Samuel Eto'o #3

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
B. Tamás
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.02.25. 21:20:32
Kapcsolat:

2009.06.19. 15:50:11

barca99 írta:Valdes hosszabbítása után szerintem egy fokkal érdekesebb az ügye. Bár a személyes rangsoromban csak a 4. helyen áll, és őt sem tartom pótolhatatlannak, de ha VV ennyi pénzt kapott, akkor furcsa, hogy őneki nem akarják megadni. Bár az is igaz, hogy egy katalán edző jobban ragaszkodik egy katalán kapushoz, mint egy kameruni csatárhoz, és annak sem nagyon örülnék, ha ő lenne a legjobban fizetett játékosunk, de azért mégis csak érdekes ez az ügy. Főleg, hogy épkézláb csatár nem is mozdítható.
Samunál szerintem alapvetően nem arra kell gondolni, hogy nem érdemli meg, hanem arra, hogy a klub nem akarja osztogatni a 10 millió feletti juttatásokat. Ez a Barca filozófiája, szűkmarkúsága, amivel jómagam tökéletesen egyetértek.

Nem kérdés, hogy megérdemelné, de szerintem ne akarjon többet. Ott a 8 millája, szinte csak Messi megbecsültebb nála, úgyhogy maradjon csak a pályán, és ott rugdalja a gólokat.
.
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2009.06.19. 15:45:34

Valdes hosszabbítása után szerintem egy fokkal érdekesebb az ügye. Bár a személyes rangsoromban csak a 4. helyen áll, és őt sem tartom pótolhatatlannak, de ha VV ennyi pénzt kapott, akkor furcsa, hogy őneki nem akarják megadni. Bár az is igaz, hogy egy katalán edző jobban ragaszkodik egy katalán kapushoz, mint egy kameruni csatárhoz, és annak sem nagyon örülnék, ha ő lenne a legjobban fizetett játékosunk, de azért mégis csak érdekes ez az ügy. Főleg, hogy épkézláb csatár nem is mozdítható.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2009.06.19. 11:40:00

Azt mondom ne jöjjön Villa, de lehet jol jönne a vérfrissítés. Etoo is joideje van itt. Persze ez nem indok a távozásra, de lehet Ibraval pl jol járnánk.
Kép
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2009.06.19. 11:39:26

MQuC írta:Hát nem a nagy csaelekről ,szólókról híres, de nagy játékos. Viszont a helyzetkihasználása mostanában elég gyatra.
Az idény vége felé elég gyatra helyzetkihasználása volt ez tény.De azért elég fáradt is volt(bár nyilván nem lehet erre fogni de ez is nagyban közrejátszott a gólkirályi cím elvesztésében.)
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2009.06.19. 11:38:24

Örülnék ha végül vele is hosszabbítanánk és nem kéne azzal bajlódni hogy Villa hova akar menni. Felőlem mehet a fradiba is, engem inkább Eto'o érdekel. Régóta itt van rengeteg gólt is lőtt. Igaz a szezon végefelé nem volt túl jó formában de hát ez minden játékossal megesik.
Maradjon Eto'o!
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2009.06.19. 11:34:38

Hát nem a nagy csaelekről ,szólókról híres, de nagy játékos. Viszont a helyzetkihasználása mostanában elég gyatra.
Kép
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2009.06.19. 11:33:30

Az mondjuk igaz, h mint Villa, mint Ibra sokkal intelligensebb játékos mint Samu. Ibra "csak" 25 gólt lőtt idén, de amilyen helyzetbe tudná őt hozni Xavi és Ini 30 főlé mehetne, és ez van Villával is. Szvsz ezért akarja Pep lecserélni Eto'o-t.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2009.06.19. 11:26:24

torrentkiller írta:
csaby23 írta: de nincsenek neki olyan parádés megoldásai, amelyek az igazán nagy egyéniségek közé emelnék
Parádés megmozduás?
Nézted a BL döntőt? Akkor láttad hogy milyen gólt lőtt. Szerintem senki sem számított rá hogy az uccsó pillanatban még visszahúzza és úgy vágja be.
Vagy pl asszem az atletico ellen volt(nem biztos) hogy 3 embert küldött el gyufáért egyetlen csellel aztán bevarta.
Ne már...attól, h tudsz tőle 1-2 okos megmozdulást mondani, attól még hidd el, nem egy zseni a gyerek. Jó játékos, de nincs túl nagy játékintelligenciája, és emiatt választ sokszor rossz megoldást.
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2009.06.19. 10:46:44

Hosszabbítani kell vele is. Nem kell más csatár, főleg, h nem is létszükséglet. A Tridente mellé Robinho és kész a támadóalakzat. Nem kell ezt túl bonyolítani :D
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 583
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2009.06.19. 10:12:41

Szerintem Samu pszichésen nem volt megfelelő állapotban ebben az évben.

És feltétlen jó ötlet lenne 40-50 millióért venni valami lutrit.
mert a jelenlegi topcsatárok közül csak Samuról tudjuk,hogy ebben a csapatban 30 gólt tud rúgni.
Villa sem kumma fiatal,ráadásul én személy szerint nem vagyok elájulva tőle,Ibrahimovics szintén,bár ő azért azt hiszem hogy bármelyik csapatban megrúgna 20-30 gólt.

De mintha úgy emlékeznénk,hogy az itt egyre inkább agyonb@szogatott Eto pl Bl döntős gólt rúgott,meg másik kb 30at idén!

Szerintem nem kellene elengedni,főleg meg nem 1 ilyen piszokdrága konstrukcióban venni valakit a helyére.

Én kifejezetten örülnék ha a Margit megvenné még Ribéry-t 80 misiért,meg Villát 60 ért!

Mi meg megint megnyerünk majd mindent!!
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2009.06.19. 10:07:38

torrestoni írta:Van egy erkölcsi határ, ami számomra a jelenlegi fizetése körül tetézik. Ettől többet "nem érdemel meg", de ezt nem részletezem.

10M még visítva, de elfogadható. Persze nagyon bízom abban, hogy végül megegyeznek, azonban az említett összegtől magasabb fizetést abszurdnak tartok, s veszélyesnek.

Ibrahimovics meg csak Ibrahimovics...
Én nem azért szerettem bele a klubba, hogy ilyen emberek viseljék a szívük felett a címert.
Valahol van egy határ, ami megkülönbözteti a Blaugranát a többi klubtól. Nem szeretném, ha ezt ilyen módon átlépnénk, mert nem ér annyit az egész.
Legalábbis számomra a klub filozófiája sokkal értékesebb, mint néhány serleg.

hihetetlen mennyire egyetértünk... kivétel nélkül az összes szavaddal egyetértek sokadszor is!
Avatar
torrentkiller
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2008.01.16. 19:52:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg/BP.

2009.06.19. 09:53:23

csaby23 írta: de nincsenek neki olyan parádés megoldásai, amelyek az igazán nagy egyéniségek közé emelnék
Parádés megmozduás?
Nézted a BL döntőt? Akkor láttad hogy milyen gólt lőtt. Szerintem senki sem számított rá hogy az uccsó pillanatban még visszahúzza és úgy vágja be.
Vagy pl asszem az atletico ellen volt(nem biztos) hogy 3 embert küldött el gyufáért egyetlen csellel aztán bevarta.
Kép
"Barcelona Svájcból hozatott nagyon drága gyógyszereket, hogy leküzdje a növekedésihormon-hiányosságát, és ezt meg akarják hálálni. Messinek a szíve diktálta, hogy melyik csapatot válassza. Megráztam a kezét, és gratuláltam, megmutatta, hogy vannak még olyan labdarúgók, akiknél az emberi értékek elsődlegesek"- Ernesto Bronzetti
Avatar
Attya
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2005.01.20. 09:47:59
Tartózkodási hely: North Carolina

2009.06.19. 09:44:14

Nem tom miért fikázza mindenki azért h mennyi helyzetet pukázik el??! 30 gólt lőt a bajnokságba!!! Sztetek Villa v Ibra v Ronaldo nem hibázik, sztem semelyik csatár ezek közül nem hatékonyabb a másiknál!! Az a helyzet h a Barca több helyzetet teremt minden más csapatnál és mindent belőni képtelenég!!! Akárki játszana itt azok is kihagynának számtalan gólszerzési lehetőséget!!! Voltak rossz meccsei a szezon vége felé amikor 1 mérkőzésen több helyzetben hibázott de ez benne van!! Az év legfontosabb meccsen 1/1 et hozott, ennyi!!!!
"Leo egy egyéniség. Senkihez nem lehet hasonlítani. Idén mindenki Cristiano Ronaldoról beszél, pedig Messi az, akiről érdemes többet beszélni. Ugyan Ronaldo sem rossz játékos, csapattársak vagyunk a portugál válogatottban, csodálatos játékos. Viszont Messi bármikor képes a jó játékra és nem csak akkor, amikor kedve szottyan focizni, ellentétben másokkal.”
DECO
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1687
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2009.06.19. 09:44:13

Van egy erkölcsi határ, ami számomra a jelenlegi fizetése körül tetézik. Ettől többet "nem érdemel meg", de ezt nem részletezem.

10M még visítva, de elfogadható. Persze nagyon bízom abban, hogy végül megegyeznek, azonban az említett összegtől magasabb fizetést abszurdnak tartok, s veszélyesnek.

Ibrahimovics meg csak Ibrahimovics...
Én nem azért szerettem bele a klubba, hogy ilyen emberek viseljék a szívük felett a címert.
Valahol van egy határ, ami megkülönbözteti a Blaugranát a többi klubtól. Nem szeretném, ha ezt ilyen módon átlépnénk, mert nem ér annyit az egész.
Legalábbis számomra a klub filozófiája sokkal értékesebb, mint néhány serleg.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára torrestoni 2009.06.19. 09:45:03-kor.
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2009.06.19. 09:35:43

Fecooo írta:Kicsit más a helyzete Samunak, mint VV-nek volt, ugyanakkor remélem hasonlóan végződik az ő ügye is, mint a portásunké ;)
Hajrá Samu!
Az is jó lenne..de én azért sajnálom, h nem sikerült Ibrát idehozzni, szvsz komoly erősités lett volna :(
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2009.06.19. 09:32:14

Kicsit más a helyzete Samunak, mint VV-nek volt, ugyanakkor remélem hasonlóan végződik az ő ügye is, mint a portásunké ;)
Hajrá Samu!
Avatar
csaby23
Jugador del Barça
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2009.06.16. 15:20:36
Tartózkodási hely: Schalchen, Oberösterreich, Ausztria

2009.06.16. 16:47:26

LG írta:
És legalább nem jófiú.Azért sztem unalmasabb lenne a foci ha minden csapatba Kakák meg Xavik futkosnának...
Kaka nem tudom, h kerül ide, ő most csinált segget a szájából.
Amugy én nekem is jobban bejönnek Etoo nyilatkozatai, mint pl. az épp emlitett Kakaé, aki bort iszik és vizet prédikál. De Ronaldinho is agyamra ment az állandó sablonos nyilatkozataival, főleg akkor, amikor már teljesitmény nem volt mögötte. Etoo mindenképp egy egyéniség, csak sajnos inkább a pályán kivül, mint a pályán. Mi előtt belekötnétek, nem mondom, h rossz játékos, mert egy kiváló befejező csatár, de nincsenek neki olyan parádés megoldásai, amelyek az igazán nagy egyéniségek közé emelnék.
Pont ez az amire én is gondolok,nem kell elvenni az érdemeit,mert hát mégiscsak meglőtte a maga góljait,viszont az sem mind1 mennyi lehetőségből lövünk mennyi gólt.és valjuk be őszintén,visszagondolva eto'o-nak rengeteg kihagyott helyzete volt szinte minden meccsen... :?
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2009.06.16. 11:30:00

És legalább nem jófiú.Azért sztem unalmasabb lenne a foci ha minden csapatba Kakák meg Xavik futkosnának...
Kaka nem tudom, h kerül ide, ő most csinált segget a szájából.
Amugy én nekem is jobban bejönnek Etoo nyilatkozatai, mint pl. az épp emlitett Kakaé, aki bort iszik és vizet prédikál. De Ronaldinho is agyamra ment az állandó sablonos nyilatkozataival, főleg akkor, amikor már teljesitmény nem volt mögötte. Etoo mindenképp egy egyéniség, csak sajnos inkább a pályán kivül, mint a pályán. Mi előtt belekötnétek, nem mondom, h rossz játékos, mert egy kiváló befejező csatár, de nincsenek neki olyan parádés megoldásai, amelyek az igazán nagy egyéniségek közé emelnék.
Avatar
Bányász
Rendfenntartó - moderátor
Hozzászólások: 3345
Csatlakozott: 2007.12.07. 21:34:15
Tartózkodási hely: Neverland

2009.06.16. 10:31:37

Nem vártam,h ekkora port kavar ez a cikk... :) Bár azt sejtettem,h nem fog tetszést aratni... :)
torrestoni írta:Egyéniség? Gattuso, Cantona, Gascoigne... ők igen, ha nem is jó értelemben. Eto'o túlságosan makacs, s túl könnyen veszíti el a türelmét, ha úgy gondolja igaza van.
Bocsánat de nem derül ki teljesen világosan,h akkor most mit is gondolsz Eto'oról?Most a szemedben Ő egyéniség vagy nem?

Mert sztem ha a fenti 3as az akkor Eto'o is mindenképp ebbe a kategóriába sorolható.
gonosz írta:Attól pedig, hogy valaki bevágja a hisztit a pályán és össze-vissza nyilatkozik, mint Eto'o a mostani idényt megelőző időszakában....attól még nem lesz egyéniség, csak problémás (és egyébként nagy fizetési igényű) focista.
Nem is attól egyéniség...hanem attól,h van véleménye meg attól,h őszinte.És ezek miatt a tulajdonságai miatt problémás.De ha azt vesszük ez becsülendő mert nem adja fel magát...

És legalább nem jófiú.Azért sztem unalmasabb lenne a foci ha minden csapatba Kakák meg Xavik futkosnának...

Szerk:egyébként pedig ezt sztem mindenki a saját értékrendje alapján el tudja dönteni,h neki ki az aki egyéniség és ki az aki "csak" egy szürke focista...
Kép
"Akinek rózsaszín a világ az hazug,aki mindent imád nem látta még úgy a tengert ha zúg..."

"A szívem a Barçában van, és egy nap ismét magamra öltöm majd ezt a mezt." Yaya Toure
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2009.06.15. 23:53:59

gonosz írta:
Bányász írta:Itt egy érdekes okfejtés arról,h vajon mi is valójában a baj Eto'o-val.

Persze lehetséges,h nem fog vele mindeki egyet érteni,illetve vannak olyan részek amivel lehet vitatkozni de mindenképp érdekes iromány.

http://sportgeza.hu/sport/fizikaliseduk ... isegzavar/
Áhh! Ezt nem gondoljátok komolyan! Épp a cikk egyik felében leírt "igazságait" cáfolja meg a második felében: változnak az idők--> a foci és a focisták nevelésének a módja (és egyáltalán, hogy van tudatos nevelésük) is változik. Az őstehetségek ugyanúgy kiemelkedhetnek, mint Puskás és társai (persze Magyarország egy külön tanulmány), mindössze annyiban más a képlet, hogy többeket fedeznek fel, mint régebben, pont azért, mert van egy bázis a nagyobb csapatok mögött, ami direkt az utánpótlással fogalalkozik. Az meg, hogy a "nagyok" és hosszútávon jól teljesítő futballisták ideje lejárt volna.....hát ez nevetséges (nem egy-két éve játszanak jól pl. a spanyol válogatott tagjai sem vagy a legutóbbi nagy ellenfelünk, a MU csapatában lévők sem a legmagasabb szinten--és direkt nem emelek ki külön senkit)! Attól pedig, hogy valaki bevágja a hisztit a pályán és össze-vissza nyilatkozik, mint Eto'o a mostani idényt megelőző időszakában....attól még nem lesz egyéniség, csak problémás (és egyébként nagy fizetési igényű) focista.
Már korábban olvastam ezt a cikket és már akkor sem tetszett. Nekem valahogy kicsit erőltetett.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
2pac4ever10
Barça B
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2008.08.14. 17:15:44
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2009.06.15. 23:22:27

Remélem Eto'o marad...nem kell ide Ibra se senki Eto'o maradjon. Bizonyított eddig is ezután is ilyen jó lesz!
Kép

\ Köszönjük Eto'o || Sok sikert a jövőben /
gonosz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2008.02.15. 23:05:00
Tartózkodási hely: Budapest

2009.06.15. 21:27:29

Rivaldinho írta:Eto egy kurv,anagy egyéniség! Ezért is kell ide! Nem fogok kétségbeesni, ha elmegy, de remélem marad. :?
Bizonyított, nem ? DE! :!: :idea:
Egyéniség, meg én is azon a véleményen vagyok, hogy kell, csak ez a cikk egy ökörség!
Més que un club!!! CsakaBarca!!!!
Avatar
Rivaldinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2071
Csatlakozott: 2005.05.21. 08:24:46
Tartózkodási hely: csúcson

2009.06.15. 21:21:03

Eto egy kurv,anagy egyéniség! Ezért is kell ide! Nem fogok kétségbeesni, ha elmegy, de remélem marad. :?
Bizonyított, nem ? DE! :!: :idea:
gonosz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2008.02.15. 23:05:00
Tartózkodási hely: Budapest

2009.06.15. 21:20:34

Bányász írta:Itt egy érdekes okfejtés arról,h vajon mi is valójában a baj Eto'o-val.

Persze lehetséges,h nem fog vele mindeki egyet érteni,illetve vannak olyan részek amivel lehet vitatkozni de mindenképp érdekes iromány.

http://sportgeza.hu/sport/fizikaliseduk ... isegzavar/
Áhh! Ezt nem gondoljátok komolyan! Épp a cikk egyik felében leírt "igazságait" cáfolja meg a második felében: változnak az idők--> a foci és a focisták nevelésének a módja (és egyáltalán, hogy van tudatos nevelésük) is változik. Az őstehetségek ugyanúgy kiemelkedhetnek, mint Puskás és társai (persze Magyarország egy külön tanulmány), mindössze annyiban más a képlet, hogy többeket fedeznek fel, mint régebben, pont azért, mert van egy bázis a nagyobb csapatok mögött, ami direkt az utánpótlással fogalalkozik. Az meg, hogy a "nagyok" és hosszútávon jól teljesítő futballisták ideje lejárt volna.....hát ez nevetséges (nem egy-két éve játszanak jól pl. a spanyol válogatott tagjai sem vagy a legutóbbi nagy ellenfelünk, a MU csapatában lévők sem a legmagasabb szinten--és direkt nem emelek ki külön senkit)! Attól pedig, hogy valaki bevágja a hisztit a pályán és össze-vissza nyilatkozik, mint Eto'o a mostani idényt megelőző időszakában....attól még nem lesz egyéniség, csak problémás (és egyébként nagy fizetési igényű) focista.
Més que un club!!! CsakaBarca!!!!
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1687
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2009.06.15. 21:03:51

A cikk alapvetően baromság...

Egyéniség? Gattuso, Cantona, Gascoigne... ők igen, ha nem is jó értelemben. Eto'o túlságosan makacs, s túl könnyen veszíti el a türelmét, ha úgy gondolja igaza van.

Iniesta és Xavi egyéniség... Ezt inkább nem is részletezem.

Most egy komoly elvi dologról van szó. Hajlandó-e saját magát a klub alá rendelni. Fogadjon el egy kisebb emelést, s csinálja azt, amit eddig. A személyisége és a játéktudása együtt nem ér annyi fizetést, mint például Messié.
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Lezárt