Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.12.05. 17:35:14

Nero. írta:Most tényleg rohadt nagy baromságot mondott, de azért annyira ne oltsuk le. Általában normálisan megfogalmazza a mondandóját, és szerintem itt azok között van akik már 15+ éve szurkolnak a csapatnak, olyanból meg túl sok nincs itt.
Kezdem ezzel mert ez a legnagyobb bullshit. Semmi koze nincs ennek a temanak meg masnak se ki miota szurkol.

palesz77
Egy szon akadunk fent? Kezd igy komolytalanna valni, de direkt visszaolvastam es;
Bob_Marley írta: Ha megnyugtat engem is hidegen hagy. :) Picit tobb ertelmet latok dramakban vagy szimplan REALISZTIKUS filmekben mint kepregenyfilmekben. Nem Batmanek rohangalnak az utcan meg tarsai. En meg mar oreg vagyok a mesekhez. Komolytalannak tekintem az osszeset, kezdve hogy alapbol csakis fiktiv lehet a tortenet, innentol kezdve tanulsag faktor, tanulhato faktor is minimalis, szamomra pedig igy ertelmetlen.
Ebben a szamomra kifejezes boven a szerintem kategoria. De tenyleg akkor akadjunk fel egy szon.... :lol:

Az hogy valami valos vagy lehet valos egy film eseteben mint irtam max egy dokumentumfilm vagy igaz tortenet alapjan keszult film esetben lehet kijelenteni. De szamomra azert nyilvan hogy kell hogy az a film ha ”atakar” jonni akkor legalabb a helyzet legyen valos. Nekem nem fogja senki megmagyarazni azt ami nincsen. Ha ket fakocka beszel es erzelme van akkor az eloleny, ember? Nem, az rohadtul ket fakocka. Ennyi roviden a tortenet. Vilag vicce NALAM hogy kepregenyhosokrol beszelgetunk. Tenyleg ne bosszantsal mar fel. :D Batmanakrol meg Supermanekrol van szo. Olyan dolgokrol amik nincsenek is. Es akkor emberi tulajdonsagba meg erzelemvilagba probalunk valamit belemagyarazni. Aki eztt szereti, nezze senki nem mkondta hogy ne. Szerintem, szamomra, velemnyem szerint ez a nonszensz kategoria, mert mint irtam akkor beszeljunk mutanskent viselkedo orias villa es zongorahur csatajarol. En oreg vagyok amr ezekhez a mesekhez.
Kép
Kép
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.12.05. 17:23:05

Bob_Marley írta:Philadelphia, Elet szep, Remeny rabjai, Esoember, Nagyitas, Baranyok hallgatnak stb stb
Pedig ezek a sztorik is annyiban léteznek, hogy a "díszlet" valós - nyilván túlzó, de érted hogy értem szerintem. Na mindegy, én elfogadom, hogy így látod, van egy ismerősöm aki szintén ilyen, és az istenért se lehet rávenni egy olyan filmre se, amibe kicsit is nem valós a környezet - és közben wow-ozik.. :lol: Pedig van nem egy olyan "nem létező" film, ami mélyebb és komolyabb, mint egy teljesen valós környezetben játszódó - nem a Marvel filmekre gondolok, hanem a The Road kategóriára.
(Nem ennyi volt a gondolatmenet, csak lusta vagyok most, szóval csak ennyit írok már róla.. :D )

Amúgy szerintem azért akadtunk fent ennyien a hsz-eden, mert nem úgy írtad, mintha csak a saját nézeteid írnád le, hanem mintha ez egy tény lenne. Közbe én azért úgy értelmezem, hogy nem így érted, csak a "szerintem" szót nem írtad bele szimplán, pedig úgy nem akadtam volna fenn én sem - aztán lehet rosszul látom. :D

Történelmi filmeket amúgy szereted? Haverom azt se, csak max 60 évig visszamenőleg.. :D
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5178
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2015.12.05. 17:22:15

Bob_Marley írta:[
Remeny rabjai, Esoember, Baranyok hallgatnak stb stb
ezeket én is imádom, meg rengeteg komoly, és "művészfilmet" is nézek, de mellette képregényfilmeket is megnézem, és a nagyját szeretem is. most akkor mivan? :D
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.12.05. 17:08:45

csababarca írta:
Fecooo írta:" az élet nem szórakozásról szól"... akkor mégis miről?

Meg ne haragudj Bob, de az egész mondanivalód, filozófiád egy az egyben a "droidot" juttatja eszembe... amikor a mesterséges intelligencia nem csak fikció lesz, hanem valóság, a robot szerinted szórakozni fog, vagy folyamatosan fejlődni akar és értelmetlennek fogja találni a szórakozást, ezáltal az "embert", mint primitív élőlényt fogja látni maga előtt?

Szerintem utóbbi... akkor végülis a gondolkodásmódod véleményed szerint emberi vagy inkább robot?

Vagy nézzük más szemszögből:
A focit is azért nézed, mert fejlődni akarsz gondolkodásban? Vagy egy számodra jó filmet miért nézel? Az kamu, hogy azért, mert értelmesnek tartod, hanem azért ÉLVEZED, mert értelmesnek tartod... azaz számodra szórakoztató, ha olyat látsz, amitől úgy érzed, hogy fejlődsz. Ergo te is szórakozásból nézel olyat, ami neked tetszik... Hogy kinek, mi a szórakoztató, az egyén kérdése, ízlések és pofonok! De az, hogy lenézed azt, ami más számára szórakoztató, az éppen annyira értelmetlen és primitív, mint amit te a fikciókról gondolsz... szóval akkor végső soron mégis ember vagy, csak szeretnéd azt hinni, hogy magasabb szinten állsz ;)

(elnézést kérek emiatt az értelmetlennek tűnő eszmefuttatás miatt, de talán néhány ember érteni fogja...)

tökéletes megfogalmazás. Jó,hogy még néha benézel ránk, és viszel egy kis fényt az éjszakába =D> 8)

Bob, de te megnézed ezeket a filmeket?
Mert arról írsz,hogy had fogalmazhass meg kritikát. NAh kritikát látatlanban ne fogalmazzon meg senki, mert az nem kritika,hanem ítélkezés.
Szóval Te ha nem nézed meg ezeket,akkor nem kritizálsz,hanem ítélkezel,látatlanban.
Lattam a Batman valamelyiket de szetidegelt, de megkellett neznem. Masrol pedig a barlangomon kivul elolvasom am a hireket es cikkeket.


Philadelphia, Elet szep, Remeny rabjai, Esoember, Nagyitas, Baranyok hallgatnak stb stb
Kép
Kép
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2015.12.05. 16:54:24

Most tényleg rohadt nagy baromságot mondott, de azért annyira ne oltsuk le. Általában normálisan megfogalmazza a mondandóját, és szerintem itt azok között van akik már 15+ éve szurkolnak a csapatnak, olyanból meg túl sok nincs itt.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2015.12.05. 16:29:21

hat o meg mindig nem ment meg vissza a sajat bolygojara ?
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.12.05. 16:03:01

Bob_Marley írta:...
Mondj 15 filmet ami úgy tényleg tetszett légyszi, komolyan kíváncsi vagyok. Csak mert most van egy gondolatmenetem, de amíg nem tudom miket szeretsz nem akarom leírni, mert hülyeséget nem akarok mondani.. :D
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.12.05. 15:57:00

Fecooo írta:" az élet nem szórakozásról szól"... akkor mégis miről?

Meg ne haragudj Bob, de az egész mondanivalód, filozófiád egy az egyben a "droidot" juttatja eszembe... amikor a mesterséges intelligencia nem csak fikció lesz, hanem valóság, a robot szerinted szórakozni fog, vagy folyamatosan fejlődni akar és értelmetlennek fogja találni a szórakozást, ezáltal az "embert", mint primitív élőlényt fogja látni maga előtt?

Szerintem utóbbi... akkor végülis a gondolkodásmódod véleményed szerint emberi vagy inkább robot?

Vagy nézzük más szemszögből:
A focit is azért nézed, mert fejlődni akarsz gondolkodásban? Vagy egy számodra jó filmet miért nézel? Az kamu, hogy azért, mert értelmesnek tartod, hanem azért ÉLVEZED, mert értelmesnek tartod... azaz számodra szórakoztató, ha olyat látsz, amitől úgy érzed, hogy fejlődsz. Ergo te is szórakozásból nézel olyat, ami neked tetszik... Hogy kinek, mi a szórakoztató, az egyén kérdése, ízlések és pofonok! De az, hogy lenézed azt, ami más számára szórakoztató, az éppen annyira értelmetlen és primitív, mint amit te a fikciókról gondolsz... szóval akkor végső soron mégis ember vagy, csak szeretnéd azt hinni, hogy magasabb szinten állsz ;)

(elnézést kérek emiatt az értelmetlennek tűnő eszmefuttatás miatt, de talán néhány ember érteni fogja...)

tökéletes megfogalmazás. Jó,hogy még néha benézel ránk, és viszel egy kis fényt az éjszakába =D> 8)

Bob, de te megnézed ezeket a filmeket?
Mert arról írsz,hogy had fogalmazhass meg kritikát. NAh kritikát látatlanban ne fogalmazzon meg senki, mert az nem kritika,hanem ítélkezés.
Szóval Te ha nem nézed meg ezeket,akkor nem kritizálsz,hanem ítélkezel,látatlanban.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.12.05. 15:49:18

A szorakoztato valoban lehet szubjektiv. Itt viszont alapbol olyanrol volt szo, ami nem LETEZIK. Es akkor tenyleg atmehetunk filozofiaba, de ez nem egy elhanyagolhato dolog. Plusz nem lehet valamirol kritikat irni? Olyan dologrol beszelunk, ami nincs. Nincs se Batman se a tobbi, es ertekek alapjan minimalisat kepvisel. Ez pedig az en normam, erkolcsi rendemben nagyon keves, s elojott kinek mi a velemnye rola? En pedig leirom a jovoben is, mert totalis ertelmetlensegnek tartom.

Az meg ugy en bloc azert vicces, hogy egy ”adatlap” mond iteletet meg azt mondja en vagyok magasabb szinten. En aki aztan midnenben az egyenloseget probalja keresni. De ha neked jobban tetszik akkor magasabb szinten allok. Szemelyeskedes ne tovabbja, de en ebben nem akarok reszt venni.
A kepregenyek, scifik kitalalt bugyuta dolgok, keves ertekkel. Ezen itt elfilozhatunk, de ha totagast allsz akkor is olyan dologrol beszelunk ami meg se tortenhet. Majd egyszer talan megfog stb? Ez kb olyan mintha edesanyamnak toke lett volna o lett volna edesapam.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2015.12.05. 15:02:15

" az élet nem szórakozásról szól"... akkor mégis miről?

Meg ne haragudj Bob, de az egész mondanivalód, filozófiád egy az egyben a "droidot" juttatja eszembe... amikor a mesterséges intelligencia nem csak fikció lesz, hanem valóság, a robot szerinted szórakozni fog, vagy folyamatosan fejlődni akar és értelmetlennek fogja találni a szórakozást, ezáltal az "embert", mint primitív élőlényt fogja látni maga előtt?

Szerintem utóbbi... akkor végülis a gondolkodásmódod véleményed szerint emberi vagy inkább robot?

Vagy nézzük más szemszögből:
A focit is azért nézed, mert fejlődni akarsz gondolkodásban? Vagy egy számodra jó filmet miért nézel? Az kamu, hogy azért, mert értelmesnek tartod, hanem azért ÉLVEZED, mert értelmesnek tartod... azaz számodra szórakoztató, ha olyat látsz, amitől úgy érzed, hogy fejlődsz. Ergo te is szórakozásból nézel olyat, ami neked tetszik... Hogy kinek, mi a szórakoztató, az egyén kérdése, ízlések és pofonok! De az, hogy lenézed azt, ami más számára szórakoztató, az éppen annyira értelmetlen és primitív, mint amit te a fikciókról gondolsz... szóval akkor végső soron mégis ember vagy, csak szeretnéd azt hinni, hogy magasabb szinten állsz ;)

(elnézést kérek emiatt az értelmetlennek tűnő eszmefuttatás miatt, de talán néhány ember érteni fogja...)
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.12.05. 11:54:20

Te ezt magadra veszed mikozben senki nem beszelt rolad vagy masrol. Engem total hidegen hagy neked mi tetszik vagy mi nem tetszik. En szerintem reszletesen leirtam mi a velemenyem ezekrol a fiktiv dolgokrol stb. Es nem masik x ember velemnye ”moge” kell bujni. Attol hogy sokan elmennek ilyen filmre, nem azt jelenti hogy az jo. Egyenloseg jelet nem lehet koze tenni, igy irrelevans ezt felhozni. Menjen ra, aki akar senki nem is fogja ebben meggatolni. Es ugyanugy megtudom forditani, hogy amit en irok azt meg neked kene elfogadni, hogy bugyuta fiktiv minimalis ertekkel biro dologrol beszelunk. Neked ez tetszik, engem nem fog ez erdekelni es nem is foglak emiatt se teged se mast elitelni. Magat az ilyen filmet viszont joggal kritizalhatom.

Festmeny jogos volt, nem ismerem annyira a festeszetet, igy errol nem is tudok teljes velemenyt alkotni. De egy muzeumban is siman elsetalok olyan mellett, ami ertelmetlen ”formaju” vagy mondjuk ugy szamomra 0 jelentessel bir.
Kép
Kép
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.12.05. 10:39:45

Áthoztam ide, mert ez ott már off nagyon.
Bob_Marley írta:Nyilvan fikcio midnen film kiveve ha megtortent dolgokon alapszik (ne menjunk bele, hogy mi megtortent mi nem). De ne vicceljunk mar, van azert ami eltszerubb meg van ami nem. Majd ha lattok Batmant meg Star Wars figurat az utcan es tarsai kerlek szoljatok......Itt mar megbukik nalam, hogy lenne barmifele ertelme. Az hogy szorakoztato....hogy lehetne szorakoztato mikor alapbol lehetetlensegrol szol.
...
Az hogy ertelmetlen dolgokat nezzunk, hallgassunk nincs belenk kodolva. Ellenkezoleg a tudasvagy es kreativitas viszont igen.
Nyilván azért van sok 100 millió rajongója - lehet annyi nincs, több 10 millió biztos - ezeknek a filmeknek, mert mindenki csak tanulni akar folyton, és a realisztikus dolgokat keresni.

A kreativitás belénk van kódolva, de amikor valaki szabadjára engedi a képzeletét, és egy fikcionális világot alkot, azt már nem érdemes számba se venni? Most akkor ez hogy is van..? Ha valaki fest egy szürreális képet az még jó, ha valaki egy egész világot teremt az már értelmetlen? Vagy festményekben is csak a realisztikus az elfogadható?
Meg alapbol az mi mar, hogy szorakoztato? Az elet nem szorakozasrol szol, hanem tanulsagokrol, dontesekrol. Ha valamit csinalok, ami nem a megszokott (film zene barmi) akkor azert csinalom, hogy abbol tudjak fejlodni.
Nekem meg nem arról szól az élet, hogy tanuljak, döntsek és fejlődjek, hanem inkább arról, hogy boldog legyek és jól szórakozzak közben. Eddig sikerült is szerencsére ezt többé kevésbé kiviteleznem, és nem kellett ehhez az, hogy folyton szívjam magamba a tudást, sőt, a sok értelmetlen dolog még adott is egy lökést ehhez.. Akkor én most nem élek teljes életet, és elpazarlom az időmet? Azzal hogy jól érzem magam közben az egyszerű dolgoknak - is - hála? Értem én, hogy máshogy látod a dolgokat, de el kéne fogadni, hogy nem szentírás a világnézeted, és van akinek mást jelent a boldogság és a teljes élet, mint neked..
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.11.28. 12:16:33

defender3 írta:
Bob ez a profilkép emlékeztet volt gimis osztálytársamra, aki tök ugyanúgy néz ki mint a profilképed.
Egressyvel jártál egy suliba, respect. :D
Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2015.11.28. 11:21:58

Bob_Marley írta:Fekete Péntek a világon....
http://www.szeretlekmagyarorszag.hu/a-v ... day-miatt/
Gyerek kezéből kitépni az nálam a totális legalja.
http://www.nyugat.hu/tartalom/cikk/black_friday_2015
A nap, amikor az ember visszamászott a fára: így zajlott a Black Friday, a shoppingolók ünnepe
Jó egy cím lett
A nap, amin 2006 óta már hét haláleset és 98 egyéb sérülés történt a tengerentúlon, de ez csak az, amiről tudunk.
Azért az durva.


Bob ez a profilkép emlékeztet volt gimis osztálytársamra, aki tök ugyanúgy néz ki mint a profilképed.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.11.28. 11:06:18

Fekete Péntek a világon....
http://www.szeretlekmagyarorszag.hu/a-v ... day-miatt/
Gyerek kezéből kitépni az nálam a totális legalja.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.11.27. 12:05:36

defender3 írta:Tegnap jött meg az Aliról rendelt cipőm. Viszont Emagon vannak érdekes dolgok, mint 90Ft árzuhanás vagy Ford Focus Ambiente 1.6 418LE személygépkocsi ami valójában csak 105LE
Ezeket konkrétan nem tudom, mert célirányosan mosógépeket kerestem, de a 90 ft nagyon komoly. :D

http://www.szeretlekmagyarorszag.hu/igy ... a-tescoban
Ez meg. :lol:

Hihetetlenül lehet manipulálni az embereket (engem is mielőtt valaki félre értené). Az emberi agyban az van benne, hogy ha valami olcsóbb akkor az nekem "kell". És ezt el is hitetik az emberrel, hogy erre neked szükséged van és lehet hogy amúgy máshol olcsóbban is megkapnád, de ha akció akkor te valami eget rengető nagy dolgot hajtasz végre ha hozzájutsz (és lehet szükséged sincs rá). Én is tök örültem az új mosógépnek aztán lehet Karácsonykor megkaptam volna 50-ért 70 helyett. A reklám manipuláció a legdurvább, s mindenkire igaz hogy egész egyszerűen elhiszi hogy valamilyen tárgyra olyan eszméletlenül szüksége van, hogy azért bármit megtesz. Lehet ez akár film, autó, telefon bármi. Kemény világ. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2015.11.27. 10:43:34

Tegnap jött meg az Aliról rendelt cipőm. Viszont Emagon vannak érdekes dolgok, mint 90Ft árzuhanás vagy Ford Focus Ambiente 1.6 418LE személygépkocsi ami valójában csak 105LE
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.11.27. 10:33:18

Fekete Péntek kinek mit hozott?

Pont elromlott a mosógép, emagon sikerült jó kis Whirlpoolra szert tenni. Nagyon nem ástam bele hol mi van, emagnál vannak "érdekeltségeim" így őket preferáltam. Pont jó lesz, hogy mire meghozzák addigra hazaérünk. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2015.11.19. 22:39:39

csababarca írta:Kijelzőtöréstől csak valami bumfordi nagy dög tok ment meg, valami csukható vacak...ne csúfítsd vele a telefont.
Inkább egy sima átlátszó szilikontok, meg egy jó minőségű kijelzővédő üvegfóliát rápattintani, az aranyar érhet.
Esetek nagy százalékában az széttörik a kijelző viszont sértetlen marad!
Persze, eszem ágában sincs ilyen csukható tokokkal szenvedni, eleve úgy gondoltam hogy a kijelzőre fólia, és a telefonra valami jobb tok, csak nem sikerült érhetően kifejezni magam. :D

És akkor valószínűleg átlátszó szilikon lesz, ahogy eleve terveztem.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.11.19. 22:31:19

defender3 írta:Kutyákhoz szerencse is kell, hogy jó természetűt fogjál ki.
Nem termeszet, csak neveles kerdese. Minden kutya idomithato, kortol fuggetlenul, en is a hajnesz - es elotte altalam is :mrgreen: - emlitett Cesart hoznam fel peldanak. Erdemes tenyleg nezni a musorat, meg ha nincs is kutyaja az embernek, akkor is erdekes lehet.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.11.19. 21:27:58

Kijelzőtöréstől csak valami bumfordi nagy dög tok ment meg, valami csukható vacak...ne csúfítsd vele a telefont.
Inkább egy sima átlátszó szilikontok, meg egy jó minőségű kijelzővédő üvegfóliát rápattintani, az aranyar érhet.
Esetek nagy százalékában az széttörik a kijelző viszont sértetlen marad!
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2015.11.19. 21:10:05

Egy kicsit más téma:

Nemsokára gazdagabb leszek egy iPhone-nal, és egy roppant egyszerű kérdésem lenne még így vásárlás előtt: milyen tokot érdemes rá venni? Az előző telefonom csúnyán összetörtem, mert okos módon tok nélkül használtam, viszont az "almás ötöst" mindenképp meg akarom védeni.

Azt hallottam, hogy a fém Bumper tokok karcolják a telefont, a műanyag tokok meg szerintem nem sokat érnek, legalábbis ha esik a telefon, ugyanúgy törik szerintem, egy műanyag keret nem sokat véd szvsz. Szilikon tokok között nézelődtem, olyan kéne, ami könnyű, rugalmas, de véd is, ha esetleg repül a telefon, ne törjön a kijelző. Viszont nem tudom, ezek mennyi védelmet nyújtanak, ahogy persze a többiről sem. Akinek van tapasztalata ezen a téren az segíthetne egy picit.

Na meg a kérdés, hogy érdemesebb-e valami drágább tokra beruházni, vagy jó az ezeröccá is? Abszolút fogalmatlan vagyok ezen a téren.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2015.11.19. 20:55:55

Kutyákhoz szerencse is kell, hogy jó természetűt fogjál ki. Nekünk volt egy olyan, aminek a szájában is matathattunk meg lovagolhattunk is rajta mégse harapott meg minket egyszer sem. Egyszer volt, hogy tesómmal összefutottak játék során. Mindegyik megállt egy pillanatra, hogy mi van azt mentek tovább. :)
Később apa elvitte a munkahelyére egy tüzépre és ott se kellett bezárni, mert senkit se harapott meg pedig oda boldog boldogatalan ment, és soha nem szökött el. Viszont ha a kapu be lett zárva ugatott ám rendesen.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2015.11.19. 20:37:27

Cesar Millan a te embered, tőle olvass könyvet,könyveket. Elsősorban olyan kutyát kell választani, ami a te energiaszintedhez való, vagyis senkinek sem jó, ha veszel egy munkás ordas németjuhászt, aztán meg alig vagy otthon, illetve kevés időd van, hogy elhasználd azt a rengeteg energiáját. Fordítva is igaz, ha pörgős természetű vagy, akkor ne vegyél alacsony energiaszintű kutyát.
Szintén ez az ember tanítja a gazdákat arra, hogy hogy kell helyesen viselkedni a kutya előtt (mindig te mész ki elsőnek az ajtón, akkor simogatod,mikor kedved tartja, akkor eszik, amikor te azt jóváhagyod,stb...). Ha megnézel pár részt, illetve olvasod a könyveit, hamar kiderül, hogy nála minden a falkavezér körül forog :D Ha a kutyád elfogad annak, nyert ügyed van :D
(Nekem is van otthon egy "kisebb" 7tagú falkám, és a tanításai eddig maximálisan beváltak :) )
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2015.11.19. 19:36:42

Köszi. 8 hetes lesz kb,mire hozzánk kerül. Lesz vele meló bőven. Nagyon szeretnék kutyát én is,de nagyon nagy felelősség és én ennek megfelelő szigorral is állok hozzá. Az első,hogy én tartok kutyát és nem ő engem,én sétálok és ő jön velem,nem fordítva.
Válasz küldése