Zlatan Ibrahimovic

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2009.12.14. 16:27:06

Szerintem akik sokan itt bírálják Zlatant, a legnagyobb bajuk az,hogy nincs gálázás minden meccsen,mint tavaly ....
De ha ezt nem tudjátok megérteni,hogy olyan mégegyszer a büdös életben nem lesz, akkor nem Ibrával van a gond :D
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2009.12.14. 12:47:28

chi omega írta:
messinek volt egy-két gyengébb meccse, de ne túlozzunk, eddig kiváló idényt fut. xavira meg kb sosem lehet panasz. iniestában igazad van.

azért ne túlozzunk. az akkori eto'o tökéletes volt.
Felejtsük már el ezeket a tévhiteket hogy Xavi játékára sosem lehet panasz.
Az hogy csinál 50oldal vagy hátra passzt 90%-os hatékonysággal még nem jelenti azt hogy jó formában van.
Xavi támadóközéppályás , előre játéka a legfontosabb és azokból a mélységi passzokból amik tavaly jellemezték , sokkal kevesebb meccsen látom ugyanezt, persze ebben benne van hogy nem sokszor van Iniesta mellette.
Az akkori Eto'o-nak tökéletes volt a kiszolgáló személyzete, ő pedig tette a dolgát ami egy klasszis befejező csatárhoz illik jó % bevágta a helyzeteit.
Zlatan sokkal komlettebb játékos. Az meg hogy visszajárkál az nem véletlen van, gondolom Pep kéri tőle. Espanyol ellen is 2 gólpassz értékű labdát adott, nem rajta múlt hogy Pedro meg Henry elszerencsétlenkedte.
Azt meg tartom hogy a mostani Zlatan mindent figyelembe véve bőven felülmulja a tavaly őszi Eto'o -t is
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2009.12.14. 12:44:15

Azért Etoot megvédeném. Sztem egyáltalán nem játszik gyengén az Interben, sőt, a csapat 1ik legjobbja, ő kihozza a maximumot magából, de ott ez ennyire elég. Ő egy klasszis befejező csatár, de nem az a játékos, aki képes a karmesteri pálcát a kezébe venni, ezért nem tud az Interen annyit lendíteni, mint anno Ibra.

A másik dolog, ami Zlatant illeti, valóban gyengébb a játék most, mint tavaly Etooval, de ez semmikép nem az ő számlájára írható. Nem csoda, h nem jönnek a gálák, hiszen a világ legerősebb kp-ja, amivel tavaly végigvertünk mindenkit, a Xavi-Touré-Iniesta 3-s idén, ha jól emlékszem talán még 1x sem állt össze. Sőt, a meccsek nagy részében Xavi-Busquets-Keita 3-s állt ki, ami azért nem túl kreatív, lássuk be :?
A másik dolog, ami a támadókat illeti, tavaly volt egy zseniális tridente: Messi-Etoo-Henry személyében. Etoo ugye ment, jött helyette Ibra. Itt a probléma: Henry....sérülése is volt, de azon kívül is gyenguska. Iniesta ha a helyén játszik tud szép dolgokat művelni, de ő nem balszélső, nem tudja azt játszani, ami azon a poszton kéne nekünk. Pedro meg lövi a fontos gólokat, emiatt ő még a legjobb, aki azon a poszton számításba jöhet. De játékban ő sem hozza azt, melyet egy balszélsőnek kéne.
A másik dolog: Messi nagyon jól kezdett, de aztán nagyon visszaesett, és csak az utóbbi pár meccsen talált megint magára. Amikor nem volt toppon, akkor Ibra szinte egyedül vitte a csapatot a hátán, ez újoncként nem kis dolog. Sajnos neki is voltak kisebb-nagyobb sérülései, de ez nem gátolja abban, h újra és újra klasszis teljesítményt nyújtson, és természetesen eredményes is, hiszen gól, vagy gólpassz minden meccsen jön tőle.
A védelem renben van idén is, Puyol-Pique duó változatlanul nagyon jó, Abidal meglepően jó, Alves kicsit javulhatna, és akkor rendben lesz minden. Valdes is jól teljesít.
Szóval ami kellene sztem: Stabilan összeállnia megint a legerősebb kp-nak. Meg balszéső...ha nem igazolunk, akkor a fiatlokra kell támaszkodni. Pedrora már most lehet számitani, Jeffrent és Gait is néha ki lehetne próbálni. Henry sztem okoz még szép pillanatokat nekünk, de ő már nem tud hosszútávon klasszis teljesitményt nyújtani.
Ha ezek megtörténnek, akkor minden rendben lesz. Ibrán semmi sem fog múlni.
Még visszatérve az Etoo vs. Ibra vitához:
Etoo egy világklasszis befejező csatár. Az Interben már a helyzeteivel is jobban gazdálkodik, mint nálunk. Ibra viszont több nála...ő egy zseni. Nemcsak befejezni tud, hanem kiszolgálni, helyzeteket teremteni, a semmiből meccseket eldönteni. Ezenkívül sokkal színesebb a játéka. Sarokkal nála jobban passzolni csak Ronaldinho tud, és 1 az 1ben a védővel a legjobb szvsz az összes csatár közül. Nálam Etoo top 3-s befejező csatár, Ibra viszont top 3-s játékos. Csak Messit és a Cét tenném elé.
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2009.12.14. 08:18:00

Ez a vita eldönthetetlen, de azt megjegyezném, hogy Ibra most kevésbé brillirozo Barcában játszik, mint Etoo tavaj.
Fecó
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2009.12.14. 08:00:15

Most derült ki hogy Ibra mennyivel jobb Eto-nál. Az Eto eddig nagyrészt csak büntetőből talált be 7 gólnál jár még "csak". Magának képtelen összehozni a helyzetet, bár mostanában nincs is olyan nagy szerencsélye.
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2009.12.14. 06:58:43

Nagyon szerettem,szeretem Eto'o-t!De már a múlt!A jelen Zlatan!Aki klasszis teljesítményt nyújt!Szerintem jobban jártunk vele!Jobban passzol és a helyzet kihasználása is sokkal jobb!Eto'o pl. a depor ellen amit Ibra belőtt sztem a kapusba vezette volna vagy belerúgja messziről!Apró kis különbségek,de nagyon fontosak!technikailag sokkal képzettebb a Svéd-Bosnyák és szerintem ezt már bizonyította vagy ha még vannak kételkedők azoknak meg fogja bizonyítani hosszú még a szezon és jó úton halad!
Kép
chi omega
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2007.10.31. 11:36:58

2009.12.14. 03:34:49

gergo9 írta:
chi omega írta:
eto'o-val hatékonyabb volt a barcelona, és ez nem ibrahimovic hibája, ő hozza magát, brilliáns játékos tényleg, de ez van.
Már bocsi de ez hatalmas hülyeség :)
Xavi-Iniesta-Messi össz formája meg sem közelíti a tavalyit ez okozza csak a gólok számában a különbséget. Ha olyan formában lennének mint tavaly Ibra 15-20gól körül járna már most is.
Eto'o val nem vezetnénk a spanyol bajnokságot idén ebben az időszakban , ebben 1000%-ig biztos vagyok.
A bajnokságban eddig a csapat góljainak Ibra a 30%-t szerezte, Eto'o tavaly pont így állt de nem volt sérült, Ibra-t pedig két kissebb sérülés is hátráltatta + nem is játszott annyi játékpercet mint Eto'o bár ez a sérülés következménye :D Ha ehhez hozzáteszem hogy Ibra mellett hányszor játszott a legjobb csapat meg Eto'o mellett a legjobb csapat + a két csapat formája közti különbség akkor már-már komoly a különbség.
És ezek csak a gólok.
Emelett kaptunk egy olyan embert aki hihetetlnül látványosan játszik+ klasszisokkal jobban szolgálja ki társait mint a kameruni.
Ha eddig kellene véleményt mondanom akkor bőven felülmulja a tavaly ősszel csúcsformában lévő Eto'o-t.
Úgy tűnik nagyon nagy húzás volt a csere
"Xavi-Iniesta-Messi össz formája meg sem közelíti a tavalyit ez okozza csak a gólok számában a különbséget."

messinek volt egy-két gyengébb meccse, de ne túlozzunk, eddig kiváló idényt fut. xavira meg kb sosem lehet panasz. iniestában igazad van.

egyébként értem az érveidet, és részben osztom is, de nem zárják ki automatikusan a véleményem.

"Ha eddig kellene véleményt mondanom akkor bőven felülmulja a tavaly ősszel csúcsformában lévő Eto'o-t. "

azért ne túlozzunk. az akkori eto'o tökéletes volt.
chi omega
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2007.10.31. 11:36:58

2009.12.14. 03:31:32

Sanama írta:Szerintem, épp, hogy bármilyen a játék, csak nem veszélytelenebb.
Ibra meccsek óta, akármilyen labdát kap, át tudja venni.
Akár fel kell ugrani és lefejelni,akár kicsi,rövid passz.

Elve az érkezésével sokoldalúbb let a játék, ráadásul olyanokat osztogat,amiket nem is képzeltünk volna. Akkor ez nem veszélyes(ebb)?

Eto'o mikor adott ilyen labdákat? Mikor tudott értéksen megjátszani egy előreívelt labdát? Mikor lőtt 30méterről szabadrúgásgólt?
ki mondta, hogy eto'o adott ilyen labdákat? és akkor mivan? amíg ibrahimovic ilyen labdákat ad, addig elől nincs ott a legjobb befejező ember, érted, nem lehet egyszerre két helyen. mondom, nem vele, vagy a játékával van a bajom.

a csapat úgy általában kevésbé hatékony, mint tavaly, a támadásaink lassabbak, esetlegesebbek. hogy így is 0 vereséggel állunk az élen, az mindent elárul arról, hogy mennyire is masszívak, jók vagyunk, de a támadójátékkal akkor sem lehetünk igazán elégedettek. és ennek az egyik oka az, hogy ibra játéka nem simul hozzá annyira a penge középpályához, mint eto'o-é.
ibra összességében jobb játékos samunál egyébként, de például lassabb, aminek nem igazán örülök. és ismétlem: ez nem zlatan felé kritika, ő mindent megtesz, hozza magát, nagyon örülök neki, csodálatos játékos. de a csapat vele még csikorog, még ha barca-szinten is értendő ez a csikorgás.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára chi omega 2009.12.14. 03:36:44-kor.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2009.12.14. 02:01:30

gergo9 írta:
chi omega írta:
eto'o-val hatékonyabb volt a barcelona, és ez nem ibrahimovic hibája, ő hozza magát, brilliáns játékos tényleg, de ez van.
Már bocsi de ez hatalmas hülyeség :)
Xavi-Iniesta-Messi össz formája meg sem közelíti a tavalyit ez okozza csak a gólok számában a különbséget. Ha olyan formában lennének mint tavaly Ibra 15-20gól körül járna már most is.
Eto'o val nem vezetnénk a spanyol bajnokságot idén ebben az időszakban , ebben 1000%-ig biztos vagyok.
A bajnokságban eddig a csapat góljainak Ibra a 30%-t szerezte, Eto'o tavaly pont így állt de nem volt sérült, Ibra-t pedig két kissebb sérülés is hátráltatta + nem is játszott annyi játékpercet mint Eto'o bár ez a sérülés következménye :D Ha ehhez hozzáteszem hogy Ibra mellett hányszor játszott a legjobb csapat meg Eto'o mellett a legjobb csapat + a két csapat formája közti különbség akkor már-már komoly a különbség.
És ezek csak a gólok.
Emelett kaptunk egy olyan embert aki hihetetlnül látványosan játszik+ klasszisokkal jobban szolgálja ki társait mint a kameruni.
Ha eddig kellene véleményt mondanom akkor bőven felülmulja a tavaly ősszel csúcsformában lévő Eto'o-t.
Úgy tűnik nagyon nagy húzás volt a csere
egyetértek mindennel.

egyáltalán nem vagyok biztos,h ennyi gólnál járna Eto'o mint most Ibra,és abban meg biztos vagyok,h közel se szolgálta volna ki úgy a társakat mint Ibra, na meg a varázslatokról,összjátékokról nem is beszélve.

Ibrának semmi köze az esetleges veszélytelenebbséghez,sőőőt ugyanilyen formában lévő csapatban lenne Eto'o,sikertelenebbek lennénk,mint most Ibrával, ebben biztos vagyok.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2009.12.14. 01:23:54

gergo9 írta: Már bocsi de ez hatalmas hülyeség :)
Xavi-Iniesta-Messi össz formája meg sem közelíti a tavalyit ez okozza csak a gólok számában a különbséget.
Sőt, vegyük hozzá még Henryt is bőven, aki szintén jobb formában volt tavaly.

Eladtunk egy kiváló középcsatárt Eto'o személyében...de vettünk egy zsenit Ibra személyében.

Bárcsak Iniesta és Henry is megtalálnák eredeti önmagukat, mert akkor nagy parádé lehetne.
(Azért Xavi és Messi a legtöbb meccsen hozzák azt, amit tavaly is. Bár Messi helyzetkihasználása romlott).
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2009.12.14. 01:08:42

chi omega írta:
eto'o-val hatékonyabb volt a barcelona, és ez nem ibrahimovic hibája, ő hozza magát, brilliáns játékos tényleg, de ez van.
Már bocsi de ez hatalmas hülyeség :)
Xavi-Iniesta-Messi össz formája meg sem közelíti a tavalyit ez okozza csak a gólok számában a különbséget. Ha olyan formában lennének mint tavaly Ibra 15-20gól körül járna már most is.
Eto'o val nem vezetnénk a spanyol bajnokságot idén ebben az időszakban , ebben 1000%-ig biztos vagyok.
A bajnokságban eddig a csapat góljainak Ibra a 30%-t szerezte, Eto'o tavaly pont így állt de nem volt sérült, Ibra-t pedig két kissebb sérülés is hátráltatta + nem is játszott annyi játékpercet mint Eto'o bár ez a sérülés következménye :D Ha ehhez hozzáteszem hogy Ibra mellett hányszor játszott a legjobb csapat meg Eto'o mellett a legjobb csapat + a két csapat formája közti különbség akkor már-már komoly a különbség.
És ezek csak a gólok.
Emelett kaptunk egy olyan embert aki hihetetlnül látványosan játszik+ klasszisokkal jobban szolgálja ki társait mint a kameruni.
Ha eddig kellene véleményt mondanom akkor bőven felülmulja a tavaly ősszel csúcsformában lévő Eto'o-t.
Úgy tűnik nagyon nagy húzás volt a csere
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2009.12.14. 01:07:03

chi omega írta:a játékunk színesebb, sokoldalúbb ibrával, mégis veszélytelenebb sok esetben.
inkább legyünk veszélytelenebbek, de sikeresebbek, mint -> veszélyesebbek, de sikertelenebbek.
A főoldalon lévő cikk is mutatja, hogy mi a helyzet.

Egyébként, ha már veszélyesség-veszélytelenség...Védőként én sokkal jobban be lennék tojva, ha Ibra állna velem szemben, mintha Eto'o. De azt hiszem, a többség ezt aláírja szintén.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2009.12.14. 00:28:05

Szerintem, épp, hogy bármilyen a játék, csak nem veszélytelenebb.
Ibra meccsek óta, akármilyen labdát kap, át tudja venni.
Akár fel kell ugrani és lefejelni,akár kicsi,rövid passz.

Elve az érkezésével sokoldalúbb let a játék, ráadásul olyanokat osztogat,amiket nem is képzeltünk volna. Akkor ez nem veszélyes(ebb)?

Eto'o mikor adott ilyen labdákat? Mikor tudott értéksen megjátszani egy előreívelt labdát? Mikor lőtt 30méterről szabadrúgásgólt?
chi omega
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2007.10.31. 11:36:58

2009.12.14. 00:24:40

Fernando írta:Tényleg fantasztikus volt amit művelt. Hatalmas labdákat osztott. Úgy érzem a mai meccsen egy Inter-Barca hibridZlatan-t láttunk :wink:
nagyszerű, hogy ilyen sokoldalú, de bennem azért sokszor felmerül a gondolat, hogy eto'o egyszerűbb játékát jobban tudta használni a barcelona. pl gyönyörű, hogy zlatan a bal meg a jobbhátvéd posztján is remekül kavargat, osztogat, aztán a pálya közepéről indít, de igazából ilyen emberünk van, szóval egyben kicsit idegesítő is, akármennyire is zseniális.
eto'o-val hatékonyabb volt a barcelona, és ez nem ibrahimovic hibája, ő hozza magát, brilliáns játékos tényleg, de ez van.
persze még el kell telnie több időnek, hogy végső ítéletet mondhassunk, de én így érzem. a játékunk színesebb, sokoldalúbb ibrával, mégis veszélytelenebb sok esetben.
chi omega
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2007.10.31. 11:36:58

2009.12.14. 00:21:40

Ilúvatar írta:
Sanama írta:Azért milyen gagyi mobillal tolja már a repcsin :DDD
:oops: :lol: :lol:

Nekem Sony Ericsson Satio -m van, de neki mér van ilyen gagyi mobilja? :shock: milliókat keres a fociban, s nem fut rá a pénze a telóra vagy mi? :oops: :lol:
vagy az is lehet, hogy van, akinek a mobiltelefon huszadrangú kérdés, és bőven elég neki az, ha telefonálhat vele? :DDDD
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2009.12.13. 23:58:07

Sanama írta:Azért milyen gagyi mobillal tolja már a repcsin :DDD
:oops: :lol: :lol:

Nekem Sony Ericsson Satio -m van, de neki mér van ilyen gagyi mobilja? :shock: milliókat keres a fociban, s nem fut rá a pénze a telóra vagy mi? :oops: :lol:
KépKép
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2009.12.13. 23:00:38

Kép

Azért milyen gagyi mobillal tolja már a repcsin :DDD
Avatar
madmushroom
Capitá del Barça
Hozzászólások: 938
Csatlakozott: 2009.01.19. 21:33:13
Tartózkodási hely: Faulensee, Switzerland

2009.12.13. 08:50:28

Így kell lőni egy tizenegyest, a régi del piero-ra emlékeztetett. :)
Diego tanulhatna tőle.
Hihetetlenül képzett játékos, ilyen testi adottságokkal így kezelni a labdát...félelmetes és káprázatos. Szépen lassan el fogom fogadni :)
Twitter: https://twitter.com/KJuraszik" target="_blank
Blog: http://laguardia.blog.hu" target="_blank
Facebook: https://www.facebook.com/laguardiablog/" target="_blank
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8681
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2009.12.12. 23:29:25

Tényleg fantasztikus volt amit művelt. Hatalmas labdákat osztott. Úgy érzem a mai meccsen egy Inter-Barca hibridZlatan-t láttunk :wink:
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2009.12.12. 23:20:37

Eszméletlen miket művel: lő, irányít és nagyon sokat mozog.
Egyik kedvencem lett :D
A Joga Bonito visszaköltözött a Camp Nou-ba :lol: .
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2009.12.12. 23:16:04

Nagyon ficánkolt az első félidőben. Részemről ő a meccs embere.
Látszott rajta, hogy igazán élvezi az egészet. Hihetetlenül hajtott, futott, felszántotta a pályát - és emellett nem kevés trükkel kápráztatta el a publikumot.
A 11-est meg bevarrta, mint a ****-t.
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2009.12.12. 19:44:48

Fernando írta:Elsősorban Tőled várom ma a gól(oka)t! :wink:
Tőlem? :lol:

Amúgy én is min. 1-et szeretnék drága svéd barátom, ha dörrentene ma este. :D
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8681
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2009.12.12. 19:40:56

Elsősorban Tőled várom ma a gól(oka)t! :wink:
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
Katalán88
Capitá del Barça
Hozzászólások: 977
Csatlakozott: 2008.11.18. 19:01:12
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

2009.12.10. 16:43:51

Vidám ember az biztos :lol: : http://www.youtube.com/watch?v=SLBFH0U_ ... re=related
De tud komoly is lenni :lol: : http://www.youtube.com/watch?v=zrebiAuO ... re=related
1000 bocs, ha már voltak
Kép
Avatar
senkialfonz40
Capitá del Barça
Hozzászólások: 757
Csatlakozott: 2009.06.22. 19:46:19
Tartózkodási hely: Budapest

2009.12.10. 16:04:26

herlius írta: Engem nem lepett meg a sárga lapja. Valóban semmiségért kapta, de előtte már kétszer figyelmeztette a spori veszélyes játék miatt. Szóval várható volt, hogy legközelebb nem fog mérlegelni.
Akkor ez elkerülte a figyelmemet! :(
" Lionel az után a futballista után kapta a nevét, aki szerintem minden idők legnagyobb játékosa, és az én példaképem. Remélem, úgy fog majd játszani, mint az apja, mert úgy, mint Messi lehetetlen." Antonio Cassano
Lezárt