Segítség kéne

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.09.29. 18:51:40

recrea írta:...
Marble.
recrea írta:Ez a segítség kéne topik nem nagyon szokott pörögni, de a győztes ötletért Palesz Hoegaarden pakkja jár :D :D
Nanana... :D Bár ha én nyerek, akkor 2-szer is megkapom? :D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.09.29. 18:48:56

recrea írta: prémium terméket, márkát, mondjuk bor és édesség témában
elixir
mathias rex - sztem rohadt jó márka név lenne bornak.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára visca el barca 2017.09.29. 18:52:56-kor.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.09.29. 18:20:36

Kreatív emberekre van szükségem.

Tegyük fel, akarok egy prémium terméket, márkát, mondjuk bor és édesség témában, kellene neki valami exkluzív név, ami inkább angol, de egy alap angolosnak sem kell a szótárhoz nyúlnia, és brandat lehet rá épiteni.

Ötletek között szerepelt az "Elysium" név, csak ez a halálra asszociál, illetve hasonló nevű temetkezési vállalat is van :D szóval kicsit meleg. Jellegében kell hasonló.

Ez a segítség kéne topik nem nagyon szokott pörögni, de a győztes ötletért Palesz Hoegaarden pakkja jár :D :D
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 583
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2017.09.16. 16:30:25

Üdv mindenki.
Srácok, szükségem lenne angol nyelv tanárra, intenzív angolhoz, alapfokról induló személynek, és bocs a stílusért, de eléggé sürgősen!
Két megoldás lenne jó, az egyik Mosonmagyaróvár, személyes képzés, vagy pedig skype!
Ha valaki ért ehhez, esetleg tud ajánlani jó oktatót, azért őrült hálás leszek.
Ja, még annyi, tudom hogy a google jó barát, de jobb lenne így.
Köszönöm!
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.09.11. 23:24:05

csababarca írta:
recrea írta:Srácok, másnak is azt írja az App Store napok óta, h nem sikerült kapcsolódni?
menj a beállítások, itunes-appstore menübe, és jelentkezz ki meg be. utána jó lesz.
Puszi, pacsi :)
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.09.11. 23:09:39

recrea írta:Srácok, másnak is azt írja az App Store napok óta, h nem sikerült kapcsolódni?
menj a beállítások, itunes-appstore menübe, és jelentkezz ki meg be. utána jó lesz.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Ladislao
Barça B
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2016.11.22. 21:25:06

2017.09.11. 23:02:47

recrea írta:Srácok, másnak is azt írja az App Store napok óta, h nem sikerült kapcsolódni?
Nekem Samu 8-am van, de ismerősöm tegnap panaszkodott éppen erre. Szóval igen elvileg valami központi hiba.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.09.11. 22:59:18

Srácok, másnak is azt írja az App Store napok óta, h nem sikerült kapcsolódni?
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2017.09.07. 22:30:45

davi10 írta: ..A PDF formátumot meg úgy érted, hogy felejtős, hogy gagyi a minősége? Mert ahogy nézem támogatja, de én is szedtem már le pdf-be könyvet, tényleg nem egy élmény. Illetve a suliban az egyik gyerek mindig onnan nézte a "kinyomtatandó" dolgokat, amiket pdf-be töltenek fel a tanárok, erre lehet én is használnám.

Illetve akkor nem fog szórakozni, hogy honnan loptam én azt az ekönyvet, ugye? :D Csak azért van ez bennem, mert így első ránézésre a Kindle olyannak tűnik, mint a telóknál az Iphone, ott pedig törés nélkül ha jól tudom nem tudsz csak úgy innen-onnan elcsent appokat felrakni.,
A pdf formátumot a könyvolvasó úgy kezeli mint egy képet, tehát nem tudsz betű típust, méretet változtatni, csak nagyítani az egész "képet" így a szöveg kicsúszik oldalra.

Nem kell aggódnod, a feltöltött könyvek 90%-ban saját munkák, tehát fogták a papírkönyvet, beszkennelték, formázták, konvertálták, stb.vagyis nincs benne DRM. Ezért nagyon megbecsülendő az aki ilyennel foglalkozik. "Bolti" e-könyv nagyon ritkán kerül fel(általában törlik is gyorsan), de ha mégis, akkor a DRM már nincs benne. Mondjuk ha a wifi ki van kapcsolva, nem lehet gond, nekem ha be is volt néha kapcsolva sosem volt problémám.
Ha a Kindle mellett döntesz vásárlás után ne felejtsd el regisztrálni, egyrészt a frissítések miatt, másrészt az amazonon rengeteg ingyenes könyv van(többnyire angolul ugyan), vagy pár centért megvehetők.
Végül figyelmedbe ajánlom ezt a blogot:http://ekonyvolvaso.blog.hu/
Sok hasznos dolgot találhatsz a könyvolvasókkal kapcsolatban.
Kép
csabooo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 789
Csatlakozott: 2008.10.19. 18:20:56
Tartózkodási hely: Székelyföld

2017.09.07. 21:58:46

csabooo írta:Helo, most igy a nagy balhek kozepette, kicsit temat valtok :)

Telefonkerdesbe kellene segitseg, MIt gondoltok a Iphonerol, fokent 5,6, Samsungokrol ?

Regebb mind a ketto volt, de valahogy nem nyerte a tetszesem, gyenge aku, maga a rendszer Ios, s Andorid is... Nekem inkabb a Windows jott be eddig, nem nagy cucc, de kiszolgalt amire kellett, viszont most kezdett 3, 4 ev utan kekeckedni( ami nem csoda.. 8) ) s gondolkodok a valtason... Hallottam, hogy a keleti markak, Huawei meg a joisten tudja mik vannak meg, eleg utosek lettek, jonnek fel, mint szr a viztetejere, gondolkodtam rajtuk is, csak eloszor a ti velemenyetek erdekel, gondolom sokan hasznaltok ezekbol a termekekbol...

Egy szo mint szaz, ti mit ajanlanatok egy olyan arcnak, akinek nem kell luxus telo, de ha mar van, akkor mennyen, ne laggoljon, tudjam rajta elvegezni a napi minimalis dolgot, hivas, sms, netezes s ilyesmi, tehat semmi extra, de a mai ar/ ertek alapjan mikre erdemes kolteni szerintetek ?

Es, lehet regimodiak az igenyiem, meg hasonlo, de jolbevalt Nokia 3310, most kilove.. :twisted: :mrgreen:
Meg mindig aktualis.. :mrgreen:

Esetleg ha valaki tud segiteni... Megkoszonnem :!:
Barça,Barça,Baaarça!!!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6664
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2017.09.07. 19:59:07

Igen azt láttam, hogy az epubot nem támogatja, de ahogy láttam van online konvertáló is, szóval az max egy 1 perces meló :D

A PDF formátumot meg úgy érted, hogy felejtős, hogy gagyi a minősége? Mert ahogy nézem támogatja, de én is szedtem már le pdf-be könyvet, tényleg nem egy élmény. Illetve a suliban az egyik gyerek mindig onnan nézte a "kinyomtatandó" dolgokat, amiket pdf-be töltenek fel a tanárok, erre lehet én is használnám.

Illetve akkor nem fog szórakozni, hogy honnan loptam én azt az ekönyvet, ugye? :D Csak azért van ez bennem, mert így első ránézésre a Kindle olyannak tűnik, mint a telóknál az Iphone, ott pedig törés nélkül ha jól tudom nem tudsz csak úgy innen-onnan elcsent appokat felrakni.,
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2017.09.07. 19:49:46

davi10 írta:Sziasztok!
Ebook olvasó vásárlása előtt állok és a Kindle Paperwhite 3-ra esett a választás.
Van már egy ősrégi olvasónk, de az inkább tablet, de támogatja az ebook formátumokat is, de hihetetlen rossz a kijelzője (valami gagyi lcd) amitől már 10perc után elfárad a szemem, szerintem kicsit romlott is azóta mióta használom.

A kérdésem az lenne, hogy a Kindle-eknél is ha a magról leszedem a könyveket és usb-n keresztül felmásolom rá, akkor probléma nélkül menni fognak rajta? :D
Lehet hülye kérdés, de azért csak rákérdezek, néztem review-okat és tök más rendszer.

Illetve ha valakinek van ár-érték arányban jó olvasója az nyugodtan ajánlgathat :D

Köszi
Kindle jó választás. Egyetlen problémája hogy "válogatós", vagyis csak azw, mobi, prc formátumokat kezel, ebupot például nem. A pdf felejtős az összes olvasóra, azt inkább pc-re van optimalizálva. A Calibre nevű ingyenes programmal egyébként bármit-bármibe konvertálhatsz, egy kattintással (kivéve pdf, az elég macerás..) Én kb 5 éve használom a Kindle olvasómat, tökéletesen működik, nagyjából havonta kell töltőre tenni, igaz a wifi ki van kapcsolva.
De röviden válaszolva a kérdésedre, igen feltölthetsz rá könyveket gond nélkül. Találkozni fogsz pár nagyon igénytelen munkával is, de a többség jól összerakott könyv. Persze ha érdekel a téma akkor te is megtanulhatsz e-könyvet szerkeszteni, formázni.
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6664
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2017.09.07. 19:37:05

Sziasztok!
Ebook olvasó vásárlása előtt állok és a Kindle Paperwhite 3-ra esett a választás.
Van már egy ősrégi olvasónk, de az inkább tablet, de támogatja az ebook formátumokat is, de hihetetlen rossz a kijelzője (valami gagyi lcd) amitől már 10perc után elfárad a szemem, szerintem kicsit romlott is azóta mióta használom.

A kérdésem az lenne, hogy a Kindle-eknél is ha a magról leszedem a könyveket és usb-n keresztül felmásolom rá, akkor probléma nélkül menni fognak rajta? :D
Lehet hülye kérdés, de azért csak rákérdezek, néztem review-okat és tök más rendszer.

Illetve ha valakinek van ár-érték arányban jó olvasója az nyugodtan ajánlgathat :D

Köszi
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2017.08.18. 20:32:51

Stalkyard írta:Sziasztok!

Valószínűleg elég idióta kérdéssel fordulok hozzátok, de nem igen van tapasztalatom a témában, és rövid guglis böngészés után arra jutottam, inkább konkrét tapsztalattal rendelkező ember véleménye érdekelne.

Jelenleg Angliában dolgozom, de szeptember elején megyek haza. A kérdés az, hogy külföldi bankkártyáról angol fontot le tudok-e venni otthon Magyarországon, és ha igen, milyen kezelési és egyéb költségek vannak?

Előre is köszönöm a választ!

Úgy is csinálhatod,hogy otthon leveszed a pénzt,aztán megszunteted a kártyát,kb 1.5 perces telefonhívás. Persze ezt csak akkor tanácsos ha nem jössz már vissza a szigetre.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.08.18. 20:28:55

Bankszámla nelkul nem nagyon dolgozhatsz, kötelező mindenkinek.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
zknym
Jugador del Barça
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2017.06.13. 15:56:37

2017.08.18. 20:24:03

Nero. írta:
zknym írta:neked most kint van egy font árfolyamú számlád?
Kint csak angol számlája lehet, gondolom Barclays. Én amikor hazajöttem mindig szóltam elotte egy hónappal hogy az utolso havi fizetésemet kpban kérem.

Ha 500 fontnál kevesebb szerintem tartsd ott, elveszni nem fog azt meg nem tudhatod mikor mész vissza. Ha meg nagyon kell leveszed itthon ATMből és buksz par ezret.
nem is arra gondoltam, hogy HUF-os számlája van hanem hogy nyitnia kellett-e egy számlát vagy sem, esetleg kp-t kap...?
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.08.18. 20:20:04

zknym írta:neked most kint van egy font árfolyamú számlád?
Kint csak angol számlája lehet, gondolom Barclays. Én amikor hazajöttem mindig szóltam elotte egy hónappal hogy az utolso havi fizetésemet kpban kérem.

Ha 500 fontnál kevesebb szerintem tartsd ott, elveszni nem fog azt meg nem tudhatod mikor mész vissza. Ha meg nagyon kell leveszed itthon ATMből és buksz par ezret.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
zknym
Jugador del Barça
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2017.06.13. 15:56:37

2017.08.18. 20:02:22

neked most kint van egy font árfolyamú számlád?
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.08.18. 19:53:06

Értem, leveszed forintban, túl nagy összeg nem lehet...nem azért, mert rosszul keresel, hanem ezek szerint heti kifizetés van, ahogy kivettem a leírtakból :)
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2017.08.18. 19:42:54

recrea írta:
Stalkyard írta:Köszönöm a választ, ez így sajnos problémásnak ígérkezik. Maximum kénytelen leszek elverni ebayen. :lol:
De miért nem veszed le kint, nem értem?
Mert gyaníthatóan azután kapom meg a fizetésem utolsó részletét, hogy hazajöttem. Igazából még nem tisztázott ez a kérdés, de én ezt tartom valószínűnek. Nyári munkán vagyok kint egy helyi agency ( kb mint itthon a diákmunkás szervezetek, csak itt nem csak diákoknak közvetítenek) közvetítésével dolgozom, de szeptembertől kezdődik az egyetem, haza kell jönnöm. Viszont augusztus utolsó hetében kapott fizetésemet ugye csak a következő hét végén utalják, akkor én már Magyaroroszágon leszek.

Azt nem tudom, hogy amennyiben benyújtom az utolsó héten az agency felé a kilépési szándékom, minden addig fennmaradt pénzbeli tartozásukat azonnal kifizetik-e felém, avagy maradnak a szokásos rutinnál ( amit fentebb írtam). Ezért próbálom most kigondolni, hogyan is legyen. :)
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.08.18. 19:32:42

Stalkyard írta:Köszönöm a választ, ez így sajnos problémásnak ígérkezik. Maximum kénytelen leszek elverni ebayen. :lol:
De miért nem veszed le kint, nem értem?
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2017.08.18. 19:32:03

Köszönöm a választ, ez így sajnos problémásnak ígérkezik. Maximum kénytelen leszek elverni ebayen. :lol:
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2017.08.18. 19:08:42

Jolvan, azon átsiklottam.nem tudsz fontot felvenni :D
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.08.18. 19:05:38

Stalkyard írta:Sziasztok!

Valószínűleg elég idióta kérdéssel fordulok hozzátok, de nem igen van tapasztalatom a témában, és rövid guglis böngészés után arra jutottam, inkább konkrét tapsztalattal rendelkező ember véleménye érdekelne.

Jelenleg Angliában dolgozom, de szeptember elején megyek haza. A kérdés az, hogy külföldi bankkártyáról angol fontot le tudok-e venni otthon Magyarországon, és ha igen, milyen kezelési és egyéb költségek vannak?

Előre is köszönöm a választ!
Csabival ellentétben én értem is a kérdést :D

Vélhetően nem, csak eurós bankautomaták vannak.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2017.08.18. 18:59:12

Árfolyambuktád lehet csak és az angolbankodnak vannak kondíciói, amik a kártyás kp felvétre érvényesek. Ezeket kellenemegérdeklődni. :)
Kép
Válasz küldése