Testépítés, edzésprogramok

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
Cumbee
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2009.08.16. 17:11:11

2011.11.23. 14:26:25

dak900 írta:Egyébként a tej alatt mit értesz? Ugye nem a bolti dobozos UHT "tejet"? :lol:
Miért van más fajta "tej" is? Régebben volt a városban 1 tejautomata, ahol elvileg lehetett normális tehéntejet venni, de gondolom nem nagyon ment a biznic, mert megszűnt. Szal marad a bolti, abból is az UHT, mivel nem járok naponta boltba, de annak tudatában vagyok, hogy nem azért iszom, mert van benne bármi használható.

más: Ezt most találtam:
http://magazin.builder.hu/testepites/ta ... zlenyeknek
Avatar
szajko
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4907
Csatlakozott: 2008.04.07. 18:14:42

2011.11.19. 13:59:45

dettó ugyanígy jártam én is,csak én kétszer... egyszer 3 hetet,egyszer pedig 1 hónapot hagytam ki :(
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2011.11.18. 21:33:25

2 hetet kihagytam...1-et a betegségem miatt, aztán csináltam egy átmozgatót, és kezdtem volna újra az edzést, de a keddi focin megzúzódott a kisujjam, ami most van javulóban....

a legrosszabb, mikor ráállsz egy útra (étrend,edzésterv,kiegészítők) mindent lelkesen csinálsz, próbálsz precíz lenni, áldozol a dologra...és akkor ki kell hagyj két hetet... :cry:
Avatar
szajko
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4907
Csatlakozott: 2008.04.07. 18:14:42

2011.11.18. 21:03:01

Cumbee, nyugodtan nyomhatod tejjel :wink: én is tejjel nyomatom :)
dak900
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2010.11.13. 12:10:53

2011.11.18. 21:02:21

Cumbee írta:Ismét lenne 3 kérdésem:
1. Nagyon mellé lövök azzal, ha a fehérje/vitamin pak/halolaj hármas mellé edzés közbeni kiegészítőnek csak 1 California Fitness AMINO LIQUID-et veszek és nem tolok semmi mást?
2. Ha időnként kicsit magas a vérnyomásom, akkor érdemes gondolkodnom pl egy Jack3D-ben, vagy inkább oldjam meg a nélkül.
3. Azon túl, hogy tejet inni alapból nem nagyon jó, mennyire gáz, ha pl az esti fehérjeturmixomat tejjel viszem be? Tudom, hogy lassítja a felszívódást, de ezt este pl nem érzem túl nagy gondnak. Csökkenti a hatását a cuccnak? Az a bajom, hogy úgy tűnik elég finnyás vagyok és vízzel nem nagyon csúsznak a fehérjék. Le tudom erőltetni de az esetek nagy részében simán hányingerem lesz tőle, ami azért eléggé eltossza a kedvem és így a motivációm is a béka segge alá süllyed. Edzés után nyilván vízzel innám, de a másik kettő, vagy legalább az esti jó lenne tejjel.
Szerintem:
1, Nem lőnél annyira mellé, de jobban járnál 1 glutamin+bcaa kombinációval! (ennek az anyagiak szabnak határt) Amúgy a fehérje/vitamin pak/halolaj kombó, tökéletes alapnak. Edzés után ne feledkezz meg a gyors felszívódású szénhidrátokról!!! :D
2, A Jack3D-t én nem ajánlanám. Bár nincs a termékkel kapcsolatban tapasztalatom, de az összetevők alapján nem biztos, hogy jót tenne a "néha magas" vérnyomásodnak! Enélkül is simán megoldod... :wink:
3, Igazából estére nem hiszem, hogy akkora hiba lenne, ha tejjel innád. (én is azzal ittam) :D A lassú felszívódás végett, legjobb estére a kazein. (de ez is plusz költség lenne) Egyébként a tej alatt mit értesz? Ugye nem a bolti dobozos UHT "tejet"? :lol:

Remélem segíthettem! :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dak900 2011.11.18. 21:03:44-kor.
Avatar
Cumbee
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2009.08.16. 17:11:11

2011.11.18. 20:30:36

Ismét lenne 3 kérdésem:
1. Nagyon mellé lövök azzal, ha a fehérje/vitamin pak/halolaj hármas mellé edzés közbeni kiegészítőnek csak 1 California Fitness AMINO LIQUID-et veszek és nem tolok semmi mást?
2. Ha időnként kicsit magas a vérnyomásom, akkor érdemes gondolkodnom pl egy Jack3D-ben, vagy inkább oldjam meg a nélkül.
3. Azon túl, hogy tejet inni alapból nem [auto_cenzúra], mennyire gáz, ha pl az esti fehérjeturmixomat tejjel viszem be? Tudom, hogy lassítja a felszívódást, de ezt este pl nem érzem túl nagy gondnak. Csökkenti a hatását a cuccnak? Az a bajom, hogy úgy tűnik elég finnyás vagyok és vízzel nem nagyon csúsznak a fehérjék. Le tudom erőltetni de az esetek nagy részében simán hányingerem lesz tőle, ami azért eléggé eltossza a kedvem és így a motivációm is a béka segge alá süllyed. Edzés után nyilván vízzel innám, de a másik kettő, vagy legalább az esti jó lenne tejjel.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2011.11.15. 03:16:44

Hunter91 írta:http://www.biotechusa.hu/Tomegnovel%C5% ... -5000.html

Mi a véleményetek erről a termékről?
Eddig PowerProteint nyomattam,de lassan kezd elfogyni. Szénhidrátbevitelt is emelném ezzel az új termékkel. Szerintetek?

- Vagy ajánljatok jó tömegnövelőt,ami nem olyan drága.
kezdőknek jók ezek a tömegnövelők, főleg edzés után..csak ugye itt a 65 grammból 44 ch, és az a 44 gramm cukor (dextroz,malto,fruktóz)...szóval érted...

szerintem ha csapsz hozzá power proteint, edzés utánra patent.
Avatar
Hunter91
Capitá del Barça
Hozzászólások: 916
Csatlakozott: 2008.08.27. 23:37:04
Tartózkodási hely: Ahol a denevér is lámpával jár!

2011.11.14. 22:19:59

http://www.biotechusa.hu/Tomegnovel%C5% ... -5000.html

Mi a véleményetek erről a termékről?
Eddig PowerProteint nyomattam,de lassan kezd elfogyni. Szénhidrátbevitelt is emelném ezzel az új termékkel. Szerintetek?

- Vagy ajánljatok jó tömegnövelőt,ami nem olyan drága.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2011.11.13. 18:15:36

most nem edzettem egy hétig betegség miatt, mondhatom, demotiváló.. :?

viszont pont ezen hét elején kezdtem el a kreatin feltöltést, most megyek a szintentartó fázisba.

amúgy a túró szerintem bevállt, lefekvés előtt egy negyed órával szoktam olyan 100g tehéntúrót keverni egy pici tejföllel, és két kanál lekvárral (itt olvastam a receptet, nem rossz édességnek sem.) ...és nem vagyok éhes hajnalban. :D
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2011.11.10. 18:26:29

daffy írta:
"vaterás témában megjött az eredmény, és az a srác, aki a témát felhozta nem tévedett, ez valóban nem tejsavó koncentrátum, hanem valószínűleg mezei savópor, 12% fehérjetartalommal. (miközben 80 van ráírva.)"
bunny bb/edző válaszol
lehetséges, de azért gondolj bele az ő helyzetébe is.
a scitecnek dolgozik külsősként + az is valamennyire érdeke, hogy a shopnak jobban menjen.

nem fogja azt mondani, még ha úgy is van, hogy nyugodtan vegyétek meg a natúr tejsavót féláron, mert nem rossz az.

ha már beméretik, meg ilyenek, legyen valami hivatalos dokumentáció róla, és akkor [auto_cenzúra] meg a csalókat.
dak900
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2010.11.13. 12:10:53

2011.11.10. 12:14:26

marquez2 írta:
dak900 írta:Még 1 kérdésem lenne Marquez! :D
Milyen multivitamint ajánlanál? Ha jól emlékszem akkor Te a Daily multit szeded az F1 Nutritiontól...kicsit kevesellem benne a dolgokat...de ár/érték arányban nagyon jó. Gondolom nem napi 1 szemet szedsz?
Erről mi a véleményed:http://shop.builder.hu/termekek_reszletes.htm4?id=5625 Ne az árát nézd... :lol: De ez mellé nem kéne mást szedni, max. Ca-Mg-ot. Kár hogy ilyen drága ez a vitamin, ha olcsóbb lenne(3000Ft), akkor biztos mindig ezt venném.
Bárki segíthet még, akinek van valami személyes tapasztalata 1 multivitaminnal kapcsolatban... :P
Előre is köszi mindenkinek a segítséget! :)
De napi egyet szedek(tem), csak mellé ment b complex, 2-3g C, 800 IU D, 100 IU E, meg este ZMA, de ilyenkor télen én az animal pak-et kedvelem és szedem lassan 10 éve ( kb 10 éve volt utoljára, hogy megfázás ágyhoz döntött ).
A peak-es cucc nem tűnik rossznak ( ha megeszed a napi 8 tablettát ami az adagja ), bár lényegi dolgok nincsenek feltüntetve rajta ( pl bizonyos ásv anyagok milyen formában találhatók benne ).
Ha " olcsóbbat szedsz" akkor először extra D-ről gondoskodj ezt étkezések elött, lehetőleg olyan étkezéskkor ami zsírokat is tartalmaz, C-ről, ebből akár 2-3g is mehet, esetleg E-ről ezeket akár edzés utánra is rakhatod, hogy az antioxidáns hatásuk domináljon. A Ca-MG érdekes dolog, én egybe nem szedném, bár manapság vannak jó termékek, csak akkor azt nézd meg milyen formában vannak benne. Én inkább lefekvés elött egy ZMA-t tennék hozzá.
Az animal pak-ben milyen formában találhatók az ásványi anyagok? Kelát kötésben? Mert akkor biztos kipróbálom!! :D
marquez2
Jugador del Barça
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2007.12.07. 11:09:54
Tartózkodási hely: celldömölk

2011.11.10. 07:10:27

Slither írta:Mit érdemes csinálni, ha a fogásom nem elég erős? Értem ezalatt hogy az adott izomcsoport még bírna +pár kilónyi súly, de 3./4. sorozatnál már alig bírom megfogni/tartani a súlyzókat. :roll:
Helyesen kivitelezni a gyakorlatokat, pl. hüvelykújj rúd mögé ahol csak lehet, így a dolgozni kivánt izomcsoportra is jobban tudsz majd koncentrálni ( amikor már megszokod) és persze lassú koncentrált kivitelezés, mert az se segít ha közbe össze-vissza tekereg a rúd a kezedbe. Ezenfelül akár marokerősítő ( az alkar edzés is segíthet ebbe, még akkor is ha nem az alkar elmaradottsága a gond ), esetlek vannak speciálisan kifejlesztett kesztyük amik leveszik a terhelést az újjaidról. Ha semmi nem segít el kell menni kőműves mellé culágernek.
marquez2
Jugador del Barça
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2007.12.07. 11:09:54
Tartózkodási hely: celldömölk

2011.11.10. 06:46:43

dak900 írta:Még 1 kérdésem lenne Marquez! :D
Milyen multivitamint ajánlanál? Ha jól emlékszem akkor Te a Daily multit szeded az F1 Nutritiontól...kicsit kevesellem benne a dolgokat...de ár/érték arányban nagyon jó. Gondolom nem napi 1 szemet szedsz?
Erről mi a véleményed:http://shop.builder.hu/termekek_reszletes.htm4?id=5625 Ne az árát nézd... :lol: De ez mellé nem kéne mást szedni, max. Ca-Mg-ot. Kár hogy ilyen drága ez a vitamin, ha olcsóbb lenne(3000Ft), akkor biztos mindig ezt venném.
Bárki segíthet még, akinek van valami személyes tapasztalata 1 multivitaminnal kapcsolatban... :P
Előre is köszi mindenkinek a segítséget! :)
De napi egyet szedek(tem), csak mellé ment b complex, 2-3g C, 800 IU D, 100 IU E, meg este ZMA, de ilyenkor télen én az animal pak-et kedvelem és szedem lassan 10 éve ( kb 10 éve volt utoljára, hogy megfázás ágyhoz döntött ).
A peak-es cucc nem tűnik rossznak ( ha megeszed a napi 8 tablettát ami az adagja ), bár lényegi dolgok nincsenek feltüntetve rajta ( pl bizonyos ásv anyagok milyen formában találhatók benne ).
Ha " olcsóbbat szedsz" akkor először extra D-ről gondoskodj ezt étkezések elött, lehetőleg olyan étkezéskkor ami zsírokat is tartalmaz, C-ről, ebből akár 2-3g is mehet, esetleg E-ről ezeket akár edzés utánra is rakhatod, hogy az antioxidáns hatásuk domináljon. A Ca-MG érdekes dolog, én egybe nem szedném, bár manapság vannak jó termékek, csak akkor azt nézd meg milyen formában vannak benne. Én inkább lefekvés elött egy ZMA-t tennék hozzá.
Avatar
szajko
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4907
Csatlakozott: 2008.04.07. 18:14:42

2011.11.09. 21:30:32

havertól most vettem meg 2 doboz ilyet,igaz az egyik doboznak már csak az 1/4-e van meg,de 4 ezerért kumma jó üzlet szerintem. :D :D
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.11.09. 21:25:48

Slither írta: Alkarral nincs gondom, az ujjaim fájnak. Az ilyen ujj-/kéz-/marokerősítő kis cuccok jók vmire?
ezt nem tudom sajnos. nekem az alkarom szabályoz be néha,de gyakran észreveszem,hogy csak rossz a technikám.
minden esetre meglepne,ha marokerősítőre lenne szükséged,de tévedhetek
Avatar
Slither
Almighty Admin
Hozzászólások: 7203
Csatlakozott: 2006.11.25. 23:02:44
Tartózkodási hely: A világ közepe
Kapcsolat:

2011.11.09. 21:23:41

daffy írta:
Slither írta:Mit érdemes csinálni, ha a fogásom nem elég erős? Értem ezalatt hogy az adott izomcsoport még bírna +pár kilónyi súly, de 3./4. sorozatnál már alig bírom megfogni/tartani a súlyzókat. :roll:
alkaredzés. a rossz hírem az,hogy legjobban talán pont a szorítás edzi meg. esetleg csinálhatsz csuklóbehúzást,kicsit segíthet
Alkarral nincs gondom, az ujjaim fájnak. Az ilyen ujj-/kéz-/marokerősítő kis cuccok jók vmire?
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.11.09. 21:16:27

Slither írta:Mit érdemes csinálni, ha a fogásom nem elég erős? Értem ezalatt hogy az adott izomcsoport még bírna +pár kilónyi súly, de 3./4. sorozatnál már alig bírom megfogni/tartani a súlyzókat. :roll:
alkaredzés. a rossz hírem az,hogy legjobban talán pont a szorítás edzi meg. esetleg csinálhatsz csuklóbehúzást,kicsit segíthet
Avatar
Slither
Almighty Admin
Hozzászólások: 7203
Csatlakozott: 2006.11.25. 23:02:44
Tartózkodási hely: A világ közepe
Kapcsolat:

2011.11.09. 21:13:09

Mit érdemes csinálni, ha a fogásom nem elég erős? Értem ezalatt hogy az adott izomcsoport még bírna +pár kilónyi súly, de 3./4. sorozatnál már alig bírom megfogni/tartani a súlyzókat. :roll:
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.11.09. 20:51:00

dak900 írta:Még 1 kérdésem lenne Marquez! :D
Milyen multivitamint ajánlanál? Ha jól emlékszem akkor Te a Daily multit szeded az F1 Nutritiontól...kicsit kevesellem benne a dolgokat...de ár/érték arányban nagyon jó. Gondolom nem napi 1 szemet szedsz?
Erről mi a véleményed:http://shop.builder.hu/termekek_reszletes.htm4?id=5625 Ne az árát nézd... :lol: De ez mellé nem kéne mást szedni, max. Ca-Mg-ot. Kár hogy ilyen drága ez a vitamin, ha olcsóbb lenne(3000Ft), akkor biztos mindig ezt venném.
Bárki segíthet még, akinek van valami személyes tapasztalata 1 multivitaminnal kapcsolatban... :P
Előre is köszi mindenkinek a segítséget! :)
daily one. napi kettő mehet belőle,c-vitamin kiegészítéssel. ez az én tapasztalatom,de van ennél jobb vitamin is,azt majd más leírja,nekem csak ezzel van tapasztalatom
dak900
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2010.11.13. 12:10:53

2011.11.09. 20:45:11

Még 1 kérdésem lenne Marquez! :D
Milyen multivitamint ajánlanál? Ha jól emlékszem akkor Te a Daily multit szeded az F1 Nutritiontól...kicsit kevesellem benne a dolgokat...de ár/érték arányban nagyon jó. Gondolom nem napi 1 szemet szedsz?
Erről mi a véleményed:http://shop.builder.hu/termekek_reszletes.htm4?id=5625 Ne az árát nézd... :lol: De ez mellé nem kéne mást szedni, max. Ca-Mg-ot. Kár hogy ilyen drága ez a vitamin, ha olcsóbb lenne(3000Ft), akkor biztos mindig ezt venném.
Bárki segíthet még, akinek van valami személyes tapasztalata 1 multivitaminnal kapcsolatban... :P
Előre is köszi mindenkinek a segítséget! :)
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.11.09. 17:13:22

"vaterás témában megjött az eredmény, és az a srác, aki a témát felhozta nem tévedett, ez valóban nem tejsavó koncentrátum, hanem valószínűleg mezei savópor, 12% fehérjetartalommal. (miközben 80 van ráírva.)"
bunny bb/edző válaszol
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2011.11.08. 17:27:21

amikor egy pár napra lever a lábatokról a betegség (köhögök,taknyos és gyenge vagyok, hőemelkedés is játszik..) akkor hogy lehet elkerülni az izomvesztést ? mert most 1-2 napja, meg még sztem 1-2 napig nem tudok edzeni, meg kb fele annyi kaját, ha eszek, mert étvágyam sincs..
ja, és 4 napja nyomom a kreatin feltöltést, pont jókor jött ez a f.s betegség...
marquez2
Jugador del Barça
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2007.12.07. 11:09:54
Tartózkodási hely: celldömölk

2011.11.08. 17:06:33

dak900 írta:Marquez! Te azt mondtad hogy a Reflex Nutrition megbízható márka... :D Nincs tapasztalatod ezzel a 2 termékkel kapcsolatban?
http://www.sportika.eu/230-kombinalt-iz ... lade-227kg
http://www.sportika.eu/231-whey-tejsavo ... ilia-227kg
Nekem nagyon szimpatikusak... :P
Nagyon jó gyártó nagyon jó termékei. Az instant whey-t használtam és minden szempontból meg voltam vele elégedve, pici negatívum csak, hogy kicsit habzik, amit én nem kedvelek, de minőségileg első osztályú és az íze se rossz.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2011.11.08. 01:37:18

jó, de ez nem szója protein, hanem egy kevert mátrix, amiben szója van többségben (gondolom a fele..) a másik fele meg tejsavó és kazein.
azért az nem ugyanaz, mintha power soy lenne.

a másik meg az, hogy ez néha (pl. lefekvés előtt) értelmesebb választás lehet, mint a tejsavó.
meg mintha azt olvastam volna, hogy szója izolátum van benne, ami lényegesen jobb, mint a szója koncentrátum, de erre nem vennék mérget, csak így rémlik.

mindegy, nyilván a tejsavó izolátumok a legjobbak, aki megteheti, vegyen azt, de ez, és a promix (amiben jobb a szója vs. egyéb fehérjék arány, csak picit drágább) is kitűnő választás lehet, főleg kezdőknek.

(sőt, szerintem egy kezdő alig-alig venné észre a különbséget)

szerintem a leg(költség)hatékonyabb megoldás, ha edzés után és reggel tejsavót használsz, lefekvés előtt pedig (vagy esetleg nap közben bármikor) akkor meg power protein. (persze ha van pénzed prolongra, akkor nem szóltam)
Avatar
Cumbee
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2009.08.16. 17:11:11

2011.11.08. 00:17:53

shutterisland írta:amúgy ilyenkor azt is mérlegre lehet tenni, hogy bár mondjuk a power protein, vagy promix nem tartalmaz sok tejsavót, és lényegében a szója dominál vélhetően benne, de előbbi esetében 8, utóbbi esetében 7 kg-t lehet kapni 20.000 körül.

lehet nem olyan top fehérjék, de azért kb 3 kilo whey protein árából 8 kiló power protein kijön, ami mondjuk ha két hónapra nyomod, akkor napi 50 gramm vs. napi 130 gramm.

egy kezdőnél, vagy ilyen középhaladóknál szerintem ez rengeteget számítana, de igazából ezt mindenki maga választja meg.

ha nekem elfogy a mostani, biztos, hogy power proteint fogok venni, max még 1 kg 4000 forint körüli tejsavó fehérjét, és az edzés utáni 30g-ként elég lesz 2 hónapig...a többi meg mehet reggel, este, akár napközben is kiegészíteni.
Hát nem tudom. Ehhez tudni kéne, hogy melyikből pontosan mennyi hasznosul. De én abból indulok ki, hogy a tejsavó azért drágább, mert jobb minőségű és több hasznosul belőle.(Ennek nem feltétlen kell valóban így lennie, az árat még rengeteg minden befolyásolhatja, de mivel elvileg az előző feltevésemet egyéb tények is alátámasztják, tegyük fel, hogy jogos.) Nekem az a véleményem a témáról, hogy inkább veszek jobb minőségű cuccot és maximum az adagokon spórolok egy kicsit, mint veszek valami gyengébb minőséget és tömöm magamba töménytelenül, csak hogy sikerüljön ugyan azt a hatást elérni. Nálam a fehérjeturmix nem tartozik az édesség kategóriába, szal ha választhatok, hogy egy bizonyos hatásfok eléréséhez napi 2 adagoló kanállal kell lenyomnom, vagy 4-el, akkor én tuti a 2-őt fogom választani. Pláne, ha így gyakorlatilag ugyan annyit költök. 20 000/8=2500Ft/kg - ez lenne a szója és 21000/4,5=4667Ft/kg - ez pedig egy ÁLLÍTÓLAG (Nem saját tapasztalat, csak fórumon olvastam. Mondjuk azt, hogy ha 20-30 fórumozóból 10+ ember leírja, hogy ezt issza, akkor elhiszem hogy nem mérgező és nem csak azért írják, mert adott esetben nekik [auto_cenzúra], ha azt veszed) elég jó tejsavó-fehérje izolátum. Magyarán a te nézőpontod szerint, ha 4 kanálból legalább annyi hasznosul, mint 2 kanálnyi tejsavóból akkor már jó vagy és spóroltál, az én nézőpontom szerint viszont 1,5 kanálnyi olyan cucc van bennem, aminek nem kell, ha a jobban hasznosuló tejsavót veszem meg.

Persze ha jön valaki és elmagyarázza nekem, hogy szójával miért járok jobban, akkor szívesen veszem és esküszöm elfogadom és következőnek azt fogok venni. Mivel nincs ezen a területen saját tapasztalatom és viszonylag kevés tudással is rendelkezem, így csupán a modern gazdaság azon igazságára szerettem volna felhívni a figyelmet, hogy nem mindig az a termék az olcsóbb, ami annak látszik.
Válasz küldése