Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1071
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.07.17. 16:27:43

ALEXDP írta:
brazilfan írta: A profi karriert befutott focisták közül a holland Van der Vaart, a portugál Quaresma, a cseh Baros és a spanyol Reyes példája mutatja, hogy a romák tehetség, munkabírás, szorgalom dolgában semmivel sem nyújtottak kevesebbet, mint a „fehérek”.
Előre is bocs, ha félre értek valamit.
De ez a négy darab példa az elmúlt kb húsz évből, ez mennyiben igazolja amit írsz?
A négy – nevezzük így – nemzetközi klasszissal azt szerettem volna példázni, hogy a tehetséggel megáldott és szerencsés csillagzat alatt született roma srácok ugyanúgy képesek lennének a rengeteg lemondással, küzdelemmel járó legmagasabb szintre eljutni, mint a nem romák. Abban, hogy Európában, de különösen Kelet-Európában, a romák viszonylag magas lélekszámához képest mégis ennyire kevés a roma futballista, szerintem elsősorban a futballközeg (klubvezetés, játékostársak, edzők, de mindenekelőtt talán a szurkolók) ellenállása okolható. Persze sok minden más is, például az, hogy a mélyszegénységből szinte lehetetlen kitörni. Ennek a leküzdésében az akadémiák sokat segíthetnének, de ez végképp olyan terület, amiről semmilyen infóm sincs.
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 583
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2018.07.17. 15:11:59

brazilfan írta:Sokatmondó jelenségnek tartom, hogy a mai magyar élvonalban nincs roma játékos, arra pedig, hogy a közeljövő válogatottjába bekerülhessen egy Farkas- vagy Pisont-formátumú tehetség, a lehető legminimálisabbnál is kevesebb esély van. Amennyire tudom, a cseh, szlovák, ukrán, orosz válogatottban sincsenek romák, vagyis nem kizárólag magyar jelenségről van szó.
A profi karriert befutott focisták közül a holland Van der Vaart, a portugál Quaresma, a cseh Baros és a spanyol Reyes példája mutatja, hogy a romák tehetség, munkabírás, szorgalom dolgában semmivel sem nyújtottak kevesebbet, mint a „fehérek”.
Előre is bocs, ha félre értek valamit.
De ez a négy darab példa az elmúlt kb húsz évből, ez mennyiben igazolja amit írsz?

Cseri:

Ha írnál személyes tapasztalatokat, és érveket, a sok dolog mellett, amiket leírsz, biztosan érthetőbb lenne, mit akarsz mondani. Most , ha elolvasom a hozzászólásaidat, azt mondanám hogy roma nő lehetsz, aki frusztrált...
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2018.07.17. 15:07:43

Cseri írta:Gondolom jó sok cigányt ismertek és dolgoztatok is velük,hogy ilyen megalapozott véleményetek van.
Mesélj még :DDD 30 éve vagyok borsodi, 60-an voltunk kereken falun ballagók általánosban, ebből 8 cigányra emlékszem. Idén már csak 32-en ballagtak, ebből 4-en voltak magyarok, a többieket a szülők viszik két faluval arrébb. A mostani általánosunk első évfolyamán nincs fehér!!!! És a környékenmi még fehér falunak számítunk.

8 évig fociztam itt, tele cigány csapattárssal. Egy multiban melózom, ahol a fizikai melósok fele cigány. Tudod, hogy mi történik velük fizu osztáskor? Egy hétre elmennek táppénzre és [auto_cenzúra] aki rendesen bejár, mind a fehérek, mind az a pár normális cigány. Bár ez még pozitív is, hogy legalább 3 hetet bejárnak. Miért nem rúgják ki őket? Mert nincs más, a kutya sem jönne el 120 ezerért pakolni.

Amiket írtam az előbb, miért nem válaszoltál rá? A focilabdáson kívül (az haverom volt), mind megtörtént velem.

Fú, de utálom ezt a földbe dugom fejem hozzáállást és még itt okoskodsz. Kívánom, hogy kapjál a szomszédodba 3 olyan családot akik az én utcámba laknak, hogy fűnyírás előtt ki kelljen menned felszedned kulabát, amit nem a kutya csinált oda.
Hol élsz? Rózsadomb? Nyugat?
nem érdekel ha alpári vagyok, bocsi ezért, de ezzel nagyon feltudnak húzni.

És gyorsan még leírom: nem egy cigány spanom van, mindenben van kivétel. Nekik is ugyanígy elmondom ezeket és na mi a véleményük? Hogy igazam van, mert nekik van eszük és szemük.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zola8787 2018.07.17. 15:12:28-kor.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1071
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.07.17. 14:42:39

Sokatmondó jelenségnek tartom, hogy a mai magyar élvonalban nincs roma játékos, arra pedig, hogy a közeljövő válogatottjába bekerülhessen egy Farkas- vagy Pisont-formátumú tehetség, a lehető legminimálisabbnál is kevesebb esély van. Amennyire tudom, a cseh, szlovák, ukrán, orosz válogatottban sincsenek romák, vagyis nem kizárólag magyar jelenségről van szó.
A profi karriert befutott focisták közül a holland Van der Vaart, a portugál Quaresma, a cseh Baros és a spanyol Reyes példája mutatja, hogy a romák tehetség, munkabírás, szorgalom dolgában semmivel sem nyújtottak kevesebbet, mint a „fehérek”.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.07.17. 14:18:32

Cseri írta:10 tojásért lecsuk a nav ez ám a populizmus,gondolom a Tiborc és Mészáros féléknek nem volt meg a lakcímük a navnál Leszedik az almádat az bánt kb. 100eft a károd,az hogy napi szinten károsítanak meg(pl. korrupció) az nem zavar, mert nem érint közvetlenül.
Teljesen igazad van, és egy reális probléma. Ugyanakkor szerintem ilyen kérdéseket szét kell választani, mert nem megoldható ugyanúgy, ugyanazzal, és jelenleg úgy érzem nem erről van szó.
Az nem tudom miért pc kategória,hogy a nők kiálnak magukért és nem fogadják,hogy minden győkér szexuális tárgyként kezelje őket és csak azért keressenek kevessebbet,mint egy férfi mert más van a lábuk között.
Miért ne lenne köze a politikai korrektséghez?

A PC igyekszik minimalizálni az egyes vallási, etnikai, kulturális vagy egyéb közösségek megsértését.
Gondolom jó sok cigányt ismertek és dolgoztatok is velük,hogy ilyen megalapozott véleményetek van.
Tehát, ha valamiben nincsen személyes tapasztalatod, az következésképpen jó, amíg nem bizonyosodik be az ellenkezője személyes tapasztalattal?
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.07.17. 14:01:36

Cseri írta:10 tojásért lecsuk a nav ez ám a populizmus,gondolom a Tiborc és Mészáros féléknek nem volt meg a lakcímük a navnál :)jaj szegény keresztyén fehérek,biztos nem kapnak semmilyen kiegészítő támogatást az államtól,ja de.pl.iskolák. Miközben a társadalom többsége nem vallásos. Leszedik az almádat az bánt kb. 100eft a károd,az hogy napi szinten károsítanak meg(pl. korrupció) az nem zavar, mert nem érint közvetlenül. Az nem tudom miért pc kategória,hogy a nők kiálnak magukért és nem fogadják,hogy minden győkér szexuális tárgyként kezelje őket és csak azért keressenek kevessebbet,mint egy férfi mert más van a lábuk között. Gondolom jó sok cigányt ismertek és dolgoztatok is velük,hogy ilyen megalapozott véleményetek van.
Ha nem akarod érteni, miről beszélünk, az nem minket minősít... :roll:
A véleményem igenis megalapozott, mert ismerem mindkét végletet...
Honnan veszed, hogy nem zavar a korrupció? Nem engem vettek meg bözske utalványért...
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1801
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2018.07.17. 13:33:28

10 tojásért lecsuk a nav ez ám a populizmus,gondolom a Tiborc és Mészáros féléknek nem volt meg a lakcímük a navnál :)jaj szegény keresztyén fehérek,biztos nem kapnak semmilyen kiegészítő támogatást az államtól,ja de.pl.iskolák. Miközben a társadalom többsége nem vallásos. Leszedik az almádat az bánt kb. 100eft a károd,az hogy napi szinten károsítanak meg(pl. korrupció) az nem zavar, mert nem érint közvetlenül. Az nem tudom miért pc kategória,hogy a nők kiálnak magukért és nem fogadják,hogy minden győkér szexuális tárgyként kezelje őket és csak azért keressenek kevessebbet,mint egy férfi mert más van a lábuk között. Gondolom jó sok cigányt ismertek és dolgoztatok is velük,hogy ilyen megalapozott véleményetek van.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.07.17. 12:39:30

Cestus írta:Szerintem butaság a mai állapotok alapján arra következtetni, hogy mi lesz 50 év múlva. Ezer dolog történhet ennyi idő alatt, ami a demográfiai viszonyokat döntően befolyásolja (a Ratkó-korszakot sem hiszem, hogy sokan előrejelezték 1900 körül). A PC is nagy divat most, de 10-20 év múlva már lehet, hogy más nótát fog mindenki fújni.
Nagyon remélem hogy mihamarabb vége ennek a pc divatnak, ahol kiraknak egy nagy színészt azért, mert azt merészelte mondani hogy szerinte van különbség egy ruhán keresztüli lökhárítóra csapás között, és a gyerekbántalmazás, komoly nemi erőszak, között. :roll:

Varatrix : Jól mondod, tényleg az a baj ezzel az egész PC-vel hogy nem az egyensúlyra törekszik, hanem arra hogy "na most aztán akkor most jól megbosszuljuk a történteket kamatostul"

Az említett Meghan Klári példa is kiváló.
Ha azt mondta volna hogy ő igyekszik nőket IS bevenni a szervezésbe(főleg akik a tehetségükkel meg is érdemlik) az érthető, ehelyett ő azt csinálta hogy KIZÁRÓLAG nőket alkalmazott, SŐT még női testőrséget állított össze hogy véletlenül se dolgozzon férfiakkal.
Ez már nem az egyenjogúságért harcolás, hanem inkább a radikális nézet hogy" a csúnya elnyomó férfiak most megkapják a magukét jól megbosszuljuk".


Fecooo: Jól mondod. Ha betörnek és megrongálják a házadat, ellopják/leölik a tyúkjaidat, akkor nem az van hogy jogosan haragszol, hanem az hogy te rasszista vagy és csak azért zavar ez mert cigók csinálták, nem pedig az amit csináltak.

De ugyanez van máshol csak négerekkel, kiváló kibúvó lehetőség a felelősség alól hogy rasszizmussal dobálóznak. Mint amikor a rendőr lelőtte a feka csávót mert nem azt tette amit mondott hanem a kesztyűtartóban matatott, ahol egész véletlen még pisztoly is volt.

A rasszizmusozás meg csak olaj a tűzre, és minden ilyen eset felháborodást és ellentétet vált ki, mint a "egy FEHÉR rendőr lelőtt egy FEKETE embert".
Morgan Freeman mondta jól aki szerint akkor szűnik meg a rasszizmus, ha nem beszélnek róla.
Érdekes módon ő nem "csúnya rasszista fehérezik".
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.07.17. 12:35:59

Varatrix írta:Szerintem ez a nagy baj a PC-vel, hogy túlkompenzál, nem egyensúlyra törekszik. És ha ez folytatódik, valóban szakadás lesz az emberekben.
Nekem az tetszett, amit Morgan Freeman mondott ezzel kapcsolatban: a rasszizmus ellen úgy lehet tenni, ha nem beszélünk róla.

Jelenleg a szerecsenmosdatók elhallgatják a kisebbségiek származását, ha rossz fát tettek a tűzre, ellenben kiemelik, ha valami elismerésre méltót produkáltak. Ez pedig joggal ellenszenvet kelt azokban, akik tovább látnak az orruknál. Magyarul Morgan Freeman intelmét teljesen és szándékosan egyoldalúan értelmezik. Ezáltal pedig a PC legalább annyit árt az ügynek, mint a szélsőjobbosok.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.07.17. 12:32:00

A fenenagy PC-világban egyértelműen "mi" járunk majd rosszul, nem kell messzire menni, elég itthon szétnézni:
- a betörő kisebbségi a szegény áldozat, hogy megcsapja az áram behatolásnál, hiszen a "megélhetési lopás" nem bűn...ha kisebbségi az ember!, a valódi áldozatot meg meghurcolják a tolvaj testi épségének veszélyeztetéséért...
- feketén dolgozol? ha "magyar" vagy, meghurcolnak, ha c., nem mernek hozzád szólni, mert negatív diszkrimináció...
- eladsz számla nélkül 10 tojást "fehérként"? rád száll a nav... autónepper vagy 10 kilós aranylánccal, aki FB-n árulgatja a többmillás kocsikat? le se sz.arnak...
- a tezsvírek megvernek bandában egy gyereket? nem történik semmi... c.-t vernek meg? a teljes kommandó ott van a ház előtt...

Ezek után hogyan várjuk pozitívan a jövőt?
lehet rasszistának tűnök, de azért utasítom el, mert vannak cigány haverjaim, akik tényleg tisztességesek és nem sötétített ablakos bömösöket hajtanak armani öltönyben 10 kilós aranylánccal a nyakukban...
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.07.17. 12:26:17

LG írta:
"Tény, hogy miközben az ország lakosságának alig 10 százaléka fehér, addig a rögbiválogatottban csak elvétve volt színes bőrű játékos. A dél-afrikai kongresszus célul tűzte ki, hogy 2019-re minden nemzeti válogatottban legalább a keretek felét fekete játékosok alkossák. A vb-re készülő válogatottnak most egy 30 százalékos célt kellett teljesítenie, ami a 31 fős keretbe meghívott 8 színes bőrű játékos révén nagyjából megfelelőnek tűnik."
Nem lepődök meg. Már nálunk is azok a munkáltatók, akik modernnek és felvilágosultnak akarnak tűnni, odafigyelnek, hogy megfelelő arányban legyenek nők, etnikai kisebbségek, melegek, fogyatékosok az alkalmazottak között.
Basszus, ha egy munkaadót ez érdekel, hát érdekeljen, de sportba törvényi szintre emelni, a színezést? Számomra ez a szitu teljesen döbbenetes, és sok minden eszembe jut, csak az antirasszizmus nem.

Az ilyen húzásokkal igazából, csak még szimpatikusabbá válhat valakinek a radikális jobboldal. Mert kompenzálni kell.

Szerintem ez a nagy baj a PC-vel, hogy túlkompenzál, nem egyensúlyra törekszik. És ha ez folytatódik, valóban szakadás lesz az emberekben.

Amúgy ebben a az egész rögbis esetben szerintem az a legszomorúbb, hogy Mandela forog a sírjában. :roll:

Szerintem a South Park közvetítette a leg érzékletesebben, hogy mi az ami nem rasszista:
Séf tévedése című részben:

A polgármesteri irodában vita alakul ki a South Park-i zászló miatt; Séf bácsi szerint rasszista és meg kell változtatni, Jimbo viszont a hagyományokra hivatkozik és meg akarja azt tartani. Séf bácsi felháborodását az okozza, hogy zászlón néhány fehér alak látható, akik felakasztanak egy fekete alakot.

A polgármester asszony úgy dönt, hogy zászlóügyben a gyerekekre bízza a döntést – ezáltal elkerülve a felelősségvállalást.

A gyerekek előadásából kiderül, hogy a régi zászlót támogató fiúk nem öt különböző bőrszínű embert láttak a zászlón, hanem csupán magát a gyilkosságot, ezért nem tartották azt rasszistának.
Ha valaki így gondolkodik, az nem rasszista.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.07.17. 12:19:56

Szerintem butaság a mai állapotok alapján arra következtetni, hogy mi lesz 50 év múlva. Ezer dolog történhet ennyi idő alatt, ami a demográfiai viszonyokat döntően befolyásolja (a Ratkó-korszakot sem hiszem, hogy sokan előrejelezték 1900 körül). A PC is nagy divat most, de 10-20 év múlva már lehet, hogy más nótát fog mindenki fújni.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.07.17. 12:16:55

LG írta: Lehet nagyon pesszimista vagyok, de én úgy érzem, efelé tart a világunk. Hogy a katasztrófa mikor fog bekövetkezni, nem tudom. Ügyes politikával szerintem el lehetne odázni, de visszafordítani már nem a folyamatot.
Ez szinte garantált, pláne ha így halad ez a fene nagy "úú mindenki egyenlő, a putris mindenkit kiraboló Lákátos is ugyanolyan ember mint a dolgozó korrekt becsületes János"

Az a baj hogy a mai világban nem mondhatod sehol sem azt hogy, "jólvan, akkor mostantól takarodjon ki mindenki az országból aki 20+ éves és nem járt iskolába, nem dolgozik", mert akkor rasszista, szemét állat lesz.
Pedig ez kellene, kinek kellenek a naplopó, bűnöző egyedek? Azért maradjanak itt mert "emberek és jogaik vannak"? Hát ezeket meg kellene fosztani a jogaiktól mert közelebb állnak értelmi és kulturális szinten a kóbor kutyákhoz mint az emberekhez.


Így lesz az hogy a fene nagy kedvezésben osztódnak a kisebbségiek, ezer számra szülnek jövendőbeli bűnözőket, míg a tényleg értelmes, hasznos, az országnak bevételt hozó, dolgozó emberek pedig csökkennek.
Arról nem beszélve hogy pl mennyiben gátolják a dolgozó emberek tevékenységeit az ha mondjuk nem tudja elvégezni a munkáját, vagy nem tud beérni mert balhé van a kisebbségiek miatt.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2018.07.17. 11:53:45

Nero. írta:Marha Kivancsi vagyok 50 év múlva hogyan fog kinézni a világunk. Állítólag Brüsszelben már a Mohamed a leggyakoribb név az újszülöttek kozt.
Ne legyen így, de szerintem:

- tényleges fehér magyarok száma lecsökken vagy 5 millióra (mármint akik itthon élnek)
- cigányok száma megugrik 3 millióra
- nem lesz nyugdíj
- jó pár multi kimegy, mert nem lesz dolgozó ember

Persze sokat számít, hogy addig milyen politikai erő lesz itt hatalmon, ha a fidesz addig lesz, akkor egyértelműen ők lesznek végig hatalmon és Magyarország csak külső befolyással tud majd megállni a lábán, ergo valamelyik nagy hatalom majd bekebelez minket, már ha kellenénk bárkinek is.

Nem tudom pozitívan látni a jövőt, pedig azért a magyar nép nem ezt érdemelné (mekkora sablont puffogtattam :D).

Ugye csak Magyarországot említettem, másba nem igazán látok bele.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21163
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.07.17. 11:53:03

"Tény, hogy miközben az ország lakosságának alig 10 százaléka fehér, addig a rögbiválogatottban csak elvétve volt színes bőrű játékos. A dél-afrikai kongresszus célul tűzte ki, hogy 2019-re minden nemzeti válogatottban legalább a keretek felét fekete játékosok alkossák. A vb-re készülő válogatottnak most egy 30 százalékos célt kellett teljesítenie, ami a 31 fős keretbe meghívott 8 színes bőrű játékos révén nagyjából megfelelőnek tűnik."
Nem lepődök meg. Már nálunk is azok a munkáltatók, akik modernnek és felvilágosultnak akarnak tűnni, odafigyelnek, hogy megfelelő arányban legyenek nők, etnikai kisebbségek, melegek, fogyatékosok az alkalmazottak között.

Igen, az disznóság volt, amikor több európai országban a 30-as években egy zsidó hiába volt hozzáértő/tehetséges, nem mehetett egyetemre/nem dolgozhatott az adott szakmában, pusztán a származása miatt. De ez is disznóság, csak most a fehérek vannak diszkriminálva, főleg a heteroszexuális férfiak. Ha meg szerencsétlen mellette még szereti a hazáját, konzervatív eszméket vall, keresztény vallású, az már kb. bűnnek számít.
Marha Kivancsi vagyok 50 év múlva hogyan fog kinézni a világunk. Állítólag Brüsszelben már a Mohamed a leggyakoribb név az újszülöttek kozt.
Szerintem a migráció, de mellette a többi globális probléma is, egy esztelen, világméretű konfliktusba fogják hajszolni az emberiséget. Vérrontásban túl fog tenni az összes korábbi háborún, meg abban is, hogy nem(csak) államok fognak szemben állni egymással, hanem az egyes államokon belül különböző csoportok (rassz, vallás, politikai nézetek szerint) harcolni fognak egymás ellen, tulajdonképpen mindenki gyilkolni fog mindenkit. Ezért győztese nem is lesz a háborúnak, csak vesztese: az egész emberiség.

Lehet nagyon pesszimista vagyok, de én úgy érzem, efelé tart a világunk. Hogy a katasztrófa mikor fog bekövetkezni, nem tudom. Ügyes politikával szerintem el lehetne odázni, de visszafordítani már nem a folyamatot.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára LG 2018.07.17. 11:54:51-kor.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.07.17. 11:51:35

Nero. írta:Marha Kivancsi vagyok 50 év múlva hogyan fog kinézni a világunk. Állítólag Brüsszelben már a Mohamed a leggyakoribb név az újszülöttek kozt.
Érzékeltetésül ajánlom a Family Guy multiverzumos részét, ahol a japók jól jártak a 2. vh-val :D
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.07.17. 11:18:43

Marha Kivancsi vagyok 50 év múlva hogyan fog kinézni a világunk. Állítólag Brüsszelben már a Mohamed a leggyakoribb név az újszülöttek kozt.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.07.17. 10:46:27

Nem kizárólag fajiak, hanem szociális IS.

De azért vegyük az alapokat.
Mivel Franciaországba Afrikából jellemzően nem a fehér bőrű, kék szeműek menekülnek át, hanem a feketék, így értelemszerű, hogy az oda betelepedett, beintegrálódni nem tudóak is feketék lesznek.
De most tényleg, egy írni-olvasni nem tudó, iskolába nem járt(esetleg franciául se tudó) ember mit tud kezdeni ott, amiből minimum nem hal éhen, és legális? Hát nem sok olyan dolog van, így marad a bűnözés.

Már pedig ez egyre inkább valós probléma, már a nagy "migránsvihar" előtt is voltak Párizsnak olyan helyei, ahova nagyon nem ajánlották hogy turisták betegyék a lábukat, és ott sem a kékszemű skandináv cserediákok laktak.
A migránsokról nem is beszélve, azok ugyanez, nem vagyok Narancsos(utálom őket), de aki járt régebben valamelyik tábor környékén, az tudja hogy milyen életszínvonalat részesítenek előnyben.

(spoiler: szemét mindenhol, a közösségi budik teljesen használhatatlanok voltak, finoman fogalmazva is nem oda céloztak ahova kellene, pedig a lehetőségük meg volt rá azzal hogy beülhettek a budiba, de csak azért se)
De ugyanez van itthon a C kategóriás etnikummal.
Engem rohadtul nem érdekel az hogy kicsit sötétebbek télen mint mi, nem az a baj hanem a viselkedésük, és a teljesen más értékrendjük.
Legtöbbjük még ha teheti se jár iskolába, mert inkább lop-rabol egész nap, minthogy valamilyen szakmát kitanuljon és esetleg kevesebb idő ráfordításával többet is keressen fixen, mert ők úgy lettek nevelve hogy a munka rossz, éljenek a mának, és majd megoldják valahogy.
Aki nevelt már gyereket, vagy emlékszik arra hogy őt hogy nevelték, milyen elvek szerint, az lesokkolódik ha megtudja hogy Lakatoséknál miket tanítanak egy 8 éves gyereknek, és milyen elvek alapján nő fel.

Ráadásul az ilyenek osztódnak mint az amőbák, míg egy átlagos magyar jó ha 2 gyereket elvállal mert van benne felelősségtudat, ezek csinálnak 5+ gyereket, magyarul az értelmes, dolgozó emberek maximum fenttartják a népszámot, a putrisok száma pedig folyamatosan nő, mert védekezés nuku, úgy vannak vele hogy majd a segílyből megélnek, meg majd elküldik lopni a gyereket hogy hozza a betevőt.
Csúnyán hangzik, de az ilyeneknél az sem ritka hogy a szülők testvérek, vagy rokonok, így a születendő gyerekek között sem ritka a csökkent értelmi szintű, akik agyilag már inkább közelebb állnak az állatokhoz, mint az emberi fajhoz.

Persze vannak normálisak, ismerek olyat aki C kategóriás etnikumú, de meg nem mondaná az ember róla, becsületes, tanult, dolgozik, de ehhez az kellett hogy neki már a nagyszülei is európai életmódot éltek, nem pedig olyat amit a C etnikum 90+%-a él a mai napig.
Na meg persze az is, hogy megszakították a kapcsolatot a tipikus C családokkal, mivel aki nem teszi, azt könnyen visszarántják.(de elég pl Benzemát megnézni aki milliárdos, de ő is nehezen szabadul a család, régi ismerősök hülyeségeitől)
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21163
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.07.17. 10:14:45

Cseri írta:Ezek szociális problémák nem fajiak. Szóval aki nem rasszista az álomvilágban él,nájsz...
Részben, mert azért a genetikát lebecsülni dőreség lenne. És ezzel most nem más rasszokat akarok lehúzni, csak arra világítok rá, hogy ha két gyermek ugyanazokat feltételekt kapja, akkor sem ugyanaz lesz az eredmény, hiszen más-más képességeket örököltek. Most aztán el lehetne lőni a valamiben mindenki tehetséges közhelyet, csak ez megint nem igaz.
Aztán itt bejön még egy tényező, a saját akarat, a szorgalom, hogy ki mennyire akar változni, fejlődni, vagy itt jelen esetben beilleszkedni.

Tehát hiába termtenéd meg nekik a szociális feltételeket, ha gyenge képességeket örököltek és az akarat is hiányzik, akkor adtunk egy pofont a kakinak, egy jó drága pofont. Akiknél viszont ez az utóbbi két feltétel megvan, azok be tudnak illeszkedni, vagy már be is illeszkedtek, de sajnos ez a kissebség közüllük. Akik meg nem ilesszkedne be, azok bizony komoly problémát jelentenek, és egyre komolyabbat fognak. Mivel a liberális demokráciák nem kezelik ezt a problémát (sem), így törvényszerű a szélsőségek megerősödése, aztán jöhetnek a drasztikus megoldások, aztán meg a sírás. Volt már ilyen a történelemeben, nem is egyszer, de csak nem tanul az emberiség. :roll:

Egyébként én nem vagyok rasszista, de ebben benne van, hogy vannak pozitív tapasztalataim IS más rasszokal. De én is ismerek olyat, akinek a kisebbségi szomszédjai jelentősen és napi szinten keserítik meg az életét. Őket azért meg lehet érteni, ha nem liberálisan gondolkoznak a témában. :roll:
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2018.07.17. 10:14:25

Cseri írta:Ezek szociális problémák nem fajiak. Szóval aki nem rasszista az álomvilágban él,nájsz...
Téged vertek már meg csak úgy poénból? Vették már el a mobilodat? Sétáltál már úgy, hogy a veled szembejövő minden oknál fogva szemen ver? Mentél már úgy focizni, hogy út közben körbe állnak, lökdösnek, eltépik a ruhádat és elveszik a labdádat (11 évesen). Voltál már olyan helyzetben, hogy kisebbség köztözött a szomszédba, hívtad a rendőrséget, mert este 11-kor még bömbölt a kisgrofo és a 117 annyit mond, hogy "már voltunk kint náluk, nem tudunk mit tenni" és nem jönnek ki? Hogy egy barátodat a zebrán elütik bepiálva, bedrogozva, továbbhajtva (nem Stohl volt)? Fociztál már úgy, hogy nem léphettél oda keményen az ellenfélnek, mert a családja kaszákkal állt a pálya szélén (Prügy)?
Gondolom nem igazán és lökheted itt a rasszista vagy dumát, meg, hogy szociális probléma, a nagy lóf.szt.

Igen rasszista vagyok és ha tehetném, hogy egy gombbal kiirthatnám az összeset, akkor habozás nélkül megnyomnám, de ez nem poénból alakult ki sem nálam, sem a többi ezer magyarnál, ezt kiérdemelték.

Nincs bajom a négerekkel (ugye ebből indult ki a vita), nem ismerek egyet sem, de az sem lehet véletlen, hogy a legtöbb helyen velük van a legnagyobb probléma.
Avatar
pr13
Jugador del Barça
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2017.07.23. 10:53:34

2018.07.17. 10:06:35

LG írta:Itt reagálnék a VB topicban leírtakra. Lehet rasszistázni, de Franciaországban elég gyakoriak a balhék, és többnyire bizony nem a fehérek törnek zúznak. Az Afrikából érkezők egy jelentős része nem képes alkalmazkodni és integrálódni Európába, ez nem rasszizmus, ez tény.
De ez nem is újkeletű probléma. Tizen éve mikor először jártam Franciaországban már akkor felhívta a kint élő ismerős a figyelmünket arra, hogy nagyobb városokban vannak olyan környékek amit kifejezetten érdemes elkerülni. Bár nekem addig nincs senkivel problémám amíg nem kezd el kötekedni, ezt pedig faji hovatartozás nélkül is tud bárki.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1801
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2018.07.17. 09:26:04

Ezek szociális problémák nem fajiak. Szóval aki nem rasszista az álomvilágban él,nájsz...
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2018.07.17. 08:52:33

LG: ezt mindenki láthatja Magyarországon is, igaz nem négerekkel, csak sokan szeretnek álomvilágban élni és csukott szemmel járni.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21163
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.07.17. 08:02:38

Itt reagálnék a VB topicban leírtakra. Lehet rasszistázni, de Franciaországban elég gyakoriak a balhék, és többnyire bizony nem a fehérek törnek zúznak. Az Afrikából érkezők egy jelentős része nem képes alkalmazkodni és integrálódni Európába, ez nem rasszizmus, ez tény.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2018.07.09. 17:15:31

Tim írta:
zola8787 írta: araynlabda
[-X
Vb fórumról hoztam, ne haragudj Tim, nem bírtam ki :D
Válasz küldése