Bajnoki Mérkőzések 08-09

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2009.05.24. 06:15:18

Engem csak a cimek érdekelnek, a rekordok nem nagyon. Tegnap nem is vártam többet. De két dolgot megemlitenék. Etoo-t sajnálom, de több golhelyzetet kihagy mint amennyit berug, bár elégedett lennék évi 28 gollal ezután is. Nem lehet értelmezni, hogy megérdemelné a cimet, mert Forlán lényegesen gyengébb csapatban több gólt rugott - eddig. Másik dolog, hogy 4-5 játékos kell. Kettő hátra, legalább egy középre és csatárok.
Fecó
Avatar
Cooltiszo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2004.10.08. 06:57:08
Tartózkodási hely: Bp

2009.05.24. 02:29:55

A rekordok fontosak, de csakis a címek után. A rekord is olyan mint a labdabirtoklás meg a kapura lövés: jó ha mind a kettő minél több/nagyobb, el is árulnak dolgokat a meccsről, viszont nem helyettesítik a gólokat. Itt a címek a gólok. Amennyiben kiestünk volna a bl-ből akkor valószínűleg már meglennének a rekordok. Nem estünk ki, ergo a maradék ép játékosokat óvni kell a biztos bajnoki cím tudatában. Ha erősebb, hosszabb lenne a padunk, akkor ezeken a meccseken is többet mutathatnánk, így fölösleges.

A padunk nem megfelelő. Ilyen meccseken is látszik, hogy sok a fiatal, de nem elég mély minőségileg ez a keret. A fiatalok beépítését teljes mellszélességgel támogatom, de kellenek más opciók is. Ahhoz, hogy hosszabb távon sikeres csapatunk legyen erősíteni kell a keretet, mert idén viszonylag elkerülték a sérülések a kulcsjátékosokat. De: nincs kreatív középpályás cserénk (Guddy nem az, Hleb olyasmi lenne, csak nagyon nagyon kevés), nincs balhátvéd cserénk. Nincs csatárcserénk, vagyis ott van Bojan, csak neki nincs igazán posztja egyelőre ebben a rendszerben, mert ő vérbeli csatár, nem szélső, viszont egyedüli középcsatárként még elnyomják, plusz nincs meg hozzá a tapasztalata. A keretben van variációs lehetőség bőven (Ini fel szélső támadónak, Henry be középre, stb), de én jobban szeretem ha mindenki a posztján játszik elsődlegesen, tehát Ini középen. Erre remélem odafigyelnek majd a nyáron, mert különben jövőre egy esetleges sérüléshullámmal az egész idényünk elúszhat.


A többi csapat véleménye kicsit sem érdekel. Ha megvertek volna minket, akkor még nem lennénk bajnokok és most is küzdeni kellene érte full csapattal. Ilyen ez a sorsolás dolog.
Avatar
Melkor
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1355
Csatlakozott: 2004.10.10. 16:16:41
Tartózkodási hely: Szigethalom

2009.05.24. 01:38:12

cps46 írta:
Melkor írta:Lehet azt mondani, hogy ezek nem fontos meccsek, de felsorolom, hogy az elmúlt 2 fordulóban mit sikerült elbukni:
- bajnoki pontrekord
- bajnoki gólrekord
- Eto'o gólkirályi cím
- Eto'o aranycipő
Számomra ez nem kicsit zavaró. A játékosokat hibáztatni meg felesleges, mert mit várunk olyanoktól, akik egész évben nem játszottak szinte semmit.....
1. Az általad felsoroltakból egyelőre csak a pontrekordot buktuk el, abból is csak azt, amibe a 42 meccses szezonok is beletartoznak.
2. Guardiola azért edző, hogy trófeákat nyerjen, nem pedig azért, hogy rekordokat döntsön....
Persze, fontosabb a BL döntő és az eddig megnyert kupák, de én maximalista vagyok ilyen téren, és mindent akarok :)
Más szemszögből most például mit gondolhatnak pl az Osasuna riválisai erről a meccsről? - "szemét" Barca nekik leadta meccset, nekünk meg gurított egy hatost...
Az első pontra visszatérve pedig ne legyen igazam, de ha ez a tendencia folytatódik - márpedig ez fog az utolsó bajnokira - akkor semmi sem lesz meg az általam felsoroltak közül!
MELKOR 4 - Hungarian F.C. Barcelona
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2009.05.24. 01:25:57

aynas írta:hát ez a 17 éves srác is benutatkozott. az új puyol. hát kb annyi esze van mint charlesnaj. mi a pélóért rúgta fel a csatárt? teljesen feleslegesen csúszott be.
a munál a kiehészítő emberek is nagyon jók. nálunk van 13-14 mezőnyjátékos és kb ennyi.
hleb, gudy, bojan, cacares fostalicska
ez a pedro gyerek is mehet amerre lát v. sanchezzel karöltve.
Nem tudom te például mit keresel ezen a fórumon. Persze mindenkinek meg lehet a saját véleménye és én is csalódott vagyok egy kicsit, de azért nem mondanék ilyeneket. Nem olyan régen vagyok itt fórumon nem olvastam a Te vagy hozzád hasonlók hozzászólásait, de egy igazi szurkoló nem ír ilyeneket kedvenc csapatáról. Sztem Guardiola tudja mit csinál. Legalábbis jobban mint mi. Lehet, hogy mindenki szívesebben látott volna egy erősebb kezdő 11-et, de kérdem én, mi lett volna ha mondjuk Xavi, Piqué vagy éppen Messi játszik és felrúgják úgy hogy kiesik 3 hétre? Akkor azért szapulta volna mindenki Pep-et. Vagy ha ezek a játékosok ugyanilyen játékkal behúzzák a meccset vagy éppen "csak" egy X-et? (megjegyzem pontrúgásból kaptuk a gólt) Egészen más lenne a hangulat itt. Egy pár oldalt visszaolvasva pedig tényleg szomorú ami itt folyik. Idézek: "ez a pedro gyerek is mehet amerre lát". Múlt héten még mindenki az A csapatba követelte, meg hogy Caceres játszon a Bl-döntőn. Most: "bojan, cacares fostalicska" De a legszomorúbb: "hát ez a 17 éves srác is benutatkozott. az új puyol". Ilyet azért nem mondanék arról aki csapat szíve és lelke.
Ha ilyen egy igazi Barca-szurkoló, akkor elgondolkodom, hogy én minek számítok.
Elnézést a hangnemért csak egy-két hozzászólás kicsit ingerültté tett, de méginkább szomorúvá.
Forca Barca!!!!
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1274
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2009.05.24. 01:02:00

Nincs valami vidi az ünnepről ?
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
cps46
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2005.09.21. 15:39:17
Tartózkodási hely: Agárd

2009.05.24. 00:28:04

Melkor írta:Lehet azt mondani, hogy ezek nem fontos meccsek, de felsorolom, hogy az elmúlt 2 fordulóban mit sikerült elbukni:
- bajnoki pontrekord
- bajnoki gólrekord
- Eto'o gólkirályi cím
- Eto'o aranycipő
Számomra ez nem kicsit zavaró. A játékosokat hibáztatni meg felesleges, mert mit várunk olyanoktól, akik egész évben nem játszottak szinte semmit.....
1. Az általad felsoroltakból egyelőre csak a pontrekordot buktuk el, abból is csak azt, amibe a 42 meccses szezonok is beletartoznak.
2. Guardiola azért edző, hogy trófeákat nyerjen, nem pedig azért, hogy rekordokat döntsön. Én is úgy vagyok vele, hogy amióta megnyertük a bajnokságot, azóta hidegen hagynak a bajnokik, csakis május 27-ére koncentrálok. Ha nem játszanánk BL-döntőt, akkor tutira játszanának Messiék is, de így nincs értelme tét nélküli meccseken kockáztatni.
CPS46 - Régi tippjáték fan!!!

THE DOCTOR
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2009.05.24. 00:26:30

Melkor írta:Lehet azt mondani, hogy ezek nem fontos meccsek, de felsorolom, hogy az elmúlt 2 fordulóban mit sikerült elbukni:
- bajnoki pontrekord
- bajnoki gólrekord
- Eto'o gólkirályi cím
- Eto'o aranycipő
Számomra ez nem kicsit zavaró. A játékosokat hibáztatni meg felesleges, mert mit várunk olyanoktól, akik egész évben nem játszottak szinte semmit.....
A múltkor mindegyik meglehetett volna.
Vagyis maradt volna rá esély, ha Eto'o legalább a helyzeteinek a felét is berúgja. Ezért ki a hibás, ha nem a játékos(ok) ?
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2009.05.24. 00:23:27

Melkor írta:Lehet azt mondani, hogy ezek nem fontos meccsek, de felsorolom, hogy az elmúlt 2 fordulóban mit sikerült elbukni:
- bajnoki pontrekord
- bajnoki gólrekord
- Eto'o gólkirályi cím
- Eto'o aranycipő
Számomra ez nem kicsit zavaró. A játékosokat hibáztatni meg felesleges, mert mit várunk olyanoktól, akik egész évben nem játszottak szinte semmit.....
Igen, igazat kel adjak Neked. Bennem is megvan egy kis hiányérzet, mert simán bennünk volt. Ki kellett volna magunkból adni.
Ez nem ünneprontás, nem kárrogás, csupán egy kis hiányérzet.

De ettől még mindannyian felettébb boldogok, elégedettek és örömittasak vagyunk! Csodálatos szezont produkáltak a fiúk Pep és Tito irányítása alatt. Én magam is nagyon boldog vagyok. A bajnoki kupa átadását megkönnyeztem, és csodálattal figyeltem a játékosokat, edzőket, szurkolókat, akik a stadionban együtt ünnepeltek. Ott éreztem magamat közöttük. Hatalmas boldogság van a szívemben! Számomra a szezon sikeres, örömteli és feledhetetlen. Láttam már pár idényt életem során, de ez az egyik legemlékezetesebb, legkiemelkedőbb 9 hónap volt. Köszönet érte a fiúknak, és mindenkinek!

FORCA BARCA!
VISCA CATALUNYA!
CATALUNYA, TRIOMFANT!
Kép
Avatar
Melkor
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1355
Csatlakozott: 2004.10.10. 16:16:41
Tartózkodási hely: Szigethalom

2009.05.24. 00:15:51

Lehet azt mondani, hogy ezek nem fontos meccsek, de felsorolom, hogy az elmúlt 2 fordulóban mit sikerült elbukni:
- bajnoki pontrekord
- bajnoki gólrekord
- Eto'o gólkirályi cím
- Eto'o aranycipő
Számomra ez nem kicsit zavaró. A játékosokat hibáztatni meg felesleges, mert mit várunk olyanoktól, akik egész évben nem játszottak szinte semmit.....
MELKOR 4 - Hungarian F.C. Barcelona
Krojf
Az Év Forumozója 2007 & 2008 :)
Hozzászólások: 3182
Csatlakozott: 2006.05.25. 17:48:41
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2009.05.24. 00:12:36

Azért van annyi kiváló és világklasszis játékosunk, hogy Ők eldöntsék
a legfontosabb kérdéseket.
Ők meg is tették, amit a klasszisukból fakadóan elvárhattunk Tőlük,
mert amikor kellett, akkor Ők húzták a szekeret, sőt igazi rakétaként
suhantak át a lLigán!
A mór megtette a kötelességét, a mór mehetett pihenőre, illetve
készülhetett a legnagyobb feladatra, a BL-döntőre.
A tarcsitól ne várjon senki parádét, mert még nem érett erre,
hiszen tele van korosztályos játékossal, akik vállára még oktalanság
annyi terhet rakni, amennyit még el sem bírna!
Idővel a tarcsi is kiemelkedhet a mezőnyből, de odáig rengeteg időnek
el kell telnie!
Ne mérgelődjetek a tegnapi meccsen, mert a lényeg utána következett.
A lényegnek örüljetek, ne pedig jó magyar szokás szerint az előtte
lejátszott mérkőzés miatt rágódjatok!
K.
cps46
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2005.09.21. 15:39:17
Tartózkodási hely: Agárd

2009.05.24. 00:11:03

Most komolyan, bárkit is érdekelt ennek a meccsnek a kimenetele? Hiába mondta Guardiola, hogy győzelemre játszunk, ha valaki nyerni akar, akkor nem a B csapatot küldi ki. Az Osasuna megérdemelten nyert, mert szerzett egy gólt, nekünk meg még helyzetünk se volt.

A kiállítás meg egy nagy kamu volt. Oldalvonal mellett egy elkésett becsúszás mióta piros? Ennyi erővel Bojant el lehetne tiltani két évre, ahogy rácsúszott a gyerekre az ellenfél tizenhatosánál. Gudjohnsennek meg két fogát kiverték, azt le se fújta.

Forlánról annyit, hogy 31 gól azért már nem semmi. Nehogy már Eto'o-t cseszegessük a 29 gólért, amikor egy angol bajnokságban már 18 góllal lehet vezetni a góllövőlistát 37 forduló után. Lehet, hogy mások nem így gondolják, de a foci sajnos csapatjáték. A játékosokat sokkal jobban érdekli, hogy begyűjtsék a trófeát, mint az, hogy ez kinek a góljaival sikerül. Eto'o is addig nyújt jobb teljesítményt, amíg a csapat sikereiért küzd, amint elkezd saját magáért játszani, egyből görcsössé válik az egész, ezt már láthattuk Mallorcán is. Forlán örüljön az egyéni címeinek, meg hogy talán be jutnak a BL-be.

Szóval, a mai meccset csak le kellett tudni, a lényeg szerdán lesz.
CPS46 - Régi tippjáték fan!!!

THE DOCTOR
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2009.05.23. 23:53:06

aynas írta:ez a pedro gyerek is mehet amerre lát v. sanchezzel karöltve.
inkább te menj sztem aludni :evil:
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Mosquito

2009.05.23. 23:44:25

aynas írta:hát ez a 17 éves srác is benutatkozott. az új puyol. hát kb annyi esze van mint charlesnaj. mi a pélóért rúgta fel a csatárt? teljesen feleslegesen csúszott be.
a munál a kiehészítő emberek is nagyon jók. nálunk van 13-14 mezőnyjátékos és kb ennyi.
hleb, gudy, bojan, cacares fostalicska
ez a pedro gyerek is mehet amerre lát v. sanchezzel karöltve.
Azta mindenit.
Hála az égnek, hogy közöd és beleszólásod sincs ezekbe a dolgokba!
Bojan és Pedro pár múlva megeszi a menő manut.
aynas
Capitá del Barça
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2004.10.28. 13:08:07

2009.05.23. 23:24:44

hát ez a 17 éves srác is benutatkozott. az új puyol. hát kb annyi esze van mint charlesnaj. mi a pélóért rúgta fel a csatárt? teljesen feleslegesen csúszott be.
a munál a kiehészítő emberek is nagyon jók. nálunk van 13-14 mezőnyjátékos és kb ennyi.
hleb, gudy, bojan, cacares fostalicska
ez a pedro gyerek is mehet amerre lát v. sanchezzel karöltve.
Avatar
kudu
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1485
Csatlakozott: 2007.08.30. 16:49:36

2009.05.23. 23:13:56

Alves biztos h sérült? :lol:

Az ünneplésből nem az jön le :D

mit össze bohóckodik :lol: :lol:
"Nem csak az a nagy sportoló, aki nyerni tud, hanem az is, aki egy pofon után fel tud állni!"
honda25
Jugador del Barça
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2009.05.03. 15:10:20

2009.05.23. 23:13:39

Gyönyörű megint, amit láthattunk ma este. Egyszerűen nem hiszem el, hogy miért kell ennyire jegelni a játékosokat. Utolsó hazai meccsen ilyen szégyenletes játékot, na meg a játékvezetést ne is említsük...
Ilyen tartalékosan semmi esélyünk sem volt egyik meccsen sem.
Ezt a bírót simán szemközt köpném.
Forlan simán megérdemelte a címet, egyszerűen Eto'o amit művelt a tavasszal, az vicc. Bojanról meg ne is beszéljünk, egy egyszerű labdát nem tud úgy átvenni, hogy el ne pattanjon tőle a labda. Sajnos Caseres is egy nagy vicc. Iszonyat labda bizonytalan hátul.
A játékosok megkapták a lehetőséget és nem éltek vele. Elsősorban Caseresre, Gudira, Hlebre, és Bojanra gondoltam.
Akik egész évben nagyszerűen futballoztak: Alves, Puyol, Piqué, Xavi, Iniesta, Touré, Messi, és Henry. Nekem leginkább az ő játékuk tetszett.
Megvan a bajnoki cím, az egész éves teljesítmény a Villareal meccsig kitűnő volt.
Go go Róma és nyerjük meg a BL-t.
Hajrá Barca! És a Honda!
reny231
Barça B
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2009.04.26. 21:17:51

2009.05.23. 23:12:48

Barcás vagyok meg minden örültem is neki...csak mennyivel rosszabb lessz így ha a Barca megnyeri. Mert mindenki azt hajtja h bunda meccsel jutottak a döntőben. Lehet h nem volt bunda csak Barcás volt a bíró. Ennyi mindenki jóóól tudja h csak szerencse a Döntő.
Avatar
Messi199
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 272
Csatlakozott: 2008.11.04. 19:22:29
Tartózkodási hely: Győr , Koroncó

2009.05.23. 23:12:08

Na már nem foglalkozok hogy mit csináltak ma a fiúk inkább ünnepeljünk mert szeretett csapatunk 19. Bajnoki Címét Ünnepli
Büszke vagyok rájuk Szép volt FIÚK
VISCA EL BARCA VISCA EL CATALUNYA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tots Unit Fem Forca !!
reny231
Barça B
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2009.04.26. 21:17:51

2009.05.23. 23:08:25

Ez akkora bunda meccs volt mint a Chelsea-Barca meccs....Barcás vagyok de valjuk be abból az 5 eseményből legalább egy 11-est befújt volna akármeik bíró.(Chelsea-Barca)
Avatar
Ede72
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2005.08.21. 21:14:26

2009.05.23. 23:00:50

[auto_cenzúra] bíró, de gyenge volt a csapat is, a nagypofájú Gudy meg Hleb most remélem kussolnak, a mai siralmas tejesítményük után, és keresnek valami más capatot
tiki
Barça C
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2009.04.24. 22:55:06

2009.05.23. 23:00:48

Az utóbbi 2 meccsnek 1 nagy tanulsága van a Barcelona tartalékok semmit sem érnek, ha Messi, Henry Iniesta megsérül jajj a csapatnak
ggbuffon
Jugador del Barça
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2008.02.15. 23:23:36

2009.05.23. 22:59:34

Kib*szott nagy szégyen ez a meccs a mi szemszögünkből..

Kimegy 90ezer ember ünnepelni aztán ennyire képesek..hát nem is fűzök hozzá kommentárt.Nemérdekel h B vagy C csapat egyszerűen szánalmas volt ez a vergődés,pláne a fiataloktól vártam többet.Pl Bojantól akit minél előbb elkell zavarni kölcsönbe, mert amit egész évben csinál mikor lehetőséget kap az súrolja a vicc kategóriát.Persze lövi ígyis a gólokat, de labdát átvenni,lefedezni nemtud,csúszkál mint egy vizesfűre teremcipős hülyegyereket engednénk és még sorolhatnám.

Lehet h Eto'o is falábú,pláne az utóbbi időben, de Bojan hétről hétre bizonyítja miért is nemfér be a csapatba egyenlőre.Remélem fejlődik mert ez így édeskevés.

Bocs a durva hangnemért de ezen a meccsen ment el 120ezrem :? de akkor sem értem miért b*sszuk el a szezon végét ilyen meccsekkel.

A szurkolóknak meg nem lázadozni kellett volna, mert a kiállítás valljuk be jogos volt, bár egy ilyen dögunalmas meccsen egy 17éves-t kiállítani kicsit szőrösszívűség.De lehet még jót is tesz neki kitudja..
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 891
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2009.05.23. 22:58:43

Erről a mai meccsről a rövid, tömör véleményem:
Ha ez nem bunda volt, akkor a bírók szégyenét láthattuk és a spanyol szövetség is remélem átérzi, hogy ilyen szégyenletes és már-már röhejes teljesítmény után egy kis időre(3-4 meccs) jegelni kellene.
Avatar
Slither
Almighty Admin
Hozzászólások: 7203
Csatlakozott: 2006.11.25. 23:02:44
Tartózkodási hely: A világ közepe
Kapcsolat:

2009.05.23. 22:57:15

A szezon legrosszabb fordulója. Nem elég hogy semmilyen játékunk volt, a kupaátadás napján viszonylag simán kikaptunk. Szerencsétlent kölyköt kiállítják élete első felnőtt meccsén. Forlán mesterhármasával valszeg megnyerte a gólkirályi címet (ismét). :evil:
Remélem utolsó mérkőzésre a legjobb csapatot küldjük ki, és az utóbbi 2 meccsért cserébe összehoznak egy gálázós estét, Et'oval rúgatnak egy mesterhármast. :)
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2009.05.23. 20:31:55

CFirpo3 írta:
Leomessi14 írta:es persze hogy Guddy hogy teljesit ma.Ha jol fog jatszani az a velemenyem hogy marad szezon vegen.
A Barcánál nem egy meccs alatt döntik el, hogy marad-e egy játékos vagy sem.
Bocs, de ez nevetséges.

Inkább az alapján, hogy lesz-e rá szükség, vagy, h hogy játszott az egész szezonban.
Szerintem meg nem a Barcan múlik. Szerintetek eddig itt lett volna,ha a klub el akarja küldeni? Most sem akarja elzavarni senki,csak őt bosszantja,hogy a padról kell nézni,ahogy a többiek varázsolnak.
Én pedig teljesen megértem őt. Nagyon rossz érzés az ilyen.

Biztos vagyok benne,hogy el fog menni ,vissza Angliába.
Lezárt