Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2010.12.21. 16:15:38

Na, ezt mondom. Egy óra eltérés javamra :P
"And my heart will leave you never."
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2010.12.21. 16:13:45

Khm...

Nézz be az Eto'o topicba :lol:
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2010.12.21. 16:09:15

Khm...
Nézz be a nemzetközi lanbdarúgás topicba...
"And my heart will leave you never."
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2010.12.21. 16:08:09

Hmm...

Arról, h Eto'o lett ismét Afrika aranylabdása, rajtam kívül senki nem emlékezett meg :roll:
Bezzeg az Henry és társai-féle produktumra azonnal rárabol a társaság :evil:
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2010.12.21. 13:57:32

Valamelyik nagyobb torrent oldalon próbáld meg :wink:
"And my heart will leave you never."
Avatar
gygerike
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1008
Csatlakozott: 2009.08.12. 21:21:41
Tartózkodási hely: Acapulco

2010.12.21. 13:52:26

detabarca írta:
gygerike írta:Nem tudja valaki honnan lehet letölteni a hétvégi Afrojack mixet? Googléban már kerestem , de nem jártam sikerel csak nikoláét találtam meg. Előre is köszi a segítséget (Fontos lenne)
2 tippem is lett volna, de nem jártam sikerrel. Lehet, hogy még túl friss :)
Azért köszönöm:)
Visca El Barca
Kép
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2010.12.21. 13:48:53

Kalap1988 írta:Az anyagi háttér része benne van, bár, ha mindenki csak úgy nevelne gyereket, hogy a kocsi, lakás, munka trió meg van együtt, akkor még ennyi gyerek sem lenne. Valami anyagi háttér kell, de minden nem, ez szerintem túlzás, mert a mai világban elég nagy képtelenség. Egyébként is az ember attól is ember, mert megdolgozott, azért amije van... Persze nem nulláról kell elindítani a gyereket, de mindent sem lehet, mert abból még jó nem sült ki.
Elismerem hogy túlzok de nem csak ezekért nem szeretném ha a gyerekem ilyen világban nőne fel. Hanem mert kitudja, lehet hogy mire nekem lesz gyerekem addigra nem lesz elegendő víz és élelem és emiatt kitör egy újabb háború csak ne keljen annyi éhező szájat etetni a gazdagoknak...
De mondom. Még rengeteg időm van ezen gondolkodni. Egyenlőre csak tanulni szeretnék és elmenni erre a játékvezetői tanfolyamra :D:D
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.12.21. 12:03:48

MessiFan írta:
Kalap1988 írta: Megértem, mert valóban szenny világban élünk, de azért két ellenérvet mondanék, hogy elgondolkodj picit: 1. A nyugati világ egyik legnagyobb baja a demográfiai válság, kihalunk és az iszlám, illetve más vallású népek hódítanak. Tehát épp azért szenny részben a világ, mert devianciákra és gyermektelenségre tanít minket. Legalábbis próbál...
2. A szennyvilágon csak mi emberek változtathatunk és ehhez sok jó emberre van szükség. Megelőlegezem, hogy te jó embert nevelnél :) Jézusnak is csak 12 tanítványa volt a római világbirodalommal szemben, mégis a kereszténység ma is él, míg Róma eltűnt... Kicsit szentbeszédnek hangzik,de ha átgondolod nagyon is racionális.
Én úgy gondolom hogy csak akkor terveznék gyereket is ha már biztos anyagi háttérrel rendelkezem és biztosítani tudom a gyerekemnek azt, hogy felnőtt korára legyen lakása, autója, munkája stb. És úgy felnevelni hogy sohase tegyen olyat amit nem gondolt át legalább 2x, érdeklődni azoktól akik már megcsinálták stb.
Még előttem az élet úgyhogy van időm gondolkodni ezeken :)
Az anyagi háttér része benne van, bár, ha mindenki csak úgy nevelne gyereket, hogy a kocsi, lakás, munka trió meg van együtt, akkor még ennyi gyerek sem lenne. Valami anyagi háttér kell, de minden nem, ez szerintem túlzás, mert a mai világban elég nagy képtelenség. Egyébként is az ember attól is ember, mert megdolgozott, azért amije van... Persze nem nulláról kell elindítani a gyereket, de mindent sem lehet, mert abból még jó nem sült ki.
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2010.12.21. 12:00:54

Bob_Marley írta:Ha ma már volt egy kis logikai feladvány, én is találtam egyet, aki akar picit logikázzon matekozzon rajta:

Egy férfi elindul az irodájába, de ahhoz, hogy be is jusson oda, egy kóddal kell kinyitnia az ajtót. A fazon azonban sajnos elfelejtette az 5 számból álló kulcsot.

De van 5 ötlete, ami alapján meg lehet azt fejteni:

1) az 5. és 3. szám együtt 14

2) 4. szám = 2. szám + 1

3) 1. szám = 2. szám duplája - 1

4) a 2. és 3. szám együtt 10

5) az öt szám együtt 30

Mi a kód? :lol:
a számok a következők:
7 ; 4 ; 6 ; 5 ; 8
Még megoldás is van: http://img524.imageshack.us/img524/3068/megolds.jpg
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára MessiFan 2010.12.21. 12:18:33-kor.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2010.12.21. 11:37:56

Ha ma már volt egy kis logikai feladvány, én is találtam egyet, aki akar picit logikázzon matekozzon rajta:

Egy férfi elindul az irodájába, de ahhoz, hogy be is jusson oda, egy kóddal kell kinyitnia az ajtót. A fazon azonban sajnos elfelejtette az 5 számból álló kulcsot.

De van 5 ötlete, ami alapján meg lehet azt fejteni:

1) az 5. és 3. szám együtt 14

2) 4. szám = 2. szám + 1

3) 1. szám = 2. szám duplája - 1

4) a 2. és 3. szám együtt 10

5) az öt szám együtt 30

Mi a kód? :lol:
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2010.12.21. 11:33:13

Kalap1988 írta: Megértem, mert valóban szenny világban élünk, de azért két ellenérvet mondanék, hogy elgondolkodj picit: 1. A nyugati világ egyik legnagyobb baja a demográfiai válság, kihalunk és az iszlám, illetve más vallású népek hódítanak. Tehát épp azért szenny részben a világ, mert devianciákra és gyermektelenségre tanít minket. Legalábbis próbál...
2. A szennyvilágon csak mi emberek változtathatunk és ehhez sok jó emberre van szükség. Megelőlegezem, hogy te jó embert nevelnél :) Jézusnak is csak 12 tanítványa volt a római világbirodalommal szemben, mégis a kereszténység ma is él, míg Róma eltűnt... Kicsit szentbeszédnek hangzik,de ha átgondolod nagyon is racionális.
Én úgy gondolom hogy csak akkor terveznék gyereket is ha már biztos anyagi háttérrel rendelkezem és biztosítani tudom a gyerekemnek azt, hogy felnőtt korára legyen lakása, autója, munkája stb. És úgy felnevelni hogy sohase tegyen olyat amit nem gondolt át legalább 2x, érdeklődni azoktól akik már megcsinálták stb.
Még előttem az élet úgyhogy van időm gondolkodni ezeken :)
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.12.21. 11:27:48

MessiFan írta:
Bob_Marley írta: Messifan meg írta nem akar gyereket……ez persze mindenkinek a saját döntése, de remélem ezt csak azért írtad, mert még fiatal vagy, mert hidd el annál szebb nincs ha lesz egy kis lurkód!Mi már gondolkozunk rajta erősen, mert én szeretnék egy porontyot, de 2 külön országból ez picit még nehézkes, de majd úgyis jönnek az ünnepek….aztán :lol:
Én nem azért nem akarok gyereket mert nem szeretnék felnevelni, hanem mert nem akarom hogy ilyen szenny világban éljen. Már én is elég rossz jövő elé nézek hát még majd az én gyerekem.
De még bármi közbejöhet. :)
Megértem, mert valóban szenny világban élünk, de azért két ellenérvet mondanék, hogy elgondolkodj picit: 1. A nyugati világ egyik legnagyobb baja a demográfiai válság, kihalunk és az iszlám, illetve más vallású népek hódítanak. Tehát épp azért szenny részben a világ, mert devianciákra és gyermektelenségre tanít minket. Legalábbis próbál...
2. A szennyvilágon csak mi emberek változtathatunk és ehhez sok jó emberre van szükség. Megelőlegezem, hogy te jó embert nevelnél :) Jézusnak is csak 12 tanítványa volt a római világbirodalommal szemben, mégis a kereszténység ma is él, míg Róma eltűnt... Kicsit szentbeszédnek hangzik,de ha átgondolod nagyon is racionális.
Avatar
detabarca
Capitá del Barça
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2009.05.03. 11:29:44
Tartózkodási hely: Budapest, IV.ker.

2010.12.21. 11:18:42

gygerike írta:Nem tudja valaki honnan lehet letölteni a hétvégi Afrojack mixet? Googléban már kerestem , de nem jártam sikerel csak nikoláét találtam meg. Előre is köszi a segítséget (Fontos lenne)
2 tippem is lett volna, de nem jártam sikerrel. Lehet, hogy még túl friss :)
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

"A sportok királya a labdarúgás, a Barcelona meg a labdarúgás királya!"
(Johan Cruyff)
Avatar
gygerike
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1008
Csatlakozott: 2009.08.12. 21:21:41
Tartózkodási hely: Acapulco

2010.12.21. 10:46:58

Nem tudja valaki honnan lehet letölteni a hétvégi Afrojack mixet? Googléban már kerestem , de nem jártam sikerel csak nikoláét találtam meg. Előre is köszi a segítséget (Fontos lenne)
Visca El Barca
Kép
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2010.12.21. 10:39:01

Bob_Marley írta: Messifan meg írta nem akar gyereket……ez persze mindenkinek a saját döntése, de remélem ezt csak azért írtad, mert még fiatal vagy, mert hidd el annál szebb nincs ha lesz egy kis lurkód!Mi már gondolkozunk rajta erősen, mert én szeretnék egy porontyot, de 2 külön országból ez picit még nehézkes, de majd úgyis jönnek az ünnepek….aztán :lol:
Én nem azért nem akarok gyereket mert nem szeretnék felnevelni, hanem mert nem akarom hogy ilyen szenny világban éljen. Már én is elég rossz jövő elé nézek hát még majd az én gyerekem.
De még bármi közbejöhet. :)
Avatar
detabarca
Capitá del Barça
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2009.05.03. 11:29:44
Tartózkodási hely: Budapest, IV.ker.

2010.12.21. 09:51:07

Lionel85 írta:Hohohóóóó

[img].....
Fúúj, gusztustalan.......az a sok ruha rajtuk :D
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

"A sportok királya a labdarúgás, a Barcelona meg a labdarúgás királya!"
(Johan Cruyff)
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.12.21. 09:37:39

Hohohóóóó

Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2010.12.21. 08:10:12

Kalap én szurkolok neked, jó látni azokat a fiatalokat akik eltökélten és céltudatosan készülnek az életre!

Edzőihez kell mindenféle license is pluszban nem (ebből kapja Mezey és bandája a zsetont….), Amúgy messideco ha jól tudom (édesapám erélyi születésű) Temesváron van a testnevelési egyetem vagy főiskola, ahol biztos, hogy lehet ilyet elvégezni!De lehet rosszul tudom, nem vagyok annyira jártas Erdélyben, de szerintem nem csak Bukarestben lehet ilyen szakot találni!
Messifan meg írta nem akar gyereket……ez persze mindenkinek a saját döntése, de remélem ezt csak azért írtad, mert még fiatal vagy, mert hidd el annál szebb nincs ha lesz egy kis lurkód!Mi már gondolkozunk rajta erősen, mert én szeretnék egy porontyot, de 2 külön országból ez picit még nehézkes, de majd úgyis jönnek az ünnepek….aztán :lol:

Meg azt is írta valaki, hogy nem tudja mik a hiányszakmák, s nem tájékoztat az iskola, ez igaz, de utána lehet járni, s ajánlom, hogy állásbörzékre el lehet látogatni, mert nem csak pályakezdőket látnak szívesen, s meg lehet ismerni mik az elvárások, s lehet építgetni a jövőt!
Bár azért azt látni kell, hogy tényleg hihetetlen milyen lehetőségek vannak manapság! Sajnos nem nagyon lehet válogatni a munkák között, mert leépítés van mindenhol!Nővérem KPMG-nél dolgozik (Rosell óta többen is ismerhetik itt is a céget), s hát rabszolgatartó multi, én mondjuk állami cégnél dolgozok logisztikai vezetőként, s legalább a munkaidő fix, de hülyéből itt is annyi van :lol: , de nem nagyon tudok én se ő se váltani!Feleségem kint van Franciaországban, s igaz tanulom a francia nyelvet, de hát spanyol angol után, nehézkes ez a zsézgetés, s hát a franciáknál talán még kevesebb lehetőségem lenne elhelyezkedni, mivel nem nagyon szeretik a külföldieket!Szóval nehéz a popszakma……
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2010.12.20. 22:38:21

Perrero írta:és ha mégsem színészkedett :?:
Erre én is gondoltam. :D
Vannak olyan rúgások amik fájnak de hamar elmúlnak. Én olyan eseteknél adnék sárgát amikor "elszállnak" egymás mellett és úgy hempereg a földön.
Egyébként én úgy gondolom hogy ha valaki nagyon szörnyet akar halni akkor menjen ki a pályáról 5 percre akár színészkedett akár nem :D
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2010.12.20. 22:27:34

Victor_Valdes írta:Főiskolát nem tervezek, inkább dolgoznék, ha találnék majd valami munkát, de hát az még nagyon messze van nekem. :)
Hát ezzel én is így voltam aztán most inkább azt mondom, hogy amíg tudsz mindeképp járjál suliba.
Én itthon vagyok fél éve és pénz helyett csak fszt adtak eddig a kezembe (még a rokonok is). Szóval nem olyan könnyű az a munkaszerzés (főleg itt "tanyán").
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2010.12.20. 22:27:04

Holnap felhívom a telefonszámot és majd megosztom veletek amit megtudtam.
Remélem nem lesz sok jelentkező :twisted:
Puyol05
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1376
Csatlakozott: 2008.08.01. 20:37:32
Tartózkodási hely: Kecskemét/Freising

2010.12.20. 22:21:41

csababarca írta:
Fernando írta:Nah gyerekek, belevágtam. Edző leszek. :lol: Elhatároztam. Sima OKJ-s edzői tanfolyam, de ha elvégzem már lenne helyen itt ahol lakom, egy kis serdülő csapat mellett. :D Most eléggé motivált vagyok.
Írnál egy pü-t,hogy mi kell hozzá? mert engem is foglalkoztat a téma. illetve,hogy milyen néven,hol van a képzés,megy egyéb infókat.
Én is kérnék egy pü-t Fernando, ha lehetséges. Régebben én is nézegettem az MLS honlapját, és akkor engem is nagyon érdekelt a téma, csak ugye ahogy szokott, valami mindig közbejön...
Üdv: Laci
I can't do this all on my own. I know, I'm no Superman!!
Koorpiklaani - Tequila
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2010.12.20. 22:21:22

csababarca írta:
Fernando írta:Nah gyerekek, belevágtam. Edző leszek. :lol: Elhatároztam. Sima OKJ-s edzői tanfolyam, de ha elvégzem már lenne helyen itt ahol lakom, egy kis serdülő csapat mellett. :D Most eléggé motivált vagyok.
Írnál egy pü-t,hogy mi kell hozzá? mert engem is foglalkoztat a téma. illetve,hogy milyen néven,hol van a képzés,megy egyéb infókat.
Nekem is tudnál egyet küldeni?
(Mindig is ki akartam próbálni az FM-et élőben) :D
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.12.20. 22:03:22

socio66 írta:Kalap,tök jó dolgokat írsz,engem is ez a vonal érdekel,csak még nem tudtam magamban konkretizálni a dolgokat.
meg az újságírás,politizálás mind olyan dolgoknak tűnnek,amikhez protekció,vagy minimum 'jó hosszú nyelv' szükséges.
nagyon nem szeretnék diplomával munkanélküli lenni,olyan már volt a családban sajnos,nem kell több.
egyébként én így középsuli végzős év előtt állva baromira nem érzem magam tájékoztatva a lehetőségekről,a jelenlegi hiányszakmákról,stb.
sokkal több orientációs óra,meg hasonlók kellenének,hogy tudják a fiatalok hova érdemes menni,mivel nem lesznek a diploma után pályakezdő munkanélküliek..
Igen, sajnos sok esetben így van, viszont, ha az én példámat nézzük, akkor inkább megpróbálok felfutni suli alatt egy olyan lapnál, ahol szívesen ( szociális munkában) dolgozom és azt írom, amit szeretnék ( persze a szerkesztési elvekhez igazítva, de olyat nem vállalok el- és szerencsére nincs is a lapban- amit nem szívesen csinálok) és aztán, ha jól csinálom, akkor később is lesz lehetőségem úgy mond válogatni. Én ebben bízom, illetve az átmeneti időkre semmilyen munkát sem vetek meg. Elfogom végezni a pedagógiai modulokat is, hogy mellékállásban taníthassak, ha épp ilyesmi gondom van. Az újságíráshoz nekem eddig semmiféle protekció nem kellett szerencsére. A politizálás: Ezért is írtam a helyi szintet maximumnak. Tudom én is, hogy mi kell az országos szinthez... Főképp tudom, mert belülről nézem. Helyi szinten viszont egy 3200 fős településen, ahol én lakom, és rajtunk kívül nincsenek pártok, teljesen más, külön világ. Semmilyen protekció nem szükséges. Ráadásul én abban is hiszek már régóta, hogy az ország problémáját alulról lehet megoldani ( nem mindent persze).
Válasz küldése