Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2016.03.26. 09:14:49

hank1ee írta:Ha bárkit a világon meghívhatnál vacsorára, aki létezik, vagy létezett, ki lenne az? Egyetlen személy játszhat csak.
Palvin Barbi.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2016.03.26. 08:42:57

Bob_Marley írta:Jézus meg nem elég régmúlt? :D
Téged csak a poén miatt idéztelek. Az, hogy én is inkább a régmúltból választanék, már általánosságban szólt mindenkinek. :)
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.03.26. 08:38:42

Normandia írta:Itt mindenki olyat hívna, akivel biztosan nem fog vacsorázni.:-D Én a húszévvel későbbi önmagammal, amire azért van némi esély.:-D
Létezik vagy létezett, nem létezni fog. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.03.26. 08:22:55

Itt mindenki olyat hívna, akivel biztosan nem fog vacsorázni.:-D Én a húszévvel későbbi önmagammal, amire azért van némi esély.:-D
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.03.26. 08:00:46

P.U.Y.O.L. írta:
Bob_Marley írta:
Én Jézust hívnám el.
Vinnél is pár kanna vizet mi? :D :D :D

Baromi nehéz egy embert választani, de én is inkább a régmúltba nyúlnék vissza. Mondjuk Arisztotelész.
Utolsó vacsora lenne. :D Jézus meg nem elég régmúlt? :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2016.03.26. 07:45:06

hank1ee írta:Találkoztam ma egy érdekes kérdéssel.

Ha bárkit a világon meghívhatnál vacsorára, aki létezik, vagy létezett, ki lenne az? Egyetlen személy játszhat csak.

Én Adolf Hitlert hívnám meg. Megkérdezném néhány dologról...
Az én választottam Nosztradamus lenne :D :mrgreen:
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2016.03.26. 07:36:18

Bob_Marley írta:
Én Jézust hívnám el.
Vinnél is pár kanna vizet mi? :D :D :D

Baromi nehéz egy embert választani, de én is inkább a régmúltba nyúlnék vissza. Mondjuk Arisztotelész.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.03.26. 06:11:51

Nero. írta:
daffy írta: Azt ugye nem gondolod, hogy van bármiféle beleszólása az USA vagy a világ ügyeibe?
Bőven fellehetne neki tenni kérdéseket, de szerintem amikre esetleg daffy kíváncsi arra FBI vagy CIA vezetőket kellene megkérdezni. :D Gondolok itt űrprogramok, földönkívüliek, Kennedy, zárolt akták, Guantanamo stb stb stb

Én Jézust hívnám el. Franc akarna Hitlerrel menni, elég volt belőle abban az időben......sőt!!!
Kép
Kép
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.03.26. 00:10:57

daffy írta:
hank1ee írta:Találkoztam ma egy érdekes kérdéssel.

Ha bárkit a világon meghívhatnál vacsorára, aki létezik, vagy létezett, ki lenne az? Egyetlen személy játszhat csak.

Én Adolf Hitlert hívnám meg. Megkérdezném néhány dologról...
Ha őszintén válaszolna a kérdéseimre,akkor Obama.
Azt ugye nem gondolod, hogy van bármiféle beleszólása az USA vagy a világ ügyeibe?
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2016.03.25. 23:45:40

Bob, lehet még folytatni a témát, van még mit beszélni róla, csak most késő este inkább hanyagolnám :)

Mostani téma: ha jól értelmezem, akkor vacsoráról van szó és nem vallatásról kötelező őszinteséggel, szóval én az asszonyt választom a vacsihoz :P
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2016.03.25. 23:35:46

Talán Da Vinci. Hatalmas tudással rendelkezett, nagyon érdekes élete volt, egy vele való beszélgetés biztosan érdekfeszítő lenne.

Akiket lentebb írtatok ők ugrottak be nekem is először az eszembe Putyin mellett, de inkább visszanyúlnék az időben :).
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2016.03.25. 22:54:07

hank1ee írta:Találkoztam ma egy érdekes kérdéssel.

Ha bárkit a világon meghívhatnál vacsorára, aki létezik, vagy létezett, ki lenne az? Egyetlen személy játszhat csak.

Én Adolf Hitlert hívnám meg. Megkérdezném néhány dologról...
Ha őszintén válaszolna a kérdéseimre,akkor Obama.
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2016.03.25. 22:39:57

Találkoztam ma egy érdekes kérdéssel.

Ha bárkit a világon meghívhatnál vacsorára, aki létezik, vagy létezett, ki lenne az? Egyetlen személy játszhat csak.

Én Adolf Hitlert hívnám meg. Megkérdezném néhány dologról...
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.03.24. 15:02:19

Egyébként akkor nekem is van egy kérdésem, bár lehet már más is feltette. Ha csak te vagy az egyetlen, aki beszél az állatok nyelvén, akkor hogyan bizonyítod, hogy mit mondott éppen a kecske, vagy a kutya? :D Lehet, hogy csak egy állat szakértő vagy, mint pl. Cesar Millan, a kutyák terén, ezért tudod, hogy éppen éhes, fázik stb, nem pedig azért, mert tényleg beszélsz velük. :D Főleg ha elkezdesz ugatni a kutyának, majd azt állítod, hogy most beszélgettek, akkor mennyire nézhetnek bolondnak?
Mondjuk ha egy bemutatón az összes állat azt csinálja, amit mondasz, akkor már elhiszik, nem? :D
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.03.24. 14:57:10

Szerintem ebben még maradt is, főleg amerre felé ment ez a beszélgetés és különböző fajok hasznosságáról eset szó.

@Tromort77
Igen, én is csak mint elmélet vetettem fel, mindkét esetben feltétel kell legyen hogy homogén környezetről beszélünk és nincsenek ilyen hátráltató tényezők csak azok a feltételek amiket biztosítunk.
Egyébként akkor nekem is van egy kérdésem, bár lehet már más is feltette. Ha csak te vagy az egyetlen, aki beszél az állatok nyelvén, akkor hogyan bizonyítod, hogy mit mondott éppen a kecske, vagy a kutya? :D Lehet, hogy csak egy állat szakértő vagy, mint pl. Cesar Millan, a kutyák terén, ezért tudod, hogy éppen éhes, fázik stb, nem pedig azért, mert tényleg beszélsz velük. :D Főleg ha elkezdesz ugatni a kutyának, majd azt állítod, hogy most beszélgettek, akkor mennyire nézhetnek bolondnak?
Elhisszük meg hozzáköltenek. :D De ebben a felvetésben is van valami. De lehet ez is alapfeltétel lenne, hogy kizárjuk ennek az eshetőségét, hogy sárga házba visznek. :D Mert amúgy az lenne a logikus lépés. :D
Kép
Kép
Kép
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2016.03.24. 14:49:03

Azért nem gondoltam volna, hogy ebben a témában ennyi van/idáig jutunk... :mrgreen:

Ja, amúgy nézzétek meg a Dr. Dolittle-t :lol:
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2016.03.24. 14:37:13

Nem írja le mindenki, hogy ki a kedvenc csaja és miért?
(Régebb évente megtettük, de még így is frissebb téma, mint ami most megy. :mrgreen: )
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2016.03.24. 10:07:51

Tromort77 írta:
Bob_Marley írta:
És amúgy felvetődne az is, hogy az állatok nem rémülnének-e meg attól, hogy valaki tud velük beszélni és nem saját fajához tartozik.
Ez már az offtopic-ban is offtopic. :D

De akkor vajon az emberi agy képes lenne "kezelni" cirka 7000 nyelvet? Ha csak azt nézzük, hogy egy angol nyelvben 1 millió létező szó van akkor elég kétséges, hogy bárki is tudná ezt kezelni. Szóval ha belemegyünk a technikai hátterébe egy ilyen kérdésnek, akkor egyértelműen mindkét oldal támadható.
A kérdésben arról volt szó, hogy képes vagy minden nyelven beszélni, úgyhogy ez a probléma, itt nem vetődik fel, mert képes vagy. A programozási nyelveket max erőltetve lehetne amúgy idevenni, hogy Palesznek is válaszoljak, mert olyan nyelvekre vonatkozott a kérdés. Illetve a könyves dologhoz, ha nem nő a szókincsed, de "csak" annyi szót tudsz, mint magyarul, akkor egy olvasott ember esetén, több mint korrektül le tud fordítani könyveket, amelyeknek viszont különleges stílusa van, azokhoz még mindig segítségül lehet venni szakirodalmat, szótárt és hasonlókat.

Egyébként akkor nekem is van egy kérdésem, bár lehet már más is feltette. Ha csak te vagy az egyetlen, aki beszél az állatok nyelvén, akkor hogyan bizonyítod, hogy mit mondott éppen a kecske, vagy a kutya? :D Lehet, hogy csak egy állat szakértő vagy, mint pl. Cesar Millan, a kutyák terén, ezért tudod, hogy éppen éhes, fázik stb, nem pedig azért, mert tényleg beszélsz velük. :D Főleg ha elkezdesz ugatni a kutyának, majd azt állítod, hogy most beszélgettek, akkor mennyire nézhetnek bolondnak? :)
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
Tromort77

2016.03.24. 09:25:21

Bob_Marley írta:
És amúgy felvetődne az is, hogy az állatok nem rémülnének-e meg attól, hogy valaki tud velük beszélni és nem saját fajához tartozik.
Ez már az offtopic-ban is offtopic. :D

De akkor vajon az emberi agy képes lenne "kezelni" cirka 7000 nyelvet? Ha csak azt nézzük, hogy egy angol nyelvben 1 millió létező szó van akkor elég kétséges, hogy bárki is tudná ezt kezelni. Szóval ha belemegyünk a technikai hátterébe egy ilyen kérdésnek, akkor egyértelműen mindkét oldal támadható.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.03.24. 06:49:30

Tivornya írta:Egy szaros hangya, vagy földigiliszta azt hiszem sokkal többet tudna mesélni az időjárásról nekünk embereknek, mint bármelyik tanult meteorológus. Egyes állatok a gravitációs mezőről, más állatok a csillagászatról, megint más állatok a növénytanról és megint más állatok a geológiáról. Ezek olyan dolgok, amiket itt simán egy kézlegyintéssel elintézünk, hogy ösztön :)

Szerk.: csak előbukkannak az érettebb arcok(szavazás tekintetében), öröm-bódottá :D
Ezek nagyon fontos dolgok, de én kételkedem abban, hogy ezen állatok tudatában vannak ennek. Magát a szokásukat könnyebben lehetne nyomon követni, de (nem vagyok biológus így csak feltételezem) ők nem tudatosan cselekszenek. Tehát lehet jobban lehetne következtetni mondjuk időjárásra, de a hangya nem mondja el hogy ő most tudja mi fog következni. Fiktív az egész, itt jön szóba a scifi. :D Szóval lehet hogy ő többet tud, de kérdés hogy ezt letudja-e kommunikálni, mert hiába tudsz velük beszélni ha maga az állat nem tudja mit miért tesz. Ezek a nagyon fejletlen állatok szagok alapján tájékozódnak és kommunikálnak inkább vagy mutogatnak.

És amúgy felvetődne az is, hogy az állatok nem rémülnének-e meg attól, hogy valaki tud velük beszélni és nem saját fajához tartozik.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2016.03.24. 06:20:46

Egy szaros hangya, vagy földigiliszta azt hiszem sokkal többet tudna mesélni az időjárásról nekünk embereknek, mint bármelyik tanult meteorológus. Egyes állatok a gravitációs mezőről, más állatok a csillagászatról, megint más állatok a növénytanról és megint más állatok a geológiáról. Ezek olyan dolgok, amiket itt simán egy kézlegyintéssel elintézünk, hogy ösztön :)

Szerk.: csak előbukkannak az érettebb arcok(szavazás tekintetében), öröm-bódottá :D
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.03.24. 01:52:59

Pénz került szóba először, nyilvánvaló. Ezt lemérni nem lehet, abban biztos vagyok hogy minden nyelvből lehetne pénz csinálni. (ez nem zárja ki hogy a másikból nem lehet). Én hasznosságban meg egyértelműen a nyelveset látom jobbnak. Érdekesebb az állatos, de kevesebb hasznot látok bennük. Bőven túlragoztuk miért, az meg a döntésemnél egyáltalán nem szempont hogy melyik kuriózum vagy érdekesebb, mert az érzelmi döntés lenne. Racionálisan választanék a kettő közül, melyik logikusabb, melyik lenne hasznosabb. Más döntési tényező az szubjektív, mért döntési tényezőket kell keresni. Az hogy szebb, érdekesebb az nem tényező. Az egész abból indul ki nálam, hogy az emberek "fontosabbak" mint az állatok, nem hiába tápláléklánc csúcsa. És nyelvbeszéléssel bennszülött emberektől meglehetne jobban ismerni magát az embert, vagy mint írtam hieroglifák stb. Feltehetjük úgy is a kérdést melyik a fontosabb antropológia vagy zoológia. Mert ez is egy eshetőség, a fordításokon, kormányzati munkákon kívül. Persze az egész az hogy ki kéne építeni plusz tőke sem árt. De rögtön hány és hány pszichológus, orvos érdeklődne az iránt hogy tudsz beszélni olyannal, akivel elvileg civilizált ember nem tud. És ez az állatokra is igaz természetesen, csak tőlük kevesebb dolgot tudhatsz meg. És a kuriózum nálam itt meg is dől, mert nagyobb kuriózumnak gondolom olyan emberrel beszélni akivel más nem tud, mert ember. És ember>állat. De ez szubjektív, mondjuk az ember>állat az nem. :D De a kuriózum egy jelző és szubjektív.

Pedig szeretem az állatokat, kutyám is világ életemben volt, de egész egyszerűen nem aktuálpolitikáról de en bloc nem tudnál olyanról velük beszélni, ami előrevinne dolgokat. Én legalábbis nem látok ebben hasznot, arról nem is beszélve ami lejjebb szóba került hogy annyi állat van, lehet bele is őrülnél, mert nem lenne nyugodt perced. :D

Ja és női "hatalmat" meg nem egy parkban fogsz találni. És különböző nyelvtudással is lehetne csábítani. De odáig el kéne jutni, hogy olyan embert dugj akinek van befolyása, az hogy valakit a parkból az nagyobb százalékban nem jelentős. Persze volt példa, hogy hírességnek a kutyáját "fordítod". De alapból nálunk vagy mondhatnám K-Európában azért az nem hátrány ha te külföldi nyelven beszélsz és ez női ismeretség terén is előnyt jelenthet. Ugyanaz mint az állatos, sőt nálunk néha az is elég ha angolul beszélsz, rögtön külföldinek néznek.
Kép
Kép
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.03.24. 01:19:54

Nézd, a világot két dolog irányítja, mindkettő "p"-vel kezdődik, és négy betűből áll, ebbe még Te se tudsz belekötni, az ziher :D ezért hoztam fel ezt a két példát, mindkettőnek hatalma van felettünk :)

Én állatokkal beszélnék inkább, pedig nem szeretem őket, cseppet sem érdekelnek, de számomra nagyobb kuriózum.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.03.24. 00:59:33

Stílussal azért nem lenne gond, mert nem csak szépirodalom létezik. :D Bármilyen szaklapot lefordítani, kellő tőke után, akár saját akár külső után, kizárólagos jogot szerezni pl újságok kiadásához. Ehhez benne kéne lenni és utána képezni magad tovább. Meló sok lenne vele, de én simán vállalnám ezt, egész életemben üldögélnék egy asztalnál ha arról van szó és fordítanék. Főleg ha ezzel előre viszek valamit.

recrea meg a csajozáson kívül gondolj másra is. :D Nem csajozásra pazarolnám ezt a képességet ha állatokkal beszélek. Sokkal inkább mint írtad pénzkereset hogy reklám és pénzért "fordítani" (ott is fordítasz egyébként, állat nyelvről, emberre). Vagy állatkísérletekre.
Hozzáteszem előadod 10 nyelven hogy szeretlek ugyanúgy maga alá pisil az adott illető ha úgy adod elő. Ugyanúgy az állatost is, ha béna vagy a kutya nem figyel fel rád (:D) ha ügyes akkor jól eladod magad.-
Továbbra is az hogy az előadókészséget mindkettőben feltételezzük, hogy megvan. És a beszéddel lehet emberekre hatni, politika így működik. :D
Ebben szerintem nagy lehetőség lenne bárkivel tudnál beszélni a világon. Bárkit tudnál befolyásolni adott esetben. Ez persze személyiség függő, de maga az alap képesség, hogy tudsz vele beszélni adott lenne.

És ugyanúgy akkor lehetne írni egy tanulmányt valami bennszülött törzsről ha arról van hogy hozzá lehet költeni mint egy kutya esetében. :D Erre ugyanúgy felfigyelne a sajtó, hogy te teszem azt beszélsz valami ókori nyelven. Vagy amit recrea írt, stadion megtelne ha mindenáron eladnád a lelked valami médiának. Szóval lenne itt pénz, én a fordításra és leletekre, megfejthetetlen dolgokra, kormányban gondolkoznék mert az érdekelne jobban, de van több eshetőség is.
Kép
Kép
Kép
Válasz küldése