Utazás Barcelonába

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
aky01
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 313
Csatlakozott: 2004.10.08. 18:10:47
Tartózkodási hely: Pápa

2009.09.07. 13:22:43

Kösz Balázs... ezek is kiváló képek!!! Márcsak az Ádám felvételeit várom kiváncsisággal!!!!
EuroBarça Tour 2009
Proxima estáció: Sagrera
Visça el Pinchos muronos!
Kép
VIII.Henrik
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1607
Csatlakozott: 2005.01.20. 11:37:27
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

2009.09.06. 21:16:30

4. nap képei. Pár kép a strandról, és néhány estéről, amikor Ákossal és Bencével kóvályogtunk még egy kicsit pár szinttel a szökőkútnál feljebb.

http://www.sendspace.com/file/c5lm28
Én nem a munkámmal akarom a halhatatlanságot elérni. Azzal akarok halhatatlan lenni, hogy nem halok meg.
http://www.flickr.com/photos/8109059@N03/
Carte D'or: Rákóczi túrós, a világ 3. legkirályabb jelensége a rántotta feltalálása óta. :)
Kép
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2009.09.05. 09:58:20

http://img443.imageshack.us/i/264acsoporttagjai.jpg/

Ama bizonyos esti sörözés egy pillanata. Tényleg drága volt, de megérte. Egy csodás nap/este "végszava" volt. Én élveztem az Estrella Damm által nyújtott kellemesen hűsítő érzést. :lol: :lol: :lol:
Kép
Avatar
PetI
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: 2004.10.09. 10:59:55
Tartózkodási hely: London

2009.09.05. 09:24:33

Perrero írta:jó kis írás lett PetI, de az nem simán kocsiba be, ablakot le... az elején :?: :)
Művészi szabadságomat nem korlátozhatja holmi eredeti dalszöveg. :lol: Meg lehet hallgatni amúgy spanyolul, úgy még jobban illik barcelonai kalandunkhoz. :D
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2009.09.04. 23:22:38

VIII.Henrik írta:30-40 kép a szökőkútról:
http://www.sendspace.com/file/b3ge9n
Nagyon köszönjük szépen az eddig felrakott képeket! :) Várjuk továbbra is :twisted:
KépKép
VIII.Henrik
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1607
Csatlakozott: 2005.01.20. 11:37:27
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

2009.09.04. 22:07:53

30-40 kép a szökőkútról:
http://www.sendspace.com/file/b3ge9n
Én nem a munkámmal akarom a halhatatlanságot elérni. Azzal akarok halhatatlan lenni, hogy nem halok meg.
http://www.flickr.com/photos/8109059@N03/
Carte D'or: Rákóczi túrós, a világ 3. legkirályabb jelensége a rántotta feltalálása óta. :)
Kép
VIII.Henrik
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1607
Csatlakozott: 2005.01.20. 11:37:27
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

2009.09.03. 19:41:13

Pár panoráma a 3. napról (kikötő):
http://www.sendspace.com/file/a99q2u
Én nem a munkámmal akarom a halhatatlanságot elérni. Azzal akarok halhatatlan lenni, hogy nem halok meg.
http://www.flickr.com/photos/8109059@N03/
Carte D'or: Rákóczi túrós, a világ 3. legkirályabb jelensége a rántotta feltalálása óta. :)
Kép
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2009.09.02. 14:06:41

Ronal.10 írta: Igen Peti az pont nekem volt :wink: lejebb le is irtam h nevetséges az egész :!:
és azon filóztam, hogy a hamis mezek jobb minőségűek mint az eredetiek? :oops:
KépKép
Avatar
Ronal.10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2005.12.18. 09:10:35
Tartózkodási hely: Dunakeszi

2009.09.02. 13:41:00

Falanoke írta:Sziasztok!

Néhánynapon belül Barcelonába megyek, és nagy álmom, hogy egy eredeti, Barcelonában vásáolt mezem lehessen. Mivel csak néhány napot töltök ott, nem biztos, hogy lesz időm boltokat keresni, ezért szeretném a segítségeteket kérni. Vajon hol találok pontosan a városban olyan üzletet, ahol kaphatok ilyen mezt?

Előre is köszönöm a segítséget!
A mezzel meg legyetek óvatosak, mert valami nem okés velük. Az utazótársaim is vettek mezt, és rá egy nappal kifakult a színe, a mellkas környékén, meg a háta is megkopott... Foltok is keletkeztek. Mindez egy nap alatt :!: Kőkemény 80 euró volt az egész. :evil:
Igen Peti az pont nekem volt :wink: lejebb le is irtam h nevetséges az egész :!:
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2009.09.02. 13:36:15

pety27 írta:A stadion mellet van az FCBotiga Megastore,de több ilyen eredeti bolt is van a városban,a Sagrada Famila mellet is van egy eredeti(vigyázz van sok arab is :) ) és ha jól tudom minden nagyobb plázában is található.
azok arabok voltak? :shock: azt hittem hogy indiaiak. :oops: de mindegy, jut eszembe, hogy araboknál/indiaiaknál vettem barcás törölközőt, de olyan alkuháborút indítottam velük szemben, hogy csak na :D a pofa 35 eurot kért érte, mondom ennek elgurult a gyógyszere... azt végül lealkudoztam 17 euro -ra... De így is sok, de hát próbáltam lejjebb vinni, de már ott tartottunk hogy majdnem kivágott engem a boltból :D

Falanoke írta:Sziasztok!

Néhánynapon belül Barcelonába megyek, és nagy álmom, hogy egy eredeti, Barcelonában vásáolt mezem lehessen. Mivel csak néhány napot töltök ott, nem biztos, hogy lesz időm boltokat keresni, ezért szeretném a segítségeteket kérni. Vajon hol találok pontosan a városban olyan üzletet, ahol kaphatok ilyen mezt?

Előre is köszönöm a segítséget!
A mezzel meg legyetek óvatosak, mert valami nem okés velük. Az utazótársaim is vettek mezt, és rá egy nappal kifakult a színe, a mellkas környékén, meg a háta is megkopott... Foltok is keletkeztek. Mindez egy nap alatt :!: Kőkemény 85 euró volt az egész. :evil:

szerk: már látom, hogy Ronal.10 is beszámolt erről.
KépKép
Joffy84
Barça B
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2006.07.26. 22:16:59
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

2009.09.02. 13:29:08

Falanoke írta:Sziasztok!

Néhánynapon belül Barcelonába megyek, és nagy álmom, hogy egy eredeti, Barcelonában vásáolt mezem lehessen. Mivel csak néhány napot töltök ott, nem biztos, hogy lesz időm boltokat keresni, ezért szeretném a segítségeteket kérni. Vajon hol találok pontosan a városban olyan üzletet, ahol kaphatok ilyen mezt?

Előre is köszönöm a segítséget!
Hello! Barca shop van ugyebár a stadionnál,Plaza Catalunya(ha a rambla felől jössz,menj át a téren,és bal felén lesz),Mare Magnum(pláza a delfinárium mellett a kikötőbe),Sagrada Familia,és van Lloret de Mar-ba is a tengerparti sétányon. Lehet van még,csak én nem tudok róla :lol: ,de a neten meg tudod keresni,hogy pontosan hol vannak!!!
Avatar
Ronal.10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2005.12.18. 09:10:35
Tartózkodási hely: Dunakeszi

2009.09.02. 13:28:51

Én is csináltattam a Stadion elötti Botigában. 85 euro az egész. 5 perc alatt megcsinálják. Vigyázz-- kva silány sz@r mezeket adnak el. Az egész botiga egy vicc. De majd észreveszed amikor válogatsz a mezek között. (nézd meg csak a címert meg a válnál a fehér hibákat. minden 2. meznél.)
Megcsináltattam ( 10 perc alatt sikerült egy M-es, nem elvarott, jól kinézetű címer- Nike jeles mezt találni.) és másnap meccsen hordtam.
Beleizadtam kicsit+metro klíma+ fényképezögéptartó a nyakamba--> szöszösre dörzsölte a mezem (nem oylan durva de idegesitően néz most ki.) Visszavittem persze h nem cserélték ki. Mondom egy [auto_cenzúra] az egész botiga-- de máshol nem tudsz venni szal rá vagyunk kényszerülve. :!:
:oops: :?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ronal.10 2009.09.02. 13:32:55-kor.
Falanoke
Barça C
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2009.09.02. 12:30:12

2009.09.02. 13:26:19

Köszönöm! :-)
pety27 írta:
Falanoke írta:Sziasztok!

Néhánynapon belül Barcelonába megyek, és nagy álmom, hogy egy eredeti, Barcelonában vásáolt mezem lehessen. Mivel csak néhány napot töltök ott, nem biztos, hogy lesz időm boltokat keresni, ezért szeretném a segítségeteket kérni. Vajon hol találok pontosan a városban olyan üzletet, ahol kaphatok ilyen mezt?

Előre is köszönöm a segítséget!
A stadion mellet van az FCBotiga Megastore,de több ilyen eredeti bolt is van a városban,a Sagrada Famila mellet is van egy eredeti(vigyázz van sok arab is :) ) és ha jól tudom minden nagyobb plázában is található.
Avatar
pety27
Capitá del Barça
Hozzászólások: 603
Csatlakozott: 2007.12.23. 13:28:45
Tartózkodási hely: Jamaica

2009.09.02. 12:52:01

Falanoke írta:Sziasztok!

Néhánynapon belül Barcelonába megyek, és nagy álmom, hogy egy eredeti, Barcelonában vásáolt mezem lehessen. Mivel csak néhány napot töltök ott, nem biztos, hogy lesz időm boltokat keresni, ezért szeretném a segítségeteket kérni. Vajon hol találok pontosan a városban olyan üzletet, ahol kaphatok ilyen mezt?

Előre is köszönöm a segítséget!
A stadion mellet van az FCBotiga Megastore,de több ilyen eredeti bolt is van a városban,a Sagrada Famila mellet is van egy eredeti(vigyázz van sok arab is :) ) és ha jól tudom minden nagyobb plázában is található.
Kép

Reggel arra ébredtem, hogy már nem alszom....
Falanoke
Barça C
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2009.09.02. 12:30:12

2009.09.02. 12:35:39

Sziasztok!

Néhánynapon belül Barcelonába megyek, és nagy álmom, hogy egy eredeti, Barcelonában vásáolt mezem lehessen. Mivel csak néhány napot töltök ott, nem biztos, hogy lesz időm boltokat keresni, ezért szeretném a segítségeteket kérni. Vajon hol találok pontosan a városban olyan üzletet, ahol kaphatok ilyen mezt?

Előre is köszönöm a segítséget!
adrian80
Barça C
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2009.08.31. 15:46:57

2009.09.02. 12:07:34

Sziasztok,

Szeptember 20.-a estére keresnék szállást 2 főre Barcelonában.
Tudna valaki ajánlani valami jót?
Olvastam, hogy Ivánnak vannak ismerősei, akik 18 Euro körül adnak ki szobát, viszont nem találom Iván elérhetőségét.

Köszi előre !

üdv,
Adrián
VIII.Henrik
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1607
Csatlakozott: 2005.01.20. 11:37:27
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

2009.09.01. 23:41:36

Én nem a munkámmal akarom a halhatatlanságot elérni. Azzal akarok halhatatlan lenni, hogy nem halok meg.
http://www.flickr.com/photos/8109059@N03/
Carte D'or: Rákóczi túrós, a világ 3. legkirályabb jelensége a rántotta feltalálása óta. :)
Kép
Avatar
pety27
Capitá del Barça
Hozzászólások: 603
Csatlakozott: 2007.12.23. 13:28:45
Tartózkodási hely: Jamaica

2009.09.01. 20:42:52

Celtic no azért az a 400 €, az 800 kb. :) mi most voltunk, elég sok elment,autópályadíjakra,benzinre is .
Kép

Reggel arra ébredtem, hogy már nem alszom....
Avatar
mrmonster
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1195
Csatlakozott: 2004.12.18. 13:54:14
Tartózkodási hely: Budapest XX. ker.

2009.09.01. 19:05:46

kitörölném ezt a hsz-t, de nem engedi, modik, lécci töröljétek.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára mrmonster 2009.09.01. 21:15:12-kor.
Előre a TITOlusokért!
Avatar
Celtic
Barça B
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2009.02.24. 21:43:20

2009.09.01. 15:13:08

Sanama írta:
Titinho írta:Köszi mindenkinek a segítséget! :wink:

Szállást már most kinéztem 4-et is, majd eldöntjük, hogy melyik legyen, és majd még Ivánnál is rákérdezek.

Szerintetek egyébként mennyiért tudok majd jegyet kapni a Barca-Interre? :) 2. vagy 3. kategóriás jegyek érdekelnének. Csak úgy saccra, aki mondjuk szokta nézegetni a jegyárakat, vagy volt már hasonló kaliberű meccsen. Csak, hogy saccra tudjunk a jegyárral is kalkulálni. :wink:

Lehet, hogy mégicsak a Wizzairnél maradunk és a 24.-i reggeli indulásnál. De folyamatosan fogom nézni a Wizzairt és a többit is, egyelőre még nem foglaljuk le, meglátjuk.

Ez a többi fapados járat engem is érdekelne, csakúgy mint Pety27-et. :)

zambrotta ment a tegnap esti hsz-edre egy PÜ!

Mégegyszer köszi, és ha valaki fülébe jut valami kihagyhatatlan ajánlat, akkor az szólhat nyugodtan! :)

Csumi.
Szia Titi !

Nos, szerintem a 2.kategorias jegyek olyan 70-80Euró körül már lesznek, bőven. Ha az ATM ellen a legjobb helyre 130euro körül van, akkor Inter ellen 2.kategoriás tuti,hogy lesz 70-80ért, szerintem.

A Wizzair-el viszont vigyázz !

Mi is azthiszem pont úgy néztük,hogy Szombaton reggel menjünk, a meccs napján,de mivel szállás nem volt nem foglaltuk le.
Mire meglett a szállás, a jegy 8990Ft-ről felment 49990Ft-re, egyik napról a másikra.
Emiatt nem szombaton megyünk,hanem Csütörtökön, az maradt 8990.

Szóval eléggé érdekes a Wizzair jegyár változásai, oda kell figyelni

Azt már nem is mondom,hogy a 49ezerről 1nap után 79ezerre emelkedett...

Azért Hajrá !
Sziasztok.

Én dolgoztam a reptéren, és tudom, hogy hirtelen mennek fel a repjegyek bizonyos napokra. Vannak különböző feltételek, aminél megmarad a kezdetleges ár.. Tehát ha a repülőre még senki nem jelentkezett, akkor (repterenként változik, spanyol az egyik legdrágább minimáljegy, olasz a legolcsóbb) akkor az első 10 utas 7000Ft ért repülhet Barcelonába. Aztán ha már 11. lennél aki venne jegyet, akkor már hatványozódik az összeg, és igy tovább. Ide érthető a mondás: Aki a leggyorsabb...

Viszont ha utaznátok spanyolba, és 3-nál többen mentek, akkor én a helyetekbe autóval mennék. Ha nincs, akkor bérelnék autót, vagy kisbuszt, amiket már egész jó napi áron lehet bérelni.
Az úti költség Barcelonába 1960km és ebből több mint 1800 autópálya. Alig 400 euró az út (benne van az üzemanyag, autópályadij, minden hülyeség)

Ha mondjuk wizzair-el mentek, akkor mondjuk jobb esetben 30.000 ért kifogtok egy repjegyet fejenként. Mig ha minimum 4 en mentek kocsival, már jobban jártok, ha elosztjátok az összeget, és rengetek helyet megismertek és külön "buli"
Volt már ilyenben részem, úgyhogy én az autóra vennélek rá titeket, mondom ezt úgy, hogy annyira nem olvastam vissza a fórumon.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2009.09.01. 14:47:09

Végülis igaz, tényleg. Na de szerintem, ha pár héttel előtte találsz kapu között jó magasságban jegyet, vagy amilyen tetszene, ne várj a meccs kezdése előtti napokig, legalábbis szerintem.

Oké, várok türelemmel :wink: :)
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2009.09.01. 14:43:49

Sanama írta:
Na és mi van, ha a bérltesek visszaigazolják, hogy nem mennem a meccs kezdete előtt 3héttel.
Attól kezdve az vesz jegyet aki, akar. Az ára meg nem hiszem,hogy lejjeb menne(ha igen cáfolj nyugodtan :) ) a meccs előtt 3nappal.

Szóval azért szerintem érdemes nézegetni rögtön, ahogy felugrik az eredeti honlapon a dolog.
Mert PL, az ATM elleni meccsre sincs már olyan jegy amit most említettél.Legalábbis olyan sok,hogy abból válogatni lehessen.

Majd 1-2kérdésem lenne hozzád PÜ-ben LM19, remélem nem baj :)
De a bérletesek nem igazolják vissza, csak 1-2 nappal meccs előtt, hogy nem mennek, mert a legtöbbjüknek nyilván akkor dől el h ráérnek-e, bírják-e anyagilag, illetve van-e épp kedvük.
3 héttel előtte senki nem foglalkozik ezzel, akkor még van közbe 3-4-5 meccs.

Képet nem felejtem, csak hugom gépén meg kell találnom őket..
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Bányász
Rendfenntartó - moderátor
Hozzászólások: 3345
Csatlakozott: 2007.12.07. 21:34:15
Tartózkodási hely: Neverland

2009.09.01. 14:26:34

Titinho írta:
Ez a többi fapados járat engem is érdekelne, csakúgy mint Pety27-et. :)
Legjobb tudomásom szerint Bp - Barcelona között csak a Wizz és a Click reptet utasokat.

Esetleg meg lehet nézni az AirBerlin meg a többi fapados(easyjet,ryanair,smartwing,germanwings stb) honlapját,h ha átszállással mennétek az mennyibe fájna.De sztem mindenképp drágább mint egyenesen Pestről.

Mondanám még azt,h nézzetek bécsi indulással is gépet de nektek az elég messze van szóval nem mondom. :)

Én amikor repültem Barcelonába ClickAirrel mentem szóval azt tudom ajánlani.Szerintem megbízhatóak és ha jól tudom nem kell náluk ilyeneket fizetni,h poggyászdíj(ami asszem Wizznél van de nem tudom mennyi).

Szállás tekintetében pedig azt mondom,h nézzetek körül a diákszállók között is.Nem tudom milyen igényeitek vannak de vannak egészen korrekt diákszállók tök frankó árakon.Szóval érdemes hostelek között is keresgélni.
Kép
"Akinek rózsaszín a világ az hazug,aki mindent imád nem látta még úgy a tengert ha zúg..."

"A szívem a Barçában van, és egy nap ismét magamra öltöm majd ezt a mezt." Yaya Toure
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2009.09.01. 14:11:57

Titinho írta:Köszi mindenkinek a segítséget! :wink:

Szállást már most kinéztem 4-et is, majd eldöntjük, hogy melyik legyen, és majd még Ivánnál is rákérdezek.

Szerintetek egyébként mennyiért tudok majd jegyet kapni a Barca-Interre? :) 2. vagy 3. kategóriás jegyek érdekelnének. Csak úgy saccra, aki mondjuk szokta nézegetni a jegyárakat, vagy volt már hasonló kaliberű meccsen. Csak, hogy saccra tudjunk a jegyárral is kalkulálni. :wink:

Lehet, hogy mégicsak a Wizzairnél maradunk és a 24.-i reggeli indulásnál. De folyamatosan fogom nézni a Wizzairt és a többit is, egyelőre még nem foglaljuk le, meglátjuk.

Ez a többi fapados járat engem is érdekelne, csakúgy mint Pety27-et. :)

zambrotta ment a tegnap esti hsz-edre egy PÜ!

Mégegyszer köszi, és ha valaki fülébe jut valami kihagyhatatlan ajánlat, akkor az szólhat nyugodtan! :)

Csumi.
Szia Titi !

Nos, szerintem a 2.kategorias jegyek olyan 70-80Euró körül már lesznek, bőven. Ha az ATM ellen a legjobb helyre 130euro körül van, akkor Inter ellen 2.kategoriás tuti,hogy lesz 70-80ért, szerintem.

A Wizzair-el viszont vigyázz !

Mi is azthiszem pont úgy néztük,hogy Szombaton reggel menjünk, a meccs napján,de mivel szállás nem volt nem foglaltuk le.
Mire meglett a szállás, a jegy 8990Ft-ről felment 49990Ft-re, egyik napról a másikra.
Emiatt nem szombaton megyünk,hanem Csütörtökön, az maradt 8990.

Szóval eléggé érdekes a Wizzair jegyár változásai, oda kell figyelni

Azt már nem is mondom,hogy a 49ezerről 1nap után 79ezerre emelkedett...

Azért Hajrá !
Válasz küldése