Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2013.12.03. 20:55:25

Most hogy meg volt a fizika óra,beszéljünk valami fontosabbról.
Így karácsony közeledtével biztos sokan gondolják úgy,hogy idén valami különlegeset szeretnének ajándékozni.Nekik remek választás lehet ez a kedves kis webshop,ahol plüss mikrobákat,bacilusokat,vírusokat,élősködöket vásárolhattok.:http://www.giantmicrobes.com/us/main/gi ... originals/

És ki ne örülne például egy ilyen cuki húsevő baktériumnak?
Kép

Egyúttal a biológia órát is letudtuk :D
Kép
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2013.12.03. 13:47:06

Deus írta: Ha jól értelmezem, arra gondolsz, hogy a pingpong labdás víz megy fel? Ha igen, akkor :arrow:

Nálam meg pont fordítva jött ki az elmémben :lol: A pingpong labdás víz megy le. Mivel felhajtó erő miatt nyomná le a vízzel teli edényt, hogy felszínre jusson a labda. (A víz sűrűbb mint a pingpong labda (levegő)). Mint pl. a Balatonon a teniszlabdát nyomod le a vízbe, és érzed a kezedben hogy jönne már fel a teniszlabda a vízfelszínre. Csak Balaton az nem megy le, mert fix talajon van. De ha mérleget veszünk figyelembe, akkor már látható a hatása.
A betongolyós/fémgolyós vízben a golyónak nincs felhajtó erőhatása, mert nehezebb a víznél, ergo lefelé megy. De mivel kivan kötve, ezért nem nyomja le a mérleget, tehát állna.
felhajtóerő nem függ a sűrűségétől,szóval hat rá. (szerk:bocs,ez nem pontos. lehet sűrűségből is származtatni) F=m*g*V. felhajtóerő=tömeg*grav(9,81)*térfogat
térfogatuk egyforma,a gravitáció nyilván egyforma,a tömegük nem.
erők oldalanként:
bal: gravitációs erő,mely az egészre hat+gravitációs erő a labdára+tartó erő-felhajtóerő
a gravitációs erőt ki is húzhatjuk,ugyanúgy hat a túloldalra is.
mivel a labda nyugalomban van,a felhajtóerő nagysága megegyezik a labdára ható gravitációs erő és a tartóerő összegével. tehát az erők előjeles összege 0.
a jobb oldalon,a gravitációs erő elhagyása után a golyóra hat a G=m*g,melynek nagysága-a nyugalmi helyzetéből adódóan- egyenlő a golyóra ható felhajtóerő és a tartóerő összegével.
ez szintén 0.a mérleg nem mozdul.
nem tudom sikerült-e normálisan leírni
és még számoltam is nektek egy kicsit:
pingpong labda(szabványos)
m=0,002465kg
d=37,7mm
V=0,001116 köbméter
a víz sűrűsége 1000kg/köbméter
a felhajtóerő: F=ró(víz)*g*V=10,95N tehát független a tömegtől. így mindkét golyóra egyforma nagyságú hat.
az acél átlagos sűrűsége 7800kg/köbméter
V=ua
G=m*g=85,39N. ebből levonva a felhajtóerőt 74,444N terheli a tartó kötelet,de mivel az egy külső erő,így a rendszerre nincs befolyással.
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2013.12.03. 13:10:55

Kash írta:Nekem ami első ránézésre furcsának tűnik, hogy egy ping pong labda hogyan tud elmerülni!?
Aki ezt megmagyarázza, annak a megoldást is elmondom. ( Mivel lehetne megtömni egy ping pong labdát? Bármivel, de nincs egy olyan dolog sem, ami csak a víz közepéig meríti el a cuccot, és nem a legaljáig.) Furcsa dologo gondolkodni. :lol: :lol:

Kép

Mihu írta: Viszont szerintem a ping pong labda felhajtó erejének valamilyen szinten ki kellene könnyítenie az edényt.
Ha jól értelmezem, arra gondolsz, hogy a pingpong labdás víz megy fel? Ha igen, akkor :arrow:

Nálam meg pont fordítva jött ki az elmémben :lol: A pingpong labdás víz megy le. Mivel felhajtó erő miatt nyomná le a vízzel teli edényt, hogy felszínre jusson a labda. (A víz sűrűbb mint a pingpong labda (levegő)). Mint pl. a Balatonon a teniszlabdát nyomod le a vízbe, és érzed a kezedben hogy jönne már fel a teniszlabda a vízfelszínre. Balaton az nem mozog sehova. De ha mérleget veszünk figyelembe, akkor már látható a hatása.
A betongolyós/fémgolyós vízben a golyónak nincs felhajtó erőhatása, mert nehezebb a víznél, ergo lefelé megy a golyó. De mivel kivan kötve, ezért nem nyomja le a mérleget, tehát állna.

Tömören, a kulcs az egészben az anyagsűrűség sztem.

Levegő < Víz < Fém, beton
Tim írta:Pontosan. És mivel tudom mit akarsz kérdezni,elárulom hogy a kötél víz alatt is kötő,kétkomponensű ragasztóval van rögzítve. A fém golyó is,mivel univerzális a ragasztó.

Kép
KépKép
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2013.12.03. 09:48:47

gergo9 írta:
Viszont szerintem a ping pong labda felhajtó erejének valamilyen szinten ki kellene könnyítenie az edényt.
Akkor ezen logikán továbbmenve ha úszik egy labda egy vödör vízben úgy nehezebb mintha a labda a vízben lenne? :)
Hát ezt a példát nem igazán értem, megfogalmaznád máshogy légyszi? Mert nem igazán tudom elképzelni most magam elé, hogy mire gondoltál :D

Egyébként én arra gondoltam, hogy mivel a labda szeretne felfele törni, de rá van kötve a kötélre, így az valamilyen szinten húzza felfelé magával az edény alját, még akkor is, ha megmozdítani persze nem tudja, mert nincs akkora felhajtó ereje a levegővel telt labdának. Ez olyan, mint mikor egy héliumos lufira rákötsz egy tárgyat. Csak itt nem a levegő a közeg, hanem a víz. De pont a víz miatt van felhajtó erő, mert a labdában levegő van.
Kép
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.12.03. 08:46:16

Tim, honnan szeded ezeket a dolgokat? Hihetetlen. :lol: Komolyan kéne indítanod már egy blogot "Olyan dolgok, amelyeket egyébként soha az életben nem találnál meg a neten" címmel. :D

A példához inkább nem szólok hozzá, örülök, hogy túléltem ezt a pár évet gimnáziumban matekból meg fizikából. :mrgreen:
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2013.12.03. 00:20:58

Viszont szerintem a ping pong labda felhajtó erejének valamilyen szinten ki kellene könnyítenie az edényt.
Akkor ezen logikán továbbmenve ha úszik egy labda egy vödör vízben úgy nehezebb mintha a labda a vízben lenne? :)
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2013.12.02. 23:18:01

Na már most előre szólok, hogy nem érten az angol fizikus nyelvet, tehát eleve el se olvastam részletesen. Viszont a végeredményt értem :lol: :lol: De ebben meg nem vagyok biztos, hogy jó...

Az addig stimmel, hogy a két tartályban ugyan annyi víz van, mivel a két labda térfogata a befolyásoló tényező, a tömegük nem. Viszont szerintem a ping pong labda felhajtó erejének valamilyen szinten ki kellene könnyítenie az edényt. Tehát a ping pong labdás tartály nem azonos erővel terhelné lefelé a mérleg bal oldalát, mint a vasgolyós tartály a jobb oldalt. Aztán lehet, hogy én vagyok hülye, de most így ezen megakadtam :D
Kép
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2013.12.02. 23:05:08

Petr írta:
Kash írta:Nekem ami első ránézésre furcsának tűnik, hogy egy ping pong labda hogyan tud elmerülni!? Aki ezt megmagyarázza, annak a megoldást is elmondom. ( Mivel lehetne megtömni egy ping pong labdát? Bármivel, de nincs egy olyan dolog sem, ami csak a víz közepéig meríti el a cuccot, és nem a legaljáig.) Furcsa dologo gondolkodni. :lol: :lol:
Alulról fogja a kötél, és nem engedi fel.
Pontosan. És mivel tudom mit akarsz kérdezni,elárulom hogy a kötél víz alatt is kötő,kétkomponensű ragasztóval van rögzítve. A fém golyó is,mivel univerzális a ragasztó.
Kép
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2013.12.02. 22:57:23

Kash írta:Nekem ami első ránézésre furcsának tűnik, hogy egy ping pong labda hogyan tud elmerülni!? Aki ezt megmagyarázza, annak a megoldást is elmondom. ( Mivel lehetne megtömni egy ping pong labdát? Bármivel, de nincs egy olyan dolog sem, ami csak a víz közepéig meríti el a cuccot, és nem a legaljáig.) Furcsa dologo gondolkodni. :lol: :lol:
Alulról fogja a kötél, és nem engedi fel.
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2013.12.02. 22:48:07

Tim írta:Két napja küzdök hogy belinkeljek egy nyavalyás képet.. :roll:
Így tudtam csak megoldani:http://imageshack.us/photo/my-images/96/vwbj.jpg/

Szóval,a kérdés az,hogy merre fog billenni a mérleg. Nekem fogalmam sincs,de meggyőzhető vagyok :D
Nekem ami első ránézésre furcsának tűnik, hogy egy ping pong labda hogyan tud elmerülni!?
Aki ezt megmagyarázza, annak a megoldást is elmondom. ( Mivel lehetne megtömni egy ping pong labdát? Bármivel, de nincs egy olyan dolog sem, ami csak a víz közepéig meríti el a cuccot, és nem a legaljáig.) Furcsa dologo gondolkodni. :lol: :lol:
Kép
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2013.12.02. 22:44:21

visca el barca írta:
Tim írta:Két napja küzdök hogy belinkeljek egy nyavalyás képet.. :roll:
Így tudtam csak megoldani:http://imageshack.us/photo/my-images/96/vwbj.jpg/

Szóval,a kérdés az,hogy merre fog billenni a mérleg. Nekem fogalmam sincs,de meggyőzhető vagyok :D
ezt a microbikinis oldalon találtad? :lol: :-k
Látom a bikinik mély benyomást tettek rád :D Most viszont megosztok veletek egy linket,ami szintén egy nagyon tanulságos oldalra vezet:http://klyker.com/ Egyébként tényleg jó.
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.12.02. 22:36:05

Tim írta:Két napja küzdök hogy belinkeljek egy nyavalyás képet.. :roll:
Így tudtam csak megoldani:http://imageshack.us/photo/my-images/96/vwbj.jpg/

Szóval,a kérdés az,hogy merre fog billenni a mérleg. Nekem fogalmam sincs,de meggyőzhető vagyok :D
ezt a microbikinis oldalon találtad? :lol: :-k
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2013.12.02. 22:23:50

daffy írta:megoldás a linkben: link
Pfff..Leírva milyen egyszerűnek tűnik. :D A csajok bezzeg tudták,bár szerintem csak tippeltek.
Mindenesetre Agüero komának elkönyvelek egy talpas egyest. Bekarikázva. :D
Kép
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2013.12.02. 22:02:10

megoldás a linkben: link
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.12.02. 21:48:41

Tim írta:Két napja küzdök hogy belinkeljek egy nyavalyás képet.. :roll:
Így tudtam csak megoldani:http://imageshack.us/photo/my-images/96/vwbj.jpg/

Szóval,a kérdés az,hogy merre fog billenni a mérleg. Nekem fogalmam sincs,de meggyőzhető vagyok :D
Balra szerintem.
Vízben lényegtelen a tömegük, viszont ami megtartja a ping-pong labdát, annyival nagyobb a bal oldal tömege, így arra billen, szerintem. :mrgreen:
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2013.12.02. 21:32:57

Két napja küzdök hogy belinkeljek egy nyavalyás képet.. :roll:
Így tudtam csak megoldani:http://imageshack.us/photo/my-images/96/vwbj.jpg/

Szóval,a kérdés az,hogy merre fog billenni a mérleg. Nekem fogalmam sincs,de meggyőzhető vagyok :D
Kép
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2013.12.02. 08:06:33

Baze, ehhez csak gratulalni tudok........

http://index.hu/kulfold/2013/12/01/elob ... art_halni/" target="_blank
KépKép
csabooo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 789
Csatlakozott: 2008.10.19. 18:20:56
Tartózkodási hely: Székelyföld

2013.11.30. 14:59:31

Akinek van folos 10 perce, es turelme, az belekukkinthat ebbe a videoba.

Vannak meghato pillanatok...

http://azanyjat.hu/meghato-video-ilyene ... rtemberek/" target="_blank

Sajnos a mai focibol egyre jobban kezd kiveszni ez... :roll:
Barça,Barça,Baaarça!!!
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.11.28. 23:25:34

GT, tessék, a magyar médiák... akarom mondani sajtó egy újabb gyöngyszeme. :D
http://velvet.hu/blogok/gumicukor/2013/ ... _munkalya/" target="_blank
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.11.28. 19:43:53

sjd írta:Ehhez még annyit, hogy főoldalon ekézik a nyelvtannácikat, index2-re meg szokás szerint elütéssel tették ki az aktuális posztunkat. Bár legalább most értelmes mondatokat sikerült írniuk hozzá, az sem megy mindig...
És tényleg :lol:

De legalább "hirdetik" rendszeresen a blogotokat. :)
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.11.28. 19:39:08

Gareth Tello írta:...
Ehhez még annyit, hogy főoldalon ekézik a nyelvtannácikat, index2-re meg szokás szerint elütéssel tették ki az aktuális posztunkat. Bár legalább most értelmes mondatokat sikerült írniuk hozzá, az sem megy mindig...
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.11.28. 17:57:51

sjd írta:Igen, már olvastam is. :D
Amúgy pont jókor jött, mert a napokban kezdtem el azon gondolkodni, hogy tényleg helytelen-e kötőszóval kezdeni mondatot, mert újabban egyre gyakrabban kezdtem el ilyet csinálni. :D (Mellesleg a "hát" mióta kötőszó?)

Viszont ami még fúrja az oldalam, hogy szerintem a médiák nem azért baromság, mert eleve többesszám, hanem mert nincs értelme. A média eleve magában foglal minden sajtóterméket (médiumot), szóval egyszerűen csak értelmetlen többesszámban használni. Mennyivel kevesebb a média, mint a médiák? Olyat sem mondasz, hogy sajtók, nem azért, mert eleve többesszám, hanem mert nincs értelme. Abból ered szerintem az egész, hogy a médium helyett használják helytelenül a média kifejezést. Kíváncsi vagyok erről mi a véleményed. :D

Amúgy látszik, hogy az indexnél nagy most az arc, hogy őket csak ilyen Abu-Dzabi jellegű marhaságokkal fikázzák, de tényleg sok újságírójuknak alapvető problémája van a magyar nyelvvel vagy lusta átnézni egy cikket. Mondjuk ahogy látom, facebookon kapják is az oltásokat.
Ja, nem is értem ezeket. Mindenki tudja, hogy a hát szó főnév. :mrgreen:

(Amúgy az mekkora már, hogy Nádasdyt idézik a cikkben. :D Hozzá járok nyelvtudományra az egyetemen. :D Hatalmas figura az öreg egyébként, élmény az előadásait látogatni. Mellesleg most éppen az Isteni színjátékot fordítja, szóval elég sokoldalú. :D )

(Először azt olvastam a sajtók helyett, hogy sajtok, csodálkoztam is, hogy miről beszélsz. :mrgreen: )

Egyébként egyetértek azzal, amit írsz, írja is a cikk, hogy a média szó a magyar nyelvben egyes számban használatos, szóval nyugodtan lehetne azt is mondani, hogy médiák, csak jelentéstanilag logikátlan, ahogy mondod. :D A legegyszerűbb az, ha nem mondjuk, hogy médium, meg média, hanem a sajtótermék szót használjuk, amikor csak lehet. :lol:

Vannak szépséges megfogalmazásaik, az kétségtelen (mondjuk múltkor hangosan felröhögtem, amikor a szoftporhó kifejezést használták :lol: ), de van ennél sokkal lejjebb is, gondoljunk csak a Sporthíradóra. :D Ha éppen rossz kedvemben vagyok és fel akarom valamivel vidítani magam, csak rámegyek az említett oldalra, rákattintok egy random cikkre, és elolvasom - 90%, hogy találok benne legalább egy olyan hibát, ami feldobja a napomat. :mrgreen:
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.11.28. 17:25:24

Gareth Tello írta:Sjd, ezt a cikket mintha nekünk írták volna. :mrgreen:
http://index.hu/tudomany/2013/11/28/a_l" target="_blank ... -dzabiban/
Igen, már olvastam is. :D
Amúgy pont jókor jött, mert a napokban kezdtem el azon gondolkodni, hogy tényleg helytelen-e kötőszóval kezdeni mondatot, mert újabban egyre gyakrabban kezdtem el ilyet csinálni. :D (Mellesleg a "hát" mióta kötőszó?)

Viszont ami még fúrja az oldalam, hogy szerintem a médiák nem azért baromság, mert eleve többesszám, hanem mert nincs értelme. A média eleve magában foglal minden sajtóterméket (médiumot), szóval egyszerűen csak értelmetlen többesszámban használni. Mennyivel kevesebb a média, mint a médiák? Olyat sem mondasz, hogy sajtók, nem azért, mert eleve többesszám, hanem mert nincs értelme. Abból ered szerintem az egész, hogy a médium helyett használják helytelenül a média kifejezést. Kíváncsi vagyok erről mi a véleményed. :D

Amúgy látszik, hogy az indexnél nagy most az arc, hogy őket csak ilyen Abu-Dzabi jellegű marhaságokkal fikázzák, de tényleg sok újságírójuknak alapvető problémája van a magyar nyelvvel vagy lusta átnézni egy cikket. Mondjuk ahogy látom, facebookon kapják is az oltásokat.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.11.28. 17:07:00

Sjd, ezt a cikket mintha nekünk írták volna. :mrgreen:
http://index.hu/tudomany/2013/11/28/a_l ... -dzabiban/" target="_blank
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2013.11.28. 14:35:31

KépKép
Válasz küldése