Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19604
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.11.05. 21:45:02

Áthoztam ide:
kanty írta:Hát pedig az online média lazán arra megy, hogy bloggerek kezdik diktálni a trendet és a klasszikus újságírás kezd háttérbe szorulni, persze ettől még lehet ezzel nem egyetérteni, de attól még tény.
Az meg, hogy valaki játszott teljesen más kávéház, mint hogy pl. fantasy-ról írjon. Ahhoz, hogy jó fantasy játékos legyél nagyon sok idő, kockulás kell, nem pedig az, hogy kosaraztál vagy sem. Szerintem.
Az teljesen egyértelmű, hogy az elektronikus sajtó jobban teret hódít, de itt a mögöttes tudásról volt szó. És egy újságíró vagy adott témában valóban szakértő emberke tudása megvan (pl egy szakács és gasztronómiai blog vagy bármi más) publikálni, de a hobbiszintű bloggerkedést én nem tartom sokra, mert nem érzem, hogy a kellő tudás meglenne hozzá és az egész ebből indult ki. A véleménynyilvánítás szabad, mielőtt ez szóba kerülne, de sokkal többre tartom azt, aki adott témában tanult és jobban benne is mozog mint csak szubjektíven ír a dologról. Rengeteg filmes kritika blog van meg zenekritika meg anyám kínja, miközben a szerzők lehet életükben nem végeztek esztétika szakot vagy filozófiát vagy bölcsészetet. Ez számomra hiteltelen, mert teljesen más hogy valamit szeretek vagy pedig kell tudással rendelkezek róla és úgy nyilvánítok véleményt. Én is szeretem a kosárlabdát, de közöm nincsen a játékhoz és óriási laikus vagyok benne ezért is írtam, hogy attól még hogy ismerünk pár dolgot nincs teljes rálátásunk az egészre így nem is lehet szakmai véleménynek nyilvánítani, ami egy minőségi írásnál elengedhetetlen.
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.11.05. 13:22:08

oh, köszi :wink:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2015.11.05. 13:20:39

visca el barca írta:sajna nincs okostelóm, úgyhogy akinek van, és van rajta shazam, legyen oly kedves rákeresni nekem erre a zenére, hogy mi ez,

thx

https://youtu.be/ZnCpC7IAa4I?t=54m26s" target="_blank
Roboteknic - Betelgeuse (Trukers Remix)
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.11.05. 13:10:36

sajna nincs okostelóm, úgyhogy akinek van, és van rajta shazam, legyen oly kedves rákeresni nekem erre a zenére, hogy mi ez,

thx

https://youtu.be/ZnCpC7IAa4I?t=54m26s" target="_blank
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2015.11.04. 23:17:34

Bob_Marley írta:Na akkor ezzel kívánok nyugodalmas jó éjszakát mindenkinek. :D
http://index.hu/kulfold/2015/11/04/tul_ ... to_repulo/
Gázos volt a helyzet. :lol:
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19604
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.11.04. 23:15:23

Na akkor ezzel kívánok nyugodalmas jó éjszakát mindenkinek. :D
http://index.hu/kulfold/2015/11/04/tul_ ... to_repulo/
Kép
Kép
Kép
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2015.11.03. 22:41:36

hank1ee írta:Volt már innen valakinek mandulaműtétje? Mik a tapasztalatok? Olvasgattam már nagyon sokat eről, de kíváncsi vagyok, hátha itt is van valaki.

Az enyémet múlt hét hétfőn szedték ki helyi érzéstelenítésben, tehát végignéztem a beavatkozást, ami egyébként jó hangulatú volt, hála az orvosi teamnek, meg persze nekem. :mrgreen: Csakhogy aztán kétszer utóvérzett 1 órán belül, először a kórházi osztályon, az ügyeleten próbálták csillapítani, de mivel nem járt eredménnyel, vissza a műtőbe az orvosomhoz. Szanaszét lett égetve a torkom mindkét oldalon, elég nehezen állították el a vérzést, de sikerült.

2 napot töltöttem kórházban, napi 1-2 fájdalomcsillapító kellett, nem volt vészes, míg el nem jött a 3. nap. Brutális, égő fájdalom (csak az egyik oldalt), ma vagyok a 9. napon, most kezdett el enyhülni, egyébként rettenetes erős volt, főleg ébredéskor, amikor kiszáradt szájjal keltem - dacára annak, hogy jó fájdalomtűrő vagyok.


Mondanom sem kell, az evés se megy úgy, le is dobtam pár kilót magamról most, sajnos ha nem zabálok, én fogyok rögtön, nekem a hízás nem megy sok evéssel sem, emiatt sokan irigyelnének.

Most még nem tudom eldönteni, megérte-e a műtét, de bízom benne, hogy végül ez lesz a helyzet, és megszűnnek a felső légúti problémáim.
Nekem 6 évvel ezelőtt szedték ki, muszájságból. Volt egy baktérium góc a mandulámban, ami miatt augusztustól december elejéig 2x voltam beteg 2 hétig, egyszer kórházban is feküdtem infúziós kezelésre, nyirokcsomó gyulladás miatt. Engem altatásban műtöttek, ami azért volt jó, mert az utána lévő jó pár órát átaludtam, így átvészeltem a kritikus, fájdalmas időszakot. Sajnos nekem is bevérzett éjjel, úgyhogy nekem is el kellett sütni a sebemet. Pont a kezelő és műtő orvosom volt ügyeletben, akire egy rossz szót nem tudok mondani, végig nagyon készséges és jófej volt. Viszont mivel itt ugye nem volt érzéstelenítés meg semmi, így ez nekem brutálisan fájdalmas és kellemetlen beavatkozás volt. A legnagyobb ellenségemnek se kívánom, és ezt most halál komolyan mondom. Borzalmas volt, életem egyik legrosszabb élménye.

Utána MÉG 2 napot voltam bent, de ez így is volt tervezve, szóval összesen 3-at. Második naptól kezdve már bécsi szeletet ettem meg zsemlét, úgyhogy nagyon jól haladtam. Nyilván éreztem a sebet evés közben, de inkább kellemetlennek mondanám, mint fájdalmasnak. Harmadik naptól már simán ettem. Persze nem rántott húst sültkrumplival :mrgreen:

Én 5.5 kilót fogytam. Azóta sokkal jobban alszok, tudok az orromon levegőt venni alvás közben is, úgyhogy nekem mindenképpen megoldotta a gondjaimat.
Kép
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.11.03. 21:19:26

Volt már innen valakinek mandulaműtétje? Mik a tapasztalatok? Olvasgattam már nagyon sokat erről, de kíváncsi vagyok, hátha itt is van valaki.

Az enyémet múlt hét hétfőn szedték ki helyi érzéstelenítésben, tehát végignéztem a beavatkozást, ami egyébként jó hangulatú volt, hála az orvosi teamnek, meg persze nekem. :mrgreen: Csakhogy aztán kétszer utóvérzett 1 órán belül, először a kórházi osztályon, az ügyeleten próbálták csillapítani, de mivel nem járt eredménnyel, vissza a műtőbe az orvosomhoz. Szanaszét lett égetve a torkom mindkét oldalon, elég nehezen állították el a vérzést, de sikerült.

2 napot töltöttem kórházban, napi 1-2 fájdalomcsillapító kellett, nem volt vészes, míg el nem jött a 3. nap. Brutális, égő fájdalom (csak az egyik oldalt), ma vagyok a 9. napon, most kezdett el enyhülni, egyébként rettenetes erős volt, főleg ébredéskor, amikor kiszáradt szájjal keltem - dacára annak, hogy jó fájdalomtűrő vagyok.

Mondanom sem kell, az evés se megy úgy, le is dobtam pár kilót magamról most, sajnos ha nem zabálok, én fogyok rögtön, nekem a hízás nem megy sok evéssel sem, emiatt sokan irigyelnének.

Most még nem tudom eldönteni, megérte-e a műtét, de bízom benne, hogy végül ez lesz a helyzet, és megszűnnek a felső légúti problémáim.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19604
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.11.03. 14:43:53

No comment, de tényleg. Várom már mikor lesz tényleg az első virtuális temetés és hasonlók. Némileg azért tudatlan vagyok a témában, mert nem ismerem annyira az online marketinget, de valaki azért eladja a lelkét, hogy kapjon némi pénzt és ezért ahogy ők fogalmaznak érdekes dolgot oszt meg. Megint azt tudom mondani, hogy más világ ez, engem nem így neveltek.
Kép
Kép
Kép
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2015.11.03. 13:43:24

Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2015.11.02. 19:07:46

mert a boltban kaphatóak vicc kategóriásak...
Ismerős. Kb egy teáskanál Erős Pista kell levesbe, hogy egy kicsit érezzem a csípősséget.


Rendelt már innen valaki külföldről cípőt? Mert olyan gondom van, hogy sehol nem találok a méretemben sportcipőn kívül bármit is. Ami érdekelne az, hogy a méretekben mennyire lehet megbízni, bár a táblázatok remélem elég pontosak, amiket találtam.
Avatar
El fanático
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1417
Csatlakozott: 2009.09.08. 12:36:46
Tartózkodási hely: Valahol a nagyon közel és a nagyon távol között...

2015.11.02. 18:33:45

palesz77 írta:Amúgy ti miért szeretitek a csípős kaját? A durván csípőset meg főleg.. Érzitek normálisan az étel ízét közben egyáltalán? :D
Nálunk mindenki szereti a csípőset, főleg a férfiak. Az alap, hogy a húslevesbe annyi paprikát karikáztak apám is, meg bácsikám is, hogy vörösödött a fejük - prüszköltek - könnyeztek mindent egyszerre és vigyorogva bólogattak, hogy:"jó a leves" :-D

Úgy 20 éves koromig én sem szerettem a csípőset, aztán elkezdett izgatni a dolog...
Először csak ízlelgettem: egy kis Chio pikáns paprikás chips, kis csípős pfefferóni savanyúság, almapaprika kajához, pizzán, csípős piros arany a szendvicsre...
Aztán 11 évvel ezelőtt külön költöztünk és a saját konyhámban azt és úgy főztem, ahogy én akartam...
Egy kis csípős paprika ebbe - abba :mrgreen:

Először mi sem bírtuk különösebben, a hazai hegyes erőssel egész jól elvoltunk és az almapaprikával...
Fokozatosan haladtunk, amikor már nem hatott meg a dolog, emeltük a tétet :-D

Szóval, hogy ne untassalak titeket halálra:
Jól rászoktunk a csípősre. Második éve darálunk magunknak saját erős paprikakrémet, mert a boltban kaphatóak vicc kategóriásak...
Idén először saját termesztésű habanero paprikából készítettük :wink:
A habanero már erősnek számít, de még nem annyira, hogy a sajátságos ízét ne lehetne érezni fogyasztáskor...

Sajnos a jalapeno idén nem jött össze, de jövőre az is lesz. Utóbbi nem is a csípősség miatt, hanem azért, mert finom - pizzára, melegszendvicsre rakva, amikor a sülő szalámi, kolbász zsírja kioldja az ízeit... Hmmm :wink:

Egyenlőre helyhiány miatt nem tudunk több chili fajtát ültetni, de rajta vagyunk az ügyön...
Nem a biznisz miatt, csak a saját önző céljainkra :-D
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19604
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.10.31. 13:52:38

palesz77 írta:
Bob_Marley írta:Én nagyon szeretem a csípőset, kiűzi a gonoszt. :D
Nem csak az íze miatt, hanem mert méregtelenít és egészséges. Én például mikor külföldön éltem agyhalált kaptam, hogy alig lehetett csípőset kapni. Nyilván mások az étkezési szokások, sőt a magyar konyha nem a kifejezetten koleszterin szegény diétás menü, de egy jó erős paprikát vagy fokhagymát mindenhez ellehet majszolni és jót tesz a szervezetnek is. Én például tök ritkán vagyok beteg, s nyilván nem csak emiatt, de az étrend is sokat számít plusz persze a napi futás amit letolok. Szóval az erős paprika király dolog, ad egy pikáns ízt.
Jó, de egy fokhagyma szerintem nem vészes, egy-egy gerezdet néha én is eszek natúrban a jó hatása miatt. De ez amit Tim ír, a 2 milliós erősségű cuccok, ezeken mit lehet élvezni? Ez csak ilyen "tökösség mérő" szerintem, nem tudom elképzelni, hogy azt valaki élvezze.. :D
Natúrba azért nem is túl jó azt benyelni, valami mellé kell. Ezek a videók nyilván "tökösség mérők", de pl egy jó chili con carne elképzelhetetlen anélkül, hogy ne csípjen és érezd még a lábad ujja végén is, hogy megy a vér. :D És kellenek a merészebb erősek is, hogy elérjék ezt a hatást. A "simai piaci" pedig reggeli mellé tökéletes, hogy beinduljon a vérkeringés felkelés után.
Kép
Kép
Kép
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2015.10.31. 13:47:20

Ha abból indulok ki, hogy több a C-vitamin a csípőspaprikában mint a simában meg egy kis ízt ad akkor nem is kérdés miért eszem.
Sokáig a szellem csili volt a top a maga 1 millójával,de az új hibridek simán megugorják a 2 milliót is pld. carolina reaper. Viszonyításképpen az átlagos parika spray amit önvédelmi célokra
árulnak ezzel kb. egyenértékű.
Akkor ha megtámadnak meg kell kérni a támadót, hogy egyen egy olyan paprikát. Azt amíg ott szenved elmenekülni. :mrgreen:
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.10.31. 13:44:40

Bob_Marley írta:Én nagyon szeretem a csípőset, kiűzi a gonoszt. :D
Nem csak az íze miatt, hanem mert méregtelenít és egészséges. Én például mikor külföldön éltem agyhalált kaptam, hogy alig lehetett csípőset kapni. Nyilván mások az étkezési szokások, sőt a magyar konyha nem a kifejezetten koleszterin szegény diétás menü, de egy jó erős paprikát vagy fokhagymát mindenhez ellehet majszolni és jót tesz a szervezetnek is. Én például tök ritkán vagyok beteg, s nyilván nem csak emiatt, de az étrend is sokat számít plusz persze a napi futás amit letolok. Szóval az erős paprika király dolog, ad egy pikáns ízt.
Jó, de egy fokhagyma szerintem nem vészes, egy-egy gerezdet néha én is eszek natúrban a jó hatása miatt. De ez amit Tim ír, a 2 milliós erősségű cuccok, ezeken mit lehet élvezni? Ez csak ilyen "tökösség mérő" szerintem, nem tudom elképzelni, hogy azt valaki élvezze.. :D
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19604
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.10.31. 13:39:16

palesz77 írta:
MR. TROMORT777 írta:Kevésbé csípős dolgok esetén még elmegy a víz.
Akkor itt lesz a kulcs.. :D Köszi szépen, meg a tudományos magyarázatot is, így már értem. :) Amúgy ti miért szeretitek a csípős kaját? A durván csípőset meg főleg.. Érzitek normálisan az étel ízét közben egyáltalán? :D
Én nagyon szeretem a csípőset, kiűzi a gonoszt. :D
Nem csak az íze miatt, hanem mert méregtelenít és egészséges. Én például mikor külföldön éltem agyhalált kaptam, hogy alig lehetett csípőset kapni. Nyilván mások az étkezési szokások, sőt a magyar konyha nem a kifejezetten koleszterin szegény diétás menü, de egy jó erős paprikát vagy fokhagymát mindenhez ellehet majszolni és jót tesz a szervezetnek is. Én például tök ritkán vagyok beteg, s nyilván nem csak emiatt, de az étrend is sokat számít plusz persze a napi futás amit letolok. Szóval az erős paprika király dolog, ad egy pikáns ízt.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2015.10.31. 13:26:30

MR. TROMORT777 írta:
palesz77 írta:Ezt a vizes dolgot nem értem amúgy, én gyűlölöm a csípős kajákat - nem érzem az ízét tőle -, de ha véletlen belefutok, én mindig vizet iszok, mert nekem az segít..:D Mondják hogy kenyeret kell enni, hát annak az ég világon semmi hasznát nem éreztem. A víz viszont lehűti bent a szám, és 2-3 pohár után sokkal elviselgetőbb érzés. Szóval nem értem ezt a víz teóriát, valaki eagyarázhatná az miért rossz. :D
Kevésbé csípős dolgok esetén még elmegy a víz. De egyébként azért nem jó, mert a víz eloszlatja még jobban a kapszacint a szánkban. Amúgy a kapszacin pedig hő érzetet okoz, vagyis pontosabban égés érzetet. Erre pedig az agy endorfin termeléssel reagál, mert így kezeli az "égést". Tehát mondhatni az erőstől trip-el egyet az ember. :D
Korrekt válasz, a kapsziacin nem oldódik vízben tejet érdemesebb inni a zsír miatt.
Persze paprikától is függ. Ha jól látom a csaj egy habanero paprikát tolt be,ezt már azért a szakácsok is gumikesztyűvel dolgozzák fel(elkerülendő a Bob által említett katasztrófát :D ).
Pedig a csípőssége a scofield skálán "mindössze" 150 ezer és 325 ezer közé tehető.
Sokáig a szellem csili volt a top a maga 1 millójával,de az új hibridek simán megugorják a 2 milliót is pld. carolina reaper. Viszonyításképpen az átlagos parika spray amit önvédelmi célokra
árulnak ezzel kb. egyenértékű.
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.10.31. 13:22:22

MR. TROMORT777 írta:Kevésbé csípős dolgok esetén még elmegy a víz.
Akkor itt lesz a kulcs.. :D Köszi szépen, meg a tudományos magyarázatot is, így már értem. :) Amúgy ti miért szeretitek a csípős kaját? A durván csípőset meg főleg.. Érzitek normálisan az étel ízét közben egyáltalán? :D
defender3 írta:Ha nem bíród a csípőset akkor vagy tejet vagy alkoholt kell inni, mert a kapszaicin vízben rosszul oldódik viszont zsírokban meg alkoholban jól.
Vagy úgy beversz, hogy már tökmindegy.. :lol:
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2015.10.31. 13:16:29

Ha nem bíród a csípőset akkor vagy tejet vagy alkoholt kell inni, mert a kapszaicin vízben rosszul oldódik viszont zsírokban meg alkoholban jól.
MR. TROMORT777

2015.10.31. 12:47:16

palesz77 írta:Ezt a vizes dolgot nem értem amúgy, én gyűlölöm a csípős kajákat - nem érzem az ízét tőle -, de ha véletlen belefutok, én mindig vizet iszok, mert nekem az segít..:D Mondják hogy kenyeret kell enni, hát annak az ég világon semmi hasznát nem éreztem. A víz viszont lehűti bent a szám, és 2-3 pohár után sokkal elviselgetőbb érzés. Szóval nem értem ezt a víz teóriát, valaki eagyarázhatná az miért rossz. :D
Kevésbé csípős dolgok esetén még elmegy a víz. De egyébként azért nem jó, mert a víz eloszlatja még jobban a kapszacint a szánkban. Amúgy a kapszacin pedig hő érzetet okoz, vagyis pontosabban égés érzetet. Erre pedig az agy endorfin termeléssel reagál, mert így kezeli az "égést". Tehát mondhatni az erőstől trip-el egyet az ember. :D
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.10.31. 12:40:08

Ezt a vizes dolgot nem értem amúgy, én gyűlölöm a csípős kajákat - nem érzem az ízét tőle -, de ha véletlen belefutok, én mindig vizet iszok, mert nekem az segít..:D Mondják hogy kenyeret kell enni, hát annak az ég világon semmi hasznát nem éreztem. A víz viszont lehűti bent a szám, és 2-3 pohár után sokkal elviselgetőbb érzés. Szóval nem értem ezt a víz teóriát, valaki eagyarázhatná az miért rossz. :D
MR. TROMORT777

2015.10.31. 12:30:05

Bob_Marley írta: Ezt az erős paprikás dolgot sajnos átéltem, de még ennél is súlyosabban....Soha de soha nem menjetek WC-re ha előtte erős paprikát fogyasztottatok... X kézmosás sem segít a művelet előtt és utána pedig átértékeled a világot.....:lol: Ezt gondolom minden normális ember tudta is, nekem nem jutott el az agyamig és hiába volt előtte kézmosás mintha fogóval szorították volna....
Volt egy kollégám, aki nem hitte el, hogy ilyen létezhet. Mondta, hogy ez csak legenda, hogy ott is csíp. Addig-addig ment róla a vita, hogy egyszer berágott és kipróbálta... :D Az Ő arcán is láttuk a megvilágosodást. :D
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19604
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.10.31. 12:24:47

Tim írta:Ezt most itthagyom nektek:
https://www.youtube.com/watch?v=xuIiYOgtEuY
Minden normális ember tudja hogy ilyen esetben soha,de soha nem iszunk vizet :D .
Úgy tűnik egyébként hogy rendszeresen csinál hülyét magából ITT a felejthetetlen fahéjas kihívás.
Ezt az erős paprikás dolgot sajnos átéltem, de még ennél is súlyosabban....Soha de soha nem menjetek WC-re ha előtte erős paprikát fogyasztottatok... X kézmosás sem segít a művelet előtt és utána pedig átértékeled a világot.....:lol: Ezt gondolom minden normális ember tudta is, nekem nem jutott el az agyamig és hiába volt előtte kézmosás mintha fogóval szorították volna....
Kép
Kép
Kép
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2015.10.31. 11:02:17

Ezt most itthagyom nektek:
https://www.youtube.com/watch?v=xuIiYOgtEuY
Minden normális ember tudja hogy ilyen esetben soha,de soha nem iszunk vizet :D .
Úgy tűnik egyébként hogy rendszeresen csinál hülyét magából ITT a felejthetetlen fahéjas kihívás.
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19604
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.10.30. 13:32:03

MR. TROMORT777 írta:
De szerintem meg külön kell választani. Egy katalán zászló nem azt hirdeti, hogy el akarunk szakadni, hanem egy Spanyolországon belüli nép szimbóluma. Offtopic leszek, de a névszavazás is nagyjából azt mutatta, hogy a többség nem akar elszakadni, de attól még Ő katalán és szerintem ennek a hangadásának a tiltása nem megengedett, akár foci pálya, akár az utca, akármi. Egy zászló vagy egy jel mögé nem a poltikiát kell mögé társítani. Ha politikai jelképekről lenne szó akkor egyértelmű. De szerintem itt a gond, hogy alapból párt szimbólumnak van beállítva egy nép zászlaja.
Az oké, hogy tiltott dolog, de mint klub szerintem igenis szükséges kiállni azért amit képvisel és ugyan úgy a szurkolókért.
Ha van egy tiltás ami számomra sértő és jogtalannak vélem, akkor jogosnak érzem a harcot azzal szemben. Amelett megértem amit Ti írtok, de ha valami nem megfelelő nem feltétlen kell beletörődni, még akkor sem ha egyértelműen pozitív változás úgysem lesz.
Rátapintottál a lényegre, hogy a szimbólum mögé politikai üzenet társul vagy sem. Uefa szerint igen, hiszen a politikai tevékenységek is ezt a zászlót használják. Katalán hovatartozás jelképe a senyera, amivel nincs is gond, de az elszakadást hirdető estelada már politikai "hirdetésnek" minősül.
Kép
Kép
Kép
Válasz küldése