem esik jól.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csababarca 2010.10.05. 22:02:04-kor.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Varga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 866
Csatlakozott: 2007.07.28. 09:24:35

2010.10.05. 21:53:16

Valaki ismeri a Hunting Lodge nevű whisky-t? Kicsit drágább min a Johny, v Ballantines, de a legjobb, nagyon finom.
Kép
Avatar
Rataccess
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2009.09.23. 13:34:55

2010.10.05. 21:52:49

kurdt írta:...
2. barna Staropramen
...
A Staropramen Cerny nekem az egyik kedvencem, néha meglepem magam vele... Ami még [auto_cenzúra] jó, de a "nem fér bele" kategóriába tartozik, az a Paulaner búzasör, valami isteni gyümölcsös ízű cucc. Valamint volt szerencsém meggyes sört is inni, az is nagyon bejött, bár az távolabb esik "tradícionális sör" kategóriától :)
Kép
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2010.10.05. 21:51:51

Fecooo írta: ha már belemerültünk, Jéger, Ouzo? :D

amit viszont szagolni se bírok, az az Unicum... :oops:
Még az Ouzo hagyj á de a Jéger,Unicum,Hubertus,Gyógynövényes italok fúúj utána úgy ég a gyomrom olyan rosszul vagyok :S
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.10.05. 21:49:40

Perrero írta:Whiskyvel hogy vagytok :?: :)
Sétáló Johnny nekem is, elsősorban fekete, mert a vörös gyenge, de ha más nincs az is megteszi :D

ha már belemerültünk, Jéger, Ouzo? :D

amit viszont szagolni se bírok, az az Unicum... :oops:
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2010.10.05. 21:49:33

kurdt írta: Jameson
Ezt egyszer tuti bekóstolom.
McNulty itala nem lehet rossz. 8) Plusz ára is elég jó.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
kurdt
Megmentő :)
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2006.10.30. 15:59:29
Tartózkodási hely: hütte

2010.10.05. 21:46:57

Whisky is adja; állapot kérdése persze. Legtöbbször azért Sétáló Johnny szokot lenni, de Jimbo meg a Jack is jó.
Viszont amik magasan viszik a pálmát, az a Jameson és a Bushmills (mindkettő ír, egészen pontosan utóbbi észak-ír).
Kép
Your village called. Their idiot is missing.
Válasz küldése