Yaya Touré

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.06.19. 08:50:27

Szakmailag nem jár jól a Barcelona, mivel egy jól teljesítő játékost ad el, üzletileg viszont sokat akaszt vele, mert ha jól emlékszem 9 millióért jött ide évekkel ezelőtt, most 30 millió körül megy el. Helyettes igazolása várható, remélem Pep és Rosell összehoznak egy jó nevet.

Köszönjük Yaya az itt töltött éveket!
Kép
Kép
Kép
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2166
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2010.06.19. 08:37:17

Hát őszintén engem nagyon elkeserít, hogy Yaya elmegy! Nagyon fontos szerepe volt a BL megnyerésében, s amúgy erős tartást biztosított a csapatnak! Mindenesetre érdekes lehet neki majd a Cityben, mivel bátyjával együtt játszhat! Az ő helyére kéne valakit igazolni, mert Sergi esetleges sérülése miatt nem nagyon lenne ki pótolja! Keitára nincs szükség! Remélem Zubizarreta és Pep megoldja, sőt, biztos vagyok benne!
més que un club
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2010.06.19. 00:32:07

Távozik a Szikla. :cry: Szomorú vagyok, meglátjuk mire megyünk nélküle, és kívánok Yaya-nak sok sikert a Cityben! :cry:
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4961
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2010.06.19. 00:19:26

Szívből gratulálok az eladásához. =D>
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2010.06.18. 00:23:40

Agypiercing írta:erre már írtam egy másik topikban; csak azért játszik Sergi a spanyol válogatottban, mert nincs nála (elérhető) jobb.
Erről nem ő tehet. Így alakult: egy 21 éves játékos lehet vkp a VB-n.
A kritikákat könnyű megfogalmazni. Sem Xavi, sem Iniesta nem tündököltek 21 éves korukban. Xavi konkrétan szürke volt, Iniesta pedig iszonyat sokat cselezett feleslegesen, és legtöbbször labdavesztés lett belőle.
Ezzel azt akarom mondani, hogy ők megkapták a türelmet és a játékperceket, s láthatjuk mi lett belőle - most ugyanezt kapja meg Busquets. Kár, hogy ennek egy nagyon jó játékos (Touré) látja a kárát, de Pep úgy döntött, hogy ezt beáldozza. Xavinál és Iniestánál is vagy beáldozás volt (éppen Guardiola), vagy megüresedés (pl most jó lenne, ha Touré 32 lenne, és akkor nem lenne probléma vagy hangzavar).
Nekem is vannak kétségeim afelől, hogy Busq jó lesz-e valaha is vkp-nak, mert inkább támadókp-nak tudnám elképzelni: nagyon ügyesen cselez, és lát is a pályán.

Touré: nem örülök, hogy elmegy, de nem lehet mit tenni: a jövőbe kell tekinteni. De előre látom, hogyha esetleg valamit nem nyerünk meg jövőre (tök mindegy, hogy miért), akkor jönni fog a "Makelele-szindrómázás" a fórumon. Én meg azt fogom mondani akkor is, hogy nem lehet mindig elsőnek lenni, és törvényszerű a bukás Touré-tól függetlenül.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4523
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2010.06.18. 00:04:40

Háát.. jövő héten érettségizek, se éjjelem, se nappalom, és akkor ilyen híreket olvasni.. Még most se értem, sose fogom megérteni, ő nem 3. 4. a posztján, ki áll előtte? Amikor chelsea ellen toltuk emlékszem Essient leszedte a pályáról.. BL döntőbe meg világklasszis volt középső védő pozícióba. Elmúlt szezonja nem mérvadó, mert közel nem kapott akkora lehetőséget, mint a magas szinten játszó Keita, mégis messze jobb volt nála.. Univerzális, csupa szív, szikla.. Várok azért amíg hivatalos lesz a hír, de már valahogy beletörődtem, hogy a világ legjobbját eljátszottuk.. Élmény nézni a játékát, ahogy a közel 2 méterével cselez és osztja a zsugát.. egyszerűen érthetetlen.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Agypiercing
Barça B
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2005.01.27. 22:33:04

2010.06.17. 13:36:53

Borzasztóan sajnálnám, ha elmenne Yaya, márpedig nagyon úgy tűnik, hogy el fog. összességében meg lehet érteni a szándékát, 27 éves, most van pályafutása csúcsán, és két nála jóval gyengébb figura mögött padoztatják. pedig, láthattuk a Valladolid ellen, hogy még Iniesta helyetteseként se lett volna utolsó, nemcsak a védekező középpályás posztján. talán csak ezt a City-dolgot nem értem, ha szóba került az Arsenal, akkor miért nem őket választja? jobb csapat, jobb edzővel, több eséllyel a nemzetközi porondon. franc tudja. még nem írok olyat, hogy sok sikert Yaya, meg viszlát, mert még nem igazolt el, és egy kicsit reménykedem, bármekkora hülyeség is :). az árról meg annyit, hogy amint a cikkben is írták, lesznek benne ilyen kitételek, hogy pl. bizonyos számú meccs után még valamennyi, mint amilyen Dani Alves átigazolásában is volt, tehát összességében ez egy cirka 30 M € lesz azért.
Mikaos írta:Értem...tehát Del Bosque a madridi foci és edző karrierje ellenére csak azért is a katalánokat játszatja, így Busquets-et is...de ha andalúz lenne, akkor a padon ülne. (Tudom, hogy Pep-re gondoltál, viszont nagyon érdekes, hogy a hozzád hasonló kritikák megfogalmazói is ilyenkor totál elfelejtik azt, hogy a válogatottban is aktívan kezdőjátékosként szerepel Busquets).
erre már írtam egy másik topikban; csak azért játszik Sergi a spanyol válogatottban, mert nincs nála (elérhető) jobb. Senna már kicsit kiöregedett, nem is volt túl jó szezonja a Villarreallal és sok sérülése is volt, pl. ha jól tudom, most is sérült; De La Red csórikám, ha nem lenne szívbeteg, valószínűleg ő is megelőzné, és aki még rajta kívül lehetne: Javi Martinez, de ő nemzetközi szinten rutintalanabb. vkp pedig kell, ez a mai futball egyik alapvetése, de a spanyolok ezen a poszton meglehetősen rosszul állnak. nem is véletlenül lett ám honosítva Senna... meg is mondtam, hogy ezen a vb-n rendes ütköző, labdaszerző vkp nélkül nem jutnak semmire. Senna szerepe azt hiszem alul van értékelve, pedig nélküle az EB-t se nyerték volna meg.

:roll: de tényleg, egy 189 centis és 73 kilós ember hogy akar Drogbákat leütközni? legalább 10 kiló izmot rá kéne pakolni, hogy egyáltalán számításba lehessen venni. azonkívül súlyos problémák vannak a helyezkedésével, ami kb. az egyik legfontosabb azon a poszton. amikor találkozik egy rendes irányítóval, az elfogyasztja sonka és tojás mellé (ld. Sneijder, meg az Inter egyenlítő gólja előtti helyezkedés, brr, rosszul leszek, ha eszembe jut). és akkor még a Jászai Mari-díjas alakításairól nem is beszéltem.
Visca el Barça!
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2010.06.17. 13:10:28

Asys írta:Komolyan azt hiszitek néhányan, hogy ez a csapat Touré nélkül nulla és semmit se nyer, és hogy eddig is csak miatta nyertünk?
:lol: :shock: :roll:


Én kedveltem az elefántot, de egy saját nevelést sokkal szívesebben látok a kezdőben hétről-hétre... Nekem anno Presas barátunk is hatalmas kedvencem volt, pedig hol van tőle Sergi! :wink:
Oleguer a kedvenced volt? 1 szó: úristen :D
Mikor Oleguernél volt a labda, vagy csak felé GURULT a szívinfarktus kerülgetett...
Touré pedig hiányzoni fog, ez nem kétség
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21305
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2010.06.17. 12:34:44

Asys írta:Komolyan azt hiszitek néhányan, hogy ez a csapat Touré nélkül nulla és semmit se nyer, és hogy eddig is csak miatta nyertünk?
:lol: :shock: :roll:
Azt nem hiszem, de azt igen, h lesz sok olyan meccs, ami után vissza fogjuk sírni, ha nem találunk egy megfelelő embert a pótlására. Mert ez buzkec, hát nem tudom. Svájc ellen is megcsinálta a szokásos cirkuszt.
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.06.17. 11:22:38

Nagyon sajnálom Touré távozását. Persze igaza van Asysnak, nem Yaya volt a legfontosabb láncszem és nélküle is ugyanolyan jó lesz a csapat. Ettől függetlenül nagyon fog hiányozni. Klasszis játékos volt és számos örömet szerzett nekünk megmozdulásaival. Busi végül teljesen kiszorította a kezdőből. Ebben az évben nagyon halvány teljesítményt nyújtott és valljuk be őszintén, hogy Busit mind Pep mind Del Bosque előnyben részesíti, úgyhogy valamit tudhat. Az elkövetkezendő években pedig megoldja majd a vkp gondokat. Az ő helyettesítésére egy olyan játékos kell mint Keita szvsz. Eltűri ha nem kezdő és mindent alárendel a csapatnak.
Yaya pedig nagyobb klasszis annál, hogy éveken keresztül "pótember" legyen, úgyhogy érthető ha távozik.

Csak azzal nem vagyok kibékülve, hogy pont a nekem rendkívül ellenszenves Citybe! :roll: Így kénytelen leszek City meccseket nézni ha látni akarom még valaha Yaya-t játszani. :? :)
És hozzátenném hogy Touré távoztával mindenképpen erősíteni kell a középpályán :!:

KÖSZÖNJÜK,YAYA :!: =D> További sok sikert! :wink:
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Asys
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1252
Csatlakozott: 2006.07.03. 11:05:00

2010.06.17. 11:08:36

Komolyan azt hiszitek néhányan, hogy ez a csapat Touré nélkül nulla és semmit se nyer, és hogy eddig is csak miatta nyertünk?
:lol: :shock: :roll:


Én kedveltem az elefántot, de egy saját nevelést sokkal szívesebben látok a kezdőben hétről-hétre... Nekem anno Presas barátunk is hatalmas kedvencem volt, pedig hol van tőle Sergi! :wink:
katalunya
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 297
Csatlakozott: 2009.10.18. 17:43:30
Tartózkodási hely: Ghana

2010.06.17. 10:40:09

menczel írta:Ronaldinho se hiányzott ennyire mint Touré fog :cry: :cry: :cry:
Azér mondjuk egy 05-06-os szezonos(de azér a 06-07-es szezonos is jóh lenne) Ronaldinho a világ valaha volt legjobb játékosa,mondjuk ez szubjektív :) Nagyon is hiányozni fog,de a barca támadó focit játszik,ezér szerintem egy olyan Ronaldinho jobban hiányzik mint Touré :)
Kép
Dream Team: Valdés-Dani A.,Beckenbauer,Piqué,Roberto C.- Y.Touré-Xavi,Iniesta-Messi,Eto'o,Henry
"Csak türelmesen, és minden jól fog elsülni” - Pep Guardiola
Make the ball happy :)
nagygergoke
Barça C
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2010.06.17. 10:03:01
Tartózkodási hely: Szeged

2010.06.17. 10:20:25

Sziasztok!Üdvözlök minden barca drukkert!
Régóta látogatom az oldalt de még csak most regisztráltam.
Csak úgy mint sokan én is sajnálom hogy Yaya elhaggya a csapatot!
Jó egy edzőnek hogy ha a padon lévőkhöz bátran nyúlhat mert tudja hogy olyan szinten képes teljesíteni a pályán mint akit cserélt,de egy ilyen szintű labdarúgónak többet kell játszani!
Sergi képességéhez és kezdő tagságához sem férhet sok kétség,de tény hogy Yaya rutinosabb.
Remélem hogy az új presidente legalább annyi címet tud majd mandátuma végén felmutatni mint Laporta!!!
Mindkét távozó személynek sokat köszönhet a klubb!
Hajrá Barca!!!!!! Sziasztok!
Nagy Gergely
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2010.06.17. 08:11:55

Valszeg azért, mert más csapatnak is van Vkp-ja és úgy gondolja hogy neki jó az. Egyébként nem Touré a világ legjobbja de ott van a legjobbak közt. Bevallom én sajnálnám de 100%ban megbízom Sergiben.
Én jobban örültem volna hogy ha az Arsenalba megy és jön Fabre mert az úgy jobb lenne a Barcának :D. Ha megegyezik a két fél akkor nem kell mindenkinek sírva összeesnie mert ilyen a foci. Sok jó játékosunk elment már más klubba sőt még volt olyan (nem is 1x) hogy a Realba igazoltak. Az biztos hogy fontos "darabkája" a Barca gépezetnek de már van hozzá másik alkatrész is ami kicsit még új de pont belepasszol abba a bizonyos olajozott masinába.
Asys
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1252
Csatlakozott: 2006.07.03. 11:05:00

2010.06.17. 06:57:51

zsulter írta: csak azt nem értem, hogy más nagy európai klubnak hogy-hogy nem ér meg ennyi pénzt egy ilyen kaliberű játékos???
Csak kérdezem: Talán azért nem, mert valójában az a bizonyos kaliber nem is olyan nagy és csak mi hittük azt, hogy Ő a világ legjobb vkp-ja...? :roll:
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2271
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2010.06.17. 02:06:47

rivaldo90 írta:Annyiért adjuk el, mint amennyiért Csigát vettük. Yaya azért valamivel többet ér. :lol:

Ha De Rossi ára 40, Gerrard 30-35 körül van, akkor Yaya is megérne kb. annyit.
Ez szerintem, és bocs előre az OFF-ért, de ez szerintem nem kicsit politikai húzás a vezetőség részéről. Ezzel példát mutatunk, hogy ha egy játékos el akar menni, akkor mi elengedjük és elvárnánk másoktól is, hogy így cselekedjenek. Ez így korrekt, de ha mi itt tartjuk Tourét és csak a pénz miatt nem engednénk el, akkor bizony eléggé öngól gyanús szitu lenne. Hogy várhatnánk el akkor az Arsenaltól, hogy máshogy cselekedjenek, mint mi? Szóval én ezt az indokolatlanul alacsony árat* ennek tulajdonítom.

Sajnálom, hogy elmegy, tetszett a mamlasz, a szikla, aki alázattal dolgozott, tette a dolgát, nem pofázott. Más kérdés, hogy idén nem volt annyira nagyon jó, hogy a saját neveléseket favorizáló Pep-et meggyőzze. Habár így se játszott keveset, csak kevesebbet, mint amennyit ténylegesen érdemel. Sok sikert kívánok neki és köszönök minden szép szerelést, megindulást, gólt, egyszóval mindent! :)

*A piaci viszonyokat figyelembe véve
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1630
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2010.06.17. 01:26:50

duncan írta:Szerintem vicces és kicsit szánalmas is,hogy Busquets és Keita ki tudták szorítani,ergo Pep szerint jobbak. Busi hulladék játéka ma is ott volt a toppon a spanyol meccsen. Örülhet a srác,hogy katalán,mert ha andalúz lenne pl,akkor ülhetne a padon.

Tourénak meg köszönjük meg az itt eltöltött két évet. Én szimpatikus játékosnak tartom.
3 évet volt itt. Tök jó hogy ennyire szereted, Busit meg ócsárlod miatta, csak éppen fogalmad nincs róla mi merre hány méter.
Avatar
Pocsa11
Jugador del Barça
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2008.02.18. 21:07:47
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.06.17. 00:43:47

Tourénak meg köszönjük meg az itt eltöltött két évet. Én szimpatikus játékosnak tartom.
Három az a kettő nem?
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2010.06.17. 00:37:11

duncan írta:Szerintem vicces és kicsit szánalmas is,hogy Busquets és Keita ki tudták szorítani,ergo Pep szerint jobbak. Busi hulladék játéka ma is ott volt a toppon a spanyol meccsen. Örülhet a srác,hogy katalán,mert ha andalúz lenne pl,akkor ülhetne a padon.
Értem...tehát Del Bosque a madridi foci és edző karrierje ellenére csak azért is a katalánokat játszatja, így Busquets-et is...de ha andalúz lenne, akkor a padon ülne. (Tudom, hogy Pep-re gondoltál, viszont nagyon érdekes, hogy a hozzád hasonló kritikák megfogalmazói is ilyenkor totál elfelejtik azt, hogy a válogatottban is aktívan kezdőjátékosként szerepel Busquets).

Capon véleményével teljesen egyetértek: rém unalmas már ez a hangnem.
duncan írta:Tourénak meg köszönjük meg az itt eltöltött két évet. Én szimpatikus játékosnak tartom.
Ennyit bőven elég lett volna mondani, és akkor egyet is értenénk :D
R10aKIRÁLY
Barça B
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2007.09.25. 01:21:34
Tartózkodási hely: Székelyudvarhely
Kapcsolat:

2010.06.17. 00:25:55

Én nagyon sajnálom, hogyha végül tényleg elmegy :( S nagy hibának tartanám a klubb részéről is... szerintem a világ egyik legjob Vkp-ja...nem beszélve arról, hogy ha kell máshol is megállja a helyét magas szinten(KH) Nehezen jutottak át rajta, szeretem ahogyan játszik! De Pep az okosabb, bizzunk benne, hogy tudja mit mirét csinál :)
Köszönjük Ronaldinho, Rijkaard...!!!
FORCA BARCA :)
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1630
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2010.06.17. 00:24:23

Ronaldinho se hiányzott ennyire mint Touré fog :cry: :cry: :cry:
Avatar
ziipp
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2008.11.02. 01:06:21

2010.06.17. 00:22:00

Szerintem annak a barom Dmitri Szeluknak sok köze van ehhez az egészhez. Touré az a hűséges igahúzó feka típus, csak telebeszélték a fejét. Az elválással nagy hibát követ el mindkét fél.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2010.06.16. 23:53:52

Először: mikor leigazoltuk és bemutatták Barcelonában egyből az az érzésem támadt, hogy nem lesz ő itt sokáig. Ez be is igazolódott sajnos (micsoda női megérzéseim vannak néha :roll: ) Egyébként a City-vel sem lőttem nagyon mellé, volt egy sanda gyanúm hogy oda fog menni.
Megmondom őszintén én már örülök neki, hogy elmegy és lezárúl ez az ügy. Már nagyon elegem volt az utálkozásból, fröcsögésből és más hasonló szép dolgokból amik itt érte és más játékosokkal szemben folytak. Már kezdtem eljutni szép lassan odáig hogy "megutáltattá(to)k" velem szerencsétlen srácot. Kívánom neki, hogy érezze jól magát Angliában is!

Másodszor: Ez a 25-27 millás árból én arra következtetek, hogy gyorsan el akartuk passzolni (ha többet kérünk lehet a nyakunkon marad) mivel valaki érkezni fog kp-ra és kell neki a "hely". Talán nem lövök nagyon mellé ha azt mondom, hogy a Fabregas ügy nem úgy halad ahogy azt az újságokból és a nyilatkozatokból elénk tálalják és sokkal előrehaladottabbak a tárgyalások mintsem gondolnánk. Lehet csak Londonban próbálják elkerülni a palotaforradalmat azzal, hogy mi mindent megtettünk de nem sikerült itt tartani Fabit.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
zsulter
Jugador del Barça
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2005.12.24. 14:50:02

2010.06.16. 22:50:54

27 millió egy ilyen játékosért semmi! Már beletörődtem, hogy menni akar, el is tudom fogadni az érveit, melyek a távozás mellett szólnak, csak azt nem értem, hogy más nagy európai klubnak hogy-hogy nem ér meg ennyi pénzt egy ilyen kaliberű játékos???
Pl: MU, a védekező kp-ja nulla, Juventusra szintén ráférne az erősítés, Bayernre, Liverpoolra is..
Yaya megérdemelné, hogy egy patinás klubban folytassa pályafutását (Én legjobban a MU-ban tudnám elképzelni, de ott még szóba sem került..)

Ha meg szigorúan a Barca érdekeit nézzük, akkor nekünk az a legjobb, ha Touré viszonylag jó pénzért egy olyan klubba szerződik, amelyikkel kevésbé kell számolni nemzetközi porondon, mert így kevésbé tehet nekünk keresztbe a jövőben ha összefutunk azzal a csapattal....ebből a szempontból tökéletes a City. Ha a Chelsea-be vagy a MU-ba menne jól megszívhatnánk a BL-ben....

Azért még most is mondom: Touré maradj!!!! :cry:
Kép
Los Equipos de Leyenda: (Ramallets, Olivella, Gracia, Segarra, Tejada, Gensana, Kocsis, Kubala, Czibor, Suarez, Eu. Martínez. El entrenador era: Helenio Herrera)
duncan
Jugador del Barça
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2009.12.18. 01:10:11

2010.06.16. 22:32:56

Szerintem vicces és kicsit szánalmas is,hogy Busquets és Keita ki tudták szorítani,ergo Pep szerint jobbak. Busi hulladék játéka ma is ott volt a toppon a spanyol meccsen. Örülhet a srác,hogy katalán,mert ha andalúz lenne pl,akkor ülhetne a padon.

Tourénak meg köszönjük meg az itt eltöltött két évet. Én szimpatikus játékosnak tartom.
Lezárt