Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.02.19. 10:59:44

MessiFan írta:Ha nekem fiú gyerekem lesz akkor azt fogja kapni amit dédpapámtól papám, papámtól apám, és én apámtól vagyis a Tibor nevet.
Ha pedig lány akkor az anyjának adom a névadás lehetőségét :D
Nem kekecből mondom, de mi van ha a feleséged meg nem akarja, hogy Tibor legyen?
És mondjuk azt mondja a 2ik neve legyen csak Tibor?
Ezeket előre eldönteni nagyon nehéz!
Szép, s becsülendő dolog a hagyomány, de ha pl mást szeretne s szereted azt hiszem félre teszed a hagyományokat :wink:
Kép
Kép
Kép
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2011.02.19. 10:53:13

Bob_Marley írta:Névválasztás az valóban egy nehéz ügy!
4-5 évvel ezelőtt én ha fiú gyerek akkor Zoltán, ha lány akkor Évát szerettem volna!
Szüleim 86-ban voltak ugyanígy, hál'Istennek ők is meggondolták magukat :P
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2011.02.19. 10:51:52

Ha nekem fiú gyerekem lesz akkor azt fogja kapni amit dédpapámtól papám, papámtól apám, és én apámtól vagyis a Tibor nevet.
Ha pedig lány akkor az anyjának adom a névadás lehetőségét :D
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.02.19. 10:46:30

Lány: Flóra (örök befutó :mrgreen: )
Fiú: Nem tudom. :D
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2011.02.19. 10:45:42

messideco írta:Már szóba hozódott egyszer, de leírom én is a favoritaimat:
Fiúnév: Imre, Ádám,Péter,Ferenc
Női: Anita, Anna,Erzsébet.
Nálam:

Fiúnév: Ferenc, Dávid, Péter, Dániel, Róbert, Tamás
Női: Rita, Judit, Helga, Anna, Dóra
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Deus 2011.02.19. 10:46:53-kor.
KépKép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.02.19. 10:40:18

Névválasztás az valóban egy nehéz ügy!
4-5 évvel ezelőtt én ha fiú gyerek akkor Zoltán, ha lány akkor Évát szerettem volna!
Mára azért ez megváltozott, most ha lesz gyerekünk akkor (asszony hatására) nem ennyire "konzervatív" neve lesz!
Jelen állás szerint, Patrik, vagy Alexandra!
De előre ezt nehéz eldönteni!
Kép
Kép
Kép
Avatar
9Dave
Capitá del Barça
Hozzászólások: 681
Csatlakozott: 2010.08.11. 17:59:54
Tartózkodási hely: Barcelona

2011.02.19. 10:10:43

csababarca írta:
Tim írta:Érdekes linkre bukkantam:Anyakönyvi bejegyzésre alkalmas utónevek
Mit is mondhatnék..tisztában vagyok vele hogy milyen nehéz nevet találni a
leendő gyermeknek(egyszer majd elmesélem,zokogni fogtok),de vajon milyen elvetemült szülő az aki a lányát Balzsam néven küldi a nagybetűs életbe? Esetleg Árpádia(csak nem elirigyelték az Árpádot?),Epifánia,Britni,
Béta :shock: (nyilván még teszt verzió..)Peggi.
A fiúknak sem kell elkeseredni:Airton,Benvenútó,Bonaventúra,Dasztin,Olaf(a berserker :lol: )Periklész..Érdekes lenne egy statisztika hogy hányan viselik ezeket a neveket.Meglepődnék ha tíz feletti szám lenne.

Az én lakhelyemen van egy ilyen nevű kisgyerek: Lakatos Marlonbrando :lol: De van Gáspár Ronaldó is...
Helyi újságba mindig benne vannak az újszülött babák nevei, vannak mindig csemegék :D
A mi környékünkön: Galambos Nintendó :lol:
Kép
"Egy passz boldoggá tesz két embert" -Xavi Hernández
Avatar by NEOX. Sig by higany.
D@v3
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2552
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2011.02.19. 09:52:03

Ha nekem gyerekeim lesznek, én ezen nevek alapján szeretném elnevezni őket:
Fiúk: Árpi, Álmos
Lányok: Zsófi, Ági
Nekem ez a 4 név tetszik nagyon, de vannak még jó kis nevek, viszont van egy halom, amitől a falra mászok... Amik a hétköznapokban el van terjedve, mivel nem szeretnék senkit megbántani, a véleményemet megtartom magamnak.
A lényeg viszont: az első szülött fiam mindenképpen Árpád lesz, hiszen engem is így hívnak! :) Igazi szép, magyar név szerintem, tökéletes név egy újszülöttnek.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.02.19. 09:48:06

Nekem ezek jöhetek szóba:

Fiú: Áron, Benedek, Bence, Levente, Olivér, Tamás, Gergő
Lány: Adrienn, Blanka, Dóra, Fanni, Hanna, Nóra, Vanda
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.02.19. 09:31:06

Már szóba hozódott egyszer, de leírom én is a favoritaimat:
Fiúnév: Imre, Ádám,Péter,Ferenc
Női: Anita, Anna,Erzsébet.
"And my heart will leave you never."
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.02.19. 09:13:58

Bob_Marley írta:Én egy hölgyet ismerek akinek a neve Inka, csak hát a vezetékneve Pál
:lol:
:lol: Én is belefutottam már furcsa nevekbe, de az esetek többségében egy bizonyos népcsoport tagjai voltak.
Egyébként nyilván még messze vagyok ettől, de piszok nehéz lehet nevet választani. Kapásból van vagy 6-7 ami tetszik. :) Fiú vagy lánynév egyaránt.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3309
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2011.02.19. 07:21:56

Tim írta:Érdekes linkre bukkantam:Anyakönyvi bejegyzésre alkalmas utónevek
Mit is mondhatnék..tisztában vagyok vele hogy milyen nehéz nevet találni a
leendő gyermeknek(egyszer majd elmesélem,zokogni fogtok),de vajon milyen elvetemült szülő az aki a lányát Balzsam néven küldi a nagybetűs életbe? Esetleg Árpádia(csak nem elirigyelték az Árpádot?),Epifánia,Britni,
Béta :shock: (nyilván még teszt verzió..)Peggi.
A fiúknak sem kell elkeseredni:Airton,Benvenútó,Bonaventúra,Dasztin,Olaf(a berserker :lol: )Periklész..Érdekes lenne egy statisztika hogy hányan viselik ezeket a neveket.Meglepődnék ha tíz feletti szám lenne.
Mára már sok idióta lett sajnos. Nem is olyan rég linkelte valaki,úgy nevezték el a srácot h Rácz Alekosz..... De ezek a Nintendo,Marlonbrando,Brendon,stb ezek a c-k "találmányai"....
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.02.18. 22:14:53

Én egy hölgyet ismerek akinek a neve Inka, csak hát a vezetékneve Pál
:lol:
Kép
Kép
Kép
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2011.02.18. 22:10:26

csababarca írta:
Tim írta:Érdekes linkre bukkantam:Anyakönyvi bejegyzésre alkalmas utónevek
Mit is mondhatnék..tisztában vagyok vele hogy milyen nehéz nevet találni a
leendő gyermeknek(egyszer majd elmesélem,zokogni fogtok),de vajon milyen elvetemült szülő az aki a lányát Balzsam néven küldi a nagybetűs életbe? Esetleg Árpádia(csak nem elirigyelték az Árpádot?),Epifánia,Britni,
Béta :shock: (nyilván még teszt verzió..)Peggi.
A fiúknak sem kell elkeseredni:Airton,Benvenútó,Bonaventúra,Dasztin,Olaf(a berserker :lol: )Periklész..Érdekes lenne egy statisztika hogy hányan viselik ezeket a neveket.Meglepődnék ha tíz feletti szám lenne.

Az én lakhelyemen van egy ilyen nevű kisgyerek: Lakatos Marlonbrando :lol: De van Gáspár Ronaldó is...
Helyi újságba mindig benne vannak az újszülött babák nevei, vannak mindig csemegék :D
Itt még a vezetéknevek is kellő mennyiségű feszültséget és előítéletet gerjesztenek bennem :twisted: :lol:
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2011.02.18. 22:02:06

Tim írta:Érdekes linkre bukkantam:Anyakönyvi bejegyzésre alkalmas utónevek
Mit is mondhatnék..tisztában vagyok vele hogy milyen nehéz nevet találni a
leendő gyermeknek(egyszer majd elmesélem,zokogni fogtok),de vajon milyen elvetemült szülő az aki a lányát Balzsam néven küldi a nagybetűs életbe? Esetleg Árpádia(csak nem elirigyelték az Árpádot?),Epifánia,Britni,
Béta :shock: (nyilván még teszt verzió..)Peggi.
A fiúknak sem kell elkeseredni:Airton,Benvenútó,Bonaventúra,Dasztin,Olaf(a berserker :lol: )Periklész..Érdekes lenne egy statisztika hogy hányan viselik ezeket a neveket.Meglepődnék ha tíz feletti szám lenne.

Az én lakhelyemen van egy ilyen nevű kisgyerek: Lakatos Marlonbrando :lol: De van Gáspár Ronaldó is...
Helyi újságba mindig benne vannak az újszülött babák nevei, vannak mindig csemegék :D
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2011.02.18. 21:58:35

Érdekes linkre bukkantam:Anyakönyvi bejegyzésre alkalmas utónevek
Mit is mondhatnék..tisztában vagyok vele hogy milyen nehéz nevet találni a
leendő gyermeknek(egyszer majd elmesélem,zokogni fogtok),de vajon milyen elvetemült szülő az aki a lányát Balzsam néven küldi a nagybetűs életbe? Esetleg Árpádia(csak nem elirigyelték az Árpádot?),Epifánia,Britni,
Béta :shock: (nyilván még teszt verzió..)Peggi.
A fiúknak sem kell elkeseredni:Airton,Benvenútó,Bonaventúra,Dasztin,Olaf(a berserker :lol: )Periklész..Érdekes lenne egy statisztika hogy hányan viselik ezeket a neveket.Meglepődnék ha tíz feletti szám lenne.
Kép
Avatar
El fanático
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1417
Csatlakozott: 2009.09.08. 12:36:46
Tartózkodási hely: Valahol a nagyon közel és a nagyon távol között...

2011.02.18. 20:23:47

Rewolution5 írta:üdv! tudnátok ajánlani valamit? ... már hetek óta fáj a térdem..ha lépek vagy ha lépcsőzök, akkor olyan mintha egy tűvel szurdogálnának a térdembe ..nagyon kellemetlen..futni csak alig alig birok, holott lassan kezdődik a szezon :cry: Valaki esetleg találkozott már ilyennel? MIt lehetne tenni ez ellen?
Térdszorító + Fastum gél együttes alkalmazása és pihentetés - ha nem egy hét múlva sem jobb, akkor doki felkeresése.
Kép
Rewolution5
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2009.04.11. 10:04:30
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

2011.02.18. 19:48:02

üdv! tudnátok ajánlani valamit? ... már hetek óta fáj a térdem..ha lépek vagy ha lépcsőzök, akkor olyan mintha egy tűvel szurdogálnának a térdembe ..nagyon kellemetlen..futni csak alig alig birok, holott lassan kezdődik a szezon :cry: Valaki esetleg találkozott már ilyennel? MIt lehetne tenni ez ellen?
Kép
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2011.02.18. 18:44:10

lui1698 írta: én 3000 juróra emlékszek és szép volt, hogy ott egyből valaki meg is cáfolta neki, de ő csak erősködött. aztán a klasszikus alatt is itt volt a fórumon. :lol:
Lehet a Camp Nou-ból wifizett, ennyi pénzért kapott jelszót a BarcaWLAN-hoz :D
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Avatar
9Dave
Capitá del Barça
Hozzászólások: 681
Csatlakozott: 2010.08.11. 17:59:54
Tartózkodási hely: Barcelona

2011.02.18. 18:35:08

Katalán88 írta:Ciao!
Érdekelne, hogy egy telefont összelehet kötni TV-vel? (lehetőleg, HDMI, de a más az se baj).
Illetve, ha lehet, akkor hogyan?
Azért kérdezem mindezt, mivel azt szeretném, hogy WIFI-n keresztül befogjak egy adást a telón és azt vinném át a TV-re. :)
Meg kell nézni, van -e rajta TV kimenet/bemenet.
Kép
"Egy passz boldoggá tesz két embert" -Xavi Hernández
Avatar by NEOX. Sig by higany.
D@v3
Avatar
Katalán88
Capitá del Barça
Hozzászólások: 977
Csatlakozott: 2008.11.18. 19:01:12
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

2011.02.18. 18:32:25

Ciao!
Érdekelne, hogy egy telefont összelehet kötni TV-vel? (lehetőleg, HDMI, de a más az se baj).
Illetve, ha lehet, akkor hogyan?
Azért kérdezem mindezt, mivel azt szeretném, hogy WIFI-n keresztül befogjak egy adást a telón és azt vinném át a TV-re. :)
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.02.18. 17:34:26

Kalap1988 írta:Ha félreérthető voltam akkor bocsánatot kérek, ezt a reakciót semmiképp sem akartam kiváltani!
Ok :)
Peace.
Csak sajnos észrevettem valamit már rég, amit tisztességesen, érzelmektől mentesen nem tudok leírni. Inkább nem is fogok...

Az tény, hogy itt nálunk, Székelyföldön (tudjátok, hol van? :roll: ), vegyül a román és a magyar nyelv. Nem nagy mértékben, de igen.
Pl: a román azt mondja: este descris = le van írva. Este decis= el van döntve/eldöntetett stb. De a szorványvidékeken vagy a csángóknál még durvább a helyzet :(

Hajrá Heat!
"And my heart will leave you never."
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.02.18. 14:21:41

wikko írta:Ma vettem egy Hdmi-DVI átjátszó kábelt , hogy tudjak xbox-al a monitoron játszani. De a monitoromba VGA monitor kábel megy ... valahogy megoldható valami átalakítóval vagy valamivel , hogy működjön ? És a minőség se romoljon ?
dvi vga átalakító van. párszáz forint
wikko
Jugador del Barça
Hozzászólások: 228
Csatlakozott: 2008.04.06. 17:42:38

2011.02.18. 14:17:47

Ma vettem egy Hdmi-DVI átjátszó kábelt , hogy tudjak xbox-al a monitoron játszani. De a monitoromba VGA monitor kábel megy ... valahogy megoldható valami átalakítóval vagy valamivel , hogy működjön ? És a minőség se romoljon ?
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.02.18. 14:08:18

Csoppy írta:Csak nekem tűnt fel, hogy mennyi gyökér szurkol ennek a csapatnak? Egészen elképesztő. 11 éve szurkolok ennek a csapatnak, de néha az az érzésem, hogy ciki Barca szurkolónak lenni, mégpedig leginkább a fiatal szurkolói réteg hozzáállása, illetve iq szintje miatt. Nem várom el mindenkitől hogy instant dobálja tele a falat Petrarca idézetekkel, csak hogy legalább ne az az idegesítő/mindenki mást halálosan lenéző/ büdösgyökér/ kihaénnem hozzászólások legyenek túlsúlyban. Érthetetlen számomra, hogy van egy ilyen csapat, amely a szórakoztatást, a szerénységet és a tiszteletet (najó Fabregast kivéve) helyezi előtérbe, a pályán jelenleg mi vagyunk a legjobbak, a szurkolók viszont finoman fogalmazva nincsenek a világelitben, miközben a tetemes hányadának talán még személyije sincs, és semmivel sem kevésbé képcviselik a csapatot, mint bárki más erről az oldalról. Dühítő.
Természetesen világraszóló tisztelet a kivétel(ek)nek.
az ember alapvetően buta,mindegy,hogy kinek szurkol. talán többet találkozol barcás emberekkel,így az ő butaságuk tűnik fel leginkább. a szurkolásról pedig annyit,hogy az aktuális világlegjobbjabarcelonát könnyű kedvelni,mivel ők a legjobbak. a jót könnyű megszokni és megszeretni is. hidd el,ha 10 év múlva a chelsea lesz a világ legjobb csapata,akkor nekik lesznek divatdrukkerei. ez az élet rendje.
Válasz küldése