Barca Igazolások 2010-2011

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Elégedett vagy-e az idei igazolásokkal/igazoláspolitikával?

Igen
95
34%
Nem
186
66%
 
Szavazatok száma: 281
Attika 25
Capitá del Barça
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2009.07.19. 17:48:54

2010.06.23. 10:49:14

Meridiane írta:
Szóval szerintem 20 misiért vettünk egy szabályosan, gólérzékenyen játszó megoldást a bal szélre, aki az új középcsatárunkkal összeszokott párost alkot, ismeri a válogatottból a fél csapat, lelkes, fiatal...
én bízok benne!
Ennyi,én is örülnék az érkezésének,mert nem rossz játékos :wink:
Attika 25
Capitá del Barça
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2009.07.19. 17:48:54

2010.06.23. 10:47:22

Lionel85 írta: Az Ibrahimovicsért kapott pénzből pedig maradna a stadion-építésre, az új Palaura, vagy a La Masía fejlesztésére és még egy olcsó, de jó jobbhátvédre is futná.
Vagy rámegyünk Mascherano-ra a megmaradó kb. 30 millából. Én ezt sem tartom elképzelhetetlennek,ujra egyre többet cikkeznek róla.
Meridiane
Barça B
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2009.08.18. 20:59:40

2010.06.23. 10:46:47

Tocy írta:azt meg te sem gondolod komolyan h Mata meg tudja oldani a bal oldalunkat......egyébként ezt a Torresezést sem értem, róla semmi hír, annyi h Rossell kedvence és kész. Robinhoról sincs tél óta semmi info, Mata meg nem hinném h minőségben jelentene emelkedést, akkor meg minek küldjük el Ibrát egy év után? sztem Ibra marad a helyén, és nagyon remélem h Mata is.....
gondolom abban egyetérthetünk, hogy nem a mi véleményünkön múlik a döntés... én annyit mondottam, hogy
1. ma minden spanyol hírportál lehozta tényként, hogy Mata az új barca igazolás
2. kifejtettem, miért nem tartom rossz megoldásnak, szemben veled! De ez egy vélemény volt, elfogadom, hogy te nem értesz ezzel egyet, de azt gondolom, mind a kettőnknek az lenne a legjobb, ha megcáfolna téged és jövőre a bal oldalunkon hozná a meccseket és minőségben javítaná a bal oldali játékunkat előre...
3. a Torresezés onnan jött, hogy HA Ibra megy, reményemet fejtettem ki, hogy nem jön SENKI! mégpedig azzal indokoltam, hogy elegen vagyunk elől!
4. Komolyan gondolom, hogy Mata nagy segítségére lehet a csapatnak a bal oldalon!

Néhány infó róla, a marca.hu alapján:

-2006-ban tagja volt az EB-t nyerő U-19-es válogatottnak (ennek a csapatnak az egyik vezéregyénisége volt)
-2007. február 1-én az U-21-es válogatottban is bemutatkozott
-A felnőtt válogatottban 2009. március 28-án mutatkozott be
-A Valenciával az első idényében Copa de Reyt nyert (első idényében 24 meccsen 5 gólt lőtt, köv, idényben 37 meccsen 11, tavaly a BL-ben 12 meccsen 5 gól)
-Villával összeszokott párost alkotnak
-a bajnokságban ballal 19 gólt lőtt, jobbal 5-öt, fejjel 2-t
- 3 év alatt mindössze 7 sárga lap


Szóval szerintem 20 misiért vettünk egy szabályosan, gólérzékenyen játszó megoldást a bal szélre, aki az új középcsatárunkkal összeszokott párost alkot, ismeri a válogatottból a fél csapat, lelkes, fiatal...
én bízok benne!
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.06.23. 10:45:17

Meridiane-nal kivétel nélkül mindenben egyetértek. Az Ibrahimovicsért kapott pénzből pedig maradna a stadion-építésre, az új Palaura, vagy a La Masía fejlesztésére és még egy olcsó, de jó jobbhátvédre is futná.

Mata nem rossz igazolás, szerintem gyorsan bebizonyítja majd a kétkedőknek, hogy érdemes a Barça mezére! Anno Pedro is kishíjján elkerült az Atléticből, de Guardiola bízott benne és tessék! Hat kupában gólt szerző játékossá nőtte ki magát. Pepnek jó szeme van és szerintem nem csinál Matával rossz vásárt, ellenben kb. 5 másikkal.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2010.06.23. 10:29:37

azt meg te sem gondolod komolyan h Mata meg tudja oldani a bal oldalunkat......egyébként ezt a Torresezést sem értem, róla semmi hír, annyi h Rossell kedvence és kész. Robinhoról sincs tél óta semmi info, Mata meg nem hinném h minőségben jelentene emelkedést, akkor meg minek küldjük el Ibrát egy év után? sztem Ibra marad a helyén, és nagyon remélem h Mata is.....
Meridiane
Barça B
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2009.08.18. 20:59:40

2010.06.23. 10:26:47

Tocy írta:Sztem meg Mata semmivel sem jobb mint Pedro, tehát felesleges megvenni 20 milláért egy olyan vkit, aki nem jobb egy ittlévő saját nevelésnél! Plusz ugye Ibra még kérdés, sztem marad, tehát Villa lehet bal oldali támadó is akár, Pedro pedig az ő és Messi cseréje is....tehát Matanak itt 1xerűen nincs helye, és tudása alapján nem is kell megvenni....
nem azért lett megvéve, mert jobb/rosszabb, hanem azért, mert alternatívája Pedronak, aki, ahogy írtuk is, mehet jobb szélre is...
Ibra meg megy, ez számomra nem kérdés... én sokáig azon a párton voltam, hogy maradjon, kell idő, stb. De nyilvánvaló, az elnökök nyilatkozataiból is, hogy a korábbi nem eladó szintről már ott tartunk, hogy csapatot keres neki a vezetés/ügynöke...
igazából nem tetszett neki, hogy meg kell küzdeni a helyért is... Ezt egy Henry el tudja fogadni Ibrának ehhez nagy az arca és kb az lehetett mindemelett, mint Tourénál, hogy ügynöke a háttérből meg úszította is...
Ha emlékszel a bajnokság ideje alatt is dumált az ügynöke, hogy kevés a játékperc... Istenem, itt minden posztra van 2 hasonló kaliberű játékos, ez nem az inter, ahol ő volt és kész...
Attika 25
Capitá del Barça
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2009.07.19. 17:48:54

2010.06.23. 10:24:51

Tocy írta:Sztem meg Mata semmivel sem jobb mint Pedro, tehát felesleges megvenni 20 milláért egy olyan vkit, aki nem jobb egy ittlévő saját nevelésnél! Plusz ugye Ibra még kérdés, sztem marad, tehát Villa lehet bal oldali támadó is akár, Pedro pedig az ő és Messi cseréje is....tehát Matanak itt 1xerűen nincs helye, és tudása alapján nem is kell megvenni....
Azt értsd már meg,hogy Mata csak akkor jön ha Ibra megy,mint ahogy Torres vagy Robinho is,tehát ha idehozzuk Mata-t akkor tuti biztos hogy Ibra menni fog. Azt meg te sem gondolod komolyan,hogy Mata nem jobb mint Pedro. Lehet kevesebb góltrúg,bár ez sem biztos ha Xavi,Iniesta,Messi van mellette,mögötte,de Pedro játékba még nagyon kevés,ő egy tökéletes jolly joker,aki el is fogadja ezt,egyszerüen nem alkalmas még szerintem hogy egy egész szezonon át a csapat húzóembere legyen. Viszont Mata-val nagyon jól kiegészitenék egymást,mert Mata sem sztár,simán leülne ő is a padra s mindenki boldog lenne,Bojan meg lehetne Villa cseréje.
Avatar
neobarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2775
Csatlakozott: 2009.09.05. 15:16:59
Tartózkodási hely: Zuglowe

2010.06.23. 10:18:12

Elvileg minden spanyol lap lehozta, hogy Mata a barca legújabb igazolása...
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2010.06.23. 10:17:54

Sztem meg Mata semmivel sem jobb mint Pedro, tehát felesleges megvenni 20 milláért egy olyan vkit, aki nem jobb egy ittlévő saját nevelésnél! Plusz ugye Ibra még kérdés, sztem marad, tehát Villa lehet bal oldali támadó is akár, Pedro pedig az ő és Messi cseréje is....tehát Matanak itt 1xerűen nincs helye, és tudása alapján nem is kell megvenni....
Meridiane
Barça B
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2009.08.18. 20:59:40

2010.06.23. 10:14:21

Tocy írta:de Mata mégis minek? nehogymár kiadjunk érte pénzt.....komolyan, mennyivel jobb, mint Pedro vagy Bojan? Nálam mind2en magasan ütik....és csak elvenné a helyüket....ekkora baromságot nem lehet csinálni....
nos, akkor elmondom minek... A csapat játékában Ronaldinho óta nincs klasszis bal oldali támadó játék... Még mielőtt nekem esnél, közlöm, hogy bizony Henry is csak kényszer megoldás volt... az más kérdés, hogy 2008-2009-es szezonban összeállt a játéka ott is, 2009-2010-es szezonban viszont látszott rajta, hogy nem az igazi...
Szóval kellett egy olyan játékos, aki tehermentesíti a csapat támadó játékát, mert így bizony nagyon jobb oldali volt csak, leszámítva Pedro pár akcióját... Alternatívaként a piacon elérhető áron Mata és Robinho volt... Szeretem a brazil játékát, noha sokszor öncélú, de róla lehetett tudni, hogy tavaly télen a CSAPAT, úgy döntött, inkább ne jöjjön... Így maradt Mata, aki viszont a válogatottban együtt játszik a fél csapattal és nem mellékesen Villával jól megértik egymást...

Ami a másik felvetésed illeti... mi lesz a mi fiataljainkkal... Bojan sosem játszana tartósan bal oldalon! Ő lesz Villa cseréje középen, ami ideális megoldás lesz, mert a rotáció megoldott! Mata cseréje meg Pedro lesz, aki tudna Messivel is rotálni... így ott tartunk, hogy Jeffren az egyetlen aki háttérbe szorulhat, ami nem feltétlenül igaz, mert a kisebb csapatok ellen léphetne ő is, és ő idén se volt túl aktív csatár...

Szerintem érthető Pep döntése és a fentiek alapján nem is okoz gondot az öltözőben sem...

Az egyetlen kérdőjel számomra Ibra... ő valószínűleg megy! Ok... de nagyon remélem nem veszünk a befolyt összegből egy új csatárt, mert az már nem kell (s nem elsősorban Torres ellen beszélek)! Egyszerűen meg vagyunk elől...
ami fontos lenne az a jobb oldali hátvéd cseréje lenne, mert alves nem tud még egy szezont szerintem végigrobotolni és kellene rotálni őt is....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Meridiane 2010.06.23. 10:21:18-kor.
barcalaci84
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 441
Csatlakozott: 2010.04.12. 12:56:59
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.06.23. 10:02:26

pont ezt írtam , hogy kb ilyen hiteles a forrás :D
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2010.06.23. 10:00:58

Rooney? Barcolánban? 80 milláért? Áhh hagyjuk már :)
Nem maradna épp védő játékos a spanyol bajnokságban :D
Igazoljuk le a holland jobb védőt, meg az Arsenal csillagát és megis vagyunk, slussz-passz.
Bár Torres eddigi VB szereplése alapján 5 millióért elhozhatnánk. :D XD
barcalaci84
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 441
Csatlakozott: 2010.04.12. 12:56:59
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.06.23. 09:57:15

lui1698 írta:
barcalaci84 írta:megjegyzem , hogy eddig sajtóértesülésről van szó Mata ügyben...

az Onda Cero nevű rádiótól származik a hír... (ők egy pár hete leadták, hogy Rooneyról megállapodtunk , 80 millióért jön a nyáron)
A Radio Marca is ezt állítja, szóval lehet benne valami.
A MARCA és a SPORT is egyaránt 20 milliós árról ír.
persze lehet igaz (bár kétlem), de mindenki az Onda Cero -tól vette át a hírt...
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2010.06.23. 09:54:54

barcalaci84 írta:megjegyzem , hogy eddig sajtóértesülésről van szó Mata ügyben...

az Onda Cero nevű rádiótól származik a hír... (ők egy pár hete leadták, hogy Rooneyról megállapodtunk , 80 millióért jön a nyáron)
A Radio Marca is ezt állítja, szóval lehet benne valami.
A MARCA és a SPORT is egyaránt 20 milliós árról ír.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
barcalaci84
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 441
Csatlakozott: 2010.04.12. 12:56:59
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.06.23. 09:50:58

megjegyzem , hogy eddig sajtóértesülésről van szó Mata ügyben...

az Onda Cero nevű rádiótól származik a hír... (ők egy pár hete leadták, hogy Rooneyról megállapodtunk , 80 millióért jön a nyáron)
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2010.06.23. 09:49:13

de Mata mégis minek? nehogymár kiadjunk érte pénzt.....komolyan, mennyivel jobb, mint Pedro vagy Bojan? Nálam mind2en magasan ütik....és csak elvenné a helyüket....ekkora baromságot nem lehet csinálni....
Attika 25
Capitá del Barça
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2009.07.19. 17:48:54

2010.06.23. 09:47:52

barcalaci84 írta:
Attika 25 írta:
barcalaci84 írta:a Milan vezetői kijelentették , hogy kizárt , hogy megszerezzék Ibrát...
City lehet a befutó,ha valóban elmegy,Mancini épp a minap mondta hogy nála Ibra a világ legjobb középcsatárja,s ha igy gondolja akkor nyilván meg is próbálja majd szerezni.
Viszont Ibra szerintem nem lenne hajlandó a Cityben játszani esetleges BL indulásért...
Na-na,Mancini azért sokat nyomhat a latban. A másik dolog meg,hogy Ibra nem vagyok benne biztos,hogy Ibra picit nem adta lejjebb az igényeit csapat téren,ide is úgy jött hogy ő nagy Ibra.... aztán kb. a fél csapat lefocizta,de főleg a kicsi Bojan a saját posztján,szóval lehet most már szivesebben menne olyan csapatba ahol valóban ő lesz a sztár,egy olyan edző van aki bizik benne,s alá fog dolgozni a csapat ahogy anno az Inter-ben is volt.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2010.06.23. 09:47:51

A katalán SPORT egyik cikkében megemlítik a 2. embernek Alves mögé az általatok említett Clichy-t és Rafinha-t. Ebből nem tudom mi igaz, de ha jól tudom Clichy ballábas. Ennyi erővel Maxwell is játszhatna jobbhátvédet vagy én Marquezt is szívesen elnézegetném ott meg a vkp-n is.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2010.06.23. 09:43:06

Balazs1415 írta:Barcelona mai da o lovitura: l-a luat pe Juan Mata cu 20 de milioane de euro!
Mondjuk kétlem h a román oldalak túl megbízhatóak lennének Barca témában, vagy akár a román TV. :wink:
A Fifa egy szégyen
barcalaci84
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 441
Csatlakozott: 2010.04.12. 12:56:59
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.06.23. 09:40:39

Attika 25 írta:
barcalaci84 írta:a Milan vezetői kijelentették , hogy kizárt , hogy megszerezzék Ibrát...
City lehet a befutó,ha valóban elmegy,Mancini épp a minap mondta hogy nála Ibra a világ legjobb középcsatárja,s ha igy gondolja akkor nyilván meg is próbálja majd szerezni.
Viszont Ibra szerintem nem lenne hajlandó a Cityben játszani esetleges BL indulásért...
Attika 25
Capitá del Barça
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2009.07.19. 17:48:54

2010.06.23. 09:36:40

barcalaci84 írta:a Milan vezetői kijelentették , hogy kizárt , hogy megszerezzék Ibrát...
City lehet a befutó,ha valóban elmegy,Mancini épp a minap mondta hogy nála Ibra a világ legjobb középcsatárja,s ha igy gondolja akkor nyilván meg is próbálja majd szerezni.
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2010.06.23. 09:35:12

Érdekes ez a Matás hír. Nem is azt írja, hogy ennyiért vihető vagy ennyit ajánlottunk, hanem hogy a miénk lett 20 milláért. Ezek szerint a Torreses hírek csak kacsák voltak... :roll:
De ha Mata kell Pepnek, akkor én támogatom, és szurkolok a fiúnak, feltéve ha idejön.
Ha ez beigazolódik akkor a Mata-Villa-Messi trió kezdhetne, de sokszor lehet kezdő Pedro vagy Bojan, Fabregas érkezésével pedig Iniesta is sokat lenne balszélső.

SZERK: A SPORT szerint a klubok is megállapodtak Yaya ügyében.Sikerült elég magas árat kialkudni 30 milliót kapunk fixbe+2 millát később ami különböző opciókon múlik.
Attika 25
Capitá del Barça
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2009.07.19. 17:48:54

2010.06.23. 09:34:50

Én sem ugy gondolkodok,hogy egy nagy igazolást szeretnék,csak szerintem egy 50 millás Fabregas-ra és egy 60-70 millás Torres-re plusz jobb hátvédre,esetleges vkp-re,na meg a már meglévő Villa-ra egyszerüen nem lesz pénzünk,s nem is biztos hogy akarjuk,mert ez összesen lb. 200 milla. Azért is irtam,hogy vagy az egyik vagy a másik jöhet,mindkettő SZERINTEM tuti nem. S lehet ez már el is dőlt,mert ha valóban jön Mata akkor Torres nem fog az tuti.
barcalaci84
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 441
Csatlakozott: 2010.04.12. 12:56:59
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.06.23. 09:31:34

a Milan vezetői kijelentették , hogy kizárt , hogy megszerezzék Ibrát...
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2010.06.23. 09:29:36

Attika 25 írta:Tegnap elnézve Villa-t a bal oldalon is tud parádésan és gólerősen játszani,szóval ezzel nem lenne gond. Az a mi fő gondunk,hogy rengeteg szálon futnak az események,s amig az egyik nem mozdul el valamerre addig a másik sem tud. Ugy értem,hogy itt van Yaya ügye,az érte kapott összegnek lenne helye bőven,de stagnál az ügy,vagyis már talán nem,nagyon sokáig elhuzódott. Aztán itt van Fabregas aki ha jön akkor szerintem Torres nem fog,viszont ha nem jön akkor lehet Torres lesz a nagy név és Fabregas helyett meg vagy jön valaki vagy nem. Szóval nagyon komplikált a helyzet,s amig nem tisztázódnak a dolgok addig nem jutunk egyről a kettőre. Fabregas a fő célpont,ha ő jön Torres nem fog szerintem,ha nem akkor jöhet Torres.
Sztem a vezetőség nem így gondolkodik, mint Te, hogy egy nagy igazolást akarnak.
1. Villa sztem baloldalra jött hiányposztra, de ha nem engem az se fog zavarni:)
2. Fabregast minél hamarabb meg akarjuk venni.
3. Torres csak akkor jön (feltéve, ha nem Mata), ha Ibra megy.
4. Esetleg azt tudnám még elképzelni, hogy Mata-Villa-Messi 4-3-3-ban újra. Ha 4-1-3-2 akkor Villa-Torres/Mata/Ibra elől és amolyan visszavont ékként Messi. Nekem ez jött le eddig, de lehet, hogy rosszul gondolkozom.
Lezárt