Mozi & Filmek

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.02.13. 13:09:45

Egy kis érdekesség:

Így nézett ki 1996 végén az IMDB top 250:
Lista
"And my heart will leave you never."
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2015.02.10. 15:30:05

soadroli írta:Pókember a MARVEL-nél!
Ideje volt már, remélem ők kihoznak belőle valami értelmeset, de érzésem szerint rengeteg puskaport ellőtt már korábban a Sony, a megmaradt ellenségek pedig engem nem kifejezetten hoznak lázba.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.02.10. 15:19:42

Megnéztük a Foxcatchert. Az utóbbi 5 évben nem sok rosszabb filmet láttunk. Nem történt semmi, lassú, idétlen, Mark Schultz karakteréről a Trópusi vihar jutott eszembe: "never go full retard!"

Forgatókönyvért Oscarra jelölték?! Az egész forgatókönyv elfér 2 A4-es oldalon.

Ez a film áprilisi tréfának is gyenge. =D> #-o
A Fifa egy szégyen
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5178
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2015.02.10. 10:19:52

Pókember a MARVEL-nél! Akkor Garfieldnek ennyi volt, meg a Sinister Sixnek is. A Civil Warban lesz benne először, 2017-ben meg elvileg kap egy külön filmet is. :D
Kép
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.02.09. 17:48:39

visca el barca írta:nem, azért lett felkapva mert oscaros film. én aztán tényleg mindent megnézek, még a sharkandot is (3x is ha kell), de ezt kihagyom, akárcsak a többi oscaros filmet.
Ez nálam ok-okozat. Az akadémia általában felkap egy filmet ha valós történet/ antirasszizmus/ antiháború vagy egyéb polkorrekt téma van a film középpontjában. Ha meg az Oscar felkarolta, akkor még többet írnak az adott filmekről. Magát a felhajtást én sem csípem, de vannak köztük jó filmek is, az idegennyelvű filmek kategóriájában pedig akadnak "ínyencségek" is.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.02.09. 14:40:30

a kommerszebb, szélesebb közönséghez szoloókat persze én is nézem (django) vagy mondjuk clint eastwood uj filmjét, de ilyen némafilmes cuccok, meg rabszolgás-helpes-birdmanes vonal felejtős. messziről bűzlik h "oscar-filmek"
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2015.02.09. 14:19:39

visca el barca írta:nem, azért lett felkapva mert oscaros film. én aztán tényleg mindent megnézek, még a sharkandot is (3x is ha kell), de ezt kihagyom, akárcsak a többi oscaros filmet.
Én 1-2 éve még megnéztem minden jelöltet lehetőleg az átadó előtt, de a tavalyi listán is volt mondjuk 3 ami igazán érdekelt, az idén meg jóindulattal 2.
Birdman-t megnéztem pár napja, az mondjuk pont nem volt benne a kettőben, csak marhára érdekelt a hype miatt, de szokás szerint elmaradt a nagy beharangozástól. Nem volt rossz, én annyira nem láttam drasztikusnak, mint messideco, de 1-2 hónap múlva ha megkérdezik, hogy mi is volt benne, nem biztos, hogy pontosan tudom majd az egészet.
A jelöltek közül amúgy, ami érdekel is az az American Sniper és az Imitation Game. Többit nem bántom, talán majd egyszer, de nagyon nem izgatnak.
Tavaly előtt azért, ha megnézem volt a listán egy jó Silver Linings Playbook, egy szerethető Messzi dél vadjai, egy Django és egy zseniális Amour. Erre persze behúzta a tök átlag Argo. :lol:
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.02.09. 12:28:27

danianevem írta:Leginkább az üzenete miatt lett ennyire felkapva szvsz.
nem, azért lett felkapva mert oscaros film. én aztán tényleg mindent megnézek, még a sharkandot is (3x is ha kell), de ezt kihagyom, akárcsak a többi oscaros filmet.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.02.09. 11:20:37

Birdman
bowlinggolyo írta:Nekem nagyon bejött a film. Egy kritika a színészi társadalomnak és megmutatja részben a különbséget a filmsztárok és a színházi színészek között. A film lényege szerintem, hogy lehet nagy színész vagy a filmvásznon, de a színházban ekkor is kutya nehéz.
+1 illetve én még a szuperhősős/blockbuster kritikát is idevenném, többnyire finoman, de helyenként már elég nyersen kritizálták a hollywoodi mainstream filmeket.

Leginkább az üzenete miatt lett ennyire felkapva szvsz. Mondjuk nekem anélkül is tetszett a színházi élet pörgőssége, amit bemutatott.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.02.09. 11:11:34

Erre rájöttem :)

azt bírtam, mikor beugrót kerestek, először Fassbendert, de ő X-ment forgat, a másikra már nem emlékszem :mrgreen:
"And my heart will leave you never."
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2015.02.09. 11:08:42

messideco írta:Birdman

Idegesítő baromság. Ennyire irritáló filmet rég láttam... A színészek legalább jók benne.
Nekem nagyon bejött a film. Egy kritika a színészi társadalomnak és megmutatja részben a különbséget a filmsztárok és a színházi színészek között. A film lényege szerintem, hogy lehet nagy színész vagy a filmvásznon, de a színházban ekkor is kutya nehéz.
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.02.09. 10:38:23

Birdman

Idegesítő baromság. Ennyire irritáló filmet rég láttam... A színészek legalább jók benne.
"And my heart will leave you never."
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2015.02.08. 20:48:18

Stalkyard írta:
zola8787 írta:Tudnátok írni nem annyira régi és nem gondolkodós filmet esti kikapcsolódásra, ami nincsen 2 órás? A stílus mindegy :)
John Wick, Az úvesztő, Amerika Kapitány: A tél katonája ( képregényhez képest meglepően komolyan vehető, feszült, de nem túl mélyenszántó, szerintem megfelel a kritériumaidnak :D )
Hirtelen ezek jutottak eszembe. Vagy ami nekem az egyik ilyen favorit, az a Vasember első része. Pont a napokban néztem újra.

Esetleg Az országúti bosszú, de azon félő hogy elalszol. :D
Az országúti bosszútól lesokalltam, a vámpírsrácnak adnék egy mellékszerep Oscar díjat

(az utolsó fél percben minden értelmet nyert, engem, mint állatbarátot teljesen megfogott így a film, én is így gondolom, hogy egy állatbarát ér annyit, hogy pár embert kinyírjunk érte)
Köszi nektek a filmeket, párat már láttam is, de rájöttem, hogy a Kaliforgia 3. évadjából még maradt 3 rész, így ma este ez lesz. azon aztán nagyon nem kell agyalni :D

palesz igazad van, A védelmező tényleg nem 2 óra, mert több :mrgreen:
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2015.02.08. 20:29:59

zola8787 írta:Tudnátok írni nem annyira régi és nem gondolkodós filmet esti kikapcsolódásra, ami nincsen 2 órás? A stílus mindegy :)
John Wick, Az úvesztő, Amerika Kapitány: A tél katonája ( képregényhez képest meglepően komolyan vehető, feszült, de nem túl mélyenszántó, szerintem megfelel a kritériumaidnak :D )
Hirtelen ezek jutottak eszembe. Vagy ami nekem az egyik ilyen favorit, az a Vasember első része. Pont a napokban néztem újra.

Esetleg Az országúti bosszú, de azon félő hogy elalszol. :D
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.02.08. 20:29:17

zola8787 írta:Tudnátok írni nem annyira régi és nem gondolkodós filmet esti kikapcsolódásra, ami nincsen 2 órás? A stílus mindegy :)
Chef, Edge of Tomorrow, John Wick, The Equalizer (ez rohadt jó, tegnap néztem)

Asszem nem 2 órás egyik se. :D
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2015.02.08. 20:20:05

Tudnátok írni nem annyira régi és nem gondolkodós filmet esti kikapcsolódásra, ami nincsen 2 órás? A stílus mindegy :)
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2015.02.08. 14:21:36

visca el barca írta:szted érdemes megnézni? 30 perces vágás nélküli sittek egy házfalról? :lol: kihagyhatatlan. :lol: akkor kell elővenni, mikor vmi borongós, esős, világvége vasárnap van, full másnaposan/betegen vergődsz az ágyban, várod a halált, aztán eszedbe jut h mielőtt meghalsz ezt még látnod kell :lol: nah akkor tedd be gyorsan :lol:
Én a Torinói pacival próbálkoztam, és annyi is volt a kapcsolatom Béluskával. Fele ment csak a filmnek, utána inkább hagytam és néztem valamit, aminek van szövege. :lol:

Amúgy, ha már magyar filmek, a Fehér istent látta már valaki? Engem nagyon érdekelne már, de még nem láttam fent sehol.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.02.08. 14:11:45

Elkezdtem nézegetni a javasolt filmeket, lui-é még hátravannak, azok tűntek "nehezebb" alkotásoknak. Na akkor röviden:

Sötét völgy

"Szokásos" bosszúállós western, viszont a német helyszín, meg egy-két fordulat miatt mégis kiemelkedik az átlagból. A 2000-es években nem sok jobb készült a műfajon belül. 7/10

A leszámolós jelenet nagyon el lett rontva, ott sokat bukott nálam az összkép. Meg talán túlzottan is hamar letudták a tetőponton, még a "boss" az apám fordulat ellenére is.

A színészek közül a Rex felügyelős figura volt a legjobb, egész jól állt neki a szerep.
Schmidt története

Az az igazság, hogy ez egy tizenkettő egy tucat road movie, némi drámai töltettel, de Bates és főleg Nicholson játéka, meg a fanyar humor miatt tényleg must see. 9/10

A jacuzzis jelenet ütött. :lol:
eXistenZ - Az élet játék

Az előző kettő is kiemelkedő darab, de ez jött be a legjobban. Cronenberg rátapintott a lényegre, fordulatos és kellően morbid történetben állítja szembe a valóságot a szürrealizmussal. Tuti újrázom majd, lehet, másabb lesz a véleményem, de: 10/10

Az első 15 perc után azt hittem, hogy kikapcsolom. A "fogpisztoly" legalább akkora ökörség volt, mint amennyire laza. A történetről: a benzinkutas jelenetnél, amikor megjelent a "frog-salamander-lizard thing" (micsoda leírás :lol: ) gondoltam, hogy lesz valami susmus a végén.
visca el barca írta:...
Jó, hát azt hittem, hogy tényleg Tarr Béla "fan" vagy. :oops: Sosem tudom mikor és mennyire ironizálsz. :lol:
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.02.07. 19:27:03

danianevem írta:
visca el barca írta:hallod mester, a művészfilm az a tarr béla 7 órás sátántangójánál kezdődik...
Most viccen kívül, érdemes megnézni? A Werckmeister Harmóniákat láttam csak tőle, hát az nem igazán fogott meg (tiltólistára is tettél miatta :mrgreen: ).
szted érdemes megnézni? 30 perces vágás nélküli sittek egy házfalról? :lol: kihagyhatatlan. :lol: akkor kell elővenni, mikor vmi borongós, esős, világvége vasárnap van, full másnaposan/betegen vergődsz az ágyban, várod a halált, aztán eszedbe jut h mielőtt meghalsz ezt még látnod kell :lol: nah akkor tedd be gyorsan :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.02.07. 19:19:40

Bíbor folyók

Hát jó beteg egy film volt, az embernek olyan érzése volt, mintha a pokolban játszódna. :D Érdekes sztorit sikerült kitalálni, volt benne fantázia bőven. Lehetett izgulni is végig, a fényképezése pedig nagyon jól sikerült. Renonak és Casselnek is +1, jól nyomták!

7/10

Az orvosdoktor

Nagyon jó német film, változatos helyszínekkel és szintén gyönyörű fényképezéssel. Szép történet.

7/10
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.02.05. 20:35:53

visca el barca írta:hallod mester, a művészfilm az a tarr béla 7 órás sátántangójánál kezdődik...
Most viccen kívül, érdemes megnézni? A Werckmeister Harmóniákat láttam csak tőle, hát az nem igazán fogott meg (tiltólistára is tettél miatta :mrgreen: ).
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.02.05. 19:26:21

zola8787 írta:Na jó, befejeztem a nagy művészfilmeket.... A Keresztapa....
hallod mester, a művészfilm az a tarr béla 7 órás sátántangójánál kezdődik... annak ess neki, ne az imdb 250-nek... 8)
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2015.02.05. 19:17:45

Megnéztük a Jokert moziban, ne nagyon fárasszátok magatokat vele. :roll: 1-2 poén 3 akció jelenet és ennyi. :shock:
Kép
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2015.02.05. 18:55:29

Űrállomás 76 (2014)

Gyerekek....ha éltetek már igazi moslékot, na akkor ez az!
A történet röviden, tömören:

AZ ÉG VILÁGON SEMMIRŐL SEM SZÓL!!!!!! :D
Amúgy:

A 70-es évek képi világával és különböző kliséivel mutatja be egy űrállomáson dolgozó közösség életét. Az elején megérkezik az állomásra egy nő(Liv Tyler), aki egy megüresedett pozíciót vesz át. Ezután különböző jelentéktelen párbeszédek tömkelege következik kb. 40 percig, mint valami szappanoperában, aztán kinyomtam. Már 20 perc után is rájöttem, hogy nem fogom végignézni, de még kínoztam magam egy kicsit, hátha kihoznak belőle valamit. Hát nem!
Gondoltam arra is, hogy poénból bedobom itt a filmkedvelő közösségnek, mint egy 10/10-es alkotást, de akármennyire is beteg humorom van, ez erős lett volna. :D

Más:
zola, a Ponyvaregény nálam is classic, de akinek elsőre nem tetszik, az szerintem később se fog megbarátkozni vele. A Keresztapát meg szerintem is egy kicsit túlértékelik. Na nem mintha nem lenne jó, de szinte szentségtörésnek számít, ha valakinek nincs ott a 10-es listáján. (nem az itteni fórumozókrol írok, hanem úgy általánosságban...) Nekem például a kedvenc filmem ebből a témából a Volt egyszer egy Amerika, ami szerintem simán veri a Keresztapa trilógiát.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2015.02.05. 11:21:19

danianevem írta:
zola8787 írta:...
A Ponyvaregény igazából Tarantino és Avary forgatókönyve miatt van ott, ahol. Szerintem mestermű. A Keresztapa nekem sem tetszett annyira, a második része már tényleg felnő a hypehoz. Abban De Niro megalapozta a karrierjét pár évtizedre, hatalmasat játszik benne.

Kicsit kötözködök. :mrgreen: Ezek nem művészfilmek, klasszikusok. Egy igazi művészfilm megnézése után nem a tetszett/nem tetszett kérdés a releváns, hanem, hogy akarsz-e még több filmet nézni az életed során, vagy ennyi elég volt. :lol:
Ha így gondolod, akkor megpróbálom majd a második részét megnézni, hátha :D Jogos a kötözködésed.

Ha már felhoztátok: ma 9től 8 mérföld a Viasat 3 műsorán :D
Válasz küldése