Mozi & Filmek

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2012.07.21. 18:59:30

18Barca99 írta:Üdv. Rengeteg filmet néztem meg amiket itt dícsérnek nagyon sokan, bár én sohasem szoktam hozzászólni, most mégis szeretnék tanácsot kérni, hogy aki látta már a Száguldó Bombát, az mit gondol róla, megéri az a másfélóra ücsörgés a tv előtt?
Én láttam kb. fél éve, nem mondom, hogy csúcskategóriás film, de abszolút nem rossz, nekem megérte (még moziban néztem meg).
Ha nem fog tetszeni, akkor majd hivatalosan is elnézésedet kérem.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15479
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.07.21. 18:58:44

barca99 írta:
Szerinted. Nálam meg pont az iszonyat fos Joker szinkron tette be a kaput, annyira elüt az eredetitől.

Mondjuk én nem vagyok szinkronpárti, számomra teljesen más élmény eredeti hangokkal egy film, mint szinkronizálva. Persze nem mindennel van így, animációt, vígjátékot jobban szeretem magyarul, de nálam ez pont az a kategória, amit úgy kell látni, ahogy Nolan megvalósította. Szinkronnal egyszerűen gyengébbet kapsz.

Én láttam mindkét verzióban rengetegszer,de semmivel nem adott többet feliratosan,mindenhogy fantasztikus film a TDK.
De mindegy,lehet majd én is beállok a sorba ami mostanában divat,és csak feliratosan nézek majd filmeket.
jah,amúgy vígjáték tényleg jobb szinkronnal,sokkal változatosabb a magyar nyelv.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
18Barca99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2009.12.08. 19:36:08
Tartózkodási hely: Budapest

2012.07.21. 18:49:59

Üdv. Rengeteg filmet néztem meg amiket itt dícsérnek nagyon sokan, bár én sohasem szoktam hozzászólni, most mégis szeretnék tanácsot kérni, hogy aki látta már a Száguldó Bombát, az mit gondol róla, megéri az a másfélóra ücsörgés a tv előtt?
Ha el kell törnöm valamimet a pályán, akkor eltöröm, és nem panaszkodom, ha ez segít az edzői stábnak és a csapatomnak. Ez a fajta elkötelezettség a legfontosabb, hogy meglegyen mindenkiben. - Ivan Rakitic
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5196
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2012.07.21. 16:33:47

Tim írta:
Tessék. .
Hm, ez nekem is felkeltette az érdeklődésemet, kösz Tim :D
Kép
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2012.07.21. 16:25:58

geridoss írta:Tudnátok ajánlani ütősebb fajta horror/thriller filmeket? Ne ilyen Silent Hill féle mese habbal filmeket, hanem tényleg félelmetes, izgalmas, paráztatós (akár jó történettel rendelkező :D) filmekre lennék kíváncsi ;) Köszi előre is
Tessék. Ha ez esetleg nem szimpatikus,akkor is tudsz válogatni. Rengeteg filmről van fent kritika,az alapján biztos találsz valamit.
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.07.21. 16:13:14

sjd írta:
visca el barca írta: legyűrtem ma este a magnoliat, de sajnos nem kaptam annyit mint amennyit vártam.

nem lenne ez rossz film, de teljesen feleslegesnek érzem h 3 órás. az eleje, meg a vége nagyon erős, de középső egy óra szinte egy semmiről nem szóló holtjáték.
sajnos annyi helyen leül a film, hogy egyszerűen lehetetlen az elejétől a végéig átélni az egészet, és ez nagyon sokat ront az összképen. egyszerűen elveszik a lényeg a tömegben. ezért volt jó az ütközések, ott egy percig sem éreztem ezt...
Valóban egy kicsit hosszú, meg tulajdonképpen nem is egy témára van felhúzva, mint a Crash, de szerintem kicsit több idejük és helyük van a karaktereknek kibontakozni így. Nekem sem tetszett annyira, de max egy 0,5-1 ponttal adnék rá kevesebbet, ha értékelnem kellene.

Most akkor viszont BatmanBegins+TDK, érdekes lesz, mert kb. semmire nem emlékszem belőlük. Ráadásul pont fordított sorrendben néztem meg őket, és anno a BatmanBegins nem is tetszett annyira. Érdekes lesz mindenesetre. :D
hehe, estére én is pont azokat terveztem be... bár én annyira nem vagyok batman függő, az ujat sem várom annyira... egy egyszerű akciofilm, semmi több.. :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.07.21. 15:51:54

visca el barca írta: legyűrtem ma este a magnoliat, de sajnos nem kaptam annyit mint amennyit vártam.

nem lenne ez rossz film, de teljesen feleslegesnek érzem h 3 órás. az eleje, meg a vége nagyon erős, de középső egy óra szinte egy semmiről nem szóló holtjáték.
sajnos annyi helyen leül a film, hogy egyszerűen lehetetlen az elejétől a végéig átélni az egészet, és ez nagyon sokat ront az összképen. egyszerűen elveszik a lényeg a tömegben. ezért volt jó az ütközések, ott egy percig sem éreztem ezt...
Valóban egy kicsit hosszú, meg tulajdonképpen nem is egy témára van felhúzva, mint a Crash, de szerintem kicsit több idejük és helyük van a karaktereknek kibontakozni így. Nekem sem tetszett annyira, de max egy 0,5-1 ponttal adnék rá kevesebbet, ha értékelnem kellene.

Most akkor viszont BatmanBegins+TDK, érdekes lesz, mert kb. semmire nem emlékszem belőlük. Ráadásul pont fordított sorrendben néztem meg őket, és anno a BatmanBegins nem is tetszett annyira. Érdekes lesz mindenesetre. :D
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2786
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2012.07.21. 15:41:34

Tudnátok ajánlani ütősebb fajta horror/thriller filmeket? Ne ilyen Silent Hill féle mese habbal filmeket, hanem tényleg félelmetes, izgalmas, paráztatós (akár jó történettel rendelkező :D) filmekre lennék kíváncsi ;) Köszi előre is
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Dagoth ur
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2006.02.27. 20:56:39

2012.07.21. 15:30:51

Kicsit engem is bosszant a dolog, mert a Tdk ugye mindehol felirattal ment nálunk is.Most meg majd aszerint kell mozit választani, hogy hol feliratos hol nem, persze csak azoknak akiknek nagyon fontos az eredeti szinkron.Nekem mondjuk az.
De mindegy is, csak lássam már minél előbb, az se baj ha magyarul.Én se bírnék hónapokat várni az eredeti szinkronra :) Főleg úgy, hogy csupa jót hallani a filmről.
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2012.07.21. 15:20:05

csababarca írta:A TDKR-hez meg annyit,hogy az olyan film,amit kb mindegy mivel fog nézni az ember,lehengerlő lesz. egyébként én elvagyok a szinkronnal is,ha valamibe van különbség az az,hogy a háttérhangok,zajok másképp vannak lekeverve a szinkronnál,le vannak fojtva,nem olyan erőteljesen hangzanak. de amit pl Stohl Buci csinált Jokerrel, hát az eléggé párját ritkítja,szerintem még Heath Ledger is büszke lett volna rá!
Meg én biztos nem várnék még hónapokat,hogy megnézzem rendesen feliratosan,így is alig bírok magammal :D 8)
Szerinted. Nálam meg pont az iszonyat fos Joker szinkron tette be a kaput, annyira elüt az eredetitől.

Mondjuk én nem vagyok szinkronpárti, számomra teljesen más élmény eredeti hangokkal egy film, mint szinkronizálva. Persze nem mindennel van így, animációt, vígjátékot jobban szeretem magyarul, de nálam ez pont az a kategória, amit úgy kell látni, ahogy Nolan megvalósította. Szinkronnal egyszerűen gyengébbet kapsz.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19598
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.07.21. 15:13:40

csababarca írta:
Bob_Marley írta: Rebound: The Legend of Earl "The Goat" Manigault

megnézem majd,csak kéne felirat,mert azért annyira nem jó az angolom.
de remekül hangzik ez is.
Ma a Carter edzőt néztem,az is jó nagyon.
Nincs hozzá szerintem felirat.De tényleg meg ér egy próbát, remek kis film.

Megnéztem mostanában a Project X-et, hát ez mekkora agyleszívás volt :D Tipikus olyan amit megszervezni soha, ott lenni jah.Bár azért egy házibuli nem ilyen :D Voltak benne klasszikus poénok, egy esti röhögést megért.
Kép
Kép
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15479
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.07.21. 14:49:24

Korlátok nélkül

Steve Prefontaine-ről szól a film,egy amerikai hosszútávfutóról. nagyon felemelő az egész film,remekül játszanak a színészek,hatalmas mondanivalókkal,tanulságokkal. amit ha esetleg az ember nem is ért meg a film közben,a végén Donald Sutherland aka Bill Bowerman remekül summázza.
Én 2 napja nézem,teljesen bevonzott,azóta kétszer voltam korán reggel futni, 15 km-t. pedig rég futottam már ennyit,de elindultam és mentem,persze nyugis tempóban.



A TDKR-hez meg annyit,hogy az olyan film,amit kb mindegy mivel fog nézni az ember,lehengerlő lesz. egyébként én elvagyok a szinkronnal is,ha valamibe van különbség az az,hogy a háttérhangok,zajok másképp vannak lekeverve a szinkronnál,le vannak fojtva,nem olyan erőteljesen hangzanak. de amit pl Stohl Buci csinált Jokerrel, hát az eléggé párját ritkítja,szerintem még Heath Ledger is büszke lett volna rá!
Meg én biztos nem várnék még hónapokat,hogy megnézzem rendesen feliratosan,így is alig bírok magammal :D 8)
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2012.07.21. 14:11:39

A Dark Knight-ot eredeti nyelven láttam, majd hónapokkal később nekikezdtem szinkronosan, kb. fél óráig néztem, annyira más élmény volt számomra.

Megnéztem a második trailert angolol és magyarul... hát, én ezt sem fogom szeretni. Bane robothangja iszonyat gáz. Mondjuk nálam a Macskanő is nulla, nálam ő megragadt neveletlen hercegnőnek, így azért nehéz Macskanőnek elképzelni.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.07.21. 13:07:36

barca99 írta:Az új Batman filmet Pest kivételével tényleg csak szinkronnal lehet megnézni? Pedig kb. ez az egyetlen film amit vártam, és egy mozijegyet simán megért volna, ehelyett várhatok hónapokat, hogy letorrentezzem eredeti nyelven. Hurrá.
nem mind1? megnézed szinkronosan, aztán majd letöltöd és megnézed eredetivel :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2012.07.21. 12:36:44

Az új Batman filmet Pest kivételével tényleg csak szinkronnal lehet megnézni? Pedig kb. ez az egyetlen film amit vártam, és egy mozijegyet simán megért volna, ehelyett várhatok hónapokat, hogy letorrentezzem eredeti nyelven. Hurrá.
Dagoth ur
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2006.02.27. 20:56:39

2012.07.21. 11:37:33

Az Imdb-n mikor szokták ki rakni,hogy hány ponton áll egy film?

az új Batman filmet ugye már tegnap bemutatták és még csak vélemények vannak, pontozás sehol.

http://www.imdb.com/title/tt1345836/
Kenny
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2004.10.08. 10:39:16
Tartózkodási hely: bp

2012.07.21. 01:31:38

Forcabarca8 írta:
Castiel írta:na fiuk találós kérdés...melyik Filmben hangzott ez el?:) ez volt eddig a a legjobb lelkesítő beszéd amit valaha hallottam filmben! pedig már hallottam sok jót! :)


‎"Mondok valamit, amit amúgy is tudsz. A világ nem csak napfény és szivárvány. Ez egy kegyetlen undok hely, és bármilyen tökös srác vagy, térdre kényszerítenek ha hagyod és soha nem engednek felállni. Senki nem tud olyan nagyot ütni, mint az élet, de nem az számít mekkorát ütsz, hanem hogy mennyi ütést állsz ki, mikor talpon kell maradni. Bírni kell a pofont és muszáj menni tovább. Csak így lehet győzni. Ha tudod, hogy mit érsz, menj és küzdj meg azért, ami jár és közben viseld el a pofonokat!
Ne mutogass másra, ne mondd, hogy -nem te vagy a hibás, hanem ő
vagy ő vagy akárki-, ez gyáva duma és te fiam nem vagy gyáva,Te több vagy annál!!"
Ez könnyű 8)

http://www.youtube.com/watch?v=jDBKcPOmmiA

Hogy ne legyen ilyen "kopasz" a hozzászólás,azért én hozzáteszem az én favoritomat,ami az egyik kedvenc színész/szinkronhang páros nevéhez fűződik:

http://www.youtube.com/watch?v=lj4C_HIInHE

Én ilyesmikkel izzítottam magam egy-egy meccsre. Amúgy motiválásra viszont nem mindig egy film jelenet, egy szöveg a legjobb,hanem egy hatásos zene :wink:

Angolul ez sokkal jobban visszaadja az igazi mondanivalóját.
http://www.youtube.com/watch?v=WO4tIrjBDkk
play by play,inch by inch
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.07.21. 00:32:25

sjd írta:
visca el barca írta:most néztem meg a 2004-ben oscart nyert ütközések c. filmet. eddig vhogy soha nem volt erőm hozzá.

20 perce bambulok bele a nagyvilágba és azon gondolkodom h talán életem legjobb filmjét láttam... nagy az esélye neki :roll:
Bizony, jó kis film.
Magnoliát láttad egyébként? Az is hasonló.
legyűrtem ma este a magnoliat, de sajnos nem kaptam annyit mint amennyit vártam.

nem lenne ez rossz film, de teljesen feleslegesnek érzem h 3 órás. az eleje, meg a vége nagyon erős, de középső egy óra szinte egy semmiről nem szóló holtjáték.
sajnos annyi helyen leül a film, hogy egyszerűen lehetetlen az elejétől a végéig átélni az egészet, és ez nagyon sokat ront az összképen. egyszerűen elveszik a lényeg a tömegben. ezért volt jó az ütközések, ott egy percig sem éreztem ezt...

azért az a jelent, mikor juliane moore kiosztja a patikust az hatalmas :shock: ott csak pislogtam mint hal a szatyorban :shock: be is kerül a képzeletbeli topjelenetek közé...

lehet még1x meg kellene néznem, de egyelőre nem érzek benne annyi erőt h nekifogjak ujra a közeljövőben.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12234
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.07.20. 23:52:04

A kultúra topicban merült fel a neve asszem, de azelőtt a negyvenkettős ? szám is szóba hozódott valamelyik eszmecsere során :)
"And my heart will leave you never."
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5196
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2012.07.20. 23:19:47

Tegnap megnéztem a Szkafander és pillangót, ha jól emlékszem talán Bob ajánlotta, de nem biztos.
Baromi jó film, ez is egy filmélmény volt :) Nem lehet belekötni. Aki szereti a jó drámákat, annak tuti tetszeni fog, nagyon megható múvi. Nem tudom ki ajánlotta, de örök hálám neki :D
Kép
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2012.07.20. 22:11:32

:) nem is azért volt mert nehéz... azért ezekben a filmekben elhangzott dumák nagyon tudnak ütni... s most is ütős 100x-ra is... Mickey beszéde is ilyen vot a fiatal Rockynak! :)
amúgy Pep is folyamodott ilyenekhez.... de ez már off
a tiéd sem rossz... nagyon soxor megnézem ezt is...! minden 7-en háború! :)
Ez? http://www.youtube.com/watch?v=gmmbwUBOl0g
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
Forcabarca8
Capitá del Barça
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2005.02.01. 11:47:15

2012.07.20. 22:00:06

Castiel írta:na fiuk találós kérdés...melyik Filmben hangzott ez el?:) ez volt eddig a a legjobb lelkesítő beszéd amit valaha hallottam filmben! pedig már hallottam sok jót! :)


‎"Mondok valamit, amit amúgy is tudsz. A világ nem csak napfény és szivárvány. Ez egy kegyetlen undok hely, és bármilyen tökös srác vagy, térdre kényszerítenek ha hagyod és soha nem engednek felállni. Senki nem tud olyan nagyot ütni, mint az élet, de nem az számít mekkorát ütsz, hanem hogy mennyi ütést állsz ki, mikor talpon kell maradni. Bírni kell a pofont és muszáj menni tovább. Csak így lehet győzni. Ha tudod, hogy mit érsz, menj és küzdj meg azért, ami jár és közben viseld el a pofonokat!
Ne mutogass másra, ne mondd, hogy -nem te vagy a hibás, hanem ő
vagy ő vagy akárki-, ez gyáva duma és te fiam nem vagy gyáva,Te több vagy annál!!"
Ez könnyű 8)

http://www.youtube.com/watch?v=jDBKcPOmmiA

Hogy ne legyen ilyen "kopasz" a hozzászólás,azért én hozzáteszem az én favoritomat,ami az egyik kedvenc színész/szinkronhang páros nevéhez fűződik:

http://www.youtube.com/watch?v=lj4C_HIInHE

Én ilyesmikkel izzítottam magam egy-egy meccsre. Amúgy motiválásra viszont nem mindig egy film jelenet, egy szöveg a legjobb,hanem egy hatásos zene :wink:
Kép
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2012.07.20. 21:50:55

na fiuk találós kérdés...melyik Filmben hangzott ez el?:) ez volt eddig a a legjobb lelkesítő beszéd amit valaha hallottam filmben! pedig már hallottam sok jót! :)


‎"Mondok valamit, amit amúgy is tudsz. A világ nem csak napfény és szivárvány. Ez egy kegyetlen undok hely, és bármilyen tökös srác vagy, térdre kényszerítenek ha hagyod és soha nem engednek felállni. Senki nem tud olyan nagyot ütni, mint az élet, de nem az számít mekkorát ütsz, hanem hogy mennyi ütést állsz ki, mikor talpon kell maradni. Bírni kell a pofont és muszáj menni tovább. Csak így lehet győzni. Ha tudod, hogy mit érsz, menj és küzdj meg azért, ami jár és közben viseld el a pofonokat!
Ne mutogass másra, ne mondd, hogy -nem te vagy a hibás, hanem ő
vagy ő vagy akárki-, ez gyáva duma és te fiam nem vagy gyáva,Te több vagy annál!!"
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5196
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2012.07.20. 18:49:09

visca el barca írta:most néztem meg a 2004-ben oscart nyert ütközések c. filmet. eddig vhogy soha nem volt erőm hozzá.

20 perce bambulok bele a nagyvilágba és azon gondolkodom h talán életem legjobb filmjét láttam... nagy az esélye neki :roll:
Én is most néztem meg, ez a kis rövid írásod meg is győzött :D
Tényleg egy mestermű, nagyon jó film. Jó zenével, jó színészekkel, és sok mondanivalóval. Na ez filmélmény volt. Amúgy már rég megvolt, csak nem tudtam rávenni magam. 9/10-et megér. :)
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.07.20. 17:27:41

sjd írta:
visca el barca írta:most néztem meg a 2004-ben oscart nyert ütközések c. filmet. eddig vhogy soha nem volt erőm hozzá.

20 perce bambulok bele a nagyvilágba és azon gondolkodom h talán életem legjobb filmjét láttam... nagy az esélye neki :roll:
Bizony, jó kis film.
Magnoliát láttad egyébként? Az is hasonló.
nem, de tervben van.

viszont a madridista filmklubban a Ray. c film az aktuális darab.
Ray Charles életrajzi filmje. iszonyatosan jó film, jamie foxx nem véletlenül kapott érte oscart.
nem szoktam 10 pontokat dobálgatni filmekre, de ez vmi fantasztikus volt.

bátran ajánlom mindenkinek, nem kell félni sem a hosszától, sem attól h tele van jazz-soul-blues zenével.

igazi mestermű.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Válasz küldése