Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2019.04.04. 12:53:40

Itt az IT szektorban elég az angol. Meg nagyobb városokban az ügyintézéshez is, a hivatalokban egész jól beszélnek angolul az ott dolgozók. De azért nem hátrány persze a Hochdeutsch.

Érdekes népség ez itt egyébként, mert bár a hivatalos nyelv a német, a mindennapi kommunikációban mégsem az irodalmi németet (Hochdeutsch) használják. Egyébként ez a német nyelv olyan, hogy Németországban és Ausztriában is többféle német dialektus van érvényben. Itt Svájcban ezt inkább egy külön nyelvnek mondanám. Suliban a Hochdeutschot tanulják, könyvek, újság minden így van leírva, viszont ezt a kialakult Schweizerdeutschot beszélik. Ha megkérem őket rá, mert egy mukkot nem értek, hogy váltsanak át, azonnal átváltanak.

De amúgy egy Hochdeutsch simán elég mindenre, a hivatalokban többnyire ez a nyelv, úgyhogy svájci német nélkül is simán el lehet intézni mindent. Ez inkább ilyen saját nyelvük nekik, merthogy totális ellentettjük a németeknek :D

Akit érdekel amúgy bővebben az itteni élet, tartózkodási és munkavállalási engedély stb.. azt írjon nyugodtan, szívesen leírom, mert az első fél év kb káosz, ha az ember vakon jön ki ide.
Veidt_madridista írta:No offense, de ha a megfelelő szakmát tanulod ki, akkor nem nettó 120 ezer lesz a kezdőfizetésed... ha meg mégis azt választod, akkor nyilván tisztában vagy vele, hogy mennyit fogsz keresni. Ami engem érdekelt volna a középsuli után, humános dolgok, az nem fizetett volna, így inkább elmentem műszaki pályára. Mondjuk utálom is, de egyszer majd jó lesz. Mellesleg nem is kell ahhoz diploma, hogy jól keress. Elég egy villanyszerelő OKJ, plusz néhány specializációs szakvizsga, de azokat már munka közben csinálod majd.
Szintén no offense, de ha mindenki így gondolkodna, akkor 10 év múlva nem lenne pedagógus, ápoló vagy orvos az országban. Na, az milyen mókás lenne.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.04.04. 12:37:59

Veidt_madridista írta:No offense, de ha a megfelelő szakmát tanulod ki, akkor nem nettó 120 ezer lesz a kezdőfizetésed... ha meg mégis azt választod, akkor nyilván tisztában vagy vele, hogy mennyit fogsz keresni. Ami engem érdekelt volna a középsuli után, humános dolgok, az nem fizetett volna, így inkább elmentem műszaki pályára. Mondjuk utálom is, de egyszer majd jó lesz. Mellesleg nem is kell ahhoz diploma, hogy jól keress. Elég egy villanyszerelő OKJ, plusz néhány specializációs szakvizsga, de azokat már munka közben csinálod majd.
Ezt a legkönnyebb mondani.
De mi van akkor ha mindenki így dönt? Amihez elég közel vagyunk egyébként.
Az, hogy 10%os hiány van, törvényileg előírt munkaidőt nem tartják be a munkaadók pótolva ezáltal az emberhiányt.
És ez csak nőni fog az én szférámban.-> összeomlik az oktatás előbb utóbb.

Marha unalmas ezt hallgatni egyébként és nagyon rossz érv.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2019.04.04. 12:33:59

No offense, de ha a megfelelő szakmát tanulod ki, akkor nem nettó 120 ezer lesz a kezdőfizetésed... ha meg mégis azt választod, akkor nyilván tisztában vagy vele, hogy mennyit fogsz keresni. Ami engem érdekelt volna a középsuli után, humános dolgok, az nem fizetett volna, így inkább elmentem műszaki pályára. Mondjuk utálom is, de egyszer majd jó lesz. Mellesleg nem is kell ahhoz diploma, hogy jól keress. Elég egy villanyszerelő OKJ, plusz néhány specializációs szakvizsga, de azokat már munka közben csinálod majd.
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.04.04. 12:31:29

geridoss írta:Egyébként "nyugaton" (gondolok itt Svájcra meg Németországra, mert ezekről van tapasztalatom) egyáltalán nem divat az, hogy valaki saját házat vagy lakást vegyen. És egyáltalán nem számít gáznak, hogy albérletben éli le valaki az életét. Az ingatlanárak brutálisan magasak, viszont az albérlet az nevetségesen olcsó a fizetéshez képest. Meg sem érzi egy háztartás az albérleti árat. Úgy van belőve, sőt, csak olyannak adnak ki lakást, akinek a fizetése fedezni képes 3 havi lakbért (ez simán reális itt).

A legtöbb lakás itt ingatlanirodák tulajdonában áll, elenyésző a magántulajdonban lévő ingatlanok száma.
Baromira nem reális, legalábbis nem az egész országra.
BPn is 120ezer egy lakás nem a gettó területeken, azért látva azt a mediános cikket, 360ezer nettót kevesen keresnek.
Pláne a közszférában (hivatalok, eü, oktatás)
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2019.04.04. 12:19:44

davi10 írta:...
Nekem a némettanárom és az ismerősök is azt mondták,hogy a svájci német,az nem is német szinte,olyan gusztustalanul beszélik.
infóban akár az angol is elég lehet a munkához,ha jól kifogod.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6664
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.04.04. 12:16:54

Én most diplomáztam, és mivel államin voltam, a suliban eltöltött időt le kell melóznom itthon, különben fizethetem vissza a tandíjat (bár gondolom ezt is ki lehet valahogy okoskodni).
Azután viszont nekem is külföld a cél, bár itthon se lennéne gondjaim, a lent említett átlagnál szinte biztos, hogy többet kereshetnék. De egy lakásnyit szeretnék összeszedni, mielőtt hazaköltözök, ahogy hallom ismerősöktől a kint dolgozó informatikusok fizujait, nem tűnik lehetetlen küldetésnek.
Viszont Svájccal szemezgetek már régóta, a gond az, hogy 0 német nyelvtudásom van. Angolból szerintem megvagyok, meg ha kell spanyolul is szerintem el tudnék makogni. Ez mennyire elég ott? :D
Alsóhangon is 2 év múlva lépném meg ezt, szóval addig még akár bele is férne egy intenzív német nyelvtanfolyam, amin ugyanúgy gondolkoztam már.
Viszont nem lakatosként dolgoznék, azért kérdezem, mert nem ritka, hogy egy infós cégnél mindenki angolul beszél (haverom is magyar infós cégnél melózik és tele vannak ukránokkal akik egy szót nem tudnak magyarul).
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2019.04.04. 12:11:52

geridoss írta:Egyébként "nyugaton" (gondolok itt Svájcra meg Németországra, mert ezekről van tapasztalatom) egyáltalán nem divat az, hogy valaki saját házat vagy lakást vegyen. És egyáltalán nem számít gáznak, hogy albérletben éli le valaki az életét. Az ingatlanárak brutálisan magasak, viszont az albérlet az nevetségesen olcsó a fizetéshez képest. Meg sem érzi egy háztartás az albérleti árat. Úgy van belőve, sőt, csak olyannak adnak ki lakást, akinek a fizetése fedezni képes 3 havi lakbért (ez simán reális itt).

A legtöbb lakás itt ingatlanirodák tulajdonában áll, elenyésző a magántulajdonban lévő ingatlanok száma.
Plusz én úgy vettem észre,hogy a nyugati felfogás sokkal magasabb fokú mobilitást tesz lehetővé. Értsd: nincs fix lakásuk és hajlandóak egy munkáért költözni. nem a fix lakás környékén keresik a munkát.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2019.04.04. 11:51:19

Egyébként "nyugaton" (gondolok itt Svájcra meg Németországra, mert ezekről van tapasztalatom) egyáltalán nem divat az, hogy valaki saját házat vagy lakást vegyen. És egyáltalán nem számít gáznak, hogy albérletben éli le valaki az életét. Az ingatlanárak brutálisan magasak, viszont az albérlet az nevetségesen olcsó a fizetéshez képest. Meg sem érzi egy háztartás az albérleti árat. Úgy van belőve, sőt, csak olyannak adnak ki lakást, akinek a fizetése fedezni képes 3 havi lakbért (ez simán reális itt).

A legtöbb lakás itt ingatlanirodák tulajdonában áll, elenyésző a magántulajdonban lévő ingatlanok száma.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.04.04. 11:43:20

Recrea véleményét adom a jóléti kiadások kérdésben.
Mondjuk én ilyen szinten bele sem gondoltam miért ennyire rossz pl a nyugdijasok ingyen utazása. Nekem az szúrt szemet hogy korlátlanul, minden ok élkül buszoznak, mert unatkoznak. Nálunk BPtől 45kmre nem egy ilyet ismerek, akik napi egyszer oda-vissza buszoznak BPre meg haza, csak úgy. Nyilván azokkal a buszokkal amiken a diákok járnak reggel az egyetemekre, középsuliba, hogy még véletlen se lehessen olyannak leülni aki okkal buszozik.
Nonszensz.

Nekem is az elköltözés a legnagyobb problémám, pedig szerintem egy jó átlagos családunk van. De a 140ezres nettómmal nem nagyon tudok lépni. Kuporgatom a nyáron extra külföldi munkával szerzett pénzeket, hogy egyszer hátha.
Albérlet felejtős, 80 az alja itt egy lakásnak, az az én fizum jelentős része. Pénzkidobás lenne. Főleg ez a 80as a fél évente egyszer felbukkanó lehetőség, az átlag inkább 100ezer egy lakásért.

Most legalább gyűlik egy önerőre, akkor már inkább hitelbe fizetem majd ezt az összeget.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2019.04.04. 11:20:15

Leendő apósom Pápától 23km-re lakik egy faluban. Úgy adódott,hogy a győri Audiban a sztrájk idején kezdett és hiába nem sztrájkolt,hanem betanult,kirúgták őket. Most munkát keres. Pápán 160.000 nettó a teteje és alig van lehetőség. Értsd 3-4. Túlórával,műszakpótlékkal,szombattal meglehet a 200e is. De azt hova törölje az ember?
Az albérlet 100+ még a garzon is a nagyobb városokban( BP-Győr-Móvár),a közlekedés horror. 18.800ft a buszbérlet a faluból Pápára. Ismétlem,23km.
Diétázom. Örültem mikor kb 2 éve levitték a csirkemell áfáját. 1000ft volt kilója. Most ismét 1600,mint korábban. A paradicsom az intersparban 800ft.
Minden ruhámat kint,kintről veszem. Hasonlítsuk össze a Hervist. Kint under armour pólót vettem Oberwart-ban 5 euróért. Ez Szombathelytól 2 köpésre van. Itthon az akcióban is 7990 volt múlt héten a 8990 helyett. Reebok cipőt vásároltam Parndorfban 22 euróért 80 helyett. Ez akció,az itthoni nem az.
Nálunk fél Mosonmagyróvár kint dolgozik. Hogy miért? Mert lakatosként Bécsben 2200 a nettód. Ugyan 120.000ft elmegy benzinre,ha egyedül mész ki és még napi 2x1 órád is,de mégis látszik,hogy megéri.
Tiroli hotel takarítás 1500 euró. 6 nap,[auto_cenzúra] a munka. De szállást adnak,kaját adnak.
Burgenlandi mezgaz munka 1200-1400 euró. Kocsival havi 80.000ből megvan egyedül is.
Ehhez képest húgom logopédus lesz jövőre. Kitűnővel végzi az egyetemet. 120 nettóval mehet dolgozni.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.04.04. 11:10:11

Akkor élnének a mi gyerekeink egy jobb országban, ha drasztikusan csökkentené valamelyik kormány a jóléti kiadásokat, és a gazdasági kiadásokra költené. Tehát nem lenne ingyen utazás a nyugdíjasoknak, nincs ingyen oktatás, ingyen tankönyv, ingyen étkezés, nincs pénz osztogatás a munkanélkülieknek, stb. Nem is lennének megválasztva a következő ciklusra :D ezért nem lépik meg. Eljön ide az EU-s nyugdíjas és ingyen utazik (!) :D tessék?

Anno Bokros meg Surányi meglépték ezt, meg is buktak szépen, mert a birka magyar társadalom csak addig lát, h adott pillanatban neki mi jó, mi olcsó, mi van ingyen. Meg lehet nézni az ő karrierjüket, nem a fakopáncs Kft-nél könyvelők, hanem magyar és európai szervek vezetői és döntéshozói. Tehát nem a hülye kategóriák, de ez nem kellett nekünk.

Lehet mondani, h lopnak, de az elenyésző összeg ahhoz képest, amennyi elszórnak jóléti kiadásokra. Korrupció mindig is volt, csak nem volt ennyire feltűnő mint most, mert nem egy emberre lett ráhúzva és nem volt az arcunkba tolva a média 0-24-ben, mondjuk 15-20 éve. Tény, lehetne kevesebbet is lopni, de nek ez az elsődleges probléma.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2019.04.04. 09:27:19

Hát, nem értek egyet veled. Egerben pl. nem igazán van más választásod. Elmész Bosch vagy ZF-hez szalagmunkásnak 160 ezerért (túlórával megvan az 180 is). Valljuk be, az nem egy mesés karrier. Persze lehet vállalkozóvá válni, de az nem mindenkinek való.

Én diplomával, 2 szakmai nyelvvizsgával Egerben egy 4 csillagos hotelben kerestem netto 110 ezer Ft-ot. Az enyém volt ott a legjobb fizetés. Ez 3 éve volt. 6 hónap után eljöttem, mert szüleimnél laktam, de 0 esélyem volt elköltözni.

És Eger még a régió egyik legfejlettebb területe. Aki 16-20 (igen, húsz!) órákat dolgozik egy nap, akár vendéglátásban, akár máshol, az viszonylag jó pénzt keres. De kérdem én, megéri tönkretenni magát az embernek fiatalon? Hát nekem nem érte meg.

Most lehet számolgatni, hogy pl Borsodban, vagy Szabolcsban milyen fizetések vannak, pláne az elmaradottabb részeken.

Az meg, hogy egymás után zárnak be a hazai gyárak (gondolok itt a curkorgyárakra, cementgyárakra), az maga a tragédia. Importáljuk a paprikát Kínából, mikor a hazainak párja nincs a világon (ennek híre is ment, úgyhogy kb a termelés nagy részét exportáljuk). Ez csak egy példa. Ezret lehetne írni.

Itt az igazi svájciak (tehát nem azok, akik azért jöttek ide évekkel ezelőtt, hogy pénzt keressenek, majd hazamennek és élnek vígan) nem vásárolnak külföldön, de még külföldi termékeket sem nagyon, pl van olyan üzlet (nem kis bolt, hanem nagy üzletlánc), ahol nincsenek Fanta, Sprite termékek, hanem saját kólájuk van, és nem rosszabb, mint a Coca termékek.

Svájcról mondják, hogy rohadt drága. De pont ezt tudom én is mondani, mint Nero. Mihez képest drága? Voltam moziban, jóval kevesebb volt, mint a minimálbéres órabérem. Otthon 1600 Ft körül van egy mozijegy. A minimálbér ettől kicsit messzebb.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2019.04.04. 00:05:06

Csak az a baj, hogy az ország lemaradását eredményező problémák nem tegnap vagy három hete születtek meg, hanem évtizeddel, évtizedekkel ezelőtt. De akár az iparosodás koráig is visszamehetünk. A Nyugathoz képesti jelentős technológiai-gazdasági-politikai-szellemi lemaradást, ami mindig is létezett, és a második világháború után csak még jobban fokozódott, nem lehet semmissé tenni néhány tollvonással. Pláne a globalizmusban, ami a nálad kevésbé fejlett országok kizsákmányolását jelenti. Nem kell nagy koponyának lenni ahhoz, hogy lássa az ember a megoldást, leírták már rengetegen. Ez első körben a KKV-k jelentette szűk keresztmetszet rendberakását és egy brutális mértékű oktatási-egészségügyi beruházássorozatot jelentene, de mivel mindkettő (mindhárom) nagyon kényes téma, a kormány érthető módon próbálja a lehető legtovább húzni a dolgot. Ugyan miért kockáztatnák az elsöprő népszerűségeket pl. a minimálbér csökkentésével? Pláne a mai politikai helyzetben (nem csak lokális szinten értve). A dühítő csak az, hogy itt az EU, kb. bármire adnak pénzt, és mégsem... bár mindent egybevetve úgy gondolom, hogy aki tényleg boldogulni akar, és magas színvonalon élni, annak itthon is összejöhet anélkül, hogy különösebben vért kellene izzadnia. Ennél sokkal marginálisabb problémának látom a globális idiotizmust, bal- és jobboldalról egyaránt, ami éppen a földdel teszi egyenlővé a szép, új világról szőtt álmainkat.
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.04.03. 23:58:52

Ugyanezt akartam mondani, hogy az egyik legnagyobb miszkoncepció a Nyugattal kapcsolatban hogy itt minden “sokkal drágább”

Itt Angliában fél óra alatt megkeresem a napi kajámnak az árát, pedig ilyen edzős étrendem van.

Az egyetlen ami drágább az a lakhatás, de az se sokkal. Ruha, autó, benzin, telefon, konditerem, rezsi stb. ezek még olcsóbbak is egy az egybe átszámítva, nem hogy fizetéshez képest.

Valamennyire szeretnék visszaköltözni, de egyszerűen nincs realitása. Ha nem muszáj nem nehezítem be az életem.

Nem az aktuális kormányt hibáztatom, mert Gyurcsányékkal se volt élhetőbb és valószínűleg a Jobbikkal se lenne kánaán. Ez a Kelet-Európa ilyen, van szó szerint több mint 100 ország a Földön ahol még ennél is rosszabb.

Jah, ilyenek meg össze se hasonlítok hogy egészségügy, közbiztonság, utak állapota stb. stb.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Nero. 2019.04.04. 00:09:19-kor.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2019.04.03. 23:16:35

Tényleg nevetséges ez a 160 ezer Ft körüli összeg. Ebből egy fiatal még otthonról sem tud elköltözni... Hány olyan ismerősöm van, aki velem egy korú (26) és még otthon lakik, de már nő otthon a feszültség, akarva akaratlanul előjönnek a generációs problémák, nem is egészséges sokáig a szülőkkel, pláne nagyszülőkkel élni (persze van rá példa, hogy működik, de többnyire nem az).

Meg van olyan is, aki mérnökként dolgozik, albérletben lakik, és eljár szórakozni meg jól érzi magát normális körülmények között, és hó végére alig marad valamennyi pénze. Persze nagyrészt az albérlet viszi el, és hárman laknak együtt egy lakásban. Egerben nagyon durván elmentek az ingatlanárak, de még nincs Pest szinten azért. Akit a szülők nem tudnak támogatni, annak esélye sincs lakást, ne adj isten házat vennie, vagy 15 évnél fiatalabb autót vennie. Nagyon nehéz.

Itt amikor kérdezik a kollégáim (posta csomagküldőnél szortírozzuk a csomagokat, csak épp Svájcban), hogy kb egy ilyen munka mennyit fizet otthon... Mikor elmondom, hogy kb 400-500 frank, kb instant sokkot kapnak. És még sokat is mondtam ezzel az összeggel.

Nem Svájchoz kell hasonlítani Magyarországot, de még csak nem is Ausztriához. De egy élhető színvonalra be kéne lőni. Vagy az árakat brutál módon csökkenteni, vagy a fizetéseket hozzáigazítani...

Ja, és ami még szomorú. Kéthetente átjárunk Németországba bevásárolni (Aldi, Lidl), és az otthoni áraknak a 60-80%-a a német ár. Van olyan termék, ami a magyar Lidl-ben akcióban drágább, mint a rendes német ár. Ez a nem mindegy.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.04.03. 20:38:50

Nero. írta:
Néha megveregetik a vállam hogy milyen “ügyes” vagyok hogy eljöttem Nyugatra és itt helyt állok. Hát szerintem otthon helyt állni az igazi challenge.
igazából kormánypárti médiumokat kell nézni/hallgatni, ott mantrázzák hogy hónapról hónapra nő az átlagkereset, ha sokat hallod elhiszed, és boldog leszel.
ennyi a titka :mrgreen:
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.04.03. 19:45:55

MQuCsabi írta:A bérekről is volt már szó, plusz annak kapcsán a mediánról.

http://kifogasokvilaga.hu/a-ksh-nem-pub ... adatokbol/" target="_blank
Lehet hogy puhány vagyok de ennyiből nem tudnék megélni otthon. Pesten egy kiadó szóba 60 ezer.

Néha megveregetik a vállam hogy milyen “ügyes” vagyok hogy eljöttem Nyugatra és itt helyt állok. Hát szerintem otthon helyt állni az igazi challenge.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2019.04.03. 16:36:31

A bérekről is volt már szó, plusz annak kapcsán a mediánról.

http://kifogasokvilaga.hu/a-ksh-nem-pub ... adatokbol/" target="_blank
Kép
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2019.04.01. 23:33:48

Április 1 volt a pókos is. Jöttek a fotók és ették is rendesen páran. :D
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.04.01. 23:24:54

Tim, tőled még az rémlik, mikor valami banánpókos képet betoltál ide fórumra. :D De lehet, hogy egy szimpla hétköznap volt tőled. :mrgreen:
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2019.04.01. 23:18:12

Nero. írta:Cornella :D

A legnagyobb akkor is a Barca meccs “sorsolás” volt, ami annyira jól sikerült hogy valamelyik admin az egész eurobarcát törölni akarta :lol: :lol: És a csóka nem viccelt úgy kellett egész este nyugtatni :D
Az minden idők legjobban sikerült akciója volt.

És még csak azt szerettem volna írni, hogy keservesen csalódtam a fórumtársakban, mert jellemző módon senki sem akart a kultúra oltárán áldozni. Eladom őket a neten nyavalyások :evil:
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.04.01. 22:54:01

Cornella :D

A legnagyobb akkor is a Barca meccs “sorsolás” volt, ami annyira jól sikerült hogy valamelyik admin az egész eurobarcát törölni akarta :lol: :lol: És a csóka nem viccelt úgy kellett egész este nyugtatni :D
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2019.04.01. 20:00:21

Természetesen nem csak gyermek és ifjúsági könyvek vannak raktáron, hanem kimondottan felnőtt tematikájú művek is. pld.:
Kép

Kép

Kép
Kép
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2019.04.01. 19:06:51

Kár, hogy nem reggel nyomtad be. :D
Rohadt jók.
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2019.04.01. 18:55:10

gamerpapa írta:Az idei humorbomba hol van? :(
Más időket élünk sajnos..

Viszont megragadnám az alkalmat, és segítséget kérnék.
Költözés miatt fájó szívvel, de megválnék könyvgyűjteményem néhány ritkaságától. Kivétel nélkül első kiadású limitált példányok, kereskedelmi forgalomban már nem kaphatók. Zömmel Ladybird illetve Elf kiadóktól,angol nyelvűek, gazdag illusztrációval. Komoly érdeklődők jelentkezését várom, ár megegyezés szerint (elsősorban forint, vagy izlandi korona jöhet szóba). Néhány kedvenc a teljesség igénye nélkül:
Kép
Kép

Bocsánat, most el kell látnom a hörcsögöket, utána még mutatok párat a műértőknek.
Kép
Válasz küldése