Bajnoki Mérkőzések 07-08

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
machine
Barça B
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2005.08.01. 19:21:24

2008.01.28. 06:59:35

ha Frank elmegy senki más nem jöhet csakis a Stoichkov!!!ő majd gatyába rázza a bandát !!!
PUYOL SZETCSINAL MINDENKIT-HE-
Avatar
kovik
Barça B
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2008.01.20. 22:03:03

2008.01.28. 05:51:18

"gyönyörű megoldásokat láthatunk"

Te melyik meccset nézted amugy? :shock:

Csupán az utolsó mondatoddal értek egyet: VOLTAK sikerek...
leeandra
Barça C
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2008.01.15. 16:39:08
Tartózkodási hely: Kadarkút

2008.01.28. 04:57:42

Nekem is hozzá kell szólnom a témához, mert lassam már ott tartok, hogy kitépem a hajam. Mást sem lehet hallani, mint hogy A Barcelonára fujjoznak, szidják az edzőt és értetlenkednek, hogy miért nem nyerünk. (mármint a Barca). Egyesek nem képesek felfogni, hogy van hogy nem megy, legalábbis nem úgy, ahogy mindenki szeretné. Ez most egy ilyen év. Az valóban igaz, hogy nem nyeri végig a szezont a csapat, de küzdenek. Ami a bajnokságot illeti, annak lőttek. De az csak egy adat, hogy ki mennyi bajnokságot stb. nyert, az a 90 perc számít, amit legjobb (aktuális) tudásuk szerint végigjátszanak. És amit a szurkolók végigizgulnak és ami alatt olyan gyönyörű megoldásokat láthatunk, amiktől akaratlanul mosolyogva, sokszor örjöngve nézzük végig a meccset. Aki igazán figyeli a Barcelonát, az nagyon jól tudja, hogy mindig úgy játszanak, ahogy az eszük viszi őket. De ez nem baj, legalább igazi érzelmek vannak a dolgok mögött, valóságos. Őszintén, ha valakinek nincs kedve dolgozni, az akkor is ugyanolyan jól végzi a munkáját, mint akkor, amikor van kedve hozzá? Neki általában van kedvük hozzá és nagyon is élvezik, mert hát játék és játszani jó. De ha nagyritkán ballábbal keltek fel, akkor bizony nem játék, hanem munka, amit el KELL végezni. Hát néha nem megy, ez igaz, de csinálja valaki utánnuk!!!!!!! Nem azzal van bajom aki, mint tényt említi meg, hogy X Y rosszul játszott, vagy éppenséggel nem csinált semmit, hanem azzal aki néhány vesztett meccs után azt mondja : sz_r ez a cspat, semmirekellők. Mintha annyira értene hozzá. Én sem vagyok szakavatott, de nem csak azt kell látni, hogy nyertünk vagy nem! A dolgok mögé kell néha látni! És Rijkaardot sem kéne ilyen hamar leírni! A keze törjön le annak, aki fehér zsebkendőt lenget! 5 év alatt azér voltak sikerek.
Estrella
divadka
Jugador del Barça
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2006.02.24. 10:45:39

2008.01.28. 02:59:14

gergo9 írta:A manchester is csak azért esett ki olyan csúnyán mert előtte volt egy nagyon fontos bajnokija és fáradtak voltak a játékosok!!!
Egy Barca és MU fan.....
Ehhez meg annyit mondanék, hogy szerencse ,hogy a Barcának "pont nem voltak fontos meccsei csak a Manchesternek" Emlékezz vissza milyen szakaszban volt akkor a bajnokság :?
divadka
Jugador del Barça
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2006.02.24. 10:45:39

2008.01.28. 02:51:04

Szerintem azt kellene csinálni mint az NFL-ben: Hozzunk egy edzőt aki jól tudja motiválni a csapatot, és mindenkinek szimpatikus meg jól tud nyilatkozni ( egy Juande ramos félét) ő legyen a vezető edző

Tartsuk itt Reijkardot, hogy irányítsa a védekezést (elvégre az nem megy neki rosszul)

Szerezzünk egy olyan edzőt is aki vérbeli támadó játékos volt és ezt tudja is játszatni a csapat támadó felével ( lehetne ő is holland már csak azért hogy lól össze tudják illeszteni a taktikát Frank-kel.)

JAAAA!! Hogy már volt ilyen ???? Akkor már csak azt nem értem ,hogy ha valaminek tudjuk a receptjét, akkor miért nem tudjuk újra "megfőzni"???

Várom a jelölteket, a névsort elküldüm La Portának :twisted: :lol:
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2008.01.28. 00:11:58

Erre a spanyol vs angol bajnokság ügyre csak egy kérdésem van. 2006/2007
bajnokok ligája elődöntőbe hány spanyol jutott be? És hány angol? Elárulom 3
A valencia meg barcelona is angol ellen esett ki!!!!! Real el sem jutott odáig! :P A manchester is csak azért esett ki olyan csúnyán mert előtte volt egy nagyon fontos bajnokija és fáradtak voltak a játékosok!!!
Egy Barca és MU fan.....
aronba
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 455
Csatlakozott: 2008.01.09. 23:33:39

2008.01.27. 23:58:58

Ja és mikor nyert utoljára MU BL-t 99-ben szégyen!
Ennyit arról, hogy mekkora csapat.
Real 200, 2002, Barca 2006
Jó modhatnád, hogy Pool 2005. de nézzük meg a közelmúltat, a spanyol csapatok sokkal sikeresebbek, talán csak az olaszok mérhetők egy kalappal velük, s Európa legjobb csapata az amelyik megnyeri a Bl-t nem egy rúgd és fuss szánalmas bajnokságot
Avatar
bandika0101
Barça B
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2005.02.03. 15:14:35

2008.01.27. 23:56:41

Sziasztok! Hát már nekem is hozzá kell szólnom a dolgokhoz! Egyszerüen nem lehet felfogni h egy ilyen jó csapat mint a BARCA h tud igy játszani! Semmi elképzelés,mindent csak a Messire na majd ö csinál valamit,golt rug. Vezetünk 1:0 ra és beállunk védekezni amikor jol tudjuk mint ezelötti kb 7-8 meccsen is mi történt, kaptunk egy golt az utolsó 10 percben és ezzel mentek el a pontok! De miért nem lehet ezen javitani,odafigyelni?? Nem tudom felfogni h a vezetés miért nem érti már meg végre h ezen a csapaton változtatni kell,frissiteni. Én személy szerint elismerem Rejkaard munkáját,amit tett,de örök idöre ö sem maradhat itt,ugy h ráadásul semmit ujat nem tud kitalálni,nem tud változtatni és ezzel még a csapat teljesitménye sem tud javulni. Szerintem ott lett elszurva a dolog h a bajnoki cim és a Bl gyözelen után nagy lett a mellény! Elengedtük Ten Catét aki sztem egy elég meghatározó alak volt abban a BARCÁban még ha sokan azt is hiszik h nem csinált semmi! Ott bomlott meg az igazi csapat ,az a csapat ami volt, az akinek a játékosai tudtak egymásért küzdeni és megszakadni a pályán!
A mai meccsen is Pl Deco nem sok mindent tett azért h nyerjünk,alibi focit mutattot. De nem akarok kiemelni és hibáztatni 1-2 embert,ha nem megy akkor nem megy! DE lássuk be VÁLTOZTATNI KELL! EZt mi sokan látjuk akkor a vezetés miért nem? Amég Rejkaard az edző addig nem fogunk elöre lépni,ilyen igazolásokkal (Abidal,Henry) szinte a legjobb keretünk van.
Még én is bizom a csodában ,h megforditható ez a bajnokság. Addig bizom benne még az matematikailag be nem bizonyosodik h elvesztettük ezt a bajnokságot. És az az idegesitó h nem egy eget verö fantasztikusan játszó reál ellen veszitjük el a bajnoki cimet,hanem egy nagyon szerencsésen helyenként jol jáccó csapattal szemben.
Ha nem lesz változás még a 2. hely is veszélybe kerülhet.
aronba
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 455
Csatlakozott: 2008.01.09. 23:33:39

2008.01.27. 23:54:38

Elég szomorú, hogy szerinted a Mu megalázná a Barcát, vagy a Reált. Lgútóbb, ha jól tudom a MU-t alázta meg egy nyugdíjasokból álló Milan.
A Tottenha,mról nem beszélnék, csak az nem veri meg őket, akik sietnek a buszra, A Liverpool képtelen bajnokit nyerni a Sevilla símán verte az Arsenalt, engedjük, már össze a spanyol liga első 4 csapatát a premier leagueval az első három: Real, MU Barca
Akikeket leírtál Ronaldo kivételével nem férnének be sem a Realba sem a Barcaba. Az angol vállogatot meg a foci egyenlő a nullával ezen kár vitázni víva Espana
Avatar
OvaMind
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2007.09.28. 14:49:49

2008.01.27. 23:53:49

Mondjuk a recre sz.r. Legyen a Valladolid
Avatar
Dave87
Capitá del Barça
Hozzászólások: 509
Csatlakozott: 2007.12.06. 20:42:02
Tartózkodási hely: Magamon kívül

2008.01.27. 23:53:25

OvaMind írta:A válogatott meg a klubszint teljesen más. Ne mondd nekem, hogy a jelenlegi MU pl. nem alázná a realt, Barcát.

És ott van még egy Arsenal, Chelsea, Pool, + most a Tottenham is kezd éledni. És az ottani középcsapatok sem összehasonlíthatók a spanyolokkal.

Hasonlíts már össze egy Evertont egy Recrével.

Kik vannak a spanyol bajnokságban: Villareal, Atletico? Vagy a leszállóágban lévő Sevilla? Ők még a legjobbak ott.

Válogatottal hasonlítasz össze? C. Ronaldo, Drogba, Essien, Tevez, Fabregas,
Adebayor, Rosicky, Giggs, stb. angol játékosok?
Maximálisan egyetértek. De ezen tulajdonképp felesleges is vitatkozni, hogy melyik bajnokság az erősebb, hiszen ott, ahol ezek a csapatok összemérik az erejüket (BL), semmit nem számít, hogy kinek erőssebb a bajnoksága.
Avatar
OvaMind
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2007.09.28. 14:49:49

2008.01.27. 23:48:08

A válogatott meg a klubszint teljesen más. Ne mondd nekem, hogy a jelenlegi MU pl. nem alázná a realt, Barcát.

És ott van még egy Arsenal, Chelsea, Pool, + most a Tottenham is kezd éledni. És az ottani középcsapatok sem összehasonlíthatók a spanyolokkal.

Hasonlíts már össze egy Evertont egy Recrével.

Kik vannak a spanyol bajnokságban: Villareal, Atletico? Vagy a leszállóágban lévő Sevilla? Ők még a legjobbak ott.

Válogatottal hasonlítasz össze? C. Ronaldo, Drogba, Essien, Tevez, Fabregas,
Adebayor, Rosicky, Giggs, stb. angol játékosok?
Avatar
Dave87
Capitá del Barça
Hozzászólások: 509
Csatlakozott: 2007.12.06. 20:42:02
Tartózkodási hely: Magamon kívül

2008.01.27. 23:31:21

Ez a hajó elment:(.
Továbbra is hiszek a csodában és kedvenc játékosom visszatérésében...Dinho vissza kell hogy kerüljön a csapatba. Ha ezt Riijkard nem veszi észre, akkor sajnos mek kell válni tőle. Szvsz Frankie abszolút tanácstalan egyébként azzal kapcsolatban, h mit kéne változtatni a játékunkon. Attól félek, bele fogunk szürkülni ebbe, ha eddig nem tettük.
Annyit még, hogy ha a Real Madrid nyeri meg a bajnokságot, akkor azt megérdemelten teszi. El szoktam ismerni, ha valaki jobb, mint mi, és ők idén úgy néz ki, h jobbak. Nem értek egyet azzal, aki azt vallja, hogy érdemtelen lenne. De ha valaki nem így látja, tiszteletben tartom, amellett, hogy szerintem az illető elvakult, és legszívesebben senkinek sem adná, ha már mi nem nyerjük meg.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Dave87 2008.01.27. 23:50:55-kor.
aronba
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 455
Csatlakozott: 2008.01.09. 23:33:39

2008.01.27. 23:06:58

Mi az hogy gyönge a spanyol bajnokság? Emberek ébresztő, a Real a Barca, de még a Sevilla is csoprtelső volt a Bl-ben, elég volt az angol csapatok dicsőítésből, mást sem tudnak, mint előrerúgni a labdát s bírkózni, lásd angol vállogatott, jól leégtek. Bezzeg, a spanyol vállogatot, Európa egyik legjobb csapata a lubok topon vannak.
Jobb eza liga mint a premier league bárki bármit mond
Dabas
Jugador del Barça
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2007.09.28. 23:07:04
Tartózkodási hely: Dabas

2008.01.27. 23:00:31

Én is nézte ma Mu meccset ők végig hajtottak a barcások 1 percet se úgy voltak h itt van emssi majd csinál vlmit de nem leeht midnig egy játéksoba bízni ha a 90 percből 15-20 percet egy kcsit megnyomnak sima meccs eltt volna de hát nem így megérdemelte a bilbao az xet!!! Ja és még vlmi az egyenlítő gól után nem láttam az elszántságot hogy rúgjunk még egy gólt mert elúszhat a bajnoki cím semmi akaréás nem volt a csapatba!!!

Remélem Ronie jó formába jön vissza és a rijkaard megérti haitt akar maradni akkor játszatnia kell mert akármilyen rossz még midnig jobb mint egy deco v egy gudhi!!!!
Avatar
Fluwy
Barça B
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2006.03.28. 18:51:39
Tartózkodási hely: Veszprém

2008.01.27. 22:58:36

Dabas írta:Iniesta kb 1 hónapba 1x jól játszik az már jó az lehet hogy sokat robotol de amennyi jót csinál annyi kárt is tesz sok rossz labdája va nami csínbemegy lasstja a játlkot nem passzol időben!!!
Már ne haragudj de Iniestára egy szavunk sem lehet egész évbe a csapat legjobbja hihetetlen megoldásokat csinál támadásba kreativ de mindenhol nem lehet ott most is hátul kellett szenvednie. Deconak váltania kell ,Xavinak meg kell egy jo barca amibe jol játszhat.
Avatar
Bányász
Rendfenntartó - moderátor
Hozzászólások: 3345
Csatlakozott: 2007.12.07. 21:34:15
Tartózkodási hely: Neverland

2008.01.27. 22:43:03

De már nem is érdekel. Nem érdekel, mert idén mi nem érdemeljük meg a címet.
Hát ez jogos...más kérdés,hogy a Real se érdemelné meg... :?
Sőt...az idei spnyol bajnokság egy nagy csalódás számomra.Hihetetlen,h két ilyen gyengén játszó csapat van az élen....
Komolyan mondom...egy PL-ben még a Bl helyért is nagyon meg kéne küzdenünk.
Az a szomorú,hogy szerintem már fel is adták teljesen.
Kép
"Akinek rózsaszín a világ az hazug,aki mindent imád nem látta még úgy a tengert ha zúg..."

"A szívem a Barçában van, és egy nap ismét magamra öltöm majd ezt a mezt." Yaya Toure
Avatar
senzu
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1336
Csatlakozott: 2007.08.29. 21:05:39
Tartózkodási hely: Győr / Budapest

2008.01.27. 22:41:19

nem értem, hogy a főnökség miért hagyja, hogy Rijkaard teljesen leamortizálja az egész csapatot :S ennyire lélektelen Barcát egyszerűen rossz nézni
nektek mellesleg nem hiányoznak a holland játékosok a keretből? a de Boer fivérek, Cocu, Kluivert, Overmars, stb. MINDIG addig hajtottak, amíg levegőt kaptak, ezt hiányolom a mostani Barca játékosokból (lehet, hogy amíg a hollandok ittvoltak, alig-alig nyertünk valamit, de legalább szép focit játszottunk :( )
Avatar
OvaMind
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2007.09.28. 14:49:49

2008.01.27. 22:36:16

Pont ma láttam a MU-Tottenham és a Bilbao-Barca meccset, és nagyon éles volt a kontraszt. Nem merjük felvállalni a párharcokat, meg van egy csomó felesleges passz, lendületes megindulás alig, oylan mintha egy csocsóasztalon játszana a csapat, mivel labda nélküli mozgás nulla. Kapu felé fordulás helyett kamukényszerítő, kisasszonyfutball. Hiányzók ide vagy oda- ez egy nulla most.

A bajnokságot pedig bebuktuk. Egyszerűen nem lehet elképzelni, hogy a madrid több pontot hullajtson mint a Barca- 7-tel többet de lehet h 9 lesz belőle bő negyedórán belül.

De már nem is érdekel. Nem érdekel, mert idén mi nem érdemeljük meg a címet.
Dabas
Jugador del Barça
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2007.09.28. 23:07:04
Tartózkodási hely: Dabas

2008.01.27. 22:21:26

Henryval az a baj h ez nem az ő játéka neki angliába volt jó ott sok a beindulás meg tudják indítgatni a barca nem ezt a játékot játsza sajnos így ő nem tud érvényesülni!!!
A másik Messi olyan mintha nem lenne jobb lába a cseleit mindig a bal lába fele probálja csinálni egy jobb védő ezt észre veszi és a mi Mesink nem ér semmit!!!!!!!!
pipe
Barça C
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2007.11.13. 20:04:28
Tartózkodási hely: Marcali

2008.01.27. 22:05:30

Nagyjából megegyezik a véleményünk,de az említett két emberen kívül-tegyük hozzá-támadásban, nincs senki aki színt vinne ebbe a hatalmas szürkeségbe! Henry szinte minden meccsen nulla az előre játékban,gólszerzésben.Őt nem azért hozták hogy saját 16-osa előtt becsúszva szereljen.
Pipe
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2008.01.27. 21:57:13

Sajna a meccset nem láttam, de a rekciókból ítélve hoztuk az utóbbi időben szokásos [auto_cenzúra] formát... :cry:
Már azt se tom mit mondjak. A játékoskerettel nincs gond, viszont az edzővel egyre több.
KEzd megrendülni a bizalmam Laportában is. Régebben nagyon jó döntéseket hozott, de az h nem küldte el nyáron vagy most télen Frankot szinte elhomályosítja a többit. Ha nem változik a taktika, nem jön egy ötlete edző, aki kellően motiválhatja a játékosokat, nem jövünk ki a gödörből.

Mourinhot ide, de minél hamarabb!!!!!!
A Fifa egy szégyen
Dabas
Jugador del Barça
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2007.09.28. 23:07:04
Tartózkodási hely: Dabas

2008.01.27. 21:56:09

3 ilyen kamu középpályással(xavi,deco, inieste) nem leeht bajnokságot nyerni!!! Iniesta kb 1 hónapba 1x jól játszik az már jó az lehet hogy sokat robotol de amennyi jót csinál annyi kárt is tesz sok rossz labdája va nami csínbemegy lasstja a játlkot nem passzol időben!!! Decoról ne is beszéljünk az egy nulla!!! És marad Xavi kb 5 éve még jó volt de sztem őt már elkéne adni és vlhogy megszerezni fabregast v vlmi jó középpályást!!!!!!!!!!
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1126
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2008.01.27. 21:54:22

Rijkaard: Nyilvánvaló, hogy nem fog menni önként. Lenyilatkozza, hogy "az első félidőben jók voltunk a Bilbao fölé nőttünk, a második félidőben eldönthettük volna a meccset, de kimaradtak a helyzetek. Amíg matematikai esélyünk van nem adjuk fel a bajnokságot, hiszünk a kemény munkában és nem hagyjuk félbe..." Laporta meg megint teljes bizalmáról biztosítja...

A megemlített játékosokról:

Xavi: sokan kritizálják ugyanakkor ma a 3 középpályásunk közül ő játszott leginkább Yaya szerepében, így az előrejátékban mutatott teljesítményéért ő okolható legkevésbé a középpályán.

Deco: Elvebn ő lenne a fazonszabásza a középpályának, ma mérhetetlenül gyengén játszott, de ezt a topicjában külön kifejtettem

Iniesta: Ma valóban halványabb volt, ami érzésem szerint nagyban annak volt köszönhető, hogy amikor a labda a közelébe ért már 3 bilbaos rúgott alá a másodperc töredéke alatt. Emellett ő sem volt ma meggyőző.

Henry: Úgy gondolom aki a hozzáállását kritizálja nagy tévedésben van. Rengeteget jön hátra segít a védőknek is, többször szerel bevetődve, becsúszva!!! Az tény hogy nem ment ma neki a játék, de nem ment jobban Messinek vagy Bojannak se. Utóbbi rúgott egy gólt, de sok köze nem volt hozzá, egyébként súlytalan volt elöl. Messi csinálta a szokásos cseleit, de ezek főként csak hátrafele jöttek be, a kapura ő sem volt veszéllyel.

Az nyilvánvaló, hogy ezt a taktikát (amit egyébként is kiismertek már, és amitől meg nem válna Frankie) csak úgy lehet(ett anno) eredményesen megvalósítani, ha a középpályán lévő 3 ember állandó mozgásban van visszalépnek a védők felé, onnan még több mozgással fordulnak a kapu felé, ugyanezt eljátszál a szélsők és van egy 5 emberből álló rendkívül gyors (alacsony súlypontú) ötösfogat aki rövidpasszos kombinatív játékkal eljut a kapuig. Jelenleg úgy érzem a kapura veszélyesség a két szélsőnél kezdődhetne el először, a középpályánban semmi ilyen nincs. Így pedig lehet elől a 3 legnagyobb állócsillaga a labdarúgásnak 8 védővel nem boldogulnak.

Az nyilvánvaló hogy egy edzőcsere nagyon sokat segíthet, az is hogy a középpályán változtatni kell vezéráldozat(ok)kal, esetleg növelni a kp létszámát, de ezzel így továbbra is ez az impotens játék garantálható.

Üdv
B.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Balinho 2008.01.27. 21:59:41-kor.
Lesy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 707
Csatlakozott: 2007.08.23. 21:50:38
Tartózkodási hely: Liberty City

2008.01.27. 21:52:46

Adios bajnoki cím :cry: :cry:
Lezárt