Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.12.23. 22:14:30

Drigo írta:
Kalap1988 írta:A történelem nem egzakt tudomány, nem lehet bizonyítani, mint a természettudományokat, a következtetések mindig mások és mások. Épp ezért kellemetlen olyan hsz-eket olvasni, amik ilyeneket írnak az egyházról. Mert bár a magva igaz, de a mérleg serpenyőjén sokkal több dolog van. Azzal pedig nem értek egyet, hogy bárki is az egyházakat misztifikálná. Sőt! Inkább az a jellemző a felvilágosodás óta, hogy azt is rájuk fogják, ami nem igaz. A kalandozó magyarokról is kérlek olvass többet, mert nem igaz a végig rablás ebben a formában. Konkrét célok voltak, sőt van olyan történész, aki tudni véli, hogy mit kerestek, de jómagam ezt nem tartom bizonyítottnak. Szóval én azt gondolom, hogy mindenkinek meg van a maga baja és küldetése, úgy az egyházaknak, mint az ateista embereknek. Hagyjuk egymást békében dolgozni és ne ítéljünk el több ezres testületeket pár pedofil miatt és egyéb deviáns miatt. Ez elég nehezen kiszűrhető és nem tehet róla senki a konkrét személyeken kívül. Az egyházak nagyon sok mindent letettek az asztalra a történelem során, amit a kritizáló intézmények ( személyekről nem beszélek) sokszor nem mondhatnak el magukról. Ha A-t mondunk, akkor mondjunk B-t is én emellett vagyok. Tehát ha beszélünk inkvizícióról, keresztes háborúkról, akkor beszéljünk karitatív és térítő munkáról ( amitől rosszabb ember nem lett még senki, van aki jobb sem ez persze igaz) és nagy egyéniségekről, írhatnék itt kb 10 magyar papról, tiszteletesről.
Természetesen én is a békés egymás mellett élés híve vagyok, de ezt többször is hangsúlyoztam.

Nem vitatom, biztos vannak dolgok, amit az egyházak jól csináltak, csak legtöbbször pont csak ezek a dolgok hangzanak el. Én csak szerettem volna rávilágítani, hogy serpenyő másik oldalára. Mert általában azt nézik ki, aki rosszat mer írni az egyházról, még azok is, akik életükbe nem voltak még templomba, de persze ilyenkor nagy vallásosak. Szóval ebben az esetben pont, hogy én és a véleményem az, ami a kisebbséget jelenti, csak szerettem volna ezt is elmondani. Nem akarok további vitát, ezért részemről ennyi.

Történelem: azt írtad, hogy van olyan történész aki tudni véli, én meg máshogy ""tudom vélni"", de ez csak egy példa volt.

Én ilyen beállítottságú vagyok, nem tehetek róla. Az embernek véges erőforrásai vannak így abban mélyül el jobban, ami igazán érdekli, sok dologról meg csak rész-információi vannak. Ezért is nem írok pl a vallásról, vagy a kalandozó magyarokról értekezéseket, de egy ilyen mikro közösségben felvállalom a véleményem. Mert biztosan van valaki, aki ebben a témában jártasabb és majd felvilágosít, és szélesíti az ismereteim. De attól nekem még ez lesz a véleményem.

Én nem a néhány pedofil miatt ítélem el a testületet. Vannak sztereotípiák, mint a csigazabáló franciák, tésztazabáló olaszok, és így tovább, nekem vannak a pedofil papok. Emellett vannak, kivételes francia, olasz és pap emberek. Nem kell ezt senkinek követnie, nekem ez a véleményem. Más ember meg szent papokról beszél, neki is igaza van. Igazából mindegy, mert ez az a téma, ahol nem lehet meggyőzni a másikat semmilyen érvekkel, de attól még értelmes emberek elbeszélgethetnek erről én úgy gondolom.
Ez így van, de szerintem az lenne az üdvös, ha nem a végletek közül kellene válogatnunk, hanem törekednénk az objektivitásra. Nekem is vannak egyes dolgokról berögződéseim és alapvetően nehezen megváltoztatható vélekedéseim, de mikor az úgymond másik véglettel vitázom, akkor mindig igyekszem belehelyezkedni az ő szerepükbe és minden oldalát megnézni a dolognak. Persze ezzel nem kötelező így lenni nyilván és nem szent,amit írok, csak muszáj volt megjegyeznem, hogy szélsőségesnek tartok egyes véleményeket az egyházzal kapcsolatosan. Innen is és onnan is, mert mindent nyilván nem kell elnézni nekik. Ez valószínűleg betudható annak, hogy az átlag fórumozóhoz képest jártasabb vagyok történelemből. A példádhoz még annyit, hogy magát a fosztogatós, rablós felvetést már rég megcáfolták komoly körökben, ez nem vita téma, csak egyes embereknek még ma is kínos elismerni a tévedéseiket. Itt főként akadémikusokra gondolok. Zárt körben, akár egy jobb hangulatú egyetemi szemináriumon vagy máshol ők is elismerik, de nyilvánosan még nem. Illetve nyilván politikai akarat is lehet, de ez nem fér bele a topikba. Amit én írtam az az, hogy sok történésznek konkrét véleménye van arról, hogy miért kalandoztak magyarok ( itt nem a rablásra gondolok nyilván, mert azt már megcáfolták), de az ok szerintem még nem bizonyított és teljes mértékben nem is lesz az. Viszont vannak dolgok, amiket egészen biztosan kizárhatunk.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.12.23. 22:10:28

S.Agüero írta:Én református vagyok és hiszek Istenben, de ahogy látom itt már ez nemsokára ciki lesz. :? Sőt, még imádkozni is szoktam.
Amúgy nem szoktam járni templomba, meg ilyesmi, szóval azért nem vagyok egy nagy hívő, csak hiszek benne.
ez az egész világmindenség, meg a Föld hogy lett volna? szerintem csak is Isten teremthette meg, nem hiszek abban, hogy ilyen kövekből állt volna meg gázokból a Föld.
Egyébként elég sok mindenben hiszek még ezen kívül, pl ufók meg több élet stb... Lehet most kicsit hülyének néztek.

Karácsonyhoz meg:
Nálunk nincs semmi különleges. Sütik, korhelyleves, kocsonya, halászlé meg hal a szokásos kaják.
szent este ajándékozás meg ilyenek itthon, 25 meg 26-án meg rokonokhoz megyünk. :)
Nem ciki, ha vallásos vagy. Nem azt mondtam, hogy az, csak a felhajtás túl nagy.

Amúgy nézz sok National Geographic Channelt, vannak jó műsorok, hogy alakulnak ki a bolygók. Szerintem a vallás úgy alakult ki, hogy annak idején voltak emberek, akik hinni akartak és ha valami jó teljesült velük, akkor azt egy emberrel azonosították, aki az évezredek alatt Jézus lett. Nem akarok jobban belemenni, mert aki hisz Istenben, úgyse lehet meggyőzni (nem is akarom), aki meg nem, ahhoz csatlakozom én. :)

Itt tegnap volt töltött káposzta, ma halászlé, bejgli elfogyott, holnap rántott hús, párolt káposzta és hagymás krumpli lesz 8)
Kép
Kép
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2010.12.23. 22:05:44

Én református vagyok és hiszek Istenben, de ahogy látom itt már ez nemsokára ciki lesz. :? Sőt, még imádkozni is szoktam.
Amúgy nem szoktam járni templomba, meg ilyesmi, szóval azért nem vagyok egy nagy hívő, csak hiszek benne.
ez az egész világmindenség, meg a Föld hogy lett volna? szerintem csak is Isten teremthette meg, nem hiszek abban, hogy ilyen kövekből állt volna meg gázokból a Föld.
Egyébként elég sok mindenben hiszek még ezen kívül, pl ufók meg több élet stb... Lehet most kicsit hülyének néztek.

Karácsonyhoz meg:
Nálunk nincs semmi különleges. Sütik, korhelyleves, kocsonya, halászlé meg hal a szokásos kaják.
szent este ajándékozás meg ilyenek itthon, 25 meg 26-án meg rokonokhoz megyünk. :)
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.12.23. 20:59:13

lui1698 írta:
bence-barca írta:NEm vagyok hívő, de ezzel igen sokakat megsérthettél!
Ha bárkit is megsértettem akkor elnézést nem állt szándékomban.
De nem tudom komolyan venni ezt a dolgot. Olyan mintha elhinném, hogy létezik a Mikulás.
Luival teljes mértékben egyetértek. Nem vagyok ateista, nem gyakorlom, de azzal egyetértek, hogy ez az egész vallás dolog egy mára nagyon eltúlzott dolog.
Kép
Kép
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12234
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2010.12.23. 20:57:20

Game90 írta:Hungary - World of Potentials:
http://www.youtube.com/watch?v=Hmz8Ni9zO4M
Nagyon összehozták a videót.
Jövőben lesz Pécs Európa kulturális fővárosa?
"And my heart will leave you never."
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2010.12.23. 20:52:07

Hungary - World of Potentials:
http://www.youtube.com/watch?v=Hmz8Ni9zO4M
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2010.12.23. 20:42:26

Kalap1988 írta:A történelem nem egzakt tudomány, nem lehet bizonyítani, mint a természettudományokat, a következtetések mindig mások és mások. Épp ezért kellemetlen olyan hsz-eket olvasni, amik ilyeneket írnak az egyházról. Mert bár a magva igaz, de a mérleg serpenyőjén sokkal több dolog van. Azzal pedig nem értek egyet, hogy bárki is az egyházakat misztifikálná. Sőt! Inkább az a jellemző a felvilágosodás óta, hogy azt is rájuk fogják, ami nem igaz. A kalandozó magyarokról is kérlek olvass többet, mert nem igaz a végig rablás ebben a formában. Konkrét célok voltak, sőt van olyan történész, aki tudni véli, hogy mit kerestek, de jómagam ezt nem tartom bizonyítottnak. Szóval én azt gondolom, hogy mindenkinek meg van a maga baja és küldetése, úgy az egyházaknak, mint az ateista embereknek. Hagyjuk egymást békében dolgozni és ne ítéljünk el több ezres testületeket pár pedofil miatt és egyéb deviáns miatt. Ez elég nehezen kiszűrhető és nem tehet róla senki a konkrét személyeken kívül. Az egyházak nagyon sok mindent letettek az asztalra a történelem során, amit a kritizáló intézmények ( személyekről nem beszélek) sokszor nem mondhatnak el magukról. Ha A-t mondunk, akkor mondjunk B-t is én emellett vagyok. Tehát ha beszélünk inkvizícióról, keresztes háborúkról, akkor beszéljünk karitatív és térítő munkáról ( amitől rosszabb ember nem lett még senki, van aki jobb sem ez persze igaz) és nagy egyéniségekről, írhatnék itt kb 10 magyar papról, tiszteletesről.
Természetesen én is a békés egymás mellett élés híve vagyok, de ezt többször is hangsúlyoztam.

Nem vitatom, biztos vannak dolgok, amit az egyházak jól csináltak, csak legtöbbször pont csak ezek a dolgok hangzanak el. Én csak szerettem volna rávilágítani, hogy serpenyő másik oldalára. Mert általában azt nézik ki, aki rosszat mer írni az egyházról, még azok is, akik életükbe nem voltak még templomba, de persze ilyenkor nagy vallásosak. Szóval ebben az esetben pont, hogy én és a véleményem az, ami a kisebbséget jelenti, csak szerettem volna ezt is elmondani. Nem akarok további vitát, ezért részemről ennyi.

Történelem: azt írtad, hogy van olyan történész aki tudni véli, én meg máshogy ""tudom vélni"", de ez csak egy példa volt.

Én ilyen beállítottságú vagyok, nem tehetek róla. Az embernek véges erőforrásai vannak így abban mélyül el jobban, ami igazán érdekli, sok dologról meg csak rész-információi vannak. Ezért is nem írok pl a vallásról, vagy a kalandozó magyarokról értekezéseket, de egy ilyen mikro közösségben felvállalom a véleményem. Mert biztosan van valaki, aki ebben a témában jártasabb és majd felvilágosít, és szélesíti az ismereteim. De attól nekem még ez lesz a véleményem.

Én nem a néhány pedofil miatt ítélem el a testületet. Vannak sztereotípiák, mint a csigazabáló franciák, tésztazabáló olaszok, és így tovább, nekem vannak a pedofil papok. Emellett vannak, kivételes francia, olasz és pap emberek. Nem kell ezt senkinek követnie, nekem ez a véleményem. Más ember meg szent papokról beszél, neki is igaza van. Igazából mindegy, mert ez az a téma, ahol nem lehet meggyőzni a másikat semmilyen érvekkel, de attól még értelmes emberek elbeszélgethetnek erről én úgy gondolom.
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.12.23. 20:06:10

Ilúvatar írta:Látom, megy itt a téma a vallásról, ami elégé necces téma... Mindig konfliktus születik ebből...
Én se vagyok vallásos, sőt... De nem akarok most ebben belemenni, mert nincs kedvem célponttá válni :)

Ám, van itt egy videó, amit szerintem érdekes, viszont lehet Áltudománynak hívni, mindenki döntse el maga, így-úgy :) A videót, egy vallásos ember SEMMIKÉPPEN ne nézze meg. Mert a filmet ateisták készítették, illetve azok, akik a Tudományban hisznek kb... (Ezért mondtam hogy áltudomány szagú a film, illetve hatásvadász.) De van benne valami, ami elgondolkodtatja az embert...
A film címe nem más mint Zeitgeist. Nagyon, de nagyon provokatív a film.

Első rész, 4:36 -tól válik érdekessé:
http://www.youtube.com/watch?v=SvXmNfYU0nk

folytatása:
http://www.youtube.com/watch?v=yX8v6_lkn70

további folytatása:
http://www.youtube.com/watch?v=HpH3oeiDr1Q

és a vége:
http://www.youtube.com/watch?v=CB0Mcm9NJ84
Hatásvadász, de régebben én is láttam és vannak benne értelmes jó dolgok. Azt tartom fontosnak, hogy aki informálódik az ne csak egy forrásból, hanem minél több helyről. Ahogy írtam: Ha A-t mondunk, akkor mondjuk B-t is.
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2010.12.23. 20:00:12

Látom, megy itt a téma a vallásról, ami elégé necces téma... Mindig konfliktus születik ebből...
Én se vagyok vallásos, sőt... De nem akarok most ebben belemenni, mert nincs kedvem célponttá válni :)

Ám, van itt egy videó, amit szerintem érdekes, viszont lehet Áltudománynak hívni, mindenki döntse el maga, így-úgy :) A videót, egy vallásos ember SEMMIKÉPPEN ne nézze meg. Mert a filmet ateisták készítették, illetve azok, akik a Tudományban hisznek kb... (Ezért mondtam hogy áltudomány szagú a film, illetve hatásvadász.) De van benne valami, ami elgondolkodtatja az embert...
A film címe nem más mint Zeitgeist. Nagyon, de nagyon provokatív a film.

Első rész, 4:36 -tól válik érdekessé:
http://www.youtube.com/watch?v=SvXmNfYU0nk

folytatása:
http://www.youtube.com/watch?v=yX8v6_lkn70

további folytatása:
http://www.youtube.com/watch?v=HpH3oeiDr1Q

és a vége:
http://www.youtube.com/watch?v=CB0Mcm9NJ84
KépKép
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.12.23. 19:59:38

Drigo írta:
Kalap1988 írta:Drigo! Nem szeretnék itt történeti esszé írni, de légy szíves olvass jobban utána a dolgoknak. Mivel nem lehet mindenki történész ezért ebben semmi bántó él nincs, de ez esetben az éremnek nem is kettő, hanem több oldala van. Pusztán azokból a tényekből, amiket te írsz ( mert tények) nem lehet kiindulni és nem lehet ítélkezni. Ez kevés ehhez.
Tudom, hogy nem vagyok történész, nem is szeretnék az lenni, mivel gyakorlatilag az elmúlt néhány évszázad kivételével nagyrészt hipotéziseken alapulnak a mai történelem könyvek. Persze nem is lehet elvárni pontos ismereteket, azok ahogy fejlődik a tudomány, úgy kapunk talán egyre inkább olyan ismereteket, amik a valóságot a leginkább fedik. De pl. a történelem is eléggé szubjektív tudomány vegyük például a kalandozó magyarokat. Szerintünk nyugat felé kalandoztak, de gyakorlatilag végigrabolták fél Európát... Ettől függetlenül nagyon fontos a történelem, nehogy bárki is mást gondoljon.

Visszatérve az eredeti témára írtam is, hogy nem szeretnék baromságokat írni. Lehet, hogy ennek ellenére mégis sikerült. De nekem akkor is furcsa, ahogy sokszor az egyház ténykedését és más történelmi eseményeket más-más mércével mérnek...

De természetesen én senkit sem akarok megtéríteni, (vagy éppen eltéríteni a vallástól?) nem úgy, mint ahogy az fordítva működik.

Én elfogadom, hogy valaki más, (akármilyen szempontból) mert az így jó, csak maximum nem tudom megérteni.
A történelem nem egzakt tudomány, nem lehet bizonyítani, mint a természettudományokat, a következtetések mindig mások és mások. Épp ezért kellemetlen olyan hsz-eket olvasni, amik ilyeneket írnak az egyházról. Mert bár a magva igaz, de a mérleg serpenyőjén sokkal több dolog van. Azzal pedig nem értek egyet, hogy bárki is az egyházakat misztifikálná. Sőt! Inkább az a jellemző a felvilágosodás óta, hogy azt is rájuk fogják, ami nem igaz. A kalandozó magyarokról is kérlek olvass többet, mert nem igaz a végig rablás ebben a formában. Konkrét célok voltak, sőt van olyan történész, aki tudni véli, hogy mit kerestek, de jómagam ezt nem tartom bizonyítottnak. Szóval én azt gondolom, hogy mindenkinek meg van a maga baja és küldetése, úgy az egyházaknak, mint az ateista embereknek. Hagyjuk egymást békében dolgozni és ne ítéljünk el több ezres testületeket pár pedofil miatt és egyéb deviáns miatt. Ez elég nehezen kiszűrhető és nem tehet róla senki a konkrét személyeken kívül. Az egyházak nagyon sok mindent letettek az asztalra a történelem során, amit a kritizáló intézmények ( személyekről nem beszélek) sokszor nem mondhatnak el magukról. Ha A-t mondunk, akkor mondjunk B-t is én emellett vagyok. Tehát ha beszélünk inkvizícióról, keresztes háborúkról, akkor beszéljünk karitatív és térítő munkáról ( amitől rosszabb ember nem lett még senki, van aki jobb sem ez persze igaz) és nagy egyéniségekről, írhatnék itt kb 10 magyar papról, tiszteletesről.
Avatar
Bányász
Rendfenntartó - moderátor
Hozzászólások: 3345
Csatlakozott: 2007.12.07. 21:34:15
Tartózkodási hely: Neverland

2010.12.23. 19:56:39

A Wikileaks-re gondolsz?

Az azért más kaliberű dolog.Ők kb államtitkokat fedtek fel.
Amit nem közölhet a média, az valószínűleg olyan dolog, ami sértő/provokatív/megalázó stb.
Ez világos de ki dönti el,h mi provokatív és mi nem?És milyen érvek alapján?
Kép
"Akinek rózsaszín a világ az hazug,aki mindent imád nem látta még úgy a tengert ha zúg..."

"A szívem a Barçában van, és egy nap ismét magamra öltöm majd ezt a mezt." Yaya Toure
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12234
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2010.12.23. 19:47:18

Csatlakoztam, de elmondom a véleményemet.
Amit nem közölhet a média, az valószínűleg olyan dolog, ami sértő/provokatív/megalázó stb. másokra nézve, esetleg titkokat fedhet fel stb.
Volt egy oldal, amely külföldi titkokat tárt fel, csak beszüntették úgy tudom, vagy legalábbis rengeteg országban le van tiltva.
"And my heart will leave you never."
Avatar
Slither
Almighty Admin
Hozzászólások: 7203
Csatlakozott: 2006.11.25. 23:02:44
Tartózkodási hely: A világ közepe
Kapcsolat:

2010.12.23. 19:46:59

Érdekes dolog ez a vallás téma.
Nálam a vallásosság és a hitt teljesen mást képvisel, az előbbit sok esetben értelmetlenségnek tartok, a másodikat elfogadom.

Bár "Isten" létezésében annyira sem hiszek, mint a multiverzumok elméletében, de végül is nem tartom lehetetlennek. Igazából nem látok racionalitást az egészben, miért lenne értelme hinni "felsőbb" lényekben... :roll:
Avatar
Bányász
Rendfenntartó - moderátor
Hozzászólások: 3345
Csatlakozott: 2007.12.07. 21:34:15
Tartózkodási hely: Neverland

2010.12.23. 19:42:42

A világért se akarok belerondítani ebbe a témába,nagy érdeklődéssel olvastam a hozzászólásokat.

De ez szerintem érdekes:
http://www.stop.hu/articles/article.php?id=795797

A médiatörvényről van szó.Pontosabban egy Új szamizdat nevű csoportról akik a jövőben cenzúrázott híreket kívánják megjelentetni.(bár mint az a cikkből is kiderül máris valami gondjuk támadt...)

Csatlakozzatok a facebook csoportjukhoz is ha még nem tettétek meg. :)
Kép
"Akinek rózsaszín a világ az hazug,aki mindent imád nem látta még úgy a tengert ha zúg..."

"A szívem a Barçában van, és egy nap ismét magamra öltöm majd ezt a mezt." Yaya Toure
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2010.12.23. 18:22:17

Alapvető hibának érzékelem, hogy az egyházat említve szinte mindenkinek a római katolikus egyházra asszociál. Ez egyértelmű, mivel a legnagyobb karizmájú, hatású, befolyású egyház Európában. Mivel az ő hangjuk a legerősebb, a legpuccparádésabb egyház (elég megnézni egy protenstáns és egy római templomot, öltözéket) az, így mindenkinek az hatol el a tudatáig. Pedig (és ne vegye sértésnek senki, ez a magánvéleményem) az isteni törvényeknek ők a legnagyobb ellentmondói:
1. Bálványimádók. Szobrok előtt imádkoznak, letérdelnek elé, pl.: Dél-Amerikában perselyt helyeznek ki melléjük, nem rongálják meg sem a perselyt, sem a szobrot, csókolgatják és bedobják akár az utolsó fillérjüket is.
2. Isten kinyilatkoztatta, hogy az őszinte bűnbánat megbocsájtatik. Nem kell elmondani 10 üdvözlégyet meg mittomén mit.
3. Egy isten imádj! Ehhez képest Szűz Máriához is imádkoznak, rengeteg szent van stb.
A történelemben tett gyalázataikon kívül (és most Kalap nem tudom mire gondoltál, mikor írtál Drigonak, de azért gondolom az inkvizíció vagy a búcsúcédula az nem egy vitatható dolog, és engem érdekelne akkor ez a téma) ezeket sem tartom elfogadhatónak, és ezért tartom veszélyesnek, hogy őket veszik alapul.
Vannak kicsi, szerény ökumenikus egyházak, ahova nem azért járnak az emberek, mert ott sikk megjelenni, mert nem is az. Egyszerűen megnyugtatja a lelküket a közösség, jól esik nekik. Én se akarok mindig egyedül meccset nézni.

A mikulásos hasonlat meg sértő. A Mikulást a gyerekek szórakoztatására találták ki, vették át pontos hátterét nem tudom. Az, hogy ki hogyan áll Istenhez az egy másik dolog. De elgondolkodtatónak tartom, hogy a 10 parancsolat mennyire szigorú hatással van az életünkre. Gondolj csak arra, hogy ne ölj!

Másrészről rengeteg féle keresztény irányzat is van. A deizmus, csak, hogy olyat mondjuk, ami mellet szinte tökéletesen megférnek a természettudományos elvek, törvények stb is.
Illetve az is figyelmet érdemel, hogy egyre több tudós (konkrétan fizikusokról hallottam) állítja, hogy lennie kell valaminek, és ezáltal meg is térnek. Mind-mind a kutatásaik eredménye képen.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2010.12.23. 18:20:57

Vallásos dolgot szépen be lehet fejezni. Politikát se engedjük komolyan,mert ott is mindenki saját joga,h kit és miért, és csak vitákat szülne. Vallás ugyanez. Legalábbis én nem jó szemmel olvastam pár hszt, és csak azért nem reagálok rá úgy ahogy amúgy reagálnék,mert pont én vagyok az egyik akinek a feladata meggátolni a vitát.

amúgy Római katolikus vagyok, hiszek Istenben,de pl templomba járást nem tartom kötelezőnek magam számára,és a gyerekeim számára sem fogom ahogy lesz saját ítélőképességük, addig viszont viszem majd őket. (persze ez még odébb van) + a gyónásban sem "hiszek" túlzottan, úgy vagyok vele,hogy ha már hiszek Istenben,akkor Ő pontosan tudja mit mikor miért bánok meg, nem kell ahhoz egy pap (közvetítő).

akik meg röhögnek a vallásosokon,tegyék. de nem kellene ide leírni, főleg nem gusztustalan formában.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
forlán10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 321
Csatlakozott: 2010.07.14. 17:43:04
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza

2010.12.23. 18:14:20

Én hiszek Istenben, de az egyházban már nem, hogy így mondjam! Református vagyok, és már elegem van abból hogy minden istentisztelet után el kell mondani h fizessem be az egyházfenntartói járulékot, ami 5000FT!!! Istenben hiszek, de ezekben a pénzéhesekben NEM!!
"Két csapatnak szurkolok. A Barcának és a Real eheti ellenfelének" a három tenor egyik tagja. Javi Martínezt a Barcába!!!Kép
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2010.12.23. 18:12:36

Figyi...annyi ideig tart, mint egy film, csak itt nem vaktában lövöldöznek :lol:
És még tartalmas is, amin az ember el tud gondolkodni...és utána azt hiszel, amit akarsz :)

Szerk.: és ebben a vidiben inkább az elhallgatott dolgokról van szó...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tivornya 2010.12.23. 18:16:48-kor.
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2010.12.23. 18:07:49

Tivornya írta:Előbb linkeltem egy "szemfelnyitósat" 8)
Mondjuk ezekkel a szemfelnyitós dolgokkal is vigyázni kell, elég sok emberrel találkoztam már, aki azt hitte h hű, de okos, meg, hogy milyen "szemfelnyitott", miközben ugyanolyan birka volt, mint korábban, csak mást követett vakon
Tulajdonképpen te ezeket az infokat egy csövön kapod csak, épp ezért azt tömnek a fejedbe, amit akarnak és azt hallgatnak el, amit akarnak, és ez a szemfelnyitós filmekre is pontosan igaz, nem csak a tömegmédiára.

szerl.: ezek az alkotások viszont pont arra jók, h megmutassák, h ne higgy el mindent
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2010.12.23. 17:52:36

Ez Erik von Daniken produkció a múltról, istenekről(Idegenek)...nagyon elgondolkodtató és szórakoztató előadás.
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2010.12.23. 17:49:30

Tivornya írta:Előbb linkeltem egy "szemfelnyitósat" 8)
Igen láttam arról jutott eszembe.
Ilyenek voltak az oldalon, mint a Food Inc. meg hasonlók.
Meg pénzről, bankokról is voltak filmek úgy rémlik.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2010.12.23. 17:45:52

Előbb linkeltem egy "szemfelnyitósat" 8)
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2010.12.23. 17:43:12

Mondjuk én meg vagyok keresztelve meg jártam kiskoromban hittanra is szóval sok bajom már nem lehet elvileg. :D
Most így visszagondolva mikkel tömték a fejemet akkoriban. Jéézusom. :mrgreen:

szerk.: Jut eszembe! Anno találtam egy oldalt ahol nagyon sok jónak ígérkező doku film volt. Ilyen "szemfelnyitós" fajták. Valaki nem tudja, hogy melyik ez az oldal?
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2010.12.23. 17:41:16

lui1698 írta:Vallás témához csak annyit, hogy szerintem ha az emberek csak tized annyira hinnének saját magukban, mint a hülye isteneikben akkor sokminden máshogy lenne.
Ahogy mondod.
Én is kinőttem a mesékből(ill nem mindből Family Guy,Simpsons :mrgreen: ) már 10éves koromban.
A vallásosággot meghagyom a szerényebb akaraterővel és önbizalommal rendelkezőknek.
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2010.12.23. 17:40:41

Érdemes ezt végignézni, ha már ennyire benne vagytok a témában...1,5 órás vidi és sokat bufferel, ezért kapcsolódás után érdemes vacsizni/fürdeni és utána nekiülni :)

Szerk.: és a lényeg lemaradt :lol:
Ni, itt van: http://www.mystream.to/file-6964248-853 ... titkai.avi
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tivornya 2010.12.23. 17:41:24-kor.
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Válasz küldése