Munkaasztal :)

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
Enrique
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10124
Csatlakozott: 2004.10.08. 07:05:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2008.06.16. 11:34:38

Írd bele (ha gondolod még), nem sietünk sehova. :D
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2008.06.16. 11:34:08

Na...
Most látom csak, hogy Eto'ot meg kihagytam a lapszemléből... :? Az AC Milan állítólagos szerződéséről lett volna szó...na mindegy.

Köszi Enrique! :wink:
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
Enrique
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10124
Csatlakozott: 2004.10.08. 07:05:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2008.06.16. 11:30:16

Átnézem és rakom is.
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2008.06.16. 11:28:39

Hétfői lapszemle...
Jöhet Guardiola

A katalán lapok a mai napon nagyrészt Guardiola sikerével foglalkoznak, mivel sikerült egy év után visszavezetnie a Barcelona B csapatát a harmadik vonalba, valamint már a jövőbe is tekintenek természetesen, de maradnak azért csemegézni valók is a spanyol sajtóban.

A SPORT nevű katalán napilap is Pep Guardiolával foglalkozik és ahogy az újság is írja: Pep számára a tegnapi napon egy korszak lezárult, de ma már egy új kezdődik. Megemlítik, hogy a katalán edző a feljutás ünneplését követően egy rövid szabadságra vonul családjával Svájcba, de június 22-én már vissza is tér Barcelonába, ahol hivatalosan is bejelenthetik a sajtó munkatársai előtt a Camp Nouban. Ezután fogják majd sorra bemutatni a játékosokat is, jelenleg úgy áll a helyzet, hogy Keitát fogják legelőször bemutatni június 25-én, amikor is már az új Barça mezben futhat ki a Camp Nou gyepére.

A katalán lap egyik munkatársa egyébként felkereste a jelenleg Brazíliában edzőtáborozó és világbajnoki selejtezőkre készülő Daniel Alvést, akivel egy röpinterjút sikerült készítenie a spanyol újságírónak. Ezen az interjún Alvés kijelentette, hogy már alig várja, hogy bemutatkozhasson Barça mezben, izgatottan várja az első meccsét, valamint segíteni szeretne a csapatnak abban, hogy ismét Európa csúcsára érjen el a csapat.

A SPORT egyébként ismét - csakúgy mint az elmúlt napokban - a Sao Paulo brazil középpályásával Hernanessel is foglalkozik, leginkább a brazil aranylabdás Kakával hasonlítják össze, sőt ki is jelenti a katalán újság, hogy Hernanest egy az egyben Kaká klónjaként lehet számon tartani. Állítólag egyébként már meg is van a szerződéstervezet a játékos számára, ez 4 évre szólna és közel 2 millió eurót kereshetne akkor, ha Barcelonába tenné át a székhelyét az ifjú brazil játékmester.

Beszámol még az újság egy újabb névről, aki állítólag megfelelő alternatíva lehetne a középcsatár posztra a jövő évtől. Ő nem más mint a Szpartak Moszkva 27 éves, orosz válogatott támadója: Roman Pavlyuchenko. Az orosz tehetséges csatárt állítólag tartalék támadónak nézte ki magának Txiki és Guardiola, az ára valahol 10 millió euró körül lehetne. Az viszont leszögezhető, hogy a Barça nem sürgeti a csatárigazolást legalább az Európa Bajnokság végéig és továbbra is a már felmerült nevek közül fog választani egyet a katalán vezetés. Állítólag most nagyobb prioritást élvez egy középpályás szerződtetése és majd csak ezután egy esetleges támadó megszerzése.

Az esetleges távozókról is vessünk pár szót, Ronaldinho állítólag elkezdett udvarolni a Chelsea vezetőinek azután, hogy kiderült, hogy Luís Felipe Scolari veszi át a londoni csapat irányítását a következő évtől. Nagyon örülne neki a brazil aranylabdás játékos, ha ismét Scolari keze alatt dolgozhatna, mivel vele együtt nyerte meg 2002-ben a Világbajnokságot Brazília színeiben.

Szót ejt az újság még arról a találkozóról is, amely a múlt héten zajlott le Silvio Berlusconi és a Barcelona támadójának, Samuel Eto'o menedzsere között, ahol a Milan esetleges szerződésajánlata volt a fő téma. Olasz lapinformációk szerint az olasz klub 6 millió eurót és további három féle prémiumot kínál a kameruni támadónak akkor, ha Milánóba teszi át a székhelyét. A nagyobb problémát egyébként nem ez jelenti a Milánóiak számára, hanem a katalán egyesület által kért 40 millió eurós összeg, ezt az összeget le szeretnék faragni 25 millió euró környékére. Még tovább nehezíti az ügyet az a tény, hogy az Inter és a Chelsea is élénken érdeklődik Eto'o szolgálatai iránt, így nem valószínű, hogy ilyen mértékben csökkenti a Barcelona vezetése az átiazolás összegét.

Továbbá a minden bizonnyal távozó Lilian Thuram elismerte, hogy megkereste őt a Paris Saint-Germain csapata, de még döntötte el, hogy hol fogja folytatni pályafutását, mivel több ajánlata is van más francia csapatoktól, valamint olasz és angol klubok egyaránt érdeklődnek a 36 éves francia válogatott játékos szerződtetése iránt. További érdekes hír látott tegnap napvilágot a francia sajtóban, miszerint a Lyon újdonsült vezetőedzője Claude Puel szeretné visszacsalogatni a Barcelona balhátvédjét Eric Abidalt a francia csapathoz. A francia mester nagyon jól ismeri a játékos képességeit, mivel játszott már a keze alatt a Lille együttesében és szeretné ha egy év után visszatérne hazájába a francia válogatott labdarúgó.

Az El Mundo Deportivo is beszámol természetesen Pep Guardiola és Barcelona B csapatának sikeréről és a reggelig tartó ünneplésről a fiatalok körében. A spanyol lap is kiemeli, hogy Pepnek nem sok ideje marad a szabadságra mivel nemsokára egy sokkal nehezebb feladattal kell megbirkóznia, mégpedig a Barcelona első csapatának irányításával.

Az El Mundo hasábjain olvasható egyébként, hogy állítólag Ferran Soriano a katalán klub gazdasági alelnöke, holnap elutazik Torinóba, hogy személyesen tárgyaljon David Trezeguet ügyében. A lap információi szerint a Juventus már visszautasított egy korábbi Barça ajánlatot a francia támadóért - ami állítólag 15 millió euróról szólt - mivel a torinói egyesült legalább 25 millió eurót szeretne kapni az egyik támadójukért. Ennyit azonban a Barcelona nem szeretne fizetni, mivel állítólag 20 millió euróért már Huntelaart vagy Mario Gomezt is megszerezhetnék maguknak. Maga a francia játékos egyébként már többször kijelentette maradási szándékát az olasz klubnál, de azt is hozzátette, hogy ha saját klubja megegyezik más klubbal az eladásáról, akkor továbbáll. A cikk végén még megemlítik azt is egyébként, hogy Alexander Hleb átigazolását illetően is kulcsfontosságú hétnek néz elébe a katalán vezetés, állítólag ezen a héten eldől, hogy gránátvörös-kékbe öltözik-e az Arsenal játékosa vagy sem.

Egy rövid nyilatkozatot is közöl a katalán lap Decoval, akit a portugál válogatott edzését követően faggattak a jövőjéről kapcsolatban. A portugál irányító-középpályás elismerte, hogy érdeklődik iránta a Chelsea együttese, de még nem írt alá semmit sem és nem is szeretne ezzel foglalkozni az EB végéig. Zárszóként még annyit hozzátett Deco, hogy sok szerencsét kíván a Barça elkövetkezendő vezetőedzőjének, Pep Guardiolának. Kijelentette reményeit, miszerint ugyanolyan sikeres lehet edzőként, mint volt játékosként, bár ehhez egy jó adag szerencsére is szüksége van a katalán mesternek.

Hát ennyit szántam a mai napra. :) Kijavítottam benne amit találtam, de Slither ígyis fog találni benne valami gigszert. :D Bár most jól átnéztem... :wink:
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Titinho 2008.06.16. 11:52:51-kor.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2008.06.15. 15:01:11

Enrique írta:Dehogy baj, hétvégén amúgy sem szoktak érdekes hírek lenni, mindenki pihen. :)

Amúgy jó lett megint, csak 1-2 dolgot javítgattam benne.
:wink:
Köszi szépen Enrique a javításokat is. :wink:
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
Enrique
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10124
Csatlakozott: 2004.10.08. 07:05:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2008.06.15. 14:46:11

Dehogy baj, hétvégén amúgy sem szoktak érdekes hírek lenni, mindenki pihen. :)

Amúgy jó lett megint, csak 1-2 dolgot javítgattam benne.
:wink:
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2008.06.15. 14:38:23

Na sziasztok. Bocsi, hogy tegnap nem jelentkeztem, illetve nem tudtam megírni a lapszemlét, de cseresznyét voltam szedni szinte egész nap. :) Remélem nem volt gond... :roll:

Na akkor a mai lapszemle:

Hétvégi lapszemle...
Hleb mégsem költözik Barcelonába?

Az utóbbi időben, miután lezárult Daniel Alvés átigazolása a Sevilla csapatától - habár még nem jelentették be hivatalosan is egyik fél részéről sem - szinte csak és kizárólag Samuel Eto'o esetleges pótlására, valamint egy esetleges középpályás szerződtetésére helyezik a hangsúlyt a spanyol média munkatársai A katalán SPORT nevű napilap már napok óta a jövő évi Barçájának a '9'-esét keresi, így jutottunk el olyan nevekhez, mint: Emmanuel Adebayor, Zlatan Ibrahimovic, Karim Benzema, David Trezeguet, Mario Gomez, David Villa és a tegnapi napon egy újabb névvel bővítette ezt a listát a katalán lap: Didier Drogba. Angol lapok szerint a bajnoki ezüstérmes Chelsea csapata hajlandó lenne egy esetleges cserére rávenni a katalán klubot, mégpedig az elefántcsontparti támadót és némi készpénzt adná a Barcelona két klasszis játékosáért Ronaldinhoért és Decoért cserébe. Mivel a katalán alakulatnál már régen nincs napirenden Didier Drogba szerződtetése, így elég kevés annak a lehetősége, hogy a Barça belemenne ebbe a transzferbe. Nem úgy mint David Villa esetében, aki mára a klub elsőszámú jelöltjének számít a Barça vezetésében, valamint az ő alternatívájaként jelenleg Zlatan Ibrahimovicot emlegeti a katalán lap, aki Pep Guardiola listáján az elsők között található. A katalán vezetés abban bízik, hogy az Inter újdonsült vezetőedzője José Mourinho az olasz klubhoz tudja csalogatni Didier Drogbát, így nagyobb esély lenne a "Tank" becenévre hallgató svéd támadó megszerzésére.

Olvasható még a katalán újság hasábjain továbbá Thierry Henry röpnyilatkozata is, amelyet a tegnapi edzés után adott a spanyol sajtó munkatársainak. Ismét kifejezte vágyát - ezzel is üzenve Pep Guardiolának -, miszerint ő legszívesebben ebben az új Barçában középcsatárként szeretne tevékeny részt venni, hiszen a támadószekció közepén érzi leginkább otthonosan magát és mivel a francia válogatottban is ott játszik ezért szeretne a klubcsapatában is ezen a poszton játszani. Továbbá elismerte a francia csatár, hogy már beszélt személyesen is a Barça újdonsült vezetőedzőjével és ismét kifejezte szándékát, miszerint a Barcelonánál képzeli el a jövőjét és szeretné kitölteni 2011-ig szóló szerződését a katalánoknál.

A SPORT közöl még egy rövid interjút a Barça legújabb kiszemeltjével is, a Sao Paulo 23 éves brazil középpályásával, névszerint Hernanessel, aki kijelentette, készen áll arra, hogy megállja a helyét a Barcelona csapatában is és elismerte, hogy kapott a Sao Paulo csapata egy ajánlatot érte. Txiki Begiristain a héten személyesen is megtekinti a Brazília-Argentína Világbajnoki selejtező mérkőzést, ahol reményei szerint szerepet kap Dunga mestertől a 23 éves brazil tehetség.

A brazil tehetséges középpályás azért is került a Barça kiszemeltjei közé, mivel Alexander Hleb átigazolása bonyolultabbnak látszik, mint arra korábban számítani lehetett. Állítólag a Barcelona vezetése már megállapodott néhány hete Hleb menedzserével egy esetleges Barcelonai szerződésről, ám a tegnapi napon nagy fordulatot vett az átigazolás ténye. Mint ismeretes Marc Ingla személyesen utazott el Londonba, hogy tárgyaljon Hleb ügyében az Arsenal együttesével, de a kiszivárgott információk szerint a londoni alakulat a Bayern München beavatkozása miatt emelt a fehérorosz játékos árán és most már 20 millió euró alatt nem is szeretne tárgyalásokba bocsátkozni. Az már korábban kiderült, hogy a Barça vezetése nem szeretne 15 millió eurónál többet fizetni a játékosért, a bajor csapat viszont könnyen megadhat 18-20 millió eurót is a játékos tulajdonjogáért. A katalán lap szerint így Hleb szerződtetése már nem élvezi a legnagyobb prioritást a gránátvörös-kék klub számára és mára inkább a portugál Joao Moutinho szerződtetését részesítenék előnyben.

Érdemes megemlíteni még, hogy José Mourinho nagyon szívesen látná újdonsült olasz csapatában, a katalánok középpályását: Xavi Hernándezt. Egyes olasz lapok információi szerint az Inter hajlandó lenne egy 40 millió eurós összeget is felkínálni a katalánok számára, akik talán még ezért az összegért sem válnának meg a mára már ikonná vált katalán középpályásuktól. További érdekesség, hogy a Panathinaikos újdonsült vezetőedzője Henk Ten Cate, szívesen látná a csapatában, a Barcelona izlandi támadóját, Eidur Gudjohnsent, aki viszont nem szívesen csatlakozna a görög klubhoz, leginkább arra van esély, hogy a Barça '7'-ese a Premier Leagueben folytatja a pályafutását, ahonnan a West Ham United érdeklődik a legintenzívebben a támadóért.

Hát ennyi szántam mára, az El Mundo szinte tökre ugyanazt taglalja mint a SPORT így arról most nem írnék. :) Persze ha valaki még ki szeretné egészíteni valamivel, akkor csak nyugodtan. Beleírtam egyébként egy pár tegnapi hírt is, mivel tegnap kimaradt, ezért adtam neki a Hétvégi lapszemle... címet. :wink:

Na további kelemes hétvégét
Titi

Szerk.: Lehet egyébként, hogy így fogom majd csinálni hétvégén. A szombati és vasárnapi lapszemlét belesürítem egy Hétvégi lapszemlébe így vasárnap délelőttre/délutánra. Ilyenkor nem szokott közbejönni semmi, ilyenkor pihi van, nem zavar senki. A szombat az nálam mindig kiszámíthatatlan. :D
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Titinho 2008.06.15. 14:51:04-kor.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2008.06.13. 12:25:34

Phúúú...úgy látszik, hogy elég sokmindent elnéztem ismét. :D Még korán volt na...nem volt meg a délelőtti kávém. :D

Köszi a javításokat. Tényleg használni fogom azt a wordot. :wink:
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2008.06.13. 12:19:03

Na javítottam, meg beleraktam Pirlot is Én amúgy örülnék Neki, bírom a játékát, és azért szabadot is tud lőni, bár nem Eto'oért cserébe vagy belevonni Eto'o eladásába.
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
Avatar
Slither
Almighty Admin
Hozzászólások: 7203
Csatlakozott: 2006.11.25. 23:02:44
Tartózkodási hely: A világ közepe
Kapcsolat:

2008.06.13. 11:54:47

Z. Iván írta:
Slither írta:Igazság szerint még mindig látok hibát, bár most nem olvastam újra csak ránézésre ez láttam először: "Ezekután..." :arrow: külön kéne.

Ha adtok rá jogot, akkor a hírek elolvasásakor az észrevett hibákat kijavíthatom, jól ki tudom szúrni őket... :)
Ez tetszik :)
Végülis lehet, te mindent észre szoktál venni. Privátban küldöm majd :)
köszi
Várom majd a privátot. Addig is itt egy hiba: "...most már csak a Barcelonával kell megyezni egy elfogadható árban." :arrow: megegyezni

Köszi Dani a tanácsot. Amúgy is IE-vel szoktam az EuroBarcát nézegetni.
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2008.06.13. 11:41:16

Köszi Dani, nagyon jó lett az a kis bevezető, kellett hozzá. :)
Köszi a tanácsot is, a word tényleg jó ötlet. :wink:

Holnap még nemtudom, hogy délelőtt vagy délután írom-e meg, de mindenképpen meglesz. :)

Szerk.: utólag még beleírtam Pirlot is, az kimaradt de sebaj. :D
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2008.06.13. 11:13:59

Na fent van. Nekem tetszik, gratula. Írtam hozzá egy kis bevezetőt, csak, hogy ne egyből a közepébe vágjunk bele. Nemtom, hogy mennyire tetszik.

Hiba nem volt sok benne, annyi, hogy a most már külön van, de ez nem probléma. Esetleg tanácsként annyi, hogy miután megírtad - nem tom, hogy miben szoktad - rakd be word-be és futtass egy helyesírás ellenőrzést, az ki szokta szúrni az ilyeneket.

De jó lett tényleg.

Slither!

Ha javítasz egy cikken, akkor azt IE-vel csináld, mert Mozilla kiszedi a pepsifocis, meg hasonló linkeket az aljáról.
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2008.06.13. 10:16:44

Na itt van a legfrissebb lapszemle:

Pénteki lapszemle...
Villa, Moutinho, Hernanes?

A katalán SPORT nevű napilap értesülései szerint a Barça előbb vagy utóbb, de csatárt fog igazolni a távozó Eto'o pótlására. A jövőbeli Barça '9'-ese kiszemeltjei között megtalálhatjuk már hetek, hónapok óta Adebayort az Arsenalból, Benzemát a Lyonból, és Ibrahimovicot az Interből. Az elmúlt napokban azonban újabb két névvel bővült ez a lista is, mégpedig Mario Gomezzel a Stuttgartból és David Villával a Valencia együttesétől. A katalán lap állítása szerint utóbbi jelölt számít mostmár az elsőszámú favoritnak a Barcelona csapatánál és hajlandóak lennének Daniel Alvés után egy újabb nagy összeget befektetni a játékos Camp Nou-ba csalogatása végett. A harc nem lesz egyszerű, mivel fél Európa felfigyelt az EB-n való kiváló játékára a spanyol csatárnak, így a gránátvörös-kékeknek olyan csapatokkal kell majd megharcolnia a játékos kegyeiért, mint a Chelsea, Real Madrid, Liverpool, Arsenal, csak hogy a komolyabb kérőket említsem. Ámbár azt is illik megemlíteni, hogy a játékos megvásárlása érdekében mostmár a játékos eladásokat is szeretné megsürgetni a katalán csapat, viszont Eto'oért legalább 35 millió eurót, Decoért pedig 15-20 millió eurós hasznot remél a Barcelona. Hozzá kell tenni azonban, hogy az EB végéig egyik fél számára sem lesz érdemleges tárgyalás, így erről az üzletről mindenképpen a kontinensviadal után lehet már konkrétan beszélni.

Továbbá a SPORT, az elmúlt hetek legújabb kiszemeltjével is foglalkozik, mégpedig Joao Moutinho esetleges jövőjét taglalja a katalán lap. Információik szerint maga Moutinho nyitva hagyta a lehetőséget, hogy a Barcelonához igazoljon, tud a katalán klub érdeklődéséről iránta és elmondása szerint ilyen alkalom csak egyszer fordul elő az életben, hogy a Barcelonához igazolhat valaki, de azt is hozzátette, hogy jelenleg csak az Európa Bajnoksággal szeretne foglalkozni és utána dönteni a jövőjéről.

Ahogy arról már beszámolt tegnap este az El Mundo Deportivo, immár elég nagy esély mutatkozik Deco Chelseabe való igazolására, mivel állítólag megegyezett Roman Abramovich klubtulajdonossal és mostmár csak a Barcelonával kell megyezni egy elfogadható árban. Itt a lap megemlíti Deco szavait, aki szeretné ha nem kérne túlságosan is nagy összeget érte a Barça, szerinte csökkenteni kellene az érte kért összeget, márcsak a korára való tekintettel is. Elmondja még továbbá, hogy az idei esztendeje a Barcelona csapatában azért is nem sikerült túl "jóra", mivel állandó sérülések hátráltatták, de jelenleg tökéletes fizikai állapotban van és nagyon élvezi a játékot az Európa Bajnokságon.

Érdemes megemlíteni, hogy a tegnapi napon a brazil sajtó munkatársai érdekes hírrel szolgáltak, miszerint a Barça egy 10 millió eurós ajánlatot tett a Sao Paulo, 23 éves brazil középpályása Hernanes megszerzéséért. Állítólag Txiki Begiristain elutazott Brazíliába, hogy személyesen is megtekintse a Brazília-Argentína Világbajnoki selejtező mérkősen is a fiatal középpályást akit jelenleg a Sao Paulo legértékesebb játékosának tartanak, így keltette fel a két olasz sztárklub az AC Milan és az Inter érdeklődését is. Mivel tegnap délután Karl-Heinz Rummenigge elismerte, hogy érdeklődnek Alexander Hleb iránt és állítólag a játékos sem zárkózik el a transzfertől, így az ő alternatívájaként szemelték ki a brazil játékost a katalán lap értesülései szerint.

A katalán újság oldalain megszólal továbbá Sergio Gárcia is, aki iránt állítólag érdeklődik a Barça vezetése viszont a leigazolására elég kis esély mutatkozik, de erre a kérdésre azt válaszolta a spanyol játékos, hogy jelenleg semmilyen ajánlatról nem tud, de büszkeséggel tölti el a Barcelona érdeklődése.

Vessünk egy pár szót az esetleges távozókról is, mivel az AC Milan gárdájánál kijelentették, hogy jelenleg az előszámú célpontjuk a Barcelona kameruni csatára, Samuel Eto'o. Viszont az egyik olasz sportnapilap a Dariosport értesülései szerint, a Barça vezetése belevonná az üzletbe az olaszok világbajnok középpályását Andrea Pirlot is. Umberto Gandini továbbá szertefoszlatta azokat a híreszteléseket miszerint a Milan Ronaldinhot is szeretné megszerezni, ezt kategórikusan cáfolta az olasz ügynök. További távozó lehet még viszont Santi Ezquerro aki iránt élénken érdeklődik az Olympiacos újdonsült vezetőedzője Ernesto Valverde.

Természetesen az El Mundo Deportivo nevű másik katalán lap is beszámol Deco és a Chelsea állítólagos egyeztetéséről.

Beszámol még továbbá, hogy Adebayor állítólag már meg is egyezett az AC Milan gárdájával és megkérte az Arsenal vezetőségét, hogy engedjék el az olasz együttesbe, így viszont Eto'o esetleges leigazolására nem sok esély mutatkozik a lombardi egyesületnél. Adebayor utódja egyébként az angol csapatnál Roque Santa Cruz, a Blackburn csatára lehet.

További hír látott napvilágot a spanyol illetve a portugál sajtóban, miszerint a hivatalosan is a Chelseabe távozó Luís Felipe Scolari helyére a portugál válogatott élére a legnagyobb favoritnak számít jelenleg a Barcelona volt trénere Frank Rijkaard. Mivel Rijkaard épp a minap jelentette ki, hogy szeretne egy évet pihenéssel tölteni Barcelonában, egy esetleges felkérés most könnyen megváltoztathatja a holland szakember álláspontját.

Hát ennyit szántam mára, megint jól megküldtem. :) Nem találtam benne helyesírási hibát, de át lehet nézni azért. Ha valami nem tetszik azt is át lehet szerkeszteni. :) Slither úgyis kiszúr majd valamit, amilyen sasszemű. :D

Na ennyi voltam akkor mára... :wink:
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
Z. Iván
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1365
Csatlakozott: 2004.10.08. 19:04:18

2008.06.13. 02:08:12

Slither írta:Igazság szerint még mindig látok hibát, bár most nem olvastam újra csak ránézésre ez láttam először: "Ezekután..." :arrow: külön kéne.

Ha adtok rá jogot, akkor a hírek elolvasásakor az észrevett hibákat kijavíthatom, jól ki tudom szúrni őket... :)
Ez tetszik :)
Végülis lehet, te mindent észre szoktál venni. Privátban küldöm majd :)
köszi

Marci Köszi, átírom
grecki
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 5041
Csatlakozott: 2006.01.03. 21:02:29
Tartózkodási hely: Lincoln Financial Field

2008.06.12. 21:30:51

R10 kontra Man City cikkben
A City azonban lát megoldást ennek a megoldására is
:arrow: pl. A City azonban lát megoldást a probléma feloldására.
Avatar
Slither
Almighty Admin
Hozzászólások: 7203
Csatlakozott: 2006.11.25. 23:02:44
Tartózkodási hely: A világ közepe
Kapcsolat:

2008.06.12. 18:32:06

Igazság szerint még mindig látok hibát, bár most nem olvastam újra csak ránézésre ez láttam először: "Ezekután..." :arrow: külön kéne.

Ha adtok rá jogot, akkor a hírek elolvasásakor az észrevett hibákat kijavíthatom, jól ki tudom szúrni őket... :)
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2008.06.12. 14:46:56

Köszi szépen Iván! :)
És köszönöm Daninak is, hogy néhol érthetőbbé tette, valamint Slithernek, hogy szólt, hogy egy-két helyen javítani kellene. :D Kellett hozzá, így átolvasva.

Így elég soknak tűnik nekem is, hogy kint van a főoldalon :shock: , nem számítottam rá, hogy ennyi lesz. Természetesen most volt egy kicsit több időm. Lehet máskor nem lesz. De úgy néz ki, hogy lesz erre időm minden nap, ha nem is reggel, de délelőtt vagy délután mindenképpen megoldom.

Köszi mégegyszer és akkor holnap jön a folytatás... :wink:

Szerk.: Grat Dani a Guardiolás cikkhez! Naggggyon tetszett! :)
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
Z. Iván
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1365
Csatlakozott: 2004.10.08. 19:04:18

2008.06.12. 14:34:02

Szuper lett, Titi! grat :)

Jól eleresztetted, nem baj egyáltalán persze :) De ha máskor nincs időd ennyire, az sem gond :) A bevezető nagyon jóra sikerült, kellett hozzá :)
Szal köszi, és így tovább :)
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2008.06.12. 13:41:47

Na itt is vagyok, csak én is cikkeztem, akkor előbb felteszem azt, aztán majd Guardiola barátunkat is.
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
Avatar
Slither
Almighty Admin
Hozzászólások: 7203
Csatlakozott: 2006.11.25. 23:02:44
Tartózkodási hely: A világ közepe
Kapcsolat:

2008.06.12. 11:25:37

Sztem jó lesz, bár van benne 1-2 rész, ahol javítani kéne, de majd mindjárt jön vki, aki feltudja rakni.
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2008.06.12. 11:19:10

Na szóval... :)

Először is lehetne egy kis megjegyzéssel, előszóval kezdeni ezt az egész "pletykarovatot" így az elején valami kis szöveggel. Pl., hogy:
Ezúton szeretnénk tájékoztatni mindenkit, hogy az Eurobarca egy új rovattal bővül, mégpedig a különböző sajtótermékek lapszemléivel. Ezek a rovatok teljes mértékben a spanyol sajtó termékei, ezeket nem az Eurobarca hírszerkesztői állítják. Némelyik hírnek kisebb, némelyik hírnek nagyobb a valóságtartalma, de ezeket nem kell tényként kezelni. Továbbra is megmaradnak a hiteles, tényekre alapuló, több forrás által is megerősített hírek az oldalon. Ezúton kíván az Eurobarca csapata kellemes csemegézést ezek között a hírek között. Üdv, az Eurobarca szerkesztősége.
Vagy valami hasonló lehetne, persze nem muszáj, csak gondoltam jó lenne... :D Ha nem tetszik akkor át lehet szerkeszteni. :wink:

Csütörtöki lapszemle...

Nos, akkor lássuk a mai spanyol lapok terméseit:

A katalán SPORT állítása szerint a Barcelonánál komolyan gondolják David Villa megszerzését, mivel a spanyol csatár menedzserén keresztül tud a Barcelona állítólagos érdeklődéséről. Az viszont továbbra sem állítható, hogy a katalán klub elsőbbséget élvez a valenciai támadó megszerzését illetően, mivel több más klub célkeresztjében megtalálható David Villa. Ide lehetne sorolni a Chelsea csapatát, amely csapatnak teljhatalmú ura Roman Abramovich hajlandó lenne 30 millió fontot, 38 millió eurónak megfelelő összeget is kifizetni a Spanyolország-Oroszország mérkőzésen mesterhármast szerző csatárért. További érdeklődő még az Arsenal csapata, amely klub "csak" 25 millió eurót tenne le a Valencia asztalára, viszont még ennél is kevesebb összeggel házal a Tottenham együttese, amely csapatnak 21 millió eurót érne meg ez az üzlet. További érdeklődő - és egyes források szerint a legnagyobb esélyes - a Barcelona ősi riválisa a Real Madrid együttese, amely még az Európa Bajnokság előtt megtette az ajánlatát, mégpedig 30 millió eurót plussz Álvaro Negredo játékjogát adná Villáért cserébe. Ezeket a számokat górcső alá véve tehát, a katalán lap szerint a Barcelonának legalább 40 millió eurós összeget kellene kifizetnie a spanyol csatárért, persze ha ténylegesen is le szeretnék igazolni.

Tovább cikkeznek a már tegnap is felmerült Mario Gomez esetleges átigazolásáról, aki iránt a Bayern München is élénken érdeklődik. A bayorok évi 4 millió eurós fizetéssel csalogatják a német válogatott csatárt Münchenbe, ám Gomez szerződtetésénél azt is illik megemlíteni, hogy gyermekkori kedvenc klubja a Barcelona, Madridi születésű fiatalemberről van szó, akinek a SPORT szerint választania kell a Bayern által kínált pénz és egy álom beteljesülése között, de ez már csak az Európa Bajnokság után fog kiderülni.

Beszámol még továbbá arról a játékosról is a katalán lap, aki már évek óta minden nyáron és szinte minden átigazolási időszakban felmerül a klub háza táján, névszerint: Rodrigo Palacio szerződtetése. A Boca Juniors elnöke kijelentette, hogy az elmúlt időszakban ismét érdeklődött iránta a Barcelona, de kapott egy ajánlatot névszerint a Lazio együttesétől, egy 18 millió eurós összeget az argentín csatárért cserébe. Palacio egyébként kijelentette, hogy ha egyszer úgy dönt a klub, hogy megválik tőle, akkor Spanyolországot részesíti előnyben az átigazolását tekintve. De mivel egyszer már a Barcelona vezetése kijelentette idén, hogy nem tervezik az argentín csatár leigazolását, ezért erre a transzferre igen kicsi esély mutatkozik.

Az újság szerint egyébként egy újabb névvel bővül Pep Guardiola listája, arra az esetre ha Alexander Hleb mégsem szerződik a katalán fővárosba és elfogadja a Bayern München által kínált szerződést valamint a bayorok 20 millió eurós átigazolási összegét az Arsenal. Ez a név nem más mint: Andrea Pirlo. Mivel az AC Milan együttese érdeklődik a Barcelona támadója Samuel Eto'o iránt, így állítólag a klub megpróbálja egy esetleges cserére rávenni az olasz klubot valamint az olasz játékost. Maga a játékos egyébként éppen a napokban jelentette ki, hogy jól érzi magát az AC Milan gárdájánál és nem szívesen szerződne el az olaszoktól.

Olvasható még a katalán újság oldalain az is, hogy állítólag a Manchester Citynél elégedettek a Ronaldinhoval folytatott megbeszélések után, miután a Barcelona engedélyezte az angol klub előljáróinak, hogy tárgyaljon a brazil aranylabdás labdarúgóval. További hír, hogy a Barcánál június végén lejáró szerződésű Lilian Thuramot már csak egy lépés választja el attól, hogy a Paris Saint-Germian csapatához szerződjön.

Egy másik spanyol, katalán újság az El Mundo Deportivo információi szerint, a Barcelona egyik kiszemeltje a francia válogatott Karim Benzema többé már nem érinthetetlen, mivel állítóla a folyamatos Barcelonai érdeklődés valamint a Thierry Henryval ápolt jó kapcsolata miatt, gondolkozóba esett egy esetleges nyári klubváltáson is. A támadó ára egyébként a Lyon elnöke szerint 40-50 millió euró lehet, bár kérdés, hogy a Barca megadná-e ezt az összeget a francia tehetségért.

Az El Mundo hasábjain valamint olvasható még egy olyan kijelentés, amelyet a Spanyolország-Oroszország mérkőzés után tett Andrés Iniesta, miszerint egy újságírói kérdésre azt válaszolta, hogy szívesen látná a Barcelona együttesénél David Villát, nagyon jó erősítést jelentene a csapat számára válogatottbeli csapattársa.

Az El Mundo címlapján egyébként megtalálható David Villa, aki a Barca által kiszemelt támadó, alatta Deco pózol, akinek nagy érdeme volt a tegnap esti portugál sikerben (1 gól és a 2. illetve a 3. gólban is tevékeny részt vett), valamint Joao Moutinho aki kijelentette állítólag, hogy hihetetlen dolog lenne Barcelonában futballozni.

Ennyik lennének akkor a mai spanyol hírek, pletykák, szösszenetek. Elég hosszúra sikeredett, de elég sokminden volt ma. :D

Át lehet szerkeszteni ha valami nem tetszik benne, vagy ki lehet ragadni egy-egy cikket amit szeretne valaki megírni. :wink:

Köszönöm a lehetőséget.

Titi 8)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Titinho 2008.06.12. 11:26:31-kor.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
Z. Iván
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1365
Csatlakozott: 2004.10.08. 19:04:18

2008.06.11. 15:36:41

A föltevő csapatnak még infó, hogy nyugodtan mehet majd fő helyre a termék :)
Avatar
Enrique
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10124
Csatlakozott: 2004.10.08. 07:05:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2008.06.11. 15:33:14

Hajrá-hajrá, várom már én is! És remélem tartós lesz a dolog. :)
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2008.06.11. 15:15:16

lionelmessi19 írta:És Titinho, amelyik nap én rakom fel, és van időm, lehet néha kiragadnék egy apró darabot, és megírom nagyobb cikknek, ha arra érdemes, és persze ha nem gond.. :)
Persze, hogy nem gond...sőt! Nyugodtan ki lehet belőle szedni azt amit szeretnél vagy éppen valaki más már meg szeretné írni. :wink:
Iván írta:Nagyon jó lesz, köszi szépen a fáradozást
Remek :!:

Ez nekem nem fáradozás egyébként, éppen ellenkezőleg. Legalább pihenek és kikapcsolódok egy kicsit munka közben. :wink:

Akkor holnap reggel jön a 'Csütörtöki lapszemle...' ala Titi! :D
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
Enrique
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10124
Csatlakozott: 2004.10.08. 07:05:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2008.06.11. 15:14:40

Ha leszek, majd én is felrakom, ezzel biztos nem lesz gond.
Lezárt