Álmok színháza avagy Barça Igazolások 2006 Nyár

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
bigChris
Barça B
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2005.09.25. 00:57:50

2006.05.26. 14:11:57

Látom sokan szeretnék Ibrahimovic-ot itt látni, persze mindenki megjegyzi hogy a hozzáállásán változtatnia kell.
Szerintem közel se ér annyit, mint sokan gondolják, jó példa erre az idei idény. (7 gól a Serie A-ban a BL-ben pedig 3 = 10 gól :o :D )
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bigChris 2006.05.26. 14:18:07-kor.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2006.05.26. 13:30:46

Viszont a cserepadon többet változtatnék: Először is Gabri,Belletti, Giuly,Ezquerro elmehet és a Gio-Silva duóból az egyik.
Maxi maradhatna, de ha jön valaki más, akkor mindenképp el kell adni.
Az egész bevásárlás, amit leírtam alig kerülne 10 millióba és jóval erősebb lenne a csapat.
A Fifa egy szégyen
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2006.05.26. 13:26:58

dickricsi írta:Sziasztok,
Én örülök neki, hogy a Valencia leigazolta Morientest, mert így nem kell hajtani (amúgy sem kéne, de ez a magánvéleményem) Forlánra. Sztem Gudjohnsen sokkal jobb lenne, mint ő, de Crespo-t is nagyon favorizálnám. Amúgy egyetértek azokkal akik a vérfrissítést javasolják, sztem is kb. 3 ember kéne, ketten hátra, egy előre. Védelem-erősítő tárgyalásokról még nem hallottam, csak Chivut emlegetik folyamatosan, de azt olvastam, hogy a Roma sem akarja eladni őt, de (és ez nagyobb probléma) ő sem akar eljönni onnan. Sztem nem kell rohannunk, hátha a Juve-ból legalább Zambrottát meg tudjuk szerezni....

Azulgrana para siempre!
Gudjohnsen sztem nagyon jó játékos, de nehéz lenne neki hozzászokni a spanyol focihoz. Giulyt kedvelem, de sztem el kéne adni: a cserepadot nem bírja, Messi mellett pedig nem sokat fog játszani. Saviolát visszahoznám Gyula helyére, a franciáért még elég szép pénzt is kapnánk, így pedig Giuly helyett lenne egy jóval fiatalabb és legalább olyan jó Saviolánk, és még jó néhány milla.
Középcsatárnak Maxit elfogadnám, de ha már mindenképp más kell, akkor Crespo se lenne rossz, de Ibrahimovicsnak örülnék a legjobban, de csak ha sikerül visszavenni az egójából. Ő jól cselez, fejel, elég gyors, a világ egyik legjobbja azon a poszton, ráadásul elég olcsón meg lehetne venni, de ott van még Torres is, bár ő sztem túl drága vétel lenne ahhoz, h a csrepadot koptassa, mert Etoo jobb.
A védelembe Chivu mindenképp kell, ha azt is mondják h nem adják el, sztem egy jó nagy ajánlatot nem fog a Roma visszautasítani(kb.15 milla-és meg is ér ennyit). Zambrotta és Alves se lenne rossz, de ebből a 3 védőből kettő mindenképp kéne.
Nálam a jövő évi kezdő így nézne ki:Valdes---Alves-Marquez-Puyol-Chivu---Edmilson-Xavi(Iniesta)-Deco---Roni-Etoo-Messi.
Esetleg így:Valdes---Chivu-Marquez-Puyol-Zambrotta-Edmilson-Xavi(Iniesta)-Deco-Roni-Etoo-Messi.
Ez mindkét esetben két véltoztatás a kezdőben, és sokkal jobb lenne a csapat.
A Fifa egy szégyen
dickricsi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 519
Csatlakozott: 2004.10.08. 22:12:33

2006.05.26. 13:18:20

Egyetértek Vito gondolatával: az érkezők mellett távozók is legyenek. De én Giuly-t megtartanám, helyette Ezquerro-t kéne kikukázni. VB is mehetne nyugodtan, őt már lassan úgyis kiszorítja Iniesta és sokkal inkább utóbbit látnám szívesen folyamatosan a csapatban. Belletti és Oli esete is érdekes, mert igaz, hogy Oli rengeteget fejlődött és Juliano is felszívta magát és meglőtte a BL-győzelmet jelentő gólt (ami hatalmas dolog önmagában is) de ők azért nem a csapat erősségei. A másik oldal is még fejleszthető. Nemúgy a Puyol-Marquez belső védőpár, akik sztem tökéletesen látják el feladatukat. Középpálya zsír, támadószekció Henke megfelelő (!) pótlásával szintén nagyon okés...
Frissítés kell!
Avatar
Mardel
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2006.02.01. 23:57:39
Tartózkodási hely: fővám tér gyp

2006.05.26. 13:07:34

Hát nem tudom...eddig én is azon a véleményen voltam,hogy csak a távozók hiányát kell pótolnunk,de látva a Milan és a Chelsea lehetséges erősödését,sztem meg kell fontolni,hogy ne csak ilyen Forlan szintű(de jó,h eggyel többen vagyunk a csapatban)játékosokat vegyen a vezetőség,hanem egy-két igazán minőségi vételt,és itt elsősorban a védelemre gondolok.Nem azt mondom,hogy egyből le kell cserélni a védelmet,hanem ha most alkalmunk nyílna olcsón(gondolok itt Juventus)megszerezni egy-két,amúgy sokkal drágább focistát,akkor sztem nem kéne habozni!Jövőre úgyis egy két vétel kellene a védelembe!A lényeg,hogy figyelembe kell venni az ellenfelek erősödését,és ahhoz mérten választani olyan kvalitású futballistákat,amellyekkel tényleg ERŐSÖDNI tudunk!!
üdv
Andres Iniesta FAN
Kép
Visça el Barça
dickricsi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 519
Csatlakozott: 2004.10.08. 22:12:33

2006.05.26. 12:59:45

Sziasztok,
Én örülök neki, hogy a Valencia leigazolta Morientest, mert így nem kell hajtani (amúgy sem kéne, de ez a magánvéleményem) Forlánra. Sztem Gudjohnsen sokkal jobb lenne, mint ő, de Crespo-t is nagyon favorizálnám. Amúgy egyetértek azokkal akik a vérfrissítést javasolják, sztem is kb. 3 ember kéne, ketten hátra, egy előre. Védelem-erősítő tárgyalásokról még nem hallottam, csak Chivut emlegetik folyamatosan, de azt olvastam, hogy a Roma sem akarja eladni őt, de (és ez nagyobb probléma) ő sem akar eljönni onnan. Sztem nem kell rohannunk, hátha a Juve-ból legalább Zambrottát meg tudjuk szerezni....

Azulgrana para siempre!
antiimperialista
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3356
Csatlakozott: 2004.11.24. 10:28:44
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2006.05.26. 12:53:13

Szerintem Gudjohnsen még annyira sem középcsatár, mint Saviola. Így akkor már, ha mindenképpen igazolni akar a vezetőség, inkább Forlánt vegyék meg.
Silvanus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2807
Csatlakozott: 2004.10.08. 09:02:59
Tartózkodási hely: Budapest

2006.05.26. 12:33:22

Én azt mondom, hogy várjunk még... el sem kezdődött az átigazolási szezon! Egyébként én abszolút értetlenül állok a jelenlegi két jelöltel szemben: Gudjonsen, és Forlan?!... NEM ÉRTEM! Annyira nem passzolnak ide valahogy... talán Forlan, de ő sem igazán. Hát nem tudom, hogy tényleg mit akarnak Laportáék!?...
"Més Cuen un Club"
Vito
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5426
Csatlakozott: 2005.02.07. 10:36:32
Tartózkodási hely: Szeged city

2006.05.26. 11:36:57

én pedig Eidurnak örülnék.
a Chelseaben ő a legszimpatikusabb játékos, nagyon sok poszton bevethető és hasznossága nálam Makiéval vetekszik.
Forlánnal nem volnánk beljebb.

ezenkívül pedig kell egy, vagy két klasszis védő, valamint pár játékostól el kell búcsúzni.
mert az nem megy, hogy igazolunk 2-3 jó zsugást és a tavalyi csapatból mindenki ittmarad.

én Bommelt és Motta-t, (ha jönne egy jó [szélsőként is bevethető] támadó, akkor) Guliy-t és bár fáj a szívem, de a két-két szélsővédő közül is eladnék egyet-egyet.
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2006.05.26. 11:34:58

:!: :) Sziasztok!
Számomra egy kicsit úgy tűnik, hogy a Barca vezetése nemigen tudja, hogy mit, ill. kit akar. Már annyi nevet hallottunk, s egyikből sem lesz semmi. Egyelőre Forlán tűnik elég esélyesnek, de nem akarunk érte 23 milliót adni, ami sztem rendben van, mert nem ér annyit. Tavaly jól nyomta, az idén viszont elég szürke volt. Én trezeguet-nek örülnék a legjobban, de az izlandi gudjohnsennek nem - nem barca-szintű játékos.
Márquezzel mi van? Aláír, vagy elmegy a Milanba. Nagyon nem örülnék az ő távozásának, a legbiztosabb pont a védelemben. A mai sport szerint a milan komolyan meg akarja szerezni. Nem szabad elengedni, halálos vétek lenne. Bízom benne, hogy marad.
A csatársort és a védelmet kell erősíteni, nem szabad a babérjainkon ülni, mert az ellenfelek sem tétlenkednek. Ott van az az utálatos cselszki, ballack után megszerezték Sevcsenkót is - egyre erősebbek lesznek. S, hát hazai szinten is erősítenek a riválisok. A valencia sztem nagyon jó vételt csinált Morientesszel, David Villával erős csatársort képeznek. S lehet, hogy a real jelenleg az elnökválasztással van elfoglalva, de ők sem fognak tétlenkedni júliusban. Ideje lenne nekünk is aktivizálnunk magunkat, az ünneplésnek vége, Beguiristain és a többiel dolgozzanak meg a pénzükért. Mottát pedig nem szabad elengedni a villarrealba.
A vb előtt kellene az új szerződéseket aláírni, mert ki tudja mi lesz utána. A védelembe és a csatársorba egy-egy meghatározó ember kell, lehetőleg ne öreg legyen, hanem olyan, akivel hosszú távon lehet számolni. varga tamás
Tomi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2006.05.19. 18:16:49

2006.05.26. 11:20:38

Szerintem az egyik legjobb igazolás Ibrahimovic lenne. Jól fejel, gyors, jól cselez, viszont az emberi tulajdonságai miatt szerintem nem jöhetne szóvá nálunk.
Avatar
zozinho
Barça B
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.03.11. 12:46:12
Tartózkodási hely: Debrecen/Budapest

2006.05.26. 11:18:55

Szia Cooltiszo!

Teljesen egyetértek veled!a nevek is ugyanazok akik szerintem erösitést jelentenének,nem pedig csak növelnék a létszámot(mint pl forlán...)és erösiteni kell!semmiképpen se fejetlenül ,összevissza hanem 2-3 minöségi játékost posztra!és mondjuk ha ezek az igazolások igazak akkor elég durva csapatok lesznek a riválisokbol...bár a milán nem sokat fog majd vele érni ha nem indul a blben... 8) de a mi csapatunk igy is a legerösebb és tleg csak néhány jo játékos kell h egyik poszton se kelljen félnünk ha sérülés jön...(ami mostanában jönni szoktt... :evil: )
Avatar
Cooltiszo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2004.10.08. 06:57:08
Tartózkodási hely: Bp

2006.05.26. 11:05:52

Nem szabad abba a hitbe kergetni magunkat hogy megnyertük a bl-t, mi leszünk még vagy 5 évig a legjobbak ezzel a csapattal. Nem. A többi csapat is erősödik rendesen, nekünk is kell. Először is Zambrottát igazoljuk le, aztán Chivut. Végül én Crespot hoznám(most nyilatkozta, hogy legszívesebben spanyolba jönne, itt a helye), de a lényeg hogy ne kapkodjuk el. Még Trezeguet se hangzik rosszul.
Avatar
Lujo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 845
Csatlakozott: 2004.10.08. 10:35:41
Tartózkodási hely: Marcali

2006.05.26. 10:27:03

Subinho írta:honnan veszitek, h morientes a valenciába megy???
cresponak én is nagyon örülnék. tavaly a milanban nagyon jól tolta!!!
ez a messi téma sztem csak kacsa, de ha igaz, nagyon nagy gnyóság!!!
oleguer meg kezdi megütni a színvonalat??????? akkor mit keres a kezdőben!!! :twisted:
majd ha megütötte a színvonalat, addig fejlődjön és ne nála jobb kárára gakoroljon fontos meccseken. menjen a la massiába!!! ott fejlődjön vazze'!!!!!!!

Oli jó, megbízható játékos. Simán lehet belőle egy 2. Puyol. Na jó ő nem lesz, de mivel 2 poszton is tudsz játszani és átlagos csapatok -ilyenek ellen egy szezonban 40 meccset játszunk, az igazán jókkal nyomunk max. 10-et- ellen kiválóan, ezért igenis helye van a csapatban.
KépKépKép

A Barcelona múltbeli magyar csillagai.
Vito
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5426
Csatlakozott: 2005.02.07. 10:36:32
Tartózkodási hely: Szeged city

2006.05.26. 09:52:40

nyilván nem is engednék el Messi-t, csak azt nem értem, hogy honnan szedik ezeket a Kép okat.

meg miért?
mármint az NS.
Avatar
Ordog
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3013
Csatlakozott: 2004.10.08. 18:54:45
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2006.05.26. 09:51:56

A VB után majd dupla ennyi kérője lesz... Nagyon nagyot fog robbantani Messi a VB-n:)))
Avatar
Charlie
Öreg Harcos
Hozzászólások: 6901
Csatlakozott: 2004.10.08. 11:13:39
Tartózkodási hely: East Side

2006.05.26. 09:47:28

Mert már kész tény, hivatalos honlapon is rajta van hogy Morientes odaigazolt.
Messit ki nem szeretné leigazolni? Az érdeklődőket elfogja riasztani az árcédula, elhihetitek, meg a 2014-es szerződése velünk :lol:
C.
"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2006.05.26. 09:42:48

honnan veszitek, h morientes a valenciába megy???
cresponak én is nagyon örülnék. tavaly a milanban nagyon jól tolta!!!
ez a messi téma sztem csak kacsa, de ha igaz, nagyon nagy gnyóság!!!
oleguer meg kezdi megütni a színvonalat??????? akkor mit keres a kezdőben!!! :twisted:
majd ha megütötte a színvonalat, addig fejlődjön és ne nála jobb kárára gakoroljon fontos meccseken. menjen a la massiába!!! ott fejlődjön vazze'!!!!!!!
Vito
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5426
Csatlakozott: 2005.02.07. 10:36:32
Tartózkodási hely: Szeged city

2006.05.26. 08:51:47

a mai Sportban spanyol átigazolási k(Ó)örkép van.
én nem tudom, hogy honnan veszik az infóikat, de természetesen megemlítették, hogy Marquez tárgyal a Milannal, sőt (ezt figyeljétek!!!):

"Frank Rijkaard edző pedig arról beszélt: elképzelhetőnek tartja, hogy a Madrid valamelyik elnökjelöltje tárgyalásokat kezdett Leo Messivel..."

na...
honnan?!
Rijkaard pedig ezt csak úgy nézné...
...Laporta méginkább
Avatar
Lujo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 845
Csatlakozott: 2004.10.08. 10:35:41
Tartózkodási hely: Marcali

2006.05.26. 08:18:36

Sztojcskov írta:Sziasztok! Az én alternatíváim Larsson helyére: Luis Fabiano,v. Crespo: Utóbbi csak szenved a Chelsea-ben, tuti elhúzna nyáron a srác és nem hiszem, hogy 15 millánál többet kérnének érte.(és azért-szerintem meglövi a Forlán-gyereket...) Az előbbivel csak az a bal, hogy nem venné jó néven, ha általában a kispadon kezdene, mert ahhoz túl jó! Egyébként azt mondom: nem kellenek a nagy nevek,elég lenne max. 2 új ember és inkább meg kell őrízni a csapategységet, ami mióta Barca-fan vagyok(1992), még sohasem volt ilyen jó!De könyörgöm: Oleguerhez miért kell annyira ragaszkodni??

Olihoz azért ragaszkodunk annyira, mert katalán és kezdi megütni a kívánt színvonalat. Ne feledd, hogy a kezdetekben Puyol sem volt a szurkolók kedvence, sokat bakizott (néha még ma is). Ha Oli így fejlődik tovább, akkor remek játékos válik belőle.
KépKépKép

A Barcelona múltbeli magyar csillagai.
machine
Barça B
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2005.08.01. 19:21:24

2006.05.26. 01:51:46

egyszerü Saviola vissza azt kész!!! :lol: :wink: :!: :!:
PUYOL SZETCSINAL MINDENKIT-HE-
Sztojcskov
Barça B
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2005.11.28. 15:08:33
Tartózkodási hely: Tokaj

2006.05.25. 22:12:11

Sziasztok! Az én alternatíváim Larsson helyére: Luis Fabiano,v. Crespo: Utóbbi csak szenved a Chelsea-ben, tuti elhúzna nyáron a srác és nem hiszem, hogy 15 millánál többet kérnének érte.(és azért-szerintem meglövi a Forlán-gyereket...) Az előbbivel csak az a bal, hogy nem venné jó néven, ha általában a kispadon kezdene, mert ahhoz túl jó! Egyébként azt mondom: nem kellenek a nagy nevek,elég lenne max. 2 új ember és inkább meg kell őrízni a csapategységet, ami mióta Barca-fan vagyok(1992), még sohasem volt ilyen jó!De könyörgöm: Oleguerhez miért kell annyira ragaszkodni??
Avatar
laci18
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 270
Csatlakozott: 2005.07.14. 10:29:56
Tartózkodási hely: Bp

2006.05.25. 21:32:45

Azt hiszem kezd beindulni a piac.
Nihat-Villa
Pires-Villa
Ballack-Chelsea
Morintes-Valencia
Seva-Chelsea???????
.
.
.
Én is a várás mellett vagyok de mi lesz ha elfogynak a jó playerek ?!
Barca 4ever
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13508
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2006.05.25. 17:47:20

Hát igen, lehet, hogy jobb lenne várni egy kicsit a vb utánig, mert hogy meg lehetne jobban ítélni az erőviszonyokat.
Ha meg a jó játékosoknak fel is megy az áruk, akkor is belefér
gondoljatok bele, hogy Forlanért sokalltuk a 10 millát, közben meg hányat kaszáltunk ebben az idényben?! :wink:

Marquez meg nem megy sehova, tuti. :P
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Lujo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 845
Csatlakozott: 2004.10.08. 10:35:41
Tartózkodási hely: Marcali

2006.05.25. 17:01:10

Subinho írta: EZ TÖBB MINT ÉRDEKES!!! NEM TUDOM MENNYI A VALÓSÁGALAPJA, DE AMIKOR VÉGRE RENDEZŐDNI LÁTSZIK A VÉDELEM, NEM SZABAD ELENGEDNI ONNAN SENKIT!!! HACSAK REIKARD NEM TETT RÁ UTALÁST, HOGY JÖVŐRE BELLETTI LESZ MEGINT A JOBBHÁTVÉD ÉS MARQUEZ HELYÉN OLEGUER JÁTSZIK MAJD...
Ettől ne félj Subinho. Nem lesz itt semmi gáz, ez csak annak szól, hogy szeretné már lezárni a tárgyalásokat, valamint szeretne egy kicsivel több pénzt kapni, mivel tudja jól, hogy a védelem most jól alakul és Frankék nem fognak csak azért változtatni, hogy kisebb fizuja legyen egy új védőnek (akit még meg is kell venni).
KépKépKép

A Barcelona múltbeli magyar csillagai.
Lezárt