Mozi & Filmek

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
gygerike
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1008
Csatlakozott: 2009.08.12. 21:21:41
Tartózkodási hely: Acapulco

2011.07.02. 21:57:11

visca el barca írta:
gygerike írta:Ismét itt vagyok pechetekre :D Szóval a mostani kérésem/kérdésem valami igényes lightesebb de jó horror film:) Nem vagyok nagy fan nem bírom a tulságosan para filmeket szóval ne ilyen nagyon durvába gondolkozzatok:D Ha nagyon unatkoztok pár vígjáték tippet is elfogadnék:D Előre is köszi!
az utolso haz balra. nem sztem az ilyen stilusu filmeket de ez jo volt. bar inkabb thriller.

vagy az élve eltemetve.
Az előzetes alapján nem igazán tetszenej, de azért köszönöm!
Visca El Barca
Kép
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2011.07.02. 21:18:18

I love you Phillip Morris-ról vélemények?
Megnézném, de az imdbn 6.7es, így nem tudom, h megérné-e...
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2011.07.02. 20:14:23

bence-barca írta:

Rinku: Gyűrük urából a 2. rész lesz az, ami nagyon eltér a könyvtől, többi nagyjából okés, ha jól emlékszem, bár az egybe kihagynak egy nagyobb részt (Bombadil Toma, sírbuckák, annak, akik olvasták is), de ezt még ellehet rűrni.
Még a 3-ba van egy nagy eltérés, a Minas Tirithes csata végkimenetelénél. Mert a filmben a holtak serege jön és megment mindenkit, a könyvben meg ugye ők már eltűntek a kalóztámadás után, és "csak" tündék meg Aragornék szállnak ki a hajóból - ha jól emlékszem.
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2011.07.02. 20:04:17

Perrero írta:
fcbarca0827 írta:...
Könyvbe sokkal jobb, elég sokat kénytelenek kihagyni a filmesek
Meg fontos dolgokat, mait várok, h fognak belesűríteni az utsó részbe...

Rinku: Gyűrük urából a 2. rész lesz az, ami nagyon eltér a könyvtől, többi nagyjából okés, ha jól emlékszem, bár az egybe kihagynak egy nagyobb részt (Bombadil Toma, sírbuckák, annak, akik olvasták is), de ezt még ellehet rűrni.
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2011.07.02. 19:47:30

Én az Ismeretlen férfit néztem meg,szerintem jó,csavaros és jó story.
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2011.07.02. 19:36:07

Perrero írta:
fcbarca0827 írta:...
Könyvbe sokkal jobb, elég sokat kénytelenek kihagyni a filmesek
Ha még csak a kihagyásokról lenne szó.... de az is szánalmas, amiket beleírnak

más: tegnap megnéztem a Next Three Days-t, nekem abszolút bejött, a maga kategóriájában az egyik legjobb (az mondjuk meglepett, h Liam Neeson-nek csak egy cameo-ja volt gyakorlatilag, a trailer alapján azt hittem, hogy komolyabb szerepe lesz)

a Blue Mountain State-et is elkezdtem, 5 részen vagyok túl, egyelőre nem vagyok elszállva tőle nagyon, bár tényleg vannak jó pillanatai, de nem érzem, hogy bármiben is felülmúlná mondjuk a Big Bang Theory-t (hozzáteszem, ezek a pisi-kaki-sz.pás poénok engem nem borzasztanak el, de nem is vagyok olyan típus, akinek ezektől lesz vicces egy sorozat/film)
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2555
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2011.07.02. 19:23:10

A könyv mindig jobb, mint a film, ez alaptörvény. A rémségek cirkuszában akkorát csalódtam, mint semmi másban azelőtt. Hulladék, felgyújtani, lefosni, úgy, ahogy van... 40 percet bírtam nézni, Darren Shan (az író) forog a sírjában, pedig még meg sem halt. Ekkora szégyent...

A Gyűrük Urát nem olvastam még végig, de végig fogom, a film nem lenne rossz éppen, ha nem előzte volna meg egy könyvsorozat. Egymáshoz mérve ugyanazt tudom mondani, mint amit fenti bekezdéshez írtam. A film megállná a helyét önmagában is, de hogy könyv is van róla, az más. Ahhoz viszonyítva Jézusom... Amúgy kifejezetten jó trilógia, szeressük nagyon! :)
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2011.07.02. 18:51:35

LM10 írta:
Fernando írta:
Megnéztem a SENNA c. filmet. Igaz, hogy majdnem 3 órás volt, de többször könnybelábadt a szemem, máskor pedig dühös voltam, hogy miért nem egy picit korábban születtem. Prost, Senna, Mansell, Piquet, Bergher, Hill. Hol vannak ma már ilyen versenyzők? Ha egy 3 évvel előbb születek, világosan emlékeznék mindenre, így csak foszlányok vannak meg Sennáékról és az a letargia ami 94-ben volt mindenhol. Egyértelmű 10/10! Nem kérdés a film.
Ehhez van magyar felirat, vagy szinkron?
Végig néztem én is a filmet. Hihetetlen. Eddig csak azt tudtam Sennáról. hogy kivételes versenyző volt, aki tragikusan meghalt Imolában. Már nem!
Még 1 éves sem voltam mikor meghalt, de ez a film behozta az elmaradásomat. Hatalmas dokumentum film! Nagyon tetszett az akkori F1-es világ, pl mikor voltak ezek a csapatkonferenciák, és Piquet kiállt Senna igazáért. :) Senna és Prost viszonya pedig tényleg ennyire átjött a 80-as évek végén?(Hátha van itt ilyen aki ilyenkor nézte az F1-et :) )
Avatar
fcbarca0827
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3238
Csatlakozott: 2007.08.30. 14:29:21
Tartózkodási hely: Sülysáp

2011.07.02. 18:45:40

FtcSikiHun írta:
S.Agüero írta:Valaki látta már közületek a végső állomás 4-et?
Milyen a film? tapasztalatok?
erre készülök, h megnézzem ma gépen, töltöm is be, csak h mire számítsak azért kérdem. :)
A végső állomások közül, csak ezt láttam, de szerintem nem lett rossz, bár van benne egy pár hülye halál.

Ha tényleg a 4et láttam :D
A 3. meg a 4. rész, már eléggé... hogy is mondjam... fos. Az első két rész egyébként szerintem baromi jó. Ezeket akár ajánlom is gygerike. Amúgy, meg a Fűrész összest. Az első rész, még nem annyira durva, szóval hajrá. :P
Amúgy, mi volt az alaptéma, abban amit láttál Markó? (1. repülő, 2. autópálya, 3. hullámvasút, 4. autóverseny.)Csak, hogy helyretegyük, mit néztél. :lol:

Az elmúlt héten megnéztem a lemaradásom Harry Potterből (4-7/1) és az az igazság, hogy fan lettem. :lol: Na nem annyira, hogy elolvassam könyvbe, de a filmek tetszenek. A hétperkettő moziba nézős lesz mindenképpen.

Illetve volt itt mostanában olyan, hogy kedvenc 3 film. Szerintem jó párszor leírtam, de megteszem most is. :D
1. Közönséges bűnözők
2. Erőszakik
3. Beverly hills-i zsaru 2
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fcbarca0827 2011.07.02. 19:09:06-kor.
KowalskymegaVega,Supernem,HollywoodUndead,Fish!
Hiperkarma,VadFruttik,EstiKornél,AWS
30Y,BagossyBrothersCompany,Useme,Elefánt
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2011.07.02. 18:33:42

gygerike írta:Ismét itt vagyok pechetekre :D Szóval a mostani kérésem/kérdésem valami igényes lightesebb de jó horror film:) Nem vagyok nagy fan nem bírom a tulságosan para filmeket szóval ne ilyen nagyon durvába gondolkozzatok:D Ha nagyon unatkoztok pár vígjáték tippet is elfogadnék:D Előre is köszi!
az utolso haz balra. nem sztem az ilyen stilusu filmeket de ez jo volt. bar inkabb thriller.

vagy az élve eltemetve.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
gygerike
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1008
Csatlakozott: 2009.08.12. 21:21:41
Tartózkodási hely: Acapulco

2011.07.02. 18:23:46

Ismét itt vagyok pechetekre :D Szóval a mostani kérésem/kérdésem valami igényes lightesebb de jó horror film:) Nem vagyok nagy fan nem bírom a tulságosan para filmeket szóval ne ilyen nagyon durvába gondolkozzatok:D Ha nagyon unatkoztok pár vígjáték tippet is elfogadnék:D Előre is köszi!
Visca El Barca
Kép
Avatar
FtcSikiHun
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2740
Csatlakozott: 2009.12.17. 21:59:21
Tartózkodási hely: Északon, délen, keleten, nyugaton

2011.07.02. 18:17:02

S.Agüero írta:Valaki látta már közületek a végső állomás 4-et?
Milyen a film? tapasztalatok?
erre készülök, h megnézzem ma gépen, töltöm is be, csak h mire számítsak azért kérdem. :)
A végső állomások közül, csak ezt láttam, de szerintem nem lett rossz, bár van benne egy pár hülye halál.

Ha tényleg a 4et láttam :D
Kép
'élvezd, hogy minden rosszban van valami'
'...törekedj azzá lenni,ami lehetnél!'
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2011.07.02. 18:09:19

Valaki látta már közületek a végső állomás 4-et?
Milyen a film? tapasztalatok?
erre készülök, h megnézzem ma gépen, töltöm is be, csak h mire számítsak azért kérdem. :)
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2011.07.02. 12:36:32

Fernando írta:
Megnéztem a SENNA c. filmet. Igaz, hogy majdnem 3 órás volt, de többször könnybelábadt a szemem, máskor pedig dühös voltam, hogy miért nem egy picit korábban születtem. Prost, Senna, Mansell, Piquet, Bergher, Hill. Hol vannak ma már ilyen versenyzők? Ha egy 3 évvel előbb születek, világosan emlékeznék mindenre, így csak foszlányok vannak meg Sennáékról és az a letargia ami 94-ben volt mindenhol. Egyértelmű 10/10! Nem kérdés a film.
Ehhez van magyar felirat, vagy szinkron?
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2011.07.02. 12:26:42

két filmhez nem találok sehol feliratot, ha esetleg valaki ráaakdna

trust (2010), clive owennel

the lincoln lawyer
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3797
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2011.07.02. 12:11:54

Tripla xXx-et láttam már régebben, de nem emlékszem rá túlságosan. Le is szedtem egy előzetest, de Galambos Péter szinkronhangja után (Halálos Iramban) nagyon furcsa Gesztesihez hasonló hangon hallani. Borzasztóan nem illik az hozzá szerintem, de majd meglátom.

A Túl mindenen jónak tűnik, lehet hogy végül az lesz a befutó.

Egyébként ezt a Babylon A.D.-t látta már valaki?
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8680
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2011.07.02. 10:13:18

Messa írta:Vin Diesel hétvégét tartok, illetve szeretnék, melyik filmjeit ajánljátok?

Halálos Iram sagát már láttam, azokon kívül.

Főleg akciófilmek érdekelnének, tehát ilyen Gorilla bácsi nemnagyon. :D
Túl Mindenen, Riddick, Pitch Black.

Hirtelen ezek jutnak eszembe, bár maradandót egyikben sem játszik, nem tartom nagy színésznek, nálam kb (időbeni eltéréssel, csak a karaktereket nézve) Steven Seagal jut róla eszembe.

Más:

Megnéztem a SENNA c. filmet. Igaz, hogy majdnem 3 órás volt, de többször könnybelábadt a szemem, máskor pedig dühös voltam, hogy miért nem egy picit korábban születtem. Prost, Senna, Mansell, Piquet, Bergher, Hill. Hol vannak ma már ilyen versenyzők? Ha egy 3 évvel előbb születek, világosan emlékeznék mindenre, így csak foszlányok vannak meg Sennáékról és az a letargia ami 94-ben volt mindenhol. Egyértelmű 10/10! Nem kérdés a film.

Morning Glory:
Adtam neki egy esélyt hátha. De nem. Újabb hollywoodi vígjáték szemét, amit még Harrison Ford se tudott földobni, oda süllyed ahova De Niro. 10/4.

Tervbe van még mára vagy 2 film: Kusturica Maradona filmje és második vh.-s Age of Heroes. :wink:

Egyébként én két hete tartottam Emile Hirsch napokat. Alpha Dog, Út a vadonba, Dogtown Urai, Szüzet szüntess (15szörre is), Milk (ezt bár ne néztem volna meg), Lélegzet. Ezeket sikerült megnéznem, de korábban láttam már a Woodstock a kertembent, a Speed Racert és a Családom titkait is.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Rewolution5
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2009.04.11. 10:04:30
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

2011.07.02. 10:02:24

Messa írta:Vin Diesel hétvégét tartok, illetve szeretnék, melyik filmjeit ajánljátok?

Halálos Iram sagát már láttam, azokon kívül.

Főleg akciófilmek érdekelnének, tehát ilyen Gorilla bácsi nemnagyon. :D
Tripla xXx , Ryan közlegény- igaz itt Vin Diesel csak mellékszereplő
Kép
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3797
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2011.07.02. 09:58:22

Vin Diesel hétvégét tartok, illetve szeretnék, melyik filmjeit ajánljátok?

Halálos Iram sagát már láttam, azokon kívül.

Főleg akciófilmek érdekelnének, tehát ilyen Gorilla bácsi nemnagyon. :D
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
Bogyó
Jugador del Barça
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2011.04.20. 16:33:44

2011.07.02. 01:50:59

Fuuu... Gondolom, már lejárt lemez, de én csak most jutottam el odáig, hogy megnézzem... :D Blue Mountain State... Kikészültem! :lol: Nagyon jó!! :D :D Nem tudom, ki ajánlotta, de hatalmas köszönet neki érte... :wink: Brutálisak a karakterek. Mondjuk sokakkal ellentétben nekem nem Thad a kedvencem, hanem Sammy. Őrült egy pali. :D Meg azt nagyon bánom, hogy Craig eltűnt a 2. évadra... :roll: :? Báár, Radon se semmi... :D Kedvenc részt nem emelnék ki, mert mind kegyetlen... :lol: Szóval, mégegyszer köszönet érte!!! :wink:
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.07.01. 18:12:49

Ez volt az első Bergman-film amit láttam, így nincs viszonyítási alapom. Értem a lényegét a filmnek, meg a kérdéskörét, de egyszerűen nekem nem sikerült átélnem a film hatását. A svéd színészek meg elég gyengék voltak. Nem tudta nekem átadni a középkori feelinget a film,kizárólag a vallásra fókuszált, mondjuk ez volt a lényege. Olvastam értelmezéseket, kritikákat a filmről. Talán ha könyvben előtte elolvastam volna, más lett volna a véleményem.
Szerintem előkelő helyen van a filmtörténeti klasszikusok között, de nekem nem igazán tetszett. Mea culpa...

Más: megnéztem az Unknown c. filmet
Dilemmában vagyok, hogy eldöntsem jó film-e vagy sem. Ha a Takenhez hasonlítom akkor, nem, de viszont ha az új, 2010/11-es felhozatalt nézem akciófilm szempontból, akkor mindenképp jó film. Következtetésként azt vonom le, hogy ez egy közepes, egyszer nézhető, de helyenként unalmas film volt. Kissé csalódtam benne.
"And my heart will leave you never."
Avatar
kurdt
Megmentő :)
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2006.10.30. 15:59:29
Tartózkodási hely: hütte

2011.06.30. 23:53:45

messideco írta:A hetedik pecsét
Főleg kurdt nem fog velem egyetérteni, de nekem nem tetszett ez a film nagyon. Értem én, hogy Bergman meg minden, de egyáltalán nem jött be...
Igazad van, nem értek veled egyet; pontosabban nem értelek.
De ha esetleg kifejtenéd bővebben.... :wink:
Kép
Your village called. Their idiot is missing.
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2011.06.30. 23:45:00

Húú BAZZ!!!

Killer Elite
http://www.youtube.com/watch?v=oovkyaCmgAQ


Nem gyenge stáblista:
Jason Statham
Clive Owen
Robert De Niro

Kötelező lesz megnéznem! 8)
KépKép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.06.30. 19:53:44

A hetedik pecsét
Főleg kurdt nem fog velem egyetérteni, de nekem nem tetszett ez a film nagyon. Értem én, hogy Bergman meg minden, de egyáltalán nem jött be...
"And my heart will leave you never."
Válasz küldése