Barca Igazolások 2009-2010

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Örülnél-e Robinho esetleges leigazolásának?

Igen, már a télen meg kéne szerezni
235
47%
Igen, de ráér nyárig
69
14%
Nem, elég mély a keret így is
39
8%
Nem, van nála jobb játékos is a piacon
159
32%
 
Szavazatok száma: 502
bingyo
Barça C
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2009.03.12. 11:18:49
Tartózkodási hely: Szekelykeresztur
Kapcsolat:

2009.07.21. 09:41:33

sziasztok ti tudtok valamit errol a poulsen caseres ugyrol?vajon tenyleg idehozzak !?
kadar zsolt
manuel
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 448
Csatlakozott: 2008.06.25. 12:22:50

2009.07.21. 09:32:52

Üdv.mindenkinek!!!
Hirek a Sport.esről :

A hirek szerint Zlatan Ibrahimovics biztos benne hogy a következő szezont az FC Barcelonánál kezdi majd.Ahogy ő fogalmazott:Egy álom vált valóra,azzal hogy a Barcánál játszhatok majd.A svéd játékos érkezése, a Sport internetes oldal szerint már csak órák kérdése lehet,hiszen a mai nap folytatódik a kameruni Samuel Etó tárgyalása az olasz Internazionale vezetőivel.Ahol az Inter elnöke Massimo Moratti is részt vesz a tárgyalásokon.Az oldal úgytudja hogy már közel van a megállapodás a két fél között.Eközben Zlatan Ibrahimovics már állitólag,meg is vette a repülő jegyeket barcelonába.Számoltbe erről a spanyol honlap.
Avatar
haze71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1003
Csatlakozott: 2006.02.28. 09:04:53

2009.07.21. 08:15:37

noname írta:a 9 milla és a 12 küzt nincs nagy különség.
Csupán 3 milka, ami kb 900.000.000 forint, aminek a napi kamata itt Magyarországon kb 200-220.000 forint. Úgyhogy ne dobálózzunk olyan könnyen a millió eurókkal...
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2009.07.21. 07:43:36

a 9 milla és a 12 küzt nincs nagy különség.Sztem a megegyezés rövidesen meglesz egy kb 10 millás alapfizetéssel, ami felmehet 11ig.
Mellesleg hozzáteszem h nem érdemel ennyit. A régi, 8 milliós fizuja teljesen reális volt, ehhez képest most mindekitől 12-15 millákat kért.
Sztem ez a hozzáállása az egyik ok amiért elküldik.2 BL győzelem után már nem biztos h van benne motiváció h játsszon, mindössze pénzt akar szerezni, minél többet. :roll:
A Fifa egy szégyen
Avatar
Kardi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 882
Csatlakozott: 2008.06.20. 13:34:51
Tartózkodási hely: Baranya megye, Pécs

2009.07.21. 02:17:58

CS-KO írta:"létrejöhet az Inter és a Barcelona között az Eto’o-Ibrahimovic csere, amelyben a katalánok a svéd támadót és 45 millió eurót kapnának a kameruniért."

Nem fordítva??? Az nso ban kicsit el vannak tévedve nem?
8)
azt hiszem ebben az esetben te tévedtél :) utána néztem a cikknek és íme a pontos szöveg, bár lehet, hogy azóta már szerkeztették (akkor elnézést a kötekedésért!), na szóval íme: "létrejöhet az Inter és a Barcelona között az Eto’o-Ibrahimovic csere, amelyben az Inter az afrikai támadót és 45 millió eurót kapna a svédért." ha nagyon kiváncsiak vagytok ti is a cikkre akkor íme :wink: : http://www.nemzetisport.hu/olaszfoci/in ... 47342.html

....amúgy meg igen csak nevetségesnek tartom a Samu álltal kért 12milliós éves keresést, egyre nagyobb vicc ez az ember vagy az ügynöke! :lol:
Kép
.:El Barça es Mes Que un Club!:.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7462
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2009.07.21. 01:39:19

Na úgy néz ki ebből nem lesz "Villa-ügylet". Hamár az Internél is ilyen pozitívan nyilatkoznak akkor talán nemsokára megszáradhat a tinta.
Kiváncsi leszek hogy fog Ibra itt teljesíteni bár érdemben csak 10-12 meccs után lehet beszélni.

Azt viszont sajnálom hogy Keirrisonnal nem számol Pep. Tökéletes cserember lehetett volna, de remélem még változik Guardiola döntése, bár nem jellemző.
Mostmár tényleg csak a középpályát kellene megerősíteni mert ha Guddy és Hleb megy akkor 2-3 játékos kell még, mert ugye a kispadot Pep hosszabbra szerette volna. Az Atleticből ha feljön mondjuk Thiago az jó egynek, de még kell mellé 2 minőségi játékos. Ilyen zsúfolt szezon + ANK mellett hiba lenne nem igazolni. Amikor Laporta arról a további 2-3 játékosról beszélt remélem erre a posztra gondolt és már vanak kiszemeltek. Én teljes mértékben bízok Pep-ben, de már elkezdődött az előszezon és ő elvileg ekkorra már kész kerettel akart dolgozni.
Forca Barca!!!!
Avatar
Kamarilla
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2009.05.01. 22:10:24
Tartózkodási hely: a hátad mögött :)

2009.07.20. 23:46:31

CS-KO írta:"létrejöhet az Inter és a Barcelona között az Eto’o-Ibrahimovic csere, amelyben a katalánok a svéd támadót és 45 millió eurót kapnának a kameruniért."

Nem fordítva??? Az nso ban kicsit el vannak tévedve nem?
8)
Már szinte vártam hogy írjanak vmi szamárságot! :D Táttátádáááá! Itt van! :lol:

Am oké, hogy Eto'o oda meg minden, de én kumma soknak találom ezt a 45 milliót! :shock: 35-nél többet nem szívesen adnék Ibráért Eto'o mellett! :roll:
Kép
Kép
O:) [-o< KÖSZÖNÖM ISTENEM, HOGY BARCA DRUKKERNEK TEREMTETTÉL [-o< O:)
Pusztán cselekedni minden bugris suttyó tud; az igazi ízt az adja meg, AHOGYAN cselekszünk!
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2009.07.20. 23:37:48

baas11 írta:Amúgy Hleb-el most mi a helyzet ,róla semmit nem hallani ,marad vagy mi ???? 8)

Tudtok esteleg valami konkrétumot vagy pletykát, hogy kit szeretnénk még igazolni? Ha Ibra jön, Eto és Hleb megy, Kerrison sem lesz velünk jövőre és szinte biztos, hogy Gudi távozik, akkor elég rövid marad a kispad! Azért rengeteg meccsünk lesz, és szükséges a minőségi cseresor is, mert bár sok a fiatal tehetség, de azért rájuk nem lehet ész nélkül építeni! Nem beszélve az esetleges sérülésekről! Elől lesz egy ütős hármasunk, de csereként csak Bojan van a padon, aki már bizonyított, és ez kevés, még akkor is, ha Iniesta is képes Henry helyén játszani!
Avatar
Lionel Messi Fan
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2007.08.10. 11:25:33

2009.07.20. 23:30:43

baas11 írta:Amúgy Hleb-el most mi a helyzet ,róla semmit nem hallani ,marad vagy mi ???? 8)
Hleb megy kölcsönbe az Interbe ez a tény állás.
„Leo a legjobb. Kaká és Ronaldo jók, de amit ő tud alkotni a pályán, az összehasonlíthatatlan más megoldásokkal…”
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1269
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2009.07.20. 23:15:08

Amúgy Hleb-el most mi a helyzet ,róla semmit nem hallani ,marad vagy mi ???? 8)
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
CS-KO
Barça B
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2005.05.05. 11:17:26

2009.07.20. 22:21:40

"létrejöhet az Inter és a Barcelona között az Eto’o-Ibrahimovic csere, amelyben a katalánok a svéd támadót és 45 millió eurót kapnának a kameruniért."

Nem fordítva??? Az nso ban kicsit el vannak tévedve nem?
8)
Avatar
frost86
Jugador del Barça
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2008.01.17. 23:33:02
Tartózkodási hely: Tiszadob

2009.07.20. 21:44:05

NSO: Ma már bizonyosan nem dől el Samuel Eto’o és közvetve Zlatan Ibrahimovic sorsa. Mert bár a Barcelona kameruni válogatott támadójának ügynöke, Josè Mesalles Maria Milánóban van, holnap folytatja a tárgyalásokat az Internazionale sportigazgatójával, Marco Brancával.
Az egyetlen nyitott kérdés a kameruni fizetése, ha ebben meg tudnak állapodni, létrejöhet az Inter és a Barcelona között az Eto’o-Ibrahimovic csere, amelyben a katalánok a svéd támadót és 45 millió eurót kapnának a kameruniért.

„A tárgyalások folynak, és bár konkrétumot még nem tudok mondani, biztató jelek vannak. Reméljük, hogy újabb nagy bajnokot tudunk az Interhez hozni” – mondta a La Gazzetta dello Sportnak Massimo Moratti, az Inter elnöke a mai megbeszélések után, majd szót ejtett Zlatan Ibrahimovicról is: „Ibra hihetetlenül profi játékos, akinek sohasem fogom elfelejteni a góljait, amelyekkel bajnoki címhez segítette a csapatot. Mindig korrekt volt az egyesülettel szemben.”
Minél több meccset megnyersz annál közelebb kerülsz a következő vereséghez- Johan Cruyff

Térdre imára Barcelona itt a világ legjobbja - Horti Messiről a Valencia ellen
Forza Barca!!!
Avatar
Csoppy
Barça B
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2006.10.18. 16:56:41
Tartózkodási hely: London

2009.07.20. 21:10:00

Chino írta:Samu tényleg sokat tett a klubért és sokat adott nekünk is szurkolóknak, de valami miatt el kell mennie. Ez tény. Változtatni nem lehet rajta és inkább azon kellene elgondolkodni ki más pótolhatná jobban.
Az az érzésem Villa még 50 milláért se lett volna mozdítható, mert akármennyit ajánlottunk mindig feljebb srófolták.
Ibrával több lehetőség is nyílik, más variációkat is ki lehet próbálni.
Pep tudja mit csinál, nem sürgette volna a leigazolását ha nem venné biztosra, hogy sikeresen együtt tud dolgozni vele.
Nem véletlenül ő volt az első kiszemeltje, erőcsatár kellett neki, biztos lát benne fantáziát. A magatartása miatt nem vagyok kétségbe esve. Pep tudja majd kezelni és az Ajax-ban se a Juve-ban nem voltak zűrjei.
hát.

legalább lesz elöl mindig valaki aki jól fejel...

mellesleg Henryval egész jó kombókat össze lehet majdan rakni...

csak egyszer igazoljuk le, és játsszon jól :)

Villáért én azért még dobtam volna egy 48 méteres búcsúajánlatot "mibajlehet" alapon.
Oleguer az Afc Ajax játékosa= Van isten!!!

BASS IN YOUR FACE!!!!!!
Avatar
Mental_Theo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 938
Csatlakozott: 2005.09.11. 11:38:40
Tartózkodási hely: Árnyékszék

2009.07.20. 21:07:01

Én is azt mondom,hogy nem kell pitizni a Valenciának, úgy csinálnak,mintha övék lenne a világ, feljebb srófolják az árakat. Most fricska lesz az orruk alá,hogy nem nekik adtunk 42 milliót,hanem az Internek még több tőkét. Ne packázzanak már a Barcával,akkor inkább ló.sz a seggükbe, menjenek csődbe,aztán leigazoljuk Villát:) (bár most mintha kicsit kint lennének a mélyülő kakiból,de úgyis visszacsobbannak)
---=FORCA BARCA=---
ELADÓ DEDIKÁLT Barcelona mezek Certificate-tel, továbbá dedikált Spanyol,Barcastb fotók,kártyák. Iniesta és Messi KLUBVB-s logóval MEZ és NADRÁG!
ha érdekel írj: batikaa@freemail.hu
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7462
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2009.07.20. 20:56:20

Samu tényleg sokat tett a klubért és sokat adott nekünk is szurkolóknak, de valami miatt el kell mennie. Ez tény. Változtatni nem lehet rajta és inkább azon kellene elgondolkodni ki más pótolhatná jobban.
Az az érzésem Villa még 50 milláért se lett volna mozdítható, mert akármennyit ajánlottunk mindig feljebb srófolták.
Ibrával több lehetőség is nyílik, más variációkat is ki lehet próbálni.
Pep tudja mit csinál, nem sürgette volna a leigazolását ha nem venné biztosra, hogy sikeresen együtt tud dolgozni vele.
Nem véletlenül ő volt az első kiszemeltje, erőcsatár kellett neki, biztos lát benne fantáziát. A magatartása miatt nem vagyok kétségbe esve. Pep tudja majd kezelni és az Ajax-ban se a Juve-ban nem voltak zűrjei.
Forca Barca!!!!
Gali
Capitá del Barça
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2009.07.19. 20:37:16

2009.07.20. 20:25:41

A Mundodeportivo és a Sport.es szerint a tárgyalások már jelenleg is zajlanak. Eto'o ügynöke, Mesalles kb 17-kor érkezett Milánóba. Moratti optimista és azt mondta: "Eto'o a miénk lesz". Talán néhány óra múlva okosabbak leszünk.
A Real Madrid legyőzéséhez nem kell pluszmotiváció. Főleg nem egy barcelonai játékosnak!
"Lionel Messi"
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2009.07.20. 20:14:49

Asys írta:
Gali írta:Bocsi, de pártoló tag vagyok, tehát szavazhatok a jövő évi elnökválasztáson.
Nagyon helyes, hamarosan én is csatlakozok majd. :wink: Ha már aktív kereső leszek!
Amúgy nem rád gondoltam asszem, hogy hsz gyártó vagy meg stb :D
Srácok megírhatnátok az Fc Barcelona- Hátország topickba, hogy hogy is zajlik ez, hogy smint tudok esetleg csatlakozni én is.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
lopakodo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 650
Csatlakozott: 2008.06.16. 15:07:57
Tartózkodási hely: inkább vegyük meg Fabregast,ha kell 45ért

2009.07.20. 20:14:01

Gali írta:Bocsi, de pártoló tag vagyok, tehát szavazhatok a jövő évi elnökválasztáson.
lol, ez komoly :shock: ?

Télleg amúgy, hogy lehet socionak lenni?Mit kell érte tenni?

bocsi az offért, de ez nagyon érdekel
Asys
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1252
Csatlakozott: 2006.07.03. 11:05:00

2009.07.20. 20:11:12

Gali írta:Bocsi, de pártoló tag vagyok, tehát szavazhatok a jövő évi elnökválasztáson.
Nagyon helyes, hamarosan én is csatlakozok majd. :wink: Ha már aktív kereső leszek!
Amúgy nem rád gondoltam asszem, hogy hsz gyártó vagy meg stb :D
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2009.07.20. 20:06:02

(Goal.com) Már 48 millió+Eto'o és hleb nincs benne :( ez már majdnem annyi amennyit villáért magában kellett volna fizetni. Mondjuk ez nem biztos hogy igaz, Eto'o 10 misis fizut akar (sztem ez korrekt). Ja és a lényeg: kedden lesz a tárgyalás azaz akkor fog Eto'o ügynöke találkozni Morattival Eto'oval együtt. Na mára ennyi peace :wink:
Gali
Capitá del Barça
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2009.07.19. 20:37:16

2009.07.20. 20:03:54

Bocsi, de pártoló tag vagyok, tehát szavazhatok a jövő évi elnökválasztáson.
A Real Madrid legyőzéséhez nem kell pluszmotiváció. Főleg nem egy barcelonai játékosnak!
"Lionel Messi"
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2009.07.20. 19:11:17

Asys írta:Mindenkinek itt habzik a szája a fórumon, miközben annyira nem számít, hogy ki mit gondol... :roll:
Még csak pártoló tagok se vagyunk, hogy mondjuk döntsünk a klub sorsáról majd a jövő évi elnök választásokon!
A vélemények annyibban nyilvánulhatnak meg, hogy veszel e Ibra mezt vagy sem (ha esetleg idejönne) vagy épp Barcás bögrét meg anyámkínját...
Egyszerűen hihetetlen, hogy egyesek vérre menő vitákat képesek folytatni csak azért, hogy növeljék a saját kis egójukat, hogy majd verhessék a mellüket: Én megmondtam... :roll:

S félreértés ne essék, nem azt mondom, hogy ne fórumozzatok, írja le mindenki nyugodtan amit akar, de gondoljátok meg, hogy hogyan teszitek azt és ha már véleményeztek valamit ne túlzó elfogultsággal vagy épp a vezetőséget, az edzőt, a játékos és egymást fikázva ha kérhetném. Úgyse számít és senki nem érdemli meg ezeket!
Amikor ebbe a topic-ba benéz az ember semmi mást nem lát csak az előbb említetteket :evil:

Azon is el kellene gondolkodni, hogy a rutinos fórumozók, a régi motorosok miért nem írnak a "Barca igazolások" topic-ba... :roll:
Meg van rá az okuk!

Na béke mindenkivel, s noha én nem vagyok moderátor, remélem nem vettétek rossz néven, hogy ezt leírtam! Bár egy félóra múlva már úgyis eltűnik a hsz tengerben.

Bocs ha off voltam!
Mikor írták régebben, hogy mennyire kezd felhígulni a társaság és kezd nivotlanná válni a fórum, én magamban ezzel soha sem értettem egyet. Már 5 éve olvasgatok itt és jó pár éve hozzá szólok jó magam is, eddig ilyen fröcsögös, lenézős mindenki hülye stilust még nem nagyon láttam. A fórumozok felének szöveg értelmezési problémái vannak a magatartás problémái mellett. Ha nem szájbarágosna írod le a véleményed és nem mutatod el bábokkal is a gyengébbeknek már egyből nézeteltérésed támad valakikkel mert fogalmuk nincs miről beszélsz. Kiragadnak egy mondatot a több soros hozzászólásokból és teljesen okafogyottá válik a beszélgetés.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Mental_Theo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 938
Csatlakozott: 2005.09.11. 11:38:40
Tartózkodási hely: Árnyékszék

2009.07.20. 18:59:24

Nem tudja valaki,hogy Ibra után még milyen posztra szeretnénk igazolni? mert bal oldalra egy RObinho nem lenne hülyeség..
---=FORCA BARCA=---
ELADÓ DEDIKÁLT Barcelona mezek Certificate-tel, továbbá dedikált Spanyol,Barcastb fotók,kártyák. Iniesta és Messi KLUBVB-s logóval MEZ és NADRÁG!
ha érdekel írj: batikaa@freemail.hu
Asys
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1252
Csatlakozott: 2006.07.03. 11:05:00

2009.07.20. 18:59:04

Mindenkinek itt habzik a szája a fórumon, miközben annyira nem számít, hogy ki mit gondol... :roll:
Még csak pártoló tagok se vagyunk, hogy mondjuk döntsünk a klub sorsáról majd a jövő évi elnök választásokon!
A vélemények annyibban nyilvánulhatnak meg, hogy veszel e Ibra mezt vagy sem (ha esetleg idejönne) vagy épp Barcás bögrét meg anyámkínját...
Egyszerűen hihetetlen, hogy egyesek vérre menő vitákat képesek folytatni csak azért, hogy növeljék a saját kis egójukat, hogy majd verhessék a mellüket: Én megmondtam... :roll:

S félreértés ne essék, nem azt mondom, hogy ne fórumozzatok, írja le mindenki nyugodtan amit akar, de gondoljátok meg, hogy hogyan teszitek azt és ha már véleményeztek valamit ne túlzó elfogultsággal vagy épp a vezetőséget, az edzőt, a játékos és egymást fikázva ha kérhetném. Úgyse számít és senki nem érdemli meg ezeket!
Amikor ebbe a topic-ba benéz az ember semmi mást nem lát csak az előbb említetteket :evil:

Azon is el kellene gondolkodni, hogy a rutinos fórumozók, a régi motorosok miért nem írnak a "Barca igazolások" topic-ba... :roll:
Meg van rá az okuk!

Na béke mindenkivel, s noha én nem vagyok moderátor, remélem nem vettétek rossz néven, hogy ezt leírtam! Bár egy félóra múlva már úgyis eltűnik a hsz tengerben.

Bocs ha off voltam!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Asys 2009.07.20. 19:00:23-kor.
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2009.07.20. 18:56:38

Én tényleg nem vagyok Eto'o ellenes, de csak én vettem észre az előző szezonban problémákat vele? Lassúlt, ami nála kiemelten fontos, ugyanis ez a fő erénye, így szerezte a góljai zömét, a sebességének köszönhetően!
Közel nem volt annyira magabiztos. Ez legjobban a tizenegyeseknél lehetett érezni! Valahogy hiányzott belőle az önbizalom, bár lehet hogy az előző év végi dolgok miatt volt, és emiatt volt olyan görcsös a játék, görcsösen akart bizonyítani! A helyezkedése sem volt a régi! Passzairól ne is beszéljünk. Erősebb csapatok ellen meg pláne gyenge volt.(csak ne hozzátok fel a Mu-t, mert egy-két meccs nem mentség a szezonra). És nekem ne monja senki, hogy nem láttam elég meccset, mert én bizony az összeset megnéztem előben, ha néha nem ment, akkor felvételről, beleértve még az előszezon beli meccseket is. Szóval nálam nem látott több Barca meccset tavaly senki, mert mindet láttam. és azt is láttam, hogy Eto'o valahogy nem olyan, mint volt! Rengeteg gólt lőtt, de ez nagy részben a csapatnak tudható be! Szóval nem tudom miért, de nekem úgy tűnt valami nem okés vele, ée szeritnem jobb lesz ez így mindenkinek, neki is, nekünk is!
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Lezárt