Kérdések, észrevételek a FÓRUMMAL kapcsolatban

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Ötletelés a fórum átalakításához:

Cali vázlata:
4
80%
https://docs.google.com/document/d/17Z- ... 9ctPs/edit" target="_blank
1
20%
Ehhez lehet ötleteket írni még ide a topicba, amik aztán összegezve lesznek.
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 5
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2009.08.19. 17:23:09

vmelyik kedves modit megkérném, h takarítsa ki a "szemetet" az internetes meccsnézés topicból...
vagy teljesen idióta a srác, vagy túl kicsi, h felfogja, amit neki írnak, vagy csak szemetelni akar a fórumon :evil: :x

szerk: látom bowlinggolyó kb fél perccel korábban megúnta ;)
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2009.08.19. 17:22:36

Az adminokat meg szeretném kérni h a Távkapcsoló a kézbe-Internetes meccsnézés topicban lévő Karadi Mate fórumozót moderálják már mert nagyon zavaró h egymásután írja a hszit és olyanokat kérdez amit megtudna ha egy kicsit visszaolvasna :? Előre is köszönöm!
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13509
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2009.08.18. 01:46:17

danikaa10 írta:Nem kukacoskodásból, de szerintem az egyik topic címe hibás. "Csikorogjanak a fogaskerek", ennek szvsz semmi értelme, hanem "Csikorogjanak a fogaskerekek." :)
Így van, javítom azonnal. :)
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
danikaa10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1370
Csatlakozott: 2009.05.24. 19:20:25
Tartózkodási hely: Győr

2009.08.18. 01:02:43

Nem kukacoskodásból, de szerintem az egyik topic címe hibás. "Csikorogjanak a fogaskerek", ennek szvsz semmi értelme, hanem "Csikorogjanak a fogaskerekek." :)
Valdes; Alves - Puyol - Piqué - Abidal; Iniesta - Torué - Xavi; Messi - Ibrahimovic - Henry.
Kép
House
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1548
Csatlakozott: 2007.10.14. 08:23:26
Tartózkodási hely: Budapest

2009.08.15. 15:26:53

lionelmessi19 írta:antiimperialista nevű kedves fórumozónknak megszületett a kislánya, és mi többek közt ezzel gratuláltunk. :)
Értem.
Akkor ezúton szeretnék gratulálni a kislányhoz, antiimperialista. Sok boldogságot immár a kis hercegnővel! :)
Történelem - 2008-2009
¡Gracias, Pep!
Kép
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13509
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2009.08.15. 13:27:50

antiimperialista nevű kedves fórumozónknak megszületett a kislánya, és mi többek közt ezzel gratuláltunk. :)
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
kudu
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1485
Csatlakozott: 2007.08.30. 16:49:36

2009.08.15. 13:26:30

Ezt én is meg akartam kérdezni, én is kiváncsi vagyok
"Nem csak az a nagy sportoló, aki nyerni tud, hanem az is, aki egy pofon után fel tud állni!"
House
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1548
Csatlakozott: 2007.10.14. 08:23:26
Tartózkodási hely: Budapest

2009.08.15. 13:21:56

Engedjétek el nekem tudatlanságom, de megkérdezhetném, mi ez a 2009.08.13-as avatar pár embernél? :oops:
Történelem - 2008-2009
¡Gracias, Pep!
Kép
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2009.08.14. 19:02:55

T. Olvasók, modik!

Tegnap este pár dolog összejött, ami miatt az átlagnál ingerlékenyebb voltam.

Tudom, ez nem mentség, de ez van. Nem kellene, hogy ezek befolyásoljanak, de nem tudtam elvonatkoztatni.

Bocsánat!
Kép
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2009.08.13. 22:34:04

lionelmessi19 írta:...
Leírtam egy ronda szót, töröltétek, ez a szabály. Elismerem. De ezt az okádékost részt nem tudom hova tenni. Szerintem egy moderátor nem beszélhet így, ilyen stílusban, ez is szabálysértő volt. Beláthatod, hogy írhattad volna másképpen, pl. tárgyilagosan. Mindegy is most már, tüske emiatt nem fog bennem maradni. De igyekezz fejlődni! Mindig van hova. Neked is, nekem is. pax
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2009.08.13. 21:52:04

Varga Tamás írta:
Igen, azt írtam, hogy nem minden esetben értek vele egyet - ezt ma.
Akkor pedig azt, hogy nem feltétlenül fogadom meg a véleményét. gondolom, Ő is így van vele. Ettől még tiszteletben tartom, és elfogadom.
De ettől még elolvasom, értelmesnek, és korrektnek tartom.
A kettő nem üti egymást.
Ha szerinted igen, akkor tanulj szöveget értelmezni. :roll:
igen, lehet kicsit fejlődnöm kellene benne, az átfedést még most se annyira értem ezek szerint:

te nekem 2 napja:

"A fórumon meg szelektálva érdekel a fórumerek véleménye.
Pl. jelwaz épp nem tartozik ezek körébe. "

és amit ma írtál,h 99%ban jókat ír, vhogy nem tudom összeegyeztetni azzal,h nem tartozik azok közé,akinek érdekel a véleménye :roll: de lehet,h csak én tulajdonítok neki más jelentést, ez esetben majd fejlesztem magam.

Folyt ne köv! Offba, vagy püben folytassátok!
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2009.08.13. 21:47:05

ozsimiki írta:
Varga Tamás írta:
Nem tudom, mit töröltetek jelwaz kollégától.
Egyet tudok: az esetek 99%-ban értelmes, mélyenszántó gondolatokkal teletűzdelt, korrekt hsz-ket olvasok Tőle. Minden alkalommal elolvasom a véleményét, még akkoris, ha nem mindenben értek Vele egyet. Ettől még megállapításai rendszerint helytállóak, rendszerint átlagon felüliek!
most jöttem haza, ezen megakadt a szemem, nem jelwaz képességeire értve, hanem a te véleményeden jelwazzal kapcsban.

mert ezek szerint érdekel a véleménye,vagy nem? tudod miért kérdem, kicsit mást írtál kb 2 napja, amikor én hoztam fel példának a vitáinknál.

akkor most melyik?

előre is bocsánat,de az ilyeneken fent akadok.
Igen, azt írtam, hogy nem minden esetben értek vele egyet - ezt ma.
Akkor pedig azt, hogy nem feltétlenül fogadom meg a véleményét. gondolom, Ő is így van vele. Ettől még tiszteletben tartom, és elfogadom.
De ettől még elolvasom, értelmesnek, és korrektnek tartom.
A kettő nem üti egymást.
Ha szerinted igen, akkor tanulj szöveget értelmezni. :roll:
Kép
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2009.08.13. 21:42:11

Varga Tamás írta:
Nem tudom, mit töröltetek jelwaz kollégától.
Egyet tudok: az esetek 99%-ban értelmes, mélyenszántó gondolatokkal teletűzdelt, korrekt hsz-ket olvasok Tőle. Minden alkalommal elolvasom a véleményét, még akkoris, ha nem mindenben értek Vele egyet. Ettől még megállapításai rendszerint helytállóak, rendszerint átlagon felüliek!
most jöttem haza, ezen megakadt a szemem, nem jelwaz képességeire értve, hanem a te véleményeden jelwazzal kapcsban.

mert ezek szerint érdekel a véleménye,vagy nem? tudod miért kérdem, kicsit mást írtál kb 2 napja, amikor én hoztam fel példának a vitáinknál.

akkor most melyik?

előre is bocsánat,de az ilyeneken fent akadok.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
joker23
Barça B
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2009.07.21. 18:01:57
Tartózkodási hely: néha itt,néha ott

2009.08.13. 21:41:12

Egyetértek,egy kérdés :van fejtörős topic (tudtommal nincs)és ha nincs akkor lehetne csinálni?
IBRA MIÉRT?????
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2009.08.13. 21:33:38

1. Igen, nehéz egyenlő mércét használni! De itt nem erről van szó. Ezt Andris Te magad is tudod jól! Itt arról van szó, hogy X-nek, Y-nak MINDENT szabad. Másnak meg van egy b...meg a hsz-ben, és már irgum-burgum.

2. A feltett kérdéseimre továbbra sem kaptam választ.

3. Sajnos, nem tudom elhinni, hogy te sosem törölsz tőlem hsz-t.

4. Szomorú, hogyha valamiért szólva van, azt te személyes sértésnek veszed! A te "szádból" az OKÁDÉK szó szabályos, máséból szabályellenes.

5. Ja, és mivel te moderátor vagy, ilyen hangnemet nem használhatsz. Te itt valamilyen szinten főnök vagy. Olyan, mint én a cégnél. De ilyen szavakat nem engednék meg magamnak, mert "seggen billentenének". Mert nem illik. Remélem, érthetően fogalmaztam. Hogy az illemszabályokról már ne is beszéljünk. Az elvem: amilyen az 'adjonisten', olyan a 'fogadjisten'.

Ennyit erről. Ez az igazság. Tudom, ez fájdalmas, és nehezen emészthető. :roll:
Kép
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13509
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2009.08.13. 21:26:28

Én pedig azt érzem személyeskedőnek, és sértőnek, ha néhanapján azzal jön valaki, hogy nem egyenlően kezelünk minden helyzetet. (illetve majdnem mindent.. ) Ez a topic erre való, én itt is szólhatok esetleg, ha azt gondolom h nem fórumra való a stílus, amiben írsz, te meg itt szólhatsz, ha vmilyen problémád van a moderálással.

Nem teljesen egyenlő mércével mérünk mindent, te is tudod hogy az lehetetlen. De nagyjából ugyanazokat a hozzászólásokat töröljük. Te pl nem adtál okot kétségekre szerintem egyikünknek sem, többnyire legalábbis, hogy az általad leírt szó káromkodásnak számít-e, v sem. Egy szabályzat alapján csináljuk, megbeszéljük az eseteinket, igazodunk egymáshoz, próbálunk következetesek lenni, amennyire lehetséges.

VTről nem nyilatkozok, direkt nem töröltem, ahogy láttátok. Hátha nemtudnék objektív maradni. Vki más erre járt, ennyi. A valaki más Tim, vagy Slither a tippem szerint, mert ők voltak akkor online, megnéztem miután láttam h törlődött. De majd az illetékes nyilatkozik.

És valamennyi igazatokat látjuk. Ugyanakkor jól látod, nincs jobb megoldás, szerintünk. És szerintetek se. Ugyanis az összes szabályzatbővítéskor felhívtuk alaposan arra a figyelmet, hogy hozzászólhattok ezekhez, tehettek ajánlatokat, véleményezhetitek.

a szerkesztett részre: igen is, meg nem is. Nem fogalmaznék így, nincs is ez bennem. De valahol már kissé valóban pattogásnak tűnik ez az egész amit itt lerendeztünk. Tudod jól, hogy van szabályzat, azt igyekszünk betartatni. Aszerint nem szabad káromkodni a hszekben, te meg káromkodtál. Töröltük, ennyi. Ezek után furcsa kicsit ez az egész itt.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2009.08.13. 21:13:33

LM19!
Azt például elég kézzelfoghatónak érzem, hogy a káromkodást nem tűrjük még félig kipontozva sem.

Lehet, hogy néha picit túlzásba esünk, de csak nagyon kevésszer. De többek közt ettől olyan ez a fórum, mint semelyik másik. És az is lehet, hogy sokaktól elfogadnám ezt a kritikát.
De nem tőled. Rengeteget töröltem már tőled. A rendszeres fórumozók közül senki nem ír olyan okádék stílusban, mint te. És itt helyénvaló ez a megfogalmazás. Ha rászánod magad, hogy leírj pár sort, a legritkább esetben jön össze valami olyan nélkül, ami autocenzúrát érdemel.
Ezt a hozzászólásodat te milyennek minősíted? Ez nem személyeskedő? De az. Akkor miért nem került törlésre? És mi számít káromkodásnak? Ebben akár más moderátor véleménye is érdekelne. Mennyire egységes a moderátori gondolkodás, ha nem beszélik meg előre? Mert egyelőre én azt érzem, hogy megítélés kérdése a dolog. Úgy meg nem lehet egyenlő mércével mérni a dolgokat. Varga Tamás előző hozzászólásában mi volt a szabályellenes?

Én nem akarom megkérdőjelezni a jó szándékot, de tényleg érdekelne, hogy semmi igazunkat nem látjátok vagy csak nem tudtok jobb megoldást vagy szerintetek ez a legjobb rendszer?

Szerk: Vagy csak pattogós kis hülye gyereknek tűnünk? stb.
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2009.08.13. 20:50:49

Meg szeretném kérdezni, hogy az előző hsz-em miért került törlésre!

Csupán leírtam azon véleményemet, amit jelwaz is megfogalmazott!

Szeretném tudni, hogy milyen szabályzatba ütközőt vétettem?

Szeretném tudni, hogy amit másnak szabad, nekem miért nem?

Szeretném tudni, hogy mikor lesznek a fórumerek egyenlő mércével mérve?

Nem tudom, mit töröltetek jelwaz kollégától.
Egyet tudok: az esetek 99%-ban értelmes, mélyenszántó gondolatokkal teletűzdelt, korrekt hsz-ket olvasok Tőle. Minden alkalommal elolvasom a véleményét, még akkoris, ha nem mindenben értek Vele egyet. Ettől még megállapításai rendszerint helytállóak, rendszerint átlagon felüliek!

G-Jay :arrow: maximális respekt Neked!
Kép
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13509
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2009.08.13. 20:33:17

Mik nem történnek, ha kitörlök egy szabályzatba ütköző hszt.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13509
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2009.08.13. 19:15:11

Ennek az egésznek semmi köze a stílusjegyekhez. Méghogy irodalomtanár. Túlzásba viszed az iróniát. Tudod jól, káromkodás->törlés. Én semmiféle más stílusról nem beszélek, nem is beszélhetek, csak erről.

Élőszóban én is használok, mint mindenki. De egy fórumon általában az ember orra előtt van amit leírt. Ha téged nem zavar, amit leírva látsz, oké.

Nekünk viszont mindegy, itt nem lehet káromkodni, oszt kész. Egyrészt mert én hiába használom élőszóban, leírva egyszerűen bántja az ember szemét, szerintem ezzel itt a legtöbben így vagyunk. Másrészt pedig azt is tudod, hogy ezt az oldalt egészen kis gyerekek is olvassák, a fórumot használják. 10-14 évesek is. Miattuk már végképp nem maradhat, még ha legtöbbjük valószínűleg nem olvasna semmi újat.
Az általad említett egyéb hozzászólások is ugyanúgy eltűnnek, ahogy a tieid. :roll:

Szaladj végig ezen a fórumon gyorsan, csak szemmel. Én a héten mástól még nem töröltem káromkodást. Kiváncsi vagyok hányat találsz. Akár mennyire az élő nyelv része, itt nem látsz egyet se, mert mások meg tudják fogalmazni rendesen. Még az indulataiknak is simán hangot adnak a legtöbben, mindezek nélkül, és maradéktalanul.

Az értékrendemről felejtkezz meg, itt az összes moderátor a szabályzat alapján csinálja a dolgát.

A legtöbbször még egyet is értek a mondandóddal, de hiába tartalmas és rengeteghez képest értelmes, ha nem spórolod ki belőle a már említett dolgokat, akkor itt mind a 6-8 moderátor kitörli majd, bármelyik találkozik is vele, nem csak én.

Örülök, ha megígéred, hogy próbálsz változni. Remélem megy is. Tudod, a fekete listánk működik, nagyon sok dolgunk senkivel sem lehet.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Andris 2009.08.13. 19:18:13-kor.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2009.08.13. 18:58:37

Na ez az. Így aztán lehet kommunikálni, hogy valaminek csak az ellenkezőjét állítod (lehet, néha, picit, legtöbbször nem) és a moderátori magas lovadról beszélsz. Párbeszédbe kezdtem, jön az ugatás...
Mi vagy te irodalom tanár? A stílusjegyekből megállapítod, hogy ez az okádék stílus? Kijelented, hogy erre még Poe sem használhatott volna jobb szót, mint az okádék? Ez tán olyan szofisztikált. Egyrészről senkinek nem szidtam még senkijét, ha használok trágár szót, akkor se másra. De nyílván helyén valóbb ilyen hozzászólást törölni, amiben legalább van némi tartalom, mint a tagolatlan hsz-eket, a hülyeségeket (pl.:,,Mivagyunk a legjobbak, jeeee!" kaliberű beszólások), a fórumon chatelők egy-két szavasait... Ezektől nyilván színvonalasabb lesz ez a fórum... Gondolom, ha te belerúgsz otthon a küszöbbe, akkor azt kiáltod, hogy: ,,Csípje meg a kánya!"... Gondolom, nem hallgatsz olyan zenét, nem nézel olyan filmet, nem röhögsz olyan poénon, amiben trágárság van... Ja, de. Na ez kétarcúság. Belinkelni be lehet a South Parkból... De ebbe a mélységébe már nem akarok belemenni. Csak az ilyen fellengzős dumától kikészülök. A trágárság és káromkodás a nyelv része, költők és írók használták őket (és nem a maikról beszélek, igen, azokról van szó, akiket irodalom órán is tanulsz, csak azokat a műveiket nem mutatják), de gondolom olvastad őket és műveiket szánalmasnak ítéltetted. Na ezt hívják szemellenzőnek, meglátod a trágár szót és már törlöd is (főleg, ha még a tartalma sem tetszik). Nyílván nem tudom olyan finoman használni, mint ők, de ha már itt tartunk, akkor mettől számít trágárságnak a trágárság? Vannak bizonyos szavak (és direkt nem írom le, nehogy bele lehessen kötni), amik igen gyakoriak manapság, sőt hétköznapiak, már-már nem is káromkodásnak tekintett, autócenzúra van rajta, de azt mekkora képmutatás lenne állítani, hogy az itteni, amúgy műveltségben a felső tízezerhez tartozó fórumerek szemét szúrná...
Nem fogom folytatni a sárdobálást, de nehogy már leosszuk a szerepeket, hogy én vagyok a zabolátlan fórumer, akinek nem lehet adni a véleményére, mert egy tapló, te meg az isteni moderátor, akinek erkölcsi értékrendje mindenen felül áll. Ez a hozzáállás egyszerűen nevetséges. De ha ennek a fórumnak ez az értékrendje, akkor lesz még munkád velem, annak ellenére is, hogy ígéretemet teszem, hogy próbálok változtatni.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13509
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2009.08.13. 16:58:44

Azt például elég kézzelfoghatónak érzem, hogy a káromkodást nem tűrjük még félig kipontozva sem.

Lehet, hogy néha picit túlzásba esünk, de csak nagyon kevésszer. De többek közt ettől olyan ez a fórum, mint semelyik másik. És az is lehet, hogy sokaktól elfogadnám ezt a kritikát.
De nem tőled. Rengeteget töröltem már tőled. A rendszeres fórumozók közül senki nem ír olyan okádék stílusban, mint te. És itt helyénvaló ez a megfogalmazás. Ha rászánod magad, hogy leírj pár sort, a legritkább esetben jön össze valami olyan nélkül, ami autocenzúrát érdemel.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Lezárt