Sorozatok & TV-műsorok

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.06.17. 08:04:49

visca el barca írta:american horror story s04-et valaki látta?

sok helyen olvasom h a leggyengébb évad lett... este nekirugaszkodom, imádom a freak showkat :D
Szerintem sokkal gyengébb lett mint az eddigiek. Félúton abba is hagytuk a zasszonnyal.

House of cards utolsó évadja nagyon mellélőtt, pedig az első 2 hatalmas volt, remélem ők is javítanak.
A Fifa egy szégyen
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15479
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.06.16. 23:20:51

MQuCsabi írta:GoT

Mircella megölése sima ügy, Jamie nem sejti, hogy a csóknál mérgezhették meg, ergo, vissza sem mennek, nem derül ki, mi volt az ok. A királyi testőrségbe visszatérő lak a Véreb? John pedig nem halhat meg. 8)

Nah, Jamie azért nem hülye...mérgezésre utaló jelekkel hal meg,ha meghal, Dorne-iak meg közkedvelt fegyvere a mérgek. Ezt azért még egy óvodás is összerakja, Jamie is képes rá.
Más kérdés,hogy ettől függetlenül visszafordul e.

Az a Hegy, Gregor Clegane. Ugye Qyburn mondta még a 4.évadban,hogy megmentheti,de nem lesz ugyanaz...meg itt is elkérte a törpefejet a munkájához,az évad elején,stb.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.06.16. 22:52:30

GoT

Mircella megölése sima ügy, Jamie nem sejti, hogy a csóknál mérgezhették meg, ergo, vissza sem mennek, nem derül ki, mi volt az ok. A királyi testőrségbe visszatérő lak a Véreb? John pedig nem halhat meg. 8)
Kép
Avatar
Telliho
Barça B
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2013.05.31. 21:34:49
Tartózkodási hely: Pécs

2015.06.16. 16:38:20

House of Cards 3. évadot valaki végignézte?

csak szerintem egyre gyengébbek évadról évadra a mellékszálak? Elején Zoe-val nekem nagyon bejött, de még a második évad is mikor nyomoztak utána Lucasék, de számomra ez, hogy Doug kergeti Rachel-t egy évadon át (pláne, hogy már a második évadban is ezt csinálta) nekem nagyon kevés volt...
Kép
"A tundra-tél nem tetéz, ez itt Mediterránia,
egy mecseki terápián nem kell hezitálnia"
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12234
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.06.16. 16:25:49

Találtam még egy korrekt elemzést, ezúttal a sorozatjunkieről:link


Amit kiemelmék:

Írtam már arról többször is, hogy szerette boncolgatni az 5. évad a válaszutakat, a múlt magunk mögött hagyását, a szükség szülte szövetségeket, mégis úgy tűnik, hogy szinte mindenki elbukott a szezonban és a legtöbben ezt csakis saját maguknak köszönhetik.
Jon próbálkozása a Varjak és a Vadak egyesítésére kudarcot vallott, Stannis nem csak a csatát, de egész családját is elveszítette, Mel úgy tűnik, hogy végig a rossz emberben kereste a megváltóját, Cersei terve csődöt mondott, és elvesztette teljesen az irányítást Királyvár felett, Jaimie akciója elbukott Dorne-ban, nem sikerült élve hazahoznia a lányát, Dany kezéből pedig – sárkánylovaglás ide vagy oda – de kicsúszott Meereen irányítása és a reformtörekvéseit se sikerült megvalósítania
.
"And my heart will leave you never."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.06.16. 16:24:44

kanty írta:
visca el barca írta:american horror story s04-et valaki látta?

sok helyen olvasom h a leggyengébb évad lett... este nekirugaszkodom, imádom a freak showkat :D
Jut eszembe, kell folytassam. Két évadot lenyomtam pár hónapja, de úgy éreztem, hogy kell egy kis pihenő. :lol: Az első annyira nem volt rám hatással, de a második eléggé sokkolt. :D
nekem is tegnap este jutott eszembe, hogy meg kellene lesni van e már 4. évad, aztán most láttam h már van, ráadásul jó rég óta :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.06.16. 16:21:59

visca el barca írta:american horror story s04-et valaki látta?

sok helyen olvasom h a leggyengébb évad lett... este nekirugaszkodom, imádom a freak showkat :D
Régebben írtam az évadról, nem volt kiemelkedő, meg pár helyen erőltetett lett, de ezt leszámítva teljesen rendben van.
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2015.06.16. 16:11:20

visca el barca írta:american horror story s04-et valaki látta?

sok helyen olvasom h a leggyengébb évad lett... este nekirugaszkodom, imádom a freak showkat :D
Jut eszembe, kell folytassam. Két évadot lenyomtam pár hónapja, de úgy éreztem, hogy kell egy kis pihenő. :lol: Az első annyira nem volt rám hatással, de a második eléggé sokkolt. :D
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12234
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.06.16. 16:02:57

Nagyon jó összefoglaló rész a HBO-n

A gyűrűs részhez, mennyi az esélye, hogy megtalálják azt a kib... gyűrűt, szerintem csak azért dobta le, h ne tudják meg a származását esetleg...
"And my heart will leave you never."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.06.16. 15:52:57

american horror story s04-et valaki látta?

sok helyen olvasom h a leggyengébb évad lett... este nekirugaszkodom, imádom a freak showkat :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2015.06.16. 13:23:44

Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2015.06.16. 12:01:55

GoT
csababarca írta:

Jó de az sem érdekli,hogy magával,illetve a lányával mi lesz? Mert tök egyértelműen tudtára adta Doran,hogy nincs több esélye. Inkább feláldozza magát, csak hogy egy jelentéktelen Lannistert megöljön? Nekem ez fura.

Ha érdekelné nem ilyen gyorsan ható mérget használt volna szerintem. Bár Dorant nem értem, hogy mit hitt, amikor adott egy újabb esélyt. Visszafordulni úgysem fognak, nem is lenne értelme két embernek szembeszállni a királyi testőrséggel (mert az biztos, hogy ellentmondást nem tűrően támadnának mindenkire, aki szembe jön), tehát még idejük is lehet elbújni. Aztán meglátjuk...
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15479
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.06.15. 23:48:27

Petr írta:GoT

Higgyétek el, mivel Ellaria megmérgezte Myrcellát ebben a helyzetben pont nem érdekli, hogy Trystannel mi lesz. Őt csak az Oberynért folytatott bosszú élteti.

Jó de az sem érdekli,hogy magával,illetve a lányával mi lesz? Mert tök egyértelműen tudtára adta Doran,hogy nincs több esélye. Inkább feláldozza magát, csak hogy egy jelentéktelen Lannistert megöljön? Nekem ez fura.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2015.06.15. 23:27:08

GoT

Higgyétek el, mivel Ellaria megmérgezte Myrcellát ebben a helyzetben pont nem érdekli, hogy Trystannel mi lesz. Őt csak az Oberynért folytatott bosszú élteti.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2015.06.15. 22:14:48

csababarca írta:GoT

Myrcella megölése az nem mágia volt,egyszerű méreg. Bár én itt várok csavart, abszolút rossz lépés Ellariától. ott van velük Trystan, Doran egyetlen fia (a sorozatban), simán kinyírja Jamie ezért, ezt kockáztatja Ellaria? Ha megölik Trystant Doran első lépése,hogy kivégzi őket a Homokkígyókkal együtt, ennyire nem lehet tespedt agyú nőszemély.

Ráadásul mi van ha Trystan megcsókolja a kis csajt, akkor ő is meghal a méregtől? Ebben nem gondolt bele? Egy szerelmes párnál nem ritka ha kinyalják egymásból a szuszt is, már elnézést :D Nekem ez így nem tetszett.
Dany pedig elképesztően gyönyörű ezzel a hajával, gondolom volt fodrásznál egy kis kihidrogéneztetésen :D Ne gondoljatok betegnek, de nálam még a karja nagyon szexi :D
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4513
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2015.06.15. 16:43:02

GoT

Őszintén szólva ilyen befejezésen már meg se lepődök. Számomra Arya szála maradt ami roppant érdekes lehet, jó kis gyilkológép lett a csaj, de úgy egészét véve számomra kicsit csalódás ez az évad. Húzták a részeket a töltelékekkel, az utolsó 3 részben pedig bele dobtak mindent. Jon számomra óriási csalódás, az utolsó egyik kedvenc szereplőm volt, de hát min lepődök meg.. bíztam benne hogy a mások elleni harcot ő vívja tovább, izgalmasan kezdődött valami a 8. résztől még mindig borzongok, de így már felesleges is. Nem ilyen végjátékot érdemelt. Cerseit szépen lejáratták, kedvencem volt az 51. perc vége felé, "több f**zt fogtam mint a királyné". :D Myrcella esete számomra kicsit érthetetlen volt, kicsit túl sok néha a mágia. :) Most pedig jöhet bő 8-9 hónap várakozás.. Amúgy nem lett volna jobb hosszabb évadot csinálni az elejétől, és kicsit jobban kidolgozni a történéseket, szálakat? Így elég sok feledés homályába vész. Szerk.: dany amúgy miért dobta le a gyűrűt, van annak valami jelentése? mert szerintem így is úgy is ismerik bárhol van.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.06.15. 14:52:09

True Detective:
Én erre azt mondom, hogy azt majd én tudom :mrgreen: MAjd eldöntöm, ha végig néztem, hogy az én igényeimnek/elvárásaimnak megfelelt-e. NEm ugyan azt várom, mint az első évadtól, hiszen nem is a klasszikus értelemben vett sorozat folytatás.
Kép
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.06.15. 12:55:27

GoT 5. évadzáró

Nálam kasza... 6-7 rész aránytalanul hosszúra nyújtott expozíció, 2 korrekt rész és most egy olyan évadzáró, amiben a sorozat alapjait adó (ármánykodás, szex,tömény erőszak) plot deviceokat túlpörgették Ez nekem így nagyon nem tetszett...
Ahelyett, hogy agyonnyújtották volna valamennyi szálat, szépen elsimíthatták volna a sok fordulatot arányosan, így a legtöbb részre jutott volna fordulat. Helyette 60 percbe beledobtak mindent, kb. 6-8 cliffhangerrel, ami egy évadra, talán kettőre is elég lett volna...
A "gyenge évad" jelző nyilván a többi GoT-szezonhoz van viszonyítva, minőségben most is pazar, de az idei történetvezetés nagyon nem tetszett. És egyáltalán nem látom, hogy a közeljövőben visszakanyarodjon amiről eredetileg szólna a sorozat.
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2015.06.15. 12:36:44

True Detective:
KATT
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12234
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.06.15. 11:47:53

Jó kis összefoglaló volt Péter :)

Olyan elméletek is vannak, hogy Jon is varg lesz, illetve a színész annyit tud biztosan, hogy még nem tárgyaltak vele a következő évadról.

Szerencsére kezdi beérni a regényt, így már kevesebb spojlerbe bukkanhatunk. Azért a 6 halál -hogy a jelentős szereplőket említsem- elég sok. Stannis megelőzte az öngyilkosságot, Brienne gyakorlatilag eutanáziát hajtott végre.

Innentől Arya szála válik érdekessé, illetve a Sansa-Theon páros is érdekes, a Független és Szuverén Vas-szigeteki Királyság szerintem fontos tényező lesz a továbbiakban.
Vagány rész volt, haverokkal megnézem, fogok egy csomó hülyeséget mondani nekik, tiszta baráti szeretetből :mrgreen:
"And my heart will leave you never."
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2015.06.15. 09:21:46

Trónok Harca S5E10

Jó rész volt, a gond az, hogy rengeteget kell várni arra, hogy ezek a szálak elinduljanak valamerre és a végére is érjenek.
Jon halála részemről borítékolható volt csakúgy, mint Stannis veresége (most úgy kezelem, hogy meghalt, aztán majd kiderül... :D). Kíváncsi vagyok, hogy Melisandre mit tervez, biztos nem ok nélkül ment vissza a várba, Davos pedig megérdemelte, hogy éljen. Bűzösön sem lepődtem meg, a megoldáson viszont mindenképp. Vajon hogyan, merre menekülnek? Sikeres lesz egyáltalán? (feltéve ha túlélik)
Akik körbevették Daeneryst azok gondolom dothrakiak (amúgy annyira jellemző, hogy elsétál az egyik főszereplő a védelmet nyújtó helytől és bajba kerül), tehát ez azt jelenti, hogy a 'The Dothraki Sea'-ben tartózkodik, ami nem sokkal van Meereen felett. Már nem kötődik a néphez, így azok bármit tehetnek vele. Tyrion ismét megmutathatja majd a városvezetői képességét, az egyetlen problémám ezzel a kalanddal az, hogy Daenerys nagyon sokára fog elindulni Westerosra, már ha elindul valaha.
Cersei megérdemelte, a Hegy pedig brutális volt, kíváncsi vagyok, hogy mit sikerült teremtenie az alkotónak. Lesz itt még bosszú Cersei részéről, ebben biztos vagyok.
A sokarcúak pedig kezdenek számomra is érdekesek lenni, csupán nem látom a lehetőséget arra, hogy bekapcsolódjon a szál a főszálba, így nekem még mindig érdektelen. Arya megvakult? Mitől? Hogyan?
A dorne-i történések a következő évadra nézve biztos érdekesek lesznek, lesz ott még háború. Myrcellát sajnálom (Cersei szemszögéből hatalmas tragédia, ami számomra örömteli :twisted:), szimpatikus csaj volt. A jegyese halála jó indíték lehet Királyvár részéről, hogy a dorne-i uralkodót is háborúba szólítsa. A másik lehetőség viszont az, hogy a fiú halálával el lesz intézve a bosszú. A két fél háborúja sokat dobna Daenerys esélyein és azon, hogy Dorne-nal összefogva idővel Királyvár ellen vonuljon. Kivéve, ha nem ér időben oda, ha odaér egyáltalán.

Az északi szálhoz: Stannis tudta, hogy a Mások fenyegetése ellen tenni kell csakúgy, mint Jon. Jon felismerte a vadakban rejlő lehetőséget, de így, hogy mindkettő halott ki fog ellenük védekezni, ki fogja időben felismerni a veszélyt, aki képes a nép élére állni? Rossz érzéseim vannak ezzel kapcsolatban, gyakorlatilag mindenki a belső hatalmat szeretné magának megnyerni, így nevető sokadikként a Mások megvernek mindenkit.. Hacsak Melisandre nem forral valamit, ok nélkül csak nem ment vissza...

A szálak mennyisége viszont rengeteg, főleg ennyi csavar után. A történésekben biztos nem lesz hiány a következő évadban, a kérdés az, hogy annyi évad lesz ahány könyv, tehát 7? 2 évadba nehezen hiszem, hogy minden belefér.. Aztán cáfoljanak rám
Az évad nekem tetszett, a következő biztos vagyok benne, hogy ennél is jobb lesz. Én sokakkal szemben nem untam az évad első felét, egész jól kikerekedett a végére. Az évadokat nem rangsorolnám tetszés szerint, így inkább azt mondom, hogy ez is bőven felért az előzőekhez.

Sosem volt rosszabb, mint várni a következő évadra, ez most sincs másképp.
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2015.06.14. 21:48:11

palesz77 írta:
defender3 írta:Amúgy tudnátok ajánlani sorozatokat, így államvizsga utánra?
Modern Family, Big Bang Theory, How I Met Your Mother, Scrubs, Family Guy, Brickleberry - asszem igy irjak -, Supernatural, Spartacus, Banshee, Fargo, True Detective, Vikings, Game of Thrones, Archer. Ezek ugranak be hirtelen a kedvencek közül. :D
Ezek közül sok nekem is a kedvencem :D . Én még tudnám javasolni a SHILED ügynökeit , és ha szereted az ilyen nyomozós sorozatokat akkor azok közül az NCIS Los Angelest a Castlet és a Mentalistát tudom ajánlani.
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2015.06.14. 21:35:22

palesz77 írta:
defender3 írta:Amúgy tudnátok ajánlani sorozatokat, így államvizsga utánra?
Modern Family, Big Bang Theory, How I Met Your Mother, Scrubs, Family Guy, Brickleberry - asszem igy irjak -, Supernatural, Spartacus, Banshee, Fargo, True Detective, Vikings, Game of Thrones, Archer. Ezek ugranak be hirtelen a kedvencek közül. :D
Kösz majd belekezdek majd mindegyikbe azt kiderül :D
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.06.14. 21:09:47

defender3 írta:Amúgy tudnátok ajánlani sorozatokat, így államvizsga utánra?
Modern Family, Big Bang Theory, How I Met Your Mother, Scrubs, Family Guy, Brickleberry - asszem igy irjak -, Supernatural, Spartacus, Banshee, Fargo, True Detective, Vikings, Game of Thrones, Archer. Ezek ugranak be hirtelen a kedvencek közül. :D
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2015.06.14. 21:04:04

Dragon Ball bármikor jöhet :D

Amúgy tudnátok ajánlani sorozatokat, így államvizsga utánra?
Válasz küldése