Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.01.02. 18:30:58

Ez érdekes téma, hogy ki minek köszönheti az állítólagos barátokat. :)

8-9 éves korunk óta focizunk mindenhol, ahol egy talpalatnyi szabad területet találunk a haverokkal. Télen, nyáron, esőben, hóban. Volt ez így 14 éves koromig. Aztán a haverok, ( a baráti köröm átlag 17-18 éves ) mint minden 17-18 éves srác, elkezdtek kocsmázni, meg szórakozni járni, én ennek köszönhetem, hogy ilyen korán kezdtem el ezt az egészet. De.. visszatérve a "barátokhoz", igazából erre az időszakomra tehető, hogy megismertek engem/minket sokan. aztán, hogy ez a korszakom még most is tart, így majd 16 évesen kb minden hasonló korú vágja a nevem a városba, meg én is az övéket meg mindenkijét. De ez csak egyfajta ismeretség, barátaim sosem voltak. Csak egy barátom volt/van. Pedig rengeteg spanom van... de a bajban... nah, akkor már nem sokan állnak ott az ember mellett, bezzeg fordított esetben elvárják ezt. Akikkel felnőttem, és közeli kapcsolatot ápolok, őket sem hívnám barátoknak, mert számtalanszor hagytak már cserben. Szóval érdekes, hogy a rengeteg ismerős közül, egyetlen egy embert vallok barátomnak. Ez a szám fordított esetben jóval nagyobb, legalábbis hiszem, hogy több, mert mindig próbálok mindenkin segíteni, ahogy tudok...
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2011.01.02. 18:16:51

Victor_Valdes írta:

Poénosan hozzáállva, ez egyfajta rasszizmus barátom. :mrgreen:
Olyan mintha, egy barna bőrű embertársunk a bőrszíne miatt, hátrányban lenne nálad. De ezt hagyjuk is, mert egy 'egészséges' "rasszizmus", vagyis inkább előítélet mindenkiben meg van. Csak van aki felvállalja van aki nem.

Nálam nehéz olyat tenni, hogy bárkit is megbélyegezzek. Nagyon széles az a skála amit el tudok viselni. A "baráti" (inkább haveri) körömben is van, hívű, zsidó, cigány, alkoholista, drogos, stréber, börtöntöltelék, idióta. Mindenféle ember. Mégis mindegyikükkel jól érzem magam. :)
Persze..:)
lehet hogy rosszul fogalmaztam!Rengeteg olyan jó ismerősöm,rokonom,haverom van aki cigizik!

Amugy sokan írták a focit sportot!Igen én is így vagyok vele,élek halok a fociért!Vasárnap meccs,de már hétfőn arra készülök!Ha 10-12 fok van akkor már irány a haverokkal a pályára!Már most rengeteg barátot köszönhetek a sportnak! :D
Abi & Tito
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3309
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2011.01.02. 18:13:35

Tocy írta: Sztem meg az már most gáz, hogy 13 évesen olyat tudsz mondani hogy letettem a cigit...
Abszolút igazad van,én is szégyellem már h szívtam. L. Messi10 köszi,tényleg úgy érzem hogy jó önkontrollom van,de mások is ezt mondják.
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.01.02. 18:12:57

Initom írta:
daffy írta:
ozsimiki írta:...
...12-13évesen még a lányok haját húzogattam és nem őket...
év HSZ ére esélyes bár csak január eleje van :lol:

amugy én is veled,és ozsival értek egyet!
A témát is én hoztam fel...
14 vagyok és soha nem próbáltam a cigarettát!
Ne tudom,de lehet hogy rossz dolog pl. ha meglátok egy embert cigizni,utána beszélgetek vele,akkor az nálam nem 0 ról indul hanem -5 ről.
Általánosba 24 en voltunk az osztályba abból 12-13 már dohányoztak...mi lesz így? :?
Azért ez elszomorító!


És nekem akárki akármit mondjon,a probléma a nevelésnél kezdődik!
Poénosan hozzáállva, ez egyfajta rasszizmus barátom. :mrgreen:
Olyan mintha, egy barna bőrű embertársunk a bőrszíne miatt, hátrányban lenne nálad. De ezt hagyjuk is, mert egy 'egészséges' "rasszizmus", vagyis inkább előítélet mindenkiben meg van. Csak van aki felvállalja van aki nem.

Nálam nehéz olyat tenni, hogy bárkit is megbélyegezzek. Nagyon széles az a skála amit el tudok viselni. A "baráti" (inkább haveri) körömben is van, hívű, zsidó, cigány, alkoholista, drogos, stréber, börtöntöltelék, idióta. Mindenféle ember. Mégis mindegyikükkel jól érzem magam. :)

Szerk.: Persze a probléma a neveléssel kezdődik. Csak rengeteg kissrácot az utca nevel fel ( hogy ilyen szlenggel éljek ), mert a fater szharik a családra, vagy meghalt, vagy bármi, az anyukád meg egész nap dolgozik, így jobb híján a környezeted nevel fel. Csak, hogy a saját példámmal éljek. Az én édesanyám is megpróbál mindent megadni nekem, de sajnos egyedüli szülőnek lenni nem hálás feladat. Egyszerűen nincs rá "idő, és erő" , hogy egyszerre nevelje is a gyereket, és fizesse a számlákat is. Emiatt rengeteg gyereknek, elkúúrt világképe van. Persze ki lehet ebből szakadni, és én is csak takarózom vele, mert rengeteg esélyem volt, és van is, hogy másképp éljem az életem, de nekem ez így megfelel. :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Victor_Valdes 2011.01.02. 18:16:44-kor.
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2011.01.02. 18:06:18

daffy írta:
ozsimiki írta:...
...12-13évesen még a lányok haját húzogattam és nem őket...
év HSZ ére esélyes bár csak január eleje van :lol:

amugy én is veled,és ozsival értek egyet!
A témát is én hoztam fel...
14 vagyok és soha nem próbáltam a cigarettát!
Ne tudom,de lehet hogy rossz dolog pl. ha meglátok egy embert cigizni,utána beszélgetek vele,akkor az nálam nem 0 ról indul hanem -5 ről.
Általánosba 24 en voltunk az osztályba abból 12-13 már dohányoztak...mi lesz így? :?
Azért ez elszomorító!


És nekem akárki akármit mondjon,a probléma a nevelésnél kezdődik!
Abi & Tito
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2011.01.02. 17:47:47

Krojf írta: Hát igen!
Anno a régi időkben, ha egy 14-15 éves gyermek úgy állított volna haza, ahogyan manapság trendi, akkor az apja szíjat hasított volna a hátából, vagy szétcsapta volna nadrágszíjjal, majd ezután beadta volna egy kőkemény egyházi iskolába, hogy embert faragjanak belőle.
Fogalmatok sincsen, hogy milyen kemény világ volt az, ha részesültetek volna az "áldásaiból", akkor a jéghideg futkosna a hátatokon.
Annyit viszont elmondhatunk, hogy aki abban a világban ezt a nevelést megkapta, az jobbára meg sem állt mondjuk a Nobel-díjig, vagy nemzetközi hírű művész, tudós, polihisztor lett belőle, vagyis EMBER.
Most a percemberkék világában, amikor egy-egy Majka, vagy Győzike híres tud lenni, az a világ már elborzasztó.
Amikor olyan kemény nevelés volt az általános, akkor még volt a nemzetnek teste, most átfúj rajtunk a jeges, pusztító szél.
K.
Mondjuk az hozzá kell tenni,h akkoriban jóval kevesebb ingert kaptak a fiatalok,teljesen más világban nőttek fel.És nemcsak a neveltetésből kifolyólag.Minden bizonnyal akkoriban is megvoltak a stiklik,csak másban nyilvánultak meg.Meg azért a régi átkost nem lehet összehasonlítani a mai időkkel.Az lenne az etalon?Hát azért talán nem teljesen.Természetesen fegyelmezés és elrettentés szempontjából jóval hatékonyabban működött,de azért megvoltak a "szépségei" is annak a kornak.Azt meg azért nagy ferdítés,h akit szétvágott az apja az kapásból művészlélek meg nagybetűs ember lett.Azért talán ennyire nem lehet -hogyismondjam- ideaizálni az akkori rendszert.Manapság is lehet embernek maradni,cs szükséges hozzá egy olyan értékrend,ami még megszabja az egészséges határokat.Nyilván mostanában elvadult a világ és sokkal több a férgese,de azért nem mindenki menthetetlen azok közül,akik most épp a vadulás időszakát élik meg.Ahogy benő a fejük lágya,a tapasztalatok segíthetik a későbbiekben h miből mennyi és egyáltal mi az,amire szüksége van az embernek h úgymond normális életet éljen.

Hozhatnám a saját példámat is.16 évesen vesztettem el édesanyámat,a faterom pedig látástól mikulásig melózott,uh elég ritkán találkoztunk.20 évesen repültem ki a fészekből és ugrottam bele a nagybetűs élet mély vizébe.Szal a körülmények épp "ideálisnak" voltak mondhatóak ahhoz,h elk.rvuljak.Fiatalon én is sokmindenbe belementem,kipróbáltam sokmindent, "semmi jónak nem voltam elrontója". A dohányzást nem menőségből próbáltam ki -főleg h nagyon sokáig társaságban nem is gyújtottam rá,szal nemigen tudták rólam- ,hanem kíváncsiságból.Megtetszett,megmaradt.A piálással úgy voltam,h eltelt egy kis idő,amíg megismertem a korlátaimat és azt felismerni,h épp hol tartok az állapotomban,mikor érek a végére (illetve a végemre :P ).Persze voltak nagyobb elhajlásaim (ennek köszönhető,h a fehérbort és a rumot nem bírom már meginni),de tanulópénznek pont jók voltak.Azóta is iszogatok,de ha egy évben 3szor vagyok berúgva akkor nem túlzok.Szal ezt is lehet művelni,cs épp a szintet kell eltaláni. Aztán a drogok.Ezt-azt kipróbáltam még fénykoromban,be is jött a partizás meg a feelingje.Mondjuk ez is úgy másfél havonta egyszer volt,szal azért nem delíriumban nőttem fel :mrgreen: A csavart cigi volt,ami legtovább tartott,a miértjeit cs az tudhatja ,aki nyomatta és bejött neki :wink: Nem részletezem,sztem semmi rossz nincs egy-két cigiben.EZ NEM REKLÁM FIATALOK,NEM BÍZTATOK RÁ SENKIT :!:
Nah,a lényeg amiért ezt írtam az az,h nekem sem volt épp felhőtlen a gyerekkorom és szinte mindenbe belekóstoltam,ami "jó".De mégis meg tdtam találni azt a középutat,amitől még nem kapott el a gép és kiélvezni tudtam a dolgokat,nem pedig megzombulni.A suli kárára sem ment egyik sem,mert többet ezek nélkül sem hiszem h tanultam volna,meg kevesebbet sem.
És lényegében nem tartom magam elítélendőnek meg kevésbé embernek,mint az,aki egész életében steril maradt minden hasonlótól.Nem iszik,nem cigizik,nem drogozik,nem kávézik,templomba jár,nem petárdázik,stb... Minden ilyen dolog hatással volt rám,de nem változtatott meg.És nem hiszem h kevesebb eséllyel indulnék ezek miatt a Nobel díjra :wink:
Igaz persze az is,h nem most vagyok tizenéves,tehát még én sem ebben a felgyorsult világban növök fel,de valószínűnek tartom h hasonló utat járnék be,mert egyszerűen ilyen vagyok.Ebben benne van persze a neveltetésem is,de igazából nem volt sok baj velem,uh olyan kőkeményen nem kellett fegyelmezni sosem.(Egy sallert húzott le a fater,amikor véletlenül kiüvegeztem az egyik ablakot,mert bohóckodtam a szobában :P )
Nah,zárásként.Nem kötelező rendszabályozni,elseggelni naponta mindenkit,meg tarkón lőni ha elszív egy jóféle cigit,nem cs így lehet valakiből életképes ember.

Mondjuk nagyon nem szeretem ezeket az összehasonlítgatásokat a korokat tekintve.Teljesen más körülmények uralkodtak minden téren és ez mind-mind hatással van az emberekre,dolgokra.Olyan mint pölö összehasonlítani a BARCA Dream Team-eket.Mi alapján döntöd el h az eredeti,régi volt e a jobb v ez a mostani (mert a Pep-team sztem simán Dreamteam 2.0) .Rengeteget változott közben minden uh mintha nem is ugyanarról a sportról beszélnénk,nemde? :wink:
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2011.01.02. 17:09:01

Asys írta:kristop!

Nem tudom iszol e, de, letudnál mondani erről a szokásodról ha a teljes közösség azt akarná, hogy mondj le? Meglennél e nélküle?

(csak egy igent vagy egy nemet kérek, köszönöm)
szoktam inni, és igen.

(tudom, hogy ez a része már nem érdekel, de egy teljes közösség nagyon nagy befolyásoló tényezővel bír. mind pozitív, mind negatív irányba. viszont nálunk a példa azt mutatja, hogy aki egyáltalán nem akar inni, az nem is fog, és ezért senki nem ítéli el. a másik, hogy gondolom itt nem a részleges lemondásra gondolsz, de én pl csináltam olyat egy pár haverommal, hogy egy fél évig semmi, és egy év alatt is csak a "jelesebb" alkalmakkor(születésnapom, szilveszter) ittunk valamit. ezért gondolom, hogyha úgy alakulna, akkor simán meglennék.)
Avatar
L.Messi 10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2372
Csatlakozott: 2010.07.03. 22:08:22
Tartózkodási hely: Kaposvár

2011.01.02. 17:03:33

Victor_Valdes írta:
L.Messi 10 írta:
kristop írta: ...neked vagy másnak ezzel árt?...
Ezzel magának és a környezetének is árt.
Azzal, hogy kulturált keretek között iszom, szerintem maximum magamnak ártok. :)
Én nem az ivásra értettem.
Kép
Avatar
Cooltiszo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2004.10.08. 06:57:08
Tartózkodási hely: Bp

2011.01.02. 17:00:42

Semmi problémát nem látok abban, ha vki fogyaszt alkoholt, cigizik (a drogokkal nem vagyok így, nálam a fű is drog, én bódulatot tökéletesen megoldom alkohollal is), mert ez 18 fölött magánügy, és pont emiatt nem is kell híresztelni közösségi oldalakon, meg semmi ilyesmi dolgokon. 18 alatt már más kérdés, én se mondhatom, hogy 18 évesen kezdtem, voltak bulijaim előtte is, viszont ott a szülő felelőssége vagy, és mindig mindent úgy kellett csinálni, hogy ne derüljön ki, ez egy nagy kontroll volt. 18 után pedig benő az ember feje lágya, és ha az ember jól érzi magát tőle, akkor tegye. Nem a proletárok sajátossága az alkohol, hány alkoholista egyetemi professzor van most is és régen is, hány elismert zeneművész (nem csak a rocksztárok) küszködött drog és alkoholproblémákkal? Egyáltalán nem ők a követendő példák ebből a szempontból, tehát nem szabad hagyni, hogy odáig fajuljon a dolog, de még a kivételes tehetségű, műveltségű emberekkel is megesik. Az élet szép, élvezni is kell, igaz ez a lányokra, a bulikra, mindenre, csak ott kell meghúzni a határokat, hogy ez ne menjen más rovására, pl tanulás, munka, stb. Egy jó mozi, vagy színház ugyanolyan jó kikapcsolódás, mint egy jó buli, mindkettőt csinálni lehet egyszerre is és a cél, hogy viszonylag boldog életed legyen, ez a lényeg :)

Szerk: azért át se szabad esni a lónak a túloldalára. A régi kor emberei is bódították magukat, gondoljunk a római tivornyákra, de lehetne sorolni végig. 50-100 évvel ezelőtt sokkal meghatározóbb volt a falusi életmód, aminek a velejárója volt sokszor az alkohol is, ugyanis egy végigdolgozott nap után jól esett az embereknek meginni pár pálinkát például. A jelenlegi modern társadalom tartogat potenciális veszélyeket, csapdákat (pl. a nagyon korán érés), ezeket kezelni is kell, viszont nem az alkohol a gonosz és a csúnya dolog.
Attól, hogy valaki cigizik nem lesz kevesebb ember mint más, aki meg lehet hogy szado-mazo-ra gerjed, mind a kettő magánügy valamilyen szinten. A környezet károsítása meg nevetséges egy ilyen érvelésben, amikor mindenki jár autóval, de legalább busszal valahova, plusz a legnagyobb gond továbbra is az ipari termeléssel járó környezetszennyezés, nem a cigi.
Lehet sportszerű és egészséges életet élni ilyen dolgokkal is (a dohányzás versenysportnál nagyon rossz, hobbi sporthoz nem annyira vészes, tapasztalatból mondom, pedig heti 3-4x járok sportolni).
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Cooltiszo 2011.01.02. 17:26:07-kor.
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.01.02. 16:59:38

L.Messi 10 írta:
kristop írta: ...neked vagy másnak ezzel árt?...
Ezzel magának és a környezetének is árt.
Azzal, hogy kulturált keretek között iszom, szerintem maximum magamnak ártok. :)
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Avatar
L.Messi 10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2372
Csatlakozott: 2010.07.03. 22:08:22
Tartózkodási hely: Kaposvár

2011.01.02. 16:58:47

kristop írta: ...neked vagy másnak ezzel árt?...
Ezzel magának és a környezetének is árt.
Kép
Asys
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1252
Csatlakozott: 2006.07.03. 11:05:00

2011.01.02. 16:50:36

kristop!

Nem tudom iszol e, de, letudnál mondani erről a szokásodról ha a teljes közösség azt akarná, hogy mondj le? Meglennél e nélküle?

(csak egy igent vagy egy nemet kérek, köszönöm)
Krojf
Az Év Forumozója 2007 & 2008 :)
Hozzászólások: 3182
Csatlakozott: 2006.05.25. 17:48:41
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2011.01.02. 16:45:13

gygerike írta:Én 17 vagyok. 9. végén kedztem el cigizni. De csak napi 2-3 szálat szívok. Nem is mindig én veszek. Egyébként a középiskola sokakra rossz hatással van. Engem is azosztársaim vettek rá 1 jointa gyujtásra. Azota is szívok kb 3-4 havonta de csak a poén kedvéért. Tudom hol a határ, és nem látok benne rosszat igazából még csak drognak se tekintem de semmi kép nem akarok rendszert csinákni belőle.De a cigire egyáltalán nem szoktam rá van hogy 1 hátig nem is szívok és eszembe se jut :D Tudom hogy azt gondoljátok hogy akk hülye vok hogy szívpm , de néha jól esik 1 szál.
Az a baj, hogy ez máris rendszer.
Az pedig, hogy a másikét szívod, az nem ment Téged ezügyben, meg az sem, hogy csak néha-néha gyújtasz rá. Erre bármikor bármi ráerősíthet, mondjuk magánéleti válság, a környezeted rossz hatása, mert a szervezeted sajnos már ismeri a nikotint, ha pedig egyre többször fogja megkapni, akkor annyira nem veri majd földhöz.
A "poén kedvéért" pedig ha lehet ne hazardírozz a szervezeteddel, mert bármennyire nem látsz rosszat ebben, úton vagy a függés felé.
Keress másféle függést, mondjuk sportolj, vagy fejtsél rejtvényt, vagy csinálj valami egészségeset, de tedd le a bagót!
Nem kell az Neked! Nem vagy vele több, csak kevesebb lehetsz!
K.
Blaugrana palocista maximalista!
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.01.02. 16:42:20

L.Messi 10 írta:
Tocy írta: Sztem meg az már most gáz, hogy 13 évesen olyat tudsz mondani hogy letettem a cigit...
Szerintem meg bátor hogy ilyen hszek után be meri vállalni, és jó önkontrollra vall hogy le tudta tenni.
Ez is tény :) És egyetértek. Csak az a nagyon nem yo, hogy már ennyi idősen olyat tud mondani hogy letette...tehát már szívta rendszeresen. Na mind1 :)
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2011.01.02. 16:38:08

Asys írta:Megkérdezném, hogy miért szív vagy iszik az ember? Jönne a válasz, hogy jól érezze magát, hmm pofon egyszerű. Talán máshogy nem tudna kikapcsolódni? Boldoggá tenni önmagát?
nagyon rossz érvelés tudom, de miért ne szívhatna vagy ihatna, ha őt -ki tudja miért- boldoggá vagy csak simán boldogabbá teszi? miért zavar, ha ő mondjuk máshogy nehezebben tudna kikapcsolódni? zavar a boldogsága? neked vagy másnak ezzel árt? ne a szélsőségekről beszéljünk, hogy lehányja a cipődet, meg belehamuzik a szádba, de pl ha a ciginél megkérdez téged, hogy zavar-e? tömegben nem gyújt rá, satöbbi, akkor engem aztán nem érdekel, hogy mit szív legyen benne akármi. pedig alapból cigi ellenes vagyok.

az alkoholnál se abból induljunk, hogy 12 évesen a detoxból szeded ki, mert ez a kevesebb, de esküszöm inkább legyen pár ilyen, minthogy belegyen tiltva vagy társadalmilag annyira megbélyegezendő legyen, mint a a kemény drogok mondjuk. és ezt nem azért mondom, mert valami alkoholista lennék, de azért tegyünk már különbséget azok között amiket írtatok. nemcsak az iszonyat fiatalon nulla, a hencegő, meg a detoxosból áll a fiatalság, vagy csak én vagyok nagyon "rossz" társaságban mindig.. ismerek olyat aki sokat szív, aki sokat iszik, aki durván dohányzik, és aki semmit se csinál. és [auto_cenzúra] megvagyunk egy társaságban mindegyikkel anélkül, hogy bélyegezgetnénk egymást, meg a mentő vinni el őket.

azt meg hogy ki húzza meg a határokat, nahát pont ezaz. a következő a kávé lesz, mert ugyanúgy rálehet szokni, mint az alkoholra? ha nem kapja meg a szokásosat teljesen hasznavehetetlen, hameg túlsokat iszik leállítani se lehet. drog, drog. az idézet utolsó két mondatodat meg gyakorlatilag az összes szórakozási formára írni lehetne.
Avatar
gygerike
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1008
Csatlakozott: 2009.08.12. 21:21:41
Tartózkodási hely: Acapulco

2011.01.02. 16:31:44

Én 17 vagyok. 9. végén kedztem el cigizni. De csak napi 2-3 szálat szívok. Nem is mindig én veszek. Egyébként a középiskola sokakra rossz hatással van. Engem is azosztársaim vettek rá 1 jointa gyujtásra. Azota is szívok kb 3-4 havonta de csak a poén kedvéért. Tudom hol a határ, és nem látok benne rosszat igazából még csak drognak se tekintem de semmi kép nem akarok rendszert csinákni belőle.De a cigire egyáltalán nem szoktam rá van hogy 1 hátig nem is szívok és eszembe se jut :D Tudom hogy azt gondoljátok hogy akk hülye vok hogy szívpm , de néha jól esik 1 szál.
Visca El Barca
Kép
Krojf
Az Év Forumozója 2007 & 2008 :)
Hozzászólások: 3182
Csatlakozott: 2006.05.25. 17:48:41
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2011.01.02. 16:30:08

ozsimiki írta:daffy!

ezen már nem lepődnék meg,h 13évesen mit és mennyire kezd el a fiatalság.

Egyre inkább fiatalosodnak az amúgy felnőtt szenvedélyek.

Most már szinte ciki 14-15évesen ha szűz valaki, ivásról,cigiről nem is beszélve. 25vagyok,de amikor én voltam hasonló korú még bőven nem volt ennyire "laza" a társadalom. szüleim időszakáról nem is beszélve....nagymuterék meg fel se tudnák fogni ami most megy kb.

és szerintem ez egyre rosszabb lesz.

számomra is az a legszánalmasabb amikor ilyen kis suttyók (azért suttyók amit a továbbiakban írok) nem elég,h isznak mint a gödény,és szívnak mint vmi pornós, de még fészbúklájkolják is egymás lerészegedést napról napra, menőnek érzik magukat tőle.

Lehet,h egy időben a Péter volt a legkelendőbb magyar keresztnév,de amennyi Jani manapság van...
Hát igen!
Anno a régi időkben, ha egy 14-15 éves gyermek úgy állított volna haza, ahogyan manapság trendi, akkor az apja szíjat hasított volna a hátából, vagy szétcsapta volna nadrágszíjjal, majd ezután beadta volna egy kőkemény egyházi iskolába, hogy embert faragjanak belőle.
Fogalmatok sincsen, hogy milyen kemény világ volt az, ha részesültetek volna az "áldásaiból", akkor a jéghideg futkosna a hátatokon.
Annyit viszont elmondhatunk, hogy aki abban a világban ezt a nevelést megkapta, az jobbára meg sem állt mondjuk a Nobel-díjig, vagy nemzetközi hírű művész, tudós, polihisztor lett belőle, vagyis EMBER.
Most a percemberkék világában, amikor egy-egy Majka, vagy Győzike híres tud lenni, az a világ már elborzasztó.
Amikor olyan kemény nevelés volt az általános, akkor még volt a nemzetnek teste, most átfúj rajtunk a jeges, pusztító szél.
K.
Blaugrana palocista maximalista!
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2011.01.02. 16:29:36

daffy írta:
kanty írta: A másik meg a pia, de szerencsére szerintem a többség kinövi ezt, mert a részeg ember minden csak nem menő.
:wink:
ha eljut kinövésig. most szilveszterkor a legtöbb kórházi kezelés a fiatalok alkoholizálása miatt volt,ezt a rádió mondta be
Nem mindenkinél. Mondjuk szilveszter egy sajátos eset, ilyenkor azért mindenki többet iszik. DE az egész már kicsi kortól kezdődik és a neveléstől. Ha olyan neveltetésben részesülsz akkor nem kezdesz menőzni, h te mennyit ittál, s hánytál stb, hanem ha megtörtént is inkább szégyelled, de ha nem szégyelled akkor sem hireszteled.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
L.Messi 10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2372
Csatlakozott: 2010.07.03. 22:08:22
Tartózkodási hely: Kaposvár

2011.01.02. 16:29:31

Tocy írta: Sztem meg az már most gáz, hogy 13 évesen olyat tudsz mondani hogy letettem a cigit...
Szerintem meg bátor hogy ilyen hszek után be meri vállalni, és jó önkontrollra vall hogy le tudta tenni.
Kép
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.01.02. 16:24:29

kanty írta: A másik meg a pia, de szerencsére szerintem a többség kinövi ezt, mert a részeg ember minden csak nem menő.
:wink:
ha eljut kinövésig. most szilveszterkor a legtöbb kórházi kezelés a fiatalok alkoholizálása miatt volt,ezt a rádió mondta be
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.01.02. 16:23:22

Messithebest írta:
daffy írta:
Messithebest írta:Én 13 éves vagyok,és sajnos már nagyon bánom,de 0,5 évig szívtam,igaz titokban. De aztán simán abba hagytam,annyi ideje még nem szívtam,hogy olyan nehéz lett volna letenni,egyik napról a másikra ment. 1ik nap még szívtam,másik már nem. Inni meg néha szoktam de akkor is csak mértékkel,szvsz szerintem nincs ezzel gond.
ne vedd sértésnek,de szerintem meg van vele gond. 13 évesen az ember "az én időmben :D " max dianás cukorral vitt be alkoholt. az én gondolkodásmódom szerint-melyben én is tengettem napjaim-ráér az ember olyan 15-16 éves kora körül eljárni tartósan otthonról a hétvégéken. nekem a bulis korszakom 1 évig tartott kb 17éves korom végétől és semmi megbánást nem tanúsítok most sem. hangsúlyozom,nem veled van bajom,csak kicsit korán kezded,ahogy mondani szokás
Értem amit mondasz,de a néha szót nem biztos hogy úgy értetted,ahogy én. Én úgy értettem hogy pl most 1 pohár pezsgő + a koccintás éjfélkor és ennyi.
De csak ünnepekkor iszom és akkor sem mindig,és akkor sem sokat. Szerintem így nincs vele baj.
Sztem meg az már most gáz, hogy 13 évesen olyat tudsz mondani hogy letettem a cigit...
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2011.01.02. 16:20:02

daffy írta: 12-13évesen még a lányok haját húzogattam és nem őket...1
Ez hatalmas :lol: :lol:

Érdekes téma ez.
Talán csak a szülők azok akik kordában tarthatják ezeket a gyerekeket, igaz nekik is kell, hiszen többek között ez a dolguk. Másra sajnos nem nagyon hallgatnak.

Csak a suliból veszem a példát. A mi korosztályunk és a nagyobbak között menő volt pl ha vki jól sportol, elér vmit stb. A mostani 13-14 évesek zöménél pedig az a "menő" ha nem értenek semmihez, ha magasról tesznek az egészre és jól megmondják a magukét.
A másik meg a pia, de szerencsére szerintem a többség kinövi ezt, mert a részeg ember minden csak nem menő.
:wink:
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
Varga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 866
Csatlakozott: 2007.07.28. 09:24:35

2011.01.02. 16:18:34

16 évesen ne az ivás legyen az életcél, de ha valaki néha iszik 1-2 sört a haverokkal és van felelősség érzete és tud nemet mondani tudja mikor nem kell még1, akkor szerintem egyáltalán nem probléma.
Olyan embert is ismertem,aki 8 évesen szokott rá a cigire és 9(!) évesen volt drogelvonón.
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.01.02. 16:15:05

Először is Boldog Új Évet Mindenkinek!
Olvasgattam, látom megint meg van a téma!Én daffy-val értek egyet, illetve Victor Valdes, mi már erről egyszer beszélgettünk, s nem ítél el senki, ha 15-16 évesen iszol dohányzol!De úgy gondolom, hogy valóban felelősségteljesen vállalni tetteidet 18 éves korod után tudod!
De3 amit daffy írt, hogy lejjebb megy ez a kor, hát szerintem sem jó tendencia!
És én is dohányzom, sőt alkoholt is fogyasztok, de minden arra vezethető vissza, hogy mértékkel teszem!Nem viccből van genetikai fejlődés meg minden szempontból a 18 év kitalálva!És speciel én igenis komolyabban büntetném, aki 13-14 évesen utcán "durbézol".....!
Kép
Kép
Kép
Cali
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1090
Csatlakozott: 2008.04.05. 18:15:31

2011.01.02. 16:08:52

Most vagyok 22 éves, hellyel-közzel olyan 14 15 éves korom óta cigizek. Voltak időszakok, mikor le tudtam tenni fél évre vagy 1 évre is akár, de mindig újra rágyújtottam és ugyan ott folytattam, ahol előtte abba hagytam, 1 doboz cigi naponta.
Azt viszont nekem sem adja be senki, hogy valaki 13 14 évesen azért szokik rá a cigire, mert neki arra szüksége van. Ilyen nincs! Simán menőzésből, nem akar kilógni a társai közül, vagy az idősebbek előtt akar nagyfiú lenni. Sajnos tudom magamról, hogy én is csak azért gyújtottam rá, mert a bandában mások cigiztek, aztán addig húzódott a menőzés, hogy tényleg függő lettem..
Most bármit megadnék azért hogy le tudjak szokni. Rengeteg pénzem elment rá, büdös vagyok tőle, és már egy kis lépcsőzés miatt alig kapok levegőt.
Szóval, aki teheti ne is próbálja ki!
Válasz küldése