Barca Igazolások 2010-2011

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Elégedett vagy-e az idei igazolásokkal/igazoláspolitikával?

Igen
95
34%
Nem
186
66%
 
Szavazatok száma: 281
Avatar
chonggy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 959
Csatlakozott: 2008.06.03. 22:23:36
Tartózkodási hely: nagybecskerek (szerbia)

2010.06.23. 14:18:07

Barcaman1993 írta:
Ha jól tudom Bojan 21 éves, Ibra-Villa duó 28-29 évesek. Ibra sztem előbb Villa egy kicsit később, de pár év múlva kiöregednek és addigra Bojan is nagyon könnyen beérhet. 24-25 éves korában pedig sztem már nem lenne oylan nehéz egy 33 éves csatárt kiszorítania.

:D
ebbe belekötnék.szerintem a kicsi nem azt érdemelné,hogy ilyen tehetséggel,alázattal stb még 4-5 évig a padot koptassa...és szerintem előbb-utóbb el fog fogyni a türelme,és akkor sirhatunk,hogy mi lett volna,ha...
én ezt személy szerint el szeretném kerülni.
a hsz-ed többi részével egyetértek..
Kép

„Madrid, cabron, salude al campeón”-Samuel Eto`o
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2010.06.23. 14:18:02

nemá'

ott van Pedro, aki még VdBnél is Mata előtt van a sorban, ő bőven elég lenne arra a posztra amire Mata érkezne. felesleges pénzköltés.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6775
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2010.06.23. 14:17:43

Én se örülnék Matának... Tök fölösleges... Inkább Torressel vagy Robinhóval kéne tárgyalni. AHogy így hallom semmivel nem jobb Bojannál vagy Pedronál...
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2010.06.23. 14:11:25

Kicsit én is hozzászólnék ehhez a Mata ügyhöz. Sztem egy jó, ügyes kis játékos... De itt a csapatban van elég. Csak 2 alternatívát mondok.

1. Torres: Center, nem kell bemutatnom, bár az ára elég magas. Előbb-utóbb úgyis formába fog jönni.

2. Agüero: Balszélső, bár idén nem volt róla szó. Ha jól emlékszem a kivásárlási ára 55 millió euró. Kb ennyibe kerülhet Torres is, de ezt Agüero esetében le lehetne alkudni olyan 45-50 körülire vagy akár még jobban. A bibi csak az, hogy az Atletico nem hiszem, hogy eladná, mert a Forlán-Agüero duó nagyon ott van a szeren.

Figyeljetek ide! Még senki nem erősítette meg, hogy Mata jön. Aztán mielőtt Bojantól sajnáljátok a játéklehetőséget kicsit gondolkodjatok. Mint ahogy Ti is gondoljátok sztem is nagyon jó kis játékos, de azért még mindig csak nincs azon a szinten, mint a kezdőben a lévők. A másik, pedig van egy olyan érzésem, ha ez a Mata hír mégis igaz, akkor valószínűleg Ibra maradna, vagy kb. olyan csatársorral indulnánk el, mint tavaly csak Ibra helyett Villa, Pedro helyett Mata. Ha jól tudom Bojan 21 éves, Ibra-Villa duó 28-29 évesek. Ibra sztem előbb Villa egy kicsit később, de pár év múlva kiöregednek és addigra Bojan is nagyon könnyen beérhet. 24-25 éves korában pedig sztem már nem lenne oylan nehéz egy 33 éves csatárt kiszorítania.

Ilyen csatársorokat tudok jövőre elképzelni:

1. Villa-Ibra-Messi
(Mata)-(Bojan)-(Pedro)----->(Jeffren)
2. Mata-Villa-Messi
(Pedro)-(Bojan)-(Jeffren)
3. Villa-Messi-Torres
(Pedro)-(Bojan)-(Jeffren)

Bocs, ha kicsit hosszú lett, de én azt gondolom bármelyik is lesz nem lesz okunk a panaszra.
:D
Meridiane
Barça B
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2009.08.18. 20:59:40

2010.06.23. 14:07:59

zsulter írta:Mata??? Legalább 10 ilyen képességű labdarúgó van csak a Barca Atleticben....
neveket!!!


zsulter írta:Jöjjön inkább Robinho vagy meg kellett volna tartani Giovanni Dos Santost, nem pedig kölcsönre kinálni mindenféle klubbnak és akkor mostanra már meg lenne oldva a bal oldali kérdés....De Guardiolának nem kellett (biztos túl tehetséges volt)...
1. Robinho... lentebb vázoltam, attól, hogy itt pár ember oda van érte, a CSAPAT nem kért belőle... A brazil jól tekeri a zsugát, de ahogy azt többen is megvilágították a barzil bajnokság meg európa (egyik) legjobb csapatában hétről-hétre nyújtani ugyanazt a magas szintet nem ugyanaz... nem tagadom nekem is tetszett a reálos játéka, de azóta nem nyújtott maradandót... szóval, mielőtt kikiáltanátok a legnagyobb ásznak nem ártana ezen is elgondolkodni...
2. Giovanni... nem küldte őt senki, sőt... ő sajnos nem elégedett meg a helyével... ő rögtön azt hitte kirobbanthatatlan lesz a kezdőből... nézd meg a tesója ki tudja várni a sorát és egyre több percet kap is... Giovanni amióta elment el is tűnt az európai foci elit szeme elől... nem tagadom a válogatottban jól tólja, de mint mondtam egy válogatott, meg egy klubcsapat nem azonos képességeket követel meg...
3. Guardiola... nem a spanom ő se, nem is kért fel védőjének, de azért el lehet gondolkodni azon, hogy egy olyan emberről írjuk, hogy elüldöz szeretett játékosokat, aki egy lejtmenetben lévő csapatból csinált egy 6 kupás csapatot és vinné a fél világ edzőnek... s lehet mondani, hogy abból a csapatból bármelyikünk csinált volna legalább 2 kupát, de ő 6-ot csinált!!! Szerintem a bizalmat megkaphatja... Megy a köpködés tavaly óta, pl Csiga miatt is... én azt mondom a következő évek egyik legbiztosabb pontja is lehet az ukrán... s mire alapozom? idén bejelentkezett pár nagy csapat érte, plussz azt olvasni minden sajtóorgánumban, hogy mennyire szorgalmas, nem balhés, lelkes...

:roll:
Avatar
papek89
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2008.12.07. 01:15:47
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.06.23. 13:57:08

Ha se Robinho. se Mata, akkor ennyi erővel Dzsudzsákot is ide lehetne hozni. Legalább jók a beadásai, meg jók a szabadrúgásai :D
Avatar
zsulter
Jugador del Barça
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2005.12.24. 14:50:02

2010.06.23. 13:54:39

Mata??? :lol: Remélem ez csak valami vicc...Legalább 10 ilyen képességű labdarúgó van csak a Barca Atleticben....Semmi szükség nincs egy olyan játékosra, aki egyébként semmit nem tud hozzátenni a játékunkhoz ha szorul a hurok (legalább is semmivel sem többet mint Jeffren Pedro vagy Bojan)...csak a játékpercet veszi el a többiektől és az eurómilliókat a kasszából...

Jöjjön inkább Robinho vagy meg kellett volna tartani Giovanni Dos Santost, nem pedig kölcsönre kinálni mindenféle klubbnak és akkor mostanra már meg lenne oldva a bal oldali kérdés....De Guardiolának nem kellett (biztos túl tehetséges volt)...

Ha Ibra megy, akkor csak egy Robinho üzlet keretében tudom elképzelni....Nem tudja egy klub sem megfizetni (mondhatnám úgy is, hogy senki nem olyan hülye, hogy enyit adjon érte rajtunk kívül) és a járandóságáról meg nem is beszéltem....Leginkább arra van a legnagyobb esély, hogy a nyakunkon marad és talán a következő szezonban jobb lesz...

A másik meg, hogy egyáltalán nem tetszik nekem ez a klikkesedés....kezd ugyanaz menni mint Madridban, ahol Raúl-Guti és a többi helyi srác döntötte el, hogy ki kell és kinek kell mennie....Most meg nálunk akkor Xavi meg Iniesta meg Busquets fogják eldönteni??? nagyon remélem nem így lesz....
Kép
Los Equipos de Leyenda: (Ramallets, Olivella, Gracia, Segarra, Tejada, Gensana, Kocsis, Kubala, Czibor, Suarez, Eu. Martínez. El entrenador era: Helenio Herrera)
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2010.06.23. 13:54:08

Most nézem, hogy Mata 3 szezon alatt 96 meccsen 25 gólt lőtt. Az azért nem rossz egy szélsőtől.
A SPORT lehozott egy Iniesta interjút, melyben elmondta, hogy örülne Mata érkezésének.
Avatar
rivaldo90
Barça B
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2010.05.17. 17:14:05

2010.06.23. 13:52:38

Éppen neteztem, amikor belefutottam a következő érdekességekbe:
1. Rafinha a Schalke játékosa 10 m. euróért érkezhet
2. A barca az interrel verseng Mascheranoért; az ajánlat 25m. euró körül
A forrás számomra ismeretlen: soccerlens.com, valószínűleg egyik ügy sem komoly a gagyi forrásból kiindulva.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2010.06.23. 13:47:17

Megy a vita Robinho vs. Mata....
Nos, csak annyit: miért nem David Silva??? Ő bevethető bal oldali támadónak és kp-nak is. Így nem kéne Fabregasra 60 millát költeni!!! Jó lenne Cesc, de nem ennyiért...
Ha meg Silvát nem akarja a Barca, akkor sokkal inkább Robinho szerintem is!!! R10 óta hiányzik oda egy cselgép. Pedro jó, de kb. sprint és gól, semmi extra (persze azt nagyon jól nyomja). Pedro lehetne univerzális szélső csere, Bojan Villa csere, Zlatan meg viszlát a részemől!!!
Meridiane
Barça B
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2009.08.18. 20:59:40

2010.06.23. 13:43:07

komolyan nem értem a fanyalgást...
hallgatnám az alternatívákat Mata helyett...
eddig csak Robinhoval jöttök igazán, akit meg mi szerethetünk, piedeztára emelhetünk, ha a csapat NEM akarja... tavaly télen nem kértek belőle... :roll:

Lehet látványosabb, "cselgépes", de a lényeg szerintem az, hogy Mata-Pedro egymást erősíti az én elképzeléseim szerint, mert egy szinten vannak és meg kell küzdeniük a másikkal, amiből a csapat csak profitálhat... :wink:
Avatar
Tdavid
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1334
Csatlakozott: 2009.05.09. 13:26:14
Tartózkodási hely: Itt is, ott is.

2010.06.23. 13:42:07

Na a wikipedian már lebonyolították az üzletet :lol: :lol:


http://en.wikipedia.org/wiki/Juan_Manuel_Mata
Kép
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2544
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2010.06.23. 13:41:00

Egyébként Ronaldinho zseni volt,meg Zidane meg.... de Robinho olyan messze van mindkettőtől jelenleg még mint Makó Jeruzsálemtől
Lehet de most be kell érni az olyanokkal mint ő. Mivel más nemigen van a piacon.
Bár az én mércémnek tökéletesen megfelel.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.06.23. 13:31:23

Hááááát......
Ez a Mata.ügy engem is egy kicsit szíven ütött, de arra a posztra van olyan játékos aki sztem tudná hozni a szintjét, bár már ezt előttem is leírták. És Jeffrenről még nem is beszéltünk, aki -bár eddig nem nagyon villantott- ebben az évben kinőheti magát.
Az egyetlen pozitívumot abban látom, hogy így Villa behúzódna középre így Bojan több lehetőséget kaphatna, mert ha lenne egy Torresünk és egy Villánk a "kicsinek" nem sok babér teremne. Azonban tartom, ha végre be akarjuk tömni azt a lyukat nem egy Mata szintű playával kellene. Lehet jönni azzal hogy itt majd mekkora játékos lesz stb. , ami akár igaz is lehet, de láttunk már Hlebet, Csigát, Cacerest etc.
Ha jön nem fogom elsírni magam, de én akkor is jobban favorizálnék oda egy igazi klasszist, mint egy "jövőbelui reménységet" (mert valljuk be az) 20 milláért (akit ingyen is kapunk).
Meglátjuk hogy Pepet fogja igazolni Mata vagy ezzel is úgy járunk mint a nagy reménységekkel.
(azért még nem 100% Mata sem, szal gondolkodhatunk másban is)
Forca Barca!!!!
Attika 25
Capitá del Barça
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2009.07.19. 17:48:54

2010.06.23. 13:25:42

S muszáj nekünk telerakni zsenikkel a csapatot? Van itt zseni elég,miért nem jó olyan is aki "csak" megtanult focizni? Egyébként Ronaldinho zseni volt,meg Zidane meg.... de Robinho olyan messze van mindkettőtől jelenleg még mint Makó Jeruzsálemtől,szóval azért a zseni szót óvatosan dobáljuk,mert europában volt neki talán 1 jó idénye a Real-ban aztán azon kivül semmi,a brazil liga meg nem mérvadó.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.06.23. 13:24:44

akármennyire nem zavarna, ha Zlatan elmenne, mégis azt mondom, h ez a helyzet nonszensz...
ha Zlatant "el akarja zavarni" Pep, az két dolgot feltételez:
1: nem átgondolt lépés volt a leigazolása, fontosabb volt Samu elküldése, mint a megfelelő pótlása, ez pedig nem a csapat érdekét szolgálta, ebben biztos vagyok!
2: Pep belátta, h tévedett, mikor őt akarta idehozni, ezért is hozta Villát...

bármelyik lehetőség áll közelebb a valósághoz, annyi bizonyos, h ha már Pep kiadatott ennyi pénzt, legalább megpróbálná hasznosítani, megpróbálhatná kihasználni az erényeit, ha ezt nem tudja, nem próbálja megtenni, akkor az az ő személyes kudarca...

Mata... miért van az az érzésem, h ennek megint Bojan fogja meginni a levét? (mégha nem is azonos a posztjuk, akkor is hatással lehet Bojan játékperceire az ő idehozatala...)

arról ne is beszéljünk, h ez a költekezés már "madridi" szintű... (feltételezve Cesc és esetlegesen egy jobbhátvéd idehozatalát is...)
Laportáék évek alatt felépítettek egy "gazdaságot", most a tartalékokat muszáj elkölteni mindenáron?
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Fecooo 2010.06.23. 13:34:46-kor.
Avatar
Alberto10
Capitá del Barça
Hozzászólások: 711
Csatlakozott: 2008.03.18. 15:32:51

2010.06.23. 13:23:41

Sanama írta:Ott kezdődik a megítélésed pontatlansága,hogy Torrese nem 22gólig jutott legjobb szezonjában,hanem 33ig.
Én a bajnokságban szerzett találatokról írtam, ha nem volt egyértelmű, és ott 24-ig jutott. de lezártam a vitát.
Avatar
chonggy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 959
Csatlakozott: 2008.06.03. 22:23:36
Tartózkodási hely: nagybecskerek (szerbia)

2010.06.23. 13:23:32

Sanama írta: Vitatkoznék. Felépítésre Pedro és Mata ugyanaz,de játékra nem.
Pedro a góllövéshez ért,Mata meg inkább a kiszolgáláshoz.

nem arra gondoltam...
Robinho játékára talán a gördülékenység a helyes jelző,és ez az,ami hiányzik Pedrobol es Matabol...még egyiket sem láttam,hogy levágott volna egy X méteres sprintet,útközben X játékost kicselezve...a barcában a balszélen utoljára ezt 2006 tavaszán láttam,és hiányzik már a látványosság a balról,és akár 1-2 gól vagy assist róvására is,de inkább szeretném Robinhot..
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára chonggy 2010.06.23. 13:24:53-kor.
Kép

„Madrid, cabron, salude al campeón”-Samuel Eto`o
Avatar
skadi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 630
Csatlakozott: 2007.01.11. 12:12:40

2010.06.23. 13:20:53

chonggy írta:
Sanama írta:Bár én Torrest szerttem volna,de Matanak jobban örülök,mint Robinhonak
én Matanak nem nagyon örülök...ügyes kis playa,de van nekünk egy nagyon hasonló tudású játékosunk:Pedro...kb ugyanolyan idősek,felépitésüek,tudásúak..nem tudom minek akkor Mata..
Robinho ellenben egy varázsló a labdával,egy öszönös zseni...
nekem Mata nem tünik annyira tehetségesnek mint a brazil cselgép,inkább "megtanult" focizni...
teljesen egyetértek...
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2010.06.23. 13:19:12

Lehet kicsit hjölyeség, amit írok, de én reménykedem benne! Mata-t így képzeli el PEp:
Messi - Ibra - Villa
(Pedro) - (Bojan) - (Mata)
(Jeffren)
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2010.06.23. 13:16:48

chonggy írta:
Sanama írta:Bár én Torrest szerttem volna,de Matanak jobban örülök,mint Robinhonak
én Matanak nem nagyon örülök...ügyes kis playa,de van nekünk egy nagyon hasonló tudású játékosunk:Pedro...kb ugyanolyan idősek,felépitésüek,tudásúak..nem tudom minek akkor Mata..
Robinho ellenben egy varázsló a labdával,egy öszönös zseni...
nekem Mata nem tünik annyira tehetségesnek mint a brazil cselgép,inkább "megtanult" focizni...
Vitatkoznék. Felépítésre Pedro és Mata ugyanaz,de játékra nem.
Pedro a góllövéshez ért,Mata meg inkább a kiszolgáláshoz.
Avatar
chonggy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 959
Csatlakozott: 2008.06.03. 22:23:36
Tartózkodási hely: nagybecskerek (szerbia)

2010.06.23. 13:13:30

Sanama írta:Bár én Torrest szerttem volna,de Matanak jobban örülök,mint Robinhonak
én Matanak nem nagyon örülök...ügyes kis playa,de van nekünk egy nagyon hasonló tudású játékosunk:Pedro...kb ugyanolyan idősek,felépitésüek,tudásúak..nem tudom minek akkor Mata..
Robinho ellenben egy varázsló a labdával,egy öszönös zseni...
nekem Mata nem tünik annyira tehetségesnek mint a brazil cselgép,inkább "megtanult" focizni...
Kép

„Madrid, cabron, salude al campeón”-Samuel Eto`o
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2010.06.23. 13:10:58

Alberto10 írta:
Sanama írta:Bár én Torrest szerttem volna,de Matanak jobban örülök,mint Robinhonak
Én meg azt nem értem, hogy mi ez a Torres ajnározás!??
Eddig a VB-n nem, hogy nem volt a spanyolok segítségére, de épp ellenkezőleg a hátrányára volt! A formahanyatlását lehetne arra fogni, hogy sérült volt, de könyörgöm azt, hogy nem tudja levenni a labdát stb.???
Sosem tartottam akkora nagy játékosnak, mint amilyennek mondják. Nem lövi egyenletesen, szezononként 20-25-ösével a gólokat, mint mondjuk Villa (ráadásul a Valenciában!!!), vagy Eto'o, stb., eddig a Poolban a legjobb évében, 2007-2008-ban asszem 21-22 gólig jutott.
Az EB-n gyenge volt szinte végig, a döntőt kivéve.
Nem értem...
Ráadásul nagyon sérülékeny az utóbbi időben. :wink:
És 60 millió euróért??? kész röhej...
Ott kezdődik a megítélésed pontatlansága,hogy Torrese nem 22gólig jutott legjobb szezonjában,hanem 33ig.
22-t idén ért el,úgy,hogy össze-vissza sérült volt.
Liverpool-ban 116meccsen 76gól.
Bár már most nem értem miért vitatkozom veled,mikor úgy szidod,hogy pontos statisztikát nem is ismersz róla....


Sérülékenységéének oka Anglia,le is nyilatkozta épp ezért akar távozni.

Meccshiánnyal kit láttál már gólokat lőni?
Attika 25
Capitá del Barça
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2009.07.19. 17:48:54

2010.06.23. 13:09:16

bence-barca írta:Szerintem Rosell Mata-val akarja elűzni Ibrát, vagy nemtom, de nagyon remélem, hogy nem fog jönni, de ahogy látom 90%, h jön :(
Rosell a világon senkit nem akar elűzni.Az első dolga volt hogy leült Pep-el beszélni az ügyekről,ha ő akarná elűzni akkor Torres-el riogatná,nem Mata-val,mivel ő kedvence. Mata-t Pep akarja,s mivel ő az edző igy az elnök azt hozza aki neki kell,nem úgy mint szomszédéknál. Szóval a legkevésbé Rosell-t lehet majd hibáztatni ha bukta lesz :wink:
Avatar
Alberto10
Capitá del Barça
Hozzászólások: 711
Csatlakozott: 2008.03.18. 15:32:51

2010.06.23. 13:06:36

Sanama írta:Bár én Torrest szerttem volna,de Matanak jobban örülök,mint Robinhonak
Én meg azt nem értem, hogy mi ez a Torres ajnározás!??
Eddig a VB-n nem, hogy nem volt a spanyolok segítségére, de épp ellenkezőleg a hátrányára volt! A formahanyatlását lehetne arra fogni, hogy sérült volt, de könyörgöm azt, hogy nem tudja levenni a labdát stb.???
Sosem tartottam akkora nagy játékosnak, mint amilyennek mondják. Nem lövi egyenletesen, szezononként 20-25-ösével a gólokat, mint mondjuk Villa (ráadásul a Valenciában!!!), vagy Eto'o, stb., eddig a Poolban a legjobb évében, 2007-2008-ban asszem 21-22 gólig jutott.
Ha a óllövést nézzük jó páran előzik meg őt az európai mezőnyben...
Az EB-n gyenge volt szinte végig, a döntőt kivéve.
Nem értem...
Ráadásul nagyon sérülékeny az utóbbi időben. :wink:
És 60 millió euróért??? kész röhej...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Alberto10 2010.06.23. 13:10:16-kor.
Lezárt