Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.08.06. 18:56:26

P.G.D. írta:Igazából nem találtam neki megfelelő topikot, szóval ideírom, hátha valakit érdekel, vagy még nem hallotta: Elhunyt Bajor Imre. Egyik kedvenc magyar színészem volt, nyugodjon békében! :cry:

igen, én is most láttam... sajnos várható volt, elég sokat betegeskedett az utobbi években... isten nyugosztalja!
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
P.G.D.
Barça B
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2014.05.17. 17:31:54

2014.08.06. 18:43:36

Igazából nem találtam neki megfelelő topikot, szóval ideírom, hátha valakit érdekel, vagy még nem hallotta: Elhunyt Bajor Imre. Egyik kedvenc magyar színészem volt, nyugodjon békében! :cry:
Magamat nyugodt embernek tartom, félénk típus vagyok - Luis Suárez. :)
No Bajner,No Party!
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2014.08.06. 16:53:46

daffy írta: Viszont utólag büntetnek és röpül is az 5000 dolláros csekk.
Ami náluk kb. semmit sem jelent a több milliós fizetés mellett.
Hát igen, van aki szívet mutat, yolózik, s van aki punciszelfit készít. :mrgreen:
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.08.05. 20:19:24

palesz77 írta:Mondjuk ez szerintem azért tűnik fel ennyire, mert 10 éve nem tudták volna hova kipostolni a képeket a focisták. De anno is mindig megvoltak a divathajak
nah jó a bundesliga frizrua az más :D

10 éve már egyébként eléggé felkapott volt a focisták magánélete, ujsagban sok kép volt, de nem emlékszem sem batistuta, sem scholes, sem hierro köcsögösködésére. arra egy ember volt, beckham, de ő azért valljuk be elég ízlésesen csinálta. nem ugy mint alves, akiről ha meglátok egy fotót, egyre inkább kivánom h huzzon el innen. :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2014.08.05. 20:04:19

Sanama írta: Ez a "nőiesedés" ugyanúgy jelen van pl. az NBA-ben. Nem nézek sok NBA-t, majd valami nagyobb ember jön és elmondja mi igaz ebből, de a régi nagyok folyamatosan nyilatkozzák, hogy 15éve mondjuk a faultok fele nem lett volna befújva, mert akkor még mehetett a váll váll ellen az erősködés. Vagy pl. fele ennyi "flop" nem volt, múltkor láttam hogy Wade interjút, hogy 1 kissrác kérdezi tőle miért flopol anniyt. Ergo ott is megy a szinészkedés, mint az állat.
Viszont utólag büntetnek és röpül is az 5000 dolláros csekk.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.08.05. 19:57:40

Engem az jobban zavar, hogy a pályán nőiesedett el a foci.. A sok színészkedésre gondolok elsősorban - pl Neymar és Alves visítozásai szinte minden földre kerülésnél, hogy házon belül mondjak példát -, meg arra, hogy amint hozzájuk érnek, már röpülnek rögtön. A test-test elleni párharc fogalma lassan kezd okafogyottá válni, mert már szinte jobban érdekli a játékosokat az, hogy kiharcoljanak egy szabadot, annál, hogy helyzetbe kerüljenek.. Nálunk is számtalan példa volt erre a szezonban, Alexis és Neymar ebben élen járnak/tak. És nem csak azért van ez, mert az egyik kicsi, a másik meg pehelysúlyú, mert néha volt olyan szitu, amikor látszott, hogy nem akarnak elesni, és akkor érdekes, szinte mindig tovább tudtak menni.. De a VB-n is tökéletesen látszott ez. Ha nem a 90. perc után lett volna ez a szitu, akkor Behrami tuti jelenetet rendez, és követeli a sárgát. Pedig láthatjuk, hogy mi lett abból, hogy továbbment, és nem adta fel..
Ez a "nőiesedés" ugyanúgy jelen van pl. az NBA-ben. Nem nézek sok NBA-t, majd valami nagyobb ember jön és elmondja mi igaz ebből, de a régi nagyok folyamatosan nyilatkozzák, hogy 15éve mondjuk a faultok fele nem lett volna befújva, mert akkor még mehetett a váll váll ellen az erősködés. Vagy pl. fele ennyi "flop" nem volt, múltkor láttam hogy Wade interjút, hogy 1 kissrác kérdezi tőle miért flopol anniyt. Ergo ott is megy a szinészkedés, mint az állat.

Nyilván egy alapvetően testi kontaktuson alapuló sportágban mint az NFL ilyenek nem nagyon vannak. De mivel ma már minden a pénz, és az, hogy mit nyertél, nyilván mindenki eljátssza ezeket.
Mondjuk most egy teniszben pl. nehéz szinészkedni :P

Gondolom mindenki abban a sportágban veszi ezt észre, amit a legjobban követ.
És akkor megint előjön, hogy régen mondjuk (hasraütök) egy egész meccset vett 3-4 kamera, most Messin van egyszerre csak 5.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.08.05. 19:24:43

visca el barca írta:...
Mondjuk ez szerintem azért tűnik fel ennyire, mert 10 éve nem tudták volna hova kipostolni a képeket a focisták. De anno is mindig megvoltak a divathajak, meg a csodabajszok stb, ahogy látni lehet a képeken, csak akkor általában a pályán voltak szinte csak láthatóak a játékosok, így annyira nem volt feltűnő. Manapság viszont akkora médiafigyelmet kapnak, hogy lassan többet látjuk őket civilben, mint a pályán mezben..

Engem az jobban zavar, hogy a pályán nőiesedett el a foci.. A sok színészkedésre gondolok elsősorban - pl Neymar és Alves visítozásai szinte minden földre kerülésnél, hogy házon belül mondjak példát -, meg arra, hogy amint hozzájuk érnek, már röpülnek rögtön. A test-test elleni párharc fogalma lassan kezd okafogyottá válni, mert már szinte jobban érdekli a játékosokat az, hogy kiharcoljanak egy szabadot, annál, hogy helyzetbe kerüljenek.. Nálunk is számtalan példa volt erre a szezonban, Alexis és Neymar ebben élen járnak/tak. És nem csak azért van ez, mert az egyik kicsi, a másik meg pehelysúlyú, mert néha volt olyan szitu, amikor látszott, hogy nem akarnak elesni, és akkor érdekes, szinte mindig tovább tudtak menni.. De a VB-n is tökéletesen látszott ez. Ha nem a 90. perc után lett volna ez a szitu, akkor Behrami tuti jelenetet rendez, és követeli a sárgát. Pedig láthatjuk, hogy mi lett abból, hogy továbbment, és nem adta fel..

És attól tartok, hogy ez egyre csak romlani fog. Jó lenne, ha kitalálnának valamit ennek a kordában tartására, mert évről-évre romlik a helyzet sajnos.. :?
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2014.08.05. 19:23:19

visca el barca írta:shutter reméljük jol dönt, témaváltás. :lol:

nézegettem a sporton a barca játékosok nyaralgatós képeit és azon gondolkodom, h miért lett ebben a sportágban ekkora a buzulás? mindegyik swag meg yolo, meg tököm tudja, homi ruhákba járnak, homi hajjal, szelfi királyok, mutogatják mindenhol a kezükből formált idióta szíveket, az egész mint vmi metroszexuális paradicsom. a rózsaszín cipőkről már nem is beszélek. federertől, armstrongtól, meg más sportágak jeles képviselőitől alig-alig látni ilyet. most ez lesz a divat? vagy csak engem zavar? oké nem azt mondom h apácaként viselkedjenek, de elvégre is sok fiatalnak példaképek. ezért is csípem puyolt, xavi, iniestat, ők még vmi sportolófélékre emlékeztetnek.
Úgy öltöznek,ahogy a pályán viselkednek. Nincs még egy sportág,ahol ennyit színészkednek,ahol ennyire lányként viselkednek felnőtt férfiak. Köpedelem.
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.08.05. 19:19:26

Én a szinte már csajos rövidgatyákon vagyok leginkább fennakadva, ami a combjuk közepéig ér csak. Tisztára úgy festenek benne, mint a buzik. (elnézést) Ráadás, ha ezekben még fotózzák is magukat, priceless...
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.08.05. 18:54:49

visca el barca írta:shutter reméljük jol dönt, témaváltás. :lol:

nézegettem a sporton a barca játékosok nyaralgatós képeit és azon gondolkodom, h miért lett ebben a sportágban ekkora a buzulás? mindegyik swag meg yolo, meg tököm tudja, homi ruhákba járnak, homi hajjal, szelfi királyok, mutogatják mindenhol a kezükből formált idióta szíveket, az egész mint vmi metroszexuális paradicsom. a rózsaszín cipőkről már nem is beszélek. federertől, armstrongtól, meg más sportágak jeles képviselőitől alig-alig látni ilyet. most ez lesz a divat? vagy csak engem zavar? oké nem azt mondom h apácaként viselkedjenek, de elvégre is sok fiatalnak példaképek. ezért is csípem puyolt, xavi, iniestat, ők még vmi sportolófélékre emlékeztetnek.
Dani Alves viszont pózolt egy baromi jó pólóban. Legalábbis nekem nagyon tetszett:
http://instagram.com/p/rFVDYYOHxY/?modal=true" target="_blank

Miért amúgy pl. NBA-ben hogy öltözködnek? Mondjuk oké, ez a páváskodás nekem is sok amúgy.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.08.05. 18:49:36

shutter reméljük jol dönt, témaváltás. :lol:

nézegettem a sporton a barca játékosok nyaralgatós képeit és azon gondolkodom, h miért lett ebben a sportágban ekkora a buzulás? mindegyik swag meg yolo, meg tököm tudja, homi ruhákba járnak, homi hajjal, szelfi királyok, mutogatják mindenhol a kezükből formált idióta szíveket, az egész mint vmi metroszexuális paradicsom. a rózsaszín cipőkről már nem is beszélek. federertől, armstrongtól, meg más sportágak jeles képviselőitől alig-alig látni ilyet. most ez lesz a divat? vagy csak engem zavar? oké nem azt mondom h apácaként viselkedjenek, de elvégre is sok fiatalnak példaképek. ezért is csípem puyolt, xavi, iniestat, ők még vmi sportolófélékre emlékeztetnek.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.08.05. 15:39:57

Úgyis az fog dönteni, hogy mennyire bírnád ki, hogy itt hagyod az ismerőseidet, rokonaidat, mennyire lenne honvágyad. Én a helyedben maradnék itthon.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2014.08.05. 15:17:24

shutterisland írta:hát nem egy tündérmese, amit leírtál, az szent.

igen, az a húzós a dolgokban, hogy van egy költsége a kiutazásnak, az esetleges visszautazásnak, minimum egy havi lakbérnek, és ha ott felsülsz a melóval, flop.
magyar viszonylatban nagy pénzek forognak kockán.

én is ezért vagyok inkább úgy vele, hogy amíg nem muszáj, nem akarok külföldre menni, de a kalandvágy ( :mrgreen: ) és a világra való kíváncsiság viszont megvan bennem.
ez okoz egy kettős érzést.
Gondolom olyan "kalandvágy", hogy míg itthon keresek egy mosodai munkával havi 65.000ret (diákmunka), kint ugyanezzel keres ismerősöm 370.000-ret. Mellette neki állják a kaját is, nekem nem állták itthon. Durva milyen árak vannak sajnos :/
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.08.05. 15:17:12

Shutter,ha komolyan gondoltad volna a német dolgot,akkor
A. nem lenne ilyen jellegű kérdés
B. utánanéznél mindennek
Az első hsz-nél is egyértelmű volt hogy maradsz,szerintem most is az.
Nagyjából én is ezt érzem. Itt nem is dönteni akartál a 2 között, hanem megerősítést akartál kapni, hogy a hazait kell választani.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2014.08.05. 13:28:15

visca el barca írta:
daffy írta:Egy érettségivel megadhatod magadnak a lehetőséget az olyan életre,amilyen
ez megint ilyen kábító dumának hangzik.
Le is döbbentem magamon,szakmát akartam írni.
Arra gondoltam,hogy ha kimegy,akkor van rá esélye hogy jobban éljen,mint itthon bármiből. És ehhez nem kell diploma,csak érteni kell valamihez. Ha nem jön be az élet,akkor haza tud jönni,legrosszabb esetben összeszedett nyelvtudással.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.08.05. 13:18:12

daffy írta:Egy érettségivel megadhatod magadnak a lehetőséget az olyan életre,amilyen
ez megint ilyen kábító dumának hangzik. érettségivel kimész, szakma (esetleg nyelvtudás) nélkül, sokkal több esélyed ott sincs h normalis keretek között "életet építs".


itthon is tudsz sima érettségivel durva jó munkát találni, csak protekció kell (pl. környékünkön van egy erőmű, van egy hót debil ismerősöm, azt mondták neki, ha elvégez valami 3 hónapos vízkezelői tanfolyamot, felveszik oda - ez volt kb 3 éve, most 24 órába dolgozik, 1 nap meló, 3 szünet, havi 450.000 ft a tiszta keresete, plusz kap kb 100.000 juttatást)

más

ha van itt olyan aki kontaklencsét hord és tudna egy "kezdőnek" segíteni, privit toljon már rám. köszi
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2014.08.05. 07:37:29

Barca_10 írta:nekem faterom él kint angliában a barátnőjével, itthon vállalkozó volt aztán ki kellett mennie..azt nem irom le mi miatt, kapnám a warnt "cserébe".

a barátnőjét ott ismerte meg,magyar lány,manager egy burger kingben,fater 2 évig gyárban dolgozott havi 1000 fontért,túlórával 1200-ért. a gyárba protekcióval került be, de félre tudott tenni annyit, h vállalkozást inditson kint is,most autómosója van,elég szépen termel neki,valószinüleg én is követni fogom jövőre aztán melózok nála egy darabig ameddig össze nem kapom magam.

ennyit erről, szerintetek megérné kimenni? jövőre fogok érettségizni,idén leszek 19(nem buktam,5 éves tagozaton vagyok) viszont továbbtanulásra annyi az esélyem minthogy zubiéknak megjön az eszük, szakmát akarok csinálni viszont azt kint is megtudom, és addig se lennék munka nélkül. jelenleg úgy vagyok vele ahogy Dávid, csak forditva, 70-30 h megyek.
Egy érettségivel megadhatod magadnak a lehetőséget az olyan életre,amilyen itthon sosem lesz. Mi a kérdés? Hazajönni mindig lehet.

Shutter,ha komolyan gondoltad volna a német dolgot,akkor
A. nem lenne ilyen jellegű kérdés
B. utánanéznél mindennek
Az első hsz-nél is egyértelmű volt hogy maradsz,szerintem most is az. Nem gond,ilyen munkát bármikor találsz,ha tényleg akarsz. Tanulj nyelvet és akkor nem a földet kell kapirgálnod,ha kimész. Nagyon tudom javasolni a http://hataratkelo.blog.hu/" target="_blank oldalt. Vannak jó történetek.
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2014.08.05. 02:33:21

nekem faterom él kint angliában a barátnőjével, itthon vállalkozó volt aztán ki kellett mennie..azt nem irom le mi miatt, kapnám a warnt "cserébe".

a barátnőjét ott ismerte meg,magyar lány,manager egy burger kingben,fater 2 évig gyárban dolgozott havi 1000 fontért,túlórával 1200-ért. a gyárba protekcióval került be, de félre tudott tenni annyit, h vállalkozást inditson kint is,most autómosója van,elég szépen termel neki,valószinüleg én is követni fogom jövőre aztán melózok nála egy darabig ameddig össze nem kapom magam.

ennyit erről, szerintetek megérné kimenni? jövőre fogok érettségizni,idén leszek 19(nem buktam,5 éves tagozaton vagyok) viszont továbbtanulásra annyi az esélyem minthogy zubiéknak megjön az eszük, szakmát akarok csinálni viszont azt kint is megtudom, és addig se lennék munka nélkül. jelenleg úgy vagyok vele ahogy Dávid, csak forditva, 70-30 h megyek.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.08.04. 23:08:17

hát nem egy tündérmese, amit leírtál, az szent.

igen, az a húzós a dolgokban, hogy van egy költsége a kiutazásnak, az esetleges visszautazásnak, minimum egy havi lakbérnek, és ha ott felsülsz a melóval, flop.
magyar viszonylatban nagy pénzek forognak kockán.

én is ezért vagyok inkább úgy vele, hogy amíg nem muszáj, nem akarok külföldre menni, de a kalandvágy ( :mrgreen: ) és a világra való kíváncsiság viszont megvan bennem.
ez okoz egy kettős érzést.
Cali
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1090
Csatlakozott: 2008.04.05. 18:15:31

2014.08.04. 22:54:15

Nem Németben éltem, hanem Hollandiában. Fogalmam sincs, hogy mennyire hasonlíthat a kettő, de valamilyen szinten biztos van hasonlóság a két ország között.

Először is, nekem annyi szerencsém, volt, hogy anyámék kint éltek már egy ideje és csalogattak, mert, hogy többet fogok keresni, lesz is majd belőlem valami, pluszba segítenek is munkát találni.
Volt biztos állásom, magyar viszonylathoz képest nem is kerestem rosszul (130-140 körül, plusz valamilyen utalvány járt még 6000 forint értékben). Egyik nap írt anyám, hogy tud biztos állást egy üvegházban paradicsomszedést vagy csomagolást, mondjak fel és, amint tudok repüljek. Meg is történt, egy héttel később már Hollandiában voltam anyám egyik barátnőjének a lányával együtt. Kiértünk, mentünk a beígért állás után érdeklődni, erre közölték velünk, hogy a tulaj bezárja azt a részleget, ahova anyám főnöke el akart helyezni. Persze addigra már kibéreltünk egy 3 szobás lakást, 1300 euróért...
Ez volt július legvégén, szeptemberig semmit nem találtunk, addig a lakásban döglöttünk, mivel pénzünk se volt elmenni sehova. A csaj haza is utazott még abban a hónapban, nekem meg végül szerencsém volt. Anyám csávója munkahelyén volt egy kajálda, ahova felvettek először mosogatni, ahonnan gyorsan kikerültem a konyhába, majd pár hónappal később a másik konyhába (pár km-mel arrébb egy hotelen belül) helyezett el. [auto_cenzúra] is volt minden, végre úgy voltunk, hogy akkor innentől szépen lassan talpra is állunk. Ezt arra, értem, hogy azalatt a pár hónap alatt, ameddig nem volt meló, anyám egy havi fizetése totálisan elment csak a lakásnak a bérlésére, a csávója fizetése ment a kajára és az itthoni hitelekre, plusz számlákra.
Erre jött az, hogy októberben, anyám [auto_cenzúra] bejelentették a leállást. Onnantól ő ült otthon és semmit nem csinált... Végül áthelyezték december környékén Németországba és sajnos szét is mentek. Ekkor jött az, hogy egy kisebb lakást kell keresni. Sikerült is egy [auto_cenzúra] kis lakásba beköltözni, 900 euroért havonta. Erre bazdmeg bezárták az én munkahelyem is... :D
Anyám főnöke végül felvett egy üvegházba, ahova kb alapból mentem Hollandiába. Pár hét után rájöttem, hogy ez egyáltalán nem nekem való munka és már tudtam, hogy amint lejár a lakás bérlésének a szerződése, vissza is fogok költözni haza. Ez így is lett végül, ez volt fél év. Ez a 6 hónap alatt kaján és benzinen kívül semmire nem költöttem. Jah de, egészségügyi biztosításra havi 100-at. Szeptemberig sikerült összeszedni pár száz ezer forintot, de ennek tényleg az volt az ára, hogy soha sehova nem jártam, soha semmit nem csináltam. Tulajdonképp én nem éltem kint, hanem laktam.

Na, ennyit a személyes dolgokról. Igazából ezt csak, azért meséltem el, hogy lehessen látni, a kinti élet se mindig egyszerű és nem mindig egyszerű munkát találni se. Főleg nem segítség és protekció nélkül.

Ez a pár hónap alatt megismerkedtem sok emberrel, főleg az üvegházban. Hatalmas részük közvetítő cégen keresztül dolgozott kint, ami a fizetésből levett 350 eurot a lakásra, plusz a kocsira, amit biztosítanak a munkába járáshoz még százat. Ezek mellé még tankolniuk is kellett, plusz ugye kajáljanak is. A fizetés, ha jól emlékszem 1200 euro volt, ennyi kint a minimálbér.
Ezek a biztosított szállások olyanok, hogy akárkivel összerakhatnak, van hogy nyomorogni kell egy szobában több embernek, egy tusolót használni stb. Én ilyenbe bele se mennék, mert nem tudnám elviselni, hogy várni kelljen, hogy el tudjak menni reggel tojni egyet vagy csak arra is, hogy fogat tudjak mosni...

Most így hirtelen nem is jut eszembe, hogy miket írhatnék még le. Ha van konkrét kérdésed, akkor majd arra válaszolok.

Jah még valami... A legfontosabb, amit mindenkinek el szoktam mondani, aki ki akar költözni a munka és a pénz reményében normális szakma és nyelvtudás nélkül:
-legyen kint ismerősöd, aki az elején biztosít neked szállást
-legyen alaptőkéd, hogy ne az ismerősödnek kelljen eltartani, ha véletlenül nem találsz egyből munkát
-ne legyen itthon a barátnőd/barátod, mert az ekkora távolság totál szétbasz bármilyen kapcsolatot

Ha te étterembe meg meccsekre akarsz járni, akkor hidd el, hogy semmit nem fogsz spórolni. Rengeteg ember él kint is, ugyan úgy, mintha itthon lenne. Eljár iszogatni, meg ilyesmi, és hónap végén már számolgatnia kell a centeket, hogy megvegyen-e még egy doboz sört vagy inkább egyen valamit. Persze ez nagyon a véglet, de rengeteg ilyennel is lehet kint találkozni.

Az én végső konklúzióm: csak abban az esetben költöznék még egyszer külföldre, ha nem lenne más választásom.

Hogy ne csak a full negatív dolgokról írjak, pl megtanultam az angolt olyan szinten, hogy a mostani itthoni munkahelyemen bármilyen külföldivel el tudok beszélgetni, tök általános dolgokról. Hoztam haza pénzt és megismertem egy két nemzet szokásait.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.08.04. 22:19:00

Alcantara írta:Látom én, hogy te már döntöttél, csak körbejárod még kicsit! :D
Nem fogsz te sehová menni, itthon maradsz szerintem.

Amúgy az ingyenes megyebeli utazás látom fontos dolog neked, mert többször írtad.
Hová mennél ezen a sok szép helyen? :wink: Roliékhoz? :mrgreen:
az túlzás, de hajlok erősen ebbe az irányba.
igazából az elkövetkezendő hetekben pár tényező már világos lesz, ami befolyásolni fog, de jelenleg egy 70-30-ban maradnék.

az ingyenes utazás szerintem piszok jó.
kezdve ott, hogy 15-20 közötti összeget spórolok meg a bérlettel, elvileg (bár hivatalosan nem, de nem foglalkoznak vele) helyi járatokon is utazhatom.
még akár rolihoz is kimegyek ingyé' sörözni. :lol:

azt nem említettem, hogy sok kedvezmény jár a hatósági dolgozóknak itt, ilyen, hogy ingyenes saját orvosi ellátás, 50% engedmény a bárdi autónál, félárú kondibérlet a konditermekben, elég sok helyen "soronkívüliség" és még sorolta a srác nekem.
bár ezek nem olyan nagy dolgok, csak ha már az volt a téma, hogy mennyire jó a meló, ez is hozzátartozhat.
tehát lehet úgy tűnik, de rossz helyem itt sem lenne, sőt.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4005
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.08.04. 22:10:53

Látom én, hogy te már döntöttél, csak körbejárod még kicsit! :D
Nem fogsz te sehová menni, itthon maradsz szerintem.

Amúgy az ingyenes megyebeli utazás látom fontos dolog neked, mert többször írtad.
Hová mennél ezen a sok szép helyen? :wink: Roliékhoz? :mrgreen:
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.08.04. 22:05:16

biztonsági őr tanfolyam gondolom fizetős volt és nem lehet 4 hónappal később vizsgázni. szóval ha kimész és ezt nem fejezed be, buksz egy rakat lovettát.
nézőpont kérdése, ugyanis ingyenes, azon kiválasztottak között voltam, akiket a rendőrség behívott, hogy az ő "szárnyuk" alatt indul.
alapjáraton biztos drága lenne, mivel egy fegyveres biztonsági őr tanfolyam megkezdéséhez ha jól tudom, feltétel lenne egy személy- és vagyonőr szakma, ami csak magában vagy 100.000, és akkor még ez.
tehát ha nem is fizettem érte, de kivételes lehetőség, hogy egy szerintem értékes szakmám ingyen legyen, főleg, hogy nincsen még szakmám, csak érettségim meg nyelvvizsgám.

Az itthonit bármikor csinálhatod és hidd el nagyon nem jó munka az. Kivéve, ha nehezen válsz meg az itthoniaktól, mert akkor inkább maradj.
hát az, hogy mi a jó munka, és mi nem jó, az relatív.
szerintem az, hogy 168-180 órára kapok 115 ezer körül + ingyenesen utazok a megyében, és effektíve a munkahelyen nem csinálok semmit, nem rossz.
ezerszer inkább ez, minthogy valami gyárban alkatrészeket pakolásszak meg kábeleket illesszek össze 80-90 ezerért.
ráadásul a rendőrség dolgozója lennék, úgy tudom, az nem egy hátrányos dolog.

az, hogy nehezen válok meg az itthoniaktól ?
az a gond, hogy 2 igazán fontos ember van számomra, és mind a kettőt itt kéne hagynom, nagyon húzós.
persze 3 hónap nem a világ vége, de én most arra célzok, hogy egyedül telepedjek le aztán ott.

Egyébként most, hogy kaptál véleményeket, melyiket választanád inkább?
nekem a prioritás, hogy ITTHON, JÓL FIZETŐ és FIX munkahelyet találjak, amiből alapot rakhatok össze a további életemhez. (család, esetleg külföldi kitelepülés, stb.)
szerintem viszonylag mind a 3 opciónak megfelelne a fbő.

máskülönben inkább a német meló felé hajlanék, ha tudna jönni asszony is és nem csak 3 és fél hónap lenne.
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2014.08.04. 21:59:02

Legjobb haverom biztonsági őr (nem is rossz helyen), csak kicsit van elege a dologból.

Dávid, amúgy barátnőd is dolgozna kint?

Átgondolva a helyzetet, én a helyedben simán kimennék németbe. Egyébként most, hogy kaptál véleményeket, melyiket választanád inkább?
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4005
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.08.04. 21:48:02

Dávid!

Pár hete elmondtam neked a véleményemet a menekülttábori munkáról. Szerintem inkább menjél németbe, még ha bizonytalanabbnak is érzed.
Egy lehetőség, amiből jól is kijöhetsz, ha már ott vagy más irányba is mozoghatsz.

Az itthonit bármikor csinálhatod és hidd el nagyon nem jó munka az. Kivéve, ha nehezen válsz meg az itthoniaktól, mert akkor inkább maradj.
Válasz küldése