Frank Rijkaard #2

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2007.12.27. 16:59:03

Tetszik Kralo felállása, viszont ehhez szvsz elengedhetetlen lenne, hogy Zambi és Abidal egész meccsen Alvest megszégyenítő módon oda-vissza rohangáljon. :)
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21304
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2007.12.27. 16:36:52

Ha lenne még egy jo vkp-unk, mint pl. Essien :D , akkor fölálhatnánk igy:
Essien :D , Yaya-Messi, Iniesta-Etoo, Henry
Avatar
FCB_gábor
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2006.10.21. 14:05:55
Tartózkodási hely: -]5200[-

2007.12.27. 16:20:12

Eddig igazából a támadásainkkal voltak a problémák. Nem hiszem, hogy egy 4-4-2 vagy az ehhez hasonló felállásokban több támadó potenciál lenne. Főleg, hogy nálunk a 2. hullám nagyon gyenge bár mondhatnám azt is, hogy nincs is.
Kép
Kralo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2004.10.08. 19:52:34

2007.12.27. 16:14:03

Én a 4-1-2-1-2 -vel próbálkoznék.

--------------Valdes-------------

Zambi---Puyol---Milito---Abidal

--------------Touré--------------

------Xavi----------Iniesta------

--------------Deco---------------

--------Messi-------Eto'o--------

Mivel most nincs Messi így Eto'o menne a helyére és a másik támadó lehetne Dinho, Krkic esetleg Henry.
Avatar
ZsottaFCB
Jugador del Barça
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2007.12.26. 19:22:58
Tartózkodási hely: Pest megye

2007.12.27. 16:03:14

a puyol zambrotta-nál kihagytam hogy helycsere :D és akkor deco-t hova tegyem?
:?:
Drum and Bass makes my heart beat...

Barcelona! Mindenek felett!

Köszönöm,Köszönöm hogy Culénak születtem!
Zsolti
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6157
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:34:54
Tartózkodási hely: ,,!,.
Kapcsolat:

2007.12.27. 15:58:34

Puyol Zambi helycsere,ill deco nem jó ott a szélen. :wink:
Avatar
ZsottaFCB
Jugador del Barça
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2007.12.26. 19:22:58
Tartózkodási hely: Pest megye

2007.12.27. 15:56:04

rijkaard ha marad akkor változtasson felállást én a 4-4-2 ajánlanám

-----------------------------------V.V---------------------------------
--------Puyol----------------Zambrotta-----------Millito-----------Abidal

---------Deco--------------Touré----------------Xavi-----------Iniesta

----------------------Messi(ill.bojan)---------------Eto'o(ill.Henry)




Cserepad:Gudjohnsen,Jorquera,Ronaldinho,Giovanni,Thuram,Ouleger

Szerintetek? :?:
Drum and Bass makes my heart beat...

Barcelona! Mindenek felett!

Köszönöm,Köszönöm hogy Culénak születtem!
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2007.12.27. 15:18:01

Kluivert55 írta:Ezt nem tudom hova kellett volna írnom, de mindenki szidja Rijkaardot ezért írom ide:
Szóval karácsonyi unalmamban megnéztem a 2006-os Bl-döntőt, és azt vettem észre, hogy akkor is játszottunk teljesen [auto_cenzúra] meccseket, mert alig tudtunk a 10 emberrel játszó Arsenallal mit kezdeni, csak akkor még voltunk olyan szerencsések, hogy döntő pillanatokban jöttek a gólok! Most sem játszunk sokkal roszabban (kivéve azokat a meccseket amikor teljesen lélektelenül játszik a csapat nagy része) csak nincsenek meg ezek a gólok! Szerintem ez normális is, mert tényleg nem lehet éveken keresztül nyerni, és nyerni! Én hozzáállásban látok javulást és szerintem szépen lassan jönnek a fontos gólok is! Én teljesen kiállok Rijkaard mellet, mert imádom ezt a támadó felfogást (pl. hátrányban azonnal küld be támadót védekező játékos helyett) bár néha ez nagyon veszélyes, de nem baj, mert ezért szerettem bele a Barcelonába vagy a Holland válogatottba (Őket pl. alig bírom nézni mióta van Basten az edző) úgyhogy aki komolyan gondolja, hogy nekünk holmi capellóra,morinnyóra vagy lippire van szükségünk az kicsit gondolkozzon el miért is szurkol ennek a csapatnak! Inkább bízzon benne, hogy újra eredményesek leszünk és trófeákat nyerünk! Még ebben a szezonban is meglehet bármelyik!
Kicsit hosszú lett elnézést kérek!
Visca el Barca!
BÚÉK mindenkinek!
1.Minden ember a maga szerncséjének a kovácsa!
2.A hangsuly a KIVÉTEL-en van!
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Kluivert55
Barça B
Hozzászólások: 97
Csatlakozott: 2004.10.08. 17:55:39
Tartózkodási hely: Sárospatak

2007.12.27. 15:12:36

Ezt nem tudom hova kellett volna írnom, de mindenki szidja Rijkaardot ezért írom ide:
Szóval karácsonyi unalmamban megnéztem a 2006-os Bl-döntőt, és azt vettem észre, hogy akkor is játszottunk teljesen [auto_cenzúra] meccseket, mert alig tudtunk a 10 emberrel játszó Arsenallal mit kezdeni, csak akkor még voltunk olyan szerencsések, hogy döntő pillanatokban jöttek a gólok! Most sem játszunk sokkal roszabban (kivéve azokat a meccseket amikor teljesen lélektelenül játszik a csapat nagy része) csak nincsenek meg ezek a gólok! Szerintem ez normális is, mert tényleg nem lehet éveken keresztül nyerni, és nyerni! Én hozzáállásban látok javulást és szerintem szépen lassan jönnek a fontos gólok is! Én teljesen kiállok Rijkaard mellet, mert imádom ezt a támadó felfogást (pl. hátrányban azonnal küld be támadót védekező játékos helyett) bár néha ez nagyon veszélyes, de nem baj, mert ezért szerettem bele a Barcelonába vagy a Holland válogatottba (Őket pl. alig bírom nézni mióta van Basten az edző) úgyhogy aki komolyan gondolja, hogy nekünk holmi capellóra,morinnyóra vagy lippire van szükségünk az kicsit gondolkozzon el miért is szurkol ennek a csapatnak! Inkább bízzon benne, hogy újra eredményesek leszünk és trófeákat nyerünk! Még ebben a szezonban is meglehet bármelyik!
Kicsit hosszú lett elnézést kérek!
Visca el Barca!
BÚÉK mindenkinek!
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4961
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2007.12.27. 13:22:05

Jah,az más. :oops:

Ezek nem fognak megvalósulni sajnos,pedig megérnének egy próbát.De mivel Rijkaard egy idióta.. :roll:
,,Azt hitted, hogy mi történt."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21304
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2007.12.27. 13:20:59

barca99 írta:
Saviola írta:Eto'o szélre tolás szerintem értelmetlen..próbálkoztunk már,egyszer sem jött be. :roll:
Sztem nem szélretolásról van szó, csupán Messi a jobb csatár, Eto'o meg a bal csatár lenne... :roll:
Igen, ugy gondoltam. :wink:
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2007.12.27. 13:14:21

Saviola írta:Eto'o szélre tolás szerintem értelmetlen..próbálkoztunk már,egyszer sem jött be. :roll:
Sztem nem szélretolásról van szó, csupán Messi a jobb csatár, Eto'o meg a bal csatár lenne... :roll:
Avatar
diego armando maradona
Barça C
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:21:33
Tartózkodási hely: Miskolc

2007.12.27. 13:12:15

Nagyjából én is azt az utat jártam be mint Etooka. Nekem is az El Classico volt az utolsó csepp a pohárban és én is Frank eltávolításában látom a megoldást. Amúgy szerintem nem fogják most elküldeni legfeljebb a szezon végén tehát még lesz esélye egy jó BL szereplésre.
"...az igazság nem csak azért hat igazságnak, mert az, hanem attól is, ahogyan kimondják" Gabriel García Márquez
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4961
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2007.12.27. 13:12:10

Eto'o szélre tolás szerintem értelmetlen..próbálkoztunk már,egyszer sem jött be. :roll:
,,Azt hitted, hogy mi történt."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21304
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2007.12.27. 13:05:04

Zsolti írta:nekem ez lenne a felállásom:
................................VV.................................
Zambi.......Puyol......................Milito......Abidal
................Xavi........................Toure.............
Messi..................................................Iniesta
................Eto'o....................Henry................

4-4-2
és annyira Xavihoz sem ragaszkodnék... :roll:
A 4-4-2-t nem tartom rosznak. Xavi helyett játxatna Deco, vagy amelyik jobb formában van. És amig Messi sérült, én szivesen látnám Bojant a kezdőben :!:
Meg vmi olyat is megnéznék, h:
Xavi-Touré-Iniesta a középpályán
Deco-Két csatár mögött irányit
Messi, Etoo a két csatár, Messi jobb, Etoo bal oldalon.

De 1 biztos, Rijkaardnál ilyen nem lex :evil: Ő csak 1 fajta játékot tud, amit Henk kitalált, és végigvertünk vele mindenkit, és változtatni nem tud se a feláláson, se a taktikán, semmi begyakorolt figura, stb...
Mourinho sztem azonnal uj formáciot, taktikát találna kis, és szögleteknél, szabiknál lennének meglepő figurák, lenne kontrajáték stb...
vicky.girl
Jugador del Barça
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2007.09.02. 15:08:05
Tartózkodási hely: Galánta (Szlovákia)
Kapcsolat:

2007.12.27. 12:58:36

Én Rijkaardban már nem bízom, pedig az El Clásicóig védtem, de Ronnienak adnék egy esélyt egy új edzőnél! :roll:
fcbarcelona1899
Barça C
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2007.12.26. 11:46:17

2007.12.27. 12:41:45

Teljesen egyetertek veled Etooka... Csak sztem megis jobb lenne ha elkuldenenk.Ha tenyleg megtortenne az ami Davids-sal az nagyon jo lenne,de nagyon kicsi az esely ra.
B. Tamás
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.02.25. 21:20:32
Kapcsolat:

2007.12.26. 22:49:55

mielőtt még bármit is leirnék,leszögezem,az utolso meccsek kilátástalan játéka után én is elfordultam frank-től,előtte,még a valenciai győzelem után is biztam benne!De:
-ha már most nem rugják ki,akkor azt már az év végéig nem is fogják megtenni,mivel olyan rosszul nem hiszem,hogy tudunk majd szerepelni
-ha már marad,akkor vagyok olyan naív :lol: ,hogy azt gondoljam hogy a történelem ismétli önmagát és fantasztikus tavaszt produkálunk,mint anno davids-sal!
persze,kevés az esély,h ez megtörténjen,de én még egy kicsit bizom frank-ben,egy nagyon kicsit....
.
gekkodan
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3683
Csatlakozott: 2007.08.15. 19:37:48
Tartózkodási hely: Curahee

2007.12.26. 22:45:39

varga tamás írta:Ahogy politikai jellegű tárgyalások végén mondják, gekkodan: a képviselt álláspontok közelednek egymáshoz. Nem állnak olyan távol a gondolataink egymástól. Ez jó. Ennek örülök.
Egyetértek, azt hiszem lényegében egyről beszélünk:) Mindenkinek az lenne a legjobb, ha egy jó Barca és egy jó foci várna minket az új évben. Ehhez pedig változások kellenek:) Mi innen meg tudjuk mondani az igét, de a döntést nem mi hozzuk meg:( A vezetőségen és a culékon ilyen értelemben nagy teher van most, lássuk Laporta akkor is jól játszik-e ha gáz van, vagy csak a sikerben és az igazolások bemutatásában magabiztos...Eddig a bajban rendre lebőgtek. Én örülök, hogy stabil a klub és az anyagi helyzet javul, de ebből sem élünk meg. Sikeres vállalkozást is csak akkor tudsz fenntartani, ha a bevételeid minimum stagnálnak, de inkább nőnek. Laportáék szekere akkor indult el anyagilag, amikor a sikerek miatt többen érdeklődtek a csapat iránt. Szurkolók, médiumok és nézők...De a sikerek elmúltak és az anyagi magabiztosság is csak addig tartható fennt, ameddig szép a foci és a siker bödönjéből is csurran cseppen valami. Ezek viszont régen hiányoznak. Rijkaard pedig jelenleg kulcsszereplő a kérdésben.
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2007.12.26. 22:37:58

Ahogy politikai jellegű tárgyalások végén mondják, gekkodan: a képviselt álláspontok közelednek egymáshoz. Nem állnak olyan távol a gondolataink egymástól. Ez jó. Ennek örülök.
Kép
gekkodan
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3683
Csatlakozott: 2007.08.15. 19:37:48
Tartózkodási hely: Curahee

2007.12.26. 22:29:14

Nos, egyet azért kérnék:) Ne azon akadjanak fenn a szurkolótársak, hogy éppen Decot hoztam fel ellenpéldának. Tulajdonképpen beszélhetnénk másról is, épp őt írtam le, bevallom én nem tartom távozásra ítéltnek, de a mondanivalóm lényege mégsem ez:)

Nos, hogy kit vennék helyette, az megint egy újabb történet, talán visszahoznám a saját nevelésű Fabregast, akkor tényleg mehetne előrébb Iniesta és Xavi-Fabregas-Yaya szűrhetne mögöttük. De ez megint egy más téma, a lényeg, mivel a topic is arra vonatkozik, hogy legelső lépésnek távozzon Rijkaard. Ezt jelenleg mindennél fontosabbnak tartom, ez a csapat első érdeke és ez a szurkolók érdeke is. Új foci, sikeresebb foci és talán új játékrendszer és motiváció.

Mit mondhatok még? Talán azt, hogy Ronaldinho sem kell feltétlen távozzon, ha az új edző új tüze rá is kihat, mi leszünk a legboldogabbak ha visszatér a régi formájába. És megint kérlek titeket, hogy ne a személyen akadjatok fenn, de hozok egy példát: Lehet, hogy Mourinho elkapná a tököcskéit a brazilnak és nem mellesleg más posztot is adhat egy új edző. Valamint azt sem kéne elfelejteni, hogy ha egy vadonatúj stáb jönne és R10 úgy padozná végig az első heteket, még észhez is térhetne...

Miért mondom ezt? Mert Ronaldinho nagyon jól tudja, hogy Rijkaard hiába teszi padra, így is 10ből 8 meccsen kezdőként számít rá. Ennek a padozás dolognak már a fene sem hisz Rijkaardtól...Amikor a mester, Cruyff már hónapok óta ezt tanácsolta több újságban és Scolaritól kezdve sokan mások említették, hogy tegye padra, akkor nagy nehezen odaültette pár hónapra rá. Lehet, ha hamarabb kap észhez Frankie, akkor már régen más R10 van a pályán...De nem tette. És egy újabb indok az alkalmatlanságára: mikor már nem egy nagy öreg a száját tépi, akkor felfogja a hollandus és leülteti a padra. Saját fejéből nem jött volna rá, hogy megoldás lehet, de még akkor sem kapcsolt rögtön, amikor már hónapok óta ezt csengette neki nem egy tekintély...Csőd.
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3812
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2007.12.26. 22:00:04

gekkodan írta:
varga tamás írta:gekkodan véleménye ugyanaz, mint Iváné. Azt mondja gekkodan, hogy egy 31 éves Deco inkább képes megújulni, mint egy 26 éves Ronaldinho. Ne haragudj, de ezn vitatkoznék Veled, s a legmesszebbmenőkig nem tudok vele egyet érteni. Az elmúlt másfél évben Deco még annyit sem tett hozzá a Barca játékához, mint R10, messze nem annyit. Még R10 gyengébbnek mondható periódusa ellenére is több pontot, több hasznot hozott a csapat asztalára, mint a portugál. Ha csak ezt nézzük, akkor Decónak már a nyáron el kellett volna mennie Katalóniából.
Azt is írod, hogy R10 a múltjából nem élhet meg, az szép volt, jó volt, de fel is út, le is út. Én meg azt mondom: a CSAPAT nem élhet meg a múltjából. A csapat egésze úgy gyenge, ahogy van. Talán, Ronaldinho az oka a rossz idegenbeli szereplésnek? Az egész csapat gyengeségének? A többi játékos tré teljesítményének? Az orvosi stáb alkalmatlanságának? Rijkaard taktikai dilettantizmusának? Messi sérülésének? Ugye, nem. Csapatjáték esetében tisztességtelen egy emberre ráhúzni a lepedőt, mindig ugyanarra a játékosra kenni mindent. Mindenkinek megvan a maga sara, kinek kisebb, kinek nagyobb. És Ronaldinho az előbbi kategóriába tartozik.
És erre ne az legyen a válasz, hogy én Ronaldinhót szeretem, nem is a Barcát. Mert én a Barcelonát szeretem, Ronaldinhóval a soraiban.
Deco fele annyi pénzbe kerül mint R10 és inkább megtűrhető a csapatban, mint Ronaldinho. Az meg, hogy R10 mekkora hasznot hoz egy külön téma...Ezen a srácon nem csak formahanyatlás van, hanem borzalmas nagy elvárás és kicsit olyan, mint mostanában a Barca, vagy mint nem régen a galaktikus Real. Vagy rohadtul nagyot játszik, vagy ha ezt meg sem közelíti, akkor a szurkolók legnagyobb támadásait kapja. Középút nincs. Dec iszonyatosan hasznos volt amióta a Barcába került és ezen a ronda őszön is ő volt az egyik legjobb középpályás mindaddig, ameddig el nem kapta volna a sérülés. Több jövőt látok Decoban és elmondom miért. Mert nem volt sosem egy feltünő karakter, mégis hihetetlen hasznosan játszott és rengeteg olyan továbbadása volt pl pont R10-nek és a támadóinknak amit talán észre sem vesznek az emberek. Persze, mert utána jött a csel még és a gól...Deco több hasznot tud még pár év mulva is hozni, akár cserepadról is, mint egy szenvedő és lelassult, motiválatlan Ronaldinho. A másik amit mondtam és valszeg nem értettél meg. Azért írtam, hogy áldozzák be a brazil gyereket, mert egyellőre nemhogy rosszul játszik, még a hangulatot is rontja. Mindenki őt támadja, az egész csapaton ül az a lélektani nyomás, hogy a saját és a csapatának a formáján kívül még a joga bonitos bohóc miatt is magyarázkodjon...

Tudod az elmúlt években a Barcelonáról nem csak a BL győzelem jutott az embereknek elsőre az eszébe, hanem R10, mint ahogy most már egyre inkább Messi. Azon túl, hogy a srác foksul teljesít még rohadt sokba is kerül, rossz hangulat van miatta az egész barcát övező űrben és nem mellesleg most még úgy lehetne eladni, hogy egy 20-22 éves zsenire simán elég lenne az érte kapott pénzt. Nem azt mondtam, hogy Ő a legnagyobb bűnbak, mert Rijkaard, az edzői stáb, Laporta és barátai ugyanúgy benne vannak a dologban mint R10, de a házadat sem úgy cseréled le, hogy elromlik valami és rögtön lerombolod, hanem tudod, hogy mit kell benne felújítani. És azt gondolom kezdő lökésnek az edző és utána R10 az első "tisztasági festés"...Ha nem változik a helyzet, mehet Deco is, vagy más, de itt kezdeném...
Nos...
Gekkodan, le a kalappal! De! Abban én sem értek teljesen egyet, hogy Deco inkább képes megújulni! Bár, abban teljesen igazad van, hogy Ronaldinhoval csak a feszültség van és, hogy Riijkardnak mennie kéne. Ez teljesen egyértelmű számomra. Hogy Ronaldinho távozzon-e? Azt nem mi döntjük el.Mindenki a Régi R10-et várja minden mostani meccsre, és végül mindenki csalódik. (Nem mondtam újat.) Az az igazság, hogy Messi nagyon hiányzott a Madrid ellen, persze, ez nem mentség, mert az egész csapat nem játszott jól, de a megindulások nagyon hiányoztak a csapatból, ahogy a lendület is, (nem csak Messi oldalán) R10 már nem képes a hátán vinni a csapatot?! Kéne az az áhított megújulás tőle. Ha eladnánk, egy jó nagy kalap pénz befolyna, és az új csapatában ugyanúgy nagy sztár lenne, de kíváncsi lennék, hogy ott milyen formát mutatna. Merthogy az megújulás lenne, nem kicsi. Persze, eszemben sincs annak a csapatnak drukkolni ahova esetleg Ronnie elmegy, mint ahogy szerintem egy Barca drukkernek sem. Na, visszatérve a befolyó összegre, nem tudom, hogy milyen játékos(ok)ra költenénk, több 1, vagy 2 nem túl fiatal, padozást viselő rutinos játékosra (elsősorban támadó), vagy inkább több fiatal tehetségre, mint pl. Giovanni, vagy Bojan. Olyat is hallottam, hogy a Barca vezetői figyelik Amaurit, a Palermo támadóját (akit én alaposan meggondolnék, mert szerintem nem egy rossz játékos) de azóta sincs semmi hír. :( Az a baj, vagy inkább szerencse, hogy nem mi döntünk az ilyen kérdéskről. Az hogy Riijkard marad-e, Ronaldniho elmegy-e, az a jövő kérdése, remélem, reméljük, hamarosan választ kapunk rá.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
gekkodan
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3683
Csatlakozott: 2007.08.15. 19:37:48
Tartózkodási hely: Curahee

2007.12.26. 21:40:48

varga tamás írta:gekkodan véleménye ugyanaz, mint Iváné. Azt mondja gekkodan, hogy egy 31 éves Deco inkább képes megújulni, mint egy 26 éves Ronaldinho. Ne haragudj, de ezn vitatkoznék Veled, s a legmesszebbmenőkig nem tudok vele egyet érteni. Az elmúlt másfél évben Deco még annyit sem tett hozzá a Barca játékához, mint R10, messze nem annyit. Még R10 gyengébbnek mondható periódusa ellenére is több pontot, több hasznot hozott a csapat asztalára, mint a portugál. Ha csak ezt nézzük, akkor Decónak már a nyáron el kellett volna mennie Katalóniából.
Azt is írod, hogy R10 a múltjából nem élhet meg, az szép volt, jó volt, de fel is út, le is út. Én meg azt mondom: a CSAPAT nem élhet meg a múltjából. A csapat egésze úgy gyenge, ahogy van. Talán, Ronaldinho az oka a rossz idegenbeli szereplésnek? Az egész csapat gyengeségének? A többi játékos tré teljesítményének? Az orvosi stáb alkalmatlanságának? Rijkaard taktikai dilettantizmusának? Messi sérülésének? Ugye, nem. Csapatjáték esetében tisztességtelen egy emberre ráhúzni a lepedőt, mindig ugyanarra a játékosra kenni mindent. Mindenkinek megvan a maga sara, kinek kisebb, kinek nagyobb. És Ronaldinho az előbbi kategóriába tartozik.
És erre ne az legyen a válasz, hogy én Ronaldinhót szeretem, nem is a Barcát. Mert én a Barcelonát szeretem, Ronaldinhóval a soraiban.
Deco fele annyi pénzbe kerül mint R10 és inkább megtűrhető a csapatban, mint Ronaldinho. Az meg, hogy R10 mekkora hasznot hoz egy külön téma...Ezen a srácon nem csak formahanyatlás van, hanem borzalmas nagy elvárás és kicsit olyan, mint mostanában a Barca, vagy mint nem régen a galaktikus Real. Vagy rohadtul nagyot játszik, vagy ha ezt meg sem közelíti, akkor a szurkolók legnagyobb támadásait kapja. Középút nincs. Dec iszonyatosan hasznos volt amióta a Barcába került és ezen a ronda őszön is ő volt az egyik legjobb középpályás mindaddig, ameddig el nem kapta volna a sérülés. Több jövőt látok Decoban és elmondom miért. Mert nem volt sosem egy feltünő karakter, mégis hihetetlen hasznosan játszott és rengeteg olyan továbbadása volt pl pont R10-nek és a támadóinknak amit talán észre sem vesznek az emberek. Persze, mert utána jött a csel még és a gól...Deco több hasznot tud még pár év mulva is hozni, akár cserepadról is, mint egy szenvedő és lelassult, motiválatlan Ronaldinho. A másik amit mondtam és valszeg nem értettél meg. Azért írtam, hogy áldozzák be a brazil gyereket, mert egyellőre nemhogy [auto_cenzúra] játszik, még a hangulatot is rontja. Mindenki őt támadja, az egész csapaton ül az a lélektani nyomás, hogy a saját és a csapatának a formáján kívül még a joga bonitos bohóc miatt is magyarázkodjon...

Tudod az elmúlt években a Barcelonáról nem csak a BL győzelem jutott az embereknek elsőre az eszébe, hanem R10, mint ahogy most már egyre inkább Messi. Azon túl, hogy a srác foksul teljesít még rohadt sokba is kerül, rossz hangulat van miatta az egész barcát övező űrben és nem mellesleg most még úgy lehetne eladni, hogy egy 20-22 éves zsenire simán elég lenne az érte kapott pénzt. Nem azt mondtam, hogy Ő a legnagyobb bűnbak, mert Rijkaard, az edzői stáb, Laporta és barátai ugyanúgy benne vannak a dologban mint R10, de a házadat sem úgy cseréled le, hogy elromlik valami és rögtön lerombolod, hanem tudod, hogy mit kell benne felújítani. És azt gondolom kezdő lökésnek az edző és utána R10 az első "tisztasági festés"...Ha nem változik a helyzet, mehet Deco is, vagy más, de itt kezdeném...
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2007.12.26. 21:14:24

gekkodan véleménye ugyanaz, mint Iváné. Azt mondja gekkodan, hogy egy 31 éves Deco inkább képes megújulni, mint egy 26 éves Ronaldinho. Ne haragudj, de ezn vitatkoznék Veled, s a legmesszebbmenőkig nem tudok vele egyet érteni. Az elmúlt másfél évben Deco még annyit sem tett hozzá a Barca játékához, mint R10, messze nem annyit. Még R10 gyengébbnek mondható periódusa ellenére is több pontot, több hasznot hozott a csapat asztalára, mint a portugál. Ha csak ezt nézzük, akkor Decónak már a nyáron el kellett volna mennie Katalóniából.
Azt is írod, hogy R10 a múltjából nem élhet meg, az szép volt, jó volt, de fel is út, le is út. Én meg azt mondom: a CSAPAT nem élhet meg a múltjából. A csapat egésze úgy gyenge, ahogy van. Talán, Ronaldinho az oka a rossz idegenbeli szereplésnek? Az egész csapat gyengeségének? A többi játékos tré teljesítményének? Az orvosi stáb alkalmatlanságának? Rijkaard taktikai dilettantizmusának? Messi sérülésének? Ugye, nem. Csapatjáték esetében tisztességtelen egy emberre ráhúzni a lepedőt, mindig ugyanarra a játékosra kenni mindent. Mindenkinek megvan a maga sara, kinek kisebb, kinek nagyobb. És Ronaldinho az előbbi kategóriába tartozik.
És erre ne az legyen a válasz, hogy én Ronaldinhót szeretem, nem is a Barcát. Mert én a Barcelonát szeretem, Ronaldinhóval a soraiban.
Kép
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2007.12.26. 20:26:25

Gekkodan!
Szerintem az utóbbi idők legjobb hozzászólását írtad,mégha hosszúra is sikeredett,egy kicsit! Van olyan jó mint a "Főszerkesztő úré" :wink:
Kép
Lezárt