Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
Messidona10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2007.12.19. 18:44:50

2020.12.21. 21:57:41

MichaaBee írta:
2020.12.21. 21:32:52
Másrészt alapból sem igazán értem ezt a nagy ellenállást az oltással szemben. Pontosan annyira "veszélyes", mint az influenza oltás, hepatitis A/B oltás, kanyaró oltás, stb. Gyakorlatilag semennyi kockázata nincs, de jó eséllyel megkönnyíted az életed, mert ha véletlenül elkapod, akkor sem lesznek súlyos tüneteid, illetve ha már valamitől félünk, akkor inkább a covid hosszú távú hatásaitól, semmint egy 1.0 oltástól, amiből élete során mindenki úgyis kap egy tucatot, ha akarja, ha nem, mivel szerencsére gyermekkorban kötelező.
Az a baj, hogy sokan pl. az influenzaoltást sem adatják be... Én ismerek olyat, aki azzal indokolja, hogy "a három évvel ezelőttitől a kolléganőm két hétig otthon feküdt lázasan, úgyhogy én biztos nem". Sajnos nem egy ilyen van, és természetesen sokan közülük hajlamosak meggyőzni másokat a véleményük igazságáról.
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5727
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2020.12.21. 21:32:52

Atlantis írta:
2020.12.21. 21:19:56
LG írta:
2020.12.21. 20:16:18
Egyszerű paraszti logikával: az oltás azoknak szükséges, akik számára veszélyes ez a betegség, tehát az időseknek, krónikus betegek, egyéb rizikófaktorral rendelkezők számára. Ha őket beoltják, akkor mi szükség van a többi ember beoltására, akik tünetmentesen, vagy nagyon enyhe tünetekkel átvészelik nagy valószínűséggel a kórt? Semmi. Ebből is látszik, hogy akik erőltetik a társadalom nagy részének beoltását, disznóságon törik a fejüket. Nyilván meg chippet ültetnek az emberekbe, csak mondjuk néhány jól bekeresnek rajta, ahogy pl. a semmit érő antigénteszteken is. És ezeknek, ha közvetetten is, de mi, adófizetők fizessük meg az árát.

Szóval nagyon nem szabadna engedni beoltatni magunkat, de ahogy Nero is írta, úgysem lesz ebből sem komoly összefogás ellenállás, az emberek nagy részét már az sem zavarná, ha a szájukba kakálnának. #-o
Akkor az egyszerű paraszti logikát vigyük kicsit tovább az első fánál ami szembe jön, hogy lássuk mögötte az erdőt is:
Az oltás nem csak attól védhet meg, hogy belehalj, hanem hogy alapvetően ne terhelje meg a szervezetedet -> ezáltal ne kelljen otthon feküdnöd miatta 1-2 hetet (akár teljesen egészséges, krónikus és rizikófaktor nélküli emberként is) -> ezáltal Te ne betegszabin legyél 60%-os fizuval a hónap felében -> kicsit messzebbről nézve pedig ne alakulhassanak ki járványgócok, ahol mondjuk egyszerre nagyon sokan dőlnek ki, ezáltal például ne kelljen bezárni komplett gyárakat, iskolákat, bölcsődéket, kórházakat...

Azt már csak csendben teszem hozzá, hogy "Krónikus betegséggel élők":
A különböző alapbetegségek, mint például szív-érrendszeri megbetegedések, cukorbetegség, légzőszervi megbetegedések, rosszindulatú daganatos megbetegedések, máj és-vesebetegségek, kórtól függetlenül, súlyosbíthatják a kórlefolyást.
Ez a mi országunk népességének egy elég jelentős részét lefedi, a legtöbben sajnos élbolyban vagyunk a statisztikákat figyelembe véve.
Pontosan ahogy Atlantis is írja. Egyrészt az oltás 90%-os hatékonysággal megelőzi, hogy súlyos tüneteket produkálj, függetlenül attól, hogy hány éves vagy. Másrészt, egyelőre nem tudjuk, hogy ha be vagy oltva, akkor tudod-e még terjeszteni a betegséget. Remélhetőleg nem, és ha ez így van akkor tényleg gyakorlatilag mindenkinek be kell adatni, mert úgy lehet gyorsan megfogni a terjedését. De ha csak annyit érsz el vele, hogy nem leszel súlyos beteg, akkor már megérte. Ha pedig valaki a gazdaságot félti a vírustól, akkor még inkább adassa be és bátorítson mindenkit rá, mert minél gyorsabban csökkennek az esetszámok, annál hamarabb tud talpra állni a gazdaság.

Másrészt alapból sem igazán értem ezt a nagy ellenállást az oltással szemben. Pontosan annyira "veszélyes", mint az influenza oltás, hepatitis A/B oltás, kanyaró oltás, stb. Gyakorlatilag semennyi kockázata nincs, de jó eséllyel megkönnyíted az életed, mert ha véletlenül elkapod, akkor sem lesznek súlyos tüneteid, illetve ha már valamitől félünk, akkor inkább a covid hosszú távú hatásaitól, semmint egy 1.0 oltástól, amiből élete során mindenki úgyis kap egy tucatot, ha akarja, ha nem, mivel szerencsére gyermekkorban kötelező.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.21. 21:19:56

LG írta:
2020.12.21. 20:16:18
Egyszerű paraszti logikával: az oltás azoknak szükséges, akik számára veszélyes ez a betegség, tehát az időseknek, krónikus betegek, egyéb rizikófaktorral rendelkezők számára. Ha őket beoltják, akkor mi szükség van a többi ember beoltására, akik tünetmentesen, vagy nagyon enyhe tünetekkel átvészelik nagy valószínűséggel a kórt? Semmi. Ebből is látszik, hogy akik erőltetik a társadalom nagy részének beoltását, disznóságon törik a fejüket. Nyilván meg chippet ültetnek az emberekbe, csak mondjuk néhány jól bekeresnek rajta, ahogy pl. a semmit érő antigénteszteken is. És ezeknek, ha közvetetten is, de mi, adófizetők fizessük meg az árát.

Szóval nagyon nem szabadna engedni beoltatni magunkat, de ahogy Nero is írta, úgysem lesz ebből sem komoly összefogás ellenállás, az emberek nagy részét már az sem zavarná, ha a szájukba kakálnának. #-o
Akkor az egyszerű paraszti logikát vigyük kicsit tovább az első fánál ami szembe jön, hogy lássuk mögötte az erdőt is:
Az oltás nem csak attól védhet meg, hogy belehalj, hanem hogy alapvetően ne terhelje meg a szervezetedet -> ezáltal ne kelljen otthon feküdnöd miatta 1-2 hetet (akár teljesen egészséges, krónikus és rizikófaktor nélküli emberként is) -> ezáltal Te ne betegszabin legyél 60%-os fizuval a hónap felében -> kicsit messzebbről nézve pedig ne alakulhassanak ki járványgócok, ahol mondjuk egyszerre nagyon sokan dőlnek ki, ezáltal például ne kelljen bezárni komplett gyárakat, iskolákat, bölcsődéket, kórházakat...

Azt már csak csendben teszem hozzá, hogy "Krónikus betegséggel élők":
A különböző alapbetegségek, mint például szív-érrendszeri megbetegedések, cukorbetegség, légzőszervi megbetegedések, rosszindulatú daganatos megbetegedések, máj és-vesebetegségek, kórtól függetlenül, súlyosbíthatják a kórlefolyást.
Ez a mi országunk népességének egy elég jelentős részét lefedi, a legtöbben sajnos élbolyban vagyunk a statisztikákat figyelembe véve.


Szerk.: elnézést, a BCG-s rész erős lett, ki is töröltem. Csak már kicsit idegállapotba helyez a szűklátókörűség.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Atlantis 2020.12.21. 21:42:40-kor.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21255
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.12.21. 20:16:18

Egyszerű paraszti logikával: az oltás azoknak szükséges, akik számára veszélyes ez a betegség, tehát az időseknek, krónikus betegek, egyéb rizikófaktorral rendelkezők számára. Ha őket beoltják, akkor mi szükség van a többi ember beoltására, akik tünetmentesen, vagy nagyon enyhe tünetekkel átvészelik nagy valószínűséggel a kórt? Semmi. Ebből is látszik, hogy akik erőltetik a társadalom nagy részének beoltását, disznóságon törik a fejüket. Nyilván meg chippet ültetnek az emberekbe, csak mondjuk néhány jól bekeresnek rajta, ahogy pl. a semmit érő antigénteszteken is. És ezeknek, ha közvetetten is, de mi, adófizetők fizessük meg az árát.

Szóval nagyon nem szabadna engedni beoltatni magunkat, de ahogy Nero is írta, úgysem lesz ebből sem komoly összefogás ellenállás, az emberek nagy részét már az sem zavarná, ha a szájukba kakálnának. #-o
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.12.21. 19:31:29

Még véletlenül se gondolom hogy chipet akarnának belénk ültetni, sőt azzal is egyetértek hogy ma már telefonon keresztül mindent tudnak rólunk.
Ráadásul mint mondtam, én itt és most beoltatnám magam ha cserébe nem kellene maszkot viselnem többet és szabadon utazhatnék. Ettől függetlenül nem lennék 100%osan meggyőződve arról hogy “egészséges” dolog ez a vakcina.

Én azt gondolom hogy egy főoldali cikket minimum megérne hogy egy “Vezető immunológus nem oltatná be magát a koronavírus elleni vakcinával” vagy hogy “Dr. Boldogkői Zsolt szerint a vakcina hatásossága és mellékhatása nem ismert.”

De szószerint mindegy, nekem a legnagyobb tanulság ebből a koronavirus-mizériából hogy az ég világon semmit nem számít hogy mi mit gondolunk, vagy mi a véleményünk, úgyis az van, az lesz amit a kormány mond. Alkalmazkodni kell a helyzethez, mást nem tehetsz.

Alcantara: Tehát valaki úgy megy el nővérnek dolgozni hogy gyakran elájul? Jah értem...
Szándékosan olyan videókat linkeltem ahol a “szakiktól” idézek. Ezt nem szabad?

De itt ki is szálltam, majd ha gondolod még válaszolj valami frappánsat hogy tied legyen az utolsó szó. :wink:
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2020.12.21. 19:24:50

Nero!

Megint kezded a különböző linkelős ostobaságokat. Tájékozódjál, ha valamit nem értesz, ne ide linkeljél provokatív szövegekkel fűszerezve!
Több helyen elolvashatod, a szóban forgó nővér elég érdekes eset, minden fájdalomérzésre ez a reakciója:elájul.
A Covid "feltalálása" előtt is megtörtént vele többször is különböző fizikai behatásra.
Persze ennek már nincs kedved utánaolvasni, egyszerűbb unaloműzőként random ostobaságokat büfögni.

Az, hogy a konditerem a legfőbb gondod mindent elárul.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15488
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.12.21. 19:04:10

Nero. írta:
2020.12.21. 18:14:00

YouTube. De pl. az ATV-s interjú nem nagyon volt cikk az indexen, origon vagy 24.hu-n. Az is érdekes, hogy vajon a komment szekció miért van kikapcsolva?

Bill Gates témához: https://m.youtube.com/watch?v=6oH9An6uWhA&t=1s
Érdemes rápillantani a like-dislike arányra. A kommentek persze itt sem megengedtek.
Amúgy ez a pali miért ennyire elszánt amikor vakcinákról van szó? Ő inkább ilyen számítógép-zseni nem?
miért kéne egy atv-s interjúnak cikknek lennie akárhol?
10ből egy atv-s interjúból lesz cikk, az az egy is ha valami politikus mond valamit.

kommenteket meg ilyen videók alatt utólag tiltják, amikor nekikezd a két oldal az anyázásnak.


légyszi, ne kezd el sugallni, hogy a microsoft chipeket akar belénk ültetni....ez annyira gyenge konteo, hogy nem is értem hogy lehet kitalálni.
ha akartak volna ilyet, már rég belénk tették volna, akármilyen úton módon.

mindent tudnak rólunk, google, facebook, microsoft=titkosszolgálatok, egy nyitott könyv az életünk, tudják éppen miről beszélsz, hova nézel, mikor leszel ideges.
de akkor még microchip is, hát hogyne, mi a francnak? miért nem rakták már évekkel ezelőtt a kötelező oltásokba Európában, vagy az influenza oltásokba?
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.12.21. 18:14:00

Varatrix írta:
2020.12.21. 18:06:44
Nero. írta:
2020.12.21. 17:46:39
Ezekről nem nagyon akar írni a média, meg arról az esetről se ami a napokban történt amikor élő adásban ájult el az oltás után a nővér kiscsaj. Azt se tudni hogy egyáltalán él-e még.
Ha nem ír róla a média, akkor honnan tudunk róla?
YouTube. De pl. az ATV-s interjú nem nagyon volt cikk az indexen, origon vagy 24.hu-n. Az is érdekes, hogy vajon a komment szekció miért van kikapcsolva?

Bill Gates témához: https://m.youtube.com/watch?v=6oH9An6uWhA&t=1s
Érdemes rápillantani a like-dislike arányra. A kommentek persze itt sem megengedtek.
Amúgy ez a pali miért ennyire elszánt amikor vakcinákról van szó? Ő inkább ilyen számítógép-zseni nem?
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2020.12.21. 18:06:44

Nero. írta:
2020.12.21. 17:46:39
Ezekről nem nagyon akar írni a média, meg arról az esetről se ami a napokban történt amikor élő adásban ájult el az oltás után a nővér kiscsaj. Azt se tudni hogy egyáltalán él-e még.
Ha nem ír róla a média, akkor honnan tudunk róla?
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15488
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.12.21. 17:55:18

Én kb biztos vagyok benne, hogy mi tanárok be leszünk oltva, úgymond tesztalanynak jók leszünk, kormány szemében úgysem érünk többet ennél.
Nem lesz választásom, de amúgy nem oltatnám be magam, ha lenne.

Ez olyan mint az önkéntes tesztelés tanároknak, de azért írj alá egy nyilatkozatot, meg egy ívet, hogy te nem kéred. :roll:
"Szerencsére" akkor voltam covidos, amikor ez volt, így nem kellett aláírnom semmi ilyesmit.

Sokáig nem maradhat így, bár én egyébként nagy változásokat az életemben nem tapasztaltam a covid miatt.
Hétfői haveri focik abbamaradtak novemberben, meg fel kell venni a maszkot, étterembe nem lehet menni, csak rendelni, meg mondjuk síelés is off idénre. Egyedüli dolog ami érzékenyen érintett, az a nyári munkám elmaradása, ott egy 2 millát kikapott a zsebemből a vírus sajnos.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6732
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.21. 17:47:25

Én úgy értelmeztem, hogy 21 decemberére fog leghamarabb minden visszaállni a rendesbe (minden kinyit, nem kellenek maszkok, stb.). De lehet, hogy csak tudat alatt így akartam értelmezni.

De ezt így nem lehet még egy évig húzni, szerintem minél hamarabb el kellene kezdeni kicsiben kinyitni a dolgokat. Legalább annak, aki már túlesett rajta. A Katar kupán pl. egy 40 ezres stadionba 20 ezer nézőt beengedtek, akiknek volt antigén tesztjük.

Nekem is kivan a tököm, mert hiába estem át, az egy dolog, hogy se buli, se kocsma, de még a retkes konditerembe vagy uszodába se mehetek. Aztán mire kinyitják, lejár az elvileg 6 hónapos immunitás.
Közben meg ha jól láttam Szlovéniában vagy valahol bevezették azt, amit már megpendítettem, hogy kinyithatnak az éttermek, de 10nm-re juthat 1 fő vendég vagy valami ilyesmi.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.12.21. 17:46:39

LG írta:
2020.12.21. 17:38:25
Sőt, Bill Gates múltkor az nyilatkozta, hogy még 22-ben is lehetnek lezárások...

Ennek a cirkusznak akkor lesz vége, amikor az emberek megunják, és ezt mondják, hogy vége, elég korlátozásokból, levesszük a maszkokat. Kérdés, hogy mire odáig eljutunk, mekkora árat fogunk még fizetni.
Ez soha nem fog eljönni szerintem. Az emberek nagyrésze (én is)csak a gép előtt morog, de igazából nem tesz ellene semmit. Egy másik réteg elfogadja és örül az intézkedéseknek, mert fél a vírustól. Aztán van egy harmadik réteg aki valóban tenne ellene valamit (pl. Gödény) de az ilyen embereket gyorsan lekapcsolják. A média pedig asszisztál a pánikhoz és a vakcinához.

https://m.youtube.com/watch?v=r-7PkK8HR-4&t=401s 0:55

https://m.youtube.com/watch?v=J508hmJkWUc 0:28

Ezekről nem nagyon akar írni a média, meg arról az esetről se ami a napokban történt amikor élő adásban ájult el az oltás után a nővér kiscsaj. Azt se tudni hogy egyáltalán él-e még.

Meg a múltkor láttam egy másik videót, ahol Szlàvik és Boldogkői március, áprilisban még hetente nyugtatgattak mindenkit hogy ez a vírus nem komoly. Akkor sokkal őszintébbnek tűntek amúgy.

Én már lesz.rom amúgy, semmi nem lep meg. Az oltást is beadatom ha lesz rá lehetőségem (úgyis kötelező lesz), de nagyon érdekes irányba halad a világ.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Nero. 2020.12.21. 17:50:32-kor.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21255
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.12.21. 17:38:25

Sőt, Bill Gates múltkor az nyilatkozta, hogy még 22-ben is lehetnek lezárások...

Ennek a cirkusznak akkor lesz vége, amikor az emberek megunják, és ezt mondják, hogy vége, elég korlátozásokból, levesszük a maszkokat. Kérdés, hogy mire odáig eljutunk, mekkora árat fogunk még fizetni.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2786
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2020.12.21. 17:08:42

Megnéztem most a Messenger asztali verzióját laptopon, és ott az alábbi üzenet áll:

"Egyes funkciók nem érhetők el.
Ez az Európában az üzenetküldési szolgáltatásokra vonatkozóan bevezetett új szabályok betartása érdekében történik. Dolgozunk azon, hogy újra elérhetővé váljanak."

Gondolom akkor vissza fog térni telefonra is, csak valami változással vagy módosítással. iOS és Android egyaránt érintett egyébként. De ha magával a funkcióval lenne gond, akkor PC-ről sem lehetne elérni szvsz.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15488
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.12.21. 17:05:10

Nero. írta:
2020.12.21. 16:55:04


Más: Olvasom hogy Oviktor aztmondja hogy ‘21ben is marad a készültség. Akkor egész évben nem tudtok otthon konditerembe járni? Azok akik vendéglátásban dolgoznak azokkal mi lesz?

azért a konditerem mondjuk az utolsó probléma ebben, francot se érdekel, aki akar valamilyen szintjen megoldja otthon. a profik meg járhatnak, mint ahogy most is edzhetnek.

vendéglátás neccesebb, mert kihat egy csomó mindenre.

érdekes mert eddig inkább az volt a kommunikáció, hogy ha vakcina lesz, akkor visszaállhat a normális élet, most hogy itt a vakcina, gyorsan 2021-re is ezt ígérik. wtf.

nekem is már elegem van ebből, vége lehetne.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.12.21. 16:55:04

davi10 írta:
2020.12.21. 16:01:40
Azt nem tudom, de asztali gépen még mindig ott van. Amúgy meg nekem azt is csinálja a Messenger, hogy csomószor csak kb. fél óra múlva kapok értesítést ömlesztve az üzenetekről, nem akkor amikor megjönnek.

Kalap sz.r az egész, majd bugázok valahonnan egy régebbi apk-t, hátha azokkal még rendesen működik.
Köszi, gyorsan le is mentem a képeket mielőtt onnan is eltűnik.

Más: Olvasom hogy Oviktor aztmondja hogy ‘21ben is marad a készültség. Akkor egész évben nem tudtok otthon konditerembe járni? Azok akik vendéglátásban dolgoznak azokkal mi lesz?

Angliát teljes egészében lezárták. :D Kiváncsi vagyok hogy ez mennyire szól az új “mutáns vírusnak”, vagy sokkal inkább a Brexitnek? Lesz 1-2 kamionos aki a fülkéjében fog karácsonyozni.
Vajon meddig tart ez a rémálom?
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6732
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.21. 16:01:40

Azt nem tudom, de asztali gépen még mindig ott van. Amúgy meg nekem azt is csinálja a Messenger, hogy csomószor csak kb. fél óra múlva kapok értesítést ömlesztve az üzenetekről, nem akkor amikor megjönnek.

Kalap sz.r az egész, majd bugázok valahonnan egy régebbi apk-t, hátha azokkal még rendesen működik.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15488
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.12.21. 15:32:47

davi10 írta:
2020.12.21. 15:01:14


@csababarca a beszélgetésben az összes elküldött fénykép visszanézése egy galériában.
basszus tényleg.
de gáz.

valami policy változás volt, nem?
mert sok dolog eltűnt.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6732
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.21. 15:01:14

Nero. írta:
2020.12.21. 13:56:58
"Tap View Photos & Videos"

Ez nektek is eltunt a Messengerrol? Ahh, pedig itt taroltam egy csomo kepet. :evil:
Igen, de az asztali verzióba még benne van. Nagyon elcseszték most, igazából nem is jött új funkció, csak kiszedegettek. Ránéztem play áruházban, kb. csak 1 csillagos értékeléseket kapott az utóbbi napban.

@csababarca a beszélgetésben az összes elküldött fénykép visszanézése egy galériában.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15488
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.12.21. 14:02:49

Nero. írta:
2020.12.21. 13:56:58
"Tap View Photos & Videos"

Ez nektek is eltunt a Messengerrol? Ahh, pedig itt taroltam egy csomo kepet. :evil:
ez mi is volt pontosan, mert nem világos.
egyébként sok mindent kiszedtek, pl képszerkesztést messengeren belül.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.12.21. 13:56:58

"Tap View Photos & Videos"

Ez nektek is eltunt a Messengerrol? Ahh, pedig itt taroltam egy csomo kepet. :evil:
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.16. 10:26:27

https://24.hu/tudomany/2020/12/15/csaba ... -tarsasag/

Nagyon meglep, hogy 2000es években, az internet korában ez még mindig lehetséges, hogy valaki komplett karriert építsen fel kamu papírokra hivatkozva.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2540
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.12.14. 03:26:02

Leon írta:
2020.12.12. 19:16:24

Gránit amúgy meg itt mindenki Troll (én is :mrgreen: ) aki nem ért egyet a többséggel
:) .

Nincs is annál szebb, mint amikor egy belterjes közeg saját magát veregeti hátba, és egy burok alatt eldönti, hogy ő az igazság nagy megmondója (aztán hoppá, a burkon kívül él pár milliárd ember, aki ezt kicsit másképp látja, de ők erről nem tudnak, mert a burkot sosem hagyják el).

Abban egyetértek veled, hogy a terrorizmust minden eszközzel el kell taposni, és a rasszizmus természetesen nem csak a fehérek között létezik. Az ausztriai események komoly például szolgálnak, ahol a konzervatív kormány pontosan tudott arról, hogy az ámokfutás meg fog történni - a szlovák hatóságok értesítették őket, hogy náluk próbáltak töltényhez jutni -, mégis hagyták megtörténni, hogy lehessen egy kis gyűlöletet szítani. Meg persze Bécsen is bosszút akartak állni a tartományi választási vereségért. A zöldek is büszkék lehetnek magukra, hogy ehhez asszisztálnak (ki is hajították őket a tartományi kormányból). A politikai hálószövögetés nélkül ezzel a problémával szemben is sokkal erélyesebben és hatékonyabban lehetne fellépni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2020.12.18. 15:47:03-kor.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.12. 23:47:47

Rendben :D
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2540
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.12.12. 22:22:16

Atlantis írta:
2020.12.12. 22:19:42

Nem tudom ez az én felvetésemre érkezett a válasz, de ha igen akkor:

Az egész jelenlegi vitatéma az általánosítás problémájáról szól. Eleve azért beszélünk a fekete kérdésről, mert összekapcsolódott a rasszizmussal, ami az általánosítás negatív magasiskolája.
Tehát akkor az általánosítás ellen tenni nem az egyik fontos lépés lenne, hogy nagy általánosságban véve se különböztessük meg őket?
Lingvisztikai hibát követtél el. Az "általánosság" és az "általánosítás" szavak nem ugyanazt jelentik. Általánosságban beszélni valamiről nem általánosítást jelent.

Ha azt mondod, hogy nagy általánosságban véve ne különböztessük meg őket, az a szavak szintjén azt jelenti, hogy nem mondhatjuk ki többet azt a szót, hogy "fekete". Amiről én írtam, az teljesen más. Használjuk azt a szót, hogy fekete. Nagy általánosságban. Viszont máshogy veszi ki magát, ha egy jelzőt valakinek az arcába nyomod. Mert az emberek sértődékenyek. Hogy ez jó-e, nem tudom. Hogy a sértődékenység milyen célt szolgál, hogy az evolúció során fennmaradt, nem tudom. De az emberek sértődékenyek. Ez van.

Az, hogy intézményesen vagy informálisan ne legyenek emberek megkülönböztetve a bőrszínük alapján, de, pontosan az a legfontosabb lépés. Ha ez teljesen megszűnik, és begyógyulnak a sebek, akkor már nem fogják ezt sértőnek találni. De ehhez nagyon sok idő kell. A kelet-ázsiaiak már nem utálják zsigerből a fehéreket. Gyógyulnak a sebek. De ha sárgázol, azért náluk is elvágod magad, és jelen pillanatban nem csökkenteni, hanem növelni fogod az ellenérzéseiket.
Válasz küldése